8c klasė (2018-2019)

2018-2019 m. m.

* * * * *
Ugdymas karjerai

* * * * *
Spalio 4 dieną lankėmės West Express-e. 5 mergaitės susipažino su kelionių organizatoriaus profesija. Skyriaus vadovas išsamiai papasakojo, kokių tipų yra kelionės, kaip vyksta visas organizacinis darbas, kokių savybių reikia, norint tapti kelionių organizatoriumi.  Buvo labai įdomu klausytis, panorome ir mes dirbti panašų darbą, taip pat aplankyti egzotiškas šalis.
Kl. auklėtoja R.Balčiūnienė

* * * * *

Rugsėjo 20 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) atidaryta Gegužių progimnazijos 8c klasės mokinių (dailės mokytoja Vita Žabarauskaitė) mokinių kūrybinių darbų paroda „Popiežiui“. Mokiniams iškilo klausimas: dvasininkas - ar tai profesija, ar pašaukimas? Palčiau...
* * * * *

SU MOKSLO IR ŽINIŲ DIENA!

 * * * * *

2017-2018 m. m. 

7c klasės išvykų, renginių akimirkos

 

* * * * *
 

BALTOSIOS LAZDELĖS DIENA

Spalio 18 d. popietę lankėmės Aklųjų bibliotekoje. Bibliotekininkė supažindino su bibliotekos veikla, parodė knygas, parašytas Brailio raštu.  Dalyvavome nematančio žmogaus pamokoje. Jis mums paskaitė knygą, parašytą Brailio raštu. Buvo labai įdomu klausytis, net neatrodė, kad žmogus yra nematantis. Po to ant lapelių užrašė kiekvieno mokinio vardą. Vaikams buvo išdalintos abėcėlės ir patys mokėmės rašyti Brailio raštu. Įdomu, kad tik vienas taškelis reiškia A raidę. Iš pradžių sekėsi sunkiai, nes reikia rašyti iš kairės į dešinę, o skaityti atvirkščiai. Kiekvieną užrašytą žodį nešėme perskaityti mūsų Mokytojui. Pamokos pabaigoje kiekvienam norinčiam buvo užrištos akys ir kiekvienas galėjo suprasti, ką jaučia aklas žmogus. Bibliotekininkė pademonstravo technines priemones, kurių pagalba yra pasakoma spalva ir pan., bet įsitikinome, kad labiausiai nematančiam žmogui praverčia Baltoji lazdelė, pastaroji geriausiai padeda orientuotis aplinkoje. Ne veltui spalio 15 d. yra paskelbta Pasauline Baltosios lazdelės diena. Vaikai akcentavo, kad dalyvavome pačioje įdomiausioje pamokoje.
Klasės auklėtoja Rasa Balčiūnienė
2017-10-20

* * * * *

LYDERIO DIENA
Urtė ir Gabrielė labai laukė "Lyderio dienos" - spalio 5-osios, nes joms labai patinka vesti pamokas pradinių klasių mokytojos A.Marcinkienės (mokytoja yra pirmoji mokytoja) mokinukams. Pernai įgyta patirtis pravertė šiemet. Mergaitės buvo laimingos, nes trečiokams labai patiko "jaunųjų mokytojų" pamokėlės, mokytoja Alina apdovanojo pagyromis ir saldainiais. 
Vokiečių kalbos pamoką šauniai pravedė Liana su Akvile. Puiki buvo ir informacinių technologijų pamoka, kurią organizavo Barbora su Kamilija.
Kl. auklėtoja R.Balčiūnienė

* * * * *

"PARODA ANT RATŲ - 2017"
Spalio 4 dieną dalyvavome tradiciniame progimnazijos renginyje "Paroda ant ratų - 2017" su UAB "Busturas". Šiemet ši paroda skirta Tarptautinei mokytojo dienai paminėti. Su puikia nuotaika klijavome piešinius miesto autobusuose. Vairuotojai nusišypsodavo, gavę iš mūsų dovanų vėjo malūnėlį.
Kl. auklėtoja R.Balčiūnienė 

* * * * *


Smagiai praleidome 09-29 penktadienio popietę Kane's arenoje.

* * * * *

  

„Atviros inžinerinės pramonės laboratorijos“ dienos

Rugsėjo 13 dieną lankėmės „Atviroje inžinerinės pramonės laboratorijoje“ – praktinių gamtamokslinių ir inžinerinių kompetencijų tobulinimo laboratorijoje. Renginį organizavo Šiaulių valstybinė kolegija, pastaroji rengia inžinerinių specialybių atstovus. Mokiniai buvo supažindinti su dabarties ir ateities inžinerinėmis profesijomis, apžiūrėjo Šiaulių miesto inžinerinės pramonės įmonių gaminius, pabendravo su studentais. 
Kl. auklėtoja R.Balčiūnienė

* * * * *
 Su Mokslo ir žinių diena, rugsėjo 1-ąja! Sėkmingų ir įdomių metų! 

 

 

* * * * *

2016-2017 m. m. 

6c klasės mokinių išvykų, renginių akimirkos

* * * * *Edukacinė išvyka į Kauną ir
Rumšiškes

Gegužės 28 dieną kartu su 6a klasės mokiniais, tėveliais, vykome į edukacinę kelionę į Kauną ir Rumšiškes. Kelionės tikslas: auginti mokinių meilę savo tautos papročiams, tradicijoms, istorijai. Nepamiršome ir sporto bei pramogų. Pirmiausia nuvykome į batutų parką, kur vaikai sportavo valandą laiko prižiūrimi patyrusios trenerės. Rumšiškėse praleidome daugiausia laiko, čia susipažinome su penkiais Lietuvos regionais: Žemaitija, Suvalkija, Dzūkija, Mažąja Lietuva bei Aukštaitija. Pamatėme, kokie buvo amatai ir papročiai Senojoje Lietuvoje, apsilankėme to meto parduotuvėlėse, bažnyčioje ir trobose. Vaikams sunku buvo patikėti, kad taip varganai žmonės galėjo gyventi, bet žavėjosi gamtos grožiu ir natūralumu. Po to apsilankėme nepaprastame Kadagių slėnyje. Nors buvo karšta, bet nepavargome, pilni įspūdžių grįžome namo.
Informaciją parengė kl. auklėtoja R.Balčiūnienė

* * * * *

Kultūrinė pažintinė diena "Mokyklos vardadienis"

Šiandien - gegužės 12 dieną - praleidome kitaip: dalyvavome netradicinėse pamokose "Saulėtekio" gimnazijoje. Šeštokai išbandė save įvairiose veiklose. Dalyvavo robotų grumtynėse, mokėsi meno terapijos, lietuvių kalbos kitaip, darė bandymus chemijos pamokose, dalyvavo matematikos viktorinoje, atliko eksperimentus fizkos pamokose. Nepaprastai patiko etikos mokytojos užduotys. Vaikams lbuvo labai įdomu.  Diieną praleidome nuostabiai ir turiningai.
Informaciją parengė kl. auklėtoja R.Balčiūnienė
* * * * *

"Dovana MAMYTEI"

Artėja NEPAPRASTA DIENA. Gegužės 7 dieną švęsime Mamyčių dieną. Todėl gražų balandžio 28-osios vakarą susirinkome gaminti mamytėms dovanėlių. Marijos mamytės pakviesta mokytoja mokė papuošti nuotraukos rėmelius, vėliau ten vaikai įdėjo savo mamyčių nuotraukėles, sveikinimus, gražius žodžius. Vieno vakaro neužteko, todėl susirinkome užbaigti darbelių dar ir gegužės 5-osios vakarą. Darbo buvo daug, bet darbelius padarėme labai gražius. Nuoširdžiai dirbo ir mergaitės, ir berniukai. Vaikai mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti, pasidžiaugti savo ir kitų darbais. Mamytės buvo laimingos, gavusios savo vaikų rankomis padarytas dovanėles.
Informaciją parengė kl. auklėtoja R.Balčiūnienė

* * * * *

„Šv. Velykos – krikščionių šventė. Velykos krikščionims yra Kristaus prisikėlimo šventė, tačiau Velykos turi ir pagoniškų papročių (Velykų kiaušiniai - margučiai). Velykos mūsų protėvių buvo švenčiamos kaip gamtos atbudimo šventė, bet atėjus krikščionybei Velykos sutapatintos su Kristaus prisikėlimu. Velykos švenčiamos pirmą mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio. Velykų data, nustatoma pagal mėnulio kalendorių, todėl jinai gali kisti nuo kovo 22 iki balandžio 25 dienos.“ (delfi.lt)
Per klasės valandėlę prisiminėme Velykų papročius. Šeštokai atsakinėjo į viktorinos klausimus. Po to  ridenome margučius. Smagu buvo laimėti!
Kl. auklėtoja R.Balčiūnienė
2017-04-20

* * * * *

2017 m. balandžio 19 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų skyriuje (Gvazdikų takas 8) Beata Radavičiūtė, Gegužių progimnazijos šeštos klasės mokinė, pristatė  savo pirmąją  autorinę parodą „Atvaizdai“. Plačiau...

* * * * *

Balandžio 7 d. atostogas pasitikome Boulinge. Smagu buvo žaisti. Nugalėjo - DRAUGYSTĖ!

* * * * *

Netradicinė pamoka Šiaulių apylinkės teisme

Dažnai mokiniai svajoja apie prestižines profesijas: teisėjo, prokuroro, advokato. Bet ar paprastas šių žmonių darbas? Kaip šie žmonės dirba? Kokios darbo sąlygos, aplinka? Pasvajojame, bet nematome šio darbo iš arti. Taip paprastai nepateksi į teismo rūmus ar teismo posėdį. Todėl nekantriai laukėme kovo 16 d., nes buvome pakviesti į susitikimą su teisėju Vaidotu Narvidu Šiaulių apylinkės teisme. Nuoširdžiai dėkojame Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėjai Nijolei Damulei už pagalbą organizuojant šį susitikimą.
Mūsų gausų būrį pasitiko linksmai nusiteikęs teisėjas (per televiziją įpratę matyti rimtus teisėjų veidus). Pirmiausia jis parodė trumpą filmuką apie teisėjų, advokatų ir kitų teisėsaugos darbuotojų darbą. Po to pasiūlė sudalyvauti inscenizuotoje veikloje nuo nusikaltimo įvykdymo iki nuosprendžio paskelbimo. Šeštokams šis pasiūlymas patiko. Jie sužinojo, kaip elgtis, kai užpuola plėšikai, kaip gintis, kaip kviestis pagalbą. Teisėjas aiškino, kokius veiksmus atlieka policija, prokuroras, advokatas. Viskas vyko, kaip tikrame teisme. Pabaigoje nusikaltėliams buvo paskelbtas nuosprendis. Mokiniai buvo labai aktyvūs, turėjo daug klausimų teisėjui. V. Narvidas kantriai atsakė į visus vaikų klausimus ir pakvietė apsilankyti po poros metų, pažadėjo supažindinti su civiline teise.

Informaciją parengė kl. auklėtoja R. Balčiūnienė
2017-03-18

* * * * *

Apsilankymas tėvelių darbovietėje

Vasario 22, gražią žiemos dieną, išvykome į Ignės Grigytės tėvelio darbovietę Artilux NMF. Ekskursiją po įmonę maloniai sutiko organizuoti Arno krikštatėvis Aurimas. UAB „Artilux NMF“ yra bendra Lietuvos-Švedijos įmonė, gaminanti šviestuvus. Įmonės steigėjai yra Švedijos įmonė „Artilux“ AB bei Lietuvos įmonė AB "Neaustinių medžiagų fabrikas". UAB „Artilux Baltija“ buvo įsteigta 2002 metų rudenį, o 2007 m. pabaigoje pavadinimas pakeistas į „Artilux NMF“ siekiant nurodyti įmonės ryšį su Neaustinių Medžiagų Fabriko grupe. Pamatėme, kaip gaminami šviestuvai, kaip rankų darbą pakeičia robotai. Vadovas akcentavo, kad geri specialistai yra visada kviečiami dirbti įmonėje. Šiais laikais ypač reikalinga robotikos specialybė. Mokiniai gavo naujos patirties, pamatė, ką gamina viena iš mūsų miesto įmonių.

Kl. auklėtoja R.Balčiūnienė

* * * * *

Kalėdinė arbatėlė „Sušildykime sielas“

Gruodžio 20 dieną, rinkosi 6c klasės mokiniai ir jų tėveliai Kalėdinės arbatėlės „Sušildykime sielas“. Pabendravome, pasivaišinome kalėdine arbata, kava, sausainiais, sušildėme vienas kitą šypsenomis, jautriu žodžiu.
Neapsieita buvo ir be informacinių technologijų. Daug džiaugsmingų emocijų tėveliams ir vaikams sukėlė konkursas „Atspėk kalėdinę dainą“, čia užduotis reikėjo atlikti naudojantis planšetėmis. Kūrėme kalėdinę nuotaiką dekoruodami žvakes, puodelius, lėkštutes, padedami Marijos gaminome kalėdinius atvirukus.
Tegul gerumu ir supratimu bus paženklintos ateinančios šv. Kalėdos!
Informaciją parengė kl. auklėtoja R.Balčiūnienė

* * * * *

Kalėdos, kalėdos... norisi daryti kažką gero, tauraus...
Yra daug vaikų, kurie svajoja, kad jiems Kalėdų senelis atneš nepaprastą dovaną. Mes, kartu su tėveliais ir vaikais, nutarėme padėti Kalėdų seneliui ir išpildyti bent vieno vaiko svajonę.

* * * * *

Kalėdinė išvyka į Klaipėdą

Gruodžio 17 d. 6c ir 6a kl. mokiniai vyko į Klaipėdos kraštą. Pirmiausia sustojome Kretingoje, apsilankėme pranciškonų vienuolyne. Susitikimas su broliu Bernardu buvo labai dvasingas ir įdomus. Jis ne tik supažindino su vienuolyno istorija, bet ir davė daug naudingų patarimų mokiniams, padeklamavo savo kūrybos eiles. Po susitikimo su vienuoliu pasijutome pakylėti, nes mums buvo suteiktas palaiminimas. Dar labiau mumyse sustiprėjo šv. Kalėdų laukimo jausmas.
Toliau patraukėme Kretingos muziejaus link. Apžiūrėjome muziejaus ekspozicijas. Labiausiai patiko Žiemos sodas, pamatėme daug egzotiškų  augalų, bananą, auginantį vaisius, kuriuos matome tik parduotuvėse.
Didžiausią įspūdį paliko Apverstas namas. Šis namas yra netoli Klaipėdos, Radailių kaime. Jis stovi ant stogo. Prie namo pririštas didžiulis drakonas. Ir čia tikrai viskas - aukštyn kojom! Neįtikėtina!
Apsilankėme Klaipėdoje, sužinojome miesto atsiradimo istoriją. Apžiūrėjome gražuoles eglutes ir nepaprastą sniego rutulį. Smagiai nusiteikę grįžome namo.
Informaciją parengė kl. auklėtoja R.Balčiūnienė

* * * * *
Lapkričio 24-26 d. verslo ir pasiekimų paroda "Šiauliai 2016"

Lapkričio 24-26 dienomis Šiaulių arenoje vyko 21-oji verslo ir pasiekimų paroda "Šiauliai 2016". Parodoje įmonės pristatė naujausius gaminius, verslo sprendimus, technologijų pasiekimus. Į šią parodą 6-okai vyko kartu su savo tėveliais. Akimirkos...
Informaciją parengė kl. auklėtoja R.Balčiūnienė
* * * * *
„Džiaugsmo dirbtuvėlės“

Lapkričio 17 ir 24 d. mokykloje vyko kūrybinė veikla - „Džiaugsmo dirbtuvėlės“. Mūsų klasės mokiniai, kartu su savo mamytėmis, tėveliais, broliais ir seserimis įsilliejo į šią veiklą. Aktyviausiai dalyvavo skautų užsiėmime, kur išmoko pasigaminti žvakutę iš tikro vaško, surišti įvairiausius mazgus, smagiai žaidė skautiškus žaidimus. Kituose užsiėmimuose išmoko pasigaminti atvirukų, įvairiausių dalykėlių šv. Kalėdoms. Vaikams ir tėveliams, auklėtojai smagu buvo praleisti vakarą drauge - bendroje veikloje.
Informaciją parengė kl. auklėtoja R.Balčiūnienė
* * * * *

Tolerancijos diena

"Šiais metais Tolerancijos dienos simboliu siūlomas PAUKŠTIS. Šį simbolį Tolerancijos dienai pasiūlė Klaipėdos Gedminų progimnazijos Tolerancijos ugdymo centras. Paukščio simbolis (daugiau – balto balandžio) dažnai sutinkamas įvairiose religijose ir kultūrose. Balto paukščio reikšmė: meilė, tyrumas, atnešama gera žinia, taika ir t. t. Tolerancijos žodis nereiškia meilės ar taikos. Tai – pakantumas kitam, kitokiam. Todėl Tolerancijos dienai pasiūlytą paukščio simbolį siūloma kaip galimybę išplėtoti tolerancijos temą, pasitelkiant pavyzdžius iš gamtos, žmonių gyvenimo, istorijos bei artimiausios aplinkos."
Šiemet, lapkričio 16 diena - Tolerancijos diena, sutapo su klasės valandėle. Per klasės valandėlę prisiminėme, kad Paryžiuje 1995 metais Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena, kuri kasmet minima daugelyje demokratinių šalių. 1995-ieji buvo paskelbti Tolerancijos metais; tais metais valstybės narės priėmė Tolerancijos principų deklaraciją, kuri teigia, kad „toleranciją ugdo žinojimas, atvirumas, bendravimas, minties, sąžinės ir įsitikinimų laisvė“. Paskaitėme gražių minčių apie toleranciją ir sukūrėme tolerancijos paukštį iš mažų paukštelių, į kuriuos kiekvienas įdėjome savo dalelę širdies.
Informaciją parengė kl. auklėtoja R.Balčiūnienė

 * * * * *
Linksma ir įdomi išvyka į Kėdainių kraštą

2016-10-28 mes, Gegužių progimnazijos 5-8 klasių mokiniai ir juos lydintys mokytojai, išvykome į kelionę link Kėdainių. Važiuojame  Krekenavos regioninio parko keliais – tai didžiausia  monotoniško Lietuvos vidurio žemumos kraštovaizdžio  vertybė.Krekenavos krašte gyveno ir kūrė  Lietuvių liaudies menininkas - kryždirbys V.Svirskis, palikęs daugiau kaip 200 originalių, menine forma nepakartojamų  kryžių, koplytstulpių. Nuo seno Krekenavos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų  mažoji bazilika  garsėja stebuklingu  Dievo Motinos paveikslu... Tai pirmiausia apsilankėme bazilikoje ir pamatėme šį stebuklingą paveikslą. Plačiau...

* * * * *

Kaip krikštijome 5-okus

Į aktų salę šeštokai, tapę baltų dievais velinais,  atlydėjo pagrobtus iš šeštos pamokos penktokus. Čia  juos pasitiko gražuolės deivės. Kad geriau pažintų penktokus, jų buvo paprašyta prisistatyti. Prisistatymai buvo labai linksmi ir išradingi. Plačiau...

 * * * * *

Šiauliams - 780

* * * * *

 

 „Duona – gyvenimo skonis“

2016 m. rugsėjo 2 d. 6c klasės mokiniai ir jų tėveliai dalyvavo edukacinėje programoje „Duona – gyvenimo skonis“ Žaliūkių malūnininko sodyboje.
Kodėl būtent kepama duona? Kuratorės žodžiais, duona visą amžių žmogų lydėjo nuo gimimo iki mirties. Kasdien duona žmogui suteikdavo stiprybės. Ypač ruginė duona.
Minkant duoną, duonkubilį reikėdavo šiltai apklostyti, kad duonelė gerai įrūgtų. Duonelė būdavo padalyta kryžiaus ženklu, o per vidurį, per visą kumštį, į tešlą įspaudžiama vadinamoji „bamba". „Šeimininkė žiūrėdavo – jeigu bamba gražiai užsitraukė, vadinasi, duonelė jau pakilo, išrūgo", – priminė muziejininkė.
Anot jos, šeimininkė palaimindavo duonelę, kad tie, kurie ją valgys, būtų sveiki. Tešla būdavo dalijama į tiek dalių, kiek kepalų planuojama iškepti. Dideliems kepalams į krosnį pašauti naudojama ližė išklojama lapais: klevo, ąžuolo, kopūsto net krieno ar ajero – tokiais, kokių savo darže ir sode turėjo šeimininkė. Prieš pašaudama duoną, kiekviena šeimininkė tikrindavo, ar pečius gerai įkaitęs. Paimdavo saujelę miltų ir įmesdavo į pečių. Jei miltai spragsi, dega, vadinasi, pečius gerai iškūrentas.
Visi mokinukai ir jų tėveliai turėjo galimybę išsikepti po kepalėlį duonos. Oras buvo puikus, gerai praleidome laiką.
Informaciją parengė kl. auklėtoja R.Balčiūnienė

 

2015-2016 m. m.

Bibliografinė pamoka Šiaulių miesto viešojoje bibliotekoje

2016-04-26 Šiaulių Gegužių progimnazijos 5c klasės mokiniai su klasės auklėtoja R.Balčiūniene ir IT mokytoja I.Rafael bei lietuvių kalbos mokytoja B.Petkuviene dalyvavo netradicinėje bibliografinėje pamokoje Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. Pamoką vedė Vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė Gintana Sutkutė-Sorokienė. Ji supažindino mokinius su bibliotekos struktūra, parodė, kaip virtualiai galima „vaikščioti“ po biblioteką. Parodė gražiausias pasaulio bibliotekas, paaiškino, kaip elektroniniame bibliotekos kataloge susirasti mėgstamą knygą. Mokiniams buvo suorganizuota ekskursija po biblioteką.

Plačiau...

Kl. auklėtoja R.Balčiūnienė

* * * * *

Klasės ekskursijos diena - išvyka į Kauną

2016 m. kovo 4 d. 5c klasės mokiniai vyko į Kauną. Kelionės tikslas buvo susipažinti su Urtės tėvelio darbu. Apsilankėme UAB SUSLAVIČIUS - FELIX įmonėje, kurioje gaminamas visiems gerai pažįstamas Suslavičiaus kečupas. Ši įmonė priklauso vienai iš didžiausių maisto pramonės grupių Šiaurės ir Rytų Europos šalyse Orkla ASA bei atstovauja ją Lietuvoje. Įmonėje dirbama su naujausiomis technologijomis ir remiamasi geriausia Europos patirtimi maisto saugumo srityje. Buvo labai įdomu klausytis pristatymo apie įmonę. Vėliau žiūrėjome, kaip gaminamas kečupas, kaip supilstomas į tarą ir kaip keliauja sandėlin. Labai buvo įdomu stebėti roboto Antano veiklą. Robotas pakeičia sunkų žmogaus darbą.                                                                                       Smagiai praleidę laiką įmonėje, gavę dovanų, patraukėme į Vytauto Didžiojo karo muziejų. Vaikams įdomu buvo iš arti pasižiūrėti į lėktuvą „Lituanica”, daugiau sužinoti apie lietuvių lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno 1933 m. atliktu didvyrišku skrydžiu iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Lietuvą. Penktokai apžiūrėjo Kauno IX forto požemius, gidė papasakojo apie karo baisumus. Daug sužinoję ir su gera nuotaika grįžome namo.                                                                                Informaciją parengė kl. auklėtoja R.Balčiūnienė                            

* * * * *

Išvyka į verslo ir pasiekimų parodą „Šiauliai 2015“
2015 m. lapkričio 26-28 dienomis Šiaulių arenoje vyko verslo ir pasiekimų paroda "Šiauliai 2015". Lapkričio 27 dieną parodą aplankė 5c klasės mokiniai kartu su tėveliais. Buvo įdomu pamatyti daug Lietuvos ir užsienio įmonių pristatymų vienoje vietoje. Penktokus traukė įvairios atrakcijos, norėjosi nusipirkti įvairių smulkmenų, skanumynų ir saldumynų. Labiausiai darbuotis turėjo magas, kuris reklamavo magišką splius televiziją. Mokinius traukė jo kuriami stebuklai. Vaikai vis prašė atlikti kuo daugiau triukų. Berniukus labiausiai žavėjo mezon išmanūs žaidimai. Kiekvienas bandė pažaisti kuo geriau. Su gera nuotaika išsiskirstėme namo. (foto)

2015-11-29        Informacija parengė kl. auklėtoja R.Balčiūnienė

Išvyka į Šiaulių universitetą - dalyvavimas atvirų durų savaitėje

2015-11-16 5c klasės mokiniai pasinaudojo Šiaulių universiteto kvietimu dalyvauti atvirų durų savaitėje „Atrask savo karjerą“. Pirmadienis - ekskursijų po Šiaulių universitetą diena. Penktokams buvo parodyta įspūdinga šiuolaikinė universiteto biblioteka, joje sukaupti "turtai". Mokiniai pamatė pačią mažiausią ir pačią didžiausią knygą. Apsilankę mediatekoje, turėjo galimybę pamatyti, kaip kompiuteriu kuriama muzika, pasiklausė tikros muzikos, kuri skambėjo iš vinilinės plokštelės.                                                                                                                                           Didžiausią įspūdį paliko Centų kambarys. Sunku iš ten buvo išprašyti penktokus. Centų kambarys Šiaulių universiteto bibliotekoje buvo atidarytas 2015 m. vasario 16 d., Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. 2015 m. vasario 24 d. už idėjos originalumą, išradingumą atsisveikinant su nacionaline valiuta ir minint vasario 16-ąją Lietuvos Respublikos Prezidentė apdovanojo kambario kūrėjus Lietuvos trispalve.

Informaciją parengė kl. auklėtoja R.Balčiūnienė

Penktokų krikštynos (2015-10-23) (foto)

Išvyka į Aviacijos bazę Šiauliuose

2015-10-21 lankėmės Karinių oro pajėgų Šiaulių Aviacijos bazėje. Penktokai buvo supažindinti su NATO policijos misiją pirmą kartą atliekančiais Vengrijos kariais. Apžiūrėjome vengrų naikintuvą JAS-39 "Gripen". Ekskursijos vadovas Arnas Glazauskas papasakojo apie ginkluotę, išsamiai supažindino su naikintuvo galimybėmis. Pirmą kartą pamatėme, kaip nusileidžia naikintuvai. Šiek tiek sušalę, bet su gera nuotaika sugrįžome į mokyklą.

Informaciją parengė kl. auklėtoja R.Balčiūnienė

Išvyka į Šiaulių valstybinį dramos teatrą (foto).

2015-10-07 Šiaulių Gegužių progimnazijos 5c klasės mokiniai lankėsi Valstybiniame Šiaulių dramos teatre. Mokinius pasitiko ir po teatrą bei po teatro užkulisius vedžiojo projektų vadybininkė Margarita Andrončenko. Mokiniai sužinojo teatro istoriją, nuo ko prasideda teatras, kas kuria spektaklius. Margarita įdomiai papasakojo apie aktoriaus, scenaristo, režisieriaus ir kitas profesijas. Vaikai turėjo galimybę pasimatuoti įvairius rūbus, pamatyti save kitokiais, kai užsidėjo perukus. Mokinius labai traukė grimo kambarys. Visiems buvo labai linksma ir įdomu.

Informaciją parengė mokyt. R.Balčiūnienė

Mokinių ir tėvelių išvyka į indėnų kaimą "Laukiniai vakarai".

Rugsėjo 1-osios akimirkos.