4e klasė (2016-2017)

2016-2017 m. m. 

4e klasės mokinių išvykų, renginių akimirkos

 

* * * * *
Rugsėjį pradėjome minėdami Šiaulių miesto 750-ąjį  gimtadienį. 4e klasės mokiniai kartu su mokytoja Aušra Kulniene lankėsi žinomiausiose Šiaulių miesto vietose, džiaugėsi šventiniais renginiais, miesto šurmuliu.
Spalio 11 d. lankėmės Šiaulių Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje ir dalyvavome rytmetyje „Susitikime Obelijoje“. Mokiniai dalinosi žiniomis apie vertingas obuolių savybes, sužinojo apie rekordinio dydžio obuolius, populiariausias obelų rūšis. Skaitėme knygas, kuriose svarbus vaidmuo tenka obuoliams.
Lapkričio 23 d., smagiai nusiteikę,  keliavome  į Šiaulių profesinio rengimo centrą , kur mokiniai susipažino su restauratorių darbais, išmoko prikimšti ir užsiūti kelioninę  pagalvėlę.
Lapkričio 29 d. Gegužių progimnazijoje vyko tradicinė mokinių konferencija „Jaunieji literatai“. Joje savo kūrybą skaitė ir 4e klasės mokiniai: Nedas Virzbickis, Beata Tadaravičiūtė ir Meda Černenkaitė. Džiaugiamės jų gražiomis mintimis, įdomiomis istorijomis.
Gruodžio mėnesį netrūko pramogų. Nepabūgę spustelėjusio šaltuko, gruodžio 5 d.  4e ir 3b klasės mokiniai, lydimi mokytojų, lankėsi  Naisiuose.  Čia vykusių netradicinių pamokų metu, susipažinome su Baltų dievų skulptūromis, Naisių žemės istorija.  Apžiūrėjome didžiąją Baltų areną ir Karališkų žalčių šeimyną. Išgirdome įdomių pasakojimų ir istorijų. Žemaitukų žirgyne žavėjomės gražiais ir eikliais žirgais, įvairiais ir neįprastais jų vardais.
Nekantriai laukėme  „Teatro dienos“. Mokiniai skaitė Antuano de Sent Egziuperi  knygą „Mažasis Princas“, žiūrėjo ir aptarė pagal šią knygą sukurto filmo ištraukas ir  gruodžio 7 d. džiaugėsi spektaklio premjera Šiaulių Dramos teatre. Šiuolaikiškas spektaklio pateikimas ir nesenstančios tiesos paliko įspūdį ir vaikams, ir mokytojoms.
Gruodžio 16 d. dalyvavome  šventinėje edukacinėje programoje „Rūtos“ šokolado muziejuje. Mokiniai sužinojo, kaip gaminamas šokoladas, susipažino su „Rūtos“ saldainių fabriko istorija, patys gamino gardžius saldainius, ragavo įvairių rūšių šokolado.
Prieš atostogas, gruodžio 20 d., klasėje vyko šventinis rytmetys „Kalėdų belaukiant“. Prisiminėme Kūčių ir šv. Kalėdų tradicijas, žaidimus, būrimus. Mokiniai keitėsi dovanėlėmis, džiaugėsi šventinėmis Kalėdų kojinėmis, kurias vieni kitiems pripildė skanumynų.

* * * * * 

2015-2016 m. m.

3e kl. mokinių išvykų, renginių, varžybų akimirkos 

 

* * * * *

2015-2016 m.m.  I pusmetį 3e klasės mokiniai dalyvavo trijose mokinių konferencijose: Tėvo Benedikto Andruškos pradinės mokyklos organizuotoje konferencijoje „Žemės ateitis – mūsų ateitis“ savo kūrybą skaitė Beata Tadaravičiūtė ir Meda Černenkaitė; Salduvės progimnazijos organizuotoje respublikinėje konferencijoje „Gamtos karuselė“ dalyvavo Vakaris Jakštas; tradicinėje Gegužių progimnazijos konferencijoje „Jaunieji literatai“ dalyvavo Tonis Labanauskas, Nedas Virzbickis, Beata Tadaravičiūtė, Gabrielė Mališauskaitė.
Mokiniai dalyvavo Bebro varžybose (Fausta Lamsargytė, Beata Tadaravičiūtė, Oresta Banaitytė, Vakaris Jakštas), Monopolio turnyre (Nedas Virzbickis, Beata Tadaravičiūtė). Labai gerai sekėsi konkurse „Olympis“ (Beatai Tadaravičiūtei ir Toniui Labanauskui).
Įsiminė mūsų mokykloje organizuoto sveikatingumo projekto „Sportuoju aš ir mano šeima“ baigiamasis sporto renginys, kuris vyko spalio 14 d.  Mokiniai ir tėveliai linksmai ir energingai pradėjo rytą, kartu  išbandė smagias  estafetes.
Piešėme, ruošėmės šioms parodoms ir konkursams: „Ruduo, ruduo...“- paroda vyko Gvazdikų tako bibliotekoje; „Kalėdinė miniatiūra ir ne tik...“ - parodą organizavo  Gegužių progimnazija; „Pasaulio stebuklai“ -  Jelgavoje vykusi paroda; Pasaulio vaikų Haiku konkursas ( Vilnius).
Labai laukėme klasės Kalėdinės šventės. Kartu su 1d klase ruošėme tėveliams šventę „Dovana Tau“, kuri įvyko gruodžio 16 d.  Mokiniai dainavo, šoko, grojo, deklamavo ir vaidino. Malonu prisiminti drauge su tėveliais praleistas akimirkas. Vaikams taip pat paliko įspūdį gruodžio 22 dienos  Kalėdinis renginys Šiaulių Dramos teatre, spektaklis „Gražiausia dovana“. Patiko pasivaikščioti po šventiškai pasipuošusį miestą, pasidžiaugėme gražia miesto eglute.
Šiemet, kaip ir pernai, aktyviai dalyvavome tradicinėje mokyklos „Gėrio mugėje“. Ačiū Medos, Eimantės, Arno, Kristupo, Faustos, Gustės, Viltės mamytėms, kurios prikepė gardžių, puošnių keksiukų. Džiaugiamės, kad palaikėme gražią iniciatyvą, renkant aukas onkologinėmis ligomis sergančių vaikų gydymui.
Dalyvaujame profesinio orientavimo programoje. Gruodžio 9 dieną lankėmės Šiaulių statybininkų mokykloje, kur mokiniai susipažino su stalių darbais ir patys pasigamino medines žvakides. Vasario 9 dieną vykome į Šiaulių Profesinio rengimo centrą, kur mokiniai daug sužinojo apie elektrotechniko specialybę. 

Mokytoja Aušra Kulnienė

2014-2015 m. m.

2e kl. mokinių išvykų, renginių, varžybų akimirkos

* * * * *

Kalėdiniai burtai Kelmės dvare

Gruodžio 11 dieną, šventiškai nusiteikę 2e klasės mokiniai kartu su mokytoja, išvyko į Kelmės dvarą. Mus pasitikę šeimininkai nusivedė į dvaro rūsius, kur išbandėme įvairiausius Kalėdinius būrimus, suteikusius daug smagių emocijų. Būrimuose dalyvavo ir ekspertas – tikras gyvas gaidys.
Po visų būrimų perėjome į kitą salę, kur mūsų laukė paruoštas stalas. Tada ir sužinojome, koks tas tradicinis Žemaitiškas Kalėdų pyragas -  juoda naminė duona, iškepta su obuolių įdaru. Atsigėrėme gardžios mėtų arbatos ir staiga išgirdome beldimą į duris. Tai buvo Kalėdų Senelis. Jis nusivedė mus prie papuoštos eglutės, kur kartu žaidėme linksmus žaidimus, deklamavome eilėraščius, dainavome. Gavome puikių dovanų, saldainių. Ir dar viena Kalėdų Senelio dovana mums labai įsiminė. Tai smagus pasivažinėjimas arkliuko tempiamuose ratuose.
Džiaugiamės šia  puikia išvyka.

Klasės mokytoja Aušra Kulnienė
2014-12-12

* * * * *

Karių diena

Lapkričio 24 d., iš karto po Lietuvos karių dienos, mūsų klasėje svečiavosi Dovydo Andrijausko tėtis – oro pajėgų mokymų specialistas. Tėtis atėjo pasipuošęs uniforma ir atsinešė karių naudojamų daiktų, kuriuos vaikai su dideliu džiaugsmu apžiūrėjo. Tai buvo uniformų antsiuvai, granatsvaidžiai, kario kuprinė. Bandėme ją pakelti ir pamatėme, kiek daug būtiniausių daiktų nešiojasi kariai. Sužinojome, kaip jie pasišildo maistą, ragavome kareiviškos košės.
Daug džiaugsmo suteikė galimybė patiems pasijusti kariais – išsipiešti veidus, pasimatuoti kepures, palaikyti rankose ginklą.

Klasės mokytoja Aušra Kulnienė
2014-11-25

* * * * *

Išvyka į Dviračių muziejų

Rugsėjo 11 rytą, kai Šiaulių miestas šventė savo gimtadienį, 2e klasės mokiniai kartu su mokytoja Aušra Kulniene ir keliomis mamytėmis, išvyko pasidžiaugti pasipuošusiu šventiniu miestu, parodomis, koncertais ir linksmai nusiteikusiais miestelėnais.
Pasivaikščioję mieste, užsukome į Dviračių muziejų. Čia pamatėme didžiulę dviračių įvairovę: unikalų XIX a. pab. Žagarėje sumeistrautą namų darbo lietuvišką dviratį, prieš 100 metų iš geležies nukaldintą triratuką, juvelyriškus dviračių modeliukus, galinčius pretenduoti į Gineso rekordų knygą ir šiuolaikinius žymių sportininkų dviračius.
Daugiausia džiaugsmingų emocijų suteikė galimybė palenktyniauti minant dviračio treniruoklio, senovinio medinio ir šiuolaikinio dviračio pedalus.

Klasės mokytoja Aušra Kulnienė
2014-09-12