2020-2021 m.m. renginiai

* * * * *

Siekiant lavinti specialiųjų poreikių turinčių mokinių kalbines kompetencijas, gebėjimą kūrybiškiau pažvelgti į kalbos dalykus 2020 m. gruodžio 2 d. Šiaulių Gegužių progimnazijos švietimo pagalbos mokiniui specialistės Spec. pedagogė-logopedė A. Načienė, spec. pedagogė A. Vedeckienė ir logopedė I. Griniūtė sukvietė mokinius į virtualią kalbinę viktoriną „Žaidžiu žodžiu“. Joje dalyvavo mokiniai iš 4a, 4b, 4c, 4d, 4e klasių. Viktorina buvo skiriama 4 klasių SUP turinčių mokinių mokymosi motyvacijos stiprinimui, kalbos ugdymui, žodyno plėtimui ir turtinimui. Pagrindinis šios viktorinos tikslas buvo padėti SUP turintiems mokiniams pajusti mokymosi sėkmę. Kalbinės viktorinos metu mokiniai pademonstravo savo žinias, rungtyniavo komandose, dalinosi gerąja patirtimi ir patyrė teigiamų emocijų.
Informaciją paruošė A. Načienė
2020-12-03


* * * * *

Kaip ir kasmet, likus keturiems sekmadieniams iki Kalėdų mokyklos dailės galeriją „Erdvė" papuošė Advento vainikas, kuris primena artėjančią Jėzaus gimimo šventę (Parengė tikybos mokytoja Elvyra Ramoškienė). 

Ką reikšia Advento vainikas? Apskrita vainiko forma, neturinti nei pradžios, nei pabaigos, primena amžiną Dievą. Visada žaliuojančios eglės šakelės simbolizuoja amžiną gyvenimą, o keturios žvakės žymi keturis Advento sekmadienius. Trys violetinės žvakės reiškia maldą, atgailą ir pasninką. Rožinė žvakė reiškia džiaugsmą, kad jau praėjo daugiau nei pusė Advento. Ji įžiebiama trečiąjį sekmadienį. Šįkart vainikas turi ir penktąją, baltos spalvos žvakę, kuri simbolizuoja Kristų ir yra įžiebiama per Kūčias.
Kaskart išvydę Advento vainiką, prisiminkime šio laikotarpio prasmę ir tarp daugybės reikalų suspėkime pastebėti artimą, padaryti gerą darbą, pasakyti nuoširdų žodį...


* * * * *

SVEIKINAME!

Tautvydas Kačinskas, 8b kl. mokinys (lietuvių k. mokytoja Birutė Petkuvienė) – šalies bendrojo ugdymo mokyklų 5-8 kl. mokinių viešosios kalbos konkurso „Kodėl verta/neverta skaityti knygas“ laureatas.

2020-11-23

* * * * *

FILOSOFIJOS DIENOS SUTIKTUVĖS – „MANO KELIAI LINK IŠMINTIES. Plačiau...

Apie mus rašo...

* * * * *

Priimti iššūkį


Pasauliui būdinga kaita. Keičiasi metų laikai, kartos, tradicijos. Visa tai ypač jaučiama mokykloje. Didžioji naujovė - nuotolinis ugdymas – stipriai pakoregavo mokyklos kasdienybę. Neišvengiami pokyčiai meta iššūkį mokiniams ir mokytojams. Todėl Šiaulių Gegužių progimnazijos kalbų (lietuvių, anglų, vokiečių, rusų, prancūzų) mokytojos spalio 21 d. organizavo pirmąją virtualią miesto 5 – 8 klasių mokinių konferenciją „Mokausi ir augu“. Nors tai tęstinis projektas, vykstąs jau antrą kartą, organizatoriams ir dalyviams reikėjo įvaldyti ne tik dalykines, bet ir informacinių technologijų žinias, Zoom programą.
Apie 50 dalyvių iš penkių miesto mokyklų susidomėję išklausė plenarinio posėdžio pranešimus. Progimnazijų mokinius įkvėpė tikėti savo svajonėmis, stengtis jas įgyvendinti, išnaudoti iššūkius tobulėjimui Šiaulių Didždvario gimnazijos tarptautinio bakalaureato klasės mokinė, vienuoliktokė Neda Miltinytė. Su Gegužių progimnazijos kalbų mokymo sistema supažindino anglų kalbos mokytoja D.Varpučinskienė. Konferencijos dalyvius taip pat sveikino progimnazijos direktorė S.Baranauskienė ir ansamblis „Strazdanėlės“, vadovaujamas muzikos mokytojos R.Janulienės. Tuomet dalyviai skirstėsi į tris darbo grupes: pirmosios užsienio kalbos, antrosios užsienio kalbos ir gimtosios kalbos.
Lietuvių kalbai skirtoje grupėje (moderavo lietuvių k. mokytoja I.Turovaitė) rinkosi mokiniai, mėgstantys skaityti ir norintys pasidalinti savarankiško skaitymo patirtimi su bendraamžiais. Pristatytos ir lietuvių, ir užsienio, ir klasikos, ir modernios knygos. Maloniai visus nuteikė jaunosios rašytojos iš „Juventos“ progimnazijos U.Jurgaitytės pranešimas „Kurdama augu“, kuriame ji pristatė savo knygą „Vilko kelionė“. Paaiškėjo, kad mokiniai žavisi A.Lindgren knygomis, žada jas skaityti ir savo vaikams. A. de Sent Egziuperi knyga „Mažasis princas“ ir šiuolaikinio jaunimo skaitoma kaip universalios išminties kūrinys. Mokinių dėmesį patraukia ir knygos apie fantastines būtybes, angelus, eidus, nes trokštama rasti kuo daugiau gėrio pasauly. Mokiniai kūrybingai pristatė mėgstamas knygas rašydami laiškus, interviu. Skaitančio jaunimo pranešimai leidžia tikėtis, kad knygų mylėtojų bus ir stipriai pakitusiame pasauly.
Anglų kalbos darbo grupėje (moderavo anglų k. mokytoja D.Varpučinskienė) mokiniai pasidalino patirtimi, kaip jie mokosi anglų kalbos, kokias internetines svetaines bei žaidimus naudoja mokymuisi  ir kaip atlieka įdomias užduotis anglų kalbos pamokose. Pranešėjai džiugino savo anglų kalbos žiniomis, jautėsi labai drąsiai, išradingai pristatė savo pranešimus. Visus lydėjo gera nuotaika ir draugiška atmosfera.
Antrosios užsienio kalbos grupėje (moderavo rusų k. mokytoja N.Teišerskienė) mokiniai dalinosi patarimais, kaip mokytis kalbų sėkmingai. Anot pranešėjų, svarbiausia suprasti, kad kalba įvaldoma po truputį, po žingsnelį, bet atkakliu bandymų ir praktikavimosi keliu, kuriame daug įtakos turi noras išmokti, nebijoti klysti. Mokiniai tiki, kad padeda viskas: kelionės, filmai, interaktyvūs žaidimai, muzikos klausymasis, dalyvavimas konkursuose. Ne vienas pranešėjas linkėjo bendraamžiams pasiekus gerų rezultatų būtinai pasidalinti savo sėkme su kitais.
Kaip parodė konferencijos apibendrinimas, mokiniai noriai mokosi kalbų, siekia kalbinius įgūdžius tobulinti, suvokia tiek gimtosios, tiek užsienio kalbų, knygų skaitymo svarbą gyvenime ir kiekvieno žmogaus sėkmingoje savirealizacijoje. Konferencijos organizatoriai džiaugiasi, kad sudarė galimybę Šiaulių miesto mokiniams šiuolaikiškai pristatyti savo patirtį, kurios negali išgąsdinti jokie gyvenimo pokyčiai  ar iššūkiai.

I.Turovaitė, N.Teišerskienė, D.Varpučinskienė

* * * * * 
Projektas ,,GYVŪNAI APLINK MUS“

Visi drauge prisimindami Pasaulinę gyvūno dieną paskatiname žmones labiau pasirūpinti augintinių gerove, ginti gyvūnų teises, atkreipiame dėmesį į svarbias augintinių problemas. Buvo puiki galimybė Gegužių progimnazijos mokinukams pristatyti savo veiklą, pasidžiaugti ir pasidalyti gyvūnų auginimo patirtimi, vykusiame mokyklos organizuotame projekte ,,GYVŪNAI APLINK MUS“. Net ir pandemijos sąlygomis, užtikrinant maksimalų saugumą, tai įgyvendinti padėjo projekto  koordinatorė L. Lušienė -  pavaduotoja ugdymui, organizatorės V. Pastorastienė, I. Strelkauskienė, D. Urbonienė, pradinių klasių mokytojos, tėveliai.
Mokiniai gilino žinias apie augintinius, jų gyvenimo būdą, priežiūrą. Nešė nuotraukas su savo numylėtiniais, daiktus simbolizuojančius gyvūnus, darė skaidres. Kartu su tėveliais, seneliais iš namų atsivedė, atsinešė savo augintinius. Mokyklos kieme surengtas augintinių paradas, kurioje dalyvavo įvairūs graužikai, vėžliukai, triušiukai, žuvys, katės, šunys...Renginio metu mokiniai ne tik pamatė, stebėjo, džiaugiesi, išgirdo kaip reikia rūpintis augintiniais, bet ir darė su augintiniais nuotraukas, kurias patalpino parodoje, o apibendrinant įgytas žinias kūrė skaidres apie mylimus gyvūnus ir pristatė savo klasės draugams.
Pamačius vaikų blizgančias akutes, supranti kiek daug meilės ir džiaugsmo mūsų gyvenime turi gyvūnai, koks artimas ryšys yra tarp jų.

* * * * * 
Rudens lygiadienis


Rugsėjo 22 d. Gegužių progimnazijos folkloro ansamblio ,,Gasužis“ vaikai Žaliūkių malūnininko sodyboje minėjo astronominę rudens pradžią – Rudens lygiadienį. Sutemus, kaip ir daugelyje Lietuvos, Latvijos ir kitų su baltų istorija susijusių  piliakalnių, prie Žaliūkių vėjo malūno buvo uždegtas baltų vienybės sąšaukos laužas.
Kiekvieną rugsėjį, apie 20–23 dienomis įvyksta rudens lygė – metas, kai dienos trukmė trumpam susilygina su nakties, o šiauriniame Žemės pusrutulyje prasideda astronominis ruduo. Tai šventė, kurios metu dėkojama  už subrandintą derlių ir pasitinkamas kitas – tamsusis – ilgių metas, priartinantis žmogų prie anapusinio pasaulio, priverčiantis atsigręžti į savo dvasinį gyvenimą bei protėvių išmintį. Ugnis, simboliškai degusi ant kalnų, nusileidžia žemyn ir sugrįžta į namų židinį, kur rusens, bus apgaubta, globojama iki pavasario lygės – šiltojo metų laiko sugrįžimo.

Mokytojai Rosita Kalinienė ir Arūnas Stankus

* * * * * 

2019-2020 m. m. mokinių kūryba


Po ilgos pertraukos Gegužių progimnazijoje vėl karaliauja vaikai. Lietuvių kalbos mokytojos sveikina sugrįžusius, linkėdamos  šiltų akimirkų, gražių, prasmingų darbų, netikėtų atradimų ir polėkio kurti. 2019-2020 m. m. buvo nelengvi, su iššūkiais, tačiau dosnūs 5-8 kl. mokinių kūrybiniais darbais.  Tradiciškai rugsėjo mėnesį jie puikuojasi M. K. Čiurlionio alėjoje parengtame stende. Kviečiame stabtelti ir paskaityti mokinių pavasarines eiles, mintis apie kultūrą, prasidedančią nuo kiekvieno iš mūsų, ir svajones apie profesijas.

Stendą ir informaciją parengė lietuvių k. mokytoja R. Savickienė