Renginiai 2018-2019 m. m.

* * * * *
Edukacinės veiklos "Saulėtekio" gimnazijoje 

 

2018-09-27 Gegužių progimnazijos 8abc klasių mokiniai lankėsi „Saulėtekio“ gimnazijoje. Mokiniai kartu su šios mokyklos fizikos, chemijos, biologijos mokytojomis atliko vandens fizikinių, biologinių ir cheminių savybių tyrimus. Šiose edukacinėse veiklose mokiniai  ugdėsi praktinius įgūdžius gyvenamajai aplinkai pažinti. Sėkmingai su socialiniais partneriais vykdomas aplinkosaugos projektas „Pažinkime savo miesto Talkšos ežerą“.

Gegužių progimnazijos biologijos mokytoja Dalia Urbonavičienė

* * * * *
Akcija ‚,Visa Lietuva šoka“

 

2018 m. rugsėjo 26 dieną Gegužių progimnazijoje praūžė Lietuvos nacionalinio kultūros centro inicijuota smagi akcija ,,Visa Lietuva šoka“.
Vienas iš svarbiausių akcijos tikslų – įtraukti į šokio sūkurį kuo daugiau žmonių ir pasiekti, kad jis taptų ne tik matomu scenose, bet kiekvienam prieinamu, išbandytu, pamėgtu.
Šokdami kiekvienas patiriame tikrą džiaugsmą. Jis kyla iš to, kad tradicinį šokį ir nemokėdami nesunkiai galime sušokti – tam nereikia varginančių pamokų, pakanka pasižiūrėti į kitus. Tie, kas su šia tradicija yra susipažinęs geriau, turi galimybę vis kūrybiškiau, jautriau, išradingiau perteikti visas žingsnių, judesių, laikysenos subtilybes. Džiugu, kad tas smagumas, gėris ir pati laimė auga iš savų šaknų, kiekvienam suprantamos savos kultūros.
Dėkojame Šiaulių Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblio ,,Vieversėlis“ (vadovas A. Stankus) ir Šiaulių ,,Laiptų galerijos“ folkloro ansamblio ,,Salduvė“ muzikantams (vadovas D. Daknys) bei padėjusiems griežti muzikantams A. Vaičeliui ir A. Martinaičiui.

* * * * *
Kūryba 2017-2018 m. m.

 

Jau tapo tradicija, kad mokslo metų pradžią vainikuoja mokinių praėjusių metų gražiausi kūrybiniai darbai. M. K. Čiurlionio alėjoje parengtas stendas vėl kviečia visus pasidžiaugti 2017-2018 m. m. Gegužių progimnazijos mokinių eilėmis, rašiniais,  kuriuose atskleidžiama tai, kas glūdi širdyse:  troškimai, svajonės, mintys ir jausmai.

Stendą ir informaciją parengė lietuvių k. mokytoja R. Savickienė

* * * * *
Susitikimas su popiežiumi Pranciškumi

 

2018 m. rugsėjo 22-osios žvarbų rytą Gegužių progimnazijos 7-8 klasių mokiniai ir keli buvę 8-okai, dabar jau gimnazistai, su tikybos mokytoja Elvyra Ramoškiene, pradinių klasių mokytoja Rosita Kaliniene ir socialine pedagoge Indre Strelkauskiene išvyko į Vilnių dalyvauti susitikime su popiežiumi Pranciškumi. Belaukdami pontifiko atvykimo į Katedros aikštę klausėmės giesmių, liudijimų, meldėmės.
Atvykus popiežiui danguje nušvito saulė primindama šio susitikimo šūkį - "Kristus Jėzus - mūsų viltis". Džiaugiamės, kad galėjome pamatyti popiežių Pranciškų, išgirsti jo žodį, gauti palaiminimą.
Parvežame jo raginimą niekada nebijoti pasitikėti Jėzumi Kristumi, nes jis visada lydi tikinčiuosius.

* * * * *
Piligriminis žygis į Šiluvą

 

2018 m. rugsėjo 7-8-9 dienomis šeši Gegužių progimnazijos mokiniai su tikybos mokytoja Elvyra Ramoškiene ir socialine pedagoge Indre Strelkauskiene išsiruošė š XVI tarptautinį piligriminį žygį iš Kryžių kalno į Šiluvą. Pirmą kartą žygyje dalyvavome visas tris dienas ir savomis kojomis nuėjome 75 kilometrus. Po žygio mokiniai sakė, kad buvo smagu ir įdomu, truputėlį skaudėjo kojas, bet vis tiek buvo patenkinti.
Namo grįžome pavargę, bet laimingi ir pasiryžę kitais metais vėl keliauti kartu su piligrimais.

* * * * *
Pažintinis - tiriamasis žygis Talkšos ežero ekologiniu taku

 

2018-09-06 Gegužių progimnazijos 5b, 6a, 6d, 8c kl. ir grupei „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniams ir juos lydintiems mokytojams įvyko pažintinis - tiriamasis 5 km Ilgio žygis Talkšos ežero ekologiniu taku (stebėjome pakrančių augmeniją, gyvūniją, kraštovaizdžių įvairovę, fotografavome, atlikome užduotis). Surinktą informaciją apie ežero istoriją, rekonstrukciją, stebėtus augalus, gyvūnus, gyventojų veiklos poveikį aptarsime ir pristatysime savo mokyklų bendruomenėms.
Ši veika viena iš vykdomo aplinkosauginio projekto „Pažinkime savo miesto Talkšos ežerą“, kurį Gegužių progimnazija laimėjo Šiaulių miesto savivaldybės švietimo projektų rėmimo konkurse.

Projekto vadovė biologijos mokytoja metodininkė Dalia Urbonavičienė 

* * * * *