4c klasė

4c klasės renginių akimirkos

* * * * *

Supažindinimas su naujomis profesijomis

Vasario 4 dieną 4c klasės mokiniai su mokytoja Alina Marcinkiene, mokinės Barboros tėvelio Henriko Boruso kvietimu, lankėsi sintetinių lynų, tinklų ir virvių pynimo gamykloje „Hampidjan Baltic“. Ekskursijos tikslas – susipažinti su naujomis profesijomis ir tų sričių atstovų atliekamu darbu. Ekskursijos pradžioje vaikai išklausė saugaus elgesio gamyklos teritorijoje instruktažą, o vėliau keliaudami per cechus klausėsi pasakojimo, kaip iš mažų granulių gaunami plonyčiai siūlai, iš siūlų vejamos įvairaus storio virvelės, o iš virvelių – mezgami tinklai. Mokiniai sužinojo, kad tinklai turi „akis“, jog darbininkai gamyklos teritorijoje gali važinėtis paspirtukais, o visa klasė kartu su mokytoja sveria 1 toną ir 47 kilogramus. Ekskursijos metu vaikai stebėjo, kaip didelio triukšmo sąlygomis darbininkai dirba su ausinėmis, kaip laboratorijose išbandomas virvelių tvirtumas, kaip svarstyklės tiksliai gali pasverti netgi žmogaus plauką, kaip specialios mašinos didžiuliame sandėlyje labai aukštai užkelia sunkiausius krovinius. Baigiantis ekskursijai mokiniai vardijo, ką nauja pamatė, sužinojo ir išmoko šią dieną, ir už tai gavo dovanų maišelį su granulėmis, siūlais, virvelių pavyzdžiais ir net gabalėliu tinklo.Barboros tėvelis Henrikas mokiniams skyrė namų darbus – pagalvoti, kur dar be jo minėtų sričių gali būti panaudoti tinklai ir virvės. Galvosime.

Alina Marcinkienė 

2015-02-04

* * * * *

Netradicinė pamoka „Kalėdos prieš 60 metų“

Gruodžio 16 dieną 4c klasės mokiniai buvo maloniai nustebę, nes pasaulio pažinimo pamoką jiems vedė ne mokytoja Alina, bet Gabijos močiutė Dalia. Netradicinės pamokos tema – „Kalėdos prieš 60 metų“.
Močiutė Dalia nustebino vaikus pasakodama, kad prieš šešiasdešimt metų gamta buvo visai kitokia: dideli šalčiai, didžiulės sniego pusnys, nukarę varvekliai nuo stogų... Bet noras sulaukti Kalėdų švenčių nepasikeitė – ir tada, ir dabar, vaikai labiausiai laukia Kalėdų senio su dovanomis.
Vaikai sužinojo, kaip tada buvo švenčiamos Kūčios, Kalėdos. Kaip močiutės mama ruošdavo valgius, kaip vaikai visą dieną turėdavę valgyti virtas pupas ir gerti avižų kisielių. Net ir duonos nusipirkti būdavę sunku, reikėdavo stovėti ilgose eilėse...
Eglutę puošdavo tik Kūčių vakarą su savo pačių pasigamintais žaisliukais, rojaus obuoliukais, mamos keptais sausainėliais, vatos gumulėliais  ir, žinoma, saldainiais. Smagiausia vaikams buvo, kai močiutės Dalios užduotas klausimas, kas vaikų manymu buvo saldainių popieriukuose, kai reikėdavo nupuošti eglę, vaikus prajuokino. Mat saldainių vietoje būdavo duonos gabalėliai, vatos gumulėliai... Įdomu, kur dingdavo saldainiai?
Močiutė Dalia vaikams atnešė virtų pupų. Ne visi vaikai buvo matę pupas ir jų ragavę.
Vaikai išgirdo ir senųjų žodžių, išsiaiškino jų reikšmes. Žaidė senovinį žaidimą, klausėsi močiutės deklamuojamų eilėraščių, dainuojamų dainų.
Pamoka buvo per trumpa. Tiek daug dalykų savo atmintyje nešiojasi močiutė Dalia. Taip norėjosi dar pasiklausyti apie anuos, vaikams nežinomus laikus...
Susitarėme, kad močiutė Dalia mus aplankys pavasarį, kai gamta ruošis Velykoms. Ji turi dar daug ką mums papasakoti...
Labai lauksime susitikimo.

Mokytoja Alina Marcinkienė
2014-12-16

* * * * *

Gegužių ketvirtokai akcijos „Laisvė dviračiui“ dalyviai

Rugsėjo 20 dieną, šeštadienį,  4a ir 4c klasės mokiniai, jų tėveliai, mokytojos A. Adomaitienė ir A. Marcinkienė, išsiruošė į iškylą dviračiais maršrutu Gegužiai- Bubiai- Gegužiai. Ūkanotas rytas nesuteikė daug džiaugsmo, tačiau saulei pažėrus savo dar gana karštus spindulius, visų nuotaika pasitaisė. Įvažiavę į Aukštelkės kalną, pasidžiaugėme, kad įveikėme jau pusę numatyto kelio. Visiems rūpėjo, koks siurprizas laukia prie Bubių tvenkinio. Atvykus į numatytą sustojimo vietą, radome laukiančią mokyklos Informacinio centro darbuotoją G. Plekavičienę su ekologiškomis vaišėmis: grūdų duona su medumi, vaistažolių arbata, ekologiškais obuoliais. Buvome maloniai nustebinti ir pradžiuginti. Pasistiprinę, pailsėję prie tvenkinio, vėliau  aplankėme Bubių piliakalnį ir pasigrožėję rudeniška gamta patraukėme namo.  Keliaudami dviračiu mokiniai geriau pažino savo krašto apylinkes, susipažino su Bubių piliakalnio istorija. O svarbiausia, patyrė daug džiaugsmo keliaudami kartu su tėveliais.

Alina Marcinkienė, Aušra Adomaitienė
2014-09-21

* * * * * * * * * *

2013-2014 m.m.

Renginys skirtas Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei

Balandžio 23 dieną Gegužių progimnazijos Lėlių teatras buvo pakviestas į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąją biblioteką, kuriuoje vyko renginys skirtas Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei.
Į šį renginį, skirtą  Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių paminėjimui , kviesti  svečiai iš miesto  mokyklų, universiteto, K. Donelaičio klubo  skaitė ištraukas, šiuolaikiškai interpretavo K. Donelaičio kūrinius.
Lėlių teatras pristatė improvizaciją „Lapės ir gandro česnis“  pagal K. Donelaičio pasakėčią, kviesdami pasiklausyti senosios lietuvių kalbos. Vėliau vaikai nusifotografavo su Šiaulių miesto meru Justinu Sartausku, kuris buvo pakviestas perrašyti kelias eilutes iš K. Donelaičio poemos „Metai “ į knygą.

Alina Marcinkienė, Lėlių teatro būrelio vadovė
2014-04-29

* * * * *

Sausio mėnesį mokykloje vyko Šiaulių miesto 3-4 kl. mokinių Pasaulio pažinimo mokyklinė olimpiada. Geriausiai užduotis atliko  mūsų klasės mokiniai Gabija ir Eimantas.
Vasario 16 – osios proga vykusiame renginyje mokyklos direktorė Silvija Baranauskienė apdovanojo mokinius padėkos raštais ir palinkėjo sėkmės siekiant geriausių rezultatų miesto Pasaulio pažinimo olimpiadoje.

Jiems pavyko!
Puikios žinios, užsispyrimas, darbštumas padėjo iškovoti prizines vietas.
Sveikiname Gabiją – I-osios vietos ir Eimantą – III-osios vietos laimėtojus.

* * * * *

Mokykloje vyko XI –asis Diktanto konkursas, skirtas Vasario 21-ajai – Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Mūsų mokinukė Deimantė užėmė III –ąją vietą ir buvo apdovanota padėkos raštu.

Gabija, Deimante, Eimantai – didžiuojamės jumis!

* * * * *

Visi į Kaziuko turgų!

Kovo 4-osios rytą klasės mokinukai rinkosi į mokykloje organizuotą Kaziuko mugę.
Pasiruošė šventei visi: ant vienų stalų kvepėjo sudėti sausainiai, keksiukai, pyragai pyragaičiai;
prie kitų stalų pirkėjus viliojo prieiti gražiausi vaikų, jų tėvelių, senelių pagaminti dirbiniai.
Buvo daug šurmulio: vieni kvietė pirkti, kiti siūlė parduoti, kažkas derėjosi, kažkas skolinosi...
Tačiau visi, kurie norėjo parduoti – pardavė.
Kas norėjo pirkti – nusipirko.
Kas norėjo pasižiūrėti – pamatė.
O kas pavėlavo – tam nieko neliko...

* * * * *

Artėja Užgavėnės...

3c klasės mokinukai kartu su mokytoja skubėjo į Žaliūkių Malūnininko sodybą, į edukacinę  Užgavėnių kaukių gaminimo pamoką. Juk reikia tinkamai pasiruošti šventei ir baisiomis kaukėmis išvyti Žiemą.

Vaikai susidomėję klausėsi pasakojimo apie Užgavėnių tradicijas Lietuvoje. Po to patys gaminosi kaukes. Manome, kad tinkamai pasiruošėme šventei.

Žiema žiema, bėk iš kiemo...

* * * * *

Viešnagė bibliotekoje

 

Trečiadienį,2014-01-29, 3c klasės mokiniai viešėjo Gvazdikų tako bibliotekoje, kur buvo pakviesti į naujų knygų vaikams pristatymą.
Lietuvoje jau devintus metus iš eilės renkamos geriausios knygos vaikams. Bibliotekos darbuotojos pristatė penkias naujas šiuolaikinių rašytojų knygas vaikams. Pasakojo apie rašytojus, dailininkus. Vaizdžiai pristatė knygų veikėjus, skaitė  ištraukas.
Vėliau kiekvienas mokinukas galėjo pasakyti, kokią knygą skaitytų pirmiausiai, už kokią knygą atiduotų balsuodamas savo balsą.

* * * * *

Išvyka į Šokolado muziejų

 

Sausio 18 dieną, šeštadienį, 3c klasės mokinukai kvietė savo tėvelius aplankyti „Rūtos“ saldainių fabriko Šokolado muziejų ir dalyvauti edukaciniame užsiėmime – saldainių gamyboje bei susipažinti ir suprasti, kokia yra konditerio profesija.
Iš pat ryto visi gerai nusiteikę susirinkome į muziejų. Buvome suskirstyti į du srautus – vaikų ir tėvelių. Kol vaikai atidžiai klausėsi muziejaus darbuotojos pasakojimo apie šokolado atsiradimą, tėveliai smagiai įsitraukė į saldainių gamybos procesą: iš marcipanų, džiovintų vaisių, kokoso drožlių, spalvotų dražė saldainukų, riešutų, „paukščių pieno“ masės ir kt. bei įvairaus skonio šokolado gamino saldainius, ragavo, laižė pirštus...

Po valandos saldainius jau gamino vaikai, o tėveliai tada keliavo „šokolado keliu“.

Tą rytmetį muziejuje skambėjo juokas, galvas svaigino saldainių kvapas, burnose ilgai jautėsi gamintų saldainių skonis. Visi – 20 vaikų ir 22 tėveliai - buvo patenkinti išvyka, nes daug sužinojo, pamatė, patyrė. Dabar visi drąsiai gali laukti klausimų apie šokolado atsiradimą, saldainių gaminimo paslaptis, pirmąjį Lietuvoje saldainių fabriką „Rūta“ ir jo įkūrėją Antaną Gricevičių.

* * * * *

Jau sausio 13-oji. Šv. Kalėdas prisiminus...

 

Šiandien po ilgų atostogų 3c klasės mokinukai sugužėjo į klasę. Kadangi mokytis dar nelabai norėjome, tai prisiminėme prieškalėdinį laikotarpį ir pasidalinome įspūdžiais. Prieš pat Kalėdas visi dalyvavome labai gražiame renginyje „Ledinukų pasaka“. Ten grodami fleitomis, dainuodami, vaidindami šildėme tėvelių širdeles. Gražu buvo...

Nepamiršome ir mažųjų sparnuotų draugų – paukštelių. Dalyvavome tęstinio projekto „Kalėdų belaukiant...“ akcijoje „Palesink paukštelius“. Manome, kad paukšteliams mūsų „pyragas“ patiko, nes grįžę po atostogų ant medžių pakabintų lesalo kamuoliukų jau neberadome...

O svarbiausia išvyka buvo į Malūnininko sodybą. Ten vykome kartu su tėveliais kepti kūčiukų. Darbavomės visi: ant didžiulio stalo voliojome tešlos ritinėlius, peiliukais pjaustėme tešlą mažais gabalėliais ir dėliojome skardoje. Kol kepė kūčiukai, klausėmės sodybos šeimininkės Laimutės pasakojimų apie Kūčių, Kalėdų tradicijas, papročius.

Bet didžiausias įspūdis – Kalėdų senis! Jis buvo visai ne toks, kokį mes įpratę matyti... Bet mielas, geras, nuoširdus. O dovanos? Jų daug ir labai įvairių. Kiekvienas gavo tai, ko norėjo, ar ko nusipelnė.
Tačiau didžiausia Kalėdų dovana mums visiems – buvimas kartu.

* * * * *

Advento laikotarpis - gerų darbų metas.

 

Gruodžio 4 dieną mokiniai lankėsi Saulės koncertų salėje, kur žiūrėjo Naisių vasaros aktorių grupės rodomą spektaklį „Dievo vaikelis“. Tai aktorių dovana miesto vaikams.
Mūsų klasės mokinių geras darbas - gražus, kultūringas elgesys išvykos ir spektaklio metu.

* * * * *
Klasės mokiniai konferencijoje „Jaunieji literatai“

 

Aštuoni klasės mokinukai - Deimantė, Lauryna, Beata, Emilija, Urtė, Ugnė, Enrika ir Orestas išdrįso garsiai papasakoti draugams apie savo svajones. O vaikų svajonės tokios gražios, kilnios, kad jos buvo pristatytos kitiems „svajotojams“, kurie susirinko į mūsų mokykloje organizuotą respublikinę 1-4 klasių mokinių konferenciją „Jaunieji literatai“.
Giriu savo mokinius - konferencijos dalyvius.

Mokytoja Alina
2013-11-28
* * * * *
Dalyvavimas respublikinėje 1-4 klasių mokinių konferencijoje „Laukiniai ir naminiai žinduoliai“

Lapkričio 26 dieną, Salduvės progimnazijoje vyko respublikinė 1-4 klasių mokinių konferencija „Laukiniai ir naminiai žinduoliai“. Dvi klasės mergaitės - Urtė Kavaliauskaitė ir Enrika Urbietytė skaitė pranešimus apie ežį ir dramblį. Tai gera patirtis ir žinių kaupimas.

* * * * *
Dovana klasei – mamos Ingridos Bernotienės pravestas užsiėmimas

 

Penktadienio vakarą į klasę smalsumo vedinos susirinko net 11 šeimų. Mat mokinukės Marijos mama Ingrida šeimas pakvietė į stiklo, keramikos, porceliano dekoravimo stiklo dažais užsiėmimą.
Pirmiausia buvo parodyti Marijos šeimos dekoruoti įvairiausi darbai, aiškinama darbo technika. Vaikai ir jų mamos, broliukai, sesutės atidžiai klausėsi mamos Ingridos aiškinimo, patarimų, kaip darbą pradėti. Netrukus puodeliai, lėkštės ir lėkštutės, vazos, padėklai buvo išmarginti gražiausiomis gėlėmis, išpiešti įvairiausiais ornamentais. Ant indų net laivai plaukė, katės grakščiai rietė uodegas, eglutės pasipuošė kalėdiniais žaisliukais...
Ačiū mamai Ingridai už parodytą iniciatyvą pravesti mokinukų šeimoms tokį užsiėmimą. Abejingų šiai veiklai tikrai neliko.

Mokytoja Alina
2013-11-25

* * * * *
Pažintis su vaikų literatūros kūrėju Kaziu Binkiu

 

Lapkričio 20 dieną 3c klasės mokiniams mokyklos informaciniame centre buvo pristatyta Kazio Binkio kūryba. Centro darbuotoja Gražina Plekavičienė pasakojo apie rašytoją, skaitė ištraukas iš jo kūrinių. Mokiniai taip pat turėjo galimybę parodyti savo skaitymo gebėjimus draugams.

* * * * *
3c klasės mokinukai atsisveikino su RUDENIU

 

Jau ruduo skaičiuoja paskutines dienas. Kažkas gamtoje paslėpė spalvas. Liūdna darosi...
Kaip smagu šiandien prisiminti, kaip gražiai 3c klasės mokinukai atsisveikino su RUDENIU.
2013-11-19

* * * * *
Ekskursiją į Panevėžio Lėlių vežimo teatrą

 

3c klasės mokinukai spalio mėnesį važiavo į ekskursiją į Panevėžio Lėlių vežimo teatrą. Po spektaklio dalyvavome edukaciniame užsiėmime, kurio metu susipažinome su lėlininko profesija. Lankėmės ir Siauruko muziejuje. Ar matėte kada tokį mažą vagonėlį, kuriame vos visi tilpome? Ar galite atsistoti ant bėgių taip, kad juos apžergtumėte kojomis? Jei ne, tai važiuokite į Panevėžį... Tikrai patiks.
2013-11-15

* * * * *
Mokėmės būti siuvėjais

Vieną gražią spalio mėnesio dieną 3c klasės mokinukai skubėjo į Profesinio rengimo centrą pasiruošę tapti siuvėjais. Profesijos mokytoja ir jaunos merginos vaikams padėjo pasisiūti žaismingus kačiukus. Užsiėmimas buvo naudingas, nes mokiniai įgijo žinių apie siuvėjo profesiją.

A.Marcinkienė, 3cklasės mokytoja
2013-11-15