Renginiai 2017-2018 m. m.

* * * * *

2018-03-22 progimnazijoje vyko bendruomenės vakaras „TĖVAI VAIKAMS“. Plačiau...

* * * * *

Popietė su „Aviva Lietuva“

Kovo 14 d. 7-8 kl. mokiniai, paskatinti matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos mokytojos Ievos Rafael, apsilankė bendrovėje „Aviva Lietuva“. Mokiniai buvo maloniai sutikti direktorės, kuri trumpai pristatė labai sėkmingai dirbantį Šiaulių skyrių, aprodė įstaigos patalpas. Jaukiame kabinete lankytojų laukė netradicinė pamoka-paskaita apie finansinį raštingumą bei finansų konsultanto profesiją.
Jau 300 metų gyvuojanti anglų kompanija AVIVA yra viena pelningiausių ir patikimiausių, ji rūpinasi ne tik žmonių ir jų turto draudimu, pensijų fondais, bet ir mecenavimu, mokinių švietimu ir kt. Anot finansų konsultantės A.Šiukšterienės, reikia būti ne tik apsiskaičiusiam, mokėti skaičiuoti, bet ir finansiškai raštingam. Svarbu ne tik uždirbti pinigų, bet ir mokėti su jais elgtis, planuoti savo išlaidas, suvokti, kas yra infliacija, palūkanos ir pan. Mokiniai kartu su konsultante mokėsi planuoti savo išlaidas, išsikelti tikslus, numatyti, kaip galima gauti pinigų tiems tikslams įgyvendinti. Paaiškėjo, kad taupyti būtina visada atidedant bent 10 procentų uždarbio, dienpinigių ir pan. Taupyti taip pat reikia pradėti kuo anksčiau, kad taupymo našta būtų mažesnė.
Konsultantė su malonumu papasakojo apie tai, koks yra jos darbas, pabrėžė jo privalumus. Tapti finansų konsultante gali aukštąjį išsilavinimą turintys asmenys, bet svarbiausia, kad jie mokėtų bendrauti su žmonėmis, norėtų jiems padėti, būtų sąžiningi, besidomintys finansais.
Bendrovė apdovanojo mokinius suvenyrais, vaišino saldainiais, gabiausiai mokinei atiteko žaidimas galvosūkis. Taip žaismingai, praktiškai naudingai ir įdomiai prabėgo laikas bendrovėje „Aviva Lietuva“.

Mokytoja I.Turovaitė

*  * * * *
Stendas, skirtas rašytojos Bitės Vilimaitės 75-iui paminėti

Progimnazijos M.K.Čiurlionio alėjoje kviečiame apžiūrėti naują pavasarišką stendą, skirtą rašytojos Bitės Vilimaitės 75-iui paminėti. Kūrėja buvo Nacionalinės premijos laureatė, jos kūriniai „Čiuožyklos muzika“, „Rojaus obuoliukai“ yra vaikų literatūros klasika, įtraukta į svarbiausių knygų 100-ą, sudarytą Lietuvos Nepriklausomybės 100-iui paminėti. B.Vilimaitės knyga „Čiuožyklos muzika“ 1992 m. buvo išrinkta geriausia metų knyga. Todėl stende galima rasti ir informacijos apie Metų knygos rinkimus 2017, kokios knygos pretenduoja tapti Metų knyga, skirta paaugliams.

R.Savickienė, I.Turovaitė, lietuvių k. mokytojos

* * * * *

100 vertybių, kurių linkime Lietuvos klestėjimui

 

Artėja 100 metų, kaip pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas. Etikos pamokose  5-8 klasių mokiniai diskutavo kokios norėtų Lietuvos, kurioje būtų miela gyventi, kad šeimos, giminės atstovams nereikėtų važiuoti laimės ieškoti svetur... Kiekviena klasė rinko vertybių dešimtuką, kurių labai norėtų, kad jos klestėtų Lietuvos žemėje. Paruošėme stendą su žaviomis vaikų svajonėmis - 100 vertybių, kurių linkime Lietuvai...

Kviečiame sustoti, paskaityti, pamąstyti...

Informaciją paruošė - Ilona Zazienė, etikos mokytoja

* * * * *

Šiaulių miesto ir rajono 5-8 klasių mokinių kompiuterinių piešinių konkurso „Žiema žiemužė“ ir informacinių technologijų kūrybinio konkurso „Laiškas Kalėdų seneliui“ baigiamasis renginys

2018-01-16 Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko Šiaulių miesto ir rajono 5-8 klasių mokinių kompiuterinių piešinių konkurso „Žiema žiemužė“ ir informacinių technologijų kūrybinio konkurso „Laiškas Kalėdų seneliui“ baigiamasis renginys. Konkursus organizavo Šiaulių Gegužių progimnazijos informacinių technologijų mokytojos I.Rafael, R.Balčiūnienė. Konkursams darbus pateikė  13 Šiaulių miesto ir rajono mokyklų: „Romuvos“, „Rasos“, Salduvės, Dainų, Ragainės, Gytarių, „Juventos“, Gegužių progimnazijų, Naisių, Bubių, Sofijos ir Vladimiro Zubovų Ginkūnų, Šilėnų mokyklų bei „Romuvos“ gimnazijos mokiniai. Mokyklos stende eksponuojami konkursų dalyvių darbai.

Sveikiname nugalėtojus!

Konkurso „Laiškas Kalėdų seneliui“ laureatai:

Ragainės progimnazijos mokinys  Kajus Ziminskas, 5a kl.
„Juventos“ progimnazijos mokinė Danielė Malinauskaitė, 5b kl.
„Rasos“ progimnazijos mokinys Arnas Žymantas, 6 kl.
Salduvės progimnazijos mokinės Jorė Kulnytė, Kamilė Jūškevičiūtė, 6 kl.
Dainų progimnazijos  mokiniai Augustė Gočelkytė, Kęstutis Juodis, Mantas Stripinis, 8 kl.
Naisių mokyklos mokinės  Emilija Ernistaitė, Vakarė Plaščinskaitė, 8 kl. 

Konkurso „Žiema žiemužė“ laureatai:

Dainų progimnazijos mokinė Kristina Kaupaitė, 5a kl.
Gytarių progimnazijos  mokinė Eglė Grušaitė, 5c kl., 
Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos mokinės Beata Cinskaitė, Emilė Šimkutė, 5 kl.
Ragainės progimnazijos mokinys  Vilius Zinkevičius, 6 kl.
„Rasos“ progimnazijos mokinė Ieva Žuraitytė, 7 kl.
Šilėnų mokyklos mokinė Agnė Miceikaitė, 7 kl.
 „Romuvos“ progimnazijos mokinė Arina Kaktaviciutė, 8 kl.
Dainų mokyklos mokinė Ieva Pašiškevičiūtė 8 kl.
 „Romuvos“ gimnazijos mokinys Aleksandr Sivakov, 1 gim. kl. 

Konkurso „Laiškas Kalėdų seneliui“ laureatai (Šiaulių Gegužių progimnazija):

Aurelija Makaraitė, 7b kl.
Liana Mamonaitė, 7c kl.
Emilija Žiupsnytė, 7c kl.
Beata Radavičiūtė, 7c kl.
Kamilija Varpučinskytė, 7c kl.
Ieva Kontrimaitė, 7a kl.
Simona Mickutė, 7b kl.
Gabrielė Ivanovaitė, 7c kl.
Ignė  Grigytė, 7c kl.
Austėja Tamošaitytė, 7c kl. 

Konkurso „Žiema žiemužė“ laureatai (Šiaulių Gegužių progimnazija):

Agnietė Balčiūnaitė, 5d kl.
Nikas Redko, 6a kl.
Mykolas Kazanavičius, 6b kl.
Leonas Šėferis, 7a kl.
Ignė Grigytė, 7c kl.
Toma Formanskytė, 7c kl.
Marija Bernotaitė, 7c kl.
Kostas Trukšinas, 8b kl.

Dėkojame mokytojams už mokinių paruošimą. Kviečiame  aktyviai dalyvauti ir kitais mokslo metais šiuose informacinių technologijų konkursuose.

Informaciją pateikė IT mokytojos I.Rafael ir R.Balčiūnienė

* * * * *

Susitikimas su broliais pranciškonais

Šiaulių Gegužių progimnazijos bendruomenė 2017 m. gruodžio 15-16 dienomis lankėsi pas brolius pranciškonus Klaipėdoje. Mokyklos mokytojai, mokiniai, tėvai dalyvavo rekolekcijose „Kaip pasitikti ateinantį Jėzų?“ Brolis Paulius, buvęs mūsų mokyklos mokinys, ne tik liudijo savo tikėjimą, bet ir pamokė įvairių giesmių. Brolis Astijus padėjo gilintis į Šventojo Rašto paslaptis. Savo šiltu žodžiu ir malda lydėjo brolis Benediktas. O italas brolis Karlo vaišino skania vakariene.

Po vienuolyne praleisto savaitgalio grįžome nurimę ir pakylėti.

E.Ramoškienė, tikybos mokytoja
2017-12-19

* * * * *
Dailiausiai rašančių miesto 5-7 kl. mokinių darbų ekspozicija

 

Lapkričio 29 d. popietę į Gegužių progimnaziją rinkosi miesto 5-7 kl. mokiniai pasivaržyti dėl dailiausiai rašančio mokinio vardo. Šiųmetis konkursas buvo skirtas Išminties vertybei. Mokiniai kuo dailiau stengėsi parašyti jiems pateiktus tekstus, skatinančius ne tik išmintingai mąstyti, bet ir išmintingai elgtis.
Išrinkus iš kiekvienos klasės - 5, 6, 7 – po tris mokinius, dailiausiai parašiusius organizatorių pateiktą tekstą, ir juos apdovanojus, Dailyraščio konkurso nugalėtojų darbai tęsė savo kelionę ir įsikūrė mūsų mokyklos Informaciniame centre. Parengta Dailyraščio konkurso „Išminties skrynią pravėrus“ nugalėtojų darbelių ekspozicija laukia mūsų mokinių, mokytojų, o galbūt ir tėvelių dėmesio. Tegu kiekvienas mūsų mokyklos mokinys pasigroži dailia bendraamžių rašysena, tegul lygiuojasi į dailiai rašančius draugus, tegu pastebi grožį šalia savęs...

Nuotraukas, tekstą ir ekspoziciją parengė B.Petkuvienė ir R.Savickienė

2017-12-08

* * * * * 

KONFERENCIJA „JAUNIEJI LITERATAI“ GEGUŽIŲ PROGIMNAZIJOJE

2017 m. lapkričio 30 d. Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko tradicinė, jau 9 kartą, respublikinė pradinių klasių mokinių konferencija „Jaunieji literatai“. Konferencijos tema buvo „Augu ir svajoju“. Konferencijoje dalyvavo 96 mokiniai iš 14 mokyklų (Šiaulių, Vilniaus ir Šiaulių apskrities mokyklų). Juos ruošė 36 mokytojai. Visus konferencijos dalyvius šokiais, eilėmis pasveikino mokyklos tautinių šokių kolektyvas „Juostinas“ (vad. Edita Montvilienė). Gausiai susirinkusiais svečiais pasidžiaugė ir kūrybinės sėkmės palinkėjo mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Tamašauskienė. Savo kūrybą mokiniai pristatė 5 kūrybinėse svetainėse. Konferencija buvo labai naudinga, įdomi, nes leido vaikams parodyti savo kūrybą, suteikė norą toliau kurti ir tobulėti, praplėtė jų akiratį. Mokytojos savo patirtimi dalinosi  apvalaus stalo diskusijoje „Kūrybiškas mokinys – kūrybiškas mokytojas?“. Konferenciją organizavo pradinių klasių mokytojos A.Adomaitienė, L.Adamonienė, A.Didžgalvienė, V.Dulskienė, J.Ivaškienė E.Montvilienė, A.Vedeckienė. Konferencijos kuratorė – direktorės pavaduotoja ugdymui Rita Tamašauskienė.

Aprašymą pateikė pradinių klasių mokytoja V.Dulskienė ir spec. pedagogė A.Vedeckienė

* * * * *
Rrespublikinė mokinių konferencija – kūrybiškumo dirbtuvės „Išmanioji mokykla…Kokia ji?“

Lapkričio 23 d. Šiaulių „Sandoros“ progimnazijoje vyko respublikinė mokinių konferencija – kūrybiškumo dirbtuvės „Išmanioji mokykla…Kokia ji?“, skirtos skirtingų gebėjimų mokiniams. Mokiniai ne tik pristatė savo parengtus žodinius, stendinius pranešimus, bet ir buvo suskirstyti į penkias grupeles, kuriose turėjo atlikti įvairias kūrybines užduotis.  Stotelėje „Šviesos ir spalvų pasaulis“ vaikai sausuoju vėlimo būdu gamino darbelius , „ Muzikos ritmų“ stotelėje mokėsi muzikuoti,  „Šokio sūkuryje“ - miklino kojas mokydamiesi naujų šokių. Penktojoje stotelėje mokiniai dalyvavo savivertės didinimo užsiėmime „Aš esu ypatingas“, mokėsi sakyti komplimentus.  Įvairios veiklos, vykdomos konferencijos metu, padėjo čia susirinkusiems mokiniams nugalėti nepasitikėjimą savo jėgomis, labiau save pažinti, atskleisti kūrybines galias.
Tarp penkiasdešimties  iš įvairių respublikos mokyklų atvykusių mokinių savo pranešimus  pristatė ir mūsų mokyklos 3a  mokiniai:  Gabija Šinušaitė, Antanas Černauskas, Emilija Štaraitė, Viktorija Baranauskaitė. Žodinius pranešimus parengti bei juos pristatyti savo bendraamžiams iš kitų miesto ir šalies mokyklų  mokinėms padėjo mokytojos Aušra Adomaitienė ir Aistė Vedeckienė.
Refleksijai susirinkę konferencijos dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir saldžiais prizais. 

Informaciją parengė mokytojos A.Adomaitienė, A.Vedeckienė
2017-11-23

* * * * *
Susitikimas su rašytoja Ilona Ežerinyte

Lapkričio 24 dieną Gegužių progimnazijoje lankėsi rašytoja, literatūrinių premijų laureatė Ilona Ežerinytė. Ji pristatė pradinukams pasakų knygą „Šunojaus diena“, o vyresnėliams – romaną paaugliams „Sutikti eidą“. Mokiniai žinojo, kad abi autorės knygos dalyvauja LRT, Kultūros ministerijos, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos organizuojamuose Metų knygos rinkimuose, tačiau kad Ilona Ežerinytė – šiaulietė ir netgi šios mokyklos mokinė, vaikams buvo naujiena. Rašytoja pasakojo, kaip radosi kiekviena pasaka, paaiškino, kokią reikšmę vaiko raidai turi iliustracijų spalvos. Septintokus ir aštuntokus sudomino fantastikos elementų turinčios knygos „Sutikti eidą“ siužetas, sužinota, kas gi tie paslaptingieji eidai... Po susitikimo autorė vedė dvi kūrybinio rašymo pamokas: tiek pradinukai, tiek literatūra besidomintys penktokai ir šeštokai mokėsi rašyti japoniškus trieilius haiku. Rašytoja džiaugėsi šiltu priėmimu, dėmesingais klausytojais ir žadėjo dar ne kartą sugrįžti į savo mokyklą – galbūt su netrukus pasirodysiančia knyga paaugliams „Verksnių klubas“, o galbūt su naujomis kūrybinio rašymo idėjomis.

Pradinių klasių mokytoja Rosita Kalinienė  

* * * * *

Respublikinė bendrojo ugdymo mokyklų mokinių pažintinė-praktinė konferencija "Saugus, aktyvus ir sveikas" 

Gegužių progimnazijos 5c klasės mokinės Arvilė Šniolytė ir Ugnė Ilgavičiūtė dalyvavo respublikinėje bendrojo ugdymo mokyklų mokinių pažintinėje-praktinėje konferencijoje "Saugus, aktyvus ir sveikas" "Romuvos" progimnazijoje ir skaitė pranešimą "Aliejus, kaip pasirinkti?".

Gamtos ir biologijos mokytoja Dalia Urbonavičienė

* * * * *
V.Krėvės ir Maironio jubiliejai

Šį rudenį minime dviejų lietuvių literatūros klasikų jubiliejus: Vinco Krėvės-Mickevičiaus 135-ąsias, o Jono Mačiulio-Maironio 155-ąsias gimimo metines.
Vincas Krėvė-Mickevičius - Lietuvos prozininkas, dramaturgas, lietuvių literatūros klasikas, profesorius, politinis veikėjas, tautos savigarbos ir laisvės ugdytojas. Jonas Mačiulis-Maironis - didysis mūsų tautos poetas, kovotojas už lietuvybę, žymus visuomenės ir kultūros veikėjas, mokslinių darbų autorius.
Šioms sukaktims paminėti mokykloje išleistas stendas, kuriame galima pamatyti nuotraukomis iliustruotą informaciją apie rašytojų gyvenimą, rankraščių, nuotraukų kopijas. Stende pateikta informacija, kas  pasaulyje ir Lietuvoje pavadinta Maironio vardu, leidžia dar kartą įsitikinti, kad Maironis iškili ir žinoma asmenybė ne tik Lietuvoje.  Sužinosime, kad V. Krėvė – emigrantas, karo metais pasitraukęs į Vakarus, vėliau iki mirties gyvenęs ir dirbęs JAV, Filadelfijoje. Svarbi stendo dalis - žymių žmonių mintys,  kviečiančios nepamiršti šių dviejų iškilių asmenybių kūrybos.

Stendą parengė lietuvių k. mokytojos R.Savickienė ir L.Tamulevičienė.
2017-11-06

* * * * *
Gegužių progimnazijoje lopšelio/darželio „Gintarėlis“ auklėtiniai mokėsi gaminti lesyklėles iš buitinių atliekų

 

2017 spalio 26 d.  mūsų mokykloje vyko edukacinis užsiėmimas „Mokomės ir kuriame” l/d „Gintarėlis”auklėtiniams. Jo metu „Drugelių” grupės darželinukai pasigamino originalias lesyklėles iš buitinių atliekų. Mokytojai Dalia Urbonavičienė, Aušra Lučinskienė, Ilmaras Oss mokė vaikus ne tik pasidaryti lesyklą, bet ir būti atsakingiems gamtos mylėtojams.
Lesyklą įrengti dabar tinkamiausias metas. Ji yra tarsi ženklas, kad čia paukščiai visada ras sau maisto. Negalima jų nuvilti. Būkime atsakingi ir neabejingi. Paukščių globa žiemą - tai ne vien malonumas jaustis atliekant gerą darbą, bet ir puiki galimybė juos iš arčiau pažinti.

Informaciją pateikė biologijos ir gamtos mokytoja Dalia Urbonavičienė

* * * * *
Penktokų krikštynos „Muzika + literatūra + dailė = sumanus penktokas“

Prieš pat rudens atostogas, spalio 25 d., nuo ankstyvo ryto mokykloje šurmuliavo keistais apdarais apsirengę mokiniai: savo išvaizda jie priminė graikų deives ir dievus. Pasirodo,  per klasės valandėles šeštokai organizavo penktokų krikštynas.
Kadangi mūsų Gegužių progimnazijoje vykdomas kryptingas meninis ugdymas, tai ir būsimuosius „krikštukus“ buvo nutarta išbandyti menais. Todėl šeštokai į penktokėlių klases pasiuntė dailės, literatūros ir muzikos deives įvertinti meninį būsimųjų krikštavaikių pasirengimą.
Pirmoji savo užduotį penktokams pateikė muzikos dievybė: penktokų auklėtoja, o paskui ir visa klasė turėjo plojimais atkartoti muzikinį ritmą. Gavus teigiamą muzikinės patikros įvertinimą, imtasi literatūrinių įgūdžių stiprinimo. Suskirsčiusi į grupes penktokus, literatūros deivė skyrė jiems nelengvą užduotį: teko sukurti dviejų posmų eilėraštį apie savo auklėtoją. Literatūros gabumai buvo nepriekaištingi: sužinojome, kad penktokus po mokslo kelius ir takelius vedžioja pačios šauniausios, pačios kūrybingiausios, pačios linksmiausios... Žodžiu, „pačios pačiausios“ auklėtojos. Na, o dailės deivė pradėjo savo kalbą ne nuo pačių linksmiausių naujienų: pasirodo, jog apsirgo dieviškojo Olimpo fotografas, todėl nuotraukas  būsimam krikšto dokumentui reikėjo nusipiešti patiems penktokams. Reikėjo – tai ir nusipiešė! Tačiau vien praktiniu meno įgūdžių įvertinimu šeštokai neapsiribojo ir iš penktokų pareikalavo pristatyti juos mokančių mokytojų raštišką nuomonę. Buvo džiugu girdėti, kad, anot mokytojų,  mūsų progimnazijos penktokai yra nuoširdūs, stropūs, savarankiški, kūrybingi...  Kai neliko abejonių, jog penktokai tikrai yra verti garbingai įsilieti į 5-8 kl. mokinių bendruomenę, buvo perskaityta priesaika, kurios laikytis prisiekė „krikštukai“, ir jiems suteiktas graikų dievo, globosiančio jų klasę, vardas. Tuomet dailės deivė kiekvieno penktoko ir jų auklėtojos kaktą paženklino ypatinguoju savo teptuku. Penktokai tapo pilnateisiais 5-8 kl. mokinių bendruomenės nariais.
O jeigu jau penktokus globoti apsiėmė patys garbingiausi meno dievai, tai kaipgi apsieiti be dieviškųjų vaišių?! Penktokai buvo pavaišinti Olimpo delikatesais- ambrozija ir nektaru. Krikštynų šventė užbaigta dainos posmu, prasidedančiu iš tos pačios raidės kaip ir  penktokų klasės raidė: pavyzdžiui, 5b, vedama savo auklėtojos, užtraukė: „Buvo naktys...“
Žiūrėdami į šypsenas penktokų veiduose, šeštokai suprato, kad šventė pavyko. Juk išties, anot H. Melvilio, „Menas yra jausmo įkūnijimas“. Kurdami jaučiam, kad gyvename, kad esame, kad būsime...

Nuotraukos ir informacija B.Petkuvienės, R.Janulienė, A.Mockienės
2017-10-31

* * * * *
Tiberiados broliai Gegužių progimnazijoje

2017 m. spalio 24 d. Gegužių progimnazijoje lankėsi Tiberiados broliai. Per tikybos pamokas vienuoliai bendravo su mokiniais, giedojo giesmes, pasakojo apie maldą ir vienuolių gyvenimą. Mokiniams, kurie pasiryžo bent kelias minutes per dieną skirti maldai, vienuoliai įteikė savo rankų darbo kryželius.
Esame sužavėti brolių paprastumu, nuoširdumu ir ramybe. Pasak brolio Egidijaus, tik ant ramybės medžio užauga gražiausi vaisiai.

Informaciją pateikė Elvyra Ramoškienė ir Indrė Strelkauskienė

* * * * *
Neformalaus ugdymo būrelių pristatymas


2017-10-18 Šiaulių Gegužių progimnazijoje „Saulėtekio“ gimnazijos atstovai pristatė neformalaus ugdymo būrelius. 5-8 klasių mokinius kvietė lankyti teatro, meninės fotografijos ir robotikos būrelius.

* * * * *

Viktorinoje „Gamtos ir matematikos  paslapčių suvokimas protu ir širdimi“ varžėsi miesto progimnazijų penktokai

                          Apie žmogaus širdį galima spręsti iš to, kaip jis elgiasi su gyvūnais (I.Kantas)

Spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnijos diena. Šios dienos misija - pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.
Šiaulių Gegužių progimnazijos biologijos mokytoja D.Urbonavičienė, IT ir matematikos mokytoja R.Balčiūnienė pakvietė miesto mokyklų 5 klasių mokinius dalyvauti tradicinėje 9-oje viktorinoje „Gamtos ir matematikos  paslapčių suvokomas protu ir širdimi“.Viktorinos tikslas – ugdyti mokinių pagarbą, meilę, atjautą įvairioms gyvybės formoms.
Jos metu varžėsi komandos iš Ragainės, Gytarių, Dainų, Jovaro, „Juventos“, Gegužių progimnazijų.  Penktokai turėjo atsakyti į klausimus naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais. Klausimai buvo suskirstyti pagal temas: „Gamta ir gyvūnai“, „Gyvūnai animacijoje“, „Gyvūnai ir matematika“, „Tai įdomu..“, „Įvairūs klausimai“.  Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi Ragainės, „Juventos“, Dainų ir Gegužių progimnazijų penktokams. Mūsų mokyklos penktokai Tautvydas Kačinskas, Augustas Narkūnas, Beatričė Griciūnaitė užėmė III vietą.
Dalyviams dainavo ir grojo Šiaulių Gegužių progimnazijos 3e klasės mokinių ansamblis (mokytoja A.Mockienė), 8b klasės mokinys Domantas Kalinas.
Gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai. Jie, būdami panašūs į mus, turi teisę niekada nejaustų alkio ir troškulio, nepatogumo, baimės, skausmo ir kančios bei elgtis pagal prigimtinius poreikius. Pagarba gyvūnams turi būti kiekvieno mūsų moralės norma.

Informaciją paruošė  mokytojos D. Urbonavičienė ir R. Balčiūnienė

* * * * *
Europos kalbų diena

Šiandien rugsėjo 26-oji Europos kalbų diena. Šios gražios šventės tikslas – iškelti daugiakalbystę kaip vieną iš didžiausių Europos vertybių, įprasminti kalbų mokymosi įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms, skatinti įvairių kalbų mokymąsi bei kultūrų sklaidą Lietuvoje ir Europoje.
Gegužių progimnazijoje taip pat buvo paminėta tarptautinė Europos kalbų diena. Ryte mokyklos bendruomenę pasitiko įvairių kalbų pasisveikinimo balandžiai. Užsienio kalbų pamokose buvo surengtos 5 ir 6 klasių mokinių viktorinos. Mokiniai turėjo puikią progą pagerinti savo užsienio kalbų bei geografines žinias. Sužinoti daug įdomių faktų apie įvairias Europos kalbas, susipažinti su kitomis kultūromis. Pertraukų metu mokiniai skaitė eilėraščius užsienio kalbomis.
Užsienio kalbų mokymasis populiarėja, nes įvairiose gyvenimo situacijose yra naudinga priemonė bendraujant su kitų tautų žmonėmis. Mes, užsienio kalbų mokytojai, džiaugiamės, jog mokiniai yra žingeidūs ir mėgsta mokytis užsienio kalbų.

Informaciją užrašė R.Kancerienė.
Fotografavo J.Pocienė, J.Mickutė - Penikienė

* * * * *
Luponių miškelyje spindėjo atminimo žvakutės

Rugsėjo 23-iąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Didžiuosiuose miestuose ir kitose šalies vietovėse vyksta renginiai, skirti paminėti holokausto aukomis tapusius Lietuvos gyventojus. Jau tradicija tapo susirinkti į Luponių miškelį netoli Kužių (Šiaulių r.), kuriame masinių žudynių metu Antrajame pasauliniame kare nužudyta per aštuonis tūkstančius žydų.
Šį kartą paminėti Lietuvos žydų genocido dieną, be Šiaulių žydų bendruomenės narių, Šiaulių rajono ir miesto merų pavaduotojų Algio Mačiulio ir Justino Sartausko bei Kužių seniūnijos atstovų, atžygiavo visi Kužių gimnazijos gimnazistai ir mokytojai. Taip pat atvyko Šiaulių Gegužių progimnazijos skautų grupė ir mokytojai. Jie tylos minute pagerbė žuvusiųjų atminimą, padėjo gėlių, uždegė žvakutes. Buvo skaitomos žuvusiųjų pavardės, prisiminti įstoriniai įvykiai.

Atmintis – gyva!…

Informaciją parengė mokyt. I.Rafael, nuotraukos mokyt. S.Staponkaus.

* * * * *

Piligriminis žygis Kryžių kalnas – Rėkyva (Šiluva) 2017-09-08

Jau XV-tą kartą Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis organizavo piligriminį žygį iš Kryžių kalno į Šiluvą. Gegužių progimnazijos 5-8 klasių mokiniai su socialine pedagoge Indre Strelkauskiene ir tikybos mokytoja Elvyra Ramoškiene dalyvavo žygyje vieną dieną, keliavo iš Kryžių kalno į Rėkyvą, pėsčiomis įveikdami 20 kilometrų. Šiais metais žygyje iš mūsų mokyklos dalyvavo 20, o iš viso - apie 400 piligrimų.
Pasiekę Rėkyvos ežerą, pavalgę kareiviškos košės ir atgavę jėgas didžiavomės savo atkaklumu bei ištverme ir buvome pasiryžę kitais metais vėl dalyvauti.

Informaciją pateikė Elvyra Ramoškienė ir Indrė Strelkauskienė

* * * * *

Širdinga mokinių kūryba

 

Rugsėjo pradžia. Nauji mokslo metai. Ką jie atneš? Tikimės gėrio, grožio, prasmingų darbų. O kol tai virs realybe, norisi prisiminti, kas puikiai pavyko praėjusiais mokslo metais. Lietuvių k. mokytojos džiaugiasi mokinių kūrybiškumu, paprastais ir nuoširdžiais žodžiais, išguldytais ant popieriaus lapo ir virtusiais gražiais, prasmingais rašiniais, eilėmis. M.K.Čiurlionio alėjoje parengtas stendas kviečia pasigrožėti originaliausiais 2016-2017 m. m. Gegužių progimnazijos mokinių kūrybiniais darbais.

Stendą ir informaciją parengė lietuvių k. mokytoja Renalda Savickienė