Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 190532281, S.Dariaus ir S.Girėno g. 22, LT-78302 Šiauliai, Tel./faks. (8 41) 55 25 60, el. p.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.  

           

Būsimiems pirmokams

* * * * *

Šiaulių Gegužių progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė atostogauja nuo 2021 m. balandžio 19 d. iki gegužės 12 d. 

Progimnazijos direktorę pavaduoja Reda Zalogienė, pavaduotoja ugdymui (tel. 8-41-552629)

* * * * *

POTVARKIS DĖL SILVIJOS BARANAUSKIENĖS SKYRIMO Į ŠIAULIŲ GEGUŽIŲ PROGIMNAZIJOS DIREKTORIAUS PAREIGAS

* * * * *

Skelbiama Gegužių progimnazijos direktorės Silvijos Baranauskienės
2020 m. veiklos ataskaita.
2021-01-19
* * * * * 

Aktuali informacija dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos):

Sprendimas dėl pavedimo organizuoti, koordinuoti ir vykdyti savikontrolę greitaisiais antigeno testais ugdymo įstaigose. Plačiau...

Savikontrolės testai mokiniams. Plačiau...

Profilaktinio testavimo galimybės. Plačiau...

LR Vyriausybės nutarimu visoje Lietuvoje pratęsiamas karantinas (iki 2021 m. gegužės 31 d.).
Kas keičiasi ugdymo procese nuo gruodžio 16 d. iki karantino pabaigos? ŠMSM informacija.
Sąlygos, kuriomis vyks ugdymas nuo 2020 m. gruodžio 16 d. iki 2021 m. balandžio 30 d. Daugiau informacijos.
Šiaulių miesto administracijos direktoriaus įsakymas dėl ugdymo proceso organizavimo karantino pakeitimo. Plačiau...

Priminimai:
1-4 kl. mokiniams nuo 2021-03-22 ugdymas vyksta kontaktiniu būdu.
5-8 kl. mokiniams ugdymas vyksta nuotoliniu būdu.
1-8 kl. mokiniams pirmadieniais - penktadieniais 14.00-15.20 val. vyksta nuotolinis mokymas - konsultavimas (plačiau: Pamokų tvarkaraščiai).

LR Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimai skelbiami interneto svetainėje.
Aktuali informacija Šiaulių miesto gyventojams dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) skelbiama Šiaulių miesto savivaldybės interneto svetainėje.
Tvarka dėl kaukių dėvėjimo mokiniams. Plačiau...
Algoritmas - kaip elgtis susidūrus su COVID-19 !!!

* * * * *

Lopšelio-darželio „Vaikystė“ bendruomenė linki, kad kiekvienas pedagogas pažiūrėtų į vaiką pro jo vaikystės langą!
Nuo 2021 m. gegužės 6 d. Šiaulių Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ eksponuojama lopšelio-darželio „Vaikystė“ organizuota paroda „Pro vaikystės langą“. Parodos dalyviai Lieporių mikrorajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų „Bitė“, „Gintarėlis“, „Vaikystė“, „Pasaka“, „Smalsieji pabiručiai“, „Trys nykštukai“, „Varpelis“, „Voveraitė“ ugdytiniai, tėvai, pedagogai ir Gegužių progimnazijos pradinių klasių mokiniai, pedagogai.
Parodoje eksponuojama apie 1751 miniatiūra – degtukų dėžutės, tapusios piešinio rėmeliu. Miniatiūros sukurtos įvairiomis priemonėmis bei technikomis. Kiekviena ugdymo įstaiga pristatė ne mažiau kaip 100 miniatiūrų, o organizatoriai – net 850 miniatiūrų.

Kviečiame pasidžiaugti.
Lina Lušienė,
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui


* * * * *
 

KELIAUJANTIS MENAS
Virtuali Gegužių progimnazijos Dailės skyriaus 3-4 kl. mokinių piešinių paroda „SPALVŲ TAKAIS“ vieši Kuršėnų meno mokyklos Facebooko virtualioje galerijoje „Kuršėnų meno mokyklos dailės specialybė“.
Minčių ir spalvų kelionėje dailės skyriaus mokiniai skubėjo pažadinti pasakų herojus ir pavasario žiedus. Klausydamiesi paukščiukų ir laumžirgių kuždesių ir giesmių, rasdami stebuklingą batelį, velykinį margutį, bei sutikdami įvairias miško šeimynas- mažieji dailininkai dalinasi išgyventais mažais stebuklėliais, kuriuos grafikos ir tapybos darbuose įamžino su didžiuliu noru ir džiaugsmu. Tegul teptukų ir pieštukų draugystė leidžia kiekvienam sukurti patį didžiausią vaivorykštės spalvom nulietą stebuklą.
Mokiniai siunčia pačius gražiausius linkėjimus visiems, kurie myli Meną.
2021-05-05
Dailės mokytoja Jūratė


* * * * *
 

SVEIKINAME !!!
Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos organizuotame respublikiniame pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų konkurse „Žydintis medis“ dalyvavo net 1507 mokinių darbai.
3DS1 kl. mokinės, Akvilės Lapeikaitės žydintis medis komisijos buvo pastebėtas tarp 335 trečiokų darbų.
Akvilei  įteikta padėka „Už menines idėjas ir kūrybiškai atskleistą grožį“. Sveikiname ir kitus konkurso dalyvius.
Dailės mokytoja Jūratė Šlitė
2021-05-04


* * * * *
 

KIEKVIENAI PAUKŠTEI GRAŽIAUSIAS SAVAS PAUKŠTUKAS
Mielos, Mamos - mūsų kūrybos paukštukai - su meile - Jums...


Kūrė iš ekologinių medžiagų, stengėsi - 6b mokiniai, padedami Vilniaus universiteto Šiaulių Akademijos Botanikos sodo edukatorės Linos Šuntaitės - Kruopienės. Projektas „Gamtos laboratorija Šiauliuose“ 6b lizdo auklėtoja Ilona
* * * * * * 

GEGUŽIŲ MADOS ŠOU - 2021 PAVASARIS „SUKNELĖ MAMAI“

Kolekcijoje dominuoja gipiūrai, nėriniai, gėlių raštai, siuvinėtos detalės ir įmantrūs audiniai. Visos kolekcijos suknelės yra vienetinės, išskirtinės. Šių suknelių autoriai- 3DS1 ir 4DS2 kl. mažieji dizaineriai, kurie sukneles kūrė savo mamoms- šiuolaikinėms, drąsioms ir savimi pasitikinčioms moterims.
Patys nuoširdžiausi linkėjimai kiekvienai Mamai.
P.S.: gyva piešinių paroda eksponuojama Šiaulių miesto savivaldybės Viešosios bibliotekos „Aido“ vaikų filiale.
Dailės mokytoja Jūratė Šlitė
2020-04-30


* * * * *

Balandžio 19 – 30 dienomis socialinių įgūdžių pamokėlėse, specialiojo pedagogo ir logopedo pratybose 4-5 klasių skirtingų gebėjimų mokiniai įsitraukė į pažintinę, kūrybinę, patyriminę veiklą. Mokiniai domėjosi akmens istorija. Užsiėmimuose pristatė tai, ką įdomaus sužinojo apie akmenis. Diskutavo, kokia yra akmens reikšmė ir galia. Piešdami ant jų įsitikino, kad akmuo turi ne tik savo gamtinę prigimtį, bet ir kūrybinę. Sukurti piešiniai ant akmens persikėlė į popieriaus lapą, sukurdami visai kitokią „Akmenukų istoriją“. Veiklos metu mokiniai lavino kalbinius gebėjimus, garsinės analizės įgūdžius, prisiminė kalbos dalis ir patyrė daug teigiamų emocijų.

 

Švietimo pagalbos mokiniui specialistų metodinė grupė

* * * * *

SVEIKINAME!

2021 m. balandžio 22 d. vykusiame pirmosios 7-8 klasių nacionalinės geografijos olimpiados Finaliniame ture Gegužių progimnazijos 8B klasės mokinys Tautvydas Kačinskas (mokytojas Marius Norbutas) užėmė 3 vietą tarp visų Lietuvos aštuntokų. Sveikinimai su pasiekimu!

* * * * * 

SVEIKINAME! Šiaulių miesto 5–6 klasių mokinių dailės olimpiados nugalėtojai:

  1. Eglė Lukoševičiūtė, 5c klasė (mokytoja Jūratė Šlitė) – I vieta.
  2. Ieva Varpučinskytė, 6c klasė (mokytoja Jurgita Januškevičienė) –  I vieta.
  3. Gabija Golubovaitė, 6c klasė (mokytoja Jurgita Januškevičienė) –  II vieta.

2021-04-28
* * * * *

Kalbinė viktorina „Žaidžiu žodžiu“ 3 kl. mokiniams

2021 m. balandžio 29 d. Gegužių progimnazijoje vyko respublikinė 3 kl. skirtingų gebėjimų mokinių kalbinė viktorina „Žaidžiu žodžiu“. Joje susirinko komandos iš 5 skirtingų mokyklų – Šiaulių Gegužių progimnazijos, Šiaulių Dainų progimnazijos, Šiaulių „Juventos“ progimnazijos, Šiaulių sanatorinės mokyklos bei Kretingos Marijoto Daujoto progimnazijos. Viktorinos metu dalyviai atliko įvairaus pobūdžio užduotis: ieškojo žodžių, galvojo priešingos reikšmės žodžius, žargonus keitė taisyklingai vartotinais žodžiais, sudarinėjo giminiškus žodžius, rinko išsibarsčiusius žodžius bei bandė sugalvoti kuo daugiau žodžių su duotais dvibalsiais. Komandų kapitonai drąsiai pristatė savo komandas, kurios visas užduotis atliko smagūs, puikiai nusiteikę, su šypsenomis veiduose.

Organizatorės pedagogės A. Načienė, A.Vedeckienė, I.Griniūtė

* * * * * 

Šokis - tiesiog malonumas, pramoga ir scenos menas, skirtas išreikšti emocijas, pademonstruoti kūno plastiką ir lankstumą. Ir visa tai atspindi parodoje „ Šok ir nesustok“...
Šokio mokytoja Daiva Virakienė

VIRTUALI PARODA

* * * * *

Tarptautinė virtuali paroda „Būk sveikas, pavasari!”
Pavasaris – gamtos atgimimo, šilumos ir šviesos sugrįžimo laikas! Kvepiantis, paukštelių čiulbesio, pumpurų, pirmųjų žiedų bei šventinių velykinių nuotaikų prisotintas metų laikas paskatino pradinukus dalyvauti tarptautinėje parodoje „Būk sveikas, pavasari!”. Savo kūrybinius darbelius atsiuntė dvidešimties Lietuvos mokyklų ir keturių užsienio (Italijos, Ispanijos, Slovėnijos ir Bulgarijos) šalių mokinukai. Nuostabiais vaikų darbeliais galime pasidžiaugti virtualioje parodoje Šiaulių Gegužių progimnazijos svetainėje.
Pradinukų darbelių iš laisvai pasirinktų medžiagų parodą organizavo mokytoja Edita Montvilienė
VIRTUALI PARODA

Šiaulių Gegužių progimnazijoje surengtame Tarptautiniame virtualiame mokinių kūrybinių darbų konkurse-parodoje „Būk sveikas, pavasari“  eksponuojami 4 – 12 klasių mokinių 121 sukurtas karpinys iš Šiaulių „Dermės“ mokyklos, Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos, Kuršėnų Pavenčių mokyklos – daugiafunkcinio centro, Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos, Šiaulių Ragainės progimnazijos, Šiaulių Dainų progimnazijos, Šiaulių Gytarių progimnazijos, Joniškio „Aušros“ gimnazijos, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos, Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos, Pociūnėlių pagrindinės mokyklos Radviliškio r., Šiaulių universitetinės gimnazijos, Šiaulių Gegužių progimnazijos. Juos ruošė 19 šalies mokytojų.
Nuoširdžiai dėkojame visiems jauniesiems kūrėjams ir jų mokytojams.
Dailės mokytoja metodininkė D. Kulikauskienė
VIRTUALI PARODA

Gražų drabužį/pavasaris renkasi/kad tik žalesnį.
                                                        Eva Jankutė 

5-8 klasių Lietuvos mokiniai tarptautiniame projekte „BŪK SVEIKAS, PAVASARI!“ buvo pakviesti išbandyti japonišką žanrą - haiku. Iš rytų kilusi poezija pasižymi glaustumu, fragmentiškumu, matematikos ir poezijos derinimu. Kviesta atidžiau įsižiūrėti į pavasarį, sustabdyti jo grožį žodžių kadruose, rašyti neskubant,  įsigilinus į žodžių prasmę ir skambesį. Sulaukta darbų iš Kauno, Joniškio, Radviliškio, Šiaulių miesto. Dauguma dalyvių pripažino, kad tai buvo tokio žanro pirmieji jų bandymai. Tačiau kūrybingos asmenybės neišgąsdina jokie formos reikalavimai. Mokinių eilėse dvelktelėjo pavasariniai vėjai, sužydo snieguolės, žibutės, sušurmuliavo gandrai ir viską nušvietė sugrįžusi saulė, šiluma, nauja pradžia.
Mokiniai dovanoja ir anglų kalba sukurtus haiku ir akrostichus (eiliuotus tekstus, kurių eilučių pirmosios raidės, skaitant nuo viršaus į apačią, sudaro žodį arba posakį. Tai poetinės išraiškos priemonė, žaidimas, šifruotė), įkvėptus pavasariu.
Gamtos atbudimas, nuostabių akimirkų grožis suspinduliavo mokinių kompiuteriniuose piešiniuose. Savo darbelius atsiuntė dalyviai iš įvairių Lietuvos kampelių bei Izraelio.
Mokinių kūrybinius darbus galite pamatyti virtualioje parodoje.
Mokytojos Jurgita Mickutė Penikienė, Ieva Rafael ir Inga Turovaitė
VIRTUALI PARODA

* * * * *

SVEIKINAME!

Sabina Ričkutė, 5d klasė (mokytoja Oresta Malcevičienė) – Šiaulių miesto 5 klasių mokinių biologijos olimpiada, III vieta

* * * * *

SVEIKINAME!

Viltė Riaubaitė, 5d kl. mokinė (mokytoja R.Balčiūnienė) – šalies kompiuterinio atvirukų konkurso „Velykų belaukiant“ (statinio atvirukų kategorijoje) II vietos laimėtoja.

* * * * *

SVEIKINAME!

Respublikinio mokinių rašinių konkurso „Kaip supranti V. Mačernio žodžius: ,,Mes patys esame šviesa, mes patys esame saulė''?“, skirto Pasaulinei kultūros dienai, nugalėtojai:

Tautvydas Kačinskas, 8b kl. (mokytoja Birutė Petkuvienė) – 1 vieta;

Aurejus Tvaskūnas, 7d kl. (mokytoja Inga Turovaitė) – 3 vieta;

Ugnė Limantaitė, 8b kl. (mokytoja Birutė Petkuvienė) – dalyvė.

Plačiau... 

* * * * *

ŠIAULIŲ GEGUŽIŲ PROGIMNAZIJOJE RENGINYS, SKIRTAS  V. MAČERNIO METAMS

2021-uosius Lietuvos parlamentas skyrė pagerbti Lietuvai nusipelniusias istorines asmenybes. Viena iš tokių asmenybių yra ir iš Žemaitijos kilęs poetas Vytautas Mačernis. Plačiau apie renginį...

* * * * *

Pirmieji berželiai žaliuoja,
Saulutė gera, lyg mama
Margiausiais margučiais marguoja
Pavasario šventė linksma...

Piešinių paroda ,,Velykinis margutis“
Su džiugesiu ir šviesa į duris beldžiasi pavasaris, netrukus virs šviesiomis dienomis. Piešinių paroda „Velykinis margutis“, skirta džiugiausiai ir labiausiai laukiamai Šv. Velykų pavasario šventei. Visoje Lietuvoje minima pavasario atėjimo šventė – Kristaus prisikėlimo diena, simbolizuojanti gamtos atbudimą.
Todėl dalinamės su Jumis ne tik šventiniu džiaugsmu, bet ir Šiaulių miesto 1-4 klasių mokinių piešiniais, atidarydami mokyklos tinklapyje virtualią parodą. Parodoje eksponuojami Medelyno, Salduvės, Gytarių, Rėkyvos, „Juventos“, Vį Šiaulių jėzuitų, Dainų, Vinco Kudirkos, ,,Sandoros“, Gegužių progimnazijų mokinių darbai.
Džiaugiamės ir dėkojame mokytojoms, mokiniams už unikalius, savitus, spalvingus piešinius. Tegu mus pasitinkanti pavasario šiluma ir spalvingi mokinukų piešinėliai suteikia naujų jėgų kurti ir tobulėti, o visai mokyklos bendruomenei linkime švęsti Šv. Velykas su pilna tyrumo ir vilties širdimi.
Piešinių parodą organizavo Šiaulių Gegužių progimnazijos pradinių klasių mokytojos Virginija Pastorastienė, Ingrida Strelkauskienė, Diana Urbonienė.
2021-04-02
VIRTUALI PARODA
* * * * *

Saulėtų, linksmų ir spalvotų Šv. Velykų
Sutraukiusi ledo grandines šaltas
Į dangų Saulė pakilti skubėjo,
Sugrįžtančių paukščių svajingas dainas
Išgirskim ir džiūgaukim - Velykos atėjo!

Kviečiame į gyvą Dailės skyriaus 3 kl. 1 gr. ir dailės studijos „Dailiukas“ mokinių tapybos darbų parodą „Margučių linksmybes“ Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido" filiale (Aido g. 27)
Mažieji dailininkai ir dailės mokytoja Jūratė Šlitė
PARODA
* * * * *

SVEIKINAME 2021 m. vasario – kovo mėnesiais Šiaulių vyskupijos Katechetikos centro organizuoto mokinių konkurso „Šv. Juozapas - Visuotinės Bažnyčios globėjas“ I vietos nugalėtoją - Dailės skyriaus 3 kl.  mokinį Danielių Mickų (mokytojos Elvyra Ramoškienė, Lina Lušienė)
* * * * *

GRAŽIAUSIOS VERBOS, KAI KURI PATS

Kai pradeda ilgėti diena ir šviesa nugali tamsą, o  parskridę paukščiai kviečia švęsti gamtos pabudimą  - atkeliauja Verbų sekmadienis. Ši archajiška šventė mums primena protėvių stiprų ryšį su gamta, norą
apsaugoti savo namus nuo įvairių nelaimių.
Gegužių progimnazijos bendruomenės „Mildauninkų“ klubo ir 6b klasės nariai maloniai pasinaudojo Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Botanikos sodo  kvietimu – dalyvauti nuotolinėje edukacijoje „Verba,
verbelė... “ ir  kurti savo verbeles iš dovanotų įvairių augalų rinkinių.
Tradicijų tąsa ir šeimų stiprybė – bendrose, džiaugsmą teikiančiose kūrybinėse  veiklose, siekiant pažinti gamtą, simboliką ir tradicijas...
Projektą „Gamtos laboratorija Šiauliuose“ finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė.
Informaciją paruošė –
Ilona Zazienė, Gegužių progimnazijos etikos mokytoja, klubo „Mildauninkai“ direktorė