4a klasė

2015-2016 m. m.

4a kl. mokinių išvykų, renginių, varžybų akimirkos

 

* * * * *
Tėvų karjeros diena  4 a klasėje

2016 m. kovo 10 dieną  4 a klasėje lankėsi  Rugilės mama Renata Gelambauskienė, kuri papasakojo apie savo darbą. Mama dirba „Kika“  parduotuvėje, vadybininke. Mama pasakojo, kad tai specializuota gyvūnų parduotuvė, kurioje galima įsigyti įvairių naminių gyvūnų (paukščių, graužikų, akvariuminių žuvyčių, šuniukų) ir visų šiuolaikiškų jų priežiūrai reikalingų priemonių, kad šeimos gyvenimas su augintiniu būtų lengvas, malonus ir teiktų džiaugsmo. Vaikai galėjo pasidžiaugti triušiu, katyte, pelyte, jūros kiaulyte. Užsiėmimo metu buvo žaidžiami  įvairūs žaidimai, kuriose vaikai rodė savo žinias apie įvairius gyvūnus. Vaikai  buvo apdovanoti prizais, laiktuvėmis savo augintiniams.

Klasės mokytoja Indra Vinickienė

* * * * *
2016 m. kovo  04 dieną  mokykloje vyko Kaziuko mugė.

* * * * *
2016 m. kovo  02 dieną Šiaulių Gegužių progimnazijos salėje dalyvavo programoje „Pienas vaikams”.

* * * * *
2016 m. vasario 29 dieną  4a klasės mokinės Ema Šiurkutė, Rugilė Gelambauskaitė, Greta Mazuraitytė, Samanta Maižytė dalyvavo Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos ketvirtų klasių mokinių integruotoje dorinio ugdymo viktorinoje „Uždegti gerumui ir meilei“.

* * * * *

2016-01-20 Gegužių progimnazijos 4a klasės mokiniai lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centre, statybos skyriuje, susipažinti su mūrininko specialybe. Buvome maloniai priimti – vyko įdomi paskaita apie mūrininko specialybę,  įrankius, įvairias plytas, skiedinius. Po to vyko praktinis užsiėmimas:  vaikams patiems teko imti plytas, uždėti skiedinio, pamūryti tiesią sieną, matuoti su liniuote. Vaikai buvo susidomėję ir sužavėti tokiu darbu.

Klasės mokytoja Indra Vinickienė

* * * * *
2015-12-22   Kalėdinio spektaklio „ Kalėdinė dovana“  akimirkos.

* * * * *
Kalėdinės dirbtuvės  „Mano angelas“

2015-12-21 visi, kaip gausi šeima susibėgome į vieną gražų būrį prisiminti Kalėdų  šventės, šeimos vertybių, pasigaminti savo angelą.  Kiekvienas žmogus turi savo  GERUMO, MEILĖS. RAMYBĖS, JAUKIOS ŠILUMOS  angelus, kurie saugo globoja. Vaikai ir tėveliai įsitraukė į kūrybinę veiklą – kiekvienas pasidarė savo angelus. Tėveliai dalinosi vaikystės įspūdžiais, kokios kalėdinės  tradicijos buvo jų šeimose. Visiems buvo pateiktas kalėdinis testas. Buvo smagu klausytis visų atsakymų.  Vakarą  baigėme Kalėdine giesme. Ačiū visiems už šilumą, gerumą, ramybę.

* * * * *  

2015-11-26   4a klasės mokinės Ema Šiurkutė, Rugilė Gelambauskaitė, Greta Mazuraitytė, Viktorija Džiugytė, Enrika Labinaitė, Amelija Jurgaitytė, Eirida Strankauskaitė dalyvavo  konferencijoje „Jaunieji literatai“.

* * * * *

Išvyka į Naisius

2015-10-09 mūsų klasė lankėsi nedideliame  šiaurės Lietuvos kaimelyje Naisiuose. Kelionė prasidėjo nuo Baltų dievų muziejaus. Šį originalų muziejų po atviru dangumi sudaro trys pagrindinės dalys – Saulės aikštė, Ugnies aikštė ir Alkos kalnas, o taip pat 53 ąžuolinės senovės lietuvių dievų statulos. Aplankėme  Baltų žolynų muziejų, formuojamą verpstės formos žemės plote. Po visą kaimą aplankėme išsibarsčiusius  Inkilus. Visai šalia – žemaitukų žirgynas-veislynas. Smagiai jodinėjome žirgu. Buvo smagus laikas pabūti visiems kartu, pajusti nuostabų kaimo grožį.

* * * * *

2015-09-04   4a klasės mokiniai dalyvavo  Sporto dienoje.

* * * * *

2014-2015 m. m.

3a kl. mokinių išvykų, renginių, varžybų akimirkos


* * * * *
Ekskursija į “Dviračių muziejų”

2015-05–13 dieną Šiaulių Gegužių progimnazijoje minėjome Mokyklos vardadienį. Mokiniai buvo pakviesti į aktų salę, stebėjome šventinį koncertą, buvo teikiamos padėkos už mokyklos vardo garsinimą. Pasidžiaugę apdovanojimais, išvykome į Šiaulių Dviračių muziejų. Vaikai buvo nustebinti, kad  Dviračių muziejuje  –demonstruojama daugiau kaip 80 dviračių, 5 velomobiliai ir apie 300 kitų eksponatų.  Pamatė pačius įdomiausius eksponatus –  tai  namų darbo dviratį, vadinamu „Seneliu“,  prieš 100 metų iš geležies nukaldintą vaikišką triratuką ir kitus įdomius savo istorija dviračius. Vaikai turėjo galimybę patys paminti medinį dviratį, išbandyti jėgas lenktyniaudami.  Po to aplankėme Šiaulių miesto simbolį – „Šaulio“ skulptūrą, dar kitaip vadinamos „Auksiniu berniuku“, Talšos ežero pakrantę, Geležinę lapę, energetinį labirintą, fontaną “Saulės diskai”. Tai buvo smagi kelionė po Šiaulių miesto įžymias vietas.

Klasės mokytoja Indra Vinickienė 

* * * * * 

Šiaulių miesto  3 klasių mokinių viktorina  „Žaidžiame Europą“

2015–05–07  Šiaulių Gegužių progimnazijoje įvyko Šiaulių miesto 3 klasių mokinių viktorina „Žaidžiame Europą“. Viktorinoje dalyvavo Minijus Paulauskas, Mantas Kulevičius, Emilis Varanauskas, Emilis Alekna. Viktorina skirta - Europos dienai – paminėti. Buvo įdomu sužinoti apie  Europos Sąjungos šalis, jų istorija, tradicijas, papročius. Mokiniai atliko įvairias užduotis susijusias su Europos Sąjungos šalimis, pristatinėjo pasirinktą šalį, sprendė kryžiažodį. Vaikai aktyviausiai dalyvavo BLIC turnyre, kuriame buvo pateikti įvairūs klausimai apie Europos Sąjungą.

Klasės mokytoja Indra Vinickienė

* * * * * 
3a klasės mokiniai susipažino su konditerės  profesija 

2015-04-22 dieną  3a klasėje vyko neįprasta pamoka – tai konditerijos pamoka, kurią vedė Emilio mama Rūta Varanauskienė. Mama papasakojo apie konditeriją, pasidalijo konditerijos gudrybėmis ir  paslaptimis kaip gimsta patys gražiausi tortai, sausainiai, pyragaičiai. Vaikams buvo suteikta galimybė patiems pabandyti papuošti zuikį iš saldžios masės.  

Klasės mokytoja Indra Vinickienė

* * * * * 
3-4 klasių mokinių viktorina viktorina „Žemei reikia draugų“

2015-03-20  keturi mūsų klasės mokiniai Greta Mazuraitytė, Agnė Borisevičiūtė, Rugilė Gelambauskaitė , Emilis Alekna dalyvavo Šiaulių „Sandoros“ progimnzijoje 3-4 klasių mokinių viktorinoje „Žemei reikia draugų“ skirta Žemės dienai paminėti. Visiems viktorinos komandų dalyviams reikėjo atlikti užduotis devyniose stotelėse. Įveikę visas užduotis , dalyviai vėl susirinko salėje,  pasidalino įspūdžiais, kartu sudainavo „ Žalią dainelę“ . Komandų nariai buvo apdovanoti saldžiaisiais prizais. Visi puikios nuotaikos, kupini gerų įspūdžių  fotografavosi  ir dalino vienas kitam šypsenas.

Klasės mokytoja Indra Vinickienė

* * * * *

Tėvų  karjeros diena 3 a klasėje

Balandžio 17 dieną 3 a  klasėje apsilankė Viktorijos Džiugytės  mamytė Jelena. Vaikams ji nuosekliai papasakojo apie savo darbą - gydytojo profesiją. Trečiokai gavo daug naudingos informacijos, kuri buvo vaizdžiai pateikta.  Ypač vaikams buvo naudinga ne tik sužinoti, kaip daromas dirbtinis kvėpavimas, bet ir praktiškai išbandyti jį atlikti, ne tik pamatyti, kaip tvarstoma koja,  pirštas, akis  bet ir praktiškai išmėginti tai padaryti. 

Klasės mokytoja Indra Vinickienė

* * * * *

Akcija "Laukiame Šv.Velykų”

Atėjęs pavasaris pranešė, kad greitai visus pasveikins gražiausia pavasario šventė  – Šv. Velykos. Kiekvienas jos laukia ir jai ruošiasi skirtingai. Mūsų klasės  mokiniai prisiminė gražias lietuviškas tradicijas ir  įvairiais raštais, piešiniais margino  Šv. Velykų simbolį – kiaušinį. Su margučiais dalyvavome akcijoje „Laukiame Šv. Velykų“.

Klasės mokytoja Indra Vinickienė

* * * * *
Tradicinė Kaziuko mugė Gegužių progimnazijoje

Kovo 4 dieną Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko tradicinė  Kaziuko mugė.  Mūsų klasės mokiniai taip pat ruošėsi  dalyvauti mugėje. Todėl buvo smagu ne tik pirkti, bet ir pardavinėti. 

Klasės mokytoja Indra Vinickienė

* * * * *

Viktorina “Žemei reikia draugų”

Kovo  2 dieną  Šiaulių “Sandoros “ progimnazijoje  vyko Šiaulių miesto   3-4 klasių mokinių  viktorina “Žemei reikia draugų”.  Viktorinoje dalyvavo  mokiniai: Rugilė Gelambauskaitė, Greta Mazuraitytė, Agnė Borisevičiūtė, Emilis Alekna.

Klasės mokytoja Indra Vinickienė

* * * * *

Užgavėnių kaukių gamyba

Puoselėjant  senąsias Užgavėnių tradicijas, Šiaulių “Aušros“ muziejuje vyko  edukacinis užsiėmimas „Užgavėnių kaukės“. Jo metu, organizatorė papasakojo apie Užgavėnių šventės tradicijas,  Užgavėnių kaukes, personažus,  rodė įvairias kaukes iš medžio, medžio žievės, molio.  Tada patys gaminome kaukę sau.  Kaukes lipdėme iš molio. Nelengva, bet smagu patiems savo rankomis pasigaminti kaukę. Vaikai susipažino su molio paruošimu, lipdymo būdais, džiovinimu, puošyba,  degimu.

Indra Vinickienė
2015-02-17

* * * * *

Išvyka į profesinio rengimo centro elektronikos ir administravimo centrą

Gruodžio 12 d. visa klasė išvykome į profesinio rengimo centro elektronikos ir administravimo centrą. Čia mus maloniai sutiko ir  supažindino su kompiuteriniu piešimu. Dalyvavome užsiėmime „Svajoju būti“. Sužinojome, kaip piešti įvairias figūras ir patys bandėme nupiešti savo svajonę. Buvo labai įdomu.

Klasės vadovė Indra Vinickienė
2014-12-13

* * * * *

Išvyka į „Baltik Vairo“ gamyklą

Gruodžio 10 dieną 3a klasės mokiniai skubėjo pas Manto tėtį į svečius, į „Baltik Vairo“ gamyklą. Jis pakvietė pasisvečiuoti jo darbe ir susipažinti su dviračių surinkėjo profesija. Mokiniai stebėjo kaip surenkamas dviratis, nuo mažiausios detalės iki galutinio rezultato – dviračio. Mokiniams patiems buvo suteikta galimybė padirbėti prie dviračio surinkimo: prisukti varžtą, ratą. Tai buvo smagi ir naudinga išvyka, nes mokiniai įgijo žinių apie surinkėjo  profesiją.

Klasės vadovė Indra Vinickienė
2014-12-13

* * * * *
Adventas… Kažkas nepaprastai stebuklingo. Nepakartojamas laikas. Tai tylių apmąstymų akimirka. Ypatingi prisiminimai. Kas iš tikrųjų gyvenime yra svarbiausia. Tai dalinimasis ir kaip jis mus suartina. Tai gerumas ir kaip jis mus sušildo.
Gruodžio 1 dieną 3a klasės tėveliai ir vaikučiai rinkosi į pirmą „Gerumu sušildyk” pamoką. Mokiniai ir jų tėveliai sužinojo apie paslaptingą Advento laikotarpį, pynė kalėdinį vainiką, mokėsi skirti įvairias lietuvių švenčių tradicijas, žaidė žaidimus, rašė sveikinimus ir palinkėjimus. Visi kartu uždegėme žvakę, jos šviesoje atlikome kalėdinę giesmę, kuri nuteikė rimčiai, gerumui. Kartais užtenka vieno saulės spindulio. Malonaus žodžio. Pasisveikinimo. Šypsenos… Tiek mažai, kad tie kurie yra šalia mūsų, taptų laimingi.

Indra Vinickienė
2014-12-02
* * * * *
Konferencija „Jaunieji literatai“

Lapkričio 20 d. mokykloje vyko respublikinė mokinių konferencija „Jaunieji literatai“. Joje dalyvavo 160 mokinių iš įvairių mokyklų, rajonų, miestų. Smagu, kad joje dalyvavo ir 5 mūsų klasės mokinės: Viktorija Džiugytė, Rugilė Gelambauskaitė, Amelija Jurgaitytė, Agnė Borisevičiūtė, Enrika Labinaitė.  Jos sukūrė  eilėraščių apie savo šeimą, rašinėlius apie svajonę, mylimą žaislą. Susirinkę kūrybinėse dirbtuvėlėse mokėsi kurti, svajoti, reikšti savo mintis.

Indra Vinickienė
2014-11-21
* * * * *

Išvyka į Šiaulių areną, tarptautinį žirgų konkūrą

* * * * * * * * *

2013-2014 m.m.

Pradinių klasių mokinių dalyvavimas TAG regbio pirmenybėse

 

Šiaulių Gegužių progimnazijos  1-4  klasių mokiniai,  kovo 25 d. ir kovo 28 d. dalyvavo Šiaulių miesto bendrojo lavinimo mokyklų pradinių klasių mokinių finalinėse  žiemos TAG regbio pirmenybėse. Varžybos vyko Šiaulių univesiteto sporto salėje.  Buvo puikus ir neįprastas  renginys vaikams.  Vaikai  dalyvavo įvairiose varžybose. Vieni žaidė regbį, kiti varžėsi įvairiose estafetėse. Taip pat savo jėgas turėjo išbandyti ir mokytojai  Aušra Adomaitienė ir Indra Vinickienė.  Buvo renkami naudingiausi ir geriausi žaidėjai. Jais tapo 3 klasės mokinys Emilis Galkus, 2 klasės mokiniai Emilis Alekna ir Arnas Gulbinas. Jie buvo apdovanoti prizais. Už dalyvavimą  dalyviai buvo apdovanoti  įvairiais siurprizais, padėkos raštu.

Mokytoja  Indra Vinickienė

* * * * *

Užgavėnių  belaukiant

 

Saulėtą vasario 6  d. vykome į Žaliūkių malūną.  Buvo labia įdomi ir šauni pamoka - išvyka.  Apžiūrėjome vėjo malūną.  Mus pasitiko labia šaunus mokytojas, kuris  įdomiai pasakojo apie Užgavėnių šventės tradicijas, rodė įvairias kaukes iš medžio, medžio žievės. Supažindino su kaukių gamyba. Tada patys gaminome kaukę sau. Naudojome  molį, kartoną, popierių, klijus. Nelengva,  bet smagu patiems savo rankomis pasigaminti kaukę.  Vaikai dirbo su didžiuliu susidomėjimu. Kaukes vaikai nešėsi  į  namus, nes reikėjo jas  Linksmi ir laimingi  grįžome į mokyklą. Lauksime smagių, įdomių Užgavėnių.

Klasės mokytoja Indra Vinickienė

* * * * *

Šv. Kalėdų belaukiant

Gruodžio 17 d. vakare  2 a klasės mokinukai su tėveliais rinkosi į mokyklos aktų salę  susitikti su Kalėdų seneliu.Vakaronės metu vaikučiai klausėsi pasakojimo apie adventą, Kūčias ir Kalėdas, prisiminė Kalėdų tradicijas ir papročius, žaidė įvairius žaidimus, vaidino, šoko kartu su tėveliais liaudies žaidimus. Po smagaus pasilinksminimo, Kalėdų senelis dalijo vaikučiams dovanas.

Po smagios vakaronės vaikai pakvietė tėvelius į klasę. Kalėdinę nuotaiką pratęsė nuoširdūs vaikų sveikinimai: deklamavo eilėraštukus, dainavo daineles, smagiai pašoko. Po to vaikai pasidalino staigmenų maišeliais, kuriuos patys pildė advento laikotarpiu.  Pasilinksminę sėdome prie stalo ir vaišinomės  dideliu, skaniu tortu..

Tai buvo išties šiltas, jaukus vakaras mokykloje kartu su tėveliais. Tą vakarą ne tik pramogavome, bet ir pasisėmėme išminties.

* * * * *

Svajonių ir vilčių naktis,
Apgaubs lyg pasaka žvaigždėta,
Kalėdos nejučia ateis
Tarsi stebuklas pažadėtas.

Gruodžio 4 dieną lankėsi Saulės koncertų salėje, kur žiūrėjo Naisių vasaros aktorių grupės spektaklį visai šeimai ,,Pasaka apie Dievo vaikelį“, pjesės autorius ir režisierius Vytautas V. Landsbergis. Tai aktorių dovana miesto vaikams. Mūsų klasės mokinių geras darbas - gražus, kultūringas elgesys išvykos ir spektaklio metu.

2a klasės mokinių dalyvavimas konferencijose  „Jaunieji literatai“.

Lapkričio 28 d. mūsų mokykloje vyko respublikinė mokinių konferencija "Jaunieji literatai", skirta Dariaus ir Girėno skrydžio 80 metų jubiliejui paminėti. Savo didžiąsias svajones pristatė Greta Mazuraitytė, Rugilė Gelambauskaitė, Viktorija Džiugytė, Agnė Borisevičiūtė, Akvilė Paulavičiūtė.  Kaip paukštis be sparnų, taip žmogus be svajonių. O vaikų svajonės tokios gražios, kilnios, nuostabios. Smagu, kad turime svajonių, nes jos veda mus į priekį. Smagu buvo pristatyti savo kūrybą kitiems  ir kitų išklausyti. Džiaugiuosi savo mergaitėmis.

Dalyvavimas respublikinėje 1-4 klasių mokinių konferencijoje „Laukiniai ir naminiai žinduoliai“

Lapkričio 26 dieną, Salduvės progimnazijoje vyko respublikinė 1-4 klasių mokinių konferencija „Laukiniai ir naminiai žinduoliai“. Trys klasės mokiniai – Rugilė Gelambauskaitė, Greta Mazuraitytė, Mantas Kulevičius   skaitė pranešimus apie naminius ir laukinius gyvūnus.

Tai puiki mokinių patirtis.

Klasės mokytoja Indra Vinickienė
2013-12-20

* * * * *

IŠVYKA Į OPA

Šiaulių Gegužių progimnazijos 2a klasė spalio 15 d. vyko į Šiaulių profesinio rengimo centrą,  elektronikos ir administravimo skyrių. Mus pasitiko šaunūs, savo specialybę mylintys mokiniai ir mokytojai.  Mus supažindino su meniniu  lytavimu, kaip elgtis su prietaisais.  Prasidėjo kūrybinis darbas.  Visi su dideliu susidomėjimu  stengėsi sulytuoti  kokį nors gražų darbelį. Po valandos  visi džiaugėsi savo kūrybiniais darbeliais . Mokinių dabeliai buvo labai originalūs. Džiaugiamės puikia galimybe iš arčiau susipažinti su meniniu lytavimu.

Klasės mokytoja Indra Vinickienė

* * * * *
Dalyvavimas edukacinėje – šokoladinėje programoje


2013 m.  spalio 6 dieną 2 a klasės  mokiniai ir jų tėveliai lankėsi  Šiaulių šokoladinėje ir dalyvavo edukacinėje-šokoladinėje programoje.
Vaikai ir tėveliai išgirdo šokolado istoriją, patys gamino saldainius, dalyvavo viktorinoje, laimėjo šokoladinius prizus. Tai buvo labai smagi 2a klasės bendruomenės popietė, kurioje visi dalyviai patyrė daug gerų emocijų. Abejingų šokoladui tikrai neliko! 

Klasės mokytoja  Indra Vinickienė