Klubas „Mildauninkai“

Bendruomenės klubas „Mildauninkai“ (iki 2019 m. – „SAVI“) įkurtas 2008 m. rugsėjo 9 d., per Tarptautinę grožio dieną. Klubo įkūrėjos, klubo idėjos autorės ir sumanytojos — mokyklos direktorė, asociacijos prezidentė Silvija Baranauskienė, mokytojos Dana Kulikauskienė, Vilma Krankalienė, Ingrida Kačinskienė, Inga Turovaitė.

Klubas „Mildauninkai“ kiekvieno mėnesio paskutinįjį ketvirtadienį mokyklos bendruomenei organizuoja įvairią veiklą — dailės užsiėmimus, susitikimus su sveikuoliais, neįprasto gyvenimo būdo propaguotojais. Tai puiki galimybė susitikti, pasidalinti, išmokti, sužinoti, keistis ir tobulėti.
Per 2008-2012 metus buvo pateiktos keturios paraiškos projektų finansavimui gauti: dvi paraiškos pateiktos Šiaulių miesto savivaldybei, viena – Šiaulių miesto Kultūros skyriui, viena – Švietimo mainų paramos fondui.2009 m. gautas finansavimas projektui „Kuriu, vadinasi esu“. Projekto metu užmegzti ryšiai su asociacija „Lieporių mokyklos bendruomenė“. Vyko 9 projekto užsiėmimai, kuriuose buvo susipažinta su fitodizainu, stiklo dekoravimo, dekupažo technika, kuriami aksesuarai. 2010 m. sausio mėnesį Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ buvo organizuota darbų paroda. 2008-2010 m. organizuoti susitikimai su „Oriflame“ ir „Faberlic“ atstovais, dalyvauta boulingo turnyre su kitomis Šiaulių m. mokyklomis. 2010 m. rugsėjo 9 d. lankytasi Pakruojo dvare, 2011 m. rugsėjo 9 d. — Šiluvoje, Tytuvėnuose, 2012 m. — Varnių regioniniame parke.

Klubo „Mildauninkai“ vadovai: asociacijos prezidentė Silvija Baranauskienė, nuo 2008 m. klubui vadovavo mokytoja Vilma Krankalienė, nuo 2011 m. — mokytoja Aida Čilinskienė, nuo 2012 m. — mokytoja Dana Kulikauskienė, nuo 2013 m. rugsėjo mėn. — mokytoja Ilona Zazienė.

Klubo misija — jungti  bendraminčius ir kurti gražų pasaulį. (Plačiau…)

Bendruomenės klubas „Mildauninkai” bendrai kūrybinei veiklai kviečia mokytojus, mokinių tėvus, vaikus.

2024-02-13 „Mildauninkių“ klubo kūrybinis susitikimas. Plačiau… 

2023-09-07 „Mildauninkių“ klubas pradėjo 15-ąjį sezoną. Plačiau…

2022-11-16 KŪRYBINIS UŽSIĖMIMAS „VELTINUKAI“

* * * * * * *

Mūsų mokyklos bendruomenės klubas „Mildauninkai“ tęsia gražią tradiciją – tarptautinę Grožio dieną sutikti išvykoje. Šiais metais, kurie skirti Žemaitijos metams pagerbti – vykome aplankyti unikalias šio krašto vietas: autentišką 19a.Viekšnių vaistinės muziejų, vaistažolių sodelį. Svečiavomės Viekšnių gimnazijoje, kurios svetingas direktorius R.Gricius žemaitiška greitakalbe supažindino su garbinga gimnazijos istorija, edukacinėmis erdvėmis, o didžiausią įspūdį padarė šiuolaikiška svajonių sporto salė. Padėką už nuoširdų priėmimą gražia žemaitiška šnekta tarė mūsų klubo prezidentė Silvija Baranauskienė.
Vėliau nuo Jurakalnio apžvalgos bokšto pasidairę po lengvai rudenėjantį Ventos  regioninį parką aplankėme  Papilės S.Daukanto kraštotyros muziejaus gausią ekspoziciją. Istorijos mokytoja K. Puzarienė pristatė muziejaus fosilijų kolekciją, akmens amžiaus kirvukus, senovinius buities rakandus ir kt.
Edukacinę – kultūrinę kelionę vainikavo 19a. Augustaičių vandens malūnas, kuriame išlikusi autentiška įranga, įkvepiantis vienuoliktoko Ričardo pasakojimas apie šio malūno istoriją, kurio įrenginius suko Ventos vandens srovė.
Tad, šios 14-ąjį gimtadienį pažyminčios „Mildauninkių“ klubiečių išvykos raktiniai žodžiai galėtų būti – puiki bendrystė, Žemaitijos autentikos perliukai, gamtos tvarumas, bei žmogaus minties ir kūrybos grožis…
Informaciją paruošė – klubo „Mildauninkės“ direktorė Ilona Zazienė

      

13-ASIS MOKYKLOS BENDRUOMENĖS KLUBO „MILDAUNINKĖS“

SEZONAS ATIDARYTAS SKAISTGIRYJE

                        

Mūsų bendruomenės klubas turi gražią tradiciją – sezoną pradėti išvykoje. Šį kartą tai buvo kelionė į Skaistgirį, kuris savo istoriją skaičiuoja nuo 1426 metų.

Atvykome laukiami – mus pasitiko ir maloniai supažindino su miesteliu – Skaistgirio moterų draugijos „Versmė“ ir miestelio bendruomenės pirmininkė Vida Urbonienė. Miestelis, turintis virš 600 gyventojų (palyginimui – mūsų Gegužių progimnazijoje mokosi virš 800 mokinių) – stebino savo puikia tvarka, parkais, mažąja architektūra…

Didelis lobis čia – žmonės: darbštūs, kūrybingi, kuriantys ateities kartoms miestelio grožį, stebinantys savo išradingumu. Kiekviena sodyba, tarsi dalyvautų grožio konkurse – jauki, išpuoselėta, skendinti augaluose. Mūsų klubo prezidentė, mokyklos direktorė – Silvija Baranauskienė jau turi viziją, kaip šiose erdvėse organizuojamuose kūrybiniuose pleneruose galėtų dalyvauti mūsų mokyklos mokiniai.

Turėjome laimę susitikti su miestelio įžymiuoju Juozu, kuris sugeba iš bet kokio geležiuko ar medžio šaknies sukurti grožį savo kieme: baubliai, nameliai vabalams, švyturiai ir dar visokie nenuspėjami grožiai… Originaliai savo tapybos darbų parodą kalno papėdėje mums eksponavo tautodailininkė V.Kutkienė, kurios mėgstamiausios temos – gėlės, sakralinė tema. O apsilankius pas vynuogių augintoją Stanislovą pasijutome, kaip Italijoje – didžiulė auginamų saldžių vynuogių kolekcija, svetingumas ir smagūs pokalbiai vynuogių terasoje…

Sakoma, kad žmogaus gerai savijautai reikia, kad visi penki mūsų pojūčiai – klausa, regėjimas, uoslė, skonis ir lytėjimas dalyvautų gyvenimo procese – tą dieną visa tai buvo patirta su kaupu, įskaitant nuostabią bendrystę, gerą nuotaiką ir nuojautą, kad šiais metais mūsų klubiečių laukia dar daug įdomios, kūrybinės, pažintinės veiklos…

Informaciją paruošė – Ilona Zazienė, klubo direktorė, etikos mokytoja

Nuotraukos – D.Kulikauskienės, I.Zazienės

Mildaunininkų“ klubas Grožio dieną šventė tarp augalų…

Gegužių progimnazijos bendruomenės klubas „Mildaunininkai“ 12-ąjį sezoną pradėjo 2020 m. rugsėjo 9 d. – Tarptautinę grožio dieną ŠU Botanikos sode. Rudens spalvos, kvapai, nuostabus oras, klubiečių bendrystė ir edukacija „Augalai ir kvapai“ – dalykai, kurie kūrė tos dienos grožį…

Saulėtų akimirkų fotoreportažo autorė – Ilona Zazienė, klubo „Mildaunininkai“ direktorė, etikos mokytoja

* * * * *

KŪRYBA – POKALBIS SU SAVIMI

 

Mokyklos klubo SAVI narės, apsilankiusios kolegės Jurgitos Januškevičienės autorinių darbų parodoje „Laimės lėlytės“, nusprendė – nori išmokti taip pat kurti tokį grožį…
Tam prireikė 3 edukacinių užsiėmimų, kruopštumo, kolegės Jurgitos patarimų ir pagalbos. Rezultate turime naujos patirties, puikiai praleisto laiko ir savo kūrybos Laimės lėlytes (sako, kad jos panašios į jas kūrusias autores).
„Lėlė – tai visų pirma pokalbis su savimi. Vėliau tai – modeliavimas, atradimas ir kūrybos džiaugsmas“. (J.Januškevičienė)
Fotoreportažo autorė iš Laimės lėlyčių kūrimo –
Ilona Zazienė, klubo SAVI direktorė, etikos mokytoja

 

2019-02-12

* * * * *

PALYDINT TĖVO STANISLOVO JUBILIEJINIUS METUS

Mokyklos klubas SAVI 2018 metus palydėjo kūrybiniame knygos „Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė Esimui“ pristatyme. Šios puikios knygos autorė Vita Morkūnienė, įtaigiai papasakojo apie vieną iškiliausią šimtmečio asmenybę. Kas buvo Tėvas Stanislovas? Į šį klausimą sunku atsakyti, nes tai žmogus – fenomenas, aukšto lygio intelektualas, vertėjas (mokėjo 7 kalbas), naivus, drąsus, artistiškas, tai žmogus, kuris visiems jį pažinusiems augino sparnus…

„Laimės dienos tokios nepastovios kaip drugeliai.Drugeliai netgi pastovesni, nes jie gyvena visą parą. O mūsų laimė? Kiek valandų, minučių ar sekundžių gyvena ji?“

Tėvas Stanislovas Iš pamokslo „Linkiu jums drąsos

Informaciją paruošė – Ilona Zazienė,

etikos mokytoja, klubo SAVI direktorė
2019-01-04

* * * * *

GEGUŽIŲ PROGIMNAZIJOS KLUBUI SAVI – 10 METŲ

Prieš 10 metų apie klubo SAVI misiją šio klubo  prezidentė „žmogus norėjęs klubinės veiklos“ –  Silvija Baranauskienė rašė „… tai šiltų žmonių šilti susitikimai ir turiningų akimirkų gausinimas“. Šią idėją palaikė grupė aktyvių mokytojų – D.Kulikauskienė, V.Krankalienė, I.Turovaitė, I.Kačinskienė, tad 2008-09-09 per Tarptautinę Grožio dieną buvo įkurtas Gegužių mokyklos bendruomenės klubas. Dešimt metų prabėgo greitai, bet išliko atmintyje, nuotraukose – akimirkos iš ekskursijų, parodų, kūrybinės veiklos, bei intelektualių – kūrybinių susitikimų su asmenybėmis… Fotoreportažas iš klubo SAVI jubiliejinės išvykos į Kurtuvėnų dvarą (foto – D.Kulikauskienė).

Gražių metų ir turiningų akimirkų linki – klubo SAVI direktorė Ilona Zazienė

Gamtos pabudimo šventės idėjos, patarimai klube SAVI

 

Kaip pavasario  šventei pasiruošti gražiai, greitai ir įdomiai? Tai ir bandė klubietės susitikimo metu aptarti, pasidalinti  kiaušinių marginimo idėjomis, patarimais. Klubietė D.Kulikauskienė  mokė kiaušinukus marginti „Ebru“ technika, bei spalvingai dekoruoti  šaukštelius.  Buvo poetinės akimirkos (skaitovė L.Norvilienė), jubiliejiniai sveikinimai (I.Kačinskienei – gražiausių metų, gražiausių…).

Laikas prabėgo greitai, kūrybingai  ir prasmingai…-

mes linkim jums,

Kad džiaugsmas vėl sugrįžtų,
Kaip vyturiai
Sugrįžta į gimtinę.
Mes linkim jums,
Kad viltys vėl atgimtų,
Kaip ledą nugalėjusi
Srovė pavasarinė.
(Z.Sadauskaitė)

Informaciją paruošė – Ilona Zazienė, klubo SAVI direktorė, etikos mokytoja
2018-03-30

* * * * *

100 vertybių, kurių linkime Lietuvos klestėjimui

 

 

Artėja 100 metų, kaip pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas. Etikos pamokose  5-8 klasių mokiniai diskutavo kokios norėtų Lietuvos, kurioje būtų miela gyventi, kad šeimos, giminės atstovams nereikėtų važiuoti laimės ieškoti svetur… Kiekviena klasė rinko vertybių dešimtuką, kurių labai norėtų, kad jos klestėtų Lietuvos žemėje. Paruošėme stendą su žaviomis vaikų svajonėmis – 100 vertybių, kurių linkime Lietuvai…

Kviečiame sustoti, paskaityti, pamąstyti… 

Informaciją paruošė – Ilona Zazienė, etikos mokytoja

* * * * *

„SAVI“ KLUBIETĖS „SVERIA GYVENIMUS…“

 

 

Sausio viduryje SAVI klubietės vyko į telšiškio kolekcionieriaus, „Auksinio Fenikso“ laureato –  Andriaus Dacio senovinių svarstyklių kolekcijos pristatymą – „Pasverti gyvenimai“ Šiaulių „Laiptų galerijoje“.

Tai unikali, niekur nedemonstruota kolekcija, kurioje puikuojasi ne tik retos 19a. vidurio Šiaulių pašto svarstyklės, bet ir daug kitų, primenančių meno kūrinius, turinčių įvairias figūras, formas…

Metų pradžia puiki proga pasvarstyti, apmąstyti savo vertybes, svajones, gyvenimą …

Ekspozicija veiks iki sausio 22 d.

Aprašymą ir foto paruošė – Ilona Zazienė, etikos mokytoja, klubo SAVI direktorė

* * * * *

AKMENYS SAULĖS ŠVIESOJE…

 

Akmenys – gyvybės forma, turinti dvasią, išvaizdą, biografiją…Kai kuriuos matome žemės paviršiuje, bet patys spalvingiausi, gražiausi ir brangiausi – žemės gelmėse…
Galimybę kai kuriuos akmenis pamatyti ir sužinoti  įvairias brangakmenių istorijas mokyklos bendruomenės klubo SAVI  narės galėjo susitikime su vienu garsiausiu mūsų miesto gemologu, juvelyrinių dirbinių salono „Kleišmantas ir Ko“ savininku – G. Kleišmantu. Pristatant puikią brangakmenių kolekciją p.Giedrius kartu su p. Nijole,  papasakojo apie tai, kuo skiriasi švarus brangakmenis nuo šiuolaikinių technologijų panaudojimo juvelyrikoje, kaip akmenys keičia spalvą juos pakaitinus, kuo skiriasi sintetiniai akmenys nuo natūralių, kada deimantas tampa briliantu ( tai apdirbtas deimantas, turintis ne mažiau 57 briaunas ), o prisiminus chemiją suvoki, kad gintaras ne akmuo, o organika…Beje, Swarovskio pirmoji produkcija buvo skirta NASA sistemai, optikai ir tik vėliau pasuko į juvelyrinius dirbinius.
Kelios susitikimo valandos prabėgo  netikėtai greitai, kaip sako – kuo toliau į mišką, tuo medžių daugiau…Diena ilgėja…Šventės artėja…
Koks įdomus ir gražus aplink mus Gamtos pasaulis – mokykimės, pažinkime, mylėkime ir jis mums atskleis daug paslaptingo grožio ir gyvenimo tiesų…
Informaciją ir nuotraukas iš susitikimo paruošė –
Ilona Zazienė, klubo SAVI direktorė
2017-12-19

* * * * *

Į FOTOPARODĄ „GROŽIS PAPRASTUME…“ – KVIEČIA KLUBAI „SAVI“ IR „ETHOS“
Visus besidominčius fotomenu, grožiu paprastume – kviečiame spalio 25 d. 14 val. į Vaikų skyriaus bibliotekoje (Gvazdikų takas 8 ) įvyksiantį parodos atidarymą „Grožis paprastume…“.
Parodoje savo darbus pristato net 22 klubų SAVI ir ETHOS autoriai: S.Baranauskienė, R.Zalogienė, L.Lušienė. R.Tamašauskienė, A.Lučinskienė, A.Adomaitienė, D.Virakienė, B.Petkuvienė, E.Baltramaitienė, I.Rafael, L.Norvilienė, J.Želvienė, N.Teišerskienė, R.Balčiūnienė, R.Savickienė, D.Urbonavičienė, N.Bartkevičienė, V.Žabarauskaitė, I.Zazienė, U.Klimčiukaitė, A.Krupeninaitė, F.Čepulytė.
Parodos atidaryme svečias iš „Aušros“ muziejaus, geologas Julius Vainorius supažindins su „Paprasto akmenėlio grožiu…“, bus pristatomos aštuntokų kūrybinių darbų „Grožis slypi paprastume“ ištraukos iš integruotos lietuvių k .(mokyt.B.Petkuvienė) ir etikos (mokyt.I.Zazienė) pamokų, 6b kl. smuikininkė R.Gudirgytė susirinkusius pasveikins muzikos garsais…
Parodos kuratorė – Lina Lušienė, Gegužių progimnazijos direktoriaus pavaduotoja.
Parodą skiriame Tarptautinei Meno dienai ( International Art Day) ir Gegužių progimnazijos 45-ąjam jubiliejui pažymėti.
Informaciją paruošė – Ilona Zazienė,etikos mokytoja

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka

 

* * * * *

ETIKOS KLUBAS „ETHOS“ DALYVAUJA RESPUBLIKINĖJE KONFERENCIJOJE

Jau 7-ąjį kartą mūsų mokyklos etikos klubo ETHOS (vadovė – Ilona Zazienė) narės dalyvavo respublikinėje mokinių konferencijoje „Aš, mokykla ir sėkmė“ Šiaulių Jovaro progimnazijoje. Šiais metais konferencijoje sėkmingai savo pranešimus skaitė: Roneta Tinterytė 8a „Žmonės, kurie mane įkvepia sėkmei“, Evelina Misevičiūtė 8b „Asmenybė, aš ir sėkmė“, Agnė Borisevičiūtė 6a „Pomėgis, kuris ateityje galbūt taps profesija“. Dalyvavimas tokio aukšto lygio konferencijoje tai puiki praktika tobulinti mokiniams savo viešo kalbėjimo įgūdžius, ugdyti gero pranešimo suvokimą ir atsakomybę, stebėti ir mokytis iš kitų.
Laimė nėra tikslas. Tai yra gyvenimo kelias…
Pranešimą paruošė – Ilona Zazienė, ETHOS klubo vadovė, etikos mokytoja
2017-12-04

* * * * *

KLUBAS „SAVI“ KVIETĖ GEGUŽIŲ PROGIMNAZIJOS BENDRUOMENĘ Į SUSITIKIMĄ SU ŽOLININKE ADELE KARALIŪNAITE

Spalio 11 d. (trečiadienį) 16 val. mokyklos aktų salėje paskaitą „7 kūno galios ir jų stiprinimas augalais “ skaitė garsi Lietuvos žolininkė Adelė Karaliūnaitė. Tai puiki proga mūsų bendruomenei išgirsti įdomią paskaitą, įsigyti žolininkės gaminių.
Klubo SAVI direktorė – Ilona Zazienė

* * * * *

KLUBAS „SAVI“ PRADĖJO 9-ĄJĮ SEZONĄ

 

Mūsų mokyklos bendruomenės klubas SAVI šį sezoną pradėjo edukacine išvyka į Pakruojo rajoną: aplankėme Akmenėlių dvarą, puikiai restauruotą Pakruojo sinagogą ir kt.

Kelionės, tai nauji atradimai, patirtys, kurios mus įkvepia kurti, tobulėti…

Fotoreportažo autorė – Ilona Zazienė,

klubo SAVI direktorė, etikos mokytoja

* * * * *

ŠU BOTANIKOS SODO ŽAVADIENIO ŠVENTĖJE –„ ETHOS“ KLUBAS IR ANSAMBLIS „STRAZDANĖLĖS“

ŠU tradiciniame idėjų ir linksmybių renginyje „Odė pavasario džiaugsmui“ dalyvavo ir mūsų mokyklos etikos klubo ETHOS narės bei simpatiškas vokalinis ansamblis „Strazdanėlės“ (vad.Raimonda Janulienė).
Puiki gamta, spalvingi augalai, paukščiai, smagios užduotys, diskoteka šiltame vasaros lietuje – visa tai ir daugiau mus lydėjo šioje puikiai organizuotoje šventėje.
O ar jūs šokote vasaros lietuje? Pabandykite…

Fotoreportažas – Ilona Zazienė, etikos klubo ETHOS vadovė
2017-05-31

Apie šventę rašoma

* * * * *

KAI LIEKA LAIKO KŪRYBAI…

 

Mokyklos klubo SAVI narės, nusprendė pavasarį sutikti nerdamos – svajonių, minčių, sapnų ir kt. gerų dalykų gaudykles…

Nerdamos patyrėme ne tik kūrybos, bet ir bendravimo džiaugsmą: sulaukėme mielų viešnių – mūsų mokyklos senjorių E.Garbačiauskienės, N.Kasiulienės, I.Raudienės.

Tikimės, kad į mūsų nuoširdžiai ir su malonumu nertas gaudykles pateks pačios gražiausios ir spalvingiausios gyvenimo akimirkos…

Informaciją ir nuotraukas paruošė – Ilona Zazienė, klubo SAVI direktorė, etikos mokytoja
2017-03-09

* * * * *

Žiemiška Klaipėda

Sausio 7 d. Gegužių progimnazijos bendruomenės klubas SAVI keliavo į Klaipėdą. Ir nors Vakarų Lietuva pasitiko jūriniu, ne tokiu šaltu oru, Baltijos jūra atsivėrė prieš akis kaip galinga, tamsi ir labai nerami materija.

Keli ryžtingi laiveliai vis dėlto įplaukė pro jūros vartus į uostą, kuris dar gyvena šventine nuotaika. Miesto eglę puošė burės iš lempučių, gatves žibančios eglutės. Malonų įspūdį paliko ir stilingai, tvarkingai prižiūrėtas senamiestis, ir estetiškai įkomponuoti aukštaūgiai namai, renovuotos erdvės. Mokytoja V.Miltinienė ne tik pasiūlė gerą maršrutą, kad būtų pamatyti miesto simboliai (laivas „Meridianas“, Jonų kalnas, Teatro aikštė), bet ir vaizdžiu pasakojimu atskleidė, kaip šauniai Klaipėda atrodo per Jūros šventę vasarą.

Tačiau pagrindinis šios išvykos tikslas buvo pamatyti A.Cholinos šokio spektaklį „Otelas“. Tai buvo jaudinantis spektaklis, kurio nuotaiką kūrė scenografija, muzika ir atlikėjų talentas. Visus sužavėjo Karina Krysko-Skambinė (Dezdemona), Martynas Kavaliauskas (Jagas). Nemirtingos V.Šekspyro pjesės interpretacija negalėjo palikti abejingų, nes kalbėjo apie meilę, išdavystę, pasiaukojimą.

Iš žiemiško pajūrio klubo SAVI keliautojai parsivežė gražių vaizdų, įspūdžių bei svajonių pamatyti daugiau svarbių lietuvių kultūrai įvykių.

Informaciją paruošė – I.Turovaitė, SAVI klubietė, lietuvių k. mokytoja
Foto iš organizatorių puslapio www.ach.lt
2017-01-09

„SAVI“ KLUBIETĖS RUOŠIASI „DOSNUMO MUGEI“

Artėjant tradiciniam mūsų bendruomenės vakarui „Atbėga elnias devyniaragis“ SAVI klubietės vieną vakarą paskyrė arbatos maišelių dekoravimui, kuriuos su ekologinėmis arbatžolėmis pardavinėsime „Dosnumo mugėje“, o surinktas lėšas skirsime tiems, kam jų labiausiai reikia…

Dėkoju mūsų kūrybinio užsiėmimo vadovei Nijolei Bartkevičienei, „žolininkei“ Redai Zalogienei, p. Laimutei Teresei Tamašauskienei už dovanotus maišelius ir visoms, kurios tarp gausybės darbų  darbelių atskubėjote ir kruopščiai su meile realizavote šią idėją: Silvijai B., Redai Z., Virginijai M., Ingai T., Janinai Ž., Ligitai N., Ingridai K., Renaldai S., Nijolei T., Vidmantei Ž.

„Geriausias būdas prisiminti gerus darbus — juos kartoti“ E. Bekonas

Informaciją ir nuotraukas paruošė – Ilona Zazienė, klubo SAVI direktorė, etikos mokytoja
2016-12-01

* * * * *

ETIKOS KLUBAS ETHOS TAPO KALĖDINE FOTOSTUDIJA A N O N S A S …

Jei džiaugsmas yra šypsenos,  klegesys, šventinis bruzdesys, noras kurti ir keistis – visa tai lapkričio 24 d. visą vakarą vyko ETHOS klube.

Fotosesiją „Kalėdiniai atvirukai“ mums padovanojo fotostudijos „Stop kadras“ kūrybinė grupė. Improvizuotoje studijoje pasirinkdami įvairius studijos rekvizitus, aksesuarus, skrybėlaites – kūrėme stilizuotas nuotraukas – „Kalėdinius atvirukus“. Malonu buvo stebėti, kaip klubo seniūnė Viktorija Vaitkutė 8c kl. tapo stiliste ir visus pageidaujančius pagražindavo, kaip mamos su savo mažaisiais modeliukais „repetavo“ prieš veidrodį kompozicijas (tai užfiksuota nuotraukose „už kadro“), o buvusi klubietė Greta Grebelytė (dabar „Romuvos“ gimnazistė) nutarė su vadove įsiamžinti lyginant plaukų ilgį…Įdomus faktas – tokie smagūs kūrybiniai šurmuliai improvizuotoje studijoje čia vyko maždaug prieš 20 metų. Tuo metu tai buvo mokyklos „Panelių klubas“, kuriam vadovavo Ilona Zazienė (klubo seniūnė  Daiva Gailiūtė, šiuo metu gyvena  Italijoje, dirba fotografe ir TV reportere).

Linkėjimai visiems esamiems ir buvusiems ETHOS ir „Panelių klubo“ nariams…

Šios  smagios fotosesijos reportažo tęsinys  bus – gruodžio 7 d.

Informaciją paruošė – Ilona Zazienė,
ETHOS klubo vadovė, etikos mokytoja
Nuotraukos – fotostudija „Stop kadras“,
FB Stopkadras Fotostudija, www.stopkadras.lt

* * * * *

„Locnos laimės“ paieškos

Gegužių progimnazijos bendruomenės klubas „SAVI“ su Šiaulių miesto jubiliejiniu gimtadieniu (Šiauliams 780) pradėjo 8-ąjį savo gyvavimo sezoną. Ir naujojo  sezono pradžia vėl įsukanti savo veikla.

Rugsėjo 20 d. vakarą į Šiaulių kultūros centrą skubėjo teatro meno gerbėjai. O kur galimybė prisiliesti prie meno, ten ir klubas „SAVI“! Šįkart kas pėsčios, kas ratuotos – visos sugužėjom į dviejų dalių spektaklį, paremtą Žemaitės biografija ir kūryba, – „Locna laimė. Žemaitė” (režisierė Regina Steponavičiūtė). Juo septintąjį savo sezoną pradėjo Naisių vasaros teatras.

Lyg ir savotiška tradicija tapo, kad bent kartą per metus aplankome Naisių vasaros teatro pasirodymus. Šįkart laukti ilgai neteko: panorom „pasimatuoti” savo laimę su ta, Žemaitės aprašytąja… Ir nors spektaklyje ne kartą nuskambėjo mintis, kad mylima būsi, jei pati mylėti mokėsi, supratome, kad ne visada laimė priklauso nuo moters norų ir valios… Bent jau Žemaitės laikais nepriklausė… Užtat pasidžiaugėme, kad mes gyvename kitais laikais, kad  pačios galim statyti savo laimės rūmą, džiaugtis gyvenimu, kurio kūrėjos esame ir mes.

Ne tik ištraukos iš Žemaitės kūrinių padarė įspūdį. Ne mažiau iškalbingai buvo pristatyta ir pačios rašytojos Julijos Žymantienės (geriau žinomos kaip Žemaitė) biografija: ir jos džiaugsmai, ir jos rūpesčiai, atgiję scenoje, buvo tokie panašūs į kadaise sukurtų apsakymų  personažų likimus…

Prisipažinsiu, man patinka Žemaitė, patinka jos sodrus kaimiškas žodis, toks iki graudulio moteriškas pasaulio matymas, siekis galbūt labai žemiškų, bet kartu ir šviesių dalykų. Beje, ne viskas, ką matėme spektaklyje, yra tolima praeitis. Kad ir pačios Žemaitės bandymas suderinti šeimos pareigas su rašymu (dabar moderniai sakytume: darbo ir karjeros dermė)… Juk besisukdamos kasdienybės rate kartais taip pasiilgstame tos „locnos laimės”.

Klubo „SAVI“ narė B. Petkuvienė
Foto iš „Naisių vasaros“ teatro archyvo
2016-10-04

* * * * *

Klubas SAVI pradėjo 8-ąjį sezoną

 

Gegužių progimnazijos bendruomenės klubas įkurtas prieš 8-erius metus per Tarptautinės grožio dienos minėjimą.
Tradicija tapo sezoną pradėti gražioje erdvėje: šį kartą svečiavomės knygyne – kavinėje „Prie katedros“, buvo priimti nauji nariai, kurie išradingai pristatė save, prisimintos įkvepiančios minčių apie gyvenimą, dalyvavome mini viktorinoje- konkurse (pvz. „Barbė Devyndarbė“) ir t.t.
„Grožis – tam tikra genialumo forma, iš teisybės ji net aukščiau už genialumą, nes grožio net aiškinti nereikia.“ – O. Vaildas
Informaciją paruošė – Ilona Zazienė, klubo SAVI direktorė
Foto – Dana Kulikauskienė
2016-09-09

* * * * *

Mūsų bendruomenės klubas SAVI pradėjo 7-ąjį sezoną

2015 m. rugsėjo 9-ąją – Tarptautinę Grožio dieną – bendruomenės klubas SAVI pradėjo naująjį gyvavimo sezoną: prisiminė praėjusius metus, aptarė naujų darbų veiklą. Šią dieną būrys klubiečių apsilankė Papilėje, Akmenėje, aplankė Simono Daukanto memorialinį ir Akmenės krašto muziejus. Pasidžiaugė gausia, nežemiško grožio drugelių kolekcija ir iš apžvalgos bokšto grožėjosi Ventos panorama…

* * * * *

SAVI klubiečiai sveikina su Pavasario šventėmis


Gamta palengva puošiasi žaluma, spalvomis, pavasariniais špokų garsais…
Tai metas, kai norisi kažką gražaus ir pačiam sukurti.
Tad, dviejų  klubų narės:  Gegužių progimnazijos bendruomenės klubo SAVI ( prezidentė S.Baranauskienė) ir Šiaulių m. moterų klubo ROTARY CIVITAS (prezidentė I.Šniukienė) susitiko ir stropiai edukaciniuose mokymuose  kvilingo technika kūrė margučių nėriniukus (vadovė Violeta).  Dėkojame p. Irenai už svetingą priėmimą, vaišes, kurio metu ne tik mėgavomės įgyjama nauja patirtimi, bet ir kūrybos džiaugsmu, jaukiu bendravimu.

Linkime visiems gražaus Pavasario  pabudimo, lydimo paukščių garsais –
klubo SAVI direktorė, etikos mokytoja Ilona Zazienė
* * * * *

* * * * *

SAVI klubietės domisi  albumų ir nuotraukų dekoravimu

Nuotraukos – vertybės, keliančios prisiminimus, atspindinčios sustabdytų reikšmingų ar mielų kadrų  svarbą…
Jei nuotraukos  tvarkingai, estetiškai, o gal net originaliai sudėliotos albumuose  laukia  mūsų, tai tampa puikia kolekcija, šeimos pasididžiavimu.
SAVI klubietės svečiavosi fotostudijoje (Varpo g.29), kur susipažino su albumų tvarkymo kultūra, skrebinimo technika ….
Skrebinimo technika (iš anglų k. scrapbooking) –  nuotraukų, albumų dekoravimas naudojant įvairias skiauteles, sudžiovintus augalus, plunksneles, laiškus ir kt., klijavimas į albumą šalia nuotraukų, sukuriant originalią kompoziciją.

Jaukioje fotostudijos aplinkoje, murkiant katinui Miciukui, skanaujant Gegužių pyragą su arbata, p.Lauryna Stravinskaitė pasidalino patirtimi ir patarimais, kaip kurti albumą, naudojant skrebinimo techniką, aptarta nuotraukų reikšmė šiame skaitmeniniame amžiuje. Klubietės gavo įkvėpimo originaliai, su meile kurti savo šeimos albumus, susimąstė apie nuotraukų vertę bėgant metams…

Literatūroje rašoma, kad skrebinimo technikos entuziastas buvo rašytojas Markas Tvenas, kuris visą sekmadienį skirdavo šiam pomėgiui.
Pabandykime tai padaryti ir mes, o gal patiks, tuo pačiu pasimėgausime savo šeimos sustabdytais kadrais. Sėkmės…

Informaciją ir nuotraukas paruošė – Ilona Zazienė, klubo SAVI direktorė, etikos mokytoja
2015-03-10

* * * * *

Kuriame SAVO kvepalus

Kaip kvepia gintaras?
Kaip jaučiamės, kai mūsų aplinkoje kvepia levandos, vanilė, cinamonas…
Klubo SAVI atstovės vieną vakarą paskyrė būtent šiai temai: susipažino su natūraliais aliejais, turinčiais šimtametes tradicijas, jų naudojimo būdais, įtaka savijautai.
Įdomiausia dalis SAVO kvepalų kūrimo ritualas: 3 lašeliai gintaro aliejaus, 5 vanilės, 2 levandos ir t.t. ( paslaptis)…
Atsipalaidavus, apsuptyje malonių kvapų kiekviena susikuriame vienetinius SAVO kvepalus.
„Kodėl mus taip stipriai veikia kvapai? Kodėl joks prisiminimas negali tokia jėga atgaivinti pergyvenimų, kaip su jais susijęs pažįstamas kvapas? Galbūt dėl to, kad jis nepakartojamas, juk kvapo neįmanoma prisiminti atskirai nuo jo paties, kitaip tariant, atkurti vaizduotėje. Pasikartojęs natūraliai, jis su pirmykščiu šviežumu iškelia aikštėn visa, kas buvo su juo susiję. O regėjimo ir klausos įspūdžius mes dažnai atgaiviname savo prisiminimuose, ir galbūt dėlto jie galų gale susilpnėja…“

Fazilis Iskanderas „Kozloturo žvaigždynas“
Informaciją paruošė klubo SAVI direktorė, etikos mokytoja Ilona Zazienė
2015-02-05

* * * * *

Mūsų dienos kaip šventė

Ką tik džiaugsmingai palydėjome gražiausias metų šventes – šv. Kalėdas ir Naujuosius metus. Palydėjome tikėdamiesi prasmingų darbų, gražių tarpusavio santykių, kūrybinio polėkio, naujų idėjų…
O kad naująjį Laiko Ratą sukti būtų lengviau, Gegužių progimnazijos  klubo SAVI direktorė Ilona Zazienė pakvietė bendraminčius apsilankyti  NAISIŲ VASAROS TEATRO spektaklyje „…Beprotiškai fantastiškos… Maestro Vytauto Kernagio dainos“. Klubo direktorės iniciatyva buvo parūpinti ir kvietimai į spektaklį.
Tad atšiaurų antradienio vakarą daugiau nei dvidešimt klubo SAVI narių rinkosi į „Saulės“ koncertų salę. Ir rinkosi ne veltui, nes už lango tūnantį šaltį kaipmat ištirpdė prasidėjęs spektaklis. Dešimt jaunų, energingų, talentingų, kūrybingų NAISIŲ VASAROS TEATRO aktorių scenoje šoko, dainavo, improvizavo, tiesiog kvatojosi ar spaudė ašarą…  Dainos, atliekamos pagal tokių lietuvių poezijos grynuolių  kaip Marcelijus Martinaitis, Sigitas Geda, Salomėja Nėris tekstus, abejingų nepaliko. Spektaklyje skambėjo ir pačios populiariausios V. Kernagio dainos („Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“, „Purpurinis vakaras“ „Mūsų dienos kaip šventė“, „Kaip gražu  miške“), ir tos, kurios verčia suklusti, pasijusti kiek nejaukiai, tiesiog pažvelgti į savo sąžinę („Baladė apie Severiutę“, „Laumės vaikas“). Spektaklyje buvo skaitomi ir amžininkų prisiminimai apie maestro V. Kernagį, demonstruojamos nuotraukos, susijusios su nepamirštamu jo gyvenimu ir veikla.
Po spektaklio norėjosi nesiskirstyti, norėjosi vienas kitam šypsotis, norėjosi dar pabūti toje euforijoje ir patikėti, kad visos mūsų dienos „kaip šventė“, tik labai dažnai mes nesugebame to prisiminti…
Be galo džiugu, kad klubo SAVI bendruomenė ir naujus metus pradėjo kultūrine programa, pasibuvimu kartu. Tikėkimės, kad tokie susiėjimai mus augina, kad į namus ir į darbus grįžtame pilni gerų emocijų, kuriomis dalinamės su visais…

Informaciją ir foto parengė mokytojos B. Petkuvienė, I. Zazienė
2015-01-13

* * * * *

Klubas SAVI dalyvavo Naisių vasaros teatro  naujos programos pristatyme

Jau antrus metus mūsų mokykla tęsia gražias bendravimo tradicijas su Naisių vasaros teatru.
Šį kartą mūsų  bendruomenės klubas SAVI buvo pakviestas į programos „Dainuosma mudu abudu…“  pristatymą. Aktoriai pristatydami savo  5-ojo sezono naują programą visus žavėjo šmaikštumu, puikia nuotaika.
Dalinantis įspūdžiais po koncerto  klubietė, lietuvių kalbos mokytoja Birutė Petkuvienė pastebėjo, kad „… kol yra Lietuvoje tokio kūrybingo, pozityvaus, tautiškumą propaguojančio jaunimo, tol Lietuva klestės…“.

Informaciją paruošė klubo SAVI direktorė Ilona Zazienė
2014-11-03

* * * * *

Mūsų bendruomenės klubas SAVI pradėjo 6-ąjį sezoną

Tarptautinę Grožio dieną Šiaulių Gegužių progimnazijos bendruomenės klubas SAVI pradėjo 6 – ąjį sezoną ir tą popietę skyrė kelionei po Šiaulių gražiausias ir įdomiausias vietas, kuriai vadovavo  dizaineris Vilius Puronas. Jo pasakojamos įdomios, o kai kada neįtikėtinos istorijos, legendos žavėjo ne tik mokytojus, bet ir mokinukus ( kartu keliavo ir mokinių ETHOS klubo atstovės ). Tą dieną į klubo SAVI veiklą, originaliai prisistatydamos, įsiliejo 3 naujos narės : Virginija Miltenienė, Vilma Kaktytė ir Ligita Norvilienė.
Kuo daugiau tu džiaugiesi savo gyvenimu, tuo daugiau turi džiaugsmingų akimirkų (O.Winfrey)
Fotoreportažo ir teksto autorė –
Ilona Zazienė, klubo SAVI direktorė, etikos mokytoja
2014-09-10

* * * * *

KLUBAS „SAVI“  GROŽĖJOSI SECESIJOS MADOS  KOLEKCIJA

Mokyklos klubo SAVI narės lankėsi Ch.Frenkelio viloje, kurioje buvo eksponuojama paroda „Secesijos mada“ (mados istoriko A.Vasiljevo kolekcijos dalis). Šis laikotarpis –  XXa. pradžia –  išsiskyrė elegancija, rafinuotumu, subtilia prabanga. Parodoje buvo eksponuojama 70 unikalių suknelių, šimtmečio senumo aksesuarai – sagės, vėduoklės, kvepalų flakonai ir kt. Gidas supažindino su to meto etiketo kultūra, bendravimo subtilumais, kai kurių daiktų netikėtais panaudojimais gyvenime.
Klubo  SAVI narės po parodos diskutavo apie istorijos ir gyvenimo būdo atspindžius madoje, moters statusą įvairias laikmečiais, pasidžiaugė, kad tokios išskirtinės parodos rengiamos ir Šiauliuose.
Informaciją ir nuotraukas parengė –
Ilona Zazienė, klubo SAVI direktorė
* * * * *
PAVASARIS – PABUDIMAS GAMTOJE, SIELOJE IR KŪNE

Gamta mus moko gyvenimo cikliškumo, ritmo, atsinaujinimo ir gamtos dėsnių laikymosi. Tad, tiesa paprasta – nori būti sveikas ir žvalus – rūpinkis savimi, keiskis, tobulėk. Mokyklos bendruomenės klubo SAVI narės, nutarė pasidomėti ką siūlo sveikatinimo klausimais salonas „Studio Figura“. Naujos technologijos suteikia galimybę moterims pasilepinti prie masažo aparatų, tokiu būdu suaktyvinant kraujo cirkuliaciją, limfos tekėjimą. Geriausias efektas pasiekiamas, kai žmogus nusprendžia kompleksiškai keisti savo gyvenimo kokybę: daugiau judėti, sportuoti, sveikai maitintis, skaidrinti mintis, džiaugtis gyvenimu.
Nuotaikingai praleistas laikas šiame salone, tikėkimės suteiks SAVI klubietėms įkvėpimo atsinaujinti kartu su gamta…
Informaciją ir nuotraukas paruošė –
klubo SAVI direktorė Ilona Zazienė
2014-03-19

* * * * *

Gongų muzikos garsai Gegužių progimnazijoje

Sausio 30 d. bendruomenės klubo SAVI iniciatyva mokyklos aktų salėje vyko GONGŲ MUZIKOS GARSŲ vakaras.
Užsiėmimą vedė jogos meistras Valdas, turintis didžiulę meditacijos instrumentų kolekciją.
Gilus atsipalaidavimas, vibracijos sklindančios nuo gongų varpų, sitros – išjudino ląsteles, vyko regeneracija, atsinaujinimas, harmonizavimas.
Vakaro metu susirinkusius džiugino intrumentų įvairovės kuriama muzika, subtilus gongų skambėjimas. Smalsioms Ethos klubo narėms buvo suteikta unikali galimybė paskambinti įvairiais, nematytais muzikos instrumentais.
Su linkėjimais –
Ilona Zazienė, etikos mokytoja,

klubo SAVI direktorė

* * * *
KLUBO „SAVI“ NARĖS DALYVAVO KNYGOS – „RŪTA STALILIŪNAITĖ. AŠ ESU BARBORA“ PRISTATYME

Šiaulių P.Višinskio bibliotekoje vyko atsiminimų apie scenos karalienę, knygos  „Rūta Staliliūnaitė. Aš esu Barbora“ pristatymas. Artistei, Nacionalinės premijos laureatei Rūtai Staliliūnaitei šiemet būtų sukakę 76-eri.
Sukūrusi Barboros Radvilaitės vaidmenį (režisierius J. Jurašas) ji tapo meilės Lietuvai simboliu. Knygoje sudėti aktorę pažinojusių žmonių atsiminimai, įspūdžiai apie šią talentingą asmenybę, o knygos gale – kompaktinė plokštelė su aktorės skaitoma poezija ir proza.
Knyga  pradedama jautriu aktorės laišku mamai, kuriame pasakoja šeimos istoriją, tarsi atsisveikina su šiuo pasauliu ir sveikinasi su esančiais Anapilyje… Vakaro metu aktorė O. Dautartaitė jautriai dedikavo šviesios atminties  Rūtai –  J.Strielkūno posmą, kurį pabaigus prašė perduoti linkėjimus Ten esantiems bendriems pažįstamiems…Knygos sudarytojas S.Sabaliauskas pasakojo knygos sudarymo istoriją, pažinties su aktore epizodus, rašytoja A. Ruseckaitė pasidalino prisiminimais, nuojautomis apie aktorės gyvenimą.  Vakarą vedė ŠU prof.V. Bikulčius.
Knygos pristatyme dalyvavusios mokyklos klubo SAVI narės mėgavos nuoširdžiu  literatūriniu vakaru, jautriu poetišku žodžiu.
Informaciją ir nuotraukas parengė –
Ilona Zazienė, klubo SAVI direktorė, etikos mokytoja
2014-03-05
* * * * *

Klubas SAVI svečiuojasi Rygos šviesų festivalyje

Ryga, švenčiant Latvijos Nepriklausomybės dieną nušvinta gražiausiomis šviesomis. Mokyklos bendruomenės klubas SAVI  kartu su bendraminčiais išvyko pasidžiaugti spinduliuojančiu Rygos senamiesčiu. Romantiškas pasivaikščiojimas, šviečiant mėnulio pilnačiai, įvairūs šviesos efektai, instaliacijos, projekcijos, muzika – džiaugsmas akims ir širdžiai.
Kelionė neprailgo: kol aptarėme šventės įspūdžius, diskutavome kokių lauktuvių iš Rygos senais laikais mums parveždavo tėvai, kol mokėmės latvių kalbos žodžius ( labdien – laba diena, paldies – ačiū, lūdzu – prašau, 1- 2 – 3 – viens, divi, tris ir t.t.) – žiūrime jau ir Šiaulių žiburiai…
Kelionės, tai ne tik nauji vaizdai, įspūdžiai, nuotraukos, emocijos, laiko praleidimas su bendraminčiais, bet ir naujos patirtys , bei gyvenimo džiaugsmo atsiskleidimas…

Kelionę organizavo, fotografavo ir paruošė informaciją – Ilona Zazienė – klubo SAVI direktorė, etikos mokytoja

* * * * *

Ajurvediniai mokymai Šiaulių Gegužių progimnazijos bendruomenei

 

2013-10-24 Šiaulių Gegužių progimnazijos klubo SAVI kvietimu mokykloje paskaitą „ Ajurveda – mano gyvenimo instrukcija“ skaitė vilnietė lektorė Lina Lukošienė (Ajurvedos Akademijos vadovė). Kokie kūrinijos dėsniai užrašyti Ajurvedoje? Kaip šiame holistiniame moksle, kuriam jau 5000 metų aiškinama žmogaus – gamtos dalelės – prigimtis, tipai, ligos,harmonija, mityba ir kt.
Šios paskaitos klausytojai dėkingi pranešėjai L.Lukošienei už  tas altruistines ajurvedinės išminties kibirkštis, kurios  įžiebė noro tobulėti ugnį, esame  dėkingi  ir  už  mokyklai padovanotas ajurvedinės išminties knygas (daktaro Partapo Chauhano iš Indijos,  vieno iš nedaugelio ajurvedos specialistų, parašytos knygos „Ajurveda – mokslas apie gyvenimą ir sveikatą“, „Ajurveda sveikatai“, „Ajurveda grožiui“, A.Tarvydaitės „Ajurvedos šalyje“). Šios paskaitos jauniausias klausytojas, ETHOS klubo narys Arnas Pauga ( 6c kl.) – paskaitos medžiagą konspektavo ir pristatys savo klasėje, bei visiems besidomintiems sveika gyvensena.

Sėkmės visiems einant sveikesnio pasirinkimo keliu…

Paskaitą organizavo ir fotografavo – Ilona Zazienė, etikos mokytoja, bendruomenės klubo SAVI direktorė

* * * * *

2013-2014 m.m. Gegužių mokyklos bendruomenės klubas „Savi“ pradeda 6-ąjį sezoną

Prieš 5-ius metus įkurtas Gegužių mokyklos bendruomenės klubas „Savi“ naują veiklos sezoną pradėjo pažintine išvyka į Naisius. Šį puikų gamtos kampelį pasirinkome, nes čia trys muziejai: poeto Z.Gėlės, Baltų dievų ir inkilų, retos veislės – žemaitukų žirgynas, tai kaimas, kurį dauguma matė seriale „Naisių vasara“.
Šiaulių krašto literatūros muziejus, įsikūręs šimtamečiame poeto Z.Gėlės gimtąjame name džiugino kruopščiai surinkta mūsų krašto literatų kūrybą, kurią mielai  pristatė šio muziejaus gidė Rita. Naisiuose įsikūręs ir vienintelis Lietuvoje Baltų dievų muziejus: apie  kelių metrų įspūdingas skulptūras, ornamentų prasmę, subtilų liaudies etiketą, pvz., anksčiau jei tave šeimininkė pasitikdavo su juosta, kurioje išausti tuščiaviduriai rombai, tai reiškė „malonu, kad atvykote, bet ateityje galite nevažiuoti“, o jei juostose būdavo išausti rombai su paįvairinimais, tai reiškė „užeikite kuo dažniau, mieli sveteliai“.
Besidžiaugiant nuostabiu gamtovaizdžiu, puikiu oru, žemaitukų arklių žirgeliais, 115 inkilais, užlipome į Alkos kalną. Čia klubo „Savi“ įkūrėjos S.Baranauskienė (klubo prezidentė), D.Kulikauskienė, V.Krankalienė, I.Turovaitė ir I.Kačinskienė uždegė aukurą ir tariant prasmingus palinkėjimus buvo  priimta nauja klubo narė – Vilma Toleikienė, penktoko Dominyko mama, mokyklos šventės ir gėrio aukciono „Atbėga elnias Devyniaragis“ mecenatė. Ji tapo 30-ąja klubo nare. Vėliau pasidžiaugta klestinčia ir įdomia klubo veikla, kurio misija jungti bendraminčius ir kurti gražesnį pasaulį. Klubo prezidentė, mokyklos direktorė S.Baranauskienė ant jubiliejinio torto įžiebusi ugnelę palinkėjo visiems būti – saviems tarp savų, pastebėti kasdienybės grožį.
O kokia šventė be pramogų? Taigi viktorina „Kiek žinote Baltų dievų“, „Ką simbolizuoja skaičius 5?“, ekspromtu integruota ir smagiai pravesta 5 disciplinų pamoka (kaip lakštingala negali nečiulbėti, taip ir mokytojai negali be pamokų, net gamtoje…) – dovanėlės, šypsenos, saulės nušviesta rudenėjanti gamta – puikiai praleistas laikas.
Tad, „sėkime grožį ir auginkime meilę, aktyviai domėkimės pasauliu, veržkimės į išmintį ir dorą, ištieskime ranką draugui“, gyvenkime taip, kaip pasižadėjome.

Ilona Zazienė – klubo „Savi“ direktorė,
etikos mokytoja, nuotraukų autorė
2013-09-09

Skip to content