Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 190532281, S.Dariaus ir S.Girėno g. 22, LT-78302 Šiauliai, Tel./faks. (8 41) 55 25 60, el. p.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.  

           

Būsimiems pirmokams

* * * * *

Skelbiama Gegužių progimnazijos direktorės Silvijos Baranauskienės
2020 m. veiklos ataskaita.

2021-01-19

* * * * * 

Šiaulių miesto savivaldybė skelbia konkursą - Šiaulių Gegužių progimnazijos direktoriaus pareigoms eiti.
Pretendentų atrankos data – 2021 m. kovo 24 d.
Detalią informaciją, kaip pateikti dokumentus, rasite tinklalapio www.siauliai.lt skiltyje „Skelbimai“, o taip pat adresu: https://www.siauliai.lt/index.php?4195599314

Konkursas paskelbtas 2021 m. sausio 5 d.
* * * * *  

2021 m. sausio 21 d. nuotoliniu būdu per „Zoom“ programą vyko

VISUMINIO UGDYMO TARPTAUTINĖ METODINĖ – PRAKTINĖ KONFERENCIJA

 Harmoningos asmenybės formavimas visuminiame ugdyme: nuo analizės iki sintezės“,
skirta Š. Amonašvilio 90-ties metų jubiliejui bei St. Šalkauskio 135-osioms gimimo ir 80-osioms mirimo metinėms paminėti

Konferencijos programa.     Idėjų laboratorijų programa.      Plačiau apie konferenciją.

www.etaplius.lt 

* * * * *

Aktuali informacija dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos):

LR Vyriausybės nutarimu visoje Lietuvoje pratęsiamas karantinas (iki 2021 m. sausio 31 d.).
Kas keičiasi ugdymo procese nuo gruodžio 16 d. iki sausio 31 d.? ŠMSM informacija.
LR Švietimo, mokslo ir sporto ministrės J.Šiugždinienės kreipimasis į švietimo įstaigų bendruomenes. 
Sąlygos, kuriomis vyks ugdymas nuo 2020 m. gruodžio 16 d. iki 2021 m. sausio 31 d. Daugiau informacijos.
Karantino laikotarpiu progimnazijoje ugdymas 1-8 kl. mokiniams numatomas organizuoti  – NUOTOLINIU būdu. ŠMSM informacija.
1-4 klasių mokiniams nuo 2020 m. gruodžio 14 iki 2021 m. sausio 3 d. skiriamos atostogos.
5-8 klasių mokiniams nuo 2020 m. gruodžio 23 iki 2021 m. sausio 5 d. skiriamos atostogos.

Priminimai:
1-8 kl. mokiniams pirmadieniais - penktadieniais 14.00-15.20 val. vyksta nuotolinis mokymas - konsultavimas (plačiau: Pamokų tvarkaraščiai).
LR Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimai skelbiami interneto svetainėje.

Aktuali informacija Šiaulių miesto gyventojams dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) skelbiama Šiaulių miesto savivaldybės interneto svetainėje.
Tvarka dėl kaukių dėvėjimo mokiniams. Plačiau...
Algoritmas - kaip elgtis susidūrus su COVID-19 !!!
* * * * *

Septintokai ir aštuntokai sveikina Gegužių progimnazijos bendruomenę  su šventėmis
2020-12-21
* * * * *

* * * * *

ŠALIES MOKINIŲ VIRTUALI MINIATIŪRŲ PARODA-KONKURSAS „KALĖDINĖ MINIATIŪRA IR NE TIK...“

Balta tyla lyg skraistė žemę dengia,
Ir ją sudrumsti, perplėšti bijai..
Sustingo krūmai šventei pasirengę,-
Tu čia kaip lauktas svečias atėjai. (Marija Katiliūtė- Lakrima)
Kalėdų šventėje daug šilumos, grožio, džiaugsmo, dovanų, dėmesio vienas kitam. Tad ir mažytė popieriaus skiautelė šiuo laikotarpiu turi galią tapti pačia prasmingiausia žinute – paslaptimi, kurią visada smagu stebėti ir ieškoti joje sau artimos minties. Dalyviai, nuo mažiausio iki didžiausio, dalinasi su mumis savo svajonėmis ir lūkesčiais, šventine nuotaika bei kviečia pasivaikščioti nuostabios spalvų karalystės takais, papuoštais įvairiaspalvių lempučių girliandomis. Parodai-konkursui darbus atsiuntė 379 mokiniai iš 64 Lietuvos ugdymo įstaigų – Vilniaus, Panevėžio, Tauragės, Joniškio, Kuršėnų, Radviliškio, Šiaulių, Šilėnų, Pakapės, Meškuičių, Bazilionų.
VIRTUALI PARODA, 1-4 kl., PUG                  
VIRTUALI PARODA, 5-8 kl.
Tegul netrūksta mums visiems širdyse Šviesos, akyse Vilties ... ir tegul Kalėdų vakaras bus turtingas artimųjų šypsenomis ir dovanomis, bei kvepės mandarinais, cinamonu.. ir kepta antimi.
Gražių Jums švenčių
Organizatoriai
2020-12-22
* * * * *    

2020-12-11 vyko tradicinis Gegužių progimnazijos renginys „METŲ SPINDULYS“, skirtas žmonėms pagerbti, Gruodžio 13-ajai — Tarptautinei Šviesos dienai, M.K.Čiurlionio 145-osioms gimimo metinėms paminėti bei ALUMNI premijai įteikti.

„Kiekvienas vaikas yra nepakartojama kūrybinė laboratorija su nežabota fantazija, kurios skrydis beribis ir nesuvaldomas.” K. Čiukovskis
Šiaulių Gegužių progimnazija ir projektas „Mažieji menininkai“ pristato Virtualią šalies pradinių klasių mokinių ir lopšelių–darželių vaikų piešinių  parodą  „Gražiausias mano  darbelis 2020“. Paraodoje eksponuojami 167 vaikų dailės darbai. Vaikus paruošė 48 pedagogai iš 17 ugdymo įstaigų.
Parodą organizavo A.Tupikė ir A.Lučinskienė
2020-12-18
VIRTUALI PARODA
* * * * *
  

Mokiniai, kurdami Kalėdines atvirutes dalijasi su jumis savo džiaugsmu, gerumu ir meile.... 
Kalėdos yra puikus laikas sustoti. O sustojus pamatyti tuos, kurie yra šalia. Skirti jiems visą savo laiką, nes jis yra brangiausias už viską šiame pasaulyje. Kalėdos - tai vidinė šviesa mūsų širdyje - gerumas ir džiaugsmas.
Šios Kalėdos tikrai skirsis nuo ankstesnių metų, bet jos neabejotinai bus ne mažiau magiškos...
Juk tikėjimas viską padaro įmanoma, viltis viską išjudina, o meilė viskam suteikia grožio....       
Kasmet Šiaulių mieste gruodžio mėnesį yra organizuojama atviručių paroda „Prancūziškos Kalėdos“. Šiais metais ši paroda yra virtuali, bet ne mažiau magiška...
Mokiniai, besimokantys prancūzų kalbos iš 7 Šiaulių mokyklų (Jovaro, „Juventos“, Medelyno, Gegužių, „Romuvos“ progimnazijų, bei Didždvario, Janonio, St. Šalkausakio, bei „Saulėtekio“ gimnazijų) kūrė Kalėdines atvirutes naudodami įvairią techniką. Parodą organizavo prancūzų kalbos mokytojos Jūratė Šimkuvienė, Vilma Vaitekunienė, Virginija Vaičiulienė, Ramunė Švėgždienė.
2020-12-18


* * * * * 

ŠVENTINĖS GERUMO JŪROS LINK... (II)
5c kl. mokinių dovana gyvūnams
Tikslas yra ne būti geresniam už kitą, bet būti geresniam už ankstesnį save. (Dalai Lama )
Mokykloje vykdomo gerumo projekto „Atbėga elnias devyniaragis“ dalimi šiemet tapo ir 5c kl. mokiniai.  Klasės vaikų ir tėvelių iniciatyva buvo surinktas didžiulis lauknešėlis gėrybių, skirtų šuniukams ir kačiukams, kuris laimingai iškeliavo į  Kurtuvėnus, į gyvūnų prieglaudą- „Natalija ir jos vaikai“ (vaikais šioje prieglaudoje yra vadinami visi joje gyvenantys gyvūnai). Prieglaudos šeimininkė yra Natalija - be galo mylinti gyvūnus moteris- auginanti, asmeniškai pas save priglaudusi,  prižiūrinti ir globojanti 22 šunis ir 14 kačių, kurie galėjo tapti eiliniais beglobiais.
Šv. Kalėdos- tai ne tik laukti dovanų, bet ir dovanoti kitiems... ir dovanoti- sakoma- smagiau nei imti, tad kiekvienas mūsų geranoriškas judesys kito atžvilgiu augina kiekvieno iš mūsų širdį ir asmenybę.
Tegul šios kalėdos bus sočios visiems šuniukams ir kačiukams, gyvenantiems šioje gyvūnų prieglaudoje ir tegul išsipildo visi palinkėjimai, užrašyti mūsų vaikų J
Gražių švenčių ir sotaus Kalėdų stalo linki 5c kl. mokiniai ir auklėtoja  Jūratė Šlitė
2020-12-17
Globos namų padėka
* * * * * 
VIRTUALI ŠALIES BENDROJO UGDYMO MOKYKLŲ 1-4 MOKINIŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA „Nupinkim Kalėdų vainiką“
2020 m. gruodžio mėn. 14 d. atidaryta virtuali šalies mokinių kūrybinių darbų paroda „Nupinkim Kalėdų vainiką“, skirta Kalėdinio laukimo džiaugsmo įprasminimui. Kasmet likus kiek mažiau negu mėnesiui iki Kalėdų prasideda Adventas – ramybės ir susikaupimo laikotarpis. Advento vainikas – ypatingas Kalėdinio laikotarpio simbolis ir namų puošmena. Tai horizontalus visžalio augalo – eglės ar pušies – šakų vainikas, į kurį būna įstatomos keturios žvakės,  simbolizuojančios  keturias savaites iki Kalėdų. Vainikui naudojami eglišakiai. O eglė – medis, išreiškiantis gyvybės tęstinumą ir turintis sąsajų su anapusiniu pasauliu, kuris advento metu labai priartėja. Žvakė, ugnis, vainikas – tai vos pulsuojančios sąsajos su kadaise galbūt buvusiais nutolstančios Saulės gerbimo ritualais. Tegul išlieka ugnies, laukimo akcentai, primenantys Advento vainiko tradiciją.
Į virtualią parodą atkeliavo 95 Kalėdiniai vainikai. Mokiniams pagelbėjo 28 mokytojos iš  Kauno pradinės mokyklos „Varpelis“, Kauno Pilėnų progimnazijos, Trakų raj. Aukštadvario pradinės  mokyklos – darželio „Gandriukas“, Plungės r. Kulių progimnazijos, Šiaulių miesto Juventos, Ragainės, Jovaro, V. Kudirkos, Gytarių, Gegužių progimnazijų.
Labai norim pasidžiaugti tėvelių geranoriškumu, idėjų gausa ir bendradarbiavimu.
Ačiū Jums. Ramaus Kalėdų laukimo.
Mokytojos Rozita, Indra, Diana
VIRTUALI PARODA
* * * * *
 

ŠVENTINĖS GERUMO JŪROS LINK... (I)
5c kl. kelionė vaikystės takais...
Būkit jūra gerumo, švelnumo ir meilės,
Kur galėtų plukdyti mažylis laivus.
Jūsų pasakų skliautais vaikystę nuvedęs
Jis užaugtu protingu, laimingu žmogum.

Kiekviena gruodžio diena mums primena, kad artėja didžiausios metų šventės- Šv. Kūčios ir Šv. Kalėdos. Ir knieti nuveikti kažką stebuklingo, netikėto, galbūt nekasdieniško. Klasės valandėlės metu, diskutuojant apie kiekvieno iš mūsų gyvenimo etapus, bei mokslo svarbą ateičiai, prisiminėme darželio laikus- tai buvo tartum kiekvieno penktoko kasdienis darbelis- kurti, žaisti, dainuoti, šokti, konstruoti, valgyti, ir aišku skaityti knygeles, bei klausytis auklėtojos sekamų pasakų prieš miegą. Taip ir gimė idėja pasidalinti su lankytų darželių vaikais savomis knygelėmis, kurios jau namuose savotiškai „išaugtos“ guli ir liūdi lentynose... Taigi akcija „padovanok savo gerumą mažyliui“ įvyko. Surinktos 69 knygelės- nuo vaikiškų spalvinimo knygelių, pasakų iki vaikams skirtų žurnalų. Klasės mokiniai mielai atėję į mokyklą surinko knygelių lauknešėlius „Voveraitės“, „Gintarėlio“, „Vaikystės“ ir „Varpelio“ vaikams. Juos nešėme į lopšelius- darželius ir saugiai perdavėme darželio darbuotojams. Grįžome laimingi ir pakylėti...
Gerų dienų linki 5c kl. mokiniai ir auklėtoja Jūratė
2020-12-10


* * * * *

Lapkričio 30 d. - gruodžio 4 d. Šiaulių Gegužių progimnazijoje buvo organizuota „Karjeros ir verslumo savaitė 2020“. Visą savaitę 1-8 klasių mokiniams pamokos buvo vedamos kitaip. Šia iniciatyva siekiama ugdyti mokinių karjeros ir verslumo kompetencijas. Mokiniai turėjo galimybę įtvirtinti turimas žinias apie karjeros ir verslumo sampratą, sėkmingą profesijos pasirinkimą. Ugdėsi verslumą dalyvaudami finansinio raštingumo pamokose, gamindami taupykles iš antrinių žaliavų, kurdami „verslą“. Buvo organizuota virtuali paroda „Mano svajonių profesija“ (1-3 kl.), „Mano taupyklė“ (1-4 kl.), kompiuterinių atvirukų paroda „Noriu būti...“ (5-8 kl.). Pamokų kitaip metu kalbėta apie savanorystės svarbą. Mokytojai pasidalino savo veiklomis pamokose.

Karjeros ir verslumo savaitė 2020

5-8 kl. mokinių kompiuterinių atvirukų paroda „Noriu būti...“

Informaciją paruošė UK koordinatorė Rasa Balčiūnienė
* * * * *

SVEIKINAME!

5-6 kl. miesto mokinių konkurso AUKSO PLUNKSNA laureatai:

I vieta Augustė Čerkauskaitė. Stebuklingasis raktas. Gegužių progimnazija (mokytoja Birutė Petkuvienė)

I vieta Liucija Šulcaitė.  Stebuklingas lietus. Gegužių progimnazija (mokytoja Inga Turovaitė)

II vieta Emilija Štaraitė.  Pasaka apie tikrą laimę. Gegužių progimnazija (mokytoja Renalda Savickienė)

II vieta Daniel Šer. Istorijos pamoka. Gegužių progimnazija (mokytoja Inga Turovaitė)       

2020-12-11
* * * * *

SVEIKINAME!

Šiaulių  miesto dailyraščio konkurso nugalėtojai:

II vieta (5-ųjų klasių grupėje) Marijui Vaidilai (mokyt. B. Petkuvienė)

II vieta (6-ųjų klasių grupėje) Vestai Žarinai (mokyt. R. Mazaliauskaitė)

I vieta (7-ųjų klasių grupėje) Erikai Jokubauskaitei (mokyt. I. Turovaitė)

2020-12-09
* * * * *

Nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 23 d. vyko J.K.Rowling knygos „Ikabogas“ iliustracijų konkursas. Kiekvieną dieną „Alma littera“ leidyklos internetiniame puslapyje buvo įkeliamos knygos ištraukos, kurias konkurso dalyviai iliustravo. Iš visos Lietuvos dalyvavusių 7–12 metų vaikų buvo atrinkti 34 nugalėtojai, kurie kurdami iliustracijas pasižymėjo turtinga vaizduote, kūrybiškumu ir originalumu, interpretuojant pasirinktą temą.
Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos 4c klasės mokinė Agnė, paskatinta mamytės, dalyvavo konkurse ir tapo laimėtoja. Jos piešinys bus įtrauktas į J.K.Rowling knygą „Ikabogas“ (177 p.), kurią „Alma littera“ leidykla išleis 2020 m. gruodžio mėnesį.
Nugalėtojai bus apdovanoti J.K.Rowling pasakos „Ikabogas“ kopija. Be to, jie galėjo pasirinkti organizaciją, kuriai konkurso organizatorius įsipareigojo perduoti kaip paramą 20 knygų. Agnė pasirinko Šiaulių Gegužių progimnaziją. Ačiū Agnei.
Su didžiausiu džiugesiu laukiame knygų!
Edita Šliūpaitė, Gegužių progimnazijos bibliotekos vedėja

* * * * *

Visi mes vaikystėje svajojame, kuo norime būti užaugę. Karjeros ir verslumo savaitės metu mūsų mažieji mokyklos mokiniai svarstė, kuo norėtų dirbti užaugę, apibūdino pagrindinius reikalavimus, kurie, jų manymu, būtini įvairių profesijų atstovams. Vaikai kūrė, piešė ir profesijų savitumą atskleidė savo kūrybiniuose darbeliuose. Kviečiame pasižiūrėti ir pasigrožėti, kuo nori būti užaugę mūsų progimnazijos 1-3 klasių mokinukai. 4-tokai sukūrė puikias taupykles iš antrinių žaliavų, kviečiame pasižiūrėti jų darbelius.
Dėkojame visiems, aktyviai dalyvavusiems ir nuoširdžiai supažindinusiems mokinukus su profesijomis. 

Progimnazijos 4 kl. mokinių darbeliai iš antrinių žaliavų „Mano taupyklė“

1-3 kl. mokinių piešinių paroda „Mano svajonių profesija“                         

Mokytojos R.Balčiūnienė, I,Rafael, soc. ped. J.Laidauskienė
* * * * *

5a KL. MOKINIO DŽIUGO PAKARKLIO AUTORINĖ PARODA „ŽEMĖS MENAS“

Gebėjimas kurti – tai didžiausia dovana, kuria gamta apdovanojo žmogų be galo ilgoje evoliucijoje. (Rusų biochemikas Vladimir Engelgardt)

Kitoks ruduo šiemet liko Džiugo prisiminimuose. Pasak rusų rašytojo D. Granino, aplinkybės, kuriomis sukuriama kas nors nauja, visada esti netikėtos. 5a kl. mokinys būdamas Palangos sanatorijoje kūrė Meną. Žemės spalvos mus nukelia į jūra kvepiančius vaizdus. Džiugas meninius objektus kuria gamtoje iš čia pat randamų medžiagų: smilgų, sausuolių, lapų, akmenukų, smėlio, konkorėžių. Foto nuotraukose- berniuko sukurtos kompozicijos, užuominos technologijų tekstilės pamokoms. Gamtos etiudai, motyvai- tarsi nupiešti eskizai išausti gobelenui ar išsiuvinėti miniatiūrą, paveikslėlį. Kūrybinis procesas buvo aptariamas nuotoliniu būdu- telefonu ir IT pagalba. Į šį procesą buvo įtrauktas ir Džiugo tėtis, kuris visas užfiksuotas mintis sudėjo į video filmuką.

Laikinumo žavesys – „Land Art“ išvertus – Žemės menas yra XX a. 7-ame dešimtmetyje atsiradusi postmodernizmo meno srovė. Tai tarsi menininko dialogas su gamta, naujas požiūris į ją. Kuriant žemės meną, ugdomas žmogaus ekologinis sąmoningumas. Žmogus verčiamas įsižiūrėti, įsiklausyti į gamtą, pasijusti jos dalimi, ja grožėtis, puoselėti ir globoti.

Maloniai kviečiame pakeliauti Džiugo rudens takais... PARODA
Technologijų ir dailės mokytoja Jūratė Šlitė

* * * * *

SVEIKINAME!

7d kl. mokinių komanda (I.Indrijauskas, A.Tvaskūnas, H.Vitkauskas, K.Brikys) 2020-12-03 dalyvavo ir laimėjo III-ąją vietą Šiaulių apskrities bendrojo ugdymo mokyklų 7 kl. mokinių  gamtos, IT ir tiksliųjų mokslų konkurse „Linksmųjų ir išradingųjų klubas“. Laimėta III-oji vieta. Mokinius paruošė mokytoja E.Brikienė.
2020-12-04
* * * * * 

KALĖDINĖ PARODA
Nenumaldomai artėja gražiausios metų  šventės – Šv. Kalėdos. Šilumos, jaukumo, bendrystės metas. Visi jos ne tik kantriai laukiame, bet ir ypatingai ruošiamės. 2d, 3d ir 4e mokinukai pasistengė, kad Kalėdų laukimas šiauliečiams  būtų ne toks ilgas ir nuobodus. Vaikai paruošė Advento kalendorių, kurį pavadino ,,Šimtas zuikių laukia švenčių“ ir juo papuošė Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido" filialo langus. Paroda vyks nuo 2020 m. gruodžio mėn.  1 d. iki gruodžio mėn. 28 d. Kviečiame aplankyti.
Parodą paruošti vaikams padėjo mokytojos L.Norvilienė, V.Miltinienė, A.Kulnienė.
Apie parodą miesto spaudoje


* * * * *
 

Siekiant lavinti specialiųjų poreikių turinčių mokinių kalbines kompetencijas, gebėjimą kūrybiškiau pažvelgti į kalbos dalykus 2020 m. gruodžio 2 d. Šiaulių Gegužių progimnazijos švietimo pagalbos mokiniui specialistės Spec. pedagogė-logopedė A. Načienė, spec. pedagogė A. Vedeckienė ir logopedė I. Griniūtė sukvietė mokinius į virtualią kalbinę viktoriną „Žaidžiu žodžiu“. Joje dalyvavo mokiniai iš 4a, 4b, 4c, 4d, 4e klasių. Viktorina buvo skiriama 4 klasių SUP turinčių mokinių mokymosi motyvacijos stiprinimui, kalbos ugdymui, žodyno plėtimui ir turtinimui. Pagrindinis šios viktorinos tikslas buvo padėti SUP turintiems mokiniams pajusti mokymosi sėkmę. Kalbinės viktorinos metu mokiniai pademonstravo savo žinias, rungtyniavo komandose, dalinosi gerąja patirtimi ir patyrė teigiamų emocijų.
Informaciją paruošė A. Načienė
2020-12-03


* * * * *

VIRTUALI KONFERENCIJA „JAUNIEJI LITERATAI“
2020-11-26 d. Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko virtuali respublikinė pradinių klasių mokinių konferencija „Jaunieji literatai“. Konferencijos tema buvo „Rudeninio lapo istorijos“. Konferencijoje dalyvavo 60 mokinių iš 9 mokyklų (Šiaulių, Trakų raj., Plunngės raj. ir Šiaulių apskrities mokyklų). Juos ruošė 28 mokytojai. Visus konferencijos dalyvius pasveikino Gegužių progimnazijos choras „Strazdanėlės“. Gausiai susirinkusiais svečiais pasidžiaugė ir kūrybinės sėkmės palinkėjo progimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui L. Lušienė. Į virtualią konferenciją susirinko žingeidūs, mokantys išklausyti, norintys kurti ir rašyti, tikri žodžio meistrai.  Savo kūrybą mokiniai pristatė 2 kūrybinėse svetainėse. Konferencija buvo labai naudinga, įdomi, nes leido vaikams parodyti savo kūrybą, suteikė norą toliau kurti ir tobulėti, praplėsti akiratį. Konferenciją organizavo pradinio ugdymo mokytojos I. Vinickienė, R. Jackienė, A. Adomaitienė, A. Vedeckienė, V. Pastorastienė.


* * * * *

Gegužių progimnazijoje diskutuota apie mokinių skaitymą
2020 metų lapkričio 26 d. Šiaulių Gegužių progimnazijos pradinių klasių mokytojos A.Tupikė ir E.Montvilienė sukvietė Šiaulių regiono pradinio ugdymo mokytojus į ketvirtąją virtualią apskritojo stalo diskusiją ,,Kūrybiškas mokytojas – kūrybiškas mokinys?“ Pastebimas mokinių mažėjantis noras skaityti, kai jų dėmesį pasiglemžia kompiuteriai, planšetės, išmanieji telefonai, televizoriai, paskatino pedagogus  padiskutuoti tema – „Kaip sudominti mokinį knyga?“
Mokytojos pasidalino savo darbo patirtimi, kaip ieško skatinimo skaityti būdų. Tai ir lankymąsis bibliotekoje, susitikimai su rašytojais, gebėjimas ,,prisijaukinti“, atrasti mėgstamą knygą pradedant draugyste nuo viršelio, vėliau ir skaitymas, jų aptarimas visos klasės mokiniams drauge bei malonūs ir jaukūs vakarai šeimose su knyga, savų knygų kūrimas, iliustracijų, filmo sukūrimas perskaičius knygą ir dar daugelis kitų ,,receptų“ nuskambėjo iš pasisakiusiųjų lūpų. Svarbiausia, žadinti smalsumą, padėti vaikams atrasti savąją knygą ir suprasti, kaip džiugu, įdomu leisti laiką su ja. Tegul mažiesiems skaitymas teikia malonumą!
Parengė Edita Montvilienė ir Aušra Tupikė


* * * * * 

FILOSOFIJOS DIENOS SUTIKTUVĖS – „MANO KELIAI LINK IŠMINTIES. Plačiau...

Apie mus rašo...


* * * * *

SVEIKINAME!

Tautvydas Kačinskas, 8b kl. mokinys (lietuvių k. mokytoja Birutė Petkuvienė) – šalies bendrojo ugdymo mokyklų 5-8 kl. mokinių viešosios kalbos konkurso „Kodėl verta/neverta skaityti knygas“ laureatas.

2020-11-23

* * * * *

„Ar spėjai pamatyti besileidžiančio klevo lapo valsą? Ar girdėjai po kojomis šiugždenamų lapų simfoniją? Stebėjai krintančių ir skylančių kaštonų kadrilį? Nepavėluok. Išgirsk. Pamatyk. Nupiešk. Pasidalink...“
Tokie žodžiai kvietė dalyvauti tradicinėje miesto bendrojo ugdymo mokyklų 1-8 klasių skirtingų gebėjimų mokinių kūrybinių darbų parodoje. Šiemet jos tema - „Ruduo keliauja per mano miestą“. Džiugu, kad, nepaisant miestą sukausčiusios situacijos, dalyvių nė kiek nesumažėjo:  mokytojai skatino, o mokiniai stebėjo, piešė, dalijosi. Tad spalio 30 dieną, parodos atidarymo metu, Šiaulių apskrities viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus sienas papuošė 9 Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų, 22 mokytojų paskatintų 42 mokinių darbai.
Užeikite. Pasigrožėkite...
Parodos organizatorės A. Vedeckienė, A. Načienė ir I. Griniūtė
2020-10-30
VIRTUALI PARODA
* * * * *
 

Atskubėjęs ruduo dovanoja daug nuostabių spalvotų akimirkų ir rudens gėrybių – tik reikia suspėti jas pamatyti, įsiminti, o gal ir įamžinti.
Šiaulių miesto pradinių klasių mokiniai tą ir padarė. Kartu su tėveliais pradinukai stebėjo rudens grožybes, jas fotografavo ir surengė virtualią nuotraukų parodą „Rudens išdaigos“.
Parodos organizatorės - pradinių klasių mokytojos Alina, Aušra, Nijolė, Žiedūna
2020-10-23
VIRTUALI PARODA
* * * * *
 

Šiaulių miesto priešmokyklinio ugdymo įstaigų ugdytinių ir pradinių klasių mokinių pažintinė – praktinė konferencija „Prieskonių kvapai vilioja“
Spalio 20 d. Gegužių progimnazijoje įvyko  projekto „Prieskonių pasaulis“ veiklą apibendrinanti Šiaulių miesto priešmokyklinio ugdymo įstaigų ugdytinių ir pradinių klasių mokinių  nuotolinė pažintinė – praktinė konferencija „Prieskonių kvapai vilioja“.
Konferencijos dalyvius sveikino jaunučių choras „Strazdanėlės” (vadovė Raimonda Janulienė), smagų šokį „Tili tili dūda“ atliko šokių kolektyvas „Juostinas“ (vadovė Edita Montvilienė). Į konferenciją susirinkusius svečius pasveikino direktorė Silvija Baranauskienė ir pasidžiaugė, kad sveiką, natūralų gyvenimo būdą propaguojanti projektine veikla ir toliau vyksta, nepaisant besikeičiančių aplinkybių. Direktorė pristatė konferencijos organizatores Laimą Varnavičienę, Aušrą Kulnienę, Kristiną Vaidilienę, Ligitą Norvilienę.
Pranešimus apie mūsų krašto bei atvežtinius prieskonius pristatė 66 ugdytiniai. Juos  dalyvauti paskatino 29 pedagogai iš įvairių miesto mokyklų, lopšelių – darželių.  Dalyviai demonstravo nuostabiausias pateiktis apie prieskonius, jų naudą sveikatai, vaidino ir dainavo. Pedagogės pamėgo tradicine tapusią konferenciją, tad pakvietėme pavasarį dalyvauti planuojamoje konferencijoje „Ridikėlio džiaugsmai ir rūpesčiai“. 
Konferencijos metu įgytos žinios išplėtė supratimą apie supančią aplinką, suteikė žinių ir praktinės veiklos įgūdžių. Prieskonių nauda sveikatai tapo akivaizdi ir įtikinanti.
Konferencijos metu buvo pristatyta paroda „Prieskonių kvapai vilioja“. Piešiniai džiugina Gegužių progimnazijos bendruomenę prieskonių įvairove, estetiškumu. Paroda taip pat bus eksponuojama Šiaulių Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas). Tikimės, kad sveiką gyvenseną propaguojanti projektinė veikla tęsis ir kitais mokslo metais.

Informaciją pateikė Laima Varnavičienė, Aušra Kulnienė, Kristina Vaidilienė, Ligita Norvilienė.
2020-10-21
Virtuali paroda.


* * * * *

Paroda „Mano herojus“
Šiaulių m. savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ skyriuje spalio 22 dieną atidaryta spalvinga Gegužių progimnazijos 2d, 3d ir 4a klasių mokinių kūrybinių darbų paroda „Mano herojus“ (mokytojos: L.Norvilienė, V.Miltinienė, A.Labanauskienė). Pradinių klasių mokiniai kūrė iliustracijas pagal žinomas ir mėgstamas perskaitytas knygas. Parodoje nesunkiai atpažinsite šimtą zuikių iš E.Mieželaičio kūrinėlio „Zuikis Puikis“, debesų piemenę  Rūtelę iš A.Žukausko kūrinėlio „Debesų piemenė“,  Čipoliną iš Dž.Rodario pasakos „Čipolino nuotykiai“ ar Meškiuką Rudnosiuką iš eiliuotos V.Nemunėlio pasakos „Meškiukas Rudnosiukas“. Tikimės, kad paroda suteiks gerų ir džiugių akimirkų visiems bibliotekos lankytojams.
Mokytoja Ligita Norvilienė, Virginija Miltinienė, Asta Labanauskienė
2020-10-23


* * * * *
 

Spalis ne tik rudens mėnuo, bet ir  sveikatingumo mėnuo. Šį mėnesį daugiau dėmesio skiriame fiziniam aktyvumui,  sveikai mitybai, kokybiškam poilsiui ir emocinei sveikatai.
2020 m. spalio mėnesį suorganizuota fotografijų paroda ,,Sportuoju aš ir mano šeima“. Nuotraukose užfiksuoti momentai, kuriose matomos šeimų įvairios fizinės veiklos: plaukimas baidarėmis, vandenlentėmis, vandens dviračiais,  važinėjimasis paspirtukais, riedučiai, dviračiais, įvairūs žaidimai su kamuoliu, vaikščiojimas, žvejyba...
Parodą organizavo pradinių klasių mokytojos A.Labanauskienė ir E.Montvilienė, kūno kultūros mokytoja G.Steponavičienė
2020-10-21


* * * * *
 

Ruduo savo spalvomis žaidžia ir džiugina mus. Gegužių progimnazijos mažieji Dailės skyriaus ir 1a, 1b, 1d, 2a, 4c klasių mokinukai taip pat nustebino spalvų įvairove savo kūrybiniuose darbuose Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Aido filialo lankytojus, parodoje ,,Rudens mozaika”. 2020 metų rugsėjo 30d. - lapkričio 30d. mėnesiais pradinukų darbai puošia bibliotekos erdves.
E.Montvilienė, A.Tupikė, I.Vinickienė, R. Jackienė, A.Adomaitienė
2020-10-06


* * * * *
 

Spalio 4 d. pasaulyje minima Pasaulinė gyvūnų diena. Šiai dienai paminėti Šiaulių Gegužių progimnazija organizavo Šiaulių miesto ir apskrities mokinių, mokytojų kūrybinių darbų iš įvairių atliekų virtualų konkursą – parodą „Pasek, pelyte, pasakaitę“ (Martynas Vainilaitis).
Parodoje dalyvavo mokiniai ir jų mokytojai iš 9 Šiaulių miesto ir apskrities mokyklų: Šiaulių Gegužių progimnazijos, Šiaulių „Dermės“, Šiaulių raj. Raudėnų, Šiaulių raj. Ginkūnų S.ir Vl. Zubovų mokyklų, Šiaulių Dainų progimnazijos, Kuršėnų Pavenčių mokyklos, Šiaulių Gytarių progimnazijos, Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos, Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos. Virtualaus konkurso – parodos koordinatorė direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Lušienė, organizatorės dailės ir technologijų mokytoja D. Kulikauskienė, matematikos, IT ir ekonomikos mokytoja I. Rafael. Virtuali paroda
Neformaliojo vaikų švietimo programos „Meno sodas“ šokio studijos „Karuselė“ (vadovė D.Virakienė) virtualus sveikinimas
2020-10-05

* * * * *

Šiaulių Gegužių progimnazijos mokinių darbai, skirti paminėti Tarptautinę mokytojų dieną. 5-7 kl. mokiniai, vadovaujami mokytojos Ievos Rafael, kūrė kompiuterinius atvirukus „Tau, Mokytojau!". Atvirukų įrašams panaudoti 5-7 kl. mokinių kurti aforizmai apie mokytoją (vadovavo mokytoja Inga Turovaitė). Virtuali paroda
2020-10-05

* * * * *

Gegužių progimnazijos bendruomenės fotografijų paroda „Laimei pakanka ir vienos akimirkos“. Virtuali paroda
Parodą organizavo dailės ir technologijų mokytoja D.Kulikauskienė
2020-10-05
* * * * *

2020 m. spalio 5 d. Gegužių progimnazijos Dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta 1-8 kl. mokinių piešinių paroda ,,Mokytojai" – tai mokinių dovana mokytojams profesinės šventės proga. Dėkojame mokiniams ir dailės mokytojams (Danai K., Vitai Ž., Aušrai L., Jūratei Š., Jurgitai J., Linai L.) už parodą.


* * * * *

Virtuali atvirukų paroda – konkursas „Spalvota žinutė mokytojui“
„Žiema yra kaip graviūra, pavasaris kaip akvarelė, vasara kaip nutapytas paveikslas, o ruduo kaip visų jų mozaika“ (Stanley Horowitz)
Kiekviena vaiko mintis, virtusi rudeninės mozaikos dalimi, nugulė pačia spalvingiausia, nuoširdžiausia žinute, skirta Mokytojui. Čia randame stebuklingus gėlių žiedus, nesumeluotus palinkėjimus, bei visomis spalvomis švytinčias mūsų svajones, kurioms.. leiskime išsipildyti..

Gražių dienų ir šypsenų, kiekvienoje Jūsų dienoje..
Su Tarptautine mokytojų diena :)
Virtualioje  atvirukų parodoje – konkurse „Spalvota žinutė mokytojui“ dalyvavo 211 piešinių, kuriuos sukūrė 1-8 kl. mokiniai, iš 9 Šiaulių miesto ir apskrities mokyklų. Mokinius paruošė 37 mokytojai.
Parodos-konkurso organizatorės: dailės mokytojos Jūratė Šlitė, Aušra Lučinskienė, Jurgita Januškevičienė

Atvirukų parodos - konkurso rezultatai
Virtuali Šiaulių miesto ir apskrities bendrojo ugdymo mokyklų 1-8 klasių mokinių atvirukų paroda - konkursas „Spalvota žinutė mokytojui“.
* * * * *

PARODA „ŽIEDYNAI“, skirta Tarptautinei mokytojų dienai
Prašau priimt šiai šventei puokštę
Iš menančių pavasarį žiedų, -
Tegu jie laimės šypsniu puošia,
Po jais paslėptą džiaugsmą Jums randu.
Tegul patys gražiausi žiedai nuspalvina Jūsų dieną J
Pačius gražiausius linkėjimus siunčia „Dailiuko“ ir „Potėpio“ dailininkai visiems mokyklos mokytojams J
Paroda eksponuojama Šiaulių m. Savivaldybės Viešosios bibliotekos Aido filiale, Aido g. 27.

Vadovė Jūratė Šlitė, 2020-10-05


* * * * *

GEGUŽIŲ PROGIMNAZIJOS MOKINIAI SVEIKINA MIESTO SENJORUS
Gegužių progimnazija kartu su UAB „Busturas“ jau aštuntą kartą Šiaulių mieste organizuoja bendrą kūrybinį projektą „Paroda ant ratų“. Nuo spalio 1 d. mokinių darbeliais išpuošti  autobusais mėnesį keliaus miesto gatvėmis ir džiugins keleivius.
Šiemet paroda skirta Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai, taip pat ir žolininkės Eugenijos Šimkūnaitės veiklai paminėti. Projekto metu mokinių sukurti darbeliai – ne tik piešiniai, bet ir linkėjimai, min­tys apie laimę, svei­ką gy­ven­se­ną ir jos puo­se­lė­ji­mą. Mažieji kūrėjai tiki, kad taip pradžiugins ne tik savo senelius, senjorus, bet ir visus miesto gyventojus bei svečius.
Tikime, kad šis projektas „Paroda ant ratų“ dar ne vienerius metus džiugins Šiaulių miesto gyventojus ir skatins į pasaulį žvelgti vaiko akimis.

Projekto organizatoriai
2020-10-01

* * * * *

Rugsėjo 25 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) buvo atidaryta Šiaulių miesto ir apskrities pradinių klasių mokinių paroda „Paukščiai išskrido, visas svietas nurimo“. Parodoje eksponuojami 1 - 4 klasių mokinių kūrybiniai darbai iš  Šiaulių Zoknių, ,,Romuvos“, Dainų, Medelyno, Gegužių progimnazijų, Vilniaus Viršuliškių, Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijų, Ginkūnų S. ir V. Zubovų, Naisių mokyklų. Taip pat galima pasigrožėti ir priešmokyklinių grupių vaikų atsiųstais darbais iš Šiaulių lopšelių - darželių „Salduvė“,  „Dainelė“, ,,Gluosnis“, ,,Voveraitė“, ,,Sigutė“, ,,Kūlverstukas“, Kuršėnų lopšelio - darželio ,,Buratinas“,  Kairių lopšelio - darželio ,,Spindulėlis“, Gruzdžių lopšelio - darželio ,,Puriena“, Vilniaus lopšelio - darželio „Jovarėlis“.
Paroda organizuota siekiant ugdyti meilę gamtai, pastebėti jos pokyčius, kad mokiniai kuo daugiau sužinotų apie į Lietuvą parskrendančius ir į šiltuosius kraštus žiemoti išskrendančius paukščius.
Džiaugiamės, kad pasitelkdami įvairias dailės raiškos technikas, naudodami lietuviškų raštų ornamentus, vaikai savitai atskleidė išskridusius paukščius, parodė jų išskirtinumą.   
Piešinių parodą organizavo  Šiaulių Gegužių progimnazijos pradinių klasių mokytojos Žiedūna Sinušienė, Aušra Adomaitienė, Rosita Kalinienė.
2020-09-25


* * * * *

8-OKŲ PLENERAS LIEPORIŲ PARKE
2020-09-25 d. įvyko 8-tų klasių (a, b, c, d)  KMDU programos pleneras Lieporių parke. Tai kasmetinis tradicinis rugsėjo mėnesio renginys gamtos aplinkoje. Į plenerą išvyko visi 97 kryptingo meninio ugdymo progimnazijos aštuntokai. Oras pasitaikė puikus, švietė saulė. Plenero tikslas – skatinti stebėti, analizuoti ir meninėmis raiškos priemonėmis perteikti vandens, gamtos ir kraštovaizdžio motyvus. Susipažinę su saugaus elgesio instruktažu, klasės išsidėstė viena nuo kitos saugiu atstumu ir pradėjo piešti bei tapyti atsižvelgdami į bendrąsias komponavimo, proporcijų bei perspektyvos taisykles. Į plenerą mokinius lydėjo bei jiems vadovavo dailės ir technologijų mokytojai: J. Januškevičienė, V. Žabarauskaitė, D. Kulikauskienė, I. Oss. Plenerui pasibaigus surengta virtuali mokinių darbų paroda mokyklos svetainėje.

Informaciją pateikė I.Oss
2020-09-28

 
* * * * *

Virtuali kompiuterinių piešinių paroda – konkursas „Pažvelk į vandenį ir tu pamatysi visą pasaulį“. plačiau... 

* * * * *

Tarptautinė virtuali mokinių kūrybinių darbų paroda „Būk sveikas pavasari“ plačiau...
* * * * * 

* * * * *

1d, 2d ir 3a klasių mokinių virtuali piešinėlių paroda „Skaitau ir iliustruoju pats" Šiaulių m. savivaldybės Viešojoje bibliotekos internetinėje svetainėje: virtualios parodos
2020-05-11

* * * * *

Virtuali 5 b klasės mokinių ir auklėtojos Ilonos Zazienės fotoparoda „Pavasaris iš arti, kai visa kita - toli, toli“ Šiaulių m. savivaldybės Viešojoje bibliotekoje. Virtuali paroda...
* * * * *

Virtuali nuotraukų paroda „Mano pirmasis koncertas“. Plačiau...
* * * * *
Virtuali piešinių paroda „Velykinis margutis“, skirta džiugiausiai ir labiausiai laukiamai Šv. Velykų pavasario šventei. Plačiau...
* * * * *

Dėl karantino priemonių įgyvendinimo švietimo įstaigose, prašymai į 1 ir 5 kl. priimami el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Prašymų formos: būsimiems pirmokams, būsimiems penktokams.

* * * * *