4a klasė

4a klasės renginių akimirkos

 

* * * * *

Renginys „Draugo diena“

Lapkričio 29 - „Draugo diena“. 4a klasės mokiniai nusprendė paminėti šią dieną. Visą savaitę žaidėme žaidimą „Slaptas draugas“, o penktadienį  surengėme popietę. Pasipuošėme klasę, susinešėme vaišių, pasiruošėme žaidimų. Renginį pravedė Brigita Žilinskaitė, o jai talkino Ieva Kontrimaitė, Emilis Galkus, Patricija  Ivanauskaitė ir Melita Peleckytė.  Visi šokome, žaidėme ir linksminomės.
Nėra didesnio turto už draugystę ir nuoširdų bendravimą. (John Kehoe)

Aušra Adomaitienė
2014-11-28

* * * * *

Projektas „Įtraukiantis skaitymas su mirioramomis“

Ar galima knygą perskaityti kitaip? Į šį klausimą pabandė atsakyti 4a klasės mokiniai, 2014 m. balandį – lapkritį dalyvavę Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios bibliotekos organizuotame projekte „Įtraukiantis skaitymas su mirioramomis“.
2014 m. lapkričio 12 dieną savo „ritininę knygą“- mirioramą -  pristatėme P. Višinskio viešojoje bibliotekoje vykusiame baigiamajame projekto renginyje, kur pasekti perskaitytas istorijas besisukančiu mirioramų principu susirinko per 200 vaikų ir jų mokytojų iš įvairių Šiaulių miesto ir rajono mokyklų. Išmoningais pristatymais ir mirioramų meniškumu džiaugėsi ir renginio viešnia – Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro direktorė Aldona Augustaitienė.

Aušra Adomaitienė
2014-11-12

* * * * *

Šiaulių miesto pradinių klasių mokinių konferencija „Aktyvus, saugus ir sveikas“

Lapkričio 10 dieną Romuvos  progimnazijoje vyko 1-4 klasių mokinių konferencija „Aktyvus, saugus ir sveikas“. Trys 4a klasės mokiniai - Ula Vaitekaitytė, Beanita Žemlauskaitė ir Augustas Pilelis skaitė pranešimą apie sveikatos priešus. Tai gera patirtis ir žinių apie sveikatingumą kaupimas.

Aušra Adomaitienė
2014-10-10

* * * * *

Ekskursija į Kauno zoologijos sodą ir Tado Ivanausko gamtos muziejų

4a klasės mokinukai spalio mėnesio 8 dieną važiavo į ekskursiją – Kauno zoologijos sodą ir Tado Ivanausko gamtos muziejų. Zoologijos sode apžiūrėjome gyvūnus iš įvairiausių pasaulio šalių, išsiaiškinome  jų prisitaikymo galimybes prie gyvenamosios aplinkos . Lankėmės gamtininko Tado Ivanausko įkurtame muziejuje. Ar matėte kada baltąjį lokį iš arti? Ar galite atsistoti šalia banginio ir nusifotografuoti? Jei ne, tai važiuokite į Kauną... Jums tikrai patiks.

Aušra Adomaitienė
2014-10-08

* * * * *

Gegužių ketvirtokai akcijos „Laisvė dviračiui“ dalyviai

Rugsėjo 20 dieną, šeštadienį,  4a ir 4c klasės mokiniai, jų tėveliai, mokytojos A. Adomaitienė ir A. Marcinkienė, išsiruošė į iškylą dviračiais maršrutu Gegužiai- Bubiai- Gegužiai. Ūkanotas rytas nesuteikė daug džiaugsmo, tačiau saulei pažėrus savo dar gana karštus spindulius, visų nuotaika pasitaisė. Įvažiavę į Aukštelkės kalną, pasidžiaugėme, kad įveikėme jau pusę numatyto kelio. Visiems rūpėjo, koks siurprizas laukia prie Bubių tvenkinio. Atvykus į numatytą sustojimo vietą, radome laukiančią mokyklos Informacinio centro darbuotoją G. Plekavičienę su ekologiškomis vaišėmis: grūdų duona su medumi, vaistažolių arbata, ekologiškais obuoliais. Buvome maloniai nustebinti ir pradžiuginti. Pasistiprinę, pailsėję prie tvenkinio, vėliau  aplankėme Bubių piliakalnį ir pasigrožėję rudeniška gamta patraukėme namo.  Keliaudami dviračiu mokiniai geriau pažino savo krašto apylinkes, susipažino su Bubių piliakalnio istorija. O svarbiausia, patyrė daug džiaugsmo keliaudami kartu su tėveliais.

Aušra Adomaitienė
2014-09-21

* * * * * * * * *

2013-2014 m.m.

3a klasės mokinių veikla – įvairiapusė

 

2014-04-03 d. vykome į lėlių muziejų. Muziejuje surinktos lėlės iš viso pasaulio. Tai unikalūs eksponatai atspindintys įvairių tautų tradicijas ir papročius. Po to žiūrėjome lėlių spektaklį "Kaip šuo mokėsi loti". Mokiniai buvo ne tik žiūrovais, bet ir aktoriais.

2014-04-28 d. vykome į Išmaniąją mokyklą. Mokiniai susipažino su robotukų konstravimo galimybėmis, apžiūrėjo 3D spausdintuvą, mokėsi konstruoti ir valdyti robotus.

2014-05-09  d. "Beržynėlio" parke vyko koncertas Lietuva Europos sąjungoje 10 metų. 3 a klasės mokiniai nepabūgo lietaus ir didelio vėjo, džiaugėsi puikiu koncertu. Leonas Šėferis ir Artūras Škurovas piešinių konkurse "Kokią įsivaizduoju Europą po 10 metų" tapo lauretais.

2014-05-13 d. šventėme Gegužių progimnazijos vardadienį. Vaikai piešė piešinius ant grindinio, puošė mokyklos sienas savo darbeliais, linksminomės folklorinių šokių vakaronėje.

Aušra Adomaitienė
2014-05-21

* * * * *
Leonas Šėferis ir Artūras Škurovas (mokytoja A.Adomaitienė), 3a klasės mokiniai, Šiaulių m. konkurse Europos 10- čiui paminėti  tapo piešinių konkurso „Kokią įsivaizduoju Europą po 10 metų" laureatais.
2014-05-13

* * * * *

Pradinių klasių mokinių dalyvavimas TAG regbio pirmenybėse

 

Šiaulių Gegužių progimnazijos  1-4  klasių mokiniai,  kovo 25 d. ir kovo 28 d. dalyvavo Šiaulių miesto bendrojo lavinimo mokyklų pradinių klasių mokinių finalinėse  žiemos TAG regbio pirmenybėse. Varžybos vyko Šiaulių univesiteto sporto salėje.  Buvo puikus ir neįprastas  renginys vaikams.  Vaikai  dalyvavo įvairiose varžybose. Vieni žaidė regbį, kiti varžėsi įvairiose estafetėse. Taip pat savo jėgas turėjo išbandyti ir mokytojai  Aušra Adomaitienė ir Indra Vinickienė.  Buvo renkami naudingiausi ir geriausi žaidėjai. Jais tapo 3 klasės mokinys Emilis Galkus, 2 klasės mokiniai Emilis Alekna ir Arnas Gulbinas. Jie buvo apdovanoti prizais. Už dalyvavimą  dalyviai buvo apdovanoti  įvairiais siurprizais, padėkos raštu.

Mokytoja  Indra Vinickienė

* * * * *

Šv. Kalėdų belaukiant

Gruodžio 20 d. Gegužių progimnazijos 3a klasės mokinukai su tėveliais rinkosi į Žaliūkių malūną pasimokyti kepti kūčiukus ir susitikti su Kalėda. Kaimiškoje troboje, susėdę apie stalą klausėme pasakojimo apie adventą, Kūčias ir Kalėdas. Sužinojome, kaip senovėje įvairiuose Lietuvos kampeliuose buvo vadinami kūčiukai.  Pasikočioję tešlą ir suformavę kūčiukus, pašovėme į krosnį kepti. Šilumos ir gerų kvapų atviliotas, vaikus aplankė senelis Kalėda. Kol kūčiukai kepė, senelis Kalėda su vaikais žaidė ir dalijo dovanas. Pasilinksminę sėdome prie stalo ir vaišinomės savo gamintais kūčiukais. Tą vakarą ne tik pramogavome, bet ir pasisėmėme išminties.

2013 m. gruodžio 11 d. 3 a klasės mokiniai su mamomis rinkosi į Kalėdines dirbtuvėles. Ingrida Donielienė mokė mamas gaminti sages iš juostelių. Vaikai gamino kalėdinius atvirukus. Pertraukėlės metu savo muzikiniais sugebėjimais džiugino Vytautas ir Vygintas Donielos. Valanda prabėgo greitai. Skirstėmės nenoromis ir su pažadu susitikti dažniau.

 

Aušra Adomaitienė.

* * * * *

2013-11-15. Išvyka į šokolado muziejų, į konferenciją „Gamtos karuselė“, raiškiojo skaitymo konkursą, akimirkos iš Draugo dienos paminėjimo

Lapkričio 14 dieną, 3a klasės mokiniai vyko į Šokolado muziejų, kur ne tik išklausė šokolado atsiradimo istoriją, bet ir patys gamino šokoladinius saldainius. Po tokios puikios pamokos dauguma mokinukų panoro užaugę tapti konditeriais.

Lapkričio 26 d. Salduvės progimnazijoje vyko respublikinė mokinių  konferencija "Gamtos karuselė". 3a klasės mokinės Justina Vasilaiuskaitė ir Emilija Prascevičiūtė pristatė stendinį pranešimą "Mano augintinis".

2013-11-29 d. Informacinio centro darbuotojos pakvietė mokinukus į raiškiojo skaitymo konkursą, skirtą V.Palčinskaitės - 70-mečiui paminėti. Susirinko gausus būrys mokinukų. Iš 3a klasės dalyvavo net penkios mokinukės: Rugilė Sakalauskaitė, Emilija Prascevičiūtė, Ula Vaitiekaitytė, Rugilė Siroveckytė, Kamilė Mendelytė. Pirmąją vietą skaitovų konkurse laimėjo Rugilė Sakalauskaitė. Sveikiname!

Lapkričio 29- Draugo diena. 3a klasės mokiniai nusprendė paminėti šią dieną ir surengė popietę. Pasipuošė klasę, susinešė vaišių, pasiruošė žaidimų. Renginį pravedė Melita Peleckytė ir Brigita Žilinskaitė. Svarbiausias popietės akcentas- dovana draugui. Visi šokome, žaidėme ir linksminomės.
Turėti gerą draugą yra didelė vertybė

* * * * *

Išvyka į Panevėžio lėlių teatrą

 

2013-10-24 d. 3a klasės mokiniai  aplankė Panevėžio Vežimo lėllių teatrą. Pažiūrėjome spektaklį „Skiltuvas“ ir išklausėme edukacinę pamokėlę apie lėlių gaminimą ir valdymą. Paskui vykome į siauruko muziejų, kur susipažinome su geležinkeliečio profesija.

* * * * *
2013-10-11 3a klasės mokiniai su mokytoja Aušra Adomaitiene vyko į Šiaulių areną, tarptautinį žirgų konkūrą.

* * * * *

IŠVYKA Į OPĄ

Šiaulių Gegužių progimnazijos 3a klasė spalio 8 d. vyko į profesinio orientavimo centrą, kirpėjų skyrių. Mus pasitiko šaunūs, savo specialybę mylintys mokiniai. Pabūti modeliai norėjome visi, todėl ilgai nelaukę susėdome į laisvas kėdes. Prasidėjo kūrybinis darbas. Jau po pusvalandžio buvo pristatyta pirmoji šukuosena. Mergaitės džiaugėsi įmantriomis šukuosenomis. Nors ir nedrąsiai, bet paragindami vienas kitą į kirpėjų kėdes atsisėdo ir berniukai. Šukuosenos buvo labai originalios. Džiaugiamės puikia galimybe iš arčiau susipažinti su kirpėjo profesija.

Mokytoja Aušra Adomaitienė