Renginiai 2019-2020 m. m.

* * * * *
Būk saule ta, kuri visus sušildo...

Vienas iš pagrindinių tikslų Lietuvoje – grąžinti prestižą mokytojo profesijai, atskleisti to prasmingo žodžio MOKYTOJAS šviesiąją pusę. Kai švęsdami Mokytojų dieną mokinukai pasitinka savo mokytojus su gėlėmis, eilėmis ir šypsenomis, atrodytų, dėkingumas ir įvertinimas akivaizdus. Tačiau įvairios apklausos teigia, kad tie patys mokinukai niekada nenorėtų tapti mokytojais. Dėl tokių prieštaringų išvadų Gegužių progimnazijoje ir gimė idėja projektui TAU, MOKYTOJAU.
Mokiniai buvo pakviesti kurti piešinius ir eilėraščius, skirtus Mokytojų dienai. Atrinkus geriausius bandymus buvo atspausdintas atvirukas su įrašu. Šiuos mokinių kūrybos atvirukus įteikė patys mokiniai visiems Gegužių progimnazijos mokytojams. Taip pat tradiciškai mokiniai piešė mokytojų portretus, jų paroda pasitiko pedagogus aktų salėje.
Tačiau svarbiausias projekto akcentas, žinoma, buvo jau trečius metus vykstanti mokytojų fotografijų paroda galerijoje „Erdvė“. Jos organizatorė, mokytoja D.Kulikauskienė, šiemet pakvietė kolegas stabtelti ir pamąstyti, kaip jie gyvena, jaučiasi  „Nuo rudens iki rudens“. Iš nuotraukų žvelgė laimingi, svajingi, romantiški Gegužių progimnazijos mokytojų veidai. Jie siuntė visiems žinutę, jog moka džiaugtis gamta, šeima, kelionėmis, turi humoro jausmą, yra patriotiški, jaunatviški ir kartu tradicijų puoselėtojai.  Prasminga paroda mokiniams leidžia pažvelgti į savo mokytojus kaip į paprastus žmones. Tai ir galimybė pažinti mokytojus, jų pomėgius, vertybes, siekius. Mokytojas, kurį geriau mokinys pažįsta, visada bus artimesnis, jį norėsis suprasti, gal su juo  draugiškiau bendrauti, o gal net pasekti jo pavyzdžiu ir taip pat tapti mokytoju.
Kokia būtų mokykla, jei joje nedirbtų mokytojai, kurių kelias visada suka vaiko link? Taigi mokytojų I.Rafael, D.Kulikauskienės ir I.Turovaitės projektas TAU, MOKYTOJAU tik iš pavadinimo atrodytų skirtas mokytojams. Svarbiausias siekis lieka vaikas, kurio mintis ir gebėjimus svarbu nukreipti prasminga, kūrybinga kryptimi.

I.Turovaitė

* * * * *
Akcija „Visa Lietuva šoka“ 

Lietuvos nacionalinis kultūros centras  jau kelintus metus iš eilės inicijuoja etninės kultūros akciją „Visa Lietuva šoka“, kuri Šiauliuose vyko rugsėjo 21 d. Vienas iš svarbiausių akcijos tikslų – įtraukti į šokio sūkurį kuo daugiau žmonių ir pasiekti, kad jis taptų ne tik matomu scenose, bet kiekvienam prieinamu, išbandytu, pamėgtu.
Taigi, mūsų progimnazijos folkloro ansamblio „Gasužis” vaikai yra neabejingi liaudies šokiui ir taip pat prisijungė prie šios akcijos. Linksmai nusiteikę, grojant gyvai muzikai, šoko, trypė, kiek kojos laikė.

Folkloro ansamblio ,,Gasužis“ vadovai Rosita ir Arūnas

* * * * *
Svetinga erdvė

 

Rugsėjo 6 d. minėdamos Šiaulių dienas 6c ir 6d klasės aplankė Šiaulių Povilo Višinskio biblioteką. Ekskursija vingiuotais bibliotekos koridoriais prasidėjo nuo abonemento skyriaus ir susipažinimo su skaitytojo bilieto galimybėmis. Mokinius sudomino tai, kad biblioteka siūlo labai daug nemokamų paslaugų: užsiėmimai su 4-7 m. vaikais, vyresniems – robotikos kambarys, galimybė naudotis nemokamu internetu, mokytis dirbti su kompiuteriu, netgi meno studija, kurioje galima įvairi veikla, susijusi su knygų menu. O kur dar turtinga meno ir muzikos biblioteka. Beje, tik pastarojoje galima rasti natų biblioteką, didelį plokštelių, diskų ir net kasečių fondą. Labiausiai suintrigavo knygų fondai, kuriuose jau 700 000 knygų ir jų kas mėnesį daugėja. Maloniai pasitiko skaitykla, kurioje galima rasti visą spaudą, jaukių vietų darbui. Aplankyta ir Amerikos skaitykla, kurioje galėtų vykti ir anglų k. pamokos. Vaikų skyriaus erdvė sužavėjo banguojančiomis lentynomis, knygų gausa, netikėtomis nišomis paskaityti.
Po ekskursijos šeštokų laukė protmūšis „Ar skaitei?“, kuriame įvairūs klausimai apie literatūrą priminė vaikams, ką jie jau perskaitė ir kuo dar turėtų susidomėti.
Nors nedaug šeštokų naudojasi šia biblioteka, bet po ekskursijos norinčių joje apsilankyti tikrai padaugėjo. Netrukus 70-etį švęsianti biblioteka pasirodė moderni, svetinga visokio amžiaus žmonėms.

Tekstas I.Turovaitė
Foto D.Kulikauskienė

* * * * *
2018-2019 m. m. mokinių kūryba


M.K.Čiurlionio alėjoje parengtas tradicinis stendas su gražiausiais mokinių rašiniais, eilėmis,  tokiomis pat šiltomis ir saulėtomis kaip šis rugsėjis. ,,Kūryba - bendravimo būdas. Be žiūrovo ji neegzistuoja" (dailininkė S.Morkūnaitė). Kviečiame visus paskaityti ir pasisemti gražių minčių, įkvėpimo kurti.  Galbūt kitais metais  stende nuguls ir Jūsų kūryba...

Stendą ir informaciją parengė lietuvių k. mokytoja R.Savickienė