8b klasė (2013-2014)

2013-2014 m.m.

Pasiruošimas kalėdiniam karnavalui mokykloje. Vaidiname pasaką "Miegančioji gražuolė"


Teminė klasės valandėlė „Savigarba“

 

Gruodžio 11 dienos klasės valandėlė išties buvo neįprasta, nes ją vedė Augminos Pocevičiūtės mama Gitana. Klasės valandėlės metu diskutuota apie asmens savigarbą. Juk atsparumas stresui, patyčioms daugeliu atveju priklauso nuo žmogaus požiūrio į gyvenimą, gebėjimo pažvelgti į nemalonias situacijas iš teigiamos pusės. Tam, kad žmogus galėtų taip žvelgti į gyvenimą labai svarbu koks jo požiūris į patį save - tai yra kiek aukšta ar žema yra jo savigarba, koks jo savęs vertinimas. Mokiniams klasės valandėlė labai patiko, tad dėkojame Augminos mamai!

* * * * *

Kartu su ETHOS klubu Naisiuose

Lapkričio 21d. Naisiuose vyko graži bendruomenės šventė: TV serialo "Naisių vasara" pristatymas, susitikimas su serialo kūrybine grupe. Prieš vykdami į ekskursiją po Baltų dievų parką, vaišinomės skaniomis vaišėmės: ant laužo pagaminta uzbekų virtuvės sriuba ir plovu. Dalyvavome krivio apeigose įžiebiant aukurą ant Alkos kalno, stebėjome žemaitukų žirgų pasirodymą. Ekskursija baigėsi nuostabiu "Naisių vasaros teatro" koncertu.
* * * * *
Išvyka į UAB Šiaulių Guberniją 

Šių metų lapkričio 12 d. vykome į seniausią Lietuvoje veikiančią pramonės įmonę Guberniją. Išvykos metu susipažinome su XVII amžių menančia alaus darykla ir jos istorija, turėjome galimybę pasivaikščioti po pastatus, įtrauktus į Lietuvos kultūros paveldo sąrašą, sužinojome kaip gimsta gira. Linksmiausias ekskursijos momentas - lobio ieškojimas legendiniuose Gubernijos rūsiuose. O galų gale, visi degustavome Gubernijos girą bei vaišinomis skaniomis vaišėmis!

* * * * *
Klasės valandėlių ciklas: „Rūkyti nemadinga“

Dauguma jaunų žmonių ankstyvoje paauglystėje pradeda eksperimentuoti su įvairiais tabako gaminiais. Dažnai rūkymas yra simbolinis maištavimas. Paaugliams šis veiksmas yra tarsi tapsmas suaugusiais, noras panašėti į "kietus" draugus ar kitus autoritetus. Klasės valandėlių metu buvo skatinama susimąstyti ir įvertinti, kokią žalą gali padaryti rūkymas. Diskutuota, kaip reikia atsispirti bendraamžių spaudimui ir priimti tinkamą sprendimą dėl rūkymo. Svarbiausia, kad mokiniai vadovautųsi nuostata NERŪKYTI!

2013-11-15
* * * * *
Šiais mokslo metais pirmąja mūsų klasės išvyka tapo Šiaulių miestas. Tai buvo puiki proga po vasaros atostogų visiems pabūti kartu, pasidalinti jos įspūdžiais. Savo išvyką pradėjome kultūrine pažintine diena „Pažink savo miestą“, kurios metu dalyvavome gausybėje mieste organizuojamų renginių, o kelionę baigėme dalyvaudami šventinėje Šiaulių miesto eisenoje bei miesto gimtadienio pasveikinime!

Dalia Varpučinskienė, 7b klasės auklėtoja
2013-09-20