4d klasė (2014-2015)

4d klasės renginių akimirkos

 

* * * * *
Šiaulių apskrities P.Višinskio viešojoje bibliotekoje – klasės mokinių darbų paroda, knygos istorija, nepaprastas susitikimas

Laukdami Kalėdų, klasėje, kiekvieną savaitę atplėšiame voką. Jame – klasės kalėdinių išvykų „bilietai“. Šios savaitės „bilietukai“ kvietė į Šiaulių apskrities P.Višinskio viešąją biblioteką.
Nuo lapkričio 28 dienos iki gruodžio mėnesio pabaigos šios bibliotekos vaikų skyriuje eksponuojama 4d klasės mokinių kūrybinių darbų paroda „Iš mano perskaitytų knygų...“ (mokytoja Ligita Norvilienė). Įdomu pažįstamus kūrinėlius apžiūrėti kitoje erdvėje. Darbuose vaikų skaitytų knygų veikėjai – Tomas Sojeris, Raganiukė, Haris Poteris, linksmasis Karlsonas ir kt. Bibliotekos vaikų skyriaus darbuotojai šalia mokinių grafikos drabų padėjo ir knygas, kurių veikėjus vaikai bandė prakalbinti ir pavaizduoti.  Paroda netikėta ir žaisminga.
Šios išvykos metu bibliotekos darbuotojai ne tik papasakojo apie vaikų skyriaus veiklą, elektroninę knygų išdavimo ir grąžinimo sistemą, bet ir pakvietė apžiūrėti bibliotekos saugyklų. Tai, ką galėjome išvysti  bibliotekos saugyklose, labai nustebino mažuosius skaitytojus. Čia saugomos senos, vertingos knygos, žemėlapiai, seni periodikos leidiniai. Galima pamatyti storiausią bibliotekos knygą, ant delno palaikyti mažiausią knygelę. Knygų istorija ilga ir sena, todėl ir bibliotekoje yra knygos kelią menančių spaudinių – trauktų oda, šilku, spausdintų ant pergamento. Įdomu.
Šiaulių apskrities P.Višinskio viešojoje bibliotekoje lankėmės ypatingą dieną. Į biblioteką susitikti su savo  skaitytojais atvyko rašytojas, dainų autorius ir atlikėjas, režisierius Vytautas V.Landsbergis. Buvo įdomu klausytis jo atliekamų dainų, minti mįsles, kurti pasaką. Kaip ją sukurti? Atsakymą žino ... susitikime pabuvoję vaikai.

Ligita Norvilienė
2014 12 09

* * * * *

Kur kvepia Kalėdomis...

Jei gruodžio 1 dieną dar nepasipuošėte eglutės, ja pasidžiaugti galite užsukti į malūnininko trobą (prie Žaliūkių malūno). Ten rasite ne tik eglutę, papuoštą pagal senuosius lietuvių papročius, bet ir didelį stalą, karštą krosnį ir daug daug šilumos... Kalėdų laukimo metas į malūnininko sodybą (2014 12 02) priviliojo ir 4d klasės vaikus su mokytoja.
Lauke žvarboka, tad visi paskubomis suėjome į vidų (o gal mus labai viliojo ir į vidų užeiti kvietė gardūs kvapai?). Kol krosnis gerai įsikūreno, kartu su muziejaus darbuotoja, teko prisiminti, kaip vadinasi šis laukimo metas, kuo jis ypatingas ir kuo mums šiandien jis gali būti įdomus. Ant stalo padedama šiaudų, užklojama lininė staltiesė, paguldomas kryželis ir uždegamos žvakės. O tada... kaip kadaise susėdę aplink stalą ant ilgo suolo, visi klausėmės įdomaus pasakojimo apie draudžiamus advento laiko darbus, orų spėjimus ir burtus... Svarbu Kūčių dieną nesusipykti- tuomet sėkmė lydės visus metus.
Krosnis įsikūreno, ir visi ėmėme gaminti kūčiukus. Nepaprastas jausmas – savomis rankomis gaminti kūčiukus ir kepti juos krosnyje. Kol kūčiukai kepė, teko laimės ir likimo šiaudą išsitraukti, žirnius saujoje suskaičiuoti. Kai mažulyčiai mieliniai kepiniai medinėje geldoje atvėso, juos ragavome ir išmokome svarbiausią pamoką – dalytis viskuo ką turi...

Ligita Norvilienė
2014 12 02

* * * * *

 Netikėtumų ir gražių akimirkų diena

               Mokytojo diena – tai dar vienas ypatingas rytas, kurio visi laukiame su jauduliu. Mane, Akvilę ir Emilį tėtis pavežė iki mokyklos, nes mes skubėjome su gėlėmis. Mokytojai Ligitai buvo didelė staigmena, kai ją visi pasveikinom ir palinkėjom visa ko geriausio. Šiais metais Gegužių progimnazijos mokiniai ir mokytojai Tarptautinę mokytojo dieną pažymėjo projektu „Aukštyn kojom“. Taigi, į antrąją pamoką pas mus atskubėjo anglų k. mokytoja Dalia Varpučinskienė, o mūsų mokytoja mokė vyresnius mokyklos mokinius. Mokytojai Daliai mes ruošėme staigmeną. Tikimės - pavyko nustebinti! Ir mes buvome nustebinti, nes kalbėdamiesi su mokytoja Dalia sužinojome koks sudėtingas ir sunkus yra mokytojo drabas. Supratome, kad mokytojo profesija prisiliečia prie daugelio sričių, mokytojas turi išmanyti daugelį darbų – jis ir aktorius, ir gydytojas, ir renginių organizatorius ir... Taigi, norėdami mokytojams dar kartą padėkoti, piešėme linkėjimus su šypsenomis, su širdelėmis, su gėlėmis, darėme gražią ir įdomią dovaną. Gavome po lapą ant kurio padėjome po ranką, ją apvedžiojome ir iškirpome. Papuošėm ir parašėme savo vardą. Užklijavome ant rutulio, kuriame buvo gražūs žodžiai. Po pamokų laukėme savo mokytojos ir įteikėme atvirukus. Mokytojai Daliai dėkojome gėlėmis.

Simona Mickutė, 4d klasės mokinė
2014-10-03

* * * * *

Muziejuje pamokos nukėlė į tolimą praeitį

Netradicinio ugdymo dieną „Pažink savo miestą“ (2014 09 11) Gegužių progimnazijos 4d klasės mokiniai kartu su mokytoja lankėsi Šiaulių „Aušros" muziejuje. Tą dieną, muziejuje, visus prie klasės durų pasitiko tarpukario Lietuvos pradžios mokyklos mokytoja. Po skambučio mokiniai su medinėmis mokyklinėmis dėžutėmis skubėjo į klasę, sėdo į senoviškus mokyklinius suolus ir stropiai mokėsi dailyraščio. Nelengvas dalykas – dailyraštis! O ir rašyti dailiai reikėjo keistai suliniuotame sąsiuvinyje, atsargiai vedžiojant plunksna ką tik pakartotą abėcėlę! Netrukus mokytojos skambinamas skambutis pakvietė vaikus į pertrauką. Jos metu mokiniai žaidė tarpukario Lietuvos vaikų žaidimą „5 pagaliukai". Smagus ir nenuobodus - senas žaidimas. Vaikai sakė, mielai jį žaistų ir savo kieme, tik draugus reikėtų išmokyti. Po pertraukos senosios mokyklos mokytojai teko atsakyti į mokinukų klausimus. Lietuvių kalbos pamokoje mokiniai skaitė ir nagrinėjo B. Sruogos sueiliuotą sakmę „Giesmė apie Gediminą", vilkėjo kovotojų uniformomis, domėjosi senoviniais ginklais, susipažino su senovinės armijos kovų paslaptimis. Grįžus į savo klasę buvo nesunku pastebėti ir įvardyti senosios ir dabartinės mokyklos skirtumus.
 
Ligita Norvilienė
2014-09-12