Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 190532281, S.Dariaus ir S.Girėno g. 22, LT-78302 Šiauliai, Tel./faks. (8 41) 55 25 60, el. p.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.  

           

* * * * *

Būsimiems pirmokams

* * * * *

 

* * * * * 

Spalio 12 -23 dienomis tęsiamas 6-8 klasių mokiniams nuotolinis ugdymas. Plačiau...

1-5 klasių mokiniams ugdymo tvarka mokykloje nesikeičia:

Informacija dėl mokinių srautų valdymo nuo 2020 m. rugsėjo 1 d.

Mokinių įėjimo laiptinės į mokyklos patalpas, kabinetai, kuriuose mokysis mokiniai.

* * * * *

2020 m. lapkričio 18 d. vyks konkursas Šiaulių Gegužių progimnazijos direktoriaus pareigoms eiti. Konkursas paskelbtas 2020-06-16.
Detalią informaciją, kaip pateikti dokumentus, rasite tinklalapio www.siauliai.lt skiltyje Skelbimai, o taip pat adresu: https://www.siauliai.lt/index.php?1187998977

* * * * *

Spalio 4 d. pasaulyje minima Pasaulinė gyvūnų diena. Šiai dienai paminėti Šiaulių Gegužių progimnazija organizavo Šiaulių miesto ir apskrities mokinių, mokytojų kūrybinių darbų iš įvairių atliekų virtualų konkursą – parodą „Pasek, pelyte, pasakaitę“ (Martynas Vainilaitis).
Parodoje dalyvavo mokiniai ir jų mokytojai iš 9 Šiaulių miesto ir apskrities mokyklų: Šiaulių Gegužių progimnazijos, Šiaulių „Dermės“, Šiaulių raj. Raudėnų, Šiaulių raj. Ginkūnų S.ir Vl. Zubovų mokyklų, Šiaulių Dainų progimnazijos, Kuršėnų Pavenčių mokyklos, Šiaulių Gytarių progimnazijos, Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos, Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos. Virtualaus konkurso – parodos koordinatorė direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Lušienė, organizatorės dailės ir technologijų mokytoja D. Kulikauskienė, matematikos, IT ir ekonomikos mokytoja I. Rafael. Virtuali paroda
Neformaliojo vaikų švietimo programos „Meno sodas“ šokio studijos „Karuselė“ (vadovė D.Virakienė) virtualus sveikinimas
2020-10-05
* * * * *

Šiaulių Gegužių progimnazijos mokinių darbai, skirti paminėti Tarptautinę mokytojų dieną. 5-7 kl. mokiniai, vadovaujami mokytojos Ievos Rafael, kūrė kompiuterinius atvirukus „Tau, Mokytojau!". Atvirukų įrašams panaudoti 5-7 kl. mokinių kurti aforizmai apie mokytoją (vadovavo mokytoja Inga Turovaitė). Virtuali paroda
2020-10-05

* * * * *

Gegužių progimnazijos bendruomenės fotografijų paroda „Laimei pakanka ir vienos akimirkos“. Virtuali paroda
Parodą organizavo dailės ir technologijų mokytoja D.Kulikauskienė
2020-10-05
* * * * *

2020 m. spalio 5 d. Gegužių progimnazijos Dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta 1-8 kl. mokinių piešinių paroda ,,Mokytojai" – tai mokinių dovana mokytojams profesinės šventės proga. Dėkojame mokiniams ir dailės mokytojams (Danai K., Vitai Ž., Aušrai L., Jūratei Š., Jurgitai J., Linai L.) už parodą.


* * * * *

Virtuali Šiaulių miesto ir apskrities bendrojo ugdymo mokyklų 1-8 klasių mokinių atvirukų paroda - konkursas ,,Spalvota žinutė mokytojui ''.
Parodos organizatorės: dailės ir technologijų mokytojos J.Šlitė, J.Januškevičienė,A.Lučinskienė
2020-10-05
* * * * *

PARODA „ŽIEDYNAI“, skirta Tarptautinei mokytojų dienai
Prašau priimt šiai šventei puokštę
Iš menančių pavasarį žiedų, -
Tegu jie laimės šypsniu puošia,
Po jais paslėptą džiaugsmą Jums randu.
Tegul patys gražiausi žiedai nuspalvina Jūsų dieną J
Pačius gražiausius linkėjimus siunčia „Dailiuko“ ir „Potėpio“ dailininkai visiems mokyklos mokytojams J
Paroda eksponuojama Šiaulių m. Savivaldybės Viešosios bibliotekos Aido filiale, Aido g. 27.
Vadovė Jūratė Šlitė, 2020-10-05


* * * * *

GEGUŽIŲ PROGIMNAZIJOS MOKINIAI SVEIKINA MIESTO SENJORUS
Gegužių progimnazija kartu su UAB „Busturas“ jau aštuntą kartą Šiaulių mieste organizuoja bendrą kūrybinį projektą „Paroda ant ratų“. Nuo spalio 1 d. mokinių darbeliais išpuošti  autobusais mėnesį keliaus miesto gatvėmis ir džiugins keleivius.
Šiemet paroda skirta Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai, taip pat ir žolininkės Eugenijos Šimkūnaitės veiklai paminėti. Projekto metu mokinių sukurti darbeliai – ne tik piešiniai, bet ir linkėjimai, min­tys apie laimę, svei­ką gy­ven­se­ną ir jos puo­se­lė­ji­mą. Mažieji kūrėjai tiki, kad taip pradžiugins ne tik savo senelius, senjorus, bet ir visus miesto gyventojus bei svečius.
Tikime, kad šis projektas „Paroda ant ratų“ dar ne vienerius metus džiugins Šiaulių miesto gyventojus ir skatins į pasaulį žvelgti vaiko akimis.
Projekto organizatoriai
2020-10-01

* * * * *

Rugsėjo 25 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) buvo atidaryta Šiaulių miesto ir apskrities pradinių klasių mokinių paroda „Paukščiai išskrido, visas svietas nurimo“. Parodoje eksponuojami 1 - 4 klasių mokinių kūrybiniai darbai iš  Šiaulių Zoknių, ,,Romuvos“, Dainų, Medelyno, Gegužių progimnazijų, Vilniaus Viršuliškių, Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijų, Ginkūnų S. ir V. Zubovų, Naisių mokyklų. Taip pat galima pasigrožėti ir priešmokyklinių grupių vaikų atsiųstais darbais iš Šiaulių lopšelių - darželių „Salduvė“,  „Dainelė“, ,,Gluosnis“, ,,Voveraitė“, ,,Sigutė“, ,,Kūlverstukas“, Kuršėnų lopšelio - darželio ,,Buratinas“,  Kairių lopšelio - darželio ,,Spindulėlis“, Gruzdžių lopšelio - darželio ,,Puriena“, Vilniaus lopšelio - darželio „Jovarėlis“.
Paroda organizuota siekiant ugdyti meilę gamtai, pastebėti jos pokyčius, kad mokiniai kuo daugiau sužinotų apie į Lietuvą parskrendančius ir į šiltuosius kraštus žiemoti išskrendančius paukščius.
Džiaugiamės, kad pasitelkdami įvairias dailės raiškos technikas, naudodami lietuviškų raštų ornamentus, vaikai savitai atskleidė išskridusius paukščius, parodė jų išskirtinumą.   
Piešinių parodą organizavo  Šiaulių Gegužių progimnazijos pradinių klasių mokytojos Žiedūna Sinušienė, Aušra Adomaitienė, Rosita Kalinienė.
2020-09-25


* * * * *

8-OKŲ PLENERAS LIEPORIŲ PARKE
2020-09-25 d. įvyko 8-tų klasių (a, b, c, d)  KMDU programos pleneras Lieporių parke. Tai kasmetinis tradicinis rugsėjo mėnesio renginys gamtos aplinkoje. Į plenerą išvyko visi 97 kryptingo meninio ugdymo progimnazijos aštuntokai. Oras pasitaikė puikus, švietė saulė. Plenero tikslas – skatinti stebėti, analizuoti ir meninėmis raiškos priemonėmis perteikti vandens, gamtos ir kraštovaizdžio motyvus. Susipažinę su saugaus elgesio instruktažu, klasės išsidėstė viena nuo kitos saugiu atstumu ir pradėjo piešti bei tapyti atsižvelgdami į bendrąsias komponavimo, proporcijų bei perspektyvos taisykles. Į plenerą mokinius lydėjo bei jiems vadovavo dailės ir technologijų mokytojai: J. Januškevičienė, V. Žabarauskaitė, D. Kulikauskienė, I. Oss. Plenerui pasibaigus surengta virtuali mokinių darbų paroda mokyklos svetainėje.

Informaciją pateikė I.Oss
2020-09-28

 
* * * * *

XVIII-asis piligriminis žygis iš Kryžių kalno į Šiluvą

2020 m. rugsėjo 12 d. vyko jau XVIII-asis piligriminis žygis iš Kryžių kalno į Šiluvą. Šiais metais žygis buvo ypatingas, nes dalį kelio įveikėme autobusu, o pėsčiomis nuėjome apie 18 kilometrų. Piligriminėje kelionėje dalyvavo tikybos mokytoja Elvyra Ramoškienė ir penki 5b klasės mokiniai, kurie draugiškai padėdami vienas kitam sėkmingai pasiekė Šiluvą.

* * * * *

Mildaunininkų“ klubas Grožio dieną šventė tarp augalų...

Gegužių progimnazijos bendruomenės klubas „Mildaunininkai“ 12-ąjį sezoną pradėjo rugsėjo 9 d. - Tarptautinę grožio dieną ŠU Botanikos sode. Rudens spalvos, kvapai, nuostabus oras, klubiečių bendrystė ir edukacija „Augalai ir kvapai“ - dalykai, kurie kūrė tos dienos grožį...

Saulėtų akimirkų fotoreportažo autorė - Ilona Zazienė, klubo „Mildaunininkai“ direktorė, etikos mokytoja

* * * * *

Nepaliaujamą pasitikėjimą šviesia Lietuvos ateitimi įkvepia ir sustiprina mūsų mokinių rašiniai Kultūros dienai. Plačiau...

* * * * *

Pasikeitė išvadų ir rekomendacijų dėl mokinių dalyvavimo ugdymo procese teikimo tvarka

Plačiauhttp://www.hi.lt/news/1645/1246/Pasikeite-isvadu-ir-rekomendaciju-del-mokiniu-dalyvavimo-ugdymo-procese-teikimo-tvarka.html.

* * * * *

Džiaugiamės ir didžiuojamės!

Mykolas Kazanavičius, 8b kl. mokinys – Gegužių mokyklos vardo premijos 2020 m. laureatas.

Greta Jokimčiūtė, 8b kl. mokinė – jaunoji veiklos ambasadorė 2020 m.

* * * * * 

Sveikiname 5c klasės mokinį Daniel Šer tarptautiniame matematikos konkurse PANGEA 2020 užėmųsį I-ąją vietą (mokytoja E.Brikienė). 

* * * * *

Virtuali kompiuterinių piešinių paroda – konkursas „Pažvelk į vandenį ir tu pamatysi visą pasaulį“. plačiau... 

* * * * *

Tarptautinė virtuali mokinių kūrybinių darbų paroda „Būk sveikas pavasari“ plačiau...
* * * * * 

SVEIKINAME

Rugilė Gilytė, 8b klasės mokinė  (mokyt. Birutė Petkuvienė), tarptautiniame bendrojo ugdymo mokyklų laiško konkurse„Mano svajonių profesijos link“ laimėjo 2-ąją vietą. 

Plačiau...

2020-06-05

* * * * *

RESPUBLIKINIS FINANSINIO RAŠTINGUMO STIPRINIMO PROGRAMOS „MANO BENDRUOMENĖ“ RENGINYS. PLAČIAU

* * * * *

5 B klasės mokiniai labai visų Jūsų pasiilgo, bet supranta, kad saugumas šiuo metu yra svarbiau už viską, tad taria Jums nuoširdų ačiū!

* * * * *

Mokinių sveikinimas mokyklai 

* * * * *

Vardadienis – tai tarsi dvasinis žmogaus gimimas- taip manyta apie vardus, suteiktus Šventųjų garbei. Vardadienis dar laikomas Angelo sargo diena, saugiai lydinčio žmogų teisingu keliu jo gyvenime, padedančio įveikti negandas ir jas ištverti. Šiandien mes minime KITOKĮ vardadienį- mūsų mokyklos- Gegužių progimnazijos. Šią parodą skiriame savo mokyklai, mokytojams, draugams ir visiems mokiniams, ir visiems darbuotojams. Gražių Jums dienų ir sapnų. Virtuali paroda...    Savaitraštis „Šiaulių naujienos“
Linkėjimai nuo 6d kl. mokinės Emos P. ir dailės mokytojos Jūratės Šlitės
2020-05-13
* * * * *

Dailės skyriaus 4 kl. mokinių DĖMESIUI!

Šiaulių dailės mokykla kviečia tęsti mokymąsi pagrindinio dailės ugdymo programos I kurse.

Kviečiame į virtualią Šiaulių dailės mokyklos I, II, III, IV kurso mokinių kūrybinių darbų parodą.


2020-05-11
* * * * *


* * * * *

1d, 2d ir 3a klasių mokinių virtuali piešinėlių paroda „Skaitau ir iliustruoju pats" Šiaulių m. savivaldybės Viešojoje bibliotekos internetinėje svetainėje: virtualios parodos
2020-05-11
* * * * *

Virtuali 5 b klasės mokinių ir auklėtojos Ilonos Zazienės fotoparoda „Pavasaris iš arti, kai visa kita - toli, toli“ Šiaulių m. savivaldybės Viešojoje bibliotekoje. Virtuali paroda...
* * * * *

Virtuali nuotraukų paroda „Mano pirmasis koncertas“. Plačiau...
* * * * *
Virtuali piešinių paroda „Velykinis margutis“, skirta džiugiausiai ir labiausiai laukiamai Šv. Velykų pavasario šventei. Plačiau...
* * * * *

Dėl karantino priemonių įgyvendinimo švietimo įstaigose, prašymai į 1 ir 5 kl. priimami el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Prašymų formos: būsimiems pirmokams, būsimiems penktokams.

* * * * *

SVEIKINAME

Tautvydą Kačinską (mokytoja Birutė Petkuvienė), 7b kl. mokinį, laimėjusį I vietą respublikiniame mokinių rašinių konkurse „Kaip supranti žodžius: „Kultūra prasideda nuo kiekvieno iš mūsų?“, skirtame Pasaulinei kultūros dienai.

2020-05-08

* * * * * 

SVEIKINAME

7a kl. mok. Eva Jankutė (mokytoja Renalda Savickienė) laimėjo III vietą (7-8 kl. grupėje) Šiaulių regiono mokymo įstaigų mokinių kūrybinių darbų konkurse ,,Mano svajonių profesija 2020"
2020-04-17
* * * * * *

SVEIKINAME

Tautvydas Kačinskas, 7b kl. mok. (mokytojas Marius Norbutas) – Šiaulių miesto geografijos olimpiada, I vieta.
Ignas Indrijauskas, 6d kl. mok. (mokytojas Marius Norbutas) – Šiaulių miesto geografijos olimpiada, III vieta.
Mykolas Kazanavičius, 8b kl. mok. (mokytoja Birutė Petkuvienė), Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso regioniniame etape, vykusiame 2020-03-07,  laimėjo III vietą.
* * * * *

SVEIKINAME
Greta Jokimčiūtė, 8b klasė (mokytoja Lina Šidlauskienė) – Šiaulių miesto 8 klasių vokiečių kalbos olimpiada, II vieta.
2020-03-05
* * * * *

Kovo 4-oji – Kovarnių (varnėnų) ir šv. Kazimiero, Lietuvos globėjo diena.

Kovo 4-ąją dieną Gegužių progimnazijos mokiniai jaukiu ir smagiu Kaziuko mugės šurmuliu pasitiko pavasarį. Nuo pat ryto mokykla kvepėjo pyragais, riestainiais, meduoliais, kuriuos kepė vaikų mamos ir patys vaikai. Akys mirgėjo nuo įvairių savo pačių, mamų, tėčių, močiučių ir senelių rankomis pasigamintų darbelių. Maloniai skambėjo jaunųjų prekybininkų balsai, raginantys pirkti pačią geriausią prekę, o jiems antrino pirkėjai, besiderantys dėl mažesnės kainos.
Kaziuko mugė išsiskiria savo istorine tradicija. Ji kilusi iš šventojo karalaičio Kazimiero pagerbimo procesijų, rengiamų nuo 1604 metų. Laikui bėgant bažnytinę šventę lydinti prekyba išaugo iki spalvingos trijų  dienų Kaziuko mugės Vilniuje.
Kovo 4-oji – ir  Kovarnių, varnėnų diena. Šią dieną patardavo praverti tvartų duris, įleisti vidun saulės, kad gyvuliai galėtų pasidžiaugti ateinančiu pavasariu. Kai kur būdavo patariama gyvulius išleisti į lauką. Tikėta, kad jie greičiau augs, bus atsparesni ligoms, ištvermingesni.
Taigi, šventės nuspalvina kasdienį gyvenimą, įprasmina laiko tėkmę, sustiprina saitus su gimtuoju kraštu. Per tradicines šventes tvirtėja tautinė savimonė. Jose pasisemiama dvasinės stiprybės ir teigiamo nusiteikimo naujiems darbams.
Mokytojos A. Labanauskienė, N. Gabrielaitienė, A. Marcinkienė, R. Kalinienė
2020-03-04   

     
* * * * *

SVEIKINAME Šiaulių regiono moksleivių raštingumo konkurso nugalėtojus:

I vieta Beata Gineitytė, 6d klasė (mokytoja Inga Turovaitė),
II vieta 
Eva Jankutė, 7a (mokytoja Renalda Savickienė)
* * * * *

SVEIKINAME XVII DIKTANTO KONKURSO, SKIRTO VASARIO 21-ajai — TARPTAUTINEI GIMTOSIOS KALBOS DIENAI — PAMINĖTI, NUGALĖTOJUS. PLAČIAU
* * * * *

Svečiuose – paroda iš Kuršėnų Meno mokyklos. Plačiau...
* * * * *

ŠVENČIAME LIETUVĄ SERGĖDAMI JOS KALBĄ

2020 m. vasario 13 d. jau XVII kartą Gegužių progimnazijos Lietuvių kalbos draugija organizavo Lieporių mikrorajono mokykloms Diktanto konkursą. Jame dalyvavo Gegužių progimnazijos, Lieporių ir „Saulėtekio“ gimnazijų raštingiausi mokiniai, mokytojai (ne lietuvių k. specialistai), mokinių tėveliai. Prasmingus tekstus apie pagalbą gyvūnams, apie smuiko koncertą gamtai, pagarbą istorijos paminklams, dieviškumui, teisybės svarbą rašė 101 dalyvis. Per konkursą dalyviai įvardijo ir, jų nuomone, gražiausius lietuviškus žodžius. Džiugu, jog tarp jų karaliauja žodžiai „ačiū, mama, šeima, tėvynė, šviesa, meilė, Lietuva, tėvas, vasara, pagarba“. Dalyviams taip pat buvo priminta, jog Lietuva turi dar vieną – žemaičių kalbą ir kad „Šiaulē ī muoderniuoji Žemaitėjės suostėnė“.
Diktanto konkurso nugalėtojai tradiciškai bus apdovanoti kovo 10 d. Gegužių progimnazijos aktų salėje 12 val. per šventinį koncertą, skirtą Kovo 11-ajai paminėti.
Dėkojame visiems mūsų gimtosios lietuvių kalbos sergėtojams bei puoselėtojams! Tam, kad labiau suprastume kalbos svarbą valstybės gyvavimui, Vasario 21-ąją pasaulis mini Gimtosios kalbos dieną. Tad švęskime Lietuvą, sergėdami jos išlikimo garantą!
Silvija Baranauskienė, lietuvių kalbos draugijos Gegužių progimnazijoje pirmininkė, progimnazijos direktorė
2020-02-13
* * * * *

SVEIKINAME!
Mykolas Kazanavičius, 8b klasė (mokytojas Ilmaras Oss) – Šiaulių miesto 7-8 klasių mokinių technologijų olimpiada (konstrukcinių medžiagų grupė), I vieta.
Greta Jokimčiūtė, 8b klasė (mokytoja Ingrida Kačinskienė) – Šiaulių miesto anglų kalbos olimpiada, II vieta.
* * * * *

SVEIKINAME!
Tautvydas Kačinskas, 7b kl. mokinys, (Mokytoja Birutė Petkuvienė) Šiaulių miesto 5-8 kl. mokinių Diktanto konkurse laimėjo I vietą.
2020-02-05
* * * * *

2020-02-04 Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje įvyko tarptautinio 1-4 kl. mokinių koliažų konkurso nugalėtojų apdovanojimai. Renginio metu 19 nugalėtojų ir 12 laureatų padėkas įteikė Šiaulių miesto savivaldybės Žmonių gerovės ir ugdymo departamento Švietimo skyriaus patarėjas Rimas Marcinkus. Visus dalyvius ir svečius pasveikino Šiaulių Gegužių progimnazijos jaunučių choras „Strazdanėlės“ ir jų vadovė Raimonda Janulienė. Sveikinimo žodį tarė koliažų konkurso komisijos pirmininkė Šiaulių dailės mokyklos direktorė Irena Šliuželienė. Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti kvietimais nemokamai aplankyti ledo skulptūrų festivalį, o nugalėtojai ir laureatai – atminimo dovanėlėmis bei nemokama kelione autobusu vasario 8 d. į Jelgavos ledo skulptūrų festivalį. Išvykos metu mokiniai aplankys ir Jel­ga­vos kul­tū­ros na­muo­se eksponuojamą bend­rą Šiaulių miesto mokinių 25 koliažų darbų ir Latvijos moksleivių parodą.
Tai šeštasis Jel­ga­vos mies­to sa­vi­val­dy­bės įstai­gos „Kul­tū­ra“ ir Šiaulių miesto savivaldybės Žmonių gerovės ir ugdymo departamento Švietimo skyriaus organizuojamas tarptautinis 1-4 kl. mokinių koliažų konkursas Šiauliuose. Šiemet pasirinkta tema – „Mano herojus“. Konkurso esmė – formuoti suvokimą apie žmogaus vertybes, išskiriant iš savo aplinkos asmenį, vertą būti pavyzdžiu kitiems.Koliažų konkursui buvo pateikta 97 kūrybiniai darbai, kuriuos kūrė 261 pradinių klasių mokinys iš įvairių Šiaulių miesto ugdymo įstaigų. Smagu, kad mokinukų herojai ne tik iš filmų ar pasakų pasaulio, bet ir jų mamos, tėčiai, mokytojai, ku­ni­gaikš­čiai, lakūnai S. Darius ir S. Girėnas, knyg­ne­šiai, gais­ri­nin­kai, sportininkai. Apie mus rašo...

Sveikiname koliažų parodos „Mano herojus“ nugalėtojais ir laureatais tapusius mūsų mokyklos mokinius ir jų mokytojas:
II vietos nugalėtojas –
Viltė I., Miglė B., Beatričė I., Kotryna Ž.,  4DS kl. (mokytoja L. Lušienė)

Laureato padėkas gavusius:
Už žaismingumą – Matas M., Akvilė A., 3DS kl. (mokytoja J. Šlitė)
Už pagarbą istorijai – Ariana R., Marijus V., Gabija Š., 4 kl. 4DS kl. (mokytoja L. Lušienė)
Už muzikinį nuoširdumą – Ieva S., Deivita K., Urtė A., 2DS kl. 4 kl. (mokytoja A. Lučinskienė)
Už istorinės atminties saugojimą – Ąžuolas Š., Joris B., Džiugas D., Rokas L., 4DS kl. (mokytoja L. Lušienė)


* * * * *

Nuo 2020-02-03 Gegužių progimnazijos Mažojoje dailės galerijoje eksponuojama dailės mokytojos metodininkės, Lietuvos dailininkų sąjungos narės Vitos Žabarauskaitės tapybos paroda „Vitos medinukai“.


* * * * *

Technologijų paroda „SNINGA KITAIP..“- 5-6 KL. (konstrukcinės medžiagos). Plačiau...
* * * * *

Sveikiname matematikos olimpiados I-ojo turo nugalėtojus!!!

5 kl.: Daniel Šer - I vieta (5c kl., mokytoja E.Brikienė), Aretas Utakis - II vieta (5c kl., mokytoja E.Brikienė), Eimantas Bronišas - III vieta (5d kl., mokytoja V.Žegunienė).
6 kl.: Aurelijus Tvaskūnas - I vieta (6d kl., mokytoja E.Brikienė), Ignas Indrijauskas - II vieta (6dkl., mokytoja E.Brikienė), Haroldas Vitkauskas - III vieta (6d kl., mokytoja E.Brikienė).
7 kl.: Nedas Ulčinas - I vieta (7a kl., mokytoja E.Brikienė), Aistis Mazuraitis - II vieta (7c kl., mokytoja R.Balčiūnienė), Ignas Stankevičius - III vieta (7d kl., mokytoja V.Žegunienė).
8 kl.: Mykolas Kazanavičius - I vieta (8b kl., mokytoja E.Brikienė), Titas Briedis - II vieta (8b kl., mokytoja E.Brikienė), Greta Mazuraitytė - III vieta (8a kl., mokytoja V.Žegunienė).
* * * * *

2020-01-31 Šiaulių Gegužių progimnazijos MENO SODO alėjoje atidaryta Dailės skyriaus 3-4 kl. mokinių kūrybinių darbų paroda „Mes iš spalvų“. Dalyvius ir svečius pasveikino progimnazijos šokių kolektyvas „Karuselė“ (mokytoja D.Virakienė). Padėkos ir sveikinimo žodžius tarė dailės mokytojai: L.Lušienė, A.Tupikė, A.Lučinskienė, J.Šlitė ir I.Oss bei Dailės skyriaus mokinukai.
Kviečiame aplankyti.


* * * * *

SVEIKINAME

Šiaulių miesto mokinių meninio skaitymo konkurso nugalėtojus:
I vieta   – Mykolas Kazanavičius, 8b klasė (mokytoja Birutė Petkuvienė);
III vieta – Tautvydas Kačinskas, 7b klasė (mokytoja Birutė Petkuvienė).
2020-01-31
* * * * *

2020-01-23 progimnazijoje vyko VISUMINIO UGDYMO TARPTAUTINĖ METODINĖ – PRAKTINĖ KONFERENCIJOJE „UGDYMO DVASINGUMO SVARBA ŠIUOLAIKINĖJE MOKYKLOJE“, skirtoje  M. K. Čiurlionio bei P. Višinskio 145-osioms gimimo metinėms pažymėti. Apie konferenciją plačiau.


KVIETIMAS – PROGRAMA

* * * * *

SVEIKINAME!
Nauji metai prasidėjo džiugia žinia :)
Šiaulių miesto „Santarvės“ gimnazijoje jau trečią kartą iš eilės surengta
tarptautinė mokinių piešinių paroda-konkursas „Kalėdinis sapnas“. Sulaukta 319 darbų iš Latvijos, Baltarusijos, Lietuvos.
11-14 metų amžiaus grupėje 3-ią vietą laimėjo daugiasluoksnis karpinys, sukurtas 7B kl. mokinės Lukrecijos Jukniūtės.
Dailės mokytoja Jūratė Šlitė
2020-01-1
* * * * *

TRYS KARALIAI GEGUŽIŲ PROGIMNAZIJOJE

2020 metų sausio 6 dieną visus, pravėrusius mokyklos duris, pasitiko Trys Karaliai, kurie priminė apie ypatingą dieną. Kasparas, Melchioras ir Baltazaras rankose laikė tokias dovanas, kokias ir prieš 2020 metų nešė gimusiam Kūdikiui. Išminčiai klausinėjo į mokyklą atskubėjusių mokinių, mokytojų ir tėvelių, ar jie žino Trijų Karalių vardus ir kokias dovanas dovanojo Jėzui. Teisingai atsakiusieji į klausimus buvo apdovanoti šokoladiniu „auksu“.
Kasparas, Melchioras ir Baltazaras visiems linki sėkmingų, turtingų, laimingų metų. Te Trijų Karalių atnešta šviesa ir nuotaika lydi mokyklos bendruomenę visus ateinančius metus.
Šventės paminėjimą organizavo tikybos mokytoja Elvyra Ramoškienė, rusų kalbos bei istorijos mokytoja Nijolė Teišerskienė ir socialinė pedagogė Indrė Strelkauskienė.

* * * * *


Betliejaus Taikos ugnis, atkeliavusi į Šiaulius, pasklido ne tik po aplinkinius darželius ir mokyklas, ji nušvietė ir Gegužių progimnazijos kiekvieną kertelę, palietė kiekvieno širdį.
Ši ugnelė yra artėjančių švenčių simbolis, primenantis Kristaus atneštą taiką ir ramybę.
Linkime ir Jums gražių, šiltų, jaukių švenčių.

* * * * *

Kalėdinė Gerumo akcija
Ne už kalnų – gražiausios metų šventės: Kūčios, šventos Kalėdos, Naujieji metai. Šis laikotarpis ypatingas įvairiomis gerumo akcijomis bei gražiais darbais. Kalėdine dvasia gyvenantys 6a kl. mokiniai,  technologijų pamokose kūrė, dirbo.. ir su nekantrumu laukė akimirkos, kuomet savo sukurtus edukacinius žaidimus galės padovanoti šalia mokyklos esančio L/D „Voveraitė“ vaikams. Ši mintis suteikė galimybę mokiniams trumpam sugrįžti į nerūpestingą vaikystę, bei įsijausti į mažo žmogučio emocinę būseną- prisiminti įvairius žaidimus ir veiklas.
Lopšelyje-darželyje mus pasitiko direktorė Laimutė Laurutytė, būrys darželinukų , bei didelė kalėdinė eglė. Su šypsenomis akyse padovanojome vaikams savo sukurtus žaidimus, bei laimingi, nešini saldžia dovanėle, grįžome į pamokas. Pasak mokinių įspūdžių, smagiau yra „duoti“, nei „imti“. Tegul ši mintis leidžia daryti dar didesnius darbus ir džiuginti dar ne vieną širdelę...
Gražaus šventinio laiko
Dailės ir technologijų mokytoja J. Šlitė


* * * * *

ALUMNI premijos mokiniams
SVEIKINIMAI.
2019 m. gruodžio 13-ąją dieną renginyje „Spindulys 2019“ įteiktos ALUMNI premijos 4 mokiniams:
Tautvydui Kačinskui (7b kl.), Mykolui Kazanavičiui (8b kl.), Ignui Indrijauskui (6d kl.), Daniel Šer (5c kl.).
Plačiau...
Plačiau: www.siauliai.lt

* * * * *

ŠVIESOS DIENĄ ĮTEIKTI 2019 METŲ SPINDULIAI. GEGUŽIŲ PROGIMNAZIJA SVEIKINA ŠIAULIEČIUS SU ŠVIESOS DIENA

Gruodžio 13-oji  nepaprasta diena žiemos tamsoje. Tai  šv. Liucijaus, Šviesos diena, nušviečianti dvylikos dienų kelią iki didžiojo stebuklo - Kalėdų. Gegužių progimnazija šią dieną pakvietė visus į tradiciškai minimą Tarptautinę Šviesos dienos šventę ,,2019 m. SPINDULYS". PLAČIAU...

 

2019 m. gruodžio 12 d. įvairiose miesto autobusų stotelėse, vykdydami 7 kartą bendrą Gegužių progimnazijos ir UAB „Busturas“ projektą „Paroda ant ratų“, kuris šiemet skirtas Šviesos dienai paminėti, šurmuliavo Gegužių progimnazijos mokiniai. Laikydami rankose savo kūrybinius darbus, vaikai nekantriai laukė autobusų, kuriuose išeksponuoti spalvingi piešiniai galės pradėti kelionę po miestą. Mokinių kūrybiniai darbai – ne tik piešiniai, bet ir išrašytos jų mintys apie Šviesą. Vaikams Šviesa - tai: ,,mama, nes jos akys žiba lyg žvaigždės danguje“, „geros mintys ir darbai“, ,,meilė, kuri šildo“, ,,draugystė, nuoširdumas“, „šeimos meilė“, ,,bitė, gėlė, drugelis“ ir kita. Taigi, kūriniai, papuošę autobusus, ne vieną dieną džiugins gyventojus, skleis gerą energiją, kels nuotaiką ir kvies pamąstyti apie Šviesos prasmę. 

Projekto metu buvo ne tik papuošti autobusai, bet ir pasveikinti Šviesos dienos proga miesto gyventojai: jiems įteiktos vaikų sukurtos saulutės - Šviesos simboliai, raginantys šviesti patiems ir apšviesti kitus, skleisti šviesą aplink.
Plačiau: www.siauliai.lt

Rengė Reda Zalogienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui,
Renalda Savickienė, lietuvių k. mokytoja,
Nuotraukos  mokytojų Ilonos Zazienės, Danos Kulikauskienės, Ingos Turovaitės, Ritos Kancerienės
2019-12-13
* * * * * 

Kasmet mokomės mintis, jausmus, svajones įprasminti įvairiomis dailės priemonėmis, žadiname vaikų vaizduotę. Kaip mums tai pavyksta – kviečiame  pasižiūrėti.
2019 m. gruodžio 5 d. progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Dailės skyriaus 1-2 klasių mokinių kūrybinių darbų paroda „Labas“.
Parodos dalyvius ir svečius progimnazijos sveikino direktorė Silvija Baranauskienė, 1-2 kl. šokių kolektyvas „Karuselė“, vadovė D. Virakienė. Parodą organizavo Dailės skyriaus mokytojos: A.Lučinskienė, L.Lušienė, A.Didžgalvienė.


* * * * *

Mūsų mokykloje dailiausiai rašančių miesto 5-7 kl. mokinių konkursas 

Greičiausiai niekas nesiginčys, kad XXI a.– technologijų klestėjimo laikmetis. Išties neretai gali išvysti netvirtai kreivojantį mažylį, kuris stipriai rankytėje laiko išmanųjį telefoną... Gal ir nieko tokio?.. Tiesiog vaikas žengia koja kojon su technologijom... Kita vertus, paspausti raidelę telefono ar kompiuterio ekrane yra toli gražu ne tas pats, kaip tą pačią raidę dailiai išraityti rašikliu. Išraityti ne bet kaip: išraityti dailiai!

PLAČIAU...
* * * * *

SVEIKINAME!

Gegužių progimnazijos 7a kl. komanda (Emma Kalvaitytė, Eva Šlaustaitė, Nedas Ulčinas, Mažvydas Judys) Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų 7 klasių mokinių gamtos, IT ir tiksliųjų mokslų konkurse „Linksmųjų ir išradingųjų klubas“ laimėjo II-ąją vietą. Mokinius ruošė matematikos mokytoja E.Brikienė.
2019-12-12
* * * * *

SVEIKINAME!

Gegužių progimnazijos berniukų komanda (komandos vadovas fizinio ugdymo vyr. mokytojas K. Ignotas) dalyvavo Lietuvos mokyklų žaidynių II etapo (Šiaulių miesto) berniukų futbolo 5x5 finalinio ketverto varžybose.

2019 m. lapkričio 26 dieną berniukų komanda sužaidė dvi rungtynes – 5:4 su Gytarių progimnazija, 8:3 su V. Kudirkos progimnazija ir iškovojo I - ąją vietą Šiaulių mieste ir teisę dalyvauti zoninėse varžybose. Komanda apdovanota medaliais, taure ir diplomu.

Gegužių progimnazijos berniukų futbolo 5x5 komandos sudėtis: Danielius Jarašius 7c, Deimanas Bagdonas 7c, Kasparas Brikys 6d, Justas Grigalaitis 6a, Ignas Aleksandravičius 5a, Nedas Meškauskas 5d, Rytis Grakauskas 5e, Airidas Kendaris 5b ir Gustas Ercius 6a.

2019-11-27

* * * * *

Lapkričio 23 d. dalyvavome renginyje „Italų kultūros studijos“ Šiaulių „Polifonijos“ salėje ir pristatėme mokinių improvizacijas Leonardo da Vinči paveikslų temomis. Ačiū moksleiviams už puikus kūrinius.
Mokytojai Aušra Lučinskienė, Jūratė Šlitė, Vita Žabarauskaitė, Dana Kulikauskienė.


* * * * *
 

Lapkričio 18 – 22 dienomis Lietuvoje vyksta „Nacionalinė karjeros savaitė 2019”.
Mūsų progimnazija dalyvauja šios savaitės renginiuose ir organizuoja įvairias veiklas mokiniams ir jų tėveliams.

Plačiau: http://www.geguziai.lt/paslaugos-veikla/ugdymas-karjerai/uk-renginiai

* * * * *
Viktorinoje „Gamtos paslaptys ir reiškiniai“ varžėsi miesto progimnazijų penktokai

 

,,Net savo nuostabiausiomis svajomis žmogus negali sukurti ko nors puikesnio už gamtą” – Ž. B. Lamarkas.

Lapkričio 21  dieną  Gegužių progimnazijoje vyko tradicinė 10 – oji viktorina ,,Gamtos paslaptys ir reiškiniai‘‘. Renginio organizatorės – informacinių technologijų ir matematikos mokytoja R.Balčiūnienė bei fizikos, matematikos, gamtos ir žmogaus mokytoja R. Žemaičiūnienė – pakvietė miesto mokyklų 5 klasių mokinius joje dalyvauti. Viktorinos tikslas – skatinti mokinių natūralų poreikį pažinti gamtos paslaptis, ugdyti pagarbą gyvybei ir atsakomybę už ją.
Renginio metu  varžėsi  6 mokinių komandos iš Ragainės, „Sandoros“, „Rasos“ bei Gegužių progimnazijų.  Penktokai turėjo atsakyti į klausimus naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais. Klausimai buvo suskirstyti pagal temas: „Gamta ir gyvūnai“, „Gamtos reiškiniai“, „Mūsų Žemė“, „Gyvūnai animacijoje“, „Gyvūnai aplink mus“.  Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad mūsų mokyklos 5e klasės mokiniai Pijus Ch., Airida S. ir  Rytis G. užėmė II-ąją vietą (mokytoja L.Dulevičienė), geriausiai sekėsi „Sandoros” progimnazijos penktokams – I-a vieta, III-ą vietą užėmė Ragainės progimnazijos mokiniai.
Dalyviams dainavo Gegužių progimnazijos  mokinių ansamblis „La- Fa“ (mokytoja R. Janulienė).

Renginio nuotraukas ir informaciją parengė  biologijos mokytoja L.Dulevičienė  bei  informacinių technologijų  ir matematikos mokytoja R.Balčiūnienė

* * * * * 
PASAULINĖ  FILOSOFIJOS  DIENA
 

Ši diena minima trečiąjį lapkričio ketvirtadienį. Žodis filosofija kilęs iš graikų kalbos, kuris reiškia filo – myliu, o sofija – išmintis... Tai suprantame, kaip MYLIU IŠMINTĮ. Šis mokslas tiria mąstymo, gamtos, gyvenimo dėsnius. Filosofai bando atsakyti į klausimus - kokia gyvenimo prasmė, kaip sukurtas pasaulis, kaip turėtume gyventi  ir t.t.
Filosofija atsirado Graikijoje 600 metų prieš mūsų erą. Keitėsi amžiai, kultūros, keitėsi ir ji.
Pirmąjį etikos vadovėlį parašė senovės graikų išminčius – Aristotelis. Jis teigė, kad žmogus, norėdamas būti laimingu turi gyventi siekiant - dorumo, tai yra  aukso vidurio, kuris yra tarp dviejų kraštutinumų: pertekliaus ir trūkumo. Taigi, mūsų gyvenimo aukso vidurys yra SAIKAS. Prie jo ateiname per patirtį, išmintį, norą tobulėti ...

Keletas įkvepiančių filosofų minčių:

Sokratas                                                                                                                                                                                
„Aš žinau, kad nieko nežinau“.
„Pažink pats save“.
„Mes gyvename ne tam, kad valgytume, o tam, kad gyventume“.  
                                                                 
 
Dekartas                                                                                                                                                                            
„Mąstau, vadinasi – esu“.

Kantas                                                                                                                                                                                    
„Elkis su kitu taip, kaip norėtum, kad elgtųsi su tavimi“.

Vydūnas                                                                                                                                                                                 
„Niekuomet žmogus nėra toks gražus, koks jis būna kurdamas“.

Per ilgąsias pertraukas mokyklos galerijoje „Erdvė“ vyks skaidrių „Aristotelis - žmogus sukūręs pirmąjį etikos vadovėlį“  pristatymas.

Informaciją paruošė - Daniel  Šer, 5c klasė
Konsultavo – etikos mokytoja Ilona Zazienė

* * * * *

Pasidžiaukime mokyklos mergaičių laimėjimu:  8b kl. mokinės Greta Jokimčiūtė ir Toma Juškaitė (mokytoja Birutė Petkuvienė) 2019-11-14 dalyvavo  „Didžiojo knygų pristatymo konkurso finale 2019"  Šiaulių apskrities P. Višinskio viešojoje bibliotekoje ir laimėjo „Kūrybiško pristatymo" nominaciją.  Labai džiaugiamės! Plačiau paskaityti galima:

http://savb.lt/lt/renginys/didziojo-knygu-pristatymo-konkurso-2019-finalas/

* * * * *

Puiku!

Mūsų Gegužiukai pirmi miesto, pirmi zoninėse kvadrato varžybose. Sveikinimai komandos vadovei Giedrei Steponavičienei ir vaikams. ŠAUNUOLIAI!!! Valio!

2019-11-15

* * * * *

Lapkričio 14 dieną Šiaulių Gegužių progimnazijos 6c klasės mokiniai lankėsi Šiaulių m. Prekybos ir verslo skyriuje.

Mokiniams buvo pravesta ekskursija po mokyklą. Jie sužinojo apie mokyklos sukūrimo istoriją, susipažino su ruošiamomis padavėjų, barmenų, logistų ekspeditorių ir kitas profesijas, vaikščiojo po kabinetus.

Klasės auklėtoja D. Kulikauskienė

2019-11-15

* * * * *

Nuostabus laikas pas Tiberiados brolius!

Tai buvo nauja patirtis mokytis, priimti, bendrauti, rūpintis vieni kitais. Kiekvienas savaip įprasminome kartu su vienuoliais praleistą laiką, buvome šalia, kai reikėjo pagalbos. Turėjome laiko sustoti nuo savo kasdieninio bėgimo.

Mokiniams buvo puiki proga susipažinti, pabendrauti, susirasti draugų, nes dalyvavome brolių organizuojamame paauglių savaigalyje, į kurį susirinko jaunimas iš visos Lietuvos. Geriausias vaikų liudijimas - liūdna išvažiuoti. Ši bendruomenė – graži meilės mokykla, kurioje jaučiamas gyvas ryšys su Dievu.

Bendrystė su Tiberiados broliais palietė kiekvieną ir tikrai išvažiavome kitokie...

Informaciją pateikė Indrė Strelkauskienė, Rosita Kalinienė ir Elvyra Ramoškienė

2019-11-11

* * * * * 

SVEIKINAME

Šiaulių miesto 5 klasių skirtingų gebėjimų mokinių konkurso „Žinau, moku, galiu“ I-os vietos laimėtoją Danielių Joną Gežį, 5e kl., mokytoja R.Balčiūnienė; II-os vietos laimėtoją Igną Senulį, 5d kl., mokytoja V.Žegunienė.

Lapkričio 12 d., jau penktąjį kartą, Lieporių gimnazijoje rinkosi jaunieji inžinieriai. Savo jėgas tiksliųjų ir gamtos mokslų komandiniame konkurse „Inžinerinis šou“ išbandė ir mūsų mokyklos aštuntokai. Šiais metais reikėjo sukonstruoti stipriausią popierinę konstrukciją ir išspręsti daugiausiai tangramo galvosūkių. Puikiai pasirodė dvi mūsų aštuntokų komandos – užimtos antroji ir trečioji vieta.

Matematikos mokytoja Vidmantė Žegunienė

2019-11-13

* * * * *

KONKURSAS „ŽINAU, MOKU, GALIU“

Lapkričio 7 dieną, Gegužių progimnazijoje vyko Šiaulių miesto 5 klasių skirtingų gebėjimų mokinių konkursas „Žinau, moku, galiu“, kuriame dalyvavo mokiniai iš šešių mokyklų (Sandoros, Medelyno, Dainų, „Rasos“, Gegužių progimnazijų ir logopedinės mokyklos). Susirinkusius svečius pasveikino progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, muzikos mokytoja Raimonda Janulienė ir linkėjo visiems sėkmės.

Šiuo konkursu buvo siekiama ugdyti mokinių gebėjimą pritaikyti turimas žinias, motyvaciją ir pasitikėjimą savo jėgomis, suteikti teigiamų emocijų atliekant užduotis jiems priimtinu būdų – planšetėse. Mokiniai savo žinias išbandė lietuvių k., matematikos ir gamtos mokslų mokomųjų dalykų užduotyse. Visi pasirodė puikiai, tačiau susumavus rezultatus paaiškėjo, kad III-ąją vietą užėmė Vygantas Antanas Eigminas, II-ąją Ignas Senulis ir I-ąją vietą laimėjo Danielius Gežys. Sveikiname visus dalyvavusius.

Konkurso organizatorės: specialioji pedagogė – logopedė Neringa Petrauskienė, logopedė Agnė Načienė, matematikos ir IT mokytoja Rasa Balčiūnienė.

2019-11-08

* * * * *

Džiaugiamės mokinių laimėjimais

8b kl. mokinės Greta Jokimčiūtė ir Toma Juškaitė 2019-11-06 dalyvavo atrankiniame „Knygų pristatymo konkurse 2019"  Vaikų literatūros skyriuje ir 5-8 kl. kategorijoje vienbalsiai buvo pripažintos geriausiomis. Ta proga merginos lapkričio 14 d. yra kviečiamos dalyvauti miesto finaliniame konkurso etape. Džiaugiamės ir linkime didžiulės sėkmės! Mokytoja B.Petkuvienė.

****

2019 m. spalio 24 d. Šiaulių Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas) eksponuojama Šiaulių Gegužių progimnazijos pradinio ugdymo Dailės skyriaus 1-3 klasių mokinių  kūrybinių baigiamųjų darbų paroda  „Pasaulis vaiko akimis“. Mokinius ruošė dailės mokytojai: A.Tupikė, L. Lušienė, A. Lučinskienė, J. Šlitė.
Paroda vyks iki lapkričio 15 d.  Kviečiame aplankyti.
Informaciją pateikė dailės mokytoja A. Lučinskienė


* * * * *

Spalio 24 d. Gegužių progimnazijos 5-8 kl. komanda (Daniel Šer (5c), Ignas Indrijauskas (6d), Tautvydas Kačinskas (7b), Mykolas Kazanavičius (8b)) miesto integruotame gamtos ir tiksliųjų mokslų konkurse „Žinių traukinys" laimėjo I-ąją vietą (mokytoja E.Brikienė).

* * * * *

Mokyklos svečiai – būsimi pirmokai

Spalio 24 dieną Gegužių progimnazijoje svečiavosi būsimi pirmokai.

Susipažinti su mokykla ir būsimomis pirmokų mokytojomis atvyko vaikai iš Šiaulių lopšelių - darželių ,,Voveraitė“, ,,Gintarėlis“, ,,Bitė“ ir ,,Kūlverstukas“. Pamokėles vedė mokytojos Aušra, Indra, Rosita, Daiva ir Raimonda. Vaikams buvo puiki proga pabūti tikrais pirmokais.

Džiaugiamės, kad galėjome susipažinti su savo būsimais mokinukais!

2019-10-25

* * * * *

2019 m. spalio 16 d. 9.10 val. vyko mokyklos evakuacijos pratybos „Ekstremali situacija. Evakuacijos veiksmai kilus gaisrui mokyklos patalpose. Evakuacija iš mokyklos patalpų“

Pratybų eigą stebėjo Šiaulių PGV inspektoriai. Pratybose dalyvavo: 766 mokiniai, 67 mokyklos darbuotojai.

Džiaugiamės vykdytomis evakuacijos pratybomis, jų labai geru organizavimo vertinimu, tikime, kad bendro darbo dėka, pasirengimu būsime saugesni, gebėsime apsaugoti šalia esančius.

Reda Zalogienė, direkroriaus pavaduotoja ugdymui
2019-10-16

* * * * *

Juozui Tumui-Vaižgantui 150 metų

 

Šiemet minime lietuvių rašytojo Juozo Tumo-Vaižganto 150-ąsias gimimo metines. Ne veltui 2019-ieji yra paskelbti Vaižganto metais.

Vaižgantas - gerai žinomas Lietuvos rašytojas, ,,deimančiukų ieškotojas“, parašęs apysaką „Dėdės ir dėdienės“. Žinome, kad ši apysaka apie Mykoliuką ir Severiutę, kurie labai seniai, dar baudžiavos laikais, mylėjo vienas kitą, bet gyvenimo ir žmonių, o gal likimo buvo išskirti… Dar esame skaitę ir apie tokį Napalį, „kuris darbus dirba“ ir yra epinio kūrinio „Pragiedruliai“ svarbus veikėjas, apie Aleksiuką ir jo sergančią motutę, kuri pasveiko nuo sūnelio parneštų uogų, kurių jis surado raiste, pilname gyvačių... Dar viena ausimi esame girdėję, kad Vaižgantas buvo senovės lietuvių linų ir kanapių dievas. Bet Juozas Tumas juk buvo kunigas?

Taip, jis buvo žmonių mylimas kunigas, spaudos darbuotojas, literatūros istorikas, kritikas, visuomenės veikėjas, pedagogas, muziejininkas. Šakota, įvairiapusė asmenybė, apie kurios gyvenimą iki šiol pasakojama daugybė istorijų...

Tie, kurie domisi literatūra, kam įdomu daugiau sužinoti apie rašytoją, kviečiame į mokyklos M. K. Čiurlionio alėją, kur galėsite susipažinti su Vaižganto svarbiausiais gyvenimo ir kūrybos faktais, pamatyti nuotraukų išleistame stende, skirtame Juozui Tumui-Vaižgantui paminėti.

Stendą parengė ir informaciją pateikė lietuvių k. ir literatūros mokytoja Laima Tamulevičienė

2019-10-21

* * * * * 

PENKTOKŲ KRIKŠTYNOS

 

Praėjo beveik du mėnesiai, kai mūsų penktokėliai, palikę pirmąją savo mokytoją, saugią klasę, žengė į pagrindinio ugdymo pakopą. Jiems reikėjo įveikti daug nerimo, patirti daug naujų dalykų. Tačiau per šį laiką mažieji apsiprato ir sėkmingai įveikė visus iškilusius sunkumus.

Tai stebėję šeštokai nusprendė, kad laikas „mažiukams” tapti pilnateisiais progimnazijos mokiniais, ir surengė jiems krikštynas. Spalio  23 dieną mokykloje vyko labai laukiama šventė – penktokų krikštynos, simbolizuojančios buvusių pradinukų  įšventinimą į tikruosius  progimnazijos  mokinius.

Atlikę visas skirtas užduotis, penktokai paragavo ,,Krikšto vaisiaus“, iškilmingai tarė priesaikos žodžius, gavo krikšto pažymėjimus ir tapo pilnaverčiai vyresniųjų klasių mokiniai.

Linkime jiems, kad būtų stropūs, pilni gerų idėjų, atsakingi ir rūpestingi mokiniai.

Su linkėjimais  6 klasių auklėtojų vardu

6b klasės auklėtoja Rasa Žemaičiūnienė

2019-10-24

* * * * *

2019 METŲ SPALIO 10 D.  18 VAL. VYKO„DŽIAUGSMO DIRBTUVĖLĖS PAMOKOJE“. Plačiau...

 Mokytojų vestos mokiniams, jų tėveliams pamokos...

Administracija
2019-10-11

* * * * *

„GYVŪNAI APLINK MUS“
Spalio 4 dieną visas pasaulis švenčia Pasaulinę gyvūnų dieną. Gyvūnų diena minima nuo 1931 metų Florencijoje vykusios gyvūnų globos konferencijos. Šventei spalio 4 diena, šv. Pranciškaus vardinės, pasirinktos neatsitiktinai – jis laikomas gyvūnų globėju. Pasaulinę gyvūnų dieną ne tik švenčiama, tą dieną žmonės skatinami susimąstyti apie gyvūnijos apsaugą ir priežiūrą, gyvūnų teises, atkreipiamas dėmesys į opias gyvūnų problemas, netinkamą elgesį su jais. Taip pat raginama prisiminti savo atsakomybę gyvūnams, nes būtent mes, žmonės, juos prisijaukinome, todėl privalome jiems užtikrinti saugų ir pilnavertį gyvenimą.
Spalio 9 dieną nuo ankstyvo ryto susirinkę 1 – 4 kasių mokiniai paminėjo šią dieną. Kartu su tėveliais, seneliais iš namų atsivedė, atsinešė savo augintinius. Mokyklos kieme ir salėje surengta augintinių paroda, kurioje dalyvavo įvairūs graužikai, vėžliukai, triušiukai, žuvys, katės, šunys... Renginio metu susirinkusieji pamatė, stebėjo, džiaugiesi, išgirdo kaip reikia rūpintis augintiniais. Po didžiulio šurmulio mokyklos stadione Šiaulių pasienio užkardos pareigūnai V. Dabulskis, A. Mačanskis  su šunimi Noks supažindino, su kinologo ir pasieniečio darbu, šios profesijos ypatumais. Išlydėję svečius ir savo augintinius, mokinukai apibendrino įgytas žinias ir sukūrė informacinį plakatą, kurį pristatė dailės galerijoje „Sveikuolių alėjoje“.
Mokiniai su didžiausiu rūpestingumu, padedami savo mokytojų sunešė lauknešėlius ir lydimiprojekto  koordinatorės Linos Lušienės -  pavaduotoja ugdymui, organizatorių V. Pastorastienės, I. Strelkauskienės, D. Urbonienės iškeliavo į VŠĮ gyvūnų prieglaudą „BINADĄ“.
Džiugu, kad vaikų klegesys ir meilė gyvūnams toks artimas.


* * * * *

SVEIKINAME!!!

Tarptautiniame mokinių piešinių parodoje- konkurse „MIŠKO DVASIA. GIESMININKŲ ŠALYJE“, 11-14 metų dalyvių amžiaus grupėje mūsų mokyklos mokinius lydėjo sėkmė:

I vietą laimėjo 6d kl. mokinys KEVINAS SABATAUSKAS;

Nominaciją už „Ypatingą polėkį“ - 6d kl. mokinys MANGIRDAS NORYS.

Sėkmės kūryboje ! Dailės mokytoja Jūratė Šlitė

2019-10-07

* * * * *

LYDERIO DIENA GEGUŽIŲ PROGIMNAZIJOJE – SPALIO 5 D.

SVEIKINAME GEGUŽIŲ PROGIMNAZIJOJE IŠRINKTUS 2019 M. METŲ MOKYTOJUS:

- mokytojų balsavimo duomenimis — Mokytojas – Kolega — direktoriaus pavaduotoja ugdymui, matematikos IT mokytoja REDA ZALOGIENĖ,

- tėvų balsavimo duomenimis (1-4 kl.) — Metų mokytoja — pradinio ugdymo, 1a klasės auklėtoja, mokytoja AUŠRA ADOMAITIENĖ,

- tėvų balsavimo duomenimis (5-8 kl.) — Metų mokytoja — matematikos mokytoja, 7a klasės auklėtoja, mokytoja EVELINA BRIKIENĖ.

- mokinių balsavimo duomenimis — Mano širdies mokytojas — matematikos mokytoja, 7d klasės auklėtoja, mokytoja VIDMANTĖ ŽEGUNIENĖ.

Informaciją pateikė R.Zalogienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

2019-10-04

* * * * *

2019 m. spalio 3 dieną mokykloje organizuotas LR Konstitucijos egzamino I etapas.

Už egzamino organizavimą dėkojame istorijos mokytojams K.Karošaitei, N.Teišerskienei ir M.Agamalijev.

Džiaugiamės mokiniais, kurie pateko į LR Konstitucijos egzamino II etapą:

Ignas Indrijauskas (6d).

Haroldas Vitkauskas (6d).

Tautvydas Kačinskas (7b).

Augustas Narkūnas (7b).

Ignas Stankevičius (7d).

Gabija Kavaliauskaitė (8c).

Linkime jiems sėkmės!

2019-10-03

* * * * *

UGDYMO DIENA PROGIMNAZIJOJE – EUROPOS KALBŲ DIENA

2019 m. rugsėjo 26 d. Gegužių progimnazijos mokinius suvienijo Europos kalbų diena, kurios tikslas - skatinti mokytis užsienio kalbų, ugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, o ypač savo gimtajai kalbai.

 

Šią dieną mokiniai paminėjo dalyvaudami įvairiose veiklose. Per pirmą pamoką, susipažinę su Europos kalbų dienos išskirtinumu ir prasme, pažiūrėję mokinių projekto pristatymą, kiekvienas pasidarė popierinę knygelę. Joje užsirašė įvairių kalbų žodžius, posakius, kuriuos nori išmokti, ir iliustravo Europos šalių vėliavėlėmis. Antros pamokos pradžioje dėmesį prikaustė Tautvydo Kačinsko, 7 b. klasės mokinio,  per radijo tašką pristatyta Taisyklingos kalbos valandėlė, pakvietusi į kelionę - įvairių dalykų pamokas - ir atkreipusi dėmesį į žodžius, kurie neturėtų teršti mūsų gimtosios kalbos. Po to mokiniai patys atliko praktinį darbą - ieškojo sakiniuose barbarizmų,  žargonų ir keitė juos lietuviškais žodžiais. Per trečią pamoką skambėjo gražiausi lietuviški žodžiai. Kiekviena klasė išrinktus penkis žodžius surašė ant popierinių paukščių, kurie sutūpė ant mokyklos sienų. Ketvirtą pamoką vykusi viktorina apie Europos kalbas praplėtė mokinių akiratį. Penkta pamoka buvo skirta filmų (,,Lietuvių kalba viešajame gyvenime", ,,Mokslo sriuba: lietuvių kalbos kilmė ir unikalumas") peržiūrai ir diskusijai apie gimtąją kalbą. Šešta pamoka visus pakvietė į muzikinį Europos kalbų konkursą. Mokiniai turėjo galimybę paspėlioti, kokiomis kalbomis atliekamos dainos, ir patys padainuoti.

Turiningai prabėgusi Europos kalbų diena padovanojo daug gerų emocijų, pažadino žingeidumą ir suvokimą, kad kalbų mokytis įdomu ir prasminga.  

Organizatoriai - užsienio k. ir lietuvių k. metodinių grupių mokytojos

2019-09-27

* * * * *

Rugsėjo 19 dienos vakarą po darbų į Šiaulių Gegužių progimnazijos aktų salę sugužėjo 1 – 2  klasių tėveliai pasiklausyti paskaitų ciklo, kaip auginti, auklėti savo vaikus.
Vaikams reikia taisyklių ir ribų, didelę reikšmę turi tai, kokiu būdu šios taisyklės ir ribos sukuriamos, įtvirtinamos ir apie tai kalbėjo Šiaulių miesto Pedagoginės psichologinės tarnybos socialinė pedagogė Ligita Mickienė. Specialistė paaiškino, kad vaikas turi žinoti, kokio elgesio iš jo tikimasi ir tėvai turi aiškiai jam apie tai pasakyti, parodyti ar leisti pačiam vaikui aiškiai suprasti jam keliamus reikalavimus ir gyvensenos dėsnius.
Auginant vaikus reikia ne tik nustatyti elgesio ribas, bet tampa aktuali ir patyčių problema, todėl Jekaterina Steponavičienė, Inga Baranauskė ir  Silva Šimkevičienė (vyr., specialistės iš Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) tėvelius supažindino, kas yra patyčios, kaip jas atpažinti ir kokia gali būti suteikta pagalba. 
Po pranešimų tėveliams kilo įvairių klausimų į kuriuos atsakymus pateikė specialistės.
Po paskaitų ciklo 1 klasių tėvelių susirinkimuose apsilankė Irmina Ramanauskienė (visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūra Šiaulių Gegužių progimnazijoje), kuri supažindino tėvelius su savo darbo specifika (tikslais, uždaviniais, funkcijoms) progimnazijoje. Taip pat 1 klasių tėvelių susirinkimuose dalyvavo Karolina Sankauskaitė (visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti  burnos sveikatos stiprinimą), kuri kalbėjo apie individualią vaiko burnos priežiūrą, higieną, dantukų silantavimą, florozę – baltus debesėlius ant dantukų ir ortodonto teikiamą pagalbą.
Dėkojame specialistėms ir tikimės, kad gauta informacija tėveliams bus naudinga auginant savo vaikučius.

Informaciją ir nuotraukas pateikė
Jurgita Laidauskienė, 1-4 klasių socialinė pedagogė


* * * * *

Piligriminis žygis į Šiluvą

2019 m. rugsėjo 6-7-8 dienomis vyko jau XVII-tasis piligriminis žygis iš Kryžių kalno į Šiluvą. Šeši Gegužių progimnazijos 8-okai su tikybos mokytoja Elvyra Ramoškiene dalyvavo šiame žygyje ir savomis kojomis įveikė 75 kilometrus.

Džiaugiamės galėję išbandyti savo jėgas ir kojų tvirtumą keliaudami kartu su 400 piligrimų į Švč. Mergelės Marijos šventovę. Namo grįžome pavargę, bet laimingi, jog pavyko pasiekti tikslą.

Elvyra Ramoškienė, tikybos mokytoja

2019-09-09

* * * * *

„Gegužių PIN kodas“
Mokslo metai Gegužių progimnazijoje prasideda su polėkiu. Rugsėjo 5 diena, pirmas mokslo metų penktadienis, pažymėtas švenčiant miesto gimtadienį „Šiaulių dienos 783“. Bendradarbiavimo stiprinimui, supažindinimui su neformaliuoju ugdymu, į progimnazijoje organizuotas menines ir sportines veiklas, sugužėjo mikrorajono lopšelių darželių „Kūlverstukas“, „Gintarėlis“, „Voveraitė“ ir „Bitė“ priešmokyklinių grupių auklėtiniai.
Progimnazijos aikštėje vaikučių laukė meninės saviraiškos, bendravimo ir gerų emocijų kupini sporto, šokio, muzikos bei dailės edukaciniai užsiėmimai. Dailės ir technologijų mokytojai padėjo vaikams išreikšti savo nuotaiką skirtingomis saviraiškos formomis: vaikai turėjo galimybę spalvotomis kreidomis papuošti aikštės plyteles, pasijusti tikrais dailininkais ir nutapyti ant drobės akriliniais dažais „Paukščius“, sukurti kolektyvinį piešinį „Miestas“ kreidomis ant didžiulio popieriaus lapo. Kartu su progimnazijos socialinėmis pedagogėmis darželinukai išlankstė ir suklijavo spalvotus kardelius – Baltijos kelio trisdešimtmečio simbolį. Sporto salėje – žaidė įvairius žaidimus, o „Meno sodo“ kiemelyje kartu su aktyvo mokinukais šoko linijinius šokius ir dainavo.
Nuotraukose atsispindi vaikų džiaugsmas, susikaupimas ir geros emocijos. Dėkojame už buvimą kartu. Tikimės dar pasimatyti.
Už pagalbą organizuojant „Gegužių PIN kodą“ dėkojame dailės ir technologijų mokytojams Aušrai Lučinskienei, Vitai Žabarauskaitei, Jūratei Šlitei, Ilmarui Oss, socialinėms pedagogėms Jurgitai Laidauskienei ir Indrei Strelkauskienei, muzikos mokytojai Raimondai Janulienei ir progimnazijos aktyvo mokiniams, fizinio ugdymo mokytojams Giedrei Steponavičienei, Arūnui Kačerauskui, Kęstučiui Ignotui.

Lina Lušienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui