4c klasė

2015-2016 m. m.

4c kl. mokinių išvykų, renginių, varžybų akimirkos 

 

* * * * * 
Vaikai, prabėgo dar vieneri mokslo metai, kurie  buvo pilni įspūdžių, įvairios veiklos ir patyrimų... Drauge prisiminkime, ką nuveikėme, kur buvome, ką pamatėme, ko išmokome.
Mokslo metų pradžioje dalyvavome Lietuvos liaudies kultūros centro  inicijuotoje unikalioje etninės kultūros akcijoje „Visa Lietuva šoka“, kur šokome liaudies šokius. Dalyvavome mokyklos sveikatingumo dienoje, taip pat ir tėvelius pakvietėme  į sporto šventę. Šventėme Baltų vienybės dieną Gegužių etnografinėje sodyboje. Dainavome miesto akcijoje „Laimės keksiukas“, kepėme kūčiukus Žaliūkių malūnininko sodyboje ir taip ruošėmės Kūčioms. O Advento vakarą buvome kartu su jūsų tėveliais ir nupynėme labai gražų Advento vainiką. Sausio 13-ąją minėjome mokyklos bibliotekoje. Vasario mėnesį  šventėme Užgavėnes. Kovo 4 dieną  dalyvavome netradicinėje anglų kalbos pamokoje ir Kaziuko mugėje. Mokslo metų pabaigoje buvome „Aušros“ muziejuje, kur pamokas jums vedė muziejaus darbuotojai ir dalyvavome  karinėse pratybose kartu su jūsų tėveliais.
Taigi, veiklos būta daug ir įvairios. Manau, kad vertinate ir džiaugiatės kiekviena akimirka praleista kartu. Tikiu, kad visada su džiaugsmu prisiminsite šiuos metus. Sėkmės jums, vaikai! 

Jūsų mokytoja Rosita
2016-06-16

* * * * *

2014-2015 m.m.

3c kl. mokinių išvykų, renginių, varžybų akimirkos

* * * * *

Prisiminkime, vaikai, kaip mokyklos direktorė Silvija Baranauskienė vedė jums pamoką apie 5 stichijas ir mokė piešti mandalas…

Prisiminkime, kaip kruopščiai išmargintais margučiais papuošėte  mokyklos galeriją „Erdvė“…

Prisiminkime, kaip  laimingi parėjote į klasę gavę padėkas už mokyklos vardo garsinimą. Jūs to buvote ir esate verti, nes, visus metus, būdami folkloro ansamblio „Gasužis“ nariais, išties ir garsinote savo mokyklą dalyvaudami įvairiuose miesto renginiuose…

Prisiminkime „Šeimos šventę“, kaip tėveliai su meile jums plojo ir šypsojosi, nes jūs labai gražiai dainavote, šokote ir gražius žodžius kalbėjote mamai bei tėčiui…

Esate tikri šaunuoliai, vaikai. Linkiu jums gražios vasaros. Pailsėkite ir į mokyklą rudenį grįžkite kupini naujų jėgų bei noro daugiau sužinoti, išmokti.

Jūsų mokytoja Rosita

2015-06-22

* * * * *

Ruduo... Ar girdite, kaip kartais šnabžda šalnų nuplikyti žolynai? Ar matote, kaip draikosi sidabrinės voratinklių gijos, kaip žemę apkabina saulė savo spinduliais kasdien stipriau paryškinanti palengva užmiegančių medžių lapų geltonumą, kaip lietinga dargana veda vidinės ramybės takeliu?..

Spalio 27 dieną mūsų progimnazijoje pasibaigė projektas ,,Rudens taku", kur dalyvavome ir mes, 3c klasės mokiniai.
Mokyklos dailės galerijoje „Erdvė“ buvo surengta pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų parodėlė iš sodo ir daržo gėrybių - „Atgijusios daržovės“. Daug sumanumo ir kantrybės reikėjo mokinukų tėveliams, kad ant parodos stalo atsirastų tikri stebuklai.
Sveikatingumo savaitės „Augu stiprus ir sveikas“ metu, kasdien, per pertraukas, valgėme vis kitas daržoves. Mes žinome, kad daržovės – sveikatos šaltinis. Tad valgyti jų reikia kuo daugiau ir įvairių.
Projektą užbaigė viktorina „Rudens taku“, skirta 3-4 klasių mokiniams. Užduotys viktorinos metu ugdė ir skatino mokinių meninius, kūrybinius sugebėjimus. Pažinote naujas, dar nematytas, neragautas daržoves, išgirdote ir susipažinote su jų maistinėmis savybėmis.
Ir nesvarbu, kad rudenį saulė pakyla vis žemiau... Oras vėsta... Dienos vis trumpėja… Juk viskas dovanojama tam, kad džiaugtumėmės ir būtume laimingi...

Mokytoja Rosita
2014-11-04

* * * * * * * * *

2013-2014 m.m.

Atvelykio šventėje

Šventinį Velykų laikotarpį užbaigia Atvelykio šventė. Velykų dieną visi daužia numargintus kiaušinius, juos ridena, supasi sūpynėse, o per Atvelykį šiomis linksmybėmis labiausiai džiaugiasi vaikai. Todėl kai kur Lietuvoje Atvelykio sekmadienis yra vadinamas Vaikų Velykomis ar Velykėlėmis.
2014 metų balandžio 27 dieną Šiaulių „Aušros“ muziejaus Žaliūkių malūnininko sodyboje vyko šventinio Velykų laikotarpio užbaigimas – Velykėlės, kur dalyvavo mūsų mokyklos folkloro ansamblio „Gasužis“ vaikai ir jų tėveliai. Šventėje dainavome, šokome, kvietėme visus įsijungti į liaudišką ratelį ir drauge budinti žemę.
Vaikai rideno margučius, varžėsi tarpusavyje, bandydami pažadinti ilgai miegojusią žemę. Nuo senų laikų tikima, kad numarginti kiaušiniai, riedėdami per žemę, pažadina žalčius ir gyvates, o šie, šliauždami, savo pilveliais kutena ir prikelia įvairias žolytes.
Laikantis senųjų papročių, vaikai galėjo suptis sūpynėse. Tikima, kad kuo aukščiau išsisupsi, tuo linksmesnis būsi. Seni žmonės sakydavo, kad tuomet derlius bus geresnis - ir javai greičiau sužaliuos, ir linai ilgesni užaugs.
Šventėje pasirodė ir Velykė, kitaip dar Velykų bobute vadinama. Mažai kas ją matė, mažai kas žino, kaip ji atrodo. Kai kas girdėjo, kad ji panaši į didelį paukštį ir pati deda kiaušinius, kiti mano, kad ji panaši į raganą, ir todėl vaikams nesirodo, kad neišgąsdintų. Velykų bobutė apdovanoja tuos, kurie buvo labai geri iki Velykų.

Rosita Kalinienė, folkloro ansamblio ,,Gasužis" vadovė
2014-04-28

* * * * *

2014 kovo 19 d.  mes dalyvavome mokykloje vykdytame  projekte „Pažadinkime savyje atsakomybę už Žemę", skirtame paminėti Žemės dieną.


Prisiminkime, kaip klasės valandėlės metu žiūrėjome  dokumentinį filmą „Šiukšlės“, aptarėme jį ir piešiniuose išreiškėme meilę mūsų visų Žemei. Džiaugiuosi, vaikai, kad esate geri ir rūpestingi

* * * * *

Vai atvažiuoja šventa Kalėda...

 

Prisiminkime, vaikai, kai gruodžio pradžioje rašėme laiškus Kalėdų seneliui, o vėliau sulaukėme atsakymo iš jo ir pažadėjome būti geresni, paslaugesni, rūpintis žvėreliais ir paukšteliais žiemą...
Prisiminkime gruodžio 13 – tąją - Šviesos dieną, kai sveikinome vieni kitus su sugrįžtančia saule...
Prisiminkime Kalėdinį vakarą su tėveliais mokykloje, kai jus aplankė tikras  Kalėdų senelis...
Na, o gruodžio  19 dieną mokyklos kieme visi draugiškai lesinome paukštelius, linkėjome vieni kitiems gerų ateinančių metų...
Kalėdos – tai stebuklų metas. Tikėkite stebuklais! Linkiu, kad visos jūsų vaikiškos svajonės išsipildytų, mano mieli mokinukai!

Šiaulių „Aušros“ muziejuje

2013 m. gruodžio 10 d. lankėmės Šiaulių „Aušros“ muziejuje, kur  mokėmės pasidaryti Kalėdinį žaisliuką  iš šiaudų. Smagu laukti Kalėdų, kai vakarais gali pats daryti žaisliukus eglutei.

„Naisių vasaros“ teatro spektaklyje Šiaulių koncertų salėje „Saulė“

2013 m. gruodžio 4 d.  2c klasės mokiniai lankėsi Kalėdiniame „Naisių vasaros“ teatro  spektaklyje „Pasaka apie Dievo vaikelį“.  Vaikai pajuto, kad smagu laukti Kalėdų! Sužinojo, kad būna ne tik Kalėdų seneliai… Būna ir Kalėdų bobutės...

P. Mašioto kūrybos skaitymas mokyklos Informaciniame centre

2013 gruodžio 4 d. 2c klasės mokiniai klasės valandėlės metu lankėsi mokyklos Informaciniame centre, kur vyko pamokėlė Prano Mašioto 150-osioms metinėms paminėti. Bibliotekos darbuotoja Gražina Plekavičienė supažindino mokinius su rašytojo biografija, jo knygeles („Katinėlis Pilkutis“, „Kaziukas sodžiuje“) skaitė patys  mokiniai.

Dalyvavimas respublikinėje Jaunųjų Literatų konferencijoje Šiaulių Gegužių progimnazijoje

2013 m. lapkričio 28 d. 2c klasės mokinės Rugilė Jakaitė, Justina Kavanauskaitė, Mintė Launikonytė ir Gabija Kavaliauskaitė dalyvavo respublikinėje pradinių klasių mokinių Jaunųjų literatų  konferencijoje, kur skaitė savo sukurtus pamąstymus apie svajones.

Jūsų mokytoja Rosita
2013-12-20

* * * * *

2013-11-07  2c klasės vaikai  pabuvojo Šiaulių dramos teatre, kur pamatė Panevėžio dramos teatro „Menas“ gastrolių spektaklį  „Karalaitė ant žirnio ir kitos pasakos“


* * * * *
Ką žinome apie taisyklingą mitybą?

2013-11-06 2c klasėje valandėlę apie taisyklingą mitybą vedė mokyklos  sveikatos priežiūros specialistė  Irmina Ramanauskienė. Ji kalbėjosi su vaikais, kokį maistą reikia valgyti, kad būtume sveiki ir energingi. Užduočių knygelėje atliko užduotis:  spalvino, rašė, ieškojo teisingų atsakymų. Vaikai praturtino savo žinias apie taisyklingą mitybą.

* * * * *

2013-10-24  2c klasės mokiniai dalyvavo antrų klasių „Gudručio“ viktorinoje „Ką žinai apie savo šalį Lietuvą?“

Buvo sudarytos 5 gudručių komandos. Viktorinos pradžioje kiekviena komanda prisistatė ( dainavo, deklamavo, trumpai papasakojo apie save ). Vėliau  atsakinėjo į klausimus apie Lietuvą. Po to atliko  praktinę užduotį  – ieškojo knygose informacijos  apie žymius Lietuvos žmones.  „Gudručiai“ atliko ir kūrybinę užduotį. Kiekvienai komandai buvo duota raidė, o vaikai turėjo sugalvoti ta raide prasidedančius žodžius:  Lietuvos miesto pavadinimą, lietuviškus mergaitės ir berniuko vardus, lietuviškos daržovės pavadinimą. Baigiantis viktorinai, vaikai piešė savo dovaną Lietuvai – saulę, gėles, drugelius, širdeles, medžius, paukščius...
Visi Lieporių pradinės mokyklos ir Gegužių progimnazijos‚„gudručiai“ noriai ir aktyviai dalyvavo viktorinoje. Vaikai daugiau sužinojo apie Lietuvą, mokėsi gražiai  bendrauti ir bendradarbiauti.
* * * * *
Dalyvavimas projekte „Rudens taku“

 

2013-10-14 2c klasės mokiniai dalyvavo projekte „Rudens taku“, parodoje „Atgijusios daržovės“, renginyje „Daržovių susirinkimas“

* * * * *
2013-10-01 2c klasė vyko į Šiaulių Profesinio rengimo centrą, kur mokėsi pasigaminti linksmąjį foto rėmelį. Vaikams užsiėmimą vedė profesinio rengimo centro mokytoja, o padėjo - jos mokiniai. Vaikams užduotis patiko - mielai piešė, karpė, klijavo. Rezultatai džiugino visus.

R.Kalinienė, 2c klasės mokytoja
2013-11-15