5e (2019-2020)

2019-2020 m. m.

5e klasės išvykų, renginių akimirkos


2020-01-16 5e kl. mokinių daina atidarė miesto konkurso "Laiškas Kalėdų seneliui" baigiamąjį renginį.

* * * * *

Auklėtoja: Jau greit... Jau greit į savo sielą įsileisime pačią gražiausią metų šventę  - šventas     Kalėdas. Palikę už pečių stovėti Laiką, mintyse sugrįšime į jį. Ir  pamatysime, kiek ten daug mūsų pėdų: gerumo, tikėjimo, vilties... Neapeikime jų, nenusigręžkime. Su visais savo prisiminimais susėsime prie Kūčių stalo, ant kurio jau skleidžiasi Susitaikymo ir Atleidimo žiedai. Pabūkime kartu toj pačioj Žvaigždėj, toj pačioj Tyloj, toj pačioj Vilty...

2019-12-20 5-8 klasių kalėdinis vakaras „Madų šou". Tiek spalvų, nuotaikų ir emocijų scena dar neregėjo. Kiekviena klasė stengėsi atskleisti madą, stilių ir gyvenimo būdą.

2019-12-12 Kartu su Progimnazijos mokiniais lankėmės Vilniuje: Planetariume,
Valstybės pažinimo centre parodoje „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, grožėjomės Vilniaus Kalėdine eglute.

2019-11-22 Lankėmės Telefonijos muziejuje. Susipažinome su telekomunikacijų specialisto darbu. Dalyvavome edukacijoje -
Telefonijos istorija „Laiko skrynią pravėrus…”

2019-10-23 PENKTOKŲ KRIKŠTYNOS
Praėjo beveik du mėnesiai, kai mūsų penktokėliai, palikę pirmąją savo mokytoją, saugią klasę, žengė į pagrindinio ugdymo pakopą. Jiems reikėjo įveikti daug nerimo, patirti daug naujų dalykų. Tačiau per šį laiką mažieji apsiprato ir sėkmingai įveikė visus iškilusius sunkumus.
Tai stebėję šeštokai nusprendė, kad laikas „mažiukams” tapti pilnateisiais progimnazijos mokiniais, ir surengė jiems krikštynas. Spalio 23 dieną mokykloje vyko labai laukiama šventė – penktokų krikštynos, simbolizuojančios buvusių pradinukų įšventinimą į tikruosius progimnazijos mokinius.
Atlikę visas skirtas užduotis, penktokai paragavo ,,Krikšto vaisiaus“, iškilmingai tarė priesaikos žodžius, gavo krikšto pažymėjimus ir tapo pilnaverčiai vyresniųjų klasių mokiniai.

Spalio 18 dieną 5c ir 5e klasės mokiniai kartu su savo auklėtojomis, tikybos mokytoja, džiaugsmingai nusiteikę, išvyko tvarkyti senųjų miesto kapinių. Šių kapinių tvarkymui ypač reikia mokinių rankų, nes kapai yra seni, neturi artimųjų, kurie galėtų juos tvarkyti. Artėja Visų Šventųjų ir Vėlinių dienos ir, džiugu, kad nors šiomis dienomis, kapai bus sutvarkyti. Vaikai ne tik uoliai grėbė ir nešė lapus, bet ir džiaugėsi rudens spalvomis, su tikybos mokytoja uždegė žvakelių. Mokytoja dar papasakojo apie įžymius Šiaulių žmones, kurie yra palaidoti šiose kapinėse.

Spalio 10 d. "Džiaugsmo dirbtuvėlės pamokoje". Sulaukėme daug tėvelių ir vaikučių☺

Spalio 8 d. Gegužių progimnazijoje lankėsi senųjų baltų amatų ir istorijos mylėtojų klubas „Pilsots" iš Klaipėdos. Klubo nariai save laiko kuršių palikuonimis. Kuršiai garsėjo savo kovingumu, amatais ir prekyba. Tai puikiai perteikė mūsų svečiai. Jie parodė kaip vikingų laikotarpiu gyveno moterys ir vyrai baltų gentyse. Kuo užsiiminėjo, kaip atrodė, ką valgė. 5-6 klasių mokiniai galėjo patys išbandyti drabužius, šarvus ir ginklus. Istoriją reikia mylėti, su ja draugauti ir gyventi, nes istorija daugiau nei knygos.
Mokiniai nenorėjo palikti edukacijos ir užsiėmimo, nes tokia veikla jiems labai patiko!

Spalio 2 dieną Gegužių progimnazijoje 5e ir 8-tų klasių mokiniai dalyvavo susitikime su Lietuvos kariuomenės kariais. Mokiniai buvo supažindinti su kario kasdienybe, pasimatavo karišką amuniciją, puikiai atsakinėjo ir patys pateikė daug klausimų. Už aktyvumą apdovanoti prizais.

2019-09-28 kartu su 7c klasės mokiniais lankėmės Vilniuje: susipažinome su Lietuvos Prezidento darbu Prezidentūroje, klaidžiojome Katedros požemiais, užkopėme į Gedimino pilį.

Rugsėjo 6 d. - Šiaulių gimtadienis! Žygis aplink Talkšos ežerą, dalyvavimas edukacijose "Piešimas 3D rašikliu" ir "Ebru menas - piešimas ant vandens".

Pagaliau laukta 5-ta klasė! Mokslo metų pradžia - Mokslo ir žinių diena - rugsėjo 2 dieną. Lankymasis Mero pamokoje.

2019-06-11 pirmosios pamokos ir pirmoji pažintis su būsimais penktokais☺