8b klasė (2017-2018)

2017-2018 m. m.

8b klasės išvykų, renginių akimirkos

 

 Apie mokesčius ir ne tik
 Vasario 28 d. Gegužių progimnazijoje lankėsi Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotoja Jolita Bublienė. Ji susitiko su 8b klasės mokiniais, kad papasakotų apie tai, kas yra mokesčiai. Pirmiausia mokiniai suprato, kad mokesčiai ir mokėjimai  už paslaugas nėra tas pats. Taip pat paaiškėjo, kad mokesčius moka visi, netgi vaikai. Taip nutinka perkant ledus, saldainius ar paslaugas, nes visa yra apmokestinta. VMI specialistė įtikinamai argumentavo, kad mokesčius mokėti būtina, nes tik taip galima tikėtis sutvarkyti kelius, parkus, pasirūpinti socialiai remtinais asmenimis. 
J.Bublienė kvietė būti sąmoningais piliečiais ir mokėti mokesčius patiems, raginti mokėti kitus, nes jau įrodyta, kad „šešėlinė politika“ pavagia iš visų milijonines sumas, pasunkina naštą tų, kurie moka sąžiningai. J.Bublienė pridūrė, kad jei mokiniai svajoja tapti VMI darbuotojais, turi gerai mokytis matematiką, lavinti vaizduotę. Ji pati su džiaugsmu prisimena mokymąsi mūsų mokykloje, kai ji buvo 13-oji vidurinė, ir mano, kad būtent dailės pamokos, menas, vaizduotė jai padeda kuriant projektus ir pan.
Taigi mokiniai pratutino savo žinias, dalyvavo nedidelėje viktorinoje, laimėjo prizų, turiningai praleido laiką.
Mokytoja I.Turovaitė

* * * * *

 2016-2017 m. m. 

7b klasės mokinių išvykų, renginių akimirkos

* * * * *
Kelionė į Rygą

Spalio 1d. 7b klasės bendruomenė vėl pasuko į užsienį ir aplankė Latvijos sostinę Rygą.
Didžiausias Baltijos šalių miestas pasitiko puikiu rudeniškai saulėtu oru, todėl panorama iš radijo ir televizijos bokšto buvo nepakartojama. Bokštas yra trečias pagal aukštį Europoje, siekia daugiau kaip 300 metrų. Apsilankyta ir zoologijos sode, kurio ekspozicijai apžiūrėti skirtos 2 val. Tuomet keliauta į Automobilių muziejų. Tai interaktyvus, labai įdomus muziejus apie mašinų, motociklų, dviračių istoriją. Puikus oras viliojo pavaikščioti po Rygos senamiestį, kuriame vyko pučiamųjų instrumentų pasaulinis festivalis. Saulei ėmus leistis, draugiškas kolektyvas pasuko namų link.
Džiugu, kad kaimyninę šalį taip nesunku pasiekti ir taip svetingai ji priima kiekvieną.

Mokytoja I.Turovaitė
Nuotraukos G.Malinauskaitės

* * * * *

2015-2016 m. m.

6b kl. mokinių išvykų, renginių, varžybų akimirkos 

 

* * * * *
Kelionė į Lietuvos vidurį

Gegužės 21d. 6b klasės kolektyvas (vaikai, tėvai, broliai) keliavo į Lietuvos vidurį, tiksliau į Kėdainius ir Jonavą.
Pirmiausia aplankytas didikų Radvilų miestas Kėdainiai. Pažintis su viduramžių miesteliu prasidėjo Rinkos aikštėje prie paminklo Radviloms. Pasak gidės, Kėdainiai visada garsėjo kaip pažangus, tolerantiškas Lietuvos miestas. Tai įrodo viduramžiais jau taikiai sugyvenę skirtingų tikybų, amatų žmonės. Radvilos siekdami padėti miestui pakilti ekonomiškai prašydavo atvykusiųjų atsinešti po vieną akmenį ir taip padėti išgrįsti gatves, kurios išliko net iki šių dienų. Neįprasta, bet Kėdainiuose nuo senų laikų šiltai buvo priimtos škotų, žydų, rusų, vokiečių bendruomenės, jų amatininkams sumažinti mokesčiai, leista statyti bažnyčias. Iki dabar miestas saugo ir didžiuojasi veikiančiomis katalikų, liuteronų, žydų, pravoslavų bažnyčiomis, kurių skirtinga architektūra, tikėjimo dalykai sudaro miesto kultūrinį paveldą. Kėdainiai garsūs ir viena seniausių gimnazijų Lietuvoje („Šviesos“), agurkų šventėmis, žydų pradėtomis organizuoti jau 19a. Apsilankyta ir Radvilų palaidojimo kriptoje. Nuostabu, kad Kėdainiuose sėkmingai naujam gyvenimui prikelta praeitis, o dabartis žavi siauromis gatvelėmis, jose skambančia muzika, aromatingos kavos ir vaisių kokteilių kvapais.
Skinderiškių parke šaunaus gido dėka daug pamatyta egzotiškų medžių, tarsi pabūta labai įdomioje gamtos pamokoje apie medžius.
Išvyką vainikavo apsilankymas seniausiame pramogų parke „Lokės pėda“, kur vaikai ir tėveliai išbandė savo jėgas 3-4 trasose. Visus sužavėjo skrydžiai per upę, slėnį, bet ypač garbės nusipelnė tie, kurie įveikę baimę ir sunkumus perėjo mėlyną, raudoną trasą. Ir nors traumų būta, bet džiaugsmo ir įsimintinų akimirkų daugiau. Vidurio Lietuva iš tiesų turtinga pramogų, gamtos grožio ir kultūros.

Auklėtoja I.Turovaitė

* * * * *
Kovo 30 d. progimnazijos šeštokus aplankė Lietuvos jūrų muziejaus atstovė I.Kurtkutė su edukacine programa „Keliam bures!”. Plačiau...

* * * * *
Įsimintinas susitikimas

Kovo 14 d. 6b klasė nedrąsiai pravėrė Šiaulių apylinkės teismo duris, kur pasitiko teisėjas Vaidotas Narvidas ir jo pagalbininkė. Kaip teigė šeštokė Gustė, dauguma mano, kad jiems užtenka žinių apie teismus iš filmų: teisėjas turi plaktuką, viskas vyksta didelėje patalpoje su prisiekusiaisiais. Ir tapti teisėju užtenka tiesiog gero išsilavinimo. Tačiau viskas yra visai ne taip. Ir šis edukacinis užsiėmimas sugriovė beveik visus mitus apie teismą ir teisėjo profesiją.
Susipažinta su civilinės teisės teisėju Vaidotu Narvidu, kuris nuoširdžiai, linksmai papasakojo apie tai, kaip pats rinkosi profesiją, kaip tapo teisėju, kodėl jam patinka jo darbas. Šeštokams padarė didelį įspūdį teisėjo kelias nuo Policijos akademijos iki pokalbio su Prezidente, kuri susipažįsta su visais būsimais teisėjais ir reikliai tikrina, ar žmogus gali būti sąžiningas teisėjas. Viso pasakojimo metu buvo akivaizdu, kad teisėjas V.Narvidas yra sąžiningas, išsilavinęs, siekiantis padėti žmonėms išspręsti kilusius ginčus. Puiku, kai teisingumas siejamas su žmogiškumu. Mokiniams buvo priminta, kad nepriekaištinga reputacija ir savo garbe reikia rūpintis jau mokykloje, nes tai svarbus veiksnys svajojant apie teisėjo, advokato ar pan. darbą.
Šeštokai buvo pakviesti dalyvauti improvizuotame teismo procese ir suvaidinti nukentėjusįjį, advokatą, sekretorių, liudininką. Nors viskas vyko žaismingai, mokiniai pajuto, kad teismas ne pati maloniausia vieta, žinoma, galinti tapti vienintele teisingumo priebėga kai kada. Kartu šis užsiėmimas teisėjo V.Narvido dėka suteikė ir šiek tiek teisės žinių, taip reikalingų šiuolaikiniam žmogui.
Džiugu, kad ir tokios rimtos institucijos randa laiko pabendrauti su moksleiviais. Labai svarbu, kad mokiniai realybėje sutinka sėkmingai dirbančių, labai atsakingus postus užimančių žmonių. Tai puikus pavyzdys, ko verta gyvenime siekti, dėl ko stengtis. Ir priminimas, kad teisingumas, išsilavinimas, žmogiškumas yra vienos svarbiausių vertybių.
Visa 6b klasė labai dėkoja karjeros ugdymo mokytojai Rasai Balčiūnienei, kuri visus šiuos mokslo metus atsakingai organizavo ne vieną puikų susitikimą su įvairių profesijų atstovais.

Mokytoja I.Turovaitė ir šeštokė Gustė Malinauskai

* * * * *
Pavasario protmūšis 

2016-03-09 6b klasės valandėlės metu vyko „Pavasario protmūšis". Jį organizavo Šiaulių universiteto 3 kurso studentas Deividas Koncius kartu su 6b klasės mokiniais Gabija Kukanauskaite, Leonilė Kutkevičiūte ir Mantu Baltramaičiu.
Protmūšį sudarė 3 etapai. Kiekvieno etapo klausimai buvo susiję su pavasariu ir atskleidė,  kiek daug šeštokai žino apie pavasarį. Po protmūšio komisija (studentas ir mokytoja Inga Turovaitė) patikrino ir įvertino dalyvių atsakymus. 1 vietos „Pavasario protmūšio" nugalėtojos tapo Evelina Misevičiūtė, Monika Norvilaitė, Gerda Uscilaitė ir Eva Bertašiūtė – „Žibučių“ komanda. Nugalėtojoms buvo įteiktos padėkos ir saldainių maišelis.
Tikimės, kad tokių teminių protmūšių apie metų laikus ateityje bus dar ne vienas.

Lietuvių filologijos studentas Deividas Koncius

* * * * *
Svetingas Valstybinis Šiaulių dramos teatras

Vasario 18 d. 6b klasės mokiniai apsilankė Valstybiniame Šiaulių dramos teatre.
Sakoma, kad teatras prasideda nuo rūbinės. Ten palikę striukes ir paltus šeštokai stabtelėjo ties kukliai įrėminta afiša, kuri skelbė, kad bus rodomas spektaklis „Princesė Turandot“. Nuo šio spektaklio ir pradėjo savo kūrybinę veiklą teatralai Šiauliuose. Mokiniai sužinojo, kad Nepriklausomoje Lietuvoje tai buvo antrasis teatras, kuris karo metais persikėlė į Klaipėdą. Buvo nustebinti, kad pirmosios teatro patalpos buvo Vasario 16-osios gatvėje, o dabartinis teatro pastatas pastatytas po karo, pristatytas priestatas.
Įėjus į tuščią parterį pasitiko įdėmiai tylinti scena. Čia mokiniai bendraudami su gide Margarita išsiaiškino teatrines sąvokas: scenografija, kostiumų dailininkas, butaforijos dailininkas, režisierius ir t.t., kam reikalingi trys langeliai žiūrovams už nugaros, kodėl skamba skambučiai tik teatre lyg mokykloje.
Tuomet mokiniai buvo pakviesti pakeliauti po siaurus scenos užkulisių koridoriukus, kur yra aktorių persirengimo kambariai ir kiti paslaptingi kambariai. Pirmiausia užsukta į butaforijos sandėlį. Aptarta, kaip padaromi beveik tikri pyragaičiai, valgomos stiklinės ir kt. Visus sudomino nuotraukų pilna siena, kur daugiausia buvo atpažinti aktoriai, vaidinantys „Naisių vasaros“ seriale.
Toliau aplankytas kostiumų sandėlis, kuris žavėjo tik teatre ar kine matytais batais su pentinais, skrybėlėmis su plunksnomis, meškiuko, ežiuko kailiukais. Papasakota, kiek darbo įdedama gaminant kostiumus, kad net egzistuoja specialistai, kurie užsiima daiktų sendinimo technologijomis. Daug emocijų sukėlė apsilankymas grimuotojų kabinete. Paragauta netikro kraujo, apžiūrėta makiažo paletė, pasipuošta įvairiais perukais.
Atsisveikinant mokiniams buvo užduota keletas klausimų apie teatrą. Atidžiausia klausytoja pasirodo buvo Eva, ji ir gavo atminimui knygą apie teatrą. Tačiau didžiausia dovana buvo galimybė apsilankyti paslaptingoje teatro šalyje ir susipažinti su tuo, kaip ir kur gimsta spektaklis.

I.Turovaitė

* * * * *

Šeimos Kalėdos

Gruodžio 17d. Gegužių progimnazijoje įvyko 6b klasės bendruomenės vakaronė „Šeimos Kalėdos“.
Aktyvių šeštokių Gabijos, Monikos, Ugnės ir Evos iniciatyva 6b klasė pakvietė tėvelius kartu su vaikais pasitikti artėjančias šventes. Susirinko ne tik tėčiai, mamos, bet ir mažesni broliai ir sesutės. Visiems teko dainuoti kalėdines dainas, sušokti tango, valsą ar lambadą, sukurti gyvą skulptūrą, prisiminti kalėdinius simbolius, papročius ir kt. Vakaro pabaigoje šeštokai apdovanojo tėvelius pačių padarytomis gėlėmis už tai, kad tėvų kantrybė, širdies šiluma, kasdienis rūpestis ir meilė lyg gėlė jų gyvenime.
Kartu praleistas dar vienas vakaras tik įrodė, kad Kalėdos šeimos šventė, o 6b klasė taip pat lyg šeima.

I.Turovaitė

* * * * *
Darbus užbaigus

Penktadienį, pasibaigus savaitei, 6b klasės mokiniai nusprendė laiką praleisti „Akropolio“ boulinge.
Mokiniai, pasiskirstę trijuose takeliuose, galynėjosi su spalvingaisiais rutuliais. Vieniems kėgliai krito vos rutuliui palietus, kitiems elegantiškai nubyrėdavo po kelis, o dar kitiems (ir auklėtojai tarp jų) reikėjo pasimankštinti, kad ridenamas rutulys nenusuktų į šoną. Mokiniai noriai dalinosi savo patirtimi apie boulingą, pasakojo, kaip šventė savo ar draugų gimtadienius žaisdami. Kiekvienoj komandoj greitai išaiškėjo lyderiai – Eva, Gustė, Kornelija, Gerda, Mindaugas. Tačiau sėkmė šypsojosi ir kitiems, ne vienas džiūgavo numušęs visus kėglius iš karto.
Laikas prabėgo greitai, o klasė sutarė pramogų tradiciją tęsti. Kadangi merginos puikiai atbudėjo mokyklos valgykloje, boulingas buvo pelnytas poilsis. Tikimasi, kad klasės berniukai po žiemos atostogų taip pat stropiai atliks savo pareigas, ir klasės lauks dar kokia pramoga. 

Mokytoja I.Turovaitė

* * * * *

Pirmoji kelionė į užsienį

Spalio 17d. 6b klasės bendruomenė vyko į pirmą bendrą išvyką į užsienį. Žinoma, tai buvo kaimyninė Latvija. Ši už Lietuvą truputį mažesnė Pabaltijo šalis skirstoma į tris regionus: Kuršą, Latgalą, Vidžemę. Būtent šiaurinę Latvijos dalį, Vidžemę, ir lankė 6b klasė. Kelias laukė tolimas. Kad jis neprailgtų, autobusui įvažiavus į Latviją, vyko viktorina „Ką žinai apie Latviją“. Taip pasidalinta pačia svarbiausia informacija apie šalį, jos žmones, tradicijas, kalbą, paieškota sąsajų su Lietuva.
Cėsyje buvo pirmasis sustojimas. Tai viduramžių miestas, kuris stengiasi pritraukti ir šiuolaikinį jaunimą. Mieste aplankytas mokslo ir žinių centras „Z(in)oo“. Tai interaktyvus centras, kur eksponatai liečiami, bandomi. Buvo galima išbandyti savo pusiausvyrą, sukurti žaibą, pamatyti garsą, groti elektrine gitara, pasėdėti ant vinių kėdės, pasipraktikuoti su žemės trauka ir inercija, kartingais, robotais, įvairiais „Lego“ žaidimais, apžiūrėti Leonardo da Vinčio aparatų modelius, pasėdėti prie milžinų stalo.
Toliau kelias pasuko į Siguldą, Gaujos nacionalinį parką, Latvijos Šveicariją. Visus sužavėjo kėlimasis per ilgiausią Latvijos upę Gaują funikulieriumi. Atsivėrusi rudeniškai spalvinga upės, kalvų, tarp jų įsikūrusių Turaidos ir Krimuldos pilių panorama nepaliko abejingų. Kai kažkas šūktelėjo, kad mato mešką medyje, sunku buvo patikėti, bet... tai buvo meška! Stabtelėta prie didžiausio urvo Latvijoje – Gutmanio olos, susiformavusios prieš 10 000 metų, pasipuošusios 17a. įrašais.
Išvykos pabaigoje laukė Turaidos pilis, muziejus rezervatas. Tai puikus Dainų parkas, menantis Latvijos Atgimimo laikus ir įamžinęs 25 skulptūrose amžinąsias vertybes – meilę, žmogiškumą, brolybę. Nors rudeniškai trumpa diena vertė skubėti, į Turaidos pilies bokštą vis dėlto įlipo visa grupė. Dar kartą pasigrožėta Latvijos gamta, viduramžiška atmosfera.
Latvija iš tiesų buvo svetinga tą dieną, oras puikus, gamta graži, šalis parodė ir savo garbingą istoriją, ir įdomią dabartį. Gal ir ne veltui laikome latvius broliškais mūsų tautai, tokia dvasia lydėjo visą kelionę energingus ir draugiškus keliautojus iš 6b klasės.

Inga Turovaitė, 6b kl. auklėtoja

* * * * * 

2014-2015 m. m.

5b kl. mokinių išvykų, renginių, varžybų akimirkos 

* * * * *

Išvyka į Anykščius

Saulėtą gegužės šeštadienį šauni 5b klasės tėvelių, vaikų grupė kartu su auklėtoja keliavo į  Anykščius.
Pirmiausia buvo aplankyta aukščiausia Lietuvos bažnyčia. Teko net 186 laiptelius įveikti, kad 33 metrų aukštyje būtų apžvelgti Anykščių kalneliai ir slėniai, upė Šventoji. Tuomet skubėta į siauruko peroną ir 19a. menančiu traukinuku grupė vyko iki Rubikių ežero. Trumpai pasigrožėjus ežeru, aplankytas Liudiškių piliakalnis, rašytojo J.Biliūno amžino poilsio vieta. Stataus kalno viršuje pasitiko „Laimės žiburio“ monumentas, primenantis, kad laimė priklauso nuo kiekvieno žmogaus indėlio. Keliautojai užsuko ir į Šeimyniškėlius, buvusią kunigaikščio Mindaugo Vorutos pilies vietą. Iš tikrųjų piliavietė priminė 13-14a. ir mūsų protėvių įprotį įsikurti ant kalvų, kad toli būtų matyti, o ir priešai liktų žemai.
Grįžus į Anykščius susitikta su gide, kuri papasakojo apie įžymius miesto ir kartu visos Lietuvos žmones: Antaną Baranauską, Antaną Vienuolį ir kt. Jų dėka Anykščiai suklestėjo, tapo saviti. Išklausę pasakojimo mokiniai dar kartą grįžo prie siauruko ir turėjo progą pavažiuoti drezyna, geležinkelio triratuku. Mielus prisiminimus tėveliams, auklėtojai sukėlė apsilankymas prie Puntuko. O penktokai susidomėję klausėsi pasakojimo apie tai, iš kur toks galiūnas atsirado, kaip buvo sukurti lakūnų Dariaus ir Girėno bareljefai, kas dar planuojama įkurti (medžių viršūnių lajos kelias).
Šaunu, kad Anykščiai puoselėja ne tik kultūrą, bet ir rūpinasi pramogomis. Tad keliautojai paklaidžiojo karklų labirintais, su entuziazmu užlipo ant Kalitos kalno, kur laukė smagus nusileidimas vasaros rogutėmis.
Nors kelionė buvo ilga, gamtos grožis, Lietuvos kultūra ir istorija, o svarbiausia keliautojų draugiškumas, sutiktų žmonių geranoriškumas išvaikė nuovargį, džiugino ir skatino kurti naujus kelionių planus.

I.Turovaitė

* * * * *
Jaunojo kario pratybose

Gegužės 18 d. Gegužių progimnazijoje vėl svečiavosi kariūnas Marius Andrijauskas. Jis organizavo penktokams „Jaunojo kario“ pratybas mokyklos stadione.
Dvylika 5b mokinių ryžosi išbandyti savo jėgas. Itin džiugu, kad išbandymams ryžosi ir dvi merginos: Gabija ir Leonilė, nors, kaip sakė M.Andrijauskas, pratybose nėra berniukų ar mergaičių, o tik kariai.
Pirmiausia penktokai mokėsi, kaip pasidaryti neštuvus sužeistam draugui gelbėti. 5b klasės mokiniai per trumpiausią laiką įveikė užduotį išgelbėdami tariamo sužeistojo, Eimanto, gyvybę. Po to vyko granatų mėtymo ir palapinių statymo rungtys. Mokiniams parodytos net kelios granatų svaidymo technikos, priminta, kad gerai pastatyta palapinė ta, kuri neturi raukšlių. Mėtyti granatas sekėsi įvairiai, bet palapinė net du kartus buvo pastatyta išties puikiai. 5b klasės atstovai dirbo draugiškai, sparčiai. Paskutinė rungtis buvo rasti išmėtytus daiktus, juos atpažinti. Ir vėl 5b klasės mokiniams sekėsi puikiai, per ribotą laiką rasti ir atpažinti šeši daiktai (gertuvė, batai, diržas, kuprinė ir kt.).
Susumavus rezultatus 5b klasės jaunieji kariai užėmė antrą garbingą vietą, tik vienu tašku atsiliko nuo čempionų. M.Andrijausko šaunios iniciatyvos dėka mokiniai sužinojo naujų dalykų, išbandė savo jėgas, atsilaikė prieš itin permainingą orą ir tapo tikrai verti „Jaunojo kario“ pažymėjimų.

Mokytoja I.Turovaitė

* * * * *
Išvyka į grožio saloną

Balandžio 15 dieną 5b klasės mergaitės kartu su auklėtoja apsilankė Kornelijos Lemežytės mamos darbo vietoje. Tai buvo grožio salonas „Krista“.
Reda Lemežienė pasitiko vilkėdama dailią uniformą, nuoširdžiai šypsodamasi. Moteris papasakojo, kad manikiūrininkės profesija ją lydi jau aštuonerius metus. Nors ji jau turėjo kitos specialybės diplomą, panoro mokytis ir tapti profesionalia manikiūrininke. Baigusi mokslus „Saulės mozaikoje“, su noru pradėjo dirbti. Pasak R.Lemežienės, kiekvienai moteriai, merginai ir mergaitei turi rūpėti tinkama jų rankų, plaukų, veido priežiūra.
Mergaitės smalsavo, kokių įrankių reikia darant manikiūrą, kaip atrodo darbo vieta. Kiekvienai buvo įteikta dildė ir pamokytos, kaip taisyklingai trumpinti, lyginti nagus. Sužinota, kad rankų nagai turi būti tik dildomi, ne kerpami. Beje, R.Lemežienė apžiūrėjo penktokių rankas, pasidžiaugė, kad nemato lakuotų nagų, nes jie nedera prie uniformos. Mergaitės turėjo daug įvairių klausimų, į kuriuos buvo atsakinėjama labai profesionaliai. Visos penktokės buvo sužavėtos, kai pabandė, ar skauda pešiojant antakius, skutant juos. Mokinukės gavo netgi dovanų: išsamią informaciją apie tai, kaip turi atrodyti sveiki nagai, kokie požymiai rodo organizmo negalavimus, bei ryškių ir įvairių spalvų lako nagams. Kartu buvo priminta, kad puoštis reikia ne tada, kai eini į mokyklą, o kai šventi, atostogauji. Grožis visada susijęs su kultūringumu ir saiku.
5b klasės mokinukės ir auklėtoja nuoširdžiai dėkoja Kornelijos mamai Redai Lemežienei už turiningą susitikimą.

Mokytoja I.Turovaitė

* * * * *

Saldžioji „Rūta“

Kovo 3 d. 5b klasė pasinaudojo miesto akcija, kuri skelbė, kad mokiniai su trispalvėmis draugystės apyrankėmis lankosi muziejuose nemokamai. Pasirinkta saldainių gamykla „Rūta“, pati seniausia saldainių gamykla šalyje.
Trispalvėmis draugystės apyrankėmis pasipuošę mokiniai jaukiai apsupo beveik kaip tikrą kakavmedį, kuris pasitinka kiekvieną „Rūtos“ muziejaus lankytoją. Gidė papasakojo, kur ir kaip auga kakavmedžiai, kas pirmieji ėmė gaminti šokoladą ir kodėl jis buvo skystas, kada šokoladas tapo toks saldus, kokį dabar visi mėgsta. Penktokai su džiaugsmu pozavo prie indėno Montesumos statulos, nes būtent Montesuma pirmasis pavaišino ispanus šokoladu ir lėmė šio gardėsio paplitimą po visą pasaulį. Sužinota, kad patys indėnai kakavos pupeles naudojo kaip pinigus (už 1 kakavos pupelę pirkdavo pomidorą). Taigi pinigai kažkada tikrai augo ant medžio. Mokiniai apžiūrėjo senovinius specialius puodelius šokoladui gerti, įsitikino, kad nors baltasis ir pieninis šokoladas labai skanūs, juos valgyti ne taip sveika kaip juodąjį, nes jame yra mažiausia cukraus ir daugiausia naudingų medžiagų. Išklausę gidės pasakojimo, penktokai išbandė jėgas kompiuteriniame žaidime apie saldainius, peržiūrėjo filmą apie gamyklos įkūrimą, veiklą.
Daug sužinoję apie šokoladą vaikai susiruošė gaminti patys saldainius. Nusiplovę rankas, pasipuošę specialia apranga stojo prie stalų ir gamino nuo šokoladinio ledinuko iki šokoladinio krepšelio su įdaru. Dėžutės greit buvo užpildytos skanumynų, o širdys apsalo nuo įvairiausių skonių. Pasimokę, padirbėję ir su lauktuvėmis penktokai baigė išvyką.

Auklėtoja I.Turovaitė

* * * * *

Kalėdų šventės

2014 m. gruodžio 17 d. 5b klasės mokiniai ir jų tėveliai rinkosi į progimnaziją dalyvauti „Kalėdiniame protmūšyje“. Vakaras prasidėjo nedidele kompozicija žvakių šviesoje skambant gitaros muzikai (Eva Bertašiūtė), kur mokiniai ir auklėtoja visus pasveikino su artėjančiomis šventėmis.                 
Protmūšį organizavo mama Edita Baltramaitienė su sūnumi Mantu. Rungėsi penkios grupės, kuriose būriavosi ir vaikai, ir tėveliai. Grupės prisistatė, sugalvojo pavadinimus. Žaidėjų laukė penki turai, kuriuose reikėjo prisiminti ir mįsles, ir žinias apie pasakas, Kalėdas bei eurus. Tarp turų visiems grojo talentingi muzikantai: Ovidijus Danilovas, Domantas Kalinas, Lukas Kaminskas, Mantas ir Kostas juokino linksmais anekdotais, mamos vaišino visus arbata ir saldėsiais. Laikas prabėgo nepastebimai.
Nugalėtojais tapo net dvi Nykštukų komandos, asmeninius prizus laimėjo keli tėveliai ir, žinoma, visi laimėjo praleidę tą vakarą draugiškoje 5b klasės bendruomenėje.

Auklėtoja I.Turovaitė

* * * * *

Penktokų krikštynos

2014-11-06 su baime, bet ir su noru 5b klasės mokiniai laukė krikštynų. Vaizdingas krikštytojų, šeštokų, kvietimas žadėjo nuotaikingą ir įdomų susitikimą su „jūreiviais". Aktų salėje laukė jūreiviškai pasitempę ir pasipuošę šeštokai ir jų auklėtojai.
Norėdami tapti tikrais penktokais, mokiniai turėjo parodyti, kaip geba šokti, dainuoti, mąstyti, sportuoti, piešti. 5b Klasė labai susikaupusi sugiedojo mokyklos himną, per 2 su trupučiu minutės įveikė estafetę ir ypač sėkmingai atsakinėjo į klausimus apie mokyklos istoriją. Grįžę į salę, nupiešė svajonių mokyklą, auklėtoja dalino vieną obuolį 29 mokiniams. Penktokai sakė priesaiką ir  gavo dovanų: Penktoko pažymėjimą su galimybe iš 9 dovanų pasirinkti 3, saldainių, auklėtoja - toli rodančius žiūronus.
Taigi baimės neliko, krikštas įvyko ir noras būti šauniu penktoku išaugo.

Inga Turovaitė
2014-11-07

* * * * *
Kelionė į Kauną


2014 m. spalio 11 d. 5b klasės bendruomenė – mokiniai, auklėtoja ir tėveliai – keliavo į Kauną. Ten aplankė Sporto muziejų, kur daug sužinojo ne tik apie Lietuvos sportininkų pasiekimus, bet ir apskritai turėjo progos pagalvoti, koks turi būti tikras čempionas. Žavėjosi prieškario laikais Lietuvą garsinusiais cirko meistrais ir jų atliekamais numeriais.
Gražaus rudeniško oro lydimi keliavo į Aviacijos muziejų, kur puikūs gidai vedė užsiėmimą „Kodėl lėktuvas skrenda“. Vaikai buvo sužavėti tikrų lėktuvų ir modeliukų ekspozicija. Taip pat visus sužavėjo netikėta galimybė iš arti pamatyti, pačiupinėti, pasisvečiuoti JAV kariniuose sraigtasparniuose, kurie kaip tik pildėsi degalų Kauno areuoste. Tokie įspūdžiai įsimena visam gyvenimui.
Kitas sustojimas buvo IX forte, kur laukė edukacinė programa „Kas greičiau išeis iš forto“. Jos metu susipažinta su forto istorija, pasidalinus į dvi grupes įveiktos užduotys. Ekskursiją užbaigė apsilankymas zoologijos sode, kur įspūdį paliko plėšrūnės varlės, ropliai. Džiugu, kad išvyka pavyko, buvo turininga, įsimenanti.

Inga Turovaitė
2014-10-20

* * * * * * * * *

2013-2014 m.m.

4b klasės mokinių akimirkos renginiuose

 

2013-11-29 4b klasės mokiniai lankėsi Šiaulių šokaladinėje. Edukaciniame užsiėmime sužinojo, kaip gaminamas šokoladas, kokios yra šokolado rūšys. Patys gamino šokoladinius saldainius.   

Klasės mokytoja Irena Rimkienė