8c klasė (2013-2014)

Generalinė repeticija

 

Paskutinę žiemos dieną, vasario 28 d., Šiaulių Gegužių progimnazijoje įvyko aštuntokų šimtadienio šventė. Jau iš anksto klasės ruošė prisistatymus, pasiskirstė pareigomis. Aštuntokai nusprendė būti ir organizatoriai, ir dalyviai kartu.
Aktų salės gilumoje visus pasitiko 100-dieniui skirta aplikacija.  Mokiniai atsinešė vaišių ir šventiškai serviravo stalus.  Po prisistatymo kiekviena klasė pasiūlė visiems įdomios veiklos. Aštuntokai dainavo, šoko, vaidino, fotografavosi, linksmino ir linksminosi. Tačiau vakaro kulminacija tapo šventinis  didelis tortas su žvakutėmis. Tai buvo auklėtojų ir tėvelių staigmena vaikams. Vakarą užbaigė diskoteka.
Buvo įprasta, kad septintokai per klasės valandėlę pasveikina aštuntokus ir įteikia 100-o dienų kalendorių. Taip buvo ir šiemet, tačiau linksmai, draugiškai praleistas vakaras mokykloje, tikimės, taps gražia tradicija ateityje.  Visi 100-adienio dalyviai išsinešė daug gerų emocijų, naujų atradimų apie draugus, pačių šilčiausių prisiminimų apie netrukus paliekamą Gegužių progimnaziją.

Aštuntų  klasių auklėtojos -  Nijolė Teišerskienė, Vilma Krankalienė, Renalda Savickienė, Inga Turovaitė,  Monika Gaurilčikienė
2014-03-12

* * * * *

Ekskursija į Vilnių, dalyvavimas viktorinoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“

Šiais metais mūsų klasės seniūnas ir pirmūnas Gvidas Grigaliūnas keliavo su palaikymo komanda į sostinę ir ten atstovavo mūsų mokyklą dalyvaudamas žinių viktorinoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai...

 

Lapkričio 15 dieną keliavome į ekskursiją į Vilnių, ten aplankėme net 3 muziejus. Pabuvojome Valdovų rūmuose (pilnas pavadinimas – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai Vilniaus žemutinėje pilyje), kurie atstatyti 2002−2009 m. laikotarpiu pagal 1520−1530 m. šioje vietoje statytų renesanso stiliaus rūmų pavyzdį. Pastatas priklauso Vilniaus pilių rezervatui, jame įsikūręs nacionalinis muziejus, kuriame mes ir apsilankėme. Taip pat pabuvojome Genocido aukų muziejuje, kuris yra įsikūręs buvusiuose KGB rūmuose, kur penkiasdešimt metų buvo planuojami ir vykdomi sovietų nusikaltimai. Ten matėme buvusį KGB vidaus kalėjimą, mirties nuosprendžių vykdymo patalpą, šiuolaikines ekspozicijas, supažindinančias su nepriklausomybės praradimu XX a. viduryje, sovietų valdžios represijomis, pasiaukojama ir atkaklia kova dėl nepriklausomybės atgavimo. Pinigų muziejuje, kuris savo veiklą pradėjo prieš 16 metų, per du aukštus išsidėsčiusiose penkiose salėse galėjome susipažinti su pasaulio pinigų ir bankininkystės istorija, Lietuvos pinigais, bankininkystės raida mūsų šalyje nuo pirmųjų kredito įstaigų atsiradimo iki šių dienų. Ekspozicijose buvo gausu interaktyvių mokomųjų priemonių, teminių filmų, žaidimų.

8c klasės auklėtoja Monika Gaurilčikienė
2013-11-20

* * * * *
Tolerancija. Kas tai?

 

Lapkričio 5 dieną iš mokyklos socialinės darbuotojos A. Apšegaitės gavome labai įdomią užduotį – prisidėti prie tolerancijos dienai paminėti kuriamo gėlės žiedo. Taigi, kitą dieną į klasės valandėlę visi atėjo priruošę rimtam darbui. Lapkričio 6 dienos klasės valandėlė tikrai buvo prasminga, mokiniai karpė tolerancijos dienai skirtos gėlės žiedlapius, ant jų klijavo įvairius garsių žmonių pasisakymus apie toleranciją, vykstant šiam kūrybiniam darbui, buvo diskutuojama tolerancijos tema.
2013-11-25

* * * * *
8c klasės mokiniai paskaitoje „Verslumas – karjera drąsiai“

2013 m. spalio 17-os dienos popietę turėjome unikalią galimybę apsilankyti ŠU Gimnazijoje vykusioje Granto Pažėros, garsaus lektoriaus, UAB „Prekių apskaita“ direktoriaus ir savininko, „NETO“ klubo ir „Vičiūnų bendruomenės“ įkūrėjo, mentoriaus ir karjeros konsultanto paskaitoje „Verslumas – karjera drąsiai“. Lektorius Grantas, turintis didelę verslininko patirtį, sugebėjo įdomiai moksleiviams perteikti savo turimas žinias, įjungė visus auditorijos klausytojus į bendrą paskaitos veiklą, pasakojo apie bendravimo subtilumus. Paskaita buvo ne tik teorinė, bet ir praktinė, joje lektoriui asistavo mūsų klasės seniūnas Gvidas Grigaliūnas. Verslininkas ir lektorius Grantas Pažėra suteikė ypatingą galimybę visiems paskaitoje dalyvavusiems mokiniams sužinoti, kaip ateityje reikėtų efektingai valdyti savo karjerą ir savo veiklumu pranokti net savo pačių svajones, jo jaunatviškas entuziazmas įkvėpė kiekvieną dalyvį rimtai pagalvoti apie tai, jog savo ateities karjerą visų pirmą reikia pradėti kurti drąsiai.

Monika Gaulilčikienė, 8c auklėtoja