Renginiai 2019-2020 m. m.

* * * * * 
Skrydis į knygų pasaulį

 

    Ne paslaptis, kad mokiniai ir literatūra, knygos nėra geriausi draugai. Tačiau visada šią draugystę skatino ir palaikė mokykla bei mokytojai. Tad ir gimė idėja Šiaulių Gegužių progimnazijos informacinio centro vedėjai Editai Šliūpaitei bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Ingai Turovaitei organizuoti popietę viktoriną „Aukso plunksna“ 5 klasių mokiniams.
    Pabūti kartu ir išsiaiškinti, kas geriausiai išmano lietuvių literatūrą, susirinko penkios komandos linksmais pavadinimais: „Kodėlčiukai“, „Pelėdžiukai“, „Smalsučiai“, „Mįsliukai“, „Mergikės“. Šmaikščiais lietuviškais žodžiais pasivadinę mokinukai atsivedė ir palaikytojų grupes, kurių plakatai, plojimai skatino klasės draugus sėkmingiau dalyvauti.
   Popietę pradėjo komandų atstovai, padeklamavę pasirinktą eilėraštį. Skambėjo graudžiai šviesūs V.Kukulo, J.Erlicko, J.Vaičiūnaitės tekstai apie vaikus, vaikystę. Poezija turėjo padėti susikaupti protmūšiui, kurio užduotys penktokams pasirodė nelengvos. Tačiau prasidėjus „liaudies proto mūšiams“ mokiniai pralinksmėjo, ėmė labiau pasitikėti savo jėgomis. Sekėsi puikiai, matyt, todėl, kad liaudies kūryba, mįslės, minklės, posakiai, visus vaikus patraukia paprastumu, galimybe pamąstyti. Antroje viktorinos dalyje mokinių laukė užduotis TAIP ir NE. Penktokai svarstė, ar teisingas teiginys, kad šiemet minėtas rašytojo Vaižganto 150-ies metų jubiliejus, ar poeto Degėsio vardas Vytautas ir pan. Po turo išgirdę teisingus atsakymus vaikai džiaugsmingai plodavo, jei atsakymai sutapdavo. Paskutinė užduotis vadinosi „Sukit, sukit galveles“. Mokiniai turėjo iššifruoti iš užuominų rašytojos pavardę, veikėją, prisiminti kūrėjų vardus, slapyvardžius. Su kiekviena užduotimi penktokai jautėsi drąsesni, linksmesni. Žinios kėlė juos ant sparnų.
   Paskelbti rezultatai labiausiai nudžiugino pirmos vietos nugalėtojus, 5d klasės komandą „Smalsučiai“ (Amelija Šadlauskaitė, Mia Gineitytė, Luka Drupaitė, Viltė Kora Rudbalytė, Ieva Gedgaudaitė, paruošė mokytoja Laima Tamulevičienė). Jiems atiteko ir didysis prizas „Aukso plunksna“, kuriuo jie džiaugsis visus metus, o kitąmet perduos naujiems čempionams.
    Popietės viktorinos „Aukso plunksna“ tikslas buvo paskatinti mokinius skaityti ir didžiuotis turtinga ir savita lietuvių literatūra. Ir kad plunksnelė po plunksnelės užaugtų sparnai skrydžiui į knygų pasaulį.

I.Turovaitė

* * * * *
Stendas „Salomėjai Nėriai – 115“

 

„O žydrasis širdies pavasari! Nežemiškos gėlės ten žydi, nežemiška muzika groja... ak, žodžių nėra visa tam išreikšti, ką galima tiktai siela gyventi.“
(Ištrauka iš S. Nėries dienoraščio 1925-04-06)

Lapkritį visoje Lietuvoje buvo organizuojama daugybė renginių, skirtų  lietuvių poezijos lakštingala vadinamai rašytojai S. Nėriai. Mūsų progimnazijoje taip pat buvo prisiminta ši trapi, o kartu ir neįtikėtinai galinga kūrėja. Ta proga M. K. Čiurlionio alėjoje parengtas stendas, primenantis S. Nėries svarbiausius gyvenimo ir kūrybos faktus. Stendą parengti padėjo 6b kl. mokiniai. Jų dėka S. Nėries atminimas buvo  nuklotas smulkių žiedelių lietumi... Žiedelių, simbolizuojančių S. Nėries paprastumą, nuoširdumą ir neįtikėtiną jautrumą... Kviečiame visą mokyklos bendruomenę stabtelėti prie stendo ir vieną kitą minutę pabūti su lietuvių poezijos lakštingala...

Stendą ir informaciją parengė lietuvių k. mokytoja B.Petkuvienė
2019-11-29

* * * * * 


Lapkričio 22 dieną Gegužių progimnazijos folkloro ansamblio ,,Gasužis“ vaikai vyko į Šilalę, kur dalyvavo Žemaitijos regiono etnokultūrinėje vakaronėje, skirtoje paminėti Žemaitijos bei Pasaulio lietuvių metus. Ten vaikai dalyvavo ir edukacijose – mokėsi  tradicinio muzikavimo bei tradicinių šokių.
Pakeliui į Šilalę lankėmės Bijotuose, Baublių muziejuje, kur susipažinome su XIX a. lietuvių rašytojo, vieno žymiausių to meto kultūros veikėjų, Dionizo Poškos  veikla.
Tikime, kad ši išvyka praturtino vaikų vidinį pasaulį, teikė daug džiaugsmo ir laimės!

* * * * *

Nuostabus laikas pas Tiberiados brolius!

Tai buvo nauja patirtis mokytis, priimti, bendrauti, rūpintis vieni kitais. Kiekvienas savaip įprasminome kartu su vienuoliais praleistą laiką, buvome šalia, kai reikėjo pagalbos. Turėjome laiko sustoti nuo savo kasdieninio bėgimo.
Mokiniams buvo puiki proga susipažinti, pabendrauti, susirasti draugų, nes dalyvavome brolių organizuojamame paauglių savaigalyje, į kurį susirinko jaunimas iš visos Lietuvos. Geriausias vaikų liudijimas - liūdna išvažiuoti. Ši bendruomenė – graži meilės mokykla, kurioje jaučiamas gyvas ryšys su Dievu.
Bendrystė su Tiberiados broliais palietė kiekvieną ir tikrai išvažiavome kitokie...

Informaciją pateikė Indrė Strelkauskienė, Rosita Kalinienė ir Elvyra Ramoškienė

2019-11-11

* * * * *

Mokyklos svečiai – būsimi pirmokai

Spalio 24 dieną Gegužių progimnazijoje svečiavosi būsimi pirmokai.

Susipažinti su mokykla ir būsimomis pirmokų mokytojomis atvyko vaikai iš Šiaulių lopšelių - darželių ,,Voveraitė“, ,,Gintarėlis“, ,,Bitė“ ir ,,Kūlverstukas“. Pamokėles vedė mokytojos Aušra, Indra, Rosita, Daiva ir Raimonda. Vaikams buvo puiki proga pabūti tikrais pirmokais.

Džiaugiamės, kad galėjome susipažinti su savo būsimais mokinukais!

2019-10-25

* * * * *

PENKTOKŲ KRIKŠTYNOS

 

Praėjo beveik du mėnesiai, kai mūsų penktokėliai, palikę pirmąją savo mokytoją, saugią klasę, žengė į pagrindinio ugdymo pakopą. Jiems reikėjo įveikti daug nerimo, patirti daug naujų dalykų. Tačiau per šį laiką mažieji apsiprato ir sėkmingai įveikė visus iškilusius sunkumus.

Tai stebėję šeštokai nusprendė, kad laikas „mažiukams” tapti pilnateisiais progimnazijos mokiniais, ir surengė jiems krikštynas. Spalio  23 dieną mokykloje vyko labai laukiama šventė – penktokų krikštynos, simbolizuojančios buvusių pradinukų  įšventinimą į tikruosius  progimnazijos  mokinius.

Atlikę visas skirtas užduotis, penktokai paragavo ,,Krikšto vaisiaus“, iškilmingai tarė priesaikos žodžius, gavo krikšto pažymėjimus ir tapo pilnaverčiai vyresniųjų klasių mokiniai.

Linkime jiems, kad būtų stropūs, pilni gerų idėjų, atsakingi ir rūpestingi mokiniai.

Su linkėjimais  6 klasių auklėtojų vardu
6b klasės auklėtoja Rasa Žemaičiūnienė

2019-10-24

* * * * *
Būk saule ta, kuri visus sušildo...

 

Vienas iš pagrindinių tikslų Lietuvoje – grąžinti prestižą mokytojo profesijai, atskleisti to prasmingo žodžio MOKYTOJAS šviesiąją pusę. Kai švęsdami Mokytojų dieną mokinukai pasitinka savo mokytojus su gėlėmis, eilėmis ir šypsenomis, atrodytų, dėkingumas ir įvertinimas akivaizdus. Tačiau įvairios apklausos teigia, kad tie patys mokinukai niekada nenorėtų tapti mokytojais. Dėl tokių prieštaringų išvadų Gegužių progimnazijoje ir gimė idėja projektui TAU, MOKYTOJAU.
Mokiniai buvo pakviesti kurti piešinius ir eilėraščius, skirtus Mokytojų dienai. Atrinkus geriausius bandymus buvo atspausdintas atvirukas su įrašu. Šiuos mokinių kūrybos atvirukus įteikė patys mokiniai visiems Gegužių progimnazijos mokytojams. Taip pat tradiciškai mokiniai piešė mokytojų portretus, jų paroda pasitiko pedagogus aktų salėje.
Tačiau svarbiausias projekto akcentas, žinoma, buvo jau trečius metus vykstanti mokytojų fotografijų paroda galerijoje „Erdvė“. Jos organizatorė, mokytoja D.Kulikauskienė, šiemet pakvietė kolegas stabtelti ir pamąstyti, kaip jie gyvena, jaučiasi  „Nuo rudens iki rudens“. Iš nuotraukų žvelgė laimingi, svajingi, romantiški Gegužių progimnazijos mokytojų veidai. Jie siuntė visiems žinutę, jog moka džiaugtis gamta, šeima, kelionėmis, turi humoro jausmą, yra patriotiški, jaunatviški ir kartu tradicijų puoselėtojai.  Prasminga paroda mokiniams leidžia pažvelgti į savo mokytojus kaip į paprastus žmones. Tai ir galimybė pažinti mokytojus, jų pomėgius, vertybes, siekius. Mokytojas, kurį geriau mokinys pažįsta, visada bus artimesnis, jį norėsis suprasti, gal su juo  draugiškiau bendrauti, o gal net pasekti jo pavyzdžiu ir taip pat tapti mokytoju.
Kokia būtų mokykla, jei joje nedirbtų mokytojai, kurių kelias visada suka vaiko link? Taigi mokytojų I.Rafael, D.Kulikauskienės ir I.Turovaitės projektas TAU, MOKYTOJAU tik iš pavadinimo atrodytų skirtas mokytojams. Svarbiausias siekis lieka vaikas, kurio mintis ir gebėjimus svarbu nukreipti prasminga, kūrybinga kryptimi.

I.Turovaitė

* * * * *
Akcija „Visa Lietuva šoka“ 

Lietuvos nacionalinis kultūros centras  jau kelintus metus iš eilės inicijuoja etninės kultūros akciją „Visa Lietuva šoka“, kuri Šiauliuose vyko rugsėjo 21 d. Vienas iš svarbiausių akcijos tikslų – įtraukti į šokio sūkurį kuo daugiau žmonių ir pasiekti, kad jis taptų ne tik matomu scenose, bet kiekvienam prieinamu, išbandytu, pamėgtu.
Taigi, mūsų progimnazijos folkloro ansamblio „Gasužis” vaikai yra neabejingi liaudies šokiui ir taip pat prisijungė prie šios akcijos. Linksmai nusiteikę, grojant gyvai muzikai, šoko, trypė, kiek kojos laikė.

Folkloro ansamblio ,,Gasužis“ vadovai Rosita ir Arūnas

* * * * *
Svetinga erdvė

 

Rugsėjo 6 d. minėdamos Šiaulių dienas 6c ir 6d klasės aplankė Šiaulių Povilo Višinskio biblioteką. Ekskursija vingiuotais bibliotekos koridoriais prasidėjo nuo abonemento skyriaus ir susipažinimo su skaitytojo bilieto galimybėmis. Mokinius sudomino tai, kad biblioteka siūlo labai daug nemokamų paslaugų: užsiėmimai su 4-7 m. vaikais, vyresniems – robotikos kambarys, galimybė naudotis nemokamu internetu, mokytis dirbti su kompiuteriu, netgi meno studija, kurioje galima įvairi veikla, susijusi su knygų menu. O kur dar turtinga meno ir muzikos biblioteka. Beje, tik pastarojoje galima rasti natų biblioteką, didelį plokštelių, diskų ir net kasečių fondą. Labiausiai suintrigavo knygų fondai, kuriuose jau 700 000 knygų ir jų kas mėnesį daugėja. Maloniai pasitiko skaitykla, kurioje galima rasti visą spaudą, jaukių vietų darbui. Aplankyta ir Amerikos skaitykla, kurioje galėtų vykti ir anglų k. pamokos. Vaikų skyriaus erdvė sužavėjo banguojančiomis lentynomis, knygų gausa, netikėtomis nišomis paskaityti.
Po ekskursijos šeštokų laukė protmūšis „Ar skaitei?“, kuriame įvairūs klausimai apie literatūrą priminė vaikams, ką jie jau perskaitė ir kuo dar turėtų susidomėti.
Nors nedaug šeštokų naudojasi šia biblioteka, bet po ekskursijos norinčių joje apsilankyti tikrai padaugėjo. Netrukus 70-etį švęsianti biblioteka pasirodė moderni, svetinga visokio amžiaus žmonėms.

Tekstas I.Turovaitė
Foto D.Kulikauskienė

* * * * *
2018-2019 m. m. mokinių kūryba


M.K.Čiurlionio alėjoje parengtas tradicinis stendas su gražiausiais mokinių rašiniais, eilėmis,  tokiomis pat šiltomis ir saulėtomis kaip šis rugsėjis. ,,Kūryba - bendravimo būdas. Be žiūrovo ji neegzistuoja" (dailininkė S.Morkūnaitė). Kviečiame visus paskaityti ir pasisemti gražių minčių, įkvėpimo kurti.  Galbūt kitais metais  stende nuguls ir Jūsų kūryba...

Stendą ir informaciją parengė lietuvių k. mokytoja R.Savickienė