8b klasė

2015-2016 m. m.

8b klasės renginių akimirkos 

* * * * *

 Išvyka į ŠPRC statybos skyrių

2016-04-20 8b klasės berniukai apsilankė ŠPRC statybos skyriuje. Tikslas – ugdyti  mokinių savarankiškumą ir gebėjimus, padėsiančius siekti karjeros: padėti pažinti save, karjeros galimybes ar profesijas. Šiaulių Statybos ir komunalinių paslaugų mokykla 2004 m. liepos 1 d. Švietimo ir mokslo ministro įsakymu reorganizuota į Šiaulių profesinio rengimo centro Statybos ir mechanikos skyrių. Šiaulių profesinio rengimo centro Statybos ir mechanikos skyrius nuo 2008 mokslo metų turi du sektorius - Statybos ir Mechanikos. Vietoje Statybos ir mechanikos skyriaus įkurti du skyriai – Mechanikos skyrius (J. Basanavičiaus g. 53, Šiauliai) ir Statybos skyrius (Statybininkų g. 23, Šiauliai). Mokykloje ruošiami: apdailininkai, staliai, mūrininkai betonuotojai, interjero apipavidalintojai, pastatų šiltintojai ir kompiuterio projektavimo operacijų specialistai. Šios mokyklos mokytojas pristatė profesinę mokyklą kaip modernią ugdymo įstaigą, teikiančią kokybiškas, inovatyvias švietimo paslaugas jaunimui ir suaugusiems, profesinio mokymo privalumais. Aštuntokai aplankė mokymų klases, apžiūrėjo praktinio mokymosi bazes: modernias apdailininkų (statybininkų), statybininkų, mūrininkų betonuotojų, stogdengių, stalių ir kitų statybinių profesijų mokymo dirbtuves. Kuo anksčiau pradėsi planuoti karjerą, tuo geriau žinosi, kokius žingsnius žengti, kad pasiektum savo tikslą. 

Klasės auklėtoja Dalia Urbonavičienė
2016-04-25                                                                                       

* * * * * 
Atšvęsta Šimtadienio šventė (Šimtadienio akimirkos)

Penktadienį mūsų  8b kl. pradėjo skaičiuoti paskutines 100 dienų, likusias iki mokslo metų pabaigos. Šventinė programa parodė, kad mūsų klasė ypač kūrybinga, išradinga, linksma, apdovanota dainavimo, šokio ir kitais talentais. Nuoširdų pasirodymą aštuntokams  dovanojo septintokai. Mokiniai ir jų auklėtojos D.Virakienė, A.Labanauskienė, I.Kačinskienė linkėjo mums būti drąsiems, stipriems ir prisiminti liaudies išmintį: „Mokslo šaknys karčios, o vaisiai – saldūs“. Gavome dovanų – kalendorių  ir  šakotį. Nuo pirmadienio mūsų klasė pradės skaičiuoti mažėjančia tvarka savo mokymosi mokykloje dienas. Kalendoriaus  kiekviena diena skirta kuriam nors iš klasės draugų. Linkiu džiaugtis kiekviena diena, branginti mokyklinę draugystę, taip pat bendravimą su mokytojais, tėveliais.                                    
Sėkmės mums, keliaujant likusių šimto dienų keliu!                           

Klasės auklėtoja Dalia Urbonavičienė
2016-02-26
* * * * *
Atvirų durų diena „Atrask savo karjerą“

2015-11-17 8b klasės mokiniai dalyvavo Šiaulių universiteto atvirų durų dienoje “Atrask savo karjerą”.
Socialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas įkurtas 1975 m. Fakultete dirba daugiau nei 30 dėstytojų, studijuoja 881 studentas. Lietuvoje šis fakultetas rengia specialiuosius pedagogus (logopedus), kineziterapijos specialistus. Fakulteto struktūroje sėkmingai funkcionuoja Negalės tyrimų centras, siejantis Lietuvos ir užsienio šalių socialinių ir biomedicinos mokslų krypčių specialistus ir tyrėjus. Fakultetas dalyvauja tarptautinėse programose: Leonardo da Vinci, Grundtvig, vyksta studentų, doktorantų, dėstytojų ir mokslo darbuotojų akademiniai mainai, stažuotės.
Studentams sudaromos galimybės mokytis pagal tarptautinę ERASMUS mainų programą: dalį studijų tęsti aukštojo mokslo institucijose iš Vokietijos, Švedijos, Belgijos, Danijos, Čekijos, Portugalijos, Austrijos, Norvegijos ir kt.
Pažintinės ekskursijos metu 8b klasės mokiniai galėjo įsivertinti savo laikyseną, refleksų greitumą, išmatuoti kraujo spaudimą, plaučių tūrį. Sporto salėje  mokėsi atlikti korekcinius pratimus laikysenai. Masažų kabinetuose stebėjo procedūras, skirtas mažinti skausmams, atpalaiduoti raumenis, koreguoti laikyseną ir atlaisvinami nervus. Sužinojo, kaip veikia gydomoji automatinė termomasažų lova, pėdų masažuoklis, gydomasis demblis „Ceragem“.Gydomasis demblis skleidžia infraraudonuosius spindulius ir neigiamus jonus. Jis turi antibakterinį, antivirusinį ir antigrybelinį poveikį, padeda sumažinti nervinę įtampą.

Klasės auklėtoja Dalia Urbonavičienė

* * * * *
Ekskursija keltu į Švedijos sostinę Stokholmą

2015 m. spalio 27-29 dienomis vyko 8b ir 8c klasių mokinių ekskursija Šiauliai – Ryga – Stokholmas – Ryga - Šiauliai.
Kelionė autobusu prasidėjo nuo mokyklos į Rygą, o iš ten keltu plaukėme į Švediją. Nuo kelto denio grožėjomės vakarine Ryga, jos uostu, pakrantėmis ir vėsia, žvarbia Baltijos jūra. Ryte atsivėrė įspūdingi didesnių ir mažesnių Švedijos salų vaizdai.
Spalio 28 dieną atvykome į Stokholmą. Stokholmas yra ne tik Švedijos sostinė, bet ir didžiausias Skandinavijos valstybių miestas, Baltijos jūros uostas.
Pirmiausia pėsčiomis nuėjome į „Vasos” muziejų. Tai pirmasis mūsų kelionės tikslas. Čia eksponuojamas praktiškai pilnai išlikęs karališkas galionas, kuris buvo pastatytas 1628 metais. Statytojai šį laivą statė pagal karaliaus užsakymą  ir dėl to kažko neapskaičiavo. Galionas kartu su visomis patrankomis ir ekipažu paskendo nenuplaukęs nei vieno kilometro nuo laivo statyklos. Po šios nesėkmės net 300 metų švedai pamiršo apie „Vasą“. Dėl ypatingų Baltijos jūros vandens savybių galionas tartum užsikonservavo laike. Kai 1961 metais „Vasą“ pakėlė į paviršių ir išpumpavo vandenį, laivas netgi pradėjo plaukti. Po keleto dešimtmečių restauravimo darbų galioną pateikė Stokholmo gyventojams ir turistams. Aplink sausą doką buvo pastatytas specialus pastatas, kur viduje visada palaikoma tam tikra temperatūra ir drėgnumas. Šalia laivo per septynis aukštus išsiplėtė turtinga ekspozicija. Atskirose salėse pasakojimai apie galiono statybą, jo tragišką žlugimą ir pakėlimą iš nebūties. Papildomai šiame muziejuje galima daug sužinoti apie kitus jūrininkystės pasiekimus Švedijoje ir daugybė kitų faktų, susijusių su šiais legendiniais laivais.
Aplankėme  ir Stokholmo senamiestį. Jis vadinamas Gamla. Tai istorinė miesto širdis su siauromis gatvelėmis, viduramžiais statytais raudonkepuriais namais ir bažnyčiomis. Dauguma dabar senamiestyje esančių pastatų yra XVII ir XVIII amžiaus statiniai.
Pavargę, bet pilni įspūdžių grįžome į keltą. Čia mūsų laukė šventinė soti vakarienė ir įspūdingi vaizdai už kelto langų.
Vakare susirinkome į kelto konferencijų salę pasidalinti įspūdžiais ir mintimis apie kelionę.
Spalio 29 d. atvykome į Rygą ir autobusu išvykome į Šiaulius. Pakeliui į namus sustojome kavinėje „Plūgo broliai” papietauti ir dar kartą pabūti visi kartu. 

Klasės auklėtoja Dalia Urbonavičienė

* * * * *

2015-09-23 Pleneras Kurtuvėnuose 

* * * * *

Išvyka į Šiaulių meteorologijos stotį 

Rugsėjo 14 dalyvavome viename iš mokslo festivalio renginių – Šiaulių meteorologijos stotyje.  Klausėmės Šiaulių meteorologijos stoties viršininkės Viktorijos Kazlauskienės paskaitos „Kaip stebimi orai“. Ji supažindino su meteorologinės stoties veikla, stebėjimų programa, naudojamais moderniais prietaisais, patarė, kur reikia įsirengti termometrą. Sužinojo, kad meteorologiniai duomenys reikalingi ir kitų profesijų atstovams: kriminalistams, gaisrininkams, šilumos energijos, žemės ūkio specialistams. Taip pat buvome supažindinti su meteorologų specialybe ir jų darbu.

Klasės auklėtoja Dalia Urbonavičienė

* * * * * 

Miesto gimtadienio šventė „Šiaulių dienos 779”

2015-09-11 8b klasės mokiniai dalyvavo teatralizuotoje Etnografinių regionų metams skirtoje eisenoje. Skambant sakrališkiems multiinstrumentininko Saulius Petreikio ir kitų muzikantų atliekamos muzikos garsams į aikštę rinkosi etnografinių regionų atstovus įkūniję miesto moksleiviai. Mes atstovavome Mažąją Lietuvą. Visi kartu maloniai įsiliejome į miesto gimtadienio šventę.

Klasės auklėtoja Dalia Urbonavičienė

* * * * * 

Mokslo ir žinių diena

2015-09-01 klasės mokiniai dalyvavo mokslo metų atidarymo šventėje ir miesto renginyje „Mero pamoka“, kuris vyko Ch. Frenkelio viloje. Visus susirinkusiuosius savo dainomis džiugino Lauros studija ir Šiaulių choras „Chameleonas“, Juliaus Janonio gimnazijos muzikos grupė „Domantas & Co“ ir šiaulietė Didžiosios Britanijos Mančesterio Chetham's muzikos mokyklos 12 klasės moksleivė smuikininkė Augustė Emilija Janonytė, Šiaulių miesto kultūros centro „Laiptų galerija“ folkloro ansamblis „Salduvė“, Šiaulių universiteto Muzikos pedagogikos katedros studentai, o šokiais – Jovaro progimnazijos ir Didždvario gimnazijos vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Šėltinis“.

Klasės auklėtoja Dalia Urbonavičienė

* * * * *

2014-2015 m. m.

 

2013-2014 m.m.

Šeštų klasių mokinių LIK-as

 

Pralėkus 2013-2014 mokslo metų pirmajam pusmečiui, vis dar norisi pasitikrinti jėgas ir išbandyti save ne tik moksluose, bet ir proto, gebėjimų ir išradingumo mūšyje. Šį kartą, 2014 m. vasario 26 d., susirėmė Gegužių progimnazijos visų trijų šeštų klasių komandos, kurios atliko įvairiausias užduotis – dainavimo, geografijos, statybos, lietuvių tautosakos ir kt. Kaip ir dera mokiniams, jie atliko namų darbus – komandų prisistatymus.
Šias linksmas, išradingas ir kūrybingas komandas vertino kompetentinga komisija. Komisijos pirmininkė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Zalogienė, nariai – mokytojos Daiva Virakienė, Rita Kancerienė, kuri atstovavo ir tėvelius ir mokinių atstovė – Livija Žaliauskaitė
Visos komandos buvo linksmos ir išradingos, bet pačia geriausia ir šauniausia išrinkta 6C klasės komanda. Jai buvo įteikta LIK‘o auksinė taurė. Kitos komandos neliko be dovanų, 6A klasė tapo linksmiausia komanda, o 6B – išradingiausia, visos komandos apdovanotos ir saldžiomis dovanėlėmis.
Varžytuvių organizatorės šeštų klasių auklėtojos A. Mockienė, R. Janulienė, V. Žegunienė.

Aprašymą pateikė šeštokų auklėtojos:
Auksė Mockienė, Raimonda Janulienė, Vidmantė Žegunienė

* * * * *

Šv.Kalėdų belaukiant...

 

2013 m. lapkričio 11 d. mūsų klasės mokinės Samanta Vigelytė ir Gabija Marija Poškaitė mus pakvietė į spektaklį „Zuikis puikis“. Pačios mergaitės šiame spektaklyje ir vaidino. Spektaklio režisierės Bumcės klubo vadovės Lina Jokubauskienė ir Aušra Kardašienė.
Smagu žiūrėti į savo klases drauges – aktores!

Ekstremalių pojūčių salėje „Aukšta žemė“
Gruodžio 6 d. po pamokų mūsų laukė netikėti išbandymai. Vykome į laipiojimo uolomis, ekstremalių pojūčių salę „Aukšta žemė“.
Buvome nustebę, kai pamatėme aukštas, stačias ir dar statesnes laipiojimo sienas. Išklausę saugos instruktažą, stebėjome instruktorės laipiojimą ir pagaliau pabandėme patys lipti į „uolas“ stačiomis  sienomis.
Puikiai praleidome laiką su klasės draugais!

„Rygos Cirkui – 125. Gintarinis sezonas“

2013 m. spalio 12 d., šeštadienį, su tėveliais rinkomes prie mokyklos. Vykome į Latvijos sostinę Rygą pamatyti jubiliejinę cirko programą „Rygos Cirkui – 125. Gintarinis sezonas“.
Programoje matėme egzotiškus koačius ir linksmų mažų pudeliukų pulką, kupranugarius, žirgus, ponius. Lirinį pasakojimą apie meilę prie pat kupolo skliautų papasakojo pasaulinio lygio meistrai, oro gimnastai Sergejus Volkovas ir Natalja Zaiko. Kaip ir bet kurioje tradicinėje cirko programoje neapsieita be akrobatų. Matėme rekordinius triukus ant milžiniškų sūpynių ir skersinio po cirko kupolu. Savo juokais mus juokino klounas-iliuzionistas Rocky iš Estijos. Visko nepapasakosi, verta patiems pamatyti...
Tikras nuotykis ir mažiems, ir dideliems žiūrovams!

Klasės auklėtoja V.Žegunienė
2013-10-14

* * * * *

6b klasės mokinių lankymasis Šiaulių profesinio rengimo centro prekybos ir verslo skyriuje

 

2013 m. lapkričio 13 d. lankėmės Šiaulių profesinio rengimo centre prekybos ir verslo skyriuje. Buvome supažindinti su skyriaus veikla, siūlomomis specialybėmis, dalyvavome praktiniuose užsiėmimuose: kartu su PPB13 grupės mokiniais ir profesijos mokytoja Daiva Vidugiriene. Mokinomės iš daržovių daryti papuošimus, o su PPB 11 grupės mokiniais dalyvavome lankytojų aptarnavimo pamokoje, kurią vedė profesijos mokytoja Virginija Žakevičienė.

Vidmantė Žegunienė, 6b klasės auklėtoja
2013-11-