4a klasė (2016-2017)

2016-2017 m. m.

4a klasės mokinių išvykų, renginių akimirkos

 

 

2015-2016 m. m.

Projektas OPA

2014-2015 m.m.

Kviečiame su 2a klasės mokinių veikla susipažinti el. puslapyje

2013-2014 m.m.

Balandžio 1-oji – juokų diena

 

1a klasės mokiniai balandžio 1 dieną lankėsi miesto viešosios bibliotekos vaikų skyriaus Gvazdikų tako bibliotekoje.
Mokinius pasitiko juokdarė Kika. Ji pasakojo nebūtas, juokingas istorijas, minė mįsles, parodė daug knygelių su linksmomis, nuotaikingomis istorijomis.
Vaikai ne tik klausė Kikos pasakojimų, bet dalyvavo juokų mugėje, patys skaitė linksmas, pačių kurtas,  istorijas, melų pasakas. Patys aktyviausi, išradingiausi buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

2014-04-01 Informaciją pateikė 1a klasės mokytoja Asta Labanauskienė

* * * * *

Mokinių piešinių parodos- konkurso „Miško pasakos pėdelėmis“ laureatės

Mūsų klasės mokiniai dalyvavo Gegužių progimnazijos organizuotame miesto vaikų kūrybos projekte „Mažieji menininkai“.
Dvi 1a klasės mokinės Gerarda Voverytė ir Rugilė Kibildytė tapo mokinių piešinių parodos- konkurso „Miško pasakos pėdelėmis“ laureatėmis.
Nuoširdžiausi sveikinimai Gerardai ir Rugilei.

Informaciją paruošė Asta Labanauskienė, 1a klasės mokytoja
2014-03-12

* * * * *

Žiema...Švenčių laukimas...Artėja Šv. Kalėdos...ir mokinukų taip laukiamos žiemos atostogos

 

Gruodžio mėnesio paskutinis penktadienis... Kuo jis ypatingas? Vėl į mokyklą renkasi vaikai, mamytės, sesės...
Šį kartą skambutis mus pakvietė ne į pamokas, bet į mokyklos valgyklą.
Ką veikėme..?
Šį kartą mokinomės gaminti kūčiukus. O jiems pagaminti reikėjo: miltų, vandens, aliejaus, aguonų, mielių, cukraus. Į didžiulė dubenį pylėme miltus, įdėjome mielių,  bėrėme aguonas ir cukrų, pylėme vandenį ir aliejų, maišėme, minkėme, kočiojome, pjaustėme ir kepėme...Kas iš to išėjo?
Patys gražiausi, skaniausi kūčiukai, liaudyje dar vadinami šližikais. O kai jie iškepė, tai žaidėme žaidimą „Lyg lygu“.
Kaip jį žaisti?
Vienas vaikas paslepia sugniaužtame kumštyje kelis kūčiukus ir sako kitam:
Lyg lygu,
Šaku maku,
Čėžč včžč,
Keturvėžė...pora ar liko?
Jei spėjantysis atspėja, jis gauna juos visus.

2013-12-20
* * * * *

Šiaulių Gegužių progimnazijos pirmokų vizitas Technologijos ir gamtos mokslų fakultete

 

2013 m. gruodžio 11 d. Šiaulių universitete, Technologijos ir gamtos mokslų fakultete svečiavosi Šiaulių Gegužių progimnazijos 1A klasės moksleiviai ir jų mokytoja Asta Labanauskienė. Šis vizitas buvo skirtas moksleivių pažinčiai su technologiniais mokslais ir inžinerinėmis specialybėmis, profesijomis.

Pirmokai aplankė Technologijos ir gamtos mokslų fakulteto patalpas bei dalyvavo interaktyvioje dr. Dalios Čikotienės ir dr. Simonos Ramanauskaitės vedamoje paskaitoje. Paskaitos metu dr. Simona Ramanauskaitė pademonstravo kelis elektronikos ir informatikos inžinerijos studentų sukurtus projektus. Šių projektų veikimą moksleiviai patys galėjo išbandyti ir taip žaidimų metu susipažinti su įvairių sensorių, jutiklių, išvesties įrenginių ir prietaisų veikimo principais. Dr. Dalia Čikotienė paskaitoje pademonstravo garso lygio matuoklio funkcijas ir su pirmokais vykdė tyrimą, tikrindami kiek laiko moksleiviai sugebės neviršyti leistino triukšmo lygio auditorijoje. Taip pat Šiaulių Gegužių progimnazijos moksleiviai susipažino su keliais Lego Mindstorms konstruktorių pagalba pagamintais robotais, patys juos programavo bei žaidė įvairius kompiuterinius žaidimus.

* * * * *

1a kl. mokinių akimirkos: Popietėje „Saugiai į mokyklą, saugiai į namus“, Tarptautinėje verslumo savaitėje

 

Š.m. gruodžio 4 d. 1a klasės mokinių komanda Eva Rudytė, Lukas Kajėnas, Augustas Jankauskas ir Emilijus Sirius Šiaulių miesto „Rasos“ progimnazijoje dalyvavo popietėje „Saugiai į mokyklą, saugiai į namus“.
Mokinukai buvo suskirstyti į komandas. Atliko įvairias užduotis: sprendė kryžiažodžius, mokėsi teisingai pereiti gatvę, dėliojo kelio ženklų dėlionę ir turėjo paaiškinti, ką reiškia kiekvienas ženklas, teko išrinkti ir daiktus, kurie padeda pėsčiuosius pamatyti tamsoje.
Šuniukas Amsiukas džiaugėsi vaikų atliekamomis užduotimis, o policijos darbuotoja mokiniams įteikė skirtukus.

Š.m. lapkričio 18-22 dienomis mokykloje vyko Tarptautinė verslumo savaitė.  Mes, 1a klasės mokiniai, dalyvavome 1-4 klasių mokinių „Monopolio“ turnyre ir piešinių parodoje „Mano svajonių profesija“.
„Monopolio“ turnyre mūsų klasę atstovavo du klasės mokiniai, tai Emilijus Sirius ir Mykolas Katilius. Šį kartą mes nelaimėjome, bet buvo smagu išbandyti savo jėgas naujoje veikloje.

 

Asta Labanauskienė, 1a klasės mokytoja
2013-12-09

* * * * *

Pasaulio pažinimo pamoka

 

2013-11-19. Pasaulio pažinimo pamokoje su vaikais kalbėjome apie daržoves. Mokinukai sužinojo, kad vienos daržovės auga žemėje, kitos- ant žemės, kad vienas daržoves skiname, o kitas rauname. Mokiniai puikiai žinojo daržovių naudą. Lapkričio 15 d. į 1a klasę rinkosi ne tik mokiniai, bet ir mamos. ĮDOMU...ką veikėme?
O gi savarankiškai gaminome daržovių salotas: pjaustėme pomidorus, agurkus, porus, pylėme prieskonius, maišėme, skanavome ir vaišinome mokyklos mokytojus.
Turėjome puikią progą parodyti ką galime. Buvo be galo skanu.

* * * * *
Edukacinėje pamokoje „Vėlinių žvakelė“

No images found. 

2013-11-09 1a klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Vėlinių žvakelė“ Šiaulių Aušros muziejuje. Mokinukams buvo įdomu sužinoti, kodėl vėlų rudenį yra švenčiamos Vėlinės, mirusiųjų pagerbimo, atminimo ir maldos už juos diena, mūsų protėvių vadinta Ilgiu vardu. Užsiėmimo metu vaikai išgirdo senuosius papročius, palygino su šių dienų tradicijomis bei patys pasidarė po žvakutę iš vaško plokštelių bei žvakides iš molio.

* * * * *
Rudens gėrybių parodoje „Rudens taku“

Could not load widget with the id 116.

Spalvinga skraiste pasipuošęs ruduo sukvietė mokyklos pradinių klasių mokinius dalyvauti rudens gėrybių parodoje. Nors mes mokykloje patys mažiausi, tačiau esame labai kūrybingi, todėl dalyvavome projekte „Rudens taku“.

Klasės mokytoja Asta Labanauskienė
2013-10-15
* * * * *
2013-09-17 Saugaus eismo pamokėlė mūsų mažiesiems

Sugužėjo į progimnaziją pirmokėliai. Jiems šis rugsėjis- pirmasis, kupinas jaudulio ir išbandymų. Labai svarbu išmokyti mažuosius saugiai atvykti į mokyklą ir grįžti namo. Tad  1a ir 1c klasių mokiniai, lydimi savo mokytojų Astos Labanauskienės ir Editos Montvilienės, vyko į saugaus eismo valandėlę VPK, Purienų gatvėje. Džiugu, kad juos lydėjo ir mokinių tėveliai. Saugaus eismo kabinete vaikų laukė ne tik pareigūnė, bet ir pliušinis šuniukas Amsis.
Jiedu priminė pirmokėliams saugaus elgesio taisykles ir reikalavimus gatvėje. Vaikai įsidėmėjo, kad gatvę reikia pereiti tik perėjose, pakartojo šviesoforo spalvų reikšmes. Pirmokėliai sužinojo, kad priėjus prie gatvės reikia sustoti, įsiklausyti, apsidairyti ir tik tada eiti per gatvę.
Mažieji suprato, kad tamsiu paros metu visiems būtinas atšvaitas.
Susitikimas su policijos pareigūnais ir jų draugu Amsiuku mokiniams buvo naudingas.

A. Labanauskienė ir E. Montvilienė
2013-09-17