8c klasė

Akimirkos iš renginių:

 

* * * * *

Kitokia pamoka

Š.m. lapkričio 20 d. mokykloje viešėjo ir su 8c klasės mokiniais bendravo Šiaulių universiteto Erasmus studentai iš Indijos ir Turkijos. Mokiniai turėjo galimybę ne tik išgirsti dalelę savo istorija turtingų šalių pasakojimus, bet ir prisiliesti prie anglų kalbos ir tolerancijos. Vaikai uždavinėjo klausimus apie šalį, apie juos pačius. Sunkiausia, pasirodo, buvo ištarti svečių vardus – Orhan, Vinay ir Harith. O turkišką „seni seviyorum“ – prisimins kiekvienas! Ką tai reiškia – galit paklausti 8 c kl. mokinių ;)

Po pamokėlės netrūko juoko, fotografijų ir... apkabinimų. Sutarta, kad kitą kartą susitiksime su svečiais mokyklos sporto salėje.

Istorijos mokytojas Sergejus Staponkus
2014-11-21

* * * * *

Aplankyta Švedijos sostinė

Kad rudens atostogos būtų įsimintinesnės, daugiau nei dvi dešimtys 8C klasės mokinių iškeliavo už jūrų marių - į vikingų tėvynę,  Švediją. Daugumai plaukimas didžiuliu keltu ir dvi naktys keturvietėse  kajutėje buvo pirmas kartas ir žinoma, didžiulė egzotika. Plaukiant buvo išbandytos kelte siūlomos pramogos, žaidimai, pajusta nesvarumo būsena, kuomet laivą siūbuoja ir pereiti koridoriumi neįsikabinus į sienas būna neįmanoma.Čia susipažinta su kitų šalių jaunimu, apsikeista kontaktais ir suprasta, kodėl užsienio kalba yra reikalinga ne tik Stokholme pasiklydus, bet ir kelte, bendraujant.

Švedija – tai šalis, kuri jau kelis šimtus metų neregėjo karo, todėl valstybė didelį dėmesį skyrė žmogui ir aplinkai. Stokholme yra daugybę muziejų, lankomų objektų, atrakcionų ir žinoma – švaraus vandens. Sakoma, kad net meras per miesto gimtadienį demonstratyviai išgeria puoduką vandens pasemto iš ežero esančio centre. Moksleiviai keliaudami aplankė ne tik Karaliaus rūmus, kuriuose kaip tik keitėsi garbės sargyba, bet ir pamojavo Rotušei, kurioje svarstomi Nobelio premijos laureatai, apžiūrėjo didingus Šiaurės Venecijos kanalus, tiltus ir Astridos Lindgren išsibarsčiusius po visa miestą  personažus.

Miestas palydėtas saulei leidžiantis, žvaigždėms kylant ir atsisveikinant su šimtais pro šalį plaukiančių salų kviečiančių sugrįžti dar kartą.

Sergejus Staponkus, 8c auklėtojas
2014-11-03