8a klasė (2016-2017)

2016-2017 m. m. 

8a klasės mokinių išvykų, renginių akimirkos

 

 

2015-2016 m. m.

7a kl. mokinių išvykų, renginių, varžybų akimirkos 

* * * * *
Dažasvydis

Apie dažasvydį daugelis žino ar yra girdėję. Šiauliuose veikia net  trys dažasvydžio aikštelės.
2015-11-27 7a klasės mokiniai apsilankė Senajame Frenkelio odų fabrike (Vilniaus 72, Šiauliai), kur įsikūrusi didelė žaidimų aikštelė.
Persirengę, išklausę saugos instruktažo, pasiskirstę į komandas, gavę „ginklus“... stojome į „mūšius“. Vykdėme įvairias misijas, kovojome komanda prieš komandą, kovojome dėl vėliavos. 
Dažasvydis - teigiamos emocijos ir puiki galimybė smagiai praleisti laiką.

Informaciją pateikė mokytoja Asta Labanauskienė

* * * * *

2014-2015 m. m.

6a kl. mokinių išvykų, renginių, varžybų akimirkos

* * * * *

Pasaulinės Žemės dienos paminėjimas

Kovo 20 d. buvo paminėta viena svarbiausių aplinkosaugos švenčių Lietuvoje – Pasaulinė Žemės diena. 6a klasės mokiniai taip pat dalyvavo Pasaulinę Žemės dienos paminėjimo šventėje, kuri prasidėjo prie „Šiaulių viešbučio“. Šventiškai nusiteikę ir lydimi Šiaulių pučiamųjų orkestro, Vilniaus ir Varpo gatvėmis žygiavome į Prisikėlimo aikštę, kur buvo pakelta Žemės vėliava. Dalyvavome Žemės apkabinimo akcijoje. Renginio pabaigoje atidavėme senus, nebenaudojamus skėčius iš kurių bus pasiūti daugkartinio naudojimo maišeliai.

Informaciją parengė mokytoja Asta Labanauskienė

* * * * *
Viktorina „Ką aš žinau iš Lietuvos istorijos“

2015 m. kovo 10 d. mokykloje vyko tradicinė 6 klasių mokinių viktorina „Ką aš žinau iš Lietuvos istorijos“. 6a klasės mokinių komanda: Marijus, Dominykas, Gerdas, Karolina ir Rugilė, laimėjo I-ą vietą istorijos viktorinoje.
ŠAUNUOLIAI. SVEIKINU.

Informaciją parengė mokytoja A.Labanauskienė

* * * * *
Pažintis su policininko profesija

Šių metų kovo 5 d. visuose šalies apskričių vyriausiuose policijos komisariatuose organizuojama atvirų durų diena. Šioje dienoje dalyvavo ir 6a klasės mokiniai. Renginyje buvo pristatytas policijos pareigūnų darbas, praktinės kasdienės situacijos ir galimybės tapti policijos pareigūnu. Mokiniai sužinojo, kad LPM (Lietuvos Policijos Mokykla) mokymasis trunka 1 metus, kad sėkmingai baigę mokymąsi, kursantai įgyja policininko kvalifikaciją ir gali būti priimti į tarnybą policijoje pirminės grandies policijos pareigūnais, kurie užtikrina viešąją tvarką ir visuomenės saugumą, teikia pagalbą nukentėjusiems asmenims, patruliuoja gatvėse, vykdo eismo priežiūrą bei atlieka kitas funkcijas.
Renginyje dalyvavo LPM kursantai, kurie papasakojo, kokia jų kasdienybė, kokius dalykus mokosi, kurie iš jų labiausiai patinka, o kurie sekasi sunkiai, kaip jie leidžia laisvalaikį.
Mokiniai stebėjo video filmą „Ginti. Saugoti. Padėti“, stebėjo policijos veiklos pristatymą(narkotikų paieška, įtariamojo sulaikymas).

Informaciją parengė mokytoja Asta Labanauskienė

* * * * *
Išvyka į Kauną 2015-02-20

Kauno „Romuvos“ kino teatre mokiniai stebėjo režisieriaus Pascal Plisson dokumentinio žanro filmą „Pakeliui į mokyklą“. Po filmo peržiūros vyko aptarimas.
Mokiniai suvokė, kad dažnai pamirštame, kokie laimingi esame, kad galime lankyti mokyklą, nes kai kuriuose pasaulio kraštuose kelias į mokyklą prilygsta sunkiai įveikiamam kliūčių ruožui, o žinios- pačiai saldžiausiai pergalei. Kiekvieną rytą, kartais net rizikuodami gyvybėmis, vaikai leidžiasi į didvyrišką kelionę žinių link.
Po filmo peržiūros aplankėme prekybos ir laisvalaikio centre  „Mega“ žmogaus kūnų paroda „Body Worlds Vital“. Stebėjome autentiškų žmogaus kūnų, jų dalių, organų, sistemų bei struktūrų ekspoziciją. Tik pažinę savo kūnus iš vidaus mes suprasime, kad jie – išties nuostabūs. „Body Worlds Vital“ yra unikali mokomoji priemonė, kuri padėjo mums visiems suprasti, kaip funkcionuoja žmogaus organizmas.

Informaciją paruošė mokytoja Asta Labanauskienė
2015-02-22

* * * * *
Klasės tėvų susirinkimas

2015-02-17 klasės tėvų susirinkime dalyvavo Šiaulių pedagoginės psichologinės tarnybos( PPT) psichologė Audra Bardauskienė. Kalbėta apie paauglystę, tėvų ir vaikų santykius, teigiamą konfliktų sprendimą.

Informaciją paruošė mokytoja Asta Labanauskienė

* * * * *
Puiki mokslo metų pradžia...

Ruduo- ypatingai geras laikas pramogauti gryname ore.

Todėl , 6a klasės mokiniai, aktyvūs, sportiški, mėgstantys ekstremalius išbandymus, po vasaros pasiilgę naujų potyrių š.m. rugsėjo 11d. aplankė Šiaulių miesto parką ir jame įkurtą „Splius“ nuotykių parką“.
Mokiniai savo jėgas išbandė pereidami penkias medžiuose įrengtas trąsas, kliūčių ruože įveikdami net 90 įvairių rungčių.
Džiaugėmės išgražėjusiu, medinėmis skulptūromis papuoštu parku, džiaugėmės buvimu gryname ore, buvimu kartu ir atradę vietą Šiauliuose, kur galima atitrūkti nuo kasdienybės ir įdomiai praleisti laisvalaikį. Tuo labiau, kad papildomo sportinio pasiruošimo nereikia – tai lyg sportas gryname ore.

Asta Labanauskienė
2014-09-15

* * * * *

2013-2014 m.m.

PILNAI IR SU TRENKSMU UŽVERTOS 2013-2014 MOKSLO METŲ DURYS!

 

Gegužės 30d. nuskambėjo mokslo metų pabaigos skambutis. Jis užvėrė mokyklos duris ir atvėrė duris į vasarą. Į vasarą, pilną nepakartojamų įspūdžių, pramogų, gerų emocijų...
5a klasės bendruomenės nariai, mokiniai ir tėveliai, birželio 8d. plaukė baidarėmis vingiuota Dubysos upe, grožėjosi nuostabia gamta, praplaukė Dubysos regioniniame parke esantį Lyduvėnų miestelio tiltą, kurį 1916 metais pastatė vokiečiai.
Kartu praleistas laikas, tai pati geriausia dovana, ką galime padovanoti vieni kitiems.
Ačiū už puikiai praleistą laiką kartu!

2014-06-10 Inforamciją pateikė Asta Labanauskienė, 5a klasės auklėtoja

* * * * *

5a klasės išvyka įŠiaulių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą

 

Išvykos metu mokiniai lankėsi Šiaulių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, III-oje komandoje. Nuvykę pas ugniagesius vaikai buvo supažindinti su priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos istorija. Mokiniai sužinojo gaisrinės įkūrimo metus bei naudojamos įrangos raidą. Vaikams buvo parodytos senovinės mašinos, kuriomis anksčiau gaisrininkai važiuodavo į iškvietimus. Buvo paaiškinta į kokius gaisrus buvo galima jomis važiuoti. Mokiniai galėjo apžiūrėti mašinas iš vidaus, į jas įlipti.

Apžiūrėjus senas tarnybines mašinas vaikai buvo supažindinti su nauja gelbėjimo įranga, įrangos paskirtimi bei naudojimu. Buvo aprodyti gaisrinės garažai. Visi turėjo galimybę pamatyti naujas, modernias gelbėjimo mašinas ir gelbėjimo įrangą jose. Mokiniams taip pat buvo paaiškinta kam reikalinga ši įranga, kada ja galima pasinaudoti. Vaikai buvo supažindinti su gaisrų rūšimis, kaip galima juos užgesinti, ko negalima daryti kilus gaisrui, kokių priemonių nenaudoti. Mokiniams buvo priminta kaip išsikviesti pagalbą kilus gaisrui, kokią informaciją būtina pasakyti paskambinus pagalbos numeriu.

Supažindinus vaikus su pagrindine informacija buvo skirtas laikas iškilusiems  klausimams. Į visus klausimus atsakinėjo patyręs ugniagesys, kuris noriai dalinosi savo prisiminimais ir įspūdžiais apie šia specialybę.

2014-04-11
Informaciją paruošė 5a klasės auklėtoja Asta Labanauskienė

* * * * *

Pati saldžiausia diena...

 

Š.m. vasario 14d. mūsų klasė apsilankė Šiaulių miesto „Rūtos“ saldainių fabrike. Dalyvavome edukaciniame užsiėmime, trumpam tapome šokolado meistrais. Sužinojome, kaip gaminami šokoladiniai saldainiai, išmėginome savo jėgas gaminant šokoladinius skanėstus ir čia pat jų ragavome.
Aplankėme šokolado muziejų, įdomu buvo sužinoti, kad šokoladas gaminamas iš kakavos pupelių, kurios augo tropiniuose Lotynų ir Vidurio Amerikos miškuose, kad kakavos pupeles naudojo vietoje pinigų: už vieną kakavos pupelę galima buvo įsigyti viena pomidorą.

Anot XVI a. ispanų istoriko Ovjedo: „Tik turtingas ir kilmingas žmogus gali leisti sau gerti šokoladą, nes jis geria… pinigus“.

Šokolado istorija teigia, kad 1879 m. buvo pagaminta pirmoji pieninio šokolado plytelė, 1886 m. šokolado pramoninė gamyba atkeliavo į Lietuvą, Vilniuje M. Abramsonas įkūrė pirmąjį šokolado ir saldainių fabriką, prieškario laikotarpiu Šiauliuose veikė net 9 šokolado fabrikėliai.

2014-02-24
Informaciją pateikė 5a klasės auklėtoja Asta Labanauskienė

* * * * *

Tarptautinė saugesnio interneto diena, savaitė. Plačiau...

* * * * *
Nuostabus ketvirtadienis prieš atostogas...


Po pamokų, vos spėję parbėgti namo ir pasikeisti mokyklinę aprangą į patogesnę, sportinę, vėl rinkomės prie mokyklos. Mūsų laukė netikėti išbandymai, todėl visi nuvykome į laipiojimo uolomis, ekstremalių pojūčių salę „Aukšta žemė“.
Ten buvo labai įdomu!!!
Buvome tiesiog apstulbę, kai pamatėme tokias aukštas, stačias ir dar statesnes laipiojimo sienas. Iš pradžių išklausėme saugos instruktažą, stebėjome instruktorės laipiojimą ir pagaliau pabandėme patys lipti į „uolas“ stačiomis  sienomis, teko ir rungtyniauti.
Buvo organizuotos greičio varžytuvės. Stengėmės kuo greičiau įlipti į sieną, paskambinti varpeliu, kuris kabojo ant uolos ir grįžti keturpėsti prie komandos. Pralaimėjusių nebuvo, nes tai buvo puikus laikas praleistas kartu su klasės draugais, ekstremalus iššūkis ir išbandymas sau.

Gabrielė Gulbinaitė, 5a klasės mokinė,
Asta Labanauskienė, kl. auklėtoja
2013-10-24

* * * * *

2013-09-16 Penktokų žygis dviračiais po Šiaulių miesto apylinkes

Nors 2013 m. rugsėjo 16 dienos rudenėjantį dangų buvo aptraukę lietaus debesys ir gamta grūmojo lietumi, 5a klasės mokinių (auklėtoja Asta Labanauskienė), 4 vaikų mamų šios gamtos išdaigos nesustabdė nuo žygio dviračiais ir pėsčiomis po Šiaulių miesto apylinkes.
Savo žygį skyrėme Šiaulių miesto 777 gimtadienio šventei.  Savo žygiu aktyviai prisijungėme prie judriosios Europos savaitės akcijos „Savaitė be automobilio“, aptarėme neigiamą transporto poveikį aplinkai bei žmonių sveikatai, siekėme prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo, aplankėme Aukštelkės bažnyčią, Bubių piliakalnį. Džiugu, kad sėkmingai pasiekėme „Akmeninę pilį“, kur mūsų ant stalo laukė garuojantys cepelinai.

Asta Labanauskienė, 5a klasės auklėtoja
2013-09-16
* * * * *