Veikla

Virtuali dailės studijos „Dailiukas“ piešinių paroda „Žiemos stebuklai“
1-4 klasių mokinukai šventinėmis spalvomis nuspalvino kiekvieną baltą lapą. Čia rasite kiekvieno šypseną, žibančias laimingas akis ir krykštavimą, ir džiaugsmo spindulį širdies.
Kiekvienas iš mūsų linkime Jums:
Linkiu šiltų ir sausų batų,
Garuojančių kvapnių arbatų,
Švelnios ir minkštos kepurės,
Daug gardumynų ant keptuvės,
Žiemiškai baltos pūgos
Ir storos pūkų kaldros,
Stebuklingos Kalėdų nakties
Bei pačios geriausios kloties!
https://www.biblioteka.smsvb.lt/renginiai/ziemos-stebuklai-aido-filiale/
„Dailiuko“ dailės mokytoja Jūratė Šlitė
2020-12-11
* * * * *

PARODA „ŽIEDYNAI“, skirta Tarptautinei mokytojų dienai
Prašau priimt šiai šventei puokštę
Iš menančių pavasarį žiedų, –
Tegu jie laimės šypsniu puošia,
Po jais paslėptą džiaugsmą Jums randu.
Tegul patys gražiausi žiedai nuspalvina Jūsų dieną J
Pačius gražiausius linkėjimus siunčia neformaliojo vaikų švietimo programos „Meno sodas“ studijų „Dailiuko“ ir „Potėpio“ dailininkai visiems mokyklos mokytojams J
Paroda eksponuojama Šiaulių m. Savivaldybės Viešosios bibliotekos Aido filiale, Aido g. 27.
Vadovė Jūratė Šlitė, 2020-10-05

Virtualios neformaliojo vaikų švietimo programos „Meno sodas“ būrelių/studijų parodos:

Tapybos studija „Potėpis“
Dailės studija Dailiukas“
Dailės studija „Mažieji menininkai”
Keramikos studija „Įdomioji skulptūra“
Rankdarbių ir dekoravimo studija „ARTdeco“
Medžio apdirbimo ir technologijų būrelis „Medžio magija“
Kulinarijos ir konditerijos studijos „Gegužių smaližiai“ ir „Gegužių šefai“
2020-05-13

2019 m. liepos 3–7 dienomis jau penktąjį kartą Šiauliuose vyko tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“.
2019-07-05  nuo 21 val. iki 00.30 val. bulvare Kultūros ir meno naktis visus įtraukė ne tik šokiais, dainomis, žaidimais, lėlių spektakliais, poetų varžytuvėmis, parodomis bet ir Gegužių progimnazijos organizuota menine akcija „Žydintis gyvenimas Šiauliuose”. Miestelėnai ir svečiai, padedami progimnazijos dailės mokytojų Reginos Rudienės, Vitos Žabarauskaitės, Ilmaro Oss, Aušros Lučinskienės, Linos Lušienės, Aušros Didžgalvienės, Jūratės Šlitės, Jurgitos Januškevičienės, kartu kūrė paveikslus Saulės miestui. Kiekvienam akcijos dalyviui buvo įteikti progimnazijos mokytojų ir mokinių kurti popieriniai žiedai-apyrankės.


* * * * *

„Gegužių PIN kodas“
Mokslo metai Gegužių progimnazijoje prasideda su polėkiu. Rugsėjo 5 diena, pirmas mokslo metų penktadienis, pažymėtas švenčiant miesto gimtadienį „Šiaulių dienos 783“. Bendradarbiavimo stiprinimui, supažindinimui su neformaliuoju ugdymu, į progimnazijoje organizuotas menines ir sportines veiklas, sugužėjo mikrorajono lopšelių darželių „Kūlverstukas“, „Gintarėlis“, „Voveraitė“ ir „Bitė“ priešmokyklinių grupių auklėtiniai.
Progimnazijos aikštėje vaikučių laukė meninės saviraiškos, bendravimo ir gerų emocijų kupini sporto, šokio, muzikos bei dailės edukaciniai užsiėmimai. Dailės ir technologijų mokytojai padėjo vaikams išreikšti savo nuotaiką skirtingomis saviraiškos formomis: vaikai turėjo galimybę spalvotomis kreidomis papuošti aikštės plyteles, pasijusti tikrais dailininkais ir nutapyti ant drobės akriliniais dažais „Paukščius“, sukurti kolektyvinį piešinį „Miestas“ kreidomis ant didžiulio popieriaus lapo. Kartu su progimnazijos socialinėmis pedagogėmis darželinukai išlankstė ir suklijavo spalvotus kardelius – Baltijos kelio trisdešimtmečio simbolį. Sporto salėje – žaidė įvairius žaidimus, o „Meno sodo“ kiemelyje kartu su aktyvo mokinukais šoko linijinius šokius ir dainavo.
Nuotraukose atsispindi vaikų džiaugsmas, susikaupimas ir geros emocijos. Dėkojame už buvimą kartu. Tikimės dar pasimatyti.
Už pagalbą organizuojant „Gegužių PIN kodą“ dėkojame dailės ir technologijų mokytojams Aušrai Lučinskienei, Vitai Žabarauskaitei, Jūratei Šlitei, Ilmarui Oss, socialinėms pedagogėms Jurgitai Laidauskienei ir Indrei Strelkauskienei, muzikos mokytojai Raimondai Janulienei ir progimnazijos aktyvo mokiniams, fizinio ugdymo mokytojams Giedrei Steponavičienei, Arūnui Kačerauskui, Kęstučiui Ignotui.
Lina Lušienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

Gegužių progimnazijos mokiniai, neabejingi menams, birželio 3 d. praleido gražiai žaliuojančiame Meškuičių miestelyje. Šią dieną  mokiniai turėjo progą būti tikrais dailininkais, piešti iš natūros gamtą,  mokyklos organizuotame tradiciniame plenere. Plenero metu mokiniai kūrė studijas bei eskizus- nuo Meškuičių  bažnyčios architektūros iki miestelio parko gamtos etiudų- tyvuliuojančio vandens ir „Meilės“ salos, medžio meistrų sukurtų medinių skulptūrų ir vasariškos gamtos „kompozicijų“. Kuriant gamtoje ypač svarbu perteikti šviesos, spalvų, šešėlių įspūdį, ir geriausiai tai padaryti įmanoma, tik tiesiogiai susiliejant su gamta ir jos natūralumu. Mokiniai į mokyklą grįžo pailsėję ir geros nuotaikos, sukūrę mažus meno stebuklus. Vaikų sukurti darbai bus eksponuojami Meškuičių gimnazijoje.
Plenere dalyvavo 100 mokinių, lankančių mokyklos neformaliojo vaikų švietimo programos būrelius, bei pradinio ugdymo Dailės skyriaus 4-os klasės mokiniai.
Dailės ir technologijų mokytoja Jūratė Šlitė

2018 m. rugsėjo 6 d. Šiaulių arenose jau penktą kartą organizuojama vaikų/jaunimo kūrybiško/aktyvaus laisvalaikio užimtumo idėjų paroda „Tavo PIN KODAS 2018“.
Parodoje „Tavo PIN kodas“ savo veiklas pristatė ir Gegužių progimnazijos pradinio ugdymo Dailes skyrius bei neformaliojo vaikų švietimo programos „Meno sodas“ būreliai. Lankytojus savo pasirodymais džiugino jaunučių choras „Strazdanėlės“ – vadovė Raimonda Janulienė bei šokių kolektyvas „Juostinas“ – vadovė Edita Montvilienė. Edukacinius užsiėmimus vedė dailės ir technologijų mokytojai Aušra Didžgalvienė, Aušra Lučinskienė, Dana Kulikauskienė, Lina Lušienė, Jurgita Janušauskienė, Aušra Dilnikaitė, Ilmaras Oss. Kepinių kvapas, progimnazijos dėlionė, Molinių gėlyčių, atspaudų gaminimas nepaliko abejingo nė vieno praeivio. Šaunu parodyti save ir pamatyti kitus.
Informaciją paruošė L. Lušienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui.
Nuotraukos D. Kulikauskienės ir A. Dilnikaitės
2018-09-07

16

* * * *

Nuo 2004 m. vaikų choras „Ugnelė“ pradėjo organizuoti Lietuvos moksleivių chorų festivalį „Dainų mozaika“. Čia kiekvienais metais susitinka jaunučių, jaunių ir mišrūs chorai iš įvairių muzikos studijų, bendrojo lavinimo ir muzikos mokyklų tam, kad susirastų naujų draugų, išgirstų, kokią muziką dainuoja chorai kituose miestuose ir visiems garsiai pasakytų: „Dainuoju ir didžiuojuosi!“
Šiais metais festivalio organizatoriai metė iššūkį: „100 vaikų chorų Lietuvos šimtmečio akivaizdoje“. Lūkesčiai išsipildė su kaupu, festivalis vyko net dvi dienas, gegužės 19-20  d.,  Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.
Jaunučių choras „Strazdanėlės“ į Vilnių vyko pirmąją festivalio dieną. Paruošė trijų kūrinių programą ir vieną dainą skyrė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui. Chorui akomponavo pianistas, Šiaulių universiteto dėstytojas Arijus Ivaškevičius. Vaikus į Vilnių lydėjo gausus tėvelių būrys. Skambėjo dainos, žaismingai žaidė emocijos, grįžom į namus laimingi.
Festivalio metu bus siekiama ilgiausio Lietuvos istorijoje vaikų chorų koncerto rekordo!
Informaciją parengė jaunučių choro „Strazdanėlės“ vadovė Raimonda Janulienė
2018-05-21

04

* * * * *

2018 m. balandžio 20 d. popietę Klaipėdos kultūros fabriko scenoje riedėjo  respublikinis mažųjų šokėjų festivalis „Traukinukas – 2018”.
Traukinukas stabtelėjo net 31 stotelėje, o keleivių buvo beveik 400! Šiemet traukinukas keleivius rinko iš Šilutės, Mažeikių, Plungės, Šilalės, Palangos, Šiaulių ir Klaipėdos stotelių. Ir vienoje iš jų dalyvavo ir Gegužių progimnazijos šokių studija ,,KARUSELĖ”. Kelionės maršruto metu žiūrovai matė tris nuostabius pasirodymus: ,,Peliukų mokykla”, Drugeliai” ir ,, Letkis”. Mažosios šokėjos netik gerai praleido laiką, bet ir į namus grįžo su medaliais.
Informaciją pateikė šokių būrelio „Karuselė“ vadovė Daiva Virakienė.

01

2017 m. gruodžio 1 d. studija „Gegužių smaližiai“ dalyvavo labdaros akcijoje „Keksiukai nugalės“. Kuo studijos dalyviai „Gegužių smaližiai“ gali prisidėti, kad sergantys vaikai butų sveiki ir laimingi? Ogi kepdami keksiukus.
Dėkojame smaližiams jų tėveliams, ypač 1c klasės mokinei Laurynai, jos mamytei Jurgai. Nuoširdus ačiū 1c klasės mokinio Teodoro Chramovo mamytei, 3a klasės mokinės Samantos Mickutės mamytei, 2b klasės mokinio Džiugo mamytei Editai Dilinskienei, 2b klasės mokinės Smiltės mamytei Ritai Kancerienei, kad prisidėjo prie šios akcijos.
Ačiū už Jūsų gerumą, supratimą. Lai visi vaikai būna sveiki!
Studijos vadovė Nijolė Bartkevičienė

4
* * * * *

Pyragų diena mokykloje
2017 m. lapkričio 6 d. Gegužių progimnazija kvepėjo pyragais – mokiniai į akciją „Ištiesk draugui ranką“  susirinko nešini skanumynais. Kiekvienas mokinys, mokytojas, mokyklos darbuotojas galėjo nusipirkti saldumyną ir taip prisidėti prie akcijos, kurios tikslas – dalintis bei padėti sergantiems, stokojantiems mūsų mokyklos mokiniams ir įgyvendinti jų svajones.
Sakome AČIŪ už paramą: mokinių tėveliams, neformalaus vaikų švietimo programos „Meno sodas“ studijai „Gegužių Smaližiai“ ir jų vadovei Nijolei Bartkevičienei, 2b kl. mokinei Beatričei Jonaitytei, 3b kl. mokiniui Dominykui Matuzevičiui, 3b kl. mokiniui Gvidui Savickui; 4c kl. mokinei Medeinai Kėžaitei, 5d kl. mokinei Simonai Laurinaitytei, 5d kl. mokinei Robertai Trainytei; 5c kl. mokinei Rūtai Dičiūtei, 5c kl. mokinei Augustei Bagdonavičiūtei, 6b kl. mokinei Elijai Baranauskaitei.
Akcijos metu buvo surinkta 60,20 eurų, kurie buvo perduoti „Gėrio“ fondui. Ačiū tariame visiems prisidėjusiems prie vaikų svajonės išsipildymo.

Organizatoriai: Informacinio centro darbuotojos Edita Šliupaitė, Ieva Rafael, Nijolė Bartkevičienė.

6
* * * * *

Šiaulių arenose jau ketvirtą kartą organizuojama aktyvaus ir kūrybiško jaunimo laisvalaikio užimtumo paroda „Ką veiki?“, šiemet pakeitusi pavadinimą į „Tavo PIN kodas“.
2017 m. rugsėjo 7 d. Šiaulių arenoje vykusioje parodoje „Tavo PIN kodas“ buvo pristatomos įvairios veiklos, užsiėmimai. Savo veiklas pristatė ir Gegužių progimnazijos pradinio ugdymo Dailes skyrius bei neformaliojo vaikų švietimo programos „Meno sodas“ būreliai. Lankytojus savo pasirodymais džiugino jaunučių choras ,,Strazdanėlės” – vadovė Raimonda Janulienė. Edukacinius užsiėmimus vedė dailės ir technologijų mokytojai Aušra Didžgalvienė, Aušra Lučinskienė, Dana Kulikauskienė, Nijolė Bartkevičienė, Lina Lušienė, Regina Rudienė, Ilmaras Oss, Petras Slonksnis. Kepinių kvapas, progimnazijos dėlionė, akmenėlių dekoravimas, atspaudų gaminimas nepaliko abejingo nė vieno praeivio. Šaunu parodyti save ir pamatyti kitus.
Informaciją paruošė L. Lušienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui. Nuotraukos D. Kulikauskienės ir P. Slonksnio
2017-09-08

40

* * * * *

2017 m. birželio 1 d. Šiaulių Gegužių progimnazija dalyvavo akcijoje – plenere „Taikos spalvos Šiaulių bulvare“, skirtoje Vaikų dienai paminėti. Centriniame pėsčiųjų bulvare mokiniai ir mokytojai kartu su miesto bendruomene piešė aliejine pastele ant molbertų. Plenero idėja (pasak organizatorių), kad kiekvieno žmogaus – mažo ar didelio – taikos supratimas yra savitas, o jo vaizdavimas nepriklauso nuo amžiaus.
Nuotraukos D.Kulikauskienės ir P.Slonksnio

21

* * * * *

2017 m. gegužės 25 d. Gegužių  progimnazijos  Dailės skyriaus ketvirtokai ir „Meno sodo“ būrelių nariai, dailės mokytojai išvyko į plenerą Šaukėnuose. Mokiniai susipažino su įdomia Šaukėnų istorija, aplankė etnografinį muziejų, apžiūrėjo įsimintinas bei  istoriją menančias vietas ir , žinoma, kiekvienas plenero dalyvis privalėjo nupiešti po piešinį. Smagu, kad mokiniai turėjo puikią galimybę pasitikrinti, ką išmoko per tuos metus, kaip patobulėjo jų įgūdžiai. Darbas plenere, tai ne tik viešas ir atviras procesas, kurį stebi praeiviai, bet ir paties jaunojo dailininko susikaupimas ir gebėjimas susikoncentruoti. Džiugu, kad pleneras pavyko. Mokinių darbai papuošė Šaukėnų Kultūros centro salę ir visi miestelio gyventojai bei svečiai galės juos apžiūrėti iki rugsėjo mėnesio.
Informaciją parengė dailės mokytoja Regina Rudienė

51

2016-09-08 Šiaulių arenoje trečiąjį kartą startavo projektas paroda „Ką veiki? 2016“
Parodoje dalyvavo ir Gegužių progimnazijos pradinio ugdymo Dailes skyrius bei neformaliojo vaikų švietimo programos „Meno sodas“ būreliai, kurie pristatė savo veiklas, kviečiančias mokinius aktyviai ir įdomiai leisti laiką po pamokų. Lankytojus savo pasirodymais džiugino jaunučių choras ,,Strazdanėlės” – vadovė Raimonda Janulienė, neformaliojo švietimo būrelis „Juostinas“ – vadovė Edita Montvilienė. Stendinius pristatymus paruošė: Dailės skyrius – mokytojos Lina Lušienė, Aušra Lučinskienė, Regina Rudienė, Aušra Didžgalvienė, tapybos studija „Paletė“ – vadovė Regina Rudienė, dailės studija „Mažieji menininkai“ – vadovė  Aušra Lučinskienė, keramikos studija „Įdomioji skulptūra“- vadovė Dana Kulikauskienė, kulinarijos ir konditerijos studija „Gegužių smaližiai“ – vadovė Nijolė Bartkevičienė, medžio apdirbimo ir technologijų būrelis „Medžio magija“ – vadovas Ilmaras Oss.
Rankdarbių ir dekoravimo studijos „ARTdeco“ mokinės parodos dalyviams demonstravo žvakių dekoravimo galimybes, „Gegužių smaližiai“ visus vaišino obuoliais, aviečių ir šokolado fondiu, o tapybos studijos „Paletė“ dalyvis L.Šėferis piešė lankytojų portretus. Buvo smagu pamatyti kitus ir parodyti save.

Informaciją paruošė L. Lušienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui. Nuotraukos D. Kulikauskienės.

  • P1017831

Leonas Šėferis „PERSPEKTYVA  KITAIP“

Leonas Šėferis, Gegužių progimnazijos mokinys, šiemet baigęs penktą klasę. Pagal metus savo gebėjimais, mąstymu ir matymu lenkentis savo bendraamžius. Nuo antros klasės lanko Gegužių progimnazijos Neformaliojo ugdymo programos „Meno sodas“ studiją „Paletė“. Jo „arkliukas“ – puikiai suvokiama perspektyva ir, žinoma, automobiliai…  Leonas, kaip tikras dailininkas nekasdien galintis kurti, kartais būna nepatenkintas rezultatu, bet dažniau džiūgauja ir mielai apdovanoja artimuosius ir mylimas mokytojas savo kūriniais. Šie piešiniai, išskyrus vieną („Alpinistą“-2kl.), yra paskutinių mokslo metų darbai. Leonas piešia iš atminties, todėl dažnai jo piešiniuose kartojasi motyvas, tačiau neabejoju, kad sukaupęs patirtį, jis galės mus pradžiuginti dar ne viena savo darbų paroda.

Noriu pakviesti apsilankyti mano mokinio, Leono Šėferio, pirmoje personalinėje darbų parodoje „Perspektyva kitaip“ Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje  (Gvazdikų takas 8). Paroda veiks iki liepos 10 d.
Studijos „Paletė“ vadovė Regina Rudienė

  • L.Seferis

2016 m. gegužės 11d. Gegužių progimnazijos neformaliojo vaikų švietimo ,,Meno sodas” dailės būrelių ir studijų ugdytiniai ir jų mokytojai buvo išvykę į PLENERĄ. Puikus oras ir dar gražesnė Kurtuvėnų regioninio parko aplinka įkvėpė ne tik džiugioms susipažinimo akimirkoms su Kurtuvėnais, žirgynu ir architektūra, bet ir kūrybai gamtoje.  Mažieji studijų vaikučiai pastebėjo aplinkoje ir piešė smulkias grožio detales, nuostabius žirgyno žirgus, kregždutes ir gandrus, pienes ir aplankiusį pietaujančius dailininkus katiną. Visos emocijos atsispindėjo vaikų darbuose.
Įkvėpti architektūrinių statinių grožio, mokiniai vaizdavo autentiškai atkurtą dvaro sodybos komplekso oficiną, mūrinę XVIII a. Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią, dėmesį traukė unikalus barokinis medinis svirnas. Grįžę į mokyklą paruošėme darbų parodėlę.
Linkime savo būrelių vaikučiams gražios ir saugios vasaros, kūrybinio įkvėpimo ir sveikiems bei laimingiems sugrįžti rudenį į mokyklą.
Mokinius į edukacinę – kūrybinę išvyką – plenerą lydėjo dailės mokytojai  R. Rudienė, A. Lučinskienė, D. Kulikauskienė, I. Oss, V. Žabarauskaitė.
Informaciją parengė A. Lučinskienė, nuotraukos D. Kulikauskienės

P1014273

2015 m. rugsėjo 10 d. startavo miesto gimtadienio šventė „Šiaulių dienos 779“. Jau antrus metus iš eilės Šiaulių arenoje vyko aktyvaus ir kūrybiško laisvalaikio idėjų paroda „Ką veiki?“. Vienoje vietoje susibūrė daugiau kaip 80 organizacijų, pristačiusių per 100 įvairiausių užimtumo veiklų. Parodoje dalyvavo ir Gegužių progimnazijos pradinio ugdymo Dailes skyrius bei neformaliojo vaikų švietimo programos „Meno sodas“ būreliai, kurie pristatė savo veiklas, kviečiančias mokinius aktyviai ir įdomiai leisti laiką po pamokų. Arenos scenoje lankytojus savo pasirodymais džiugino šokių kolektyvas ,,Karuselė” – vadovė Daiva Virakienė ir jaunučių choras ,,Strazdanėlės” – vadovė Raimonda Janulienė. Stendinius pristatymus paruošė: Dailės skyrius – mokytojos Lina Lušienė ir Aušra Lučinskienė, tapybos studija ,,Paletė” – vadovė Regina Rudienė, dailės studija „Mažieji menininkai“ – vadovė  Aušra Lučinskienė, keramikos studija ,,Įdomioji skulptūra”- vadovė Dana Kulikauskienė, kulinarijos ir konditerijos studija ,,Smaližių virtuvė” – vadovė Nijolė Bartkevičienė, medžio apdirbimo ir technologijų būrelis ,,Medžio magija” – vadovas Ilmaras Oss. Rrankdarbių ir dekoravimo studijos ,,ARTdeco” dalyvės kartu su vadove Dana Kulikauskiene parodos dalyviams demonstravo puodelių dekoravimo galimybes.
Informaciją paruošė L. Lušienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui. Nuotraukos D. Kulikauskienės.

01

2015 m. gegužės 28 d. neformaliojo vaikų švietimo programos „Meno sodas“ ugdytinių edukacinė išvyka – pleneras į Pakruojo dvarą.
Kiekvieną pavasarį Gegužių progimnazijos neformaliojo vaikų švietimo programos „Meno sodas“ būrelius ir studijas lankantiems vaikučiams organizuojama edukacinė išvyka – pleneras. Išvykos metu vaikai supažindinami su Lietuvos kultūros objektais, architektūra, iš natūros atlieka eskizus ir piešinius laisvai pasirinktomis priemonėmis ir technikomis.
Šiais metais mus pasitiko Pakruojo dvaro grafaitė Vaida, kuri supažindino su dvaro istorija, turėjome galimybę pasivaikščioti po dvaro Rūmus, dvaro klojimo teatrą ir drąsiausi galėjo apžiūrėti bausmių muziejų. Džiaugėmės puikiai mokančia bendrauti grafaite ir atminčiai nusifotografavome.
Vėliau praėjome pro „Rojaus vartus“ ir apžiūrėjome likusius dvaro statinius. Vaikai piešė labiausiai jiems patinkančius parko, pastatų, žirgyno fragmentus, džiaugėsi gamtos grožiu, geru oru.
Mokinius į plenerą lydėjo ir konsultavo juos kūrybiniame procese dailės ir technologijų mokytojai: Aušra, Regina, Dana, Ilmaras, Nijolė ir Vita.
Info pateikė:
dailės ir technologijų metodinės grupės pirmininkė Aušra Lučinskienė

P1013771

Nuotraukos D. Kulikauskienės.
* * * * *

Teatrų festivalis Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje
Ar mėgstate senosios animacijos filmukus?  Ar prisimenate, kad kažkada labai noriai žiūrėdavome lėlių animacinį filmuką „Kaip Ožiukas mokėjo skaičiuoti iki dešimties“?
Šiaulių Gegužių progimnazijos Lėlių teatro vaikai nusprendė filmuko personažus perkelti į mokyklos sceną ir suvaidinti trumpą spektakliuką apie geraširdį linksmą Ožiuką ir kitus ne visai draugiškus jam personažus.
Šį spektakliuką mūsų progimnazijos Lėlių teatras parodė „Romuvos“ progimnazijoje vykusiame tradiciniame teatrų festivalyje „Pasakų vaikai“, kurį organizuoja mokytoja ir progimnazijos dramos teatro „Svajokliai“ vadovė Romualda Malčienė.
Festivalis – ta vieta, kur norisi pasirodyti patiems ir pasižiūrėti į kitus, pasimokyti, pasitarti, bendrauti, bendradarbiauti ir, žinoma, draugauti.
Tad atsisveikinome iki kitų metų gegužės. Tikrai žinome, kad norėsime ten vėl grįžti.

Lėlių teatro vadovė Alina Marcinkienė ir muzikos vadovė Raimonda Janulienė.
2015-05-20

P5200013

NEFORMALIOJO UGDYMO PROGRAMOS „MENO SODAS“ MOKINIŲ UŽIMTUMAS ŠV. VELYKŲ ATOSTOGŲ METU 2014-2015 m. m. Plačiau…
*****

2015 m. kovo 17 d. Meno sodo auditorijoje vyko kūrybinės dirbtuvės „Margutis 2015“. Nuo seno lietuviai pavasarį šventė Gamtos ir visa kas gyva atbudimo, prisikėlimo šventę. Lietuviškuose Velykų švenčių papročiuose į vieną  neatskiriamą kultūrinį darinį yra persipynę, senieji pavasario ir krikščioniškųjų Velykų šventės papročiai, kurie vieni kitus papildo, atskleisdami šios šventės – Velykų gelmes. Norėdami perteikti šios šventės tradicinius akcentus, pagilinti etnografinio paveldo žinias, Lieporių gimnazijos technologijų mokytojai ir Gegužių progimnazijos dailės ir technologijų mokytojai susibūrė į kūrybines dirbtuves, kad galėtų savo mokiniams suteikti galimybę prisiliesti prie šios šventės ištakų, bei stiprinti tarpmokyklinį bendravimą ir bendradarbiavimą.
Nuotraukos D. Kulikauskienės.

2007-01-01 00.00.00-107

2014 m. spalio 16 d. vyko akcija „Pasaulinė maisto diena Gegužių progimnazijoje“. Šia akcija siekėme informuoti bendruomenę apie  mitybos problemas Pasaulyje, Europoje, Lietuvoje, atkreipti dėmesį į maisto perteklių  jo švaistymą, skatinti mokinius sveikiau maitintis ir valgyti daugiau daržovių.
Šeštokai  sužavėjo  visus  savo priešpiečių  dėžutėmis. Čia buvo daug daržovių, vaisių bei įvairių produktų gaminių, skirtų sveikiems priešpiečiams. Septintų klasių mokiniai  pristatė sveikus užkandžius,  obuolių pyragus. Neformaliojo švietimo programos „Meno sodas“ studija „Smaližių virtuvė“ iškepė kepinius, pagamino patiekalus iš  rudens gėrybių. Akcijos metu mokyklos bendruomenė ragavo patiekalus, aukojo Gegužių progimnazijos maisto bankui. Surinktos lėšos bus skirtos progimnazijos nepriteklių išgyvenančioms šeimoms.
Akcijos organizatoriai: 7a, 7b, 7c, 6b klasių mokiniai, studija „Smaližių virtuvė“ ir vadovė Nijolė Bartkevičienė. Nuotraukos Danutės Kulikauskienės.

P1017500

Kryptingo meninio (dailės) ugdymo programos 8 klasės mokinių pleneras į Kurtuvėnų regioninį parką 2014 m. rugsėjo 17 d.
Kiekvieną rudenį Gegužių progimnazijos aštuntų klasių mokiniams, baigiantiems IV lygio kryptingo meninio (dailės) ugdymo programą, organizuojama išvyka – pleneras.
Šių metų išvyką į Kurtuvėnų regioninį parką pradėjome pažintine ekskursija nuo turgaus aikštės, kur mus atvežė autobusas, lankytojų centro, kuris įsikūręs atkurtame Kurtuvėnų dvaro svirne. Keliaudami dvaro sodu ir parku apžiūrėjome dvaro sodybą, naujai atstatytą ratinę, dvaro rūmų likučius, svirną, oficiną, dvaro arklides, tvenkinius.
Vaikai džiaugėsi gamtos grožiu, geru oru. Laisvai pasirinktomis priemonėmis vaizdavo objektus, juos supančią aplinką.
Grįžę į mokyklą darbelius eksponavome „Meno sodo“ alėjoje. Kviečiame apžiūrėti parodą. Mokinius į plenerą lydėjo ir konsultavo juos kūrybiniame procese dailės ir technologijų mokytojai: Aušra, Vita, Regina, Dana, Ilmaras.

Informaciją pateikė: dailės ir technologijų metodinės grupės pirmininkė A. Lučinskienė
2014-09-18

Skip to content