6a klasė (2019-2020)

2019-2020 m. m.

6a klasės išvykų, renginių akimirkos

 

 * * * * *
Edukacija Telefonijos muziejuje

 

Gražią rudenišką lapkričio 11 d. 6 a klasės mokiniai kartu su auklėtoja lankėsi naujame Telefonijos muziejuje, kuris duris atvėrė šiemet, rugsėjo 1 d. Šio muziejaus direktorė, buvusi mūsų mokyklos mokytoja Dalia Urbonavičienė vedė edukacinį užsiėmimą ,,Telefonijos istorija. Laiko mašiną atsukus...“. Vaikus sudomino edukatorės pasakojimas apie seniausių laikų skubių pranešimų perdavimo sistemas, telefonų evoliuciją ir istoriją. Mokiniai stebėjo ir aptarė filmukus apie telefoniją bei aktyviai atsakinėjo į klausimus. Šeštokai apžiūrėjo muziejuje esančią įvairiausių telefonų kolekciją, galėjo ne tik susipažinti su telefonų veikimo principais, bet ir juos patys išbandyti. Edukacijos metu visi pasigamino ,,Virvės telefoną“ ir bandė ,,susikalbėti“. Vaikus labiausiai sužavėjo raudona angliška (amerikoniška) telefono būdelė su veikiančiu dideliu telefonu, kuomet reikėjo pasukti galvą, kaip su juo paskambinti. Juk taip esame pripratę prie savo išmaniųjų telefonų!
Į namus grįžome smagūs, susipažinę su telefonijos istorija bei pamatę daug senovinių įvairių šalių telefonų.

6 a kl. auklėtoja Laima Tamulevičienė

2019-11-14

2018-2019 m. m.

5a klasės išvykų, renginių akimirkos

 

* * * * *
Išvyka į ,,Aušros“ muziejų

Gruodžio 11 d. Šiaulių progimnazijos 5 a klasės mokiniai kartu su auklėtoja aplankė ,,Aušros“ muziejų, Edukacijos centrą.  Visi susidomėję klausėmės jauno gido bei archeologo pasakojimo apie  senovės Lietuvą, archeologiją, susipažinome su muziejaus eksponatais ir archeologiniais  radiniais, kurie aptikti kasinėjant Šiaulių apylinkėse.  
Mokiniai tuo pačiu susipažino su archeologo profesija, archeologinių kasinėjimų specifika, dalyvaudami edukaciniame užsiėmime ,,Archeologiniai kasinėjimai“. Archeologai kantriai kasinėja žemę ir iš surinktos informacijos gabaliukų dėlioja praėjusio gyvenimo vaizdų mozaiką. Per pratybas moksleiviai  patys galėjo  trumpam tapti archeologais. Kiekvienam buvo skirtas plotelis su jame slypinčiais archeologiniais radiniais. Mokiniai išmoko kasinėti, tvarkyti radinius, braižyti planelius, tiriamus plotus užfiksuoti pagal visas archeologijos mokslo taisykles. O kokie buvo radiniai, priklausė nuo atsitiktinumo – kaip ir realiame gyvenime. Vaikai atkasė ir žmonių kaulų, ir puodų duženų, ir nugludintų akmenėlių, ir senovinių papuošalų bei pinigėlių, ir įvairių daiktų šukių ar liekanų iš molio, medžio, gyvūnų kaulų, geležies... Buvo gan įdomu kantriai darbuotis šluotele, šepetukais ir kažką surasti! Dar įdomiau buvo nustatyti, kokiam amžiui priklauso šis radinys!
Po edukacinio užsiėmimo, kuriame daug ką naujo sužinojome ir išmokome, saugiai ir laimingai grįžome namo.

5 a kl. auklėtoja Laima Tamulevičienė
2018-12-17