Renginiai

* * * * *
Informaciją atnaujino UK specialistė Rasa Balčiūnienė 2023-11-28
* * * * *

Lapkričio 27 d. – gruodžio 1 d. organizuojama „Karjeros ir verslumo savaitė 2023“. Kviečiame aktyviai dalyvauti☺

Savaitė  yra skirta 1-8 klasių mokinių ugdymo veiklai, kai pamokos vedamos kitaip. Šia iniciatyva siekiama ugdyti mokinių karjeros, verslumo kompetencijas.

* * * * *

Startuoja Karjeros ir verslumo savaitė 2023

Lapkričio 27 d. Gegužių progimnazijoje startavo Karjeros ir verslumo savaitė. Jau per pirmą pamoką penktokai buvo pakviesti į šviečiamąjį Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro kūrybinių dirbtuvių renginį. Mokiniai dalyvavo smagiose estafetėse, kurios padėjo išsijudinti ir įtvirtinti žinias apie atliekų rūšiavimą. Kita užduotis pareikalavo didesnio susikaupimo ir mąstymo. Kiekviena klasė, susibūrusi į ratelį, turėjo kuo greičiau teisingai atlikti tris užduotis: Rūšiuok teisingai, Atliekų grandinė, Išspręsk kryžiažodį. Na, o renginį vainikavo – Laimės ratas. Kiekvienas penktokas buvo apdovanotas tuo, ką lėmė likimas: gertuve, atšvaitu, puodeliu, kamuoliuku, rašikliu ar užrašine.
Informaciją paruošė mokytoja R.Savickienė, nuotraukos A.Lučinskienės

* * * * *

Mokiniai susipažino su konditerio, barmeno ir staliaus profesijomis

Spalio ir lapkričio mėnesiais technologijų pamokos vyko netradicinėse erdvėse. Šiaulių TMC Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių Gegužių progimnazijos 6c klasės mokiniai.
Technologijų pamokų metu buvo gaminami sveikuoliški saldumynai. 8c klasės mokiniams vyko technologijų pamoka „Proginių vieno kąsnio užkandukų gaminimas“, o 5a kl. mokiniai studijavo receptus ir ragavo „Sveikuoliškus kokteilius“. Šiaulių TMC Statybos skyriuje 8b klasės mokiniai per technologijų pamokas pagamino pjaustymo lenteles.
Technologijų mokytojai Laima, Jūratė, Jurgita, Ilmaras

* * * * *

Progimnazijų protmūšis

Lapkričio 23 d. 6c klasės mokinių komanda: Austėja K., Miglė G., Danielius M. dalyvavo Šiaulių miesto progimnazijų protmūšyje, kuris vyko Jovaro progimnazijoje. Tema – ugdymas karjerai. Mūsų progimnazijos mokinukai sudalyvavo šauniai ir užėmė trečią vietą. Buvo momentų, kai ir buvote antri! Šaunuoliai! Didžiuojamies jumis!
Informaciją paruošė UK specialistė R. Balčiūnienė


* * * * *
Aštuntokai suspažino su staliaus profesija

2023-11-15 , 8 kl. berniukai dalyvavo patyriminiame vizite  Šiaulių technologijų mokymo centre, Statybininkų skyriuje ir susipažino su staliaus profesija, patys gamino medines pjaustymo lentutes.

Daugiau apie vizitą ŠTMC

* * * * *
Trečiokai susipažino su kosmetiko, visažisto, manikiūrininko ir kitomis profesijomis

Lapkričio 13 d. 3b klasės mokiniai lankėsi Šiaulių technologijų mokymo centre, Menų ir grožio paslaugų skyriuje, kur dirba Dominyko mamytė Dovilė. Trečiokai susipažino su kosmetiko, visažisto, manikiūrininko, fotografo, siuvėjo, kirpėjo, vizualinės reklamos gamintojo specialybėmis. Kosmetikų vyr. profesijos mokytoja Dovilė pravedė užsiėmimą „Oda – organizmo veidrodis“, patarė kaip reikia prižiūrėti savo odą. Džiaugiasi mokinukai ne tik susipažinę su įvairiomis profesijomis, bet ir pagilinę žinias apie didžiausią žmogaus organą – odą.
Informaciją pateikė klasės mokytoja Nijolė

Daugiau foto

* * * * *

Pažintinis vizitas į verslo įmonę ROL Lithuania

8b klasės mokiniai vyko į verslo įmonę ROL Lithuania. Mokiniai turėjo tikslą ir nuostabią galimybę susipažinti su metalo apdirbimo, suvirintojo bei inžinieriaus profesijomis. Ši įmonė teikia ne tik metalo apdirbimo paslaugas, bet yra viena iš lyderiaujančių tiekėjų, pagaminančių didžiausią kiekį klientams pritaikytų elektrinių reguliuojamo aukščio stalų kojų sistemų. Mokiniai susipažino su įmonės istorija, apžiūrėjo gamybines patalpas bei patys turėjo galimybę ,,pasimatuoti” profesiją išbandydami įvairias veiklas.
Dėkojame 8b klasės mokinio Skirmanto mamai bei visam kolektyvui, kurie taip nuoširdžiai ir šiltai mokinius priėmė.
Informaciją paruošė klasės vadovė E. Ramoškienė, UK specialistė R.Balčiūnienė

Foto: ROL Lithuania

* * * * *
Pažintinis vizitas į paslaugų įmonę FUNKY Barbershop

Spalio 10 dieną 6b ir 8c klasių mokiniai susipažino su vyrų kirpėjo-barberio profesija. Mokiniai sužinojo, kad barberis yra plaukų kirpėjas, kuris specializuojasi vyriškos plaukų priežiūros paslaugose. Jis atlieka įvairias užduotis, susijusias su vyrų plaukų kirpimu barzdos šukavimu, skutimu, apdaila ir plaukų bei barzdos priežiūros procedūromis.
Barberis Dovydas pasakojo, kad ši profesija yra labai svarbi vyriškos grožio industrijos dalis, o barberiai padeda vyrams išlaikyti tvarkingą ir prižiūrėtą išvaizdą. Dovydas minėjo, kad barberio kompetencijos apima įvairius įgūdžius ir žinias, susijusias su vyriškos plaukų priežiūros paslaugomis, tai:

 • Plaukų kirpimo technika. Barberiai turi gebėti įvairiai kirpti ir stilizuoti vyriškus plaukus, atsižvelgdami į kliento poreikius ir pageidavimus.
 • Barzdos priežiūra – tai apima barzdos šukavimą, skutimą, formavimą ir apdailą.
 • Šukuosenų korekcija. Kad klientas atrodytų tvarkingai ir šiuolaikiškai.
 • Higiena. Barberiai turi laikytis aukštų higienos standartų, užtikrinant saugią ir švarią aplinką klientams.
 • Produktų žinios. Turi žinoti apie plaukų ir barzdos priežiūros produktus.
 • Komunikacijos ir bendravimo įgūdžiai. Svarbu gebėti bendrauti su klientais, suprasti jų pageidavimus ir rekomenduoti tinkamas priežiūros procedūras.
 • Stiliaus ir mados tendencijos. Geras barberis turi išmanyti šiuolaikines plaukų mados tendencijas ir stilius.
 • Profesionalumas. Jie turi elgtis profesionaliai, laikytis darbo etikos ir gerbti klientų privatumą.

Barberio profesija gali būti įdomi ir perspektyvi pasirinkimo galimybė tiems, kurie nori dirbti plaukų priežiūros ir grožio srityje, ypač vyriškajame grožio sektoriuje.
Dėkojam už šaunų, jaukų priėmimą ir įdomų savo profesijos pristatymą Dovydui Šimkui.
Socialinė pedagogė Indrė ir UK specialistė Rasa

* * * * *

Pradinukai susipažino su rašytojo profesija

3c ir 2a klasių mokiniai ir jų mokytojos Edita ir Rima svečiavosi Šiaulių miesto viešosios bibliotekos ,,Aido” filiale – susitiko su kūrėju Pauliumi Juodišiumi.

Pažintį dailininkas-rašytojas pradėjo su vaikais kurdamas istoriją-animacinį filmą. Mokinukai vardijo kaip atrodys pagrindinis veikėjas – kokia nosis, kokios akys, ausys, plaukai, kūnas…, o rašytojas piešė lentoje. Vėliau sugalvojo jam vardą. Draugiškai numatė, kad Petražolis gyveno knygų medyje. Ir gimė linksma pasakojimo pradžia – dainelė. Po to visi linksmai tęsė pasakojimą žarstydami savo fantazijos vaisius. Visai komandai pavyko sukurti puikią muzikinę pasaką „Dingusių knygų paslaptis“.

Nuoširdus menininkas P. Juodišius parodė pradinukams, kokia smagi yra kūryba!
Informaciją paruošė moktoja Edita Montvilienė

* * * * *
Supažindinimas su lėlininko profesija

Spalio 25 dienos rytą 1a,1b,1c klasių mokinukai išvyko į Panevėžį. Čia lankėsi Panevėžio Lėlių vežimo teatre. Su didžiausiu susidomėjimu pirmokai žiūrėjo šiuolaikiškai ir originaliai pastatytą spektaklį apie Raudonkepuraitę Laimutę, kuri sutiko ne tik vilką, bet ir piktą kiškį. Po įdomaus vaidinimo vaikai įdėmiai stebėjo edukaciją, kurioje pamatė įvairiais būdais valdomas lėles, stebėjo linksmus mini vaizdelius bei epizodus. Pilni įspūdžių, laimingi ir patenkinti pirmokai grižo namo. Pirmoji mūsų kelionė išties pavyko!!! 🌷
Parengė mokytojos Žiedūna Sinušienė, Aušra Adomaitienė, Alina Marcinkienė

* * * * *
Supažindinimas su aplinkosaugininko profesija

2023-09-28 Šiaulių Gegužių progimnazijos 7d klasės mokiniai dalyvavo pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ aplinkosauginėje nuotolinėje edukacijoje. Iš antrinių žaliavų gamino teniso raketes, kuriomis puikiai sekėsi žaisti stalo tenisą. 🎾 Mokiniai buvo supažindinti su aplinkosaugininko profesija.🤗
Dalinamės akimirkomis.
Mokytoja Giedrė ir socialinė pedagogė Indrė

* * * * *
Supažindinimas su aktoriaus profesija

Šių metų rugsėjo 8 dieną 7c klasės mokiniai vyko į Šiaulių valstybinį dramos teatrą, susipažino su aktoriaus profesija, dalyvavo edukacijoje „Interaktyvi ekskursija teatre“.
Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su aktore Nomeda Bėčiūte, kuri nuo 1990 m. Šiaulių dramos teatro sukūrė per 40 vaidmenų. Ji papasakojo koks ilgas kelias, kiek darbų turi būti atlikta, kad žiūrovas pamatytų galutinį rezultatą – spektaklį . Lankantis teatre mokiniai taip pat sužinojo, kaip kuriamos dekoracijos, grimai ir visi kiti dalykai, kurie lieka užkulisiuose. Įspūdžiais dalijasi 7c klasės mokiniai.
Informaciją parengė 7c klasės vadovė Vaida Daunienė

* * * * *

* * * * *
Informaciją atnaujino R.Balčiūnienė 2023-06-15.
* * * * *
Dalyvavimas tarptautiniame haiku konkurse „Kuo būti?“

Kuo būti užaugus? Tai turbūt pats svarbiausias ir įdomiausias klausimas, kylantis dar vaikystėje mums visiems. Apie vaikų ateitį, būsimas profesijas pasvajoja ne tik tėvai, bet ir patys vaikai. 3 klasių lietuvių kalbos ir skaitymo modulio „Žaidžiu lietuvišku žodžiu“ mokiniai buvo pakviesti sudalyvauti Tarptautiniame haiku konkurse „Kuo būti?“.
Iš pradžių mokiniai padedami mokytojų išstudijavo haiku meno reikalavimus. Vaikai sužinojo, kad haiku – trumpiausias eilėraštis, trys poezijos eilutės, parodančios gamtos grožį ar tiesiog unikalią gyvenimo akimirką. Kilęs iš savo tėvynės Japonijos lopšio, haiku apkeliavo platųjį pasaulį ir yra gerbiamas daugybėje šalių. Po to mokiniai buvo supažindinti su haiku klasikine forma: 3 eilutės, 5-7-5 skiemenys. O žaisdami žaidimą „Profesijos“ vaikai susipažino su įvairiomis profesijomis. Trečiokai išstudijavę haiku subtilybes ir susipažinę su profesijomis ėmė patys kurti savo haiku profesijos tematika. Atrinkti geriausi darbai buvo išsiųsti į konkursą.
Tarptautiniame haiku konkurse „Kuo būti?“ buvo sulaukta net 639 darbų iš 65 Lietuvos mokyklų ir lituanistinės mokyklos „Gandriukas“ (Norvegija), Briuselio II Europos mokyklos lietuvių sekcijos (Belgija) ir Vasario 16-osios gimnazijos (Vokietija). Kiekvienoje grupėje išrinkti 1–3 vietų laimėtojai ir skirtos nominacijos už teksto ir vaizdo dermę.
1 vietą užėmė mūsų mokyklos mokinės Rusnės Daugirdaitės kūrybinis darbas.
Dalyvavimas konkurse vaikams ir mokytojoms suteikė daug džiaugsmo, prasmingų akimirkų ir smagaus laiko kartu!
Informaciją ir nuotraukas paruošė 3 klasių lietuvių kalbos ir skaitymo modulio mokytoja Aušra T., ir socialinė pedagogė – karjeros specialistė Jurgita L.


Vaizdo įtrašas
Tarptautinio haiku konkurso paroda
* * * * *

Pažintinis vizitas į UAB Laurema

Birželio 8d., 7b klasės grupelė mokinių lankėsi UAB Laurema, tai šilkografijos paslaugų įmonė, siūlanti idėjas, kaip pritaikyti šilkografinę spaudą gaminių dekoravimui (audinių, medžio, metalo, plastiko paviršiams). UAB Laurema gamina lipdukus tekstilei (transferus), laikinas tatuiruotes, dekoles; taip pat įmonė teikia tiesioginio marginimo, dizaino bei siuvimo paslaugas. Turėjome šaunią galimybę pabūti, pamatyti, sužinoti kaip kuriami lipdukai, susipažinti su šią veiklą vykdančiais profesijų atstovais: chemikais, dizaineriais, technologais, gamyboje dirbančiais specialistais. Esame dėkingi UAB Laurema administracijos vadovei Ramintai.
Informaciją pateikė socialinė pedagogė Indrė ir 7b klasės vadovė Elvyra.


Daugiau foto
* * * * *
2023 m. gegužės 24 d. progimnazijoje organizuota ugdymo diena „Ugdymo karjerai diena“. Ši diena  yra skirta 1-8 klasių mokinių ugdymo veiklai, kai pamokos vedamos kitaip. Šia iniciatyva siekiama ugdyti mokinių karjeros kompetencijas.
Ugdymo karjerai dienos veikla
* * * * *
Gegužės 24 d. organizuojama 1-8 kl. mokiniams  Ugdymo karjerai diena
Programa: UK diena 2032-05-24

* * * * *

AŠTUNTOKŲ IŠVYKA Į AUKŠTAITIJĄ – ROKIŠKĮ
2023 m. Lietuvos respublikos Seimas paskelbė – Aukštaitijos metais, kad mes keliautume, susipažintume su šiuo unikaliu kraštu. Tad, 8b ir 8e mokiniai išvyko į vieną gražiausių Aukštaitijos miestų – Rokiškį, turintį 18 a. pradėtą statyti dvarą su unikaliu interjeru, parką su danieliais, sūpynėmis, medžio meistro – „arkitekto“ L.Šepkos darbų kolekciją, neogotikinę 19 a. Šv. Mato bažnyčią, unikalias gatveles su istoriniais pastatais, kurių langai puošti dekoruotomis langinėmis ir t.t. Mus lepino puiki saulėta diena, pavasarinė gamta, tad susipažinę su Rokiškiu, kuriame visur daug nupiešta, sukurta skulptūrų kiškio garbei (vienas, net stebuklingas – pasakius jam į ausį norą ir paglosčius pilvuką – noras išsipildo), sudalyvavus keliose edukacijose: „Pasivaikščiojimas po dvarą su grafiene“, „Rokiškio sūrio degustacija“, pakilome į Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokštą – pasidžiaugėme, praturtinę savo žinias, įgiję naujos patirties, puikiai praleidę laiką. Ypač iš profesinės pusės įdomi  „Rokiškio sūrio degustacija“ – mokiniams išsamiai buvo paaiškinta, kaip seniau būdavo gaminama grietinėlė, sūris, kefyras, degustuodami sūrius, pažiūrėjo filmus apie Rokiškio sūrių gamyklą, sužinojo, kokių profesijų atstovai dirba, kad daugiausia sūrių išvežama į Italiją, rinko skaniausią sūrį.
O kodėl Rokiškyje daug kiškio skulptūrų? Skaitykime lėtai dar kartą – RO KIŠKIS…
Informaciją paruošė ☼ 8b, 8e klasių vadovės Ilona Zazienė ir Rasa Balčiūnienė


* * * * *
Netradicinė pamoka Šiaulių apylinkės teisme

Gegužės 11 d. 8e kl. mokiniai vyko į pažintinį vizitą Šiaulių apylinkės teisme ir susipažino su teisėjo profesija. Mus šiltai pasitiko teismo pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Nijolė Damulė ir apylinkės teismo teisėjas.   Nijolė taip pat papasakojo apie savo profesiją. Teisėjas išsamiai supažindino su teisėjo profesija, išaiškino, kaip vyksta visas teismo procesas.  Buvo atsakyta į visus mokinių klausimus. Po to aštuntokai patys tapo „teisėjais“, „prokurorais“ ir „advokatais“. Nelengva užduotis – teko išsiaiškinti bylą ir priimti sprendimą. Dėkojame už įdomią ir informatyvią pamoką.
Informaciją paruošė kl. auklėtoja, UK koordinatorė R. Balčiūnienė

* * * * *
6b klasės pažintinis vizitas įmonėje „Interscalit“

Gegužės 9 dieną, 6b klasės mokiniai lankėsi Lietuvos – Švedijos UAB INTERSCALIT . 🏤 Ši įmonė yra viena iš didžiausių pagalvių ir antklodžių gamintojų ne tik Baltijos šalyse, bet ir visoje Europoje. Mokiniai stebėjo gamybos procesą, gamyklos linijų įrengimus, specialistų darbą. 🧍‍♀️🧍Buvo labai įdomu pamatyti kaip „gimsta” antklodės ir pagalvės. Mokiniams užduoti namų darbai – išiaiškinti ant ko miega.😴
Akimirkomis dalinasi socialinė pedagogė Indrė ir 6b klasės vadovė Ingrida.🏵
* * * * *
Gegužių progimnazijos 5-okų dalyvavimas respublikinėje iniciatyvoje „Šok į tėvų klumpes“
Balandžio 27 d. (ketvirtadienį) Šiaulių Gegužių progimnazijos 5d klasės mokiniai po dviejų pamokų įsibėgėjo ir… tiesiu taikymu „šoko į tėvų klumpes“! Na, o jei atmestume emocijas ir pereitume prie tikslumo ir konkretumo, tai kartu su klasės vadove B. Petkuviene lankėsi savo bendraklasės Mildos tėčio ir mamos darbovietėje – UAB „PLAMEGA“.
Ši įmonė jau kone tris dešimtmečius užsiima metalo štampavimu ir apdirbimu, vamzdžių lankstymu ir suvirintomis konstukcijomis bei lietais plastmasės gaminiais. Jos išskirtinumas – ne tik ilgametė patirtis, bet ir tai, kad savo užsakovams gali pasiūlyti skirtingų gamybos būdų. Tokiu atveju taupomas ne tik kliento laikas, bet ir vadybos, logistikos kaštai.
Tik įsiamžinus prie įmonės pastato, mus labai maloniai pasitiko Mildos mama (personalo vadovė) ir pažintis su įmone įgavo pagreitį. Pamatėme, kaip patyrusių specialistų rankose nesispyriodamas tiksliai linksta storas metalo lakštas, sužinojome, kaip įmonė panaudoja antrines žaliavas (buvo dar viena proga pamąstyti apie šiukšlių rūšiavimo svarbą). Net mums patiems, be abejo, su griežta specialistų prižiūra buvo leista kai ką paspausti, kai kur kyštelti nosį, kur paprastam atklydėliui iš gatvės durys būtų užvertos. Sužinojome, kad kontroliniai darbai rašomi ne tik mokykloje, kontrolės punktus turi ir PLAMEGA (kas būtų, jei nepatyręs darbuotojas pagamintų, tarkim, tūkstantį brokuotų detalių, kas turėtų sumokėti nuostolius?..). Čia jau būtų ne kontrolinis darbas mokykloje, kurį pasitaręs su mokytoju gali ir perrašyti… Mokiniai suprato, kad mokykliniai sunkumai ne tokie ir dideli lyginant juos su profesinėmis atsakomybėmis. Beje, penktokams iki šiol smulkmių smulkme atrodžiusi pusės milimetro paklaida, pasirodo, didžiulis brokas: juk metalo nepaspausi ir nepagrūsi… Nors fizikos ir chemijos penktos klasės mokiniai dar nesimoko, tačiau įmonės darbuotojai patikino, kad pramonėje be šių mokslų – nė iš vietos. Jau nekalbant apie tai, kokios reikalingos matematikos ar IT žinios. Reziumuojant galima pasakyti, kad UAB PLAMEGA darbo vieta atsirastų įvairiems profesionalams: mėgsti tikslumą ir kruopštumą – dirbk kontrolės padalinyje, puikiai esi įvaldęs užsienio kalbų žinias – ieškok naujų užsakovų užsienyje, tau nėra lygių IT srityje – kurk programas naujoms detalėms gaminti… Išties penktokai buvo labai smalsūs: gal todėl, kad Mildos mama Evelina labai nuoširdžiai su mumis bendravo, gal todėl, kad visi sutikti darbuotojai noriai dalinosi savo žiniomis ir negailėdami skyrė savo laiko tiems, kurie jų įmonės gretas geriausiu atveju galėtų papildyti po kokio dešimtmečio, bet, kaip sakoma, gera investicija atsiperka😊 Kas čia žino, gal kuris iš penktokų ir taps PLAMEGOS darbuotoju… Kadangi mokinių klausimai vis nesibaigė ir nesibaigė, dar buvom supažindinti su jauniausiu įmonės darbuotoju, su brangiausiu ir naujausiu įmonės pirkiniu, su eksporto šalimis, su įvairiausiomis karjeros galimybėmis ir netgi gavom dovanų išskirtinį siurprizą: mūsų akyse buvo užprogramuotas ir pagamintas vienetinis mūsų klasei svarbus gaminys „5d klasė“.
Taigi, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojama respublikinė iniciatyva „ŠOK Į TĖVŲ KLUMPES“ stumteli mokinius profesinių galimybių ieškoti ne kažkur užjūryje (kas tikrai nėra blogai), o profesinio veiklinimo vizituose susipažinti su savo tėvų darbine veikla ir gal net sekti jų pėdomis. Na, o baigiant trumpas 5 d kl. išvykos refleksijas,  nuoširdžiai dėkojam  Mildos tėveliams, kad suorganizavo mums pažintinį vizitą į savo darbovietę: šokti į jų klumpes buvo ir iššūkis, ir smagumas!
Informaciją parengė Birutė Petkuvienė
2023-05-02

Pažintinis vizitas foto
* * * * *
Pažintinis vizitas priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje
Balandžio 25 d. 2d klasės mokiniai kartu su mokytoja Aušra lankėsi Šiaulių priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje – Danieliaus tėčio darbovietėje. Vaikai susipažino su ugniagesio gelbėtojo profesija. Daug įdomybių mokiniai pamatė ir išgirdo. Susipažino, kokią techniką naudoja ugniagesiai gelbėtojai. Sužinojo, kokiomis savybėmis pasižymi ugniagesiai ir su kokiomis situacijomis jie susiduria savo darbe. Mokiniai turėjo progą pasimatuoti ugniagesių gelbėtojų šalmus ir pajusti kuprinių svorį ant savo pečių. Nelengvas ir be galo svarbus tai darbas. Džiugu, kad turėjome galimybę susipažinti su šia profesija.
Informaciją parengė mokytoja Aušra Kulnienė

* * * * *

Susitikimas su J. Viržinte

Š. m. balandžio 26 d. Gegužių progimnazijoje 8-ų klasių mokiniai dalyvavo susitikime su Jolanta Viržinte – atsiskaitymų operacijų vadove. Papildoma veikla – praktikantų / stažuotojų komiteto vadovė įmonėje „Western Union“. Tikslas – skatinti mokinių susidomėjimą technologijų, inžinerijos ir verslo sričių galimybėmis. Įmonėje karjeros siekti gali įvairių sričių specialistai. „Western Union“ padalinyje Lietuvoje veikia žmogiškųjų išteklių, IT, rinkodaros, procesų valdymo, audito funkcijos padaliniai ir net vidinė reklamos agentūra. Čia taip pat įkurtas klientų patirties centras, kuriame darbuotojai gali išbandyti ir tobulinti įmonės paslaugas, teikiamas, pavyzdžiui, tik Jungtinėse Valstijose. Jolanta supažindino su savo darbo patirtimi, motyvavo mokinius siekti  užsibrėžtų tikslų. Kalbėjo apie tai, kas yra savanorystė, mentorystė. Mokiniai dalyvavo diskusijoje, aktyviausi buvo apdovanoti dovanėlėmis. Dėkojame Jolantai už motyvuojančią pamoką.
Informaciją paruošė mokytojos Ieva R. ir Rasa B.

* * * * *
Pažintinis vizitas įmonėje „Doloop“
Balandžio 25 dieną 7 klasės mokiniai lankėsi įmonėje „Doloop”. Mokiniai susipažino su butelių pūtimo technologo, plėvelės liejimo specialisto, vadybininko ir kitomis profesijomis.  Mokinius pasitiko įmonės darbuotojos, kurios mielai aprodė gamyklą ir supažindino su įmonės veikla. „Doloop“ – tai įmonė dirbanti daugiau nei 20 metų PET ruošinių, plėvelės liejimo, butelių pūtimo gamybos srityje. Savo gaminamą produkciją tiekia didžiausiems pasaulio gėrimų ir maisto gamintojams daugiau nei 18-oje šalių.
Mokiniai turėjo puikią progą pamatyti gamyklos įrangą, plastikinių butelių gaminimo ir formavimo procesą. Dėkojame įmonės „Doloop” komandai už priėmimą ir dovanas!
Įspūdžiais dalinasi socialinė pedagogė Indrė S., UK specialistė Rasa B. ir  mokytoja Auksė M.


* * * * *
Patyriminis vizitas ŠTMC Prekybos ir verslo skyriuje
Balandžio 21 d. Šiaulių Gegužių progimnazijos 8 kl. mokiniai vyko į Šiaulių TMC Prekybos ir verslo skyrių. Čia vyko atvirų durų diena. Aštuntokai turėjo galimybę susipažinti ir išbandyti paktiiškai barmeno ir elektronnės parduotuvės kūrėjo profesijas. Mokiniai nustebo, kad barmeno profesijai reikalingos  geros matematikos žinios ir puikus fizinis pasirengimas. Veiklos labai buvo naudingos ir įdomios.
UK specialistė R. Balčiūnienė

* * * * *
Pažintinis vizitas į UAB Domo baldai

2023 m. balandžio 24 d. 3 b klasės mokinė Goda Bukauskaitė pakvietė savo klasės draugus pas tėtį į baldų įmonę. Vaikai susipažino su baldininko profesija, stebėjo kaip projektuojamos įvairios baldinės detalės, stebėjo kaip dirba staklės. Suprato, kad baldžiams būdingos šios savybės: erdvinis mąstymas, meniniai gebėjimai, tikslumas, atsparumas dulkėms.
Vaikai buvo sutikti ir palydėti su dovanomis ir vaišėmis. Visiems mokiniams labai patiko, diena paliko daug įspūdžiai. Ačiū Godos šeimai!
Mokytoja A. Tupikė

* * * * *
Dailės terapija
2023 metų balandžio 18 dieną Šiaulių miesto Gegužių progimnazijoje aštuntokams vyko pamokos, skirtos savęs pažinimui.
Mokyklos svečias – Šiaulių regioninio karjeros centro karjeros konsultantė, karjeros specialistė, lektorė, kūrėja ir menininkė Živilė Žostautienė.
Susitikimo metu lektorė Živilė Žostautienė vedė dailės terapiją, su aštuntokais kalbėjosi apie svajonių modeliavimą, jaunuoliai kūrė svajonių archetipą.
Lektorė mokinius supažindino su neuromeditacija. Neuromeditacija, tai dailės terapija savęs pažinimui, savivokai, ateities tikslų išgryninimui. Neuromeditacija, tai pagalba žmogui, kuri apima mąstymą, piešimą, koncentraciją, savianalizę bei meditaciją.
Aštuntokai sužinojo, kaip veikia žmogaus mąstymas, kokią įtaką daro aplinka, išgyvenimai, pasirinkimai. Užduočių metu į save pažvelgė savikritiškai, pastebėjo savo teigiamas ir neigiamas savybes, kurias galima keisti. Po trumpos meditacijos ir apmąstymų, moksleiviai analizavo save kaip asmenybę, kūrė savo ateities viziją.
Parengė UK specialistė R.Balčiūnienė

* * * * *

6-okų pažintinis vizitas į UAB „Baltik Vairas”
Balandžio 18 dieną 6 klasės mokiniai lankėsi UAB „Baltik vairas” įmonėje. Mokiniai susipažino su dviračių surinkėjo, testuotojo, vadybininko ir kitomis svarbiomis profesijomis. Personalo vadovė papasakojo, kaip įmonė pasikeitė per 70 metų! Mokiniai sužinojo, kad įmonė gamina dviračius  miestui, kelionėms, kalnų, elektrinius ir juos eksportuoja į įvairias Europos šalis. Mokiniai lankėsi dviračių rėmų sandėlyje, stebėjo, kaip jie yra ruošiami dažymui, kaip pritaisomi ratų stipinai. Šeštokai matė konvejeriu keliaujančius dviračius, matė, kaip darbuotojai juos surenka, testuoja, paruošia eksportui. Mokiniams didelį įspūdį paliko dviračių bandymo laboratorija. Personalo vadovė išsamiai papasakojo kaip yra išbandomi dviračiai, jų atskiros dalys, kad pirkėjas gautų kuo kokybiškesnį gaminį.
Džiaugiamės, kad turėjome galimybę apsilankyti šioje įmonėje!
Informaciją paruošė klasės vadovė D. Varpučinskienė, UK specialistė R.Balčiūnienė

Pažintinis vizitas į UAB_Baltik Vairas

* * * * *

Pažintinis vizitas  į UAB „VENTA LT“

Balandžio 17 d. (pirmadienį) 5 kl. mokiniai vyko į pažintinį vizitą žinomoje mūsų miesto įmonėje, gaminančioje kėdes ir stalus, – UAB „Venta LT“. Tikslas – susipažinti su kėdžių gamintojo ir kitomis profesijomis, kurios vyrauja šioje įmonėje.
Buvom labai maloniai pasitikti ir supažindinti su įmonės istorija, kuri siekia net 1931 metus. Pamatėm, kaip kadaise ranka buvo braižomi kėdžių ir stalų brėžiniai, koks sudėtingas ir kruopštumo reikalaujantis buvo tai darbas. Nors dabar įmonėje daug kas kompiuterizuota, tačiau mokiniai suprato, kad žinių, norint užprogramuoti tam tikras staklių funkcijas, reikia labai daug. Žodžiu, buvom išsamiai supažindinti su kėdės ar stalo gimimu nuo pirminės idėjos iki galutinio produkto, daug ką leido mums patiems paliesti, atsakė į daugybę mūsų klausimų, supratome, kad kuriant kėdę reikia daugybės fizikos, chemijos, inžinerijos, dailės, informatikos, aplinkos apsaugos, darbo saugos žinių. Pavaikštinėję po įmonės patalpas supratome, kodėl tokia skirtinga kėdžių kaina, supratome, kodėl „Venta LT“ produkcija neeksportuojama į Kiniją, bet eksportuojama į Švediją, JAV ir kitas išsivysčiusias šalis. Sužinojome, kokie darbuotojai yra „patys geriausi“ (bet tai tegul lieka paslaptyje!). Radom kėdžių, kurios matytos mūsų senelių namuose, radom sąsajų ir su mokykla: pavyzdžiui, sukurta kėdė yra testuojama ją „supant“ su imitaciniu žmogaus svoriu; pasirodo, kad buityje tinkama naudoti laikoma ta kėdė, kuri atlaiko 20 tūkstančių „pasisupimų“, o kad kėdė būtų tinkama mokyklai, ji turi atlaikyti 200 tūkstančių „pasisupimų“😊
Įmonės atstovė, dar prieš pradėdama ekskursiją, pateikė mums užduotį: stebėti ir nuspręsti, kuri darbo vieta būtų mums pati patraukliausia. Ir nors pasirinkimas buvo nemažas (įmonėje dirba 113 darbuotojų), supratome, kad norėti galim daug ko, tačiau yra vienas „bet“… Tik norėti – nepakanka, dar reikia ir sugebėti! Šis pažintinis vizitas į UAB „Venta LT“ padėjo suprasti, kad žmogus turi daugybę profesinių galimybių, bet nė viena iš jų nepasiekiama be sunkaus ir ilgo mokymosi. Tad grįžome į mokyklą ir jau ryt pradėsim tai, ką šiuo metu geriausiai galim – kibsim į mokslus, kad ateity ant mūsų sukurtos kėdės sėdėti būti ne tik patogu, bet ir saugu!
Informaciją parengė B. Petkuvienė, 5d kl. auklėtoja, UK specialistė R. Balčiūnienė
2023-04-17

Pažintinis vizitas į UAB „Venta

* * * * *
Išvyka į jaunimo festivalį VibeLift 2023

2023-04-05 Gegužių progimnazijos 7-8 klasių mokiniai, kartu su juos lydinčiais mokytojais vyko į labai lauktą jaunimo lyderystės festivalį – „VibeLift 2023“. Šis renginys vyko Kauno „Žalgirio“ arenoje. Renginio metu, pranešėjai, muzikos atlikėjai kvietė visus išjudinti savo kūną, mintis ir ryžtą svajonių išpildymui. Buvo daug judesio, šokių,  pranešimų metu išsakytų minčių, įgalinančių veikti aktyvesniam gyvenimui, motyvuojančių. Klausė įkvepiančių žinomų Lietuvos žmonių pasisakymų ir jų sėkmės istorijų.
Mokytojai turėjo galimybę dalyvavauti konferencijoje – „Pėsčiomis per kūrybiškumą: kur slypi mokytojo sėkmė?“.
Mokiniams labai patiko muzikinė renginio dalis – diskoteka, kurioje muzikinė grupė OG Version atliko savo hitus.
Labai nudžiugome, kai atėję į autobusą, radome 3 dėžes bandelių. Jas mums padovanojo renginio organizatoriai. Renginio metu patirtų emocijų nepamiršime ilgai!
Informaciją parengė ir akimirkomis dalinasi mokytojos Rasa, Ilona ir socialinė pedagogė Indrė.


* * * * *
Karjeros diena

Šiaulių Gegužių progimnazijos 6c klasės mokiniai kartu su klasės auklėtoja Vaida Dauniene bei karjeros specialiste Rasa Balčiūniene dalyvavo pažintiniame vizite Šiaulių technologijų mokymo centro, Statybininkų skyriuje. Čia buvo organizuota Karjeros diena. Mokiniai susipažino su interjero projektuotojo, statybininko, mūrininko, dažytojo, staliaus ir kitomis  profesijomis, kurioms ruošia šis centras. 7b klasės mokiniai su auklėtoja Elvyra Ramoškiene išbandė įvairias profesijas: mokėsi klijuoti plyteles, projektavo su AutoCAD, susipažino su interjero dizaino subtilybėmis, CNC staklėmis, meniškai dekoravo plyteles, glaistydami paviršius pasigamino paveiksliuką. Visi norintys galėjo sudalyvauti profesijų mugės veiklose ir laimėti įvairių prizų. Dėkojame Šiaulių technologijų mokymo centrui už nuoširdų priėmimą.

Mokytojos Rasa, Vaida, Elvyra

Karjeros diena ŠTMC
* * * * *

Nuotolinių susitikimų ciklas jaunimui #NORIU BŪTI

 Nuotolinių susitikimų ciklas jaunimui #NORIU BŪTI kaip ir baigėsi…
Dėkojame Šiaulių „Rasos” ir Medelyno progimnazijų ugdymo karjeros specialistėms už iniciatyvą.
Gegužių progimnazijos 5-8 klasių mokiniai su džiaugsmu įsijungė į šį susitikimų ciklą. Kasdien dalyvaudavo daugiau kaip 20 5-8 klasių mokinių. Įvyko net 9 susitikimai su įdomiais žmonėmis. Jie myli savo profesiją! Audrius Cinkutis – vienas populiariausių ir geriausiai atpažįstamų renginių ir švenčių vedėjų! Eimantas Remeika, vizualinės reklamos gamintojas.
Aleksandra Ketlerienė, LRT.lt portalo vyr. redaktoriaus pavaduotoja, politikos žurnalistė. Reda Stangytė – LRT.lt, naujienų grupės vadovė. „Labas, ar žinai, kad žurnalisto darbas yra neįtikėtinai įdomus? Šiandien tu kalbi su gydytoju apie peršalimo ligas, rytoj su prezidentu apie užsienio politiką, o poryt su ketvirtoku, kuris ką tik išėjo iš klasės po patikrinimo. Kasdieną – po naujieną“. Vaida Lisienė – psichologė, vaikų ir paauglių psichodinaminės psichoterapijos kandidatė. Dirba Šiaulių apylinkės teisme. „Sveiki, kviečiu pabūti psichologo kabinete per nuotolį! Norėčiau su Jumis pasidalinti savo darbo užkulisiais, patirtimi, prisiliesti prie šios specialybės iš arčiau“. Ramunė Visockaitė, floristo specialybė. „Siekiu tikslų, o kai matau rezultatus, motyvacijos atsiranda vis daugiau. Kai myli tai ką darai, darbą paverti, mėgstamiausia veikla – floristika“. Be galo įdomūs susitikimai buvo su dainininku Donatu Blanka, choriografe Gerda Kalakauskaite, Klaipėdos jaunimo teatro aktore Rugile Latvėnaite, muitininkais/kinologais – Artūru Zalecku, Mindaugu Semėnu. Visi susitikimai neparastai šilti  ir įdomūs, motyvuojantys mokinius siekti užsibrėžtų tikslų. Dėkojame organizatoriams už gražius susitikimus ir nekantriai lauksime kitų.
Informaciją paruošė mokytoja, UK specialistė R.Balčiūnienė


Būsiu2023
* * * * *

Nuotolinių susitikimų ciklas ir kūrybinės dirbtuvės #NORIUBŪTI2023 jau nuo kovo 1 dienos!

Išsirink Tave dominančių profesijų pašnekovus, registruokis pas savo mokyklos KARJEROS SPECIALISTĄ ir kartu organizuokite patogią vietą prisijungimui!
 • – Susimatome nurodytu laiku TEAMS platformoje!
 • – Skirta: 5-12 klasių Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono mokiniams!

  Registracija į nuotolinius susitikimus:

  – Šiauliečiai- https://sku.siauliai.lt

* * * * *

8B KLASĖS AKTYVAS SUSIPAŽĮSTA SU PUIKIOS PROFESIJOS ATSTOVU
Pradžiai, bandykite atspėti – kokios tai profesijos atstovas: gaminiui pagaminti jam reikia beveik pusantros paros, naudojami ypatingai kokybiški, brangūs produktai (pvz. šokolado 3 kg kaina būna nuo 111 Eur), spalvines madas ir receptūras diktuoja Paryžiaus šefai…
Tad, atsakymas – mes svečiavomės „Desertų dirbtuvėse“ pas gurmaniškų prancūziškos konditerijos skanėstų šefą – Irmantą.
Tai ne tik puikus konditeris, kuris išbandęs įvairias profesijas grįžo prie vaikystės svajonės – tapti skanėstų gamintoju, bet ir nuostabus pašnekovas, kupinas įvairių idėjų, žinių apie naujausias technologijas maisto gamyboje, įtaigiai ugdantis jaunimo suvokimą, kad reikia lavinti savo skonio receptorius, kad matematikos, fizikos, chemijos gyvenime gali prireikti ir gaminant desertus.
Skanavome – įdėmiai klausėmės – mėgavomės bendryste jaukioje prancūziškos konditerijos šefo Irmanto „Desertų dirbtuvėse“, kuris 2022 metais pelnė „Metų konditerio apdovanojimą – Metų proveržis“.
Informaciją pateikė klasės vadovė Ilona Zazienė

* * * * *
Ankstyvasis profesinis orientavimas
OPA 2022 – veiklų tvarkaraštis
* * * * *
Lapkričio 28 d. – gruodžio 2 d. organizuojama „Karjeros ir verslumo savaitė 2022“. Kviečiame aktyviai dalyvauti☺

Savaitė  yra skirta 1-8 klasių mokinių ugdymo veiklai, kai pamokos vedamos kitaip. Šia iniciatyva siekiama ugdyti mokinių karjeros, verslumo kompetencijas.
Vaizdo įrašas – apie savaitės veiklas.
* * * * *
Susitikimas su pasieniečiais

2022-11-21 Gegužių progimnazijoje lankėsi Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai. 7a ir 8d, 6c klasių mokiniai buvo susipažindinti su pasieniečio, kinologo profesijomis, dalyvavo viktorinoje, atsakinėjo į užduotus klausimus, džiaugėsi gautais prizais už teisingus atsakymus. Pareigūnas supažindino mokinius su tarnybinių šunų dresavimo būdais, o jo apmokytas augintinis Arčis pademonstravo savo sugebėjimus.
Informaciją pateikė mokytoja, UK koordinatorė Rasa Balčiūnienė ir socialinė pedagogė Indrė Strelkauskienė

* * * * *

Sėkmės istorija – susitikimas su buvusia progimnazijos mokine Eugenija Franckute

Lapkričio 14 d. mūsų mokykloje svečiavosi buvusi mokinė Eugenija F. Savo sėkmės istorija pasidalino su 8-okais. Ji mūsų mokyklą baigė beveik prieš 14 metų. Smagu buvo prisiminti laikus, kai dar mokėsi mokykloje. Nors mokėsi labai gerai, baigusi 10 klasių įstojo į profesinę mokyklą, jai svarbu buvo kuo anksčiau įsigyti profesiją, studijavo reklamos kūrėjos profesiją. Darbas labai patiko, bet norėjosi išbandyti ką nors nauja, todėl susidomėjo paslaugų sritimi ir tapo viešbučio administratore. Eugenija pabrėžė, kad labai svarbu atrasti save, dirbti tai, kas patinka, tik tada žmogus gerai jausis. Svarbu „jau paauglystėje atpažinti savo stipriausias savybes, nebijoti kurti, išsilaisvinti iš aplinkos neretai daromos žalingos įtakos, tam, kad galėtum priartėti prie savo misijos.“ Dėkojame Eugenijai už šiltą bendravimą ir linkime jai kuo didžiausios sėkmės!
UK specialistė R.Balčiūnienė

* * * * *
Duonos kepėjo profesija
Lapkričio 11 d. 4b klasės mokiniai lankėsi kepykloje „Verbūnų duona“. Čia dirba Eidvilės G. tėtis. Ketvirtokai pamatė, kaip ruošiama, kepama ir pakuojama kelių rūšių duona, batonai. Susipažino su kepykloje dirbančių žmonių profesijomis ir jų atliekamais darbais. O smagiausia buvo paskanauti dar šiltų ir gardžių „Verbūnų duonos“ kepinių.
Mokytoja Žiedūna S.

* * * * *

„Kilnumas. Ištvermė. Drąsa“ – pasieniečių šūkis

Š. m. spalio 12 d. 8e ir 8b kl. mokiniai lankėsi Pagėgių pasienio rinktinės Šiaulių pasienio užkardoje. 8e kl. mokinė Loreta P. dalyvavo ir buvo tapusi laureate Valstybės sienos apsaugos tarnybos respublikiniame moksleivių piešinių konkurse „Esame kartu!“ (mokytoja L. Perminienė). Ta proga ir turėjome galimybę apsilankyti pas pasieniečius ir susipažinti su jų profesija. Mokiniams buvo išsamiai papasakota, kokiomis savybėmis turi pasižymėti pasienietis, kodėl ši profesija yra patraukli ir įdomi. Norint tapti pareigūnu, turi būti greitas, sportiškas ir labai stiprus fiziškai, gerai pasirengęs psichologiškai. Aštuntokai apžiūrėjo priemones, kurias naudoja tarnybos metu, pasimatavo liemenes, apžiūrėjo ginklus. Įdomiausia dalis – kinologo darbas. Kinologas papasakojo, kiek laiko užtrunka išdresiruoti šunį. Pamatėme, kaip geriausias pasieniečio draugas – šuo, klauso komandų, kaip ieško uždraustų medžiagų. Buvo labai įdomu! Ačiū mokytojai Laimai P., kuri padėjo suorganizuoti šią išvyką.
Informaciją paruošė  UK specialistė Rasa B.

* * * * *
Policininko darbas – pilnas iššūkių

Spalio 3 dieną 8e kl. mokiniai susitiko su policijos pareigūnais. Policijos atstovas Darijus Malyševas pristatė policijos pareigūno profesiją. Jis akcentavo, kad šis darbas yra sunkus, bet ir įdomus. Norint tapti pareigūnu, reikia būti geros sveikatos ir mėgti fizinį aktyvumą, būti gerai būti pasportavus. Šeimoje neturi būti žmonių, kurie būtų sulaužę įstatymus. Kokiomis savybėmis turi pasižymėti būsimi pareigūnai? Būti atsakingais, siekiančiais padėti žmonėms. Daugiausia dėmesio yra skiriama sportui, yra proga sudalyvauti ir sporto varžybose, daug sporto komandų. Kaip ir visur kitur, policijoje taip pat yra įvairių žmonių. Pabaigus gimnaziją,  galima stoti į Lietuvos policijos mokyklą, čia mokslas trunka 9 mėn. Tampate pareigūnu. 11-12 kl. mokiniai priimami pasimatuoti policininko profesiją. Nuo 12 metų galima tapti jaunaisiais policijos rėmėjais ir padėti pareigūnams įvairiuose renginiuose. Padėkojome pareigūnams už įdomų pristatymą ir pasveikinome su Angelų sargų diena, kuri švenčiama spalio 2 dieną.
Informaciją paruošė UK specialistė  R.Balčiūnienė

Ankstyvasis profesinis orientavimas
OPA veiklų tvarkaraštis geguziai_opa_2021

* * * * *
Supažindinimas su barmeno profesija (patyriminis vizitas)
Kovo 9 d. Gegužių progimnazijos 8d klasės mokiniai apsilankė Šiaulių prekybos ir verslo skyriuje, kad susipažintų su barmeno specialybe ir pamėgintų patys pagaminti kokteilį. Kaip aiškino specialybės mokytoja, barmeno profesijai reikia būti mandagiam, bendraujančiam, mokėti kalbų, būti stipriam fiziškai. Gaminant kokteilius reikia ne tik rankų miklumo, bet ir kūrybinės gyslelės, nes keturi kokteilių tipai yra nuolat tobulinami. Aštuntokams buvo proga išbandyti visus keturis kokteilių gaminimo būdus, daug papasakota apie ingredientus, papuošimo, serviravimo galimybes, kurias lemia tai, kam skirtas kokteilis, ar vaikui, ar vyresniam žmogui, ar jaunuoliui. Specialybės mokytoja pasidalino savo mokinių sėkmės istorijomis, profesijos perspektyvomis. Taigi aštuntokų apsilankymas Šiaulių prekybos ir verslo skyriuje buvo smagus, informatyvus ir skanus.
Kl. auklėtoja Inga T.

* * * * *
Lapkričio 19 d. — gruodžio 3 d. organizuojama „Karjeros ir verslumo savaitė 2021“ .
Verslumo -ugdymo_karjerai_savaitė 2021 programa
* * * * *

Supažindinimas su suvirintojo profesija

Š.m. lapkričio 30 d. 7e kl. mokiniai lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centre. Pažintinio vizito vadovas išsamiai supažindino su suvirintojo profesija, darbo pobūdžiu, reikalingomis kompetencijomis ir gebėjimais, darbo įrankiais ir įranga, technologijomis, mokymosi sąlygomis, mokymo baze, ateities perspektyva, profesijos privalumais. Mokiniai sužinojo, kaip paruošti metalo paviršius suvirinimui, derinti ir nustatyti suvirinimo įrangą, sužinojo  suvirinimo būdus, apžiūrėjo suvirinimo įrangą. Buvo parodyta, kaip kompiuteris nuskaito brėžinį ir iš metalo buvo išpjauta norima figūra. Šios specialybės galima mokytis baigus 10 arba 12 klasių. Įgijęs suvirintojo kvalifikaciją, gali dirbti pramonės įmonėse, kuriose atliekami suvirinimo darbai ir metalo pjaustymas.
Informaciją parengė kl. auklėtoja R.Balčiūnienė


* * * * *

Projektas OPA

Lapkričio 29 d. 3 b klasės mokiniai lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centro prekybos ir verslo skyriuje. Mokiniai dalyvavo užsiėmime „Tropinių vaisių kokteiliai”, kuriame ne tik iš arčiau susipažino su barmeno – padavėjo profesija, bet ir turėjo galimybę pasigaminti bent trijų rūšių kokteilius. Trečiokai patys malė ledą, pylė sirupus ir sultis, mokėsi išradingai papuošti stiklinę. Tikriausiai smagiausia buvo degustuoti ir palyginti kelių rūšių kokteilių skonius. Gera žinoti, kad nauja vaikų įgyta patirtis tikrai pravers ne tik jų kasdienybėje, bet ir švenčių metu.
Mokytoja Žiedūna Sinušienė

* * * * *
Supažindinimas su sporto trenerės profesija

2021 m. lapkričio 10 d. 5c klasės mokiniai dalyvavo nuotoliniame susitikime su klasės mokinės mama Ala, kuri papasakojo apie neįprastą, naujovišką ir linksmą sporto šaką „Kangoo Jumps“. „Kangoo Jumping“ padeda sustiprinti visas raumenų grupes, lavina vikrumą, taip pat suteikia aerobinių pratimų, naudingų širdžiai. Kai kurie mokiniai susidomėjo šita įdomia sporto šaka, kiti papasakojo, kad jau yra išbandę, o kiti planuoja pradėti. Įdomu buvo tai, kad „Kangoo Jumps“ kiekvienas batas sveria po 2 kilogramus. Ačiū mamai, Alai už puikų ir informatyvų pristatymą.
5c klasės auklėtoja Vaida

* * * * *
Susitikimas su policijos pareigūnais

Rugsėjo mėnesį pirmokai pradėjo lankyti Šiaulių Gegužių progimnaziją. Vieni jų į mokyklą keliauja pėsčiomis, kiti važiuoja su tėveliais automobiliu.
Labai svarbu, kad progimnaziją  visi  pasiektų saugiai. Tad spalio 27 d. pas mūsų pirmokus svečiavosi Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Bendruomenės pareigūnai Inga Spudienė ir Donatas Šimkus. Svečiai vaikų teiravosi „Kas yra policininkas?“, „Ką veikia policininkas?“.
Policijos pareigūnai 1 klasių mokinius ne tik supažindino su policininko profesija, bet ir papasakojo, priminė, pamokė, kaip saugiai elgtis gatvėje, kaip  ir kur pereiti gatvę, kada privalu nešioti atšvaitus, kaip saugiai važiuoti automobiliu, kaip pereiti gatvę išlipus iš autobuso. Savo pasakojimą pareigūnai papildė video filmukais ir įvairiomis užduotėlėmis. Pirmokai  puikiai atliko užduotis,  pakartojo saugaus eismo taisykles, pasimokė ir tikrai žinos, kur segtis atšvaitą, kad būtum matomas kelyje tamsiu paros metu.
Daugeliui vaikų policininko profesija pasirodė įdomi. Dėkojame pareigūnams už įdomią, šiuolaikišką supažindinimą su policininko profesija ir saugaus eismo pamokėlę. Tikėsimės, kad mažieji pirmokėliai ne tik žinos, bet ir laikysis saugaus eismo taisyklių gatvėje, kelyje.
Informaciją paruošė 1 – 4 klasių mokinių socialinė pedagogė Jurgita L.

* * * * *

KŪRYBINĖS STEAM DIRBTUVĖS FOTOSTUDIJOJE „STOP KADRAS“  „SUSTABDYTOS AKIMIRKOS: GROŽIS IR PROVOKACIJA“

Šiaulių Gegužių progimnazija dalyvauja Šiaulių miesto savivaldybės projekte „Puoškime miestą kartu…“, kurį vykdo VŠĮ „Šiaurės Lietuvos kolegija“ kartu su Šiaulių Gegužių progimnazijos ETHOS jaunimo klubu (7-8 kl. mokiniai). Kūrybinėje laboratorijoje, kuri vyko foto studijoje „Stop kadras“ (Varpo g.29) – 7-8 kl. mokiniai teoriškai ir praktiškai pagal STEAM metodiką – susipažino su fotografo, vizažistės, modelio profesijomis: atliko kūrybines užduotis, patys fotografavo, ugdė suvokimą, kad fotomenas puikus savęs ir kitų pažinimo būdas… Dėkingi kūrybinės STEAM veiklos vykdytojams: Ž.Malmigienei – MK Grožio akademijos vizažo specialistei, Aidai – fotomodeliui, O.Zazevičiui – foto studijos „Stop kadras“ fotografui. Plačiau: STEAM DIRBTUVES


* * * * *
UAB „Busturas” atstovė pristatė įmonės veiklą

Šiaulių Gegužių progimnazijoje nuotoliniu būdu 5-8 kl. mokiniams UAB „Busturas“ atstovė pristatė karjeros galimybes jų įmonėje. Supažindino su darbo specifika,  teikiamomis paslaugomis, darbuotojų pasiskirstymu, kalbėjo apie tai, kokių profesijų žmonės dirba. Smagu, kad įmonėje „Busturas“ yra šiuolaikiški autobusai, kuriais galime keliauti kur panorėję.
Informaciją parengė UK specialistė R.Balčiūnienė

Informacija atnaujinta 2021-06-21
UK specialistė R.Balčiūnienė
****************

Ugdymo karjerai diena 06-03.

Vaizdo įrašas.
*****************
Projektas „Šok į tėvų klumpes!“

Šiais metais, iniciatyvos „Šok į tėvų klumpes“ diena buvo numatyta birželio 9 d. Mūsų mokyklos mokiniai visus mokslo metus buvo supažindinami su tėvelių, senelių, kitų artimųjų profesijomis ir karjeros galimybėmis.
Vaizdo įrašas.

*****************

Viktorina „Profesijų pasaulyje“

Balandžio 27 dieną nuotoliniu būdu 5 klasių mokiniams buvo organizuota viktorina „Profesijų pasaulyje“. Penktokai kalbėjo apie savo pomėgius ir pristatė savo svajonių profesiją, piešė rūbus, kuriais norėtų vilkėti dirbdami mėgiamą darbą. Kita užduotis – surasti kuo daugiau profesijų iš atitinkamos raidės. Mokiniai suprato, kad nėra paprasta surašyti profesijų pavadinimus, vis norėjosi pasitikrinti, ar  atitinkamas darbas  yra profesija. Penktokai puikiai gebėjo atspėti profesijas pagal pateiktus paveikslėlius, pažįsta įrankius, kuriuos naudoja atitinkamų profesijų atstovai. Quizizz sistemoje pateikta užduotis – mokiniai turėjo atsakyti į klausimus, kokias funkcijas atlieka mažiau girdėtų profesijų atstovai – kas tiria juodąją skylę, ką atlieka išminuotojas, ką tiria ornitologas ir pan. Pasirodė, penktokai yra tikri „žinovai“ – visi puikiai atsakinėjo.
Kokia viktorina be laimėtojų!  Buvo susumuoti rezultatai ir išrinkti nugalėtojai.  Daugiausiai taškų surinko Tadas R., 5c kl., (I v.), Evelina P., 5c kl.,  (II v.), Sabina R., 5d kl., (III v.)
Renginį organizavo ir pateikė informaciją UK koordinatorė, mokytoja R.Balčiūnienė

*****************

Šiaulių apskrities kūrybinių darbų konkursas „Mano svajonių profesija“.

Nugalėtojai:

Deimantė M., (7b) laimėjo I vietą! anglų k., mokytoja Dalia V.

Aurelijus T., (7d) laimėjo I vietą!, lietuvių k. literatūra, mokytoja I.Turovaitė.

*****************
Ugdymas karjerai: masažuotojo profesija
Šiandien, gruodžio 21 d. 4-7 kl. mokiniai nuotoliniu būdu susitiko su Darbo rinkos mokymo centro specialiste Jolanta Tarutiene. Ji supažindino mokinius su masažuotojo profesija. Mokytoja paaiškino vaikams, kodėl ryte būtina daryti mankštą. Parodė pratimus, kuriuos reikia daryti kiekvieną dieną. Vaikų paklausė, kokias žino masažavimo priemones. Atsirado žinančių: tai ir akmenukai, adatėlės, įvairūs stikliniai rutuliukai ir kt. Masažuojama  ne tik rankomis, bet ir kojomis. Samurajiškas masažas – kai masažuojama su ledu. Atsirado vaikų, kurie patys yra bandę masažuoti kitus žmones. Specialistė ne tik paaiškino masažo subtilybes, bet ir praktiškai buvo parodyta, kaip atliekamas masažas.
Pabaigoje masažuotoja kantriai atsakinėjo į mokinukų pateiktus klausimus: kokių savybių reikia šios profesijos žmonėms, kiek klasių reikia baigti, kiek metų mokytis, rūpėjo net ir atlyginimas. Patarė, kad reikia kuo daugiau judėti ir šokinėti, tada vaikai greičiau auga ir būna sveikesni.

Ačiū Jolantai už puikią pamoką.
Informaciją paruošė UK koordinatorė, mokytoja R.Balčiūnienė

****************
Didžiausia nuotolinė pamoka MOKOnomika

Sausio 21 d. net keturių klasių mokiniai 4b, 6d, 6e ir 7c kl. mokiniai dalyvavo didžiausioje nuotolinėje pamokoje MOKOnomika. Tai „Swedbank“ iniciatyva rengta didžiausia nuotolinė pamoka, kuri sukvietė daugiau nei 20 mokytojų, ekspertų ir gerai mokiniams pažįstamų veidų, kurie pasakojo apie kūrybą, finansinį raštingumą, ekonomiką, pilietiškumą, burtų magiją. Buvo kalbama apie ateities profesijas, maisto (ne)švaistymą ir savanorystę. Mokiniai mokėsi taupyti pinigus. Apie viską buvo kalbama linksmai, mokiniams suprantama kalba.

Informaciją paruošė UK koordinatorė, mokytoja R.Balčiūnienė

*****************

Šiandien, sausio 14 d. 4-8 kl. mokiniams nuotoliniu būdu vyko susitikimas su meistru K.Lebriku iš Darbo rinkos mokymo centro. Jis supažindino vaikus  su santechniko ir suvirintojo profesijomis. Kęstutis pats daug metų dirbo suvirintoju, dabar šio darbo moko kitus. Specialybės yra labai įdomios, reikalaujančios daug kruopštumo, atsakingumo. Šias profesijas renkasi net tik vaikinai, bet ir merginos. Vaikai nustebo, kad suvirintojo profesija yra labai sena, jai yra net 2000 m. Mokinukai labai susidomėję klausėsi, po to turėjo daug klausimų.

Informaciją paruošė UK specialistė R.Balčiūnienė

**********************************************************************************
Susitikimų ciklas jaunimui #NORIUBŪTI – įdomūs profesijų atstovai ir vertinga patirtis

 Š. m. spalio 14 – gruodžio 9 dienomis ZOOM platformoje vyko virtualus susitikimų ciklas jaunimui #NORIUBŪTI, kurį organizavo Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių Medelyno ir Rasos progimnazijų profesinio orientavimo konsultantai, Monika Domeikienė ir Roman Šarpanov.
Projekte dalyvavo 14 Šiaulių miesto ir rajono progimnazijų, jų profesinio orientavimo konsultantai ir mokiniai: Šiaulių Medelyno progimnazija, Šiaulių Rasos progimnazija, Šiaulių Zoknių progimnazija, Šiaulių Gytarių progimnazija, Šiaulių „Juventos“ progimnazija, Šiaulių V. Kudirkos progimnazija, Šiaulių Gegužių progimnazija, Šiaulių r. Kuršėnų St. Anglickio progimnazija, Šiaulių Rėkyvos progimnazija, Šiaulių Salduvės progimnazija, Šiaulių Jovaro progimnazija, Šiaulių Normando Valterio mokykla, Šiaulių Dainų progimnazija, Šiaulių Ragainės progimnazija, Šiaulių Romuvos progimnazija. Plačiau…
*****************
Lapkričio 30 d. – gruodžio 4 d. Šiaulių Gegužių progimnazijoje buvo organizuota „Karjeros ir verslumo savaitė 2020“. Savaitė  skirta 1-8 klasių mokinių ugdymo veiklai, kai pamokos vedamos kitaip. Šia iniciatyva bus siekiama ugdyti mokinių karjeros, verslumo kompetencijas. Mokiniai turėjo galimybę įtvirtinti turimas žinias apie karjeros ir verslumo sampratą, sėkmingą profesijos pasirinkimą. Ugdėsi verslumą dalyvaudami finansinio raštingumo pamokose, gamindami taupykles iš antrinių žaliavų, kurdami „verslą“. Buvo organizuota virtuali paroda „Mano svajonių profesija“, „Mano taupyklė“ (1-4 kl.), kompiuterinių atvirukų paroda „Noriu būti…“ (5-8 kl.). Kalbėta apie savanorystės svarbą. Mokytojai pasidalino savo veiklomis pamokose. Kviečiame pasižiūrėti filmą „Karjeros ir verslumo savaitė 2020“.
Informaciją paruošė UK koordinatorė Rasa Balčiūnienė
2020-12-10
Karjeros ir verslumo savaitė 2020
**********************************************************************************

Visi mes vaikystėje svajojame, kuo norime būti užaugę. Karjeros ir verslumo savaitės metu mūsų mažieji mokyklos mokiniai svarstė, kuo norėtų dirbti užaugę, apibūdino pagrindinius reikalavimus, kurie, jų manymu, būtini įvairių profesijų atstovams. Vaikai kūrė, piešė ir profesijų savitumą atskleidė savo kūrybiniuose darbeliuose. Kviečiame pasižiūrėti ir pasigrožėti, kuo nori būti užaugę mūsų progimnazijos 1-3 klasių mokinukai. 4-tokai sukūrė puikias taupykles iš antrinių žaliavų, kviečiame pasižiūrėti jų darbelius.
Dėkojame visiems, aktyviai dalyvavusiems ir nuoširdžiai supažindinusiems mokinukus su profesijomis.
Mokytojos R.Balčiūnienė, I,Rafael, soc. ped. J.Laidauskienė
2020-12-084 kl mokinių darbeliai iš antrinių žaliavų Mano taupyklė
1-3 kl. mokinių piešinių paroda „Mano svajonių profesija“

*****************
Supažindinimas su plaukų kirpėjo profesija
Gruodžio 8 d. 4-7 kl. mokiniai susirinko išgirsti pasakojimo apie plaukų kirpėjos darbą. Su kirpėjo profesija supažindino  meistrė D.Lauciuvienė iš Darbo rinkos mokymo centro.  Ji daugelį metų dirbo kirpykloje, o paskutiniu metu moko kitus, dalinasi savo sukaupta patirtimi. Kirpimo meistrė kalbėjo, kad kirpėjo darbas yra labai kūrybiškas, reikalauja ne tik daug kantrybės ir kruopštumo, bet ir yra sunkus, reikalaujanti daug fizinių jėgų, nes reikia visą dieną dirbti stovint. Kirpėja jaučiasi laiminga, kai klientas yra patenkintas šukuosena. Buvo parodytos skaidrės, kokios šukuosenos yra dabar madingos. Vaikai labai susidomėję klausėsi ir klausinėjo, kiek metų ji dirba, kodėl pasirinko šią profesiją, kiek reikia mokytis.
Dėkojame už labai įdomią ir prasmingą pamoką!
Informaciją paruošė mokytoja R.Balčiūnienė
2020-12-09
*****************
Lapkričio 30 d. — gruodžio 4 d. kviečiame dalyvauti Karjeros ir verslumo savaitėje – PROGRAMA

***************************************************************************
Kviečiame dalyvauti projekte „Noriu būti”
PROJEKTO VEIKLOS IR DATOS:
Spalio 14 d. 13-13.40 val. fotografo profesija, Simona Umaraitė (Lietuva).
Spalio 21 d. 13-13.40 val. aktoriaus profesija, Rugilė Latvėnaitė (Lietuva).
Lapkričio 4 d. 13-13.40 val. mechanikos inžinieriaus profesija, Simona Bukantaitė (Lietuva).
Lapkričio 11 d. 13-13.40 val. video klipų kūrimo profesija, Ignas Skudrickas (Lietuva).
Lapkričio 18 d. 13-13.40 val. savanorystės galimybės, Gokhan Gul, Europos solidarumo korpuso savanoris (Lietuva-Turkija).
Lapkričio 25 d. 13-13.40 val. projektų vadovo profesija, Gintautas Jazdauskas (Lietuva).
Gruodžio 2 d. 13-13.40 val. aviacijos inžinieriaus profesija, Lauras Balsevičius (Lietuva).
Gruodžio 9 d. 12.30-13.10 val. dėstytojos, tarptautinių projektų koordinatoriaus profesija bei mokymosi galimybėmis Prancūzijoje, Giedrė Veršinskienė (Lietuva-Prancūzija).
**********************************************************************************

PROFESINIS VEIKLINIMAS ZOOM’E: SUSITIKIMŲ CIKLAS JAUNIMUI #NORIUBŪTI

Šiaulių Gegužių progimnazijos 5-8 kl. mokiniai įsitraukė į ugdymo karjerai projektą #NORIUBŪTI. Projektas skirtas ugdyti įvairialypę asmenybę, supažindinti su įvairiomis profesijomis nuotoliniu būdu, išmokyti pažinti savo gebėjimus ir interesus, juos įsivertinti ir panaudoti renkantis mokymosi veiklas ateityje. Projekto organizatoriai – Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių Medelyno ir Rasos progimnazijų profesinio orientavimo konsultantai Monika Domeikienė ir Roman Šarpanov. Spalio 14 d. buvo pirmas susitikimas su fotografe Simona Umaraite. Susitikimas buvo labai įdomus ir aktualus mokiniams, nes dalyvavo mokiniai, kurie svajoja apie fotografo profesiją. Dar laukia daug smagių susitikimų!
Informaciją parengė mokytoja R.Balčiūnienė

Nuotrauka M.Domeikienės
* * *
2020-10-02 Susitikimas su rašytoju V. Šidlausku. Plačiau…

* * *

2020-09-24 3b klasės mokiniai lankėsi Lietuvos pašte. Susipažino su pašto istorija. Sužinojo kokių profesijų žmonės dirba, kokios pašto funkcijos. Vaikams buvo įdomu sužinoti, kaip vyksta laiškų siuntimo procesas. Jie apžiūrėjo vokus, įvairius pašto ženklus. Edukaciją mokiniams pravedė Karolio mama Snieguolė Laidauskienė.
Kupini įspūdžių, praturtėję žiniomis, praplėtę savo akiratį mokiniai grįžo į mokyklą.
Informaciją pateikė klasės mokytoja Laima Varnavičienė

* * *

2020-09-11 Išvyka į saldainių fabriką „Rūta”. Plačiau…
*
 * *
2020-09-07 6e kl. mokiniai dalyvavo veikloje „Mes – animacijos kūrėjai“ Išmaniojoje mokykloje. Mokiniai buvo supažindinti su animacijos atsiradimo istorija, parodyti pirmi animaciniai filmukai, sukurti užsienyje, Lietuvoje. Buvo įdomu pamatyti, kaip tampama animacijos kūrėju. Išsiaiškinome animatorius – profesija, ar hobis. Po to mokiniai atliko praktines užduotis, taikydami kompiuterines programas – kiekvienas turėjo sukurti animacinį filmuką ir jį pristatyti. Labiausiai visiems patiko dalyvauti Formulės varžybose, užsidėjus išmaniuosius akinius. Pilni įspūdžių sugrįžome į mokyklą.

6e klasės auklėtoja R. Balčiūnienė

Baigiasi mokslo metai, dėkojame mokytojams, klasių auklėtojams, aktyviai dalyvavusiems ugdymo karjerai veikloje.

Džiaugiamės aktyviu klasių auklėtojų, mokytojų įsitraukimu  į respublikinę iniciatyvą „Šok į tėvų klumpes“. Puiku, kad dalinatės gerąja patirtimi. Jūsų organizuotos veiklos yra patalpintos www.mukis.lt.
Mūsų mokyklos „Šok į tėvų klumpes“ geroji patirtis. Plačiau….

Parengė mokyt. R.Balčiūnienė
Atnaujinta 2020-06-12

**********************************************************************************

Finansinio raštingumo ir verslumo ugdymas

„Swedbank“ Finansų laboratorija – unikali erdvė, padedanti išmaniai ir įdomiai susipažinti su pagrindinėmis ekonomikos ir asmeninių finansų valdymo temomis, suprasti, kaip planuojamas biudžetas, kodėl svarbu taupyti, ar kas yra atsakingas skolinimasis. Visa tai pateikiama pasitelkiant išmaniąsias technologijas bei žaidžiant interaktyvius žaidimus.”
Sužinok, kaip asmeniniai sprendimai lemia tavo finansinį stabilumą ir laimę! Žaidimas „Pasiruošk gyvenimui“.
Atnaujinta 2020-06-01

**********************************************************************************

Nuotolinės paskaitos iš geriausiuose pasaulio universitetuose studijuojančių lietuvių.

Čia galima paskaityti įvairių sėkmės istorijų, kurios mus įkvepia.

Karjeros planavimo testai.
Atnaujinta 2020-05-18
**********************************************************************************

Viktorina „Profesijų pasaulyje“

Gegužės 14 dieną nuotoliniu būdu 5 klasių mokiniams buvo organizuota viktorina „Profesijų pasaulyje”. Penktokai kalbėjo apie savo pomėgius ir pristatė savo svajonių profesiją, piešė rūbus, kuriais norėtų vilkėti dirbdami mėgiamą darbą. Kita užduotis – surasti kuo daugiau profesijų iš atitinkamos raidės. Mokiniai suprato, kad nėra paprasta surašyti profesijų pavadinimus, vis norėjosi pasitikrinti, ar  atitinkamas darbas  yra profesija. Penktokai puikiai gebėjo atspėti profesijas pagal pateiktus paveikslėlius, pažįsta įrankius, kuriuos naudoja atitinkamų profesijų atstovai. Quizizz sistemoje pateikta užduotis – mokiniai turėjo atsakyti į klausimus, kokias funkcijas atlieka mažiau girdėtų profesijų atstovai – kas tiria juodąją skylę, ką atlieka išminuotojas, ką tiria ornitologas ir pan. Pasirodė, penktokai yra tikri „žinovai“ – visi puikiai atsakinėjo.
Kokia viktorina be laimėtojų!  Buvo susumuoti rezultatai ir išrinkti nugalėtojai.  Daugiausiai taškų surinko Mija G., 5d kl., (I v.), Amanda K., 5b kl.,  (II v.), Daniel Š., 5c kl., (III v.), Viktorija B., 5a kl., (III v.)
Renginį organizavo ir pateikė informaciją UK koordinatorė, mokytoja R.Balčiūnienė

Atnaujinta 2020-05-14
**********************************************************************************
SVEIKINAME:

 Šiaulių apskrities konkurso „Mano svajonių profesija 2020 m.“ nugalėtoja

 7 – 8 kl. literatūros darbai

III vieta – Eva Jankutė, 7a kl., mokytoja R.Savickienė

Konkursą organizavo Šiaulių profesinio rengimo centras.

Nugalėtojai ir darbų paroda

**********************************************************************************
Darbas karantino metu:

1-8 kl. mokiniams

Kviečiame Tave išbandyti savo žinias šioje nuotaikingoje Profesijų viktorinoje.

Tavęs laukia 10 klausimų apie įvairias profesijas (tarp kurių viena – kurios atstovai dirba tik kartą metuose). Viktorinos pabaigoje sužinosi savo rezultatą. Plačiau…

Mokiniams ir jų tėveliams testas ir ne tik

Tinkamas profesijos pasirinkimas – ne tik materialinė gerovė ar visuomeninio statuso turėjimas, tačiau ir dvasinis pasitenkinimas turint galimybę realizuoti save ir dirbti darbą, kuris teikia moralinį pasitenkinimą. Kiekvienas žmogus turi teisę rinktis profesiją, kuri jam patinka, net jei ji nėra paklausi ar „prestižinė“ darbo rinkoje, tačiau atitinka individualius žmogaus gebėjimus, pomėgius ir lūkesčius. Plačiau…

Kviečiame pasižiūrėti filmukų apie įvairias profesijas svetainėje mukis.lt    

**********************************************************************************
Ugdymo karjerai išvyka į Vilnių

2020 metų vasario 7 dieną Gegužių progimnazijos 6-8 klasių mokiniams buvo organizuota ugdymo karjerai ekskursija į Vilnių. Tai jau tradicinė išvyka, organizuojama trečius metus iš eilės į parodą „Studijos 2020“ Litexpo parodų rūmuose.
„Internetas studijų programos neišrinks“ – tokiu šūkiu visus jaunuolius ir mokytojus šiais metais pasitiko tarptautinė mokymosi, studijų ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS 2020. Ką daryti, kad ateityje būtum reikalingas? Kaip išsirinkti profesiją, dėl kurios niekada netektų gailėtis? – tai klausimai, kuriuos užduoda daugybė jaunų žmonių, atsidūrę tolimesnio gyvenimo kelio pasirinkimo kryžkelėje.
Parodoje buvo pristatomos visos mokymosi, studijų, neformalaus švietimo paslaugos Lietuvoje, tarptautinės studijų programos, savanorystės ir kitos savirealizacijos galimybės, verslo įmonių pasiūlymai, neformalaus švietimo ir saviugdos paslaugos. Karjeros konsultantai, mokymo ir verslo įstaigų atstovai, moksleivių ir studentų organizacijų nariai pasiruošę padėti jaunuoliams apsispręsti, ką veikti baigus mokyklą ir kaip kurti tolimesnę savo ateitį.
Paroda STUDIJOS 2020 lankytojus pasitiko su daugiau nei 100 renginių, kvietė konsultuotis su karjeros konsultantais, verslo, mokslo ir kitų sričių specialistais ir išgirsti informaciją iš pirmų lūpų.
Parodoje nauja tema MOKYMASIS VISĄ GYVENIMĄ! Temą padiktavo poreikis kalbėti apie tai, kokios kompetencijos ir žinios yra reikalingos jau dabar, kai darbo rinka susiduria su kvalifikuotos darbo jėgos trūkumu, o vis daugiau žmonių renkasi darbus, kurie jiems teikia malonumą ar virsta pomėgiu.
Mokiniai, kiekvienas, pagal savo poreikius, pasidomėjo studijų programomis, kurių reikės jiems ateityje. Įdomu buvo „pasimatuoti“ kariškio profesiją, išbandyti įvairias veiklas, kurias siūlė profesinių mokyklų mokiniai. Ir mažiems ir dideliems patiko dresuotų šuniukų pasirodymas.
Taip pat buvo nepamiršta ir kultūrinė pažintinė programa: mokiniai aplankė Valstybės pažinimo centrą ir parodą „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“, kur mokiniai, naudodami planšetes, dalyvavo interaktyvioje Lietuvos istorijos pamokoje. Kiti klaidžiojo tamsiuose Katedros požemiuose, kur aktyviai dalyvavo žaidime ir buvo apdovanoti prizais.
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose mokiniai apžiūrėjo nuolatines ekspozicijas, turėjo galimybę susipažinti su archeologo profesija – pamatė, kaip archeologai kruopščiai tyrinėja iškasenas. Kas turėjo dar jėgų, užkopė į Gedimino pilį.
Su gera nuotaika, pilni įspūdžių sugrįžome namo.
Informaciją parengė mokytoja, UK specialistė R.Balčiūnienė

**********************************************************************************

Supažindinimas su bibliotekininko profesija

Sausio 24 dieną 4c klasės mokiniai lankėsi Šiaulių universiteto bibliotekoje,  kur susipažino su bibliotekininko, komunikacijos ir informacijos specialisto profesija, sužinojo, kaip nauja knyga atkeliauja iki skaitytojo. Taip pat pamatė ir pavartė didžiausią Lietuvos knygą „Aukuras Salduvei“, bibliotekoje saugomas netradicinio formato, įrišimo ir dizaino knygas. Lankėsi aušrininko, publicisto, istoriko, gydytojo, švietėjo dr. J. Šliūpo bibliotekos skyriuje ir susipažino su šio archyvo įkūrimo istorija, jo veikla, archyve saugomomis dr. J. Šliūpo knygomis, laikraščiais, asmeniniais daiktais, rankraščiais.
Mokytoja Rosita Kalinienė
**********************************************************************************
STEAM programų vykdymas

2019 m. Šiaulių Gegužių progimnazijos 1-8 kl. mokiniams buvo pasiūlytas nemažas skaičius STEAM programų. Buvo pasirinktos ir vykdomos 6 programos: „Informacinės technologijos ir AŠ“ (UAB „Nord HR“) 6 kl. mokiniams, „Robotika – ateities profesija“ (UAB „Nord HR“) 5 kl. mokiniams, „3D projektavimas  AutoCad programa“ (Šiaulių profesinio rengimo centras, Statybos skyrius) 7 kl. mokiniams, „Foto-video studija ir netiesinis vaizdo montažas“ (Šiaulių valstybinė kolegija) 8 kl. mokiniams, ,,Pažink žemės gelmių pasaulį“ (Šiaulių valstybinė kolegija) 1-2 kl. mokiniams, ,,Išmanioji Stemuko laboratorija“ (Šiaulių universitetas) 3-4 kl. mokiniams.
Kiekvienai programai įgyvendinti buvo skiriama po 10 valandų. Programų „Informacinės technologijos ir AŠ“  ir „Robotika – ateities profesija“ dalyviai susipažino su informacinių technologijų panaudojimo galimybėmis įvairiose srityse. Geriau pradėjo skirti kaip tarpusavyje sąveikauja skirtingos mokslo rūšys pvz. biologija ir fizika, agronomija ir programavimas. Moksleiviai susipažino kaip veikia programos kodas, kas tai yra algoritmas, patys sukūrė programos kodą. Pažino SCRATCH programavimo kalbą, programuodami kūrė animaciją, dėliojo įvykių scenarijus. Susipažino su Microbit, kompiuteriu kurį programuoja vaikai. Kadangi Microbit programuojamas SCRATCH programavimo pagrindu, mokiniai kūrė animaciją, žaidimus. Išbandė 3D modeliavimą, bei virtualiąją bei papildytas realybes, spausdino savo sukurtus 3D modelius. Susipažino su elektroninių prietaisų sandara.
Moksleiviai sužinojo daug galimų karjeros galimybių, bei argumentų kodėl planuoti profesinę veiklą ar kryptį verta pradėti jaunesniame amžiuje. Sužinojo, kaip įvairių mokslų žinios derinamos tarpusavyje. Buvo supažindinti su programavimo kalbomis, algoritmų struktūromis, patys kūrė veikiančias programas, taip pat programavo mikrokompiuterį.
Išbandė virtualiąją bei praplėstąją realybę, sužinojo galimas panaudojimo sritisMokinių atsiliepimai apie programas patys geriausi, buvo labai įdomu ir naudinga.
Informaciją paruošė mokyt. R.Balčiūnienė

Plačiau:   Edukologijos instituto mokslininkai vykdė projektą „Išmanioji Steamuko laboratorija“

https://www.youtube.com/watch?v=OXdQltW_qV4
**********************************************************************************
2d klasės mokiniai su mokytoja vyko į tėvelių darbovietę. Plačiau…
**********************************************************************************


Karjeros ir verslumo savaitės metu 3e klasės mokiniai pasakojo vieni kitiems apie tėvelių profesijas, piešė jas. Dalinosi svajonėmis, kuo norėtų būti užaugę. Susidomėję klausėsi apie vaikus, keičiančius pasaulį, įvairius jų išradimus. Taip pat mokiniai  dalyvavo  Monopolio turnyre, lavino verslumo įgūdžius prekiaudami mokykloje vykusioje mugėje.
Lapkričio 22 d. lankėmės „Pegaso“ knygyno pamokėlėje apie profesijas. Užsiėmimo metu vaikai praplėtė savo žinias, žaidė žaidimus, vaidino. Šios savaitės veiklos skatino mokinius pagalvoti apie savo pomėgius, gabumus, įvairias  galimybes.
Mokytoja Aušra Kulnienė

**********************************************************************************
Kviečiame dalyvauti  „Karjeros ir verslumo savaitės” renginiuose 2019-11-18 — 11-22!
Programa

2019-11-18 vyko finansinio raštingumo pamoka „Bankininkystė“ (7b kl., 6c kl. mokiniams), Šiaulių banko atstovai. Plačiau…

2019-11-19:

– „Dosnumo mugė“ 1-8 kl. mok. (Mažoji dailės galerija, Šviesos alėja, 2 a.) po 3 ir 4 pamokų. Čia mokiniai galėjo parduoti, iškeisti, tartis, ieškoti kompromisų ar tiesiog dovanoti tiek mielus savo kūrybos daiktus, tiek įvairias panaudotas, bet savo dvasią turinčias kanceliarines priemones, kitus, papildomos namų erdvės reikalaujančius sendaikčius, atskleisti savo verslumo įgūdžius.

– 18 val. Užsiėmimas 1a ir 1c kl. mokiniams ir tėvams „Kur dingsta pinigai?Ar finansinis raštingumas yra problema?“, N.Bačkarovaitė ifutureINVESTMENS vadovė.

2019-11-20:

– 1-5 kl. mok. per klasės valandėles – tema „Planuokime savo ateitį“, viktorina „Apie profesijas“, pokalbis „Pradėkime norėti“, iš projekto „būsiu_“ e-pamokos „10 ateities profesijų“, „Būsiu_išradėjas /išradėja: vaikų ir jaunuolių išradimai pasaulyje!“, kl. vadovai, metodinę medžiagą ruošia R.Balčiūnienė.

– 2a kl. mokiniai 14 val. vyksta į edukacinį užsiėmimą „Duonos kepimas“ Žaliūkių malūne, mokytoja I.Strelkauskienė.

– 6d kl. mokiniams klasės valandėlė „Europass“ CV – tai standartizuoto formato gyvenimo aprašymas, mokyt. R.Balčiūnienė.

– 6-8 kl. mok. per klasės valandėles – e-pamokos iš projekto „būsiu_“ „Būsiu_IT padalinio vadovas“, „10 ateities profesijų“, „Būsiu_išradėjas / išradėja: vaikų ir jaunuolių išradimai pasaulyje!“, kl. vadovai.

– Monopolio turnyras 1-4 kl. mok. Informaciniame centre per 5-6 pamokas. Dalyvių sąrašus (iš kiekvienos klasės po 2 mok.) pateikti iki 2019-11-15 mokyt. I.Rafael.

– Išvyka pagal STEAM programą „Išmanioji Stemuko laboratorija“ į Šiaulių universitetą, 3-4 kl. mok., mokyt. A.Didžgalvienė.

– 13 val. Profesinis veiklinimas (pažintinis vizitas – supažindinimas su telekomunikacijų specialistų darbu, dalyvavimas edukacijoje „Kultūros paveldo pastatas – senoji Šiaulių miesto iždinė“) UAB „Extra Services” įmonėje, 7c kl. mok., klasės auklėtoja R.Kancerienė.

· 2019-11-21 13 val. Profesinis veiklinimas (patyriminis vizitas – supažindinimas su UAB „Laurema“ įmonės veikla, veikla „Lipdukų uždėjimas ant marškinėlių“), 8b kl. mok., mokyt. B.Petkuvienė, R.Balčiūnienė (perkeliama į kitą dieną).

· 2019-11-22:

– 13 val. Profesinis veiklinimas (pažintinis vizitas – supažindinimas su telekomunikacijų specialistų darbu, dalyvavimas edukacijoje „Kultūros paveldo pastatas – senoji Šiaulių miesto iždinė“) UAB „Extra Services” įmonėje, 5e kl. mok., mokyt. R.Balčiūnienė.

– 1-5 kl. mokinių piešinių darbų paroda „Mano tėvelių profesijos“, mokyt. I.Rafael, R.Balčiūnienė.

**********************************************************************************

Pažinti save

Lapkričio 20 d. 6d klasės mokiniai minėjo Karjeros savaitę susitikdami su Gegužių progimnazijos karjeros specialiste, mokytoja Rasa Balčiūniene. Mokiniai džiaugsmingai susirinko informacinių technologijų kabinete, kur pirmiausia išbandė savo žinias trumpame protmūšyje. Šeštokai pasitikrino, ar žino, kaip tinkamai vadinamos profesijos, net galėjo pasvarstyti, kas buvo pirmoji moteris lakūnė – ragana ar V.Tereškova. Atsakymai buvo pasitinkami emocingai. Nemažai mokinių nustebo, kad buvusios prezidentės D.Grybauskaitės mama buvo pardavėja. Mokytoja R.Balčiūnienė priminė, kad tėvų profesijos nelemia, kuo taps jų vaikai. Tai labiausiai priklauso nuo svajonių ir pastangų.
Po protmūšio mokiniai apsilankė  tinklalapyje MUKIS, kur atliko asmenybės testą, kad išsiaiškintų, kokioms profesijoms artimiausia kiekvieno jų asmenybė. Pasirodo, tarp šeštokų yra ir logikų, ir pramogautojų, ir organizatorių, ir aktyvistų. Kiekvienas asmenybės tipas buvo išsamiai aprašytas.
Susitikimo pabaigoje mokiniai buvo supažindinti su tinklalapiu EUROPASS, kuris padeda kiekvienam parašyti gyvenimo aprašymą ar kitus dokumentus, kurių prireikia ieškant darbo, pretenduojant į kokias nors pareigas (pvz., savanorio).
Taigi laikas su karjeros specialiste R.Balčiūniene prabėgo labai greitai ir turiningai. Šeštokai geriau pažino save ir karjeros pasirinkimo galimybes.
6d kl. auklėtoja I.Turovaitė
**********************************************************************************

Duona kasdieninė

      Sakoma, kad duonos skonis – tai gyvenimo skonis.  Lapkričio 20 dieną 2a klasės mokiniai su mokytoja Ingrida Strelkauskiene  dalyvavo Žaliūkų malūnininko sodyboje  vykusiame edukaciniame užsiėmime “Duonos kepimas”. Visi, susėdę prie karščiu alsuojančios krosnies, išgirdome pasakojimą apie sunkų duonos kelią nuo sėjos iki balta staltiese užtiesto stalo, sužinojome apie nuo senų laikų buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas, papročius ir ritualus, išmokome naudotis duonkepe, minkyti tešlą, išsikepti duonelę. Buvo labai įdomu! Džiaugėmės galėję dalyvauti šioje veikloje, pagilinti žinias,  paragauti iškeptos duonelės ir puikiai praleisti laiką.
Mokytoja Ingrida Strelkauskienė


Pažintinis vizitas į „Baltk vairas” dviračių gamyklą

2019-05-08 4a klasės mokiniai vyko į „Baltik vairas“ gamyklą, pas  Naglio S. krikšto tėtį, kuris daug metų dirba šioje gamykloje. Mokinukai norėjo susipažinti su dviračio surinkėjo, vadybininko ir kitomis profesijomis. Buvo įdomu klausytis vizito organizatorės pasakojimo apie dviračių gamyklą, jos susikūrimo istoriją. Dviračių gamyba kompiuterizuota, tačiau be žmogaus rankų darbo neišsiverčiama. Dviratį darbuotojai surenka nuo šakės iki ratų. Elektrinius dviračius net išbando pravažiuodami cecho takais. Gaila, bet „Baltik vairas“ gamykloje pagamintą dviratį galime nusipirkti Danijoje, Olandijoje, Vokietijoje ir kt. šalyse, bet ne Lietuvoje. Ketvirtokams buvo labai įdomu susipažinti su įvairiomis profesijomis. Keletas mokinių panoro užaugę dirbti „Baltik vairas“ dviračių gamykloje.
Informaciją parengė mokyt. A.Adomaitienė, R.Balčiūnienė

**********************************************************************************
Balandžio 11 d. vyko UGDYMO KARJERAI DIENA

**********************************************************************************

Profesijų mugė 2019

Balandžio 4 d. 6-8 kl. mokiniai lankėsi Šiaulių profesiniame rengimo centre, Statybos skyriuje, kur vyko informavimo, konsultavimo renginys „Profesijų mugė 2019“. Mokiniams, jų tėvams, mokytojams renginio metu buvo pristatytos įvairios specialybės, karjeros galimybės ir perspektyvos, priėmimo ir mokymosi sąlygos Šiaulių profesinio rengimo centre.
Čia  vyko ir mokinių kūrybinio konkurso „Mano svajonių profesija“ apdovanojimai.
Džiaugėmės 8a kl. mokinės Dainoros Bručaitės laimėta  II vieta (7–8 kl. literatūros darbai užsienio kalba – vokiečių).
Pirmiausia buvo suorganizuota ekskursija po Statybos skyrių, kur mūsų progimnazijos mokiniai turėjo galimybę susipažinti su baldžiaus, staliaus, apdailininko, mūrininko profesijomis. Vėliau mokinukai turėjo puikią galimybę išbandyti įvairias praktines veiklas – pasigamino įvairių darbelių, išmoko pasipuošti ir paskanauti įvairių konditerinių gaminių. Labiausiai patiko dalyvauti loterijoje ir tada galėjo pasidaryti šukuoseną, manikiūrą, makiažą, kūno masažą. Pamatė ir išbandė ant savęs, kaip dirba grožio specialistės. Renginys visiems buvo be galo įdomus. Pasak vienos mergaitės, vakar norėjau būti policininke, o dabar jau kirpėja. Progimnazijos mokiniai dar turi laiko keletą  metų pagalvoti, kokia profesija arčiausiai širdies, dar turi daug galimybių susipažinti ir išbandyti įvairias profesijas.
Dėkojame organizatoriams už puikų renginį!
Informaciją parengė mokyt. R.Balčiūnienė

**********************************************************************************
Balandžio 3 d. 6-8 kl. mokiniai lankėsi Šiaulių miesto policijos atvirų durų dienoje. Mokiniai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su policininko darbu ir daugiau sužinoti apie šios veiklos specifiką, pareigūnų parengimą. Apie policininko profesiją pasakojo ne tik Šiaulių apskrities VPK pareigūnai, bet ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Lietuvos kelių policijos tarnybos, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ ir Lietuvos policijos mokyklos atstovai. Renginyje buvo pristatytos specialiosios priemonės, ginkluotė, apie darbo subtilybes pasakojo ir jas pristatė kinologai su šunimis.
Informaciją parengė mokyt. R.Balčiūnienė
Plačiau INFOSTUDIJOS televizijos laidoje.

**********************************************************************************
Konkurso „Mano svajonių profesija” darbų galerija.

SVEIKINAME!

Dainorą Bručaitę, 8a kl. mokinę, Šiaulių regiono kūrybinio konkurso „Mano svajonių profesija 2019“ II vietos laimėtoją, (7–8 kl. literatūros darbai užsienio kalba – vokiečių), mokyt. Lina Šidlauskienė.

**********************************************************************************

Pažintinis vizitas dviračių gamykloje „Baltik vairas“

Kovo 12 dieną 6d klasės mokiniai lankėsi didžiausioje Šiaurės Europos  dviračių gamykloje „Baltik vairas“.
„Gamykla yra Šiauliuose, Lietuvos šiaurinėje dalyje. Įmonė veikia nuo 1948 metų, eksportuoja aukštos kokybės dviračius į daugelį Europos šalių. 6 gamybos linijomis gaminama 1700 skirtingų modelių, įmonė pajėgi pagaminti 500 000 dviračių per metus. Keli procentai gaminių lieka Baltijos šalyse, kiti iškeliauja į 14 šalių – Vokietiją, Nyderlandus, Daniją, Šveicariją, Austriją, Suomiją ir kt. Gamykloje nuolat dirba 320 žmonių, sezoninio bumo metu darbuotojų skaičius viršija 600.“ (intern.)
Mokiniai susipažino su įmonės specialistų darbu, pamatė, kaip surenkami dviračiai. Buvo išsamiai atsakyta į visus mokinių pateiktus klausimus.
Dėkojame įmonės atstovams už įdomų ir išsamų pristatymą.
Informaciją parengė Rasa Balčiūnienė, mokytoja, karjeros koordinatorė
2019-03-12

**********************************************************************************

Ar verta rinktis žurnalisto profesiją?

Kovo  6 d. 8c klasės mokinės Gabrielė ir Lauryna lankėsi laikraščio „Šiaulių naujienos“ redakcijoje. Čia laukė vyriausioji redaktorė Romualda Urbonavičiūtė. Mergaitės buvo išsamiai supažindintos su žurnalisto darbu, jų laukė įdomi ekskursija po kabinetus, kur galėjo pabendrauti su žurnalistais, pamatyti, kaip gimsta laikraštis. Įdomu tai, kad norint būti žurnalistu, nebūtinai reikia baigti žurnalistikos programą, svarbu – mėgti rašyti. Čia dirba ir lietuvių kalbos mokytoja, kuri tikrina klaidas, ir maketuotoja, kuri maketuoja laikraštį. Žurnalistai turi dirbti labai greitai, kad per dieną atsirastų laikraštis. Tai gi – ar verta rinktis žurnalisto profesiją? Taip, nes darbas nors ir sunkus, bet įdomus. Renkasi tie, kurie mėgsta rašyti.
Dėkojame vyriausiajai redaktorei Romualdai Urbonavičiūtei už labai įdomų žurnalisto profesijos darbo pristatymą. Lauryna ir Gabrielė, jei pačios nepasirinks žurnalisto profesijos, tai bent pasakys draugams, kad tikrai verta dirbti šį darbą.
Informaciją parengė Rasa Balčiūnienė, mokytoja, karjeros koordinatorė
2019-03-12

**********************************************************************************

Aštuntokai susipažino su gydytojo profesija
Vasario 27 d. 8 kl. mokiniai vyko į Centro polikliniką. Tikslas – susipažinti su mediko profesija.  Aštuntokams buvo suorganizuotas susitikimas su šeimos gydytoja Kristina S. Gydytoja papasakojo savo sėkmės istoriją. Supažindino, kokių savybių reikia, norint tapti mediku. Paaiškino ką reiškia medicinos ženklas – gyvatė, kad mokytis reikia net 10 metų. Po to mokinius nuvedė į kraujo laboratoriją, kur mokiniai nesibaimino pažiūrėti, kaip imamas kraujas iš venos, parodė rentgeno aparatą.  Kitame kabinete patikrino akis. Naudingai praleidę laiką, mokiniai sugrįžo į mokyklą.
Nuoširdžiai dėkojame Centro poliklinikos medikėms už puikią pamoką!
Informaciją parengė mokyt. R.Balčiūnienė
2019-02-28
**********************************************************************************

Paroda „Studijos 2019“
Vasario 7 dieną Progimnazijos 6-8 klasių mokiniai vyko į parodą „Studijos 2019“, kuri vyko Vilniuje.  „Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi“ – tokiu šūkiu lankytojus pasitiko 17-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS, kurią organizavo LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos parodų ir kongresų centru LITEXPO.
Tikrai kiekvienas mokinys pagalvoja apie būsimą savo profesiją. Abiturientais taps kur kas greičiau, nei šiandien atrodo, o tada jau reikės priimti vienus iš svarbiausių gyvenimo sprendimų: kur mokytis toliau, kokių žinių įgyti, kad būtum ir laimingas, ir užtikrintas dėl savo ateities. Dalyvavimas parodoje „Studijos 2019“ buvo unikali galimybė įsitikinti, kiek ir kokių mokymo įstaigų yra Lietuvoje, kuo patrauklios jų mokymo programos.
Mokinukai turėjo galimybę sužinoti, kaip pasiruošti karjeros planavimui, kokia darbo rinkos dabartis ir ateitis, kaip nepasiklysti renkantis tarp 50 000 specialybių, kaip savo pomėgį paversti verslu, kaip teisingai rašyti savo pirmąjį CV ir ką svarbu paminėti motyvaciniame laiške, kaip drąsūs sprendimai padeda karjeroje, kodėl kūrybiškumas yra tokia svarbi kompetencija ir daug kitų įdomių dalykų. Parodoje dalyvavo 200 Lietuvos universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų, kalbų mokymo bendrovių, Lietuvos verslo įmonių, per 50 užsienio universitetų ir kolegijų. Kiekvienas surado savo svajonių mokymo įstaigą, „gyvai“ pabendravo su parodos dalyviais. Pasivaikščioję po senamiestį, su puikia nuotaika grįžome namo.

Informaciją parengė mokyt., UK koordinatorė R.Balčiūnienė
2019-02-11

**********************************************************************************


Ankstyvasis profesinis orientavimas
Sausio 16 dieną 1b klasės mokiniai lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centro Mechanikos skyriuje. Čia mokinukai susipažino su santechniko profesija, dalyvavo OPO’s užsiėmime „Santechnikų darbai”. Antrokams veikla labai patiko. Vaikai pamatė, kad santechniko profesija yra įdomi ir reikalinga žmonėms.

Informaciją parengė UK koordinatorė R.Balčiūnienė, nuotraukos mokyt. N.Gabrielaitienės
2019-01-20

**********************************************************************************

7b kl. mokinių išvyka į PRC Buitinių paslaugų skyrių

Sausio 17 d. dešimt 7b kl. mokinių su auklėtoja B. Petkuviene vyko dalyvauti profesinio veiklinimo užsiėmime Buitinių paslaugų skyriuje „Kirpėjas – grožio proceso dalyvis“.
Užsiėmime, trukusiame beveik porą valandų, mokiniai ne tik buvo supažindinti su kirpėjo profesijos specifika, bet ir patys turėjo galimybių išbandyti savo sugebėjimus. Iš pradžių būsimosios kirpėjos, padedamos savo mokytojos, pristatė įvairius plaukų sukimo būdus, parodė, kaip paprasta pasidaryti šukuoseną pačiam. Septintokai buvo smalsūs: klausinėjo, kiek trunka mokslas po 10 klasių, kiek mokytis reikėtų atėjus po gimnazijos baigimo, išsiaiškino, kad manekeno galva, ant kurios praktikuojasi dirbti būsimi kirpėjai,  kainuoja nuo keliolikos iki kelių šimtų eurų… Pastudijavo ir paslaugų, kurias teikia būsimi kirpėjai (bet vis dar praktikantai) kainoraštį. Atkreipė dėmesį, kad kirpėjo paslaugos Buitinių paslaugų skyriuje ženkliai pigesnės nei profesionalų kirpyklose mieste.
Be abejo, pirmiausia pasižiūrėję, kaip dirba būsimosios kirpėjos, vėliau septintokai ir patys pabandė tvarkyti manekenų galvas. Šiek tiek nustebo, kad iš pirmo žvilgsnio labai paprastos užduotys, atliekamos kirpėjų-praktikančių, yra kur kas sudėtingesnės, kai įrankius paimi į rankas pats: tai plaukai ne į tą pusę susisuka, tai nesusisuka išvis… Suprato, kad kirpėjo darbe tiesiog gyvybiškai būtinas kruopštumas, atsakingumas, komunikabilumas, grožio supratimas, gebėjimas prisitaikyti prie kliento įgeidžių ir charakterio… Beje, ne vienas klasės berniukas moka supinti gana dailią kasą! Taigi užsiėmime buvo nustebinta ir auklėtoja☺
Informacija ir nuotraukos
7b kl. auklėtojos B. Petkuvienės
2019-01-20
**********************************************************************************

Supažindinimas su UAB „Laurema“ įmonės veikla

Gruodžio 5 d. 8b ir 8c klasių mokiniai lankėsi UAB „Laurema“. Įmonės darbuotoja papasakojo visą įmonės kūrimosi istoriją ir pristatė veiklą. Pagrindinė įmonės veiklos sritis – šilkografinė spauda, kuri siūlo unikalias ir išskirtines idėjas, kaip pritaikyti šilkografinę spaudą gaminių dekoravimui (audinių, medžio, metalo, plastiko paviršiams). Mokiniai susipažino su įmonės erdvėmis, darbo vietomis, įrengimais ir gaminama produkcija, be to, patys turėjo galimybę išbandyti perkelti ant audinio lipduką (transferą). Visus sužavėjo įmonėje gaminamos laikinos tatuiruotės.
Pabaigoje įmonės vadovė pristatė mokiniams, kokios yra įsidarbinimo ir karjeros galimybės įmonėje.
Informaciją parengė UK koordinatorė R.Balčiūnienė

**********************************************************************************

Edukacija Valerijono vaistinėje
Lapkričio 15 dieną 2b klasės mokiniai lankėsi „Valerijono” vaistinėje, susipažino su vaistininko profesija. Antrokai dalyvavo užsiėmime „Vaistažolių nauda ir sveika gyvensena”. Vaistinės vedėja papasakojo apie vaistažolių naudą žmogaus organizmui, sveikos mitybos principus. Mokinukai atsigėrė skanios vaistažolių arbatos, paskanavo sveikų patiekalų ir smagiai nusiteikę sugrįžo į mokyklą.
Informaciją parengė UK koordinatorė R.Balčiūnienė, nuotraukos mokyt. N.Gabrielaitienės
2018-11-16
**********************************************************************************

Spalio 17 d. 7b klasės mokiniai lankėsi Teritorinėje ligonių kasoje. Plačiau…

**********************************************************************************

Išvyka į mažatiražę spaustuvę „Bruknė“

Rugsėjo 17 d. dešimt 7b klasės mokinių kartu su klasės auklėtoja vyko į pažintinę išvyką Šiaulių mieste. Apsilankė mažatiražės spaudos spaustuvėje „Bruknė“.
Vaikai sužinojo, kad spaustuvė unikali tuo, kad užsiima įvairiausiais vienetiniais spaudiniais, ko paprastai neatlieka didelės spaustuvės.  Atėjęs į „Bruknę“, gali užsisakyti savo paties maketuotą spaudinį, o gali pasinaudoti ir įmonės dizainerio paslaugomis. Jei reikia originalios dovanos, mažatiražė spaustuvė yra kaip tik tas: savų nuotraukų koliažu puoštas kalendorius seneliams, nepamirštamą akimirką įkūnijantis atvirukas draugui… Plačiau…
**********************************************************************************

Paroda „Profesija – MOKYTOJAS“

2018 m. rugsėjo mėn. – spalio mėn. stende Ugdymas karjerai eksponuojama Gegužių progimnazijos 8c klasės mokinių piešinių paroda „Profesija – MOKYTOJAS“. Parodos koordinatorė – ugdymo karjerai koordinatorė Rasa Balčiūnienė, parodos organizatorė – dailės mokytoja metodininkė Vita Žabarauskaitė. Paroda skirta tarptautinei mokytojų dienai pažymėti, kuri yra švenčiama spalio 5 dieną. Mokiniai piešė savo mylimiausius mokytojus ir, aišku, daugiausia portretų yra skirta savo mylimos auklėtojos garbei.
Informaciją parengė mokyt. R.Balčiūnienė

6b kl. mokiniai dalyvavo STEAM programoje

„Informacinės technologijos ir AŠ“

Kiekviena mokykla stengiasi sudaryti kuo daugiau galimybių mokiniams išbandyti save įvairiose veiklose, kad atrastų tą vienintelį užsiėmimą, kurį norėtų dirbti visą likusį gyvenimą. Gal kartais ir keistokai skamba, bet karjeros planavimas prasideda vos tik vaikui gimus. Pradžioje tų planų sudarytojai yra tėvai: jų tikslas – kuo anksčiau pastebėti, kokia veikla domina atžalą. Vėliau prie karjeros planavimo prisideda vaikų darželis, po to ir mokykla.
Mūsų mokykloje karjeros planavimui teikiamas išskirtinis dėmesys, tad mokiniams siūloma įvairių veiklų. Kaip tik vykdydami karjeros planavimą, mūsų klasės berniukai (su Urte, Ema ir Saule priešaky) balandžio 26 d. įsijungė į STEAM programos „Informacinės technologijos ir AŠ“ vykdymą.
Keturi užsiėmimai (iš viso 10 val.) vyko „Išmaniojoje mokykloje“, kur lektoriai supažindino su be galo plačiomis informacinių technologijų panaudojimo bei karjeros galimybėmis. Prisipažinsiu, kad man, kaip filologei, buvo atrastas naujas pasaulis. Na, o vaikai tame pasaulyje jautėsi gana užtikrintai. Man teko prisiminti mokyklos suole kažkada išgyventus pojūčius, kai  suvoki, jog kiti už tave išmano daugiau, užduotis atlieka greičiau ir apskritai technologijų srityje yra kur kas „kitame lygyje“. Betgi mūsų klasė – puiki komanda, negi vaikai leis auklėtojai būti paskutinei? Tad vieną užsiėmimą mane ir teoriškai, ir praktiškai konsultavo Emilis, kitą – Gvidas, programavimo paslaptis pažinti padėjo Titas.
Vaikai susipažino su neįtikėtinai plačiomis informacinių technologijų galimybėmis: patys projektavo 3D šachmatų figūrėlę, kuri vėliau buvo atspausdinta 3D spausdintuvu, patys, čiupę atsuktuvų rinkinį į rankas, ardė kompiuterio diską, programavo Scratch, Microbit aplinkoje, išbandė virtualią realybę. O ką jau bekalbėti apie video peržiūras, atskleidusias, jog pomidoro augimą milijoniniame mieste, kur trūksta žemės ūkiui tinkamos žemės, reguliuoja informacinių technologijų specialistas. Nuostabą kėlė ir informacinių technologijų inovatyvumas sveikatos srityje.
Taigi, STEAM programos užsiėmimuose praleistas laikas tikrai nenuėjo veltui. Mokiniai sužinojo apie dar vieną sritį, kurioje galėtų save realizuoti. Beje, gavo ir pažymėjimus, liudijančius įgytas žinias.

B. Petkuvienė, 2018-05-10
**********************************************************************************

Patyriminis vizitas „Valerijono“ vaistinėje

Jei užduotume klausimą, kas nenori būti sveikas, tikriausiai būtume nesuprasti. O jeigu dar mergaičių paklaustume, kuri nenori būti graži, tai išvis būtume palaikyti nesusipratėliais. Mat atsakymai į šiuos klausimus akivaizdžiai būna tik teigiami.
Balandžio 17 d. būrys  6b kl. mergaičių (su Tadu priešaky. Kas sakė, jog sveika gyvensena ir grožis nerūpi berniukams?) apsilankė „Valerijono“ vaistinės organizuojamoje edukacijoje „Lūpų balzamo gamyba“.
Pirmiausia vaistininkė nuvedė mus į „Valerijono“ muziejų, kur labai išsamiai supažindino su šios, Šiaulių neatskiriama dalimi  jau tapusios vaistinės, istorija. Pamatėme farmacininkų knygas, net pabandėme vieną kitą paskaityti, nuostabą kėlė nematyti įrankiai ir prietaisai… Jais kažkada buvo gaminami vaistai.
Tuomet persikėlėme į antrąjį „Valerijono“ aukštą, kuriame susėdusios (atsiprašau, Tadai, „susėdę“)  prie bendro stalo leidomės į sveikatos ir grožio labirintus. Buvom supažindinti su įvairiausiais aliejais: juos uodėme, ragavome ir šiaip dalinomės patirtimi apie sveikatą. Vaistininkė, būdama labai garbaus amžiaus, ne tik sužavėjo savo išvaizda, bet ir gebėjimu bendrauti su mokiniais. Net prisiminė, kad mūsų mokykloje kadaise mokėsi jos sūnus. Ir ne tik mokėsi, bet dar ir buvo mūsų Mykolo tėčio bendraklasis. Štai koks mažas tas pasaulis!
Kaip ir priklauso, pasigaminome sveiką lūpų balzamą iš mums jau pažįstamų aliejų. Net jei ir netapsime farmacininkais (nors aš pastebėjau, kad vienas kitas mokinys susidomėjo šia profesija), bent jau savo sveikata rūpinsimės tikrai labiau. Kaip kažkada sakė Demokritas: „Esama kūno ligų, esama ir gyvensenos ligų”. Tikiu, kad mano auklėtinių niekada nekamuos netinkamos gyvensenos ligos.
B. Petkuvienė
2018 m. balandis

**********************************************************************************
Išvyka „Vydūno keliais“

Gegužės 18 dieną Šiaulių Gegužių progimnazijos 5-8 klasių mokiniai ir juos lydintys mokytojai, vykome į Bitėnus – filosofo, rašytojo, kultūros veikėjo Vydūno kraštą. Ši išvyka integravo profesinį informavimą, gamtos, istorijos, lietuvių raštijos dalykus. Plačiau….  (foto)

**********************************************************************************

Gegužės 8 d. mūsų progimnazijos 5-8 kl. mokinių komanda dalyvavo Šiaulių miesto progimnazijų protmūšyje „Ar gerai pažįsti profesijas?”. Renginys vyko  Medelyno progimnazijoje.
Buvo trys turai: pagal apibūdinimą reikėjo atspėti kokia tai profesija; iš paveikslėlio, kuriame buvo nupiešta apranga ar įrankiai reikėjo atspėti, kokia tai profesija;  pasakyti įžymaus žmogaus profesiją. Užduotis įveikėme lengvai ir  laimėjome pirmąją vietą.
Informaciją parengė mokyt. V.Žegunienė ir R.Balčiūnienė

***************************************************

Balandžio 18 dieną 5-8 klasių mokiniai dalyvavo „Saulėtekio” gimnazijoje vykusiame renginyje – susitikime su dainininke Monika Pundziūte. Dainininkė papasakojo apie savo karjeros kelią, kad norint tapti dainininke, reikia ne tik puikaus balso, bet ir pasitikėjimo savimi. Plačiau…

**********************************************************************************
Balandžio 18 dieną 7c klasės mokiniai apsilankė „UAB Šiaulių vandenys”, Birutės vandenvietėje. Mokiniai išsamiai buvo papasakota, iš kur patenka vanduo į mūsų čiaupus, apžiūrėjo didžiulę teritorijos dalį, buvo supažindinti su darbo specifika. Plačiau…

**********************************************************************************

Ypatingas svečias

Gegužių progimnazijoje balandžio 18 d. svečiavosi įžymus Šiaulių miesto foto menininkas Saulius Jankauskas. Jis dalinosi savo gyvenimiškąja patirtimi su 7c klasės mokiniais. Fotografas pasakojo, kad jo, kaip fotografo, karjeros kelias prasidėjo dar mokykloje. Hobis tapo darbu, pragyvenimo šaltiniu.  Anot fotografo, būti profesionalu neužtenka vien gebėti fotografuoti, reikia turėti ir menininko gyslelę, gebėti taikyti informacines technologijas. Beje, reikia daryti ir daug kitokių dalykų – mokėti mokesčius, planuoti laiką ir pan.
Menininkas parodė savo kūrinius, sakė, kad jam labai patinka fotografuoti įvairius renginius – ypač teatro spektaklius. Vaikai klausėsi labai įdėmiai, nes fotografais, pasirodo, nori tapti nemaža klasės mokinių dalis.
Informaciją parengė mokyt. R.Balčiūnienė
**********************************************************************************


Konkursui „Mano svajonių profesija“ pasibaigus

Kaip ir kasmet gausus būrys Šiaulių Gegužių progimnazijos 7-8 klasių mokinių  dalyvavo Šiaulių apskrities  mokinių kūrybinių darbų konkurse „Mano svajonių profesija“ (org. Šiaulių profesinio rengimo centras). Mokiniai piešė, rašė rašinėlius, kūrė pateiktis apie savo svajonių profesiją. Džiaugiamės 7c kl. mokinės Marijos Bernotaitės laimėta III vieta (IT sritis, mokytoja I.Rafael), 7a klasės mokinės Dainoros Bručaitės laimėta II vieta (literatūros sritis, mokytoja R.Savickienė).
Informaciją parengė mokytoja R.Balčiūnienė
2018-03-28
************************************************************************************

Kviečiame dalyvauti kūrybinių darbų konkurse „Mano svajonių profesija“. Plačiau…

************************************************************************************
Apie mokesčius ir ne tik
 Vasario 28 d. Gegužių progimnazijoje lankėsi Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotoja Jolita Bublienė. Ji susitiko su 8b klasės mokiniais, kad papasakotų apie tai, kas yra mokesčiai. Pirmiausia mokiniai suprato, kad mokesčiai ir mokėjimai  už paslaugas nėra tas pats. Taip pat paaiškėjo, kad mokesčius moka visi, netgi vaikai. Taip nutinka perkant ledus, saldainius ar paslaugas, nes visa yra apmokestinta. VMI specialistė įtikinamai argumentavo, kad mokesčius mokėti būtina, nes tik taip galima tikėtis sutvarkyti kelius, parkus, pasirūpinti socialiai remtinais asmenimis. Lietuva neturi daug mokesčių, didžiausias iš jų yra už žemę.

Plačiau…
************************************************************************************

LITEXPO 2018

Dažnai ne vienam abiturientui, baigus gimnaziją, iškyla klausimas – kur studijuoti? Kad būtų lengviau apsispręsti, savo svajonių profesija reikia domėtis kuo anksčiau.
2018-02-08 būrelis Šiaulių Gegužių progimnazijos aštuntokų kartu su Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniais vyko į Vilnių į Litexpo parodų rūmus, kur vyko paroda „Studijos 2018“.
Nuspėti, kokios profesijos bus populiarios ateityje, yra sunku. „Svarbiausias ir vienintelis dalykas, kuris yra vertinamas šiandien ir bus svarbus ateityje –  tai gebėjimas greitai mokytis ir mąstyti plačiai, prisiderinti prie nuolat kintančių rinkos sąlygų ir turėti ne vieną kompetenciją. Daugiau nei 200 universitetų, kolegijų iš Lietuvos ir užsienio, profesinio mokymo lyderių, verslo profesionalų, karjeros konsultantų, inovatorių, jaunųjų kūrėjų, neformalių jaunimo organizacijų, tarptautinių organizacijų, mokslo ir kultūros institutų, valstybinių tarnybų institucijų atstovų parodoje STUDIJOS 2018 kvietė būti ir kurti Lietuvai!“ (www.litexpo.lt).
Informaciją parengė ugdymo karjerai koordinatorė R.Balčiūnienė
2018-02-11

************************************************************************************

Šeštokų pažintinis vizitas ŠPRC Verslo ir prekybos skyriuje

Sausio 19 d. devyniolika 6b kl. mokinių su auklėtoja išsiruošė susipažinti su Šiaulių Profesinio rengimo centro Verslo ir prekybos skyriaus profesijomis. Plačiau…

************************************************************************************

Kelionė į Šiaulių oro uostą

2017 m. lapkričio 22 d. 11 valandą mes, Šiaulių Gegužių progimnazijos mokiniai ir dvi mūsų mokytojos, nuo mokyklos autobusu pajudėjome Šiaulių oro uosto link. Nuvažiavę turėjome sulaukti leidimo, kad galėtumėme įvažiuoti į oro uostą. Belaukdami stebėjome naikintuvo L-39 Albatros pakilimą. Atvykus mus pasitiko Šiaulių oro uoste dirbantis kariškis ir JAV naikintuvo F-15C pilotas. Iškart buvome informuoti apie oro uosto taisykles. Eidami link angaro turėjome pereiti „tarką“, kurios paskirtis iš batų padų išimti akmenukus, kad jie neiškristų angare ir nepatektų į naikintuvo variklio įtraukimo mechanizmą, nes tai galėtų variklį sugadinti. Vos tik įėję į angarą, pamatėme stovintį F-15C naikintuvą. Pilotas mums šiek tiek papasakojo apie jį, o po to uždavė kelis klausimus. Jis kalbėjo anglų kalba, o jo pasakojimą į lietuvių kalbą vertė oro uoste dirbantis kariškis. Šis F-15C naikintuvas atskridęs iš JAV vykdo NATO oro policijos misiją. Jo maksimalus greitis 2 500 kilometrų per valandą, o maksimalus aukštis, kuriame gali skristi šis naikintuvas – 19 kilometrų. Šis vienvietis naikintuvo modelis pagamintas 1985 metais. Visi turėjome galimybę užlipti kopėtėlėmis ir apžiūrėti naikintuvo vidų bei užduoti klausimų jo pilotui. Sužinojome, kokių reikia turėti asmeninių savybių norint tapti naikintuvo pilotu, kad reikia mokytis tik 3,5 metų. Vėliau su pilotu nusifotografavome bendroje nuotraukoje ir autobusu grįžome namo. Ekskursija buvo labai įdomi ir išskirtinė.

Informaciją parengė Kostas Trukšinas, 8b kl.

************************************************************************************
Lapkričio 14 d.  klasės valandėlė buvo netradicinė. Visi 6b kl. mokiniai skubėjo į 223 kab., kuriame jau laukė jų mokyklos karjeros koordinatorė Rasa Balčiūnienė. Plačiau…
************************************************************************************

LYDERIO DIENA Gegužių progimnazijoje


7-okės Urtė ir Gabrielė – super „mokytojos”. Trečiokams labai patiko jų pamokėlės.
2017-10-05 Mokytoja A.Marcinkienė

************************************************************************************

Šiaulių Gegužių progimnazijos „Lyderio diena“ 3b kl.  Linksmai ir įdomiai paminėjome Mokytojo dieną. Žaidėme, šokome, piešėme, skaičiavome su „jaunaisiais mokytojais“ – 7-okais. Vaikams labai patiko jaunųjų mokytojų pamokėlės, užduotys, siurprizai.
2017-10-05 Mokytoja V.Dulskienė

************************************************************************************

STENDAS „KARJERAI RENKUOSI ŠIAULIUS”

Visą rugsėjo mėnesį Gegužių progimnazijos ugdymo karjerai stende buvo galima rasti informaciją apie Šiaulių miesto didžiąsias įmones. Stendo – parodos tikslas plačiau supažindinti progimnazijos visuomenę su miesto įmonėmis, jų vykdoma veikla.
Profesijos konsultantė R.Balčiūnienė
2017-09-20

************************************************************************************

„Atviros inžinerinės pramonės laboratorijos“ dienos

Gegužių progimnazijos 8a, 5d, 7c klasių mokinai rugsėjo 12–13 dienomis lankėsi „Atviroje inžinerinės pramonės laboratorijoje“ – praktinių gamtamokslinių ir inžinerinių kompetencijų tobulinimo laboratorijoje. Renginį organizavo Šiaulių valstybinė kolegija, pastaroji  rengia inžinerinių specialybių atstovus.
Mokiniai buvo supažindinti su dabarties ir ateities inžinerinėmis profesijomis, apžiūrėjo Šiaulių miesto inžinerinės pramonės įmonių gaminius, pabendravo su studentais. Interaktyviuose Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos infomobiliuose buvo galima išbandyti pažangią įrangą: 3D spausdintuvus, staklių valdymo ir gamybos ciklo simuliacines programas, žmogaus fiziologinių savybių testavimo įrangą, mokomuosius stendus. Septintokai išbandė save trijose sekcijose: „3D projektavimas ir spausdinimas“, „Nuostabieji šviestukai“, „Nuotoliniu būdu valdomų modelių konstravimas ir varžybos“. Mokiniams dalyvavimas netradicinėse veiklose buvo įdomus, neišgąsdino net ilgas laukimas eilėje.

Informaciją parengė profesijos konsultantė R.Balčiūnienė

************************************************************************************

KLASĖS VALANDĖLES VEDA TĖVELIAI

Rugsėjo 13 d. 3a klasės mokinukams klasės valandėlę pravedė Gedimino mama Sandra Vileikienė. Ji yra akių sveikatos priežiūros specialistė. Mokiniams paaiškino akių nuovargio priežastis, parodė pratimų, kurie atpalaiduotų įtemptus akies raumenis. Pamokė vaikus, kaip reikia dirbti kompiuteriu, kad akys nepervargtų.

Mokytoja Aušra Adomaitienė

************************************************************************************

PATRAUKLI CHEMIKO PROFESIJA

Rugsėjo 13 dieną Šiaulių Gegužių progimnazijos 3a klasės mokiniai vyko į Didždvario gimnaziją. Dalyvavo mokslo festivalyje „Molio laboratorija“.  „Gyvai“ susipažino su chemiko profesija. Mokiniai atliko bandymus su įvairiomis cheminėmis medžiagomis. Trečiokams buvo pademonstruotas net vulkano išsiveržimas, „dramblio dantų pasta“, degančių rankų efektas, aliejinė lempa. Vaikai pasigamino gamtinių dujų, pieno, aviečių gėrimo, pūtė balioną cheminių medžiagų pagalba. Patirtis buvo labai džiuginanti. Emocijos liejosi per kraštus. Ačiū mokytojoms Virginijai Savickaitei ir Julijai Muningienei įvedus į chemijos pasaulį ir parodžius įvairių bandymų. Taigi profesinis veiklinimas yra aktualus ir nuo pradinių klasių.

Informaciją parengė Gegužių progimnazijos mokytojos Aušra Adomaitienė ir Rasa Balčiūnienė

**************************************************************************************************************

UGDYMO KARJERAI DIENA

Rugsėjo 7 dieną Šiaulių Gegužių progimnazijos bendruomenė įsijungė į mieste organizuotą Ugdymo karjerai dieną. Kadangi ši diena sutapo su tradicinėmis Šiaulių dienomis, tai buvo nuspręsta šią dieną nevykti į miesto įmones, kuriose buvo didžiulis mokinių antplūdis, tačiau organizuoti netradicines pamokas mokiniams savo progimnazijoje.
Mokytojai ugdytiniams kalbėjo apie savo profesijos unikalumą, patrauklumą, universalumą. Visi pedagogai pristatė įgytas studijų programas, akcentavo profesijos praktinį pritaikymą. Muzikai aiškino, kokiais būdais galima lavinti savo muzikinius gabumus Šiaulių mieste: supažindino su mieste veikiančiomis muzikos mokyklomis, neformaliomis veiklomis. Pavyzdžiui, per lietuvių k. pamokas mokiniai sužinojo, kodėl išskirtinai gera būti lituanistu. Be to, kad gali dirbti žiniasklaidoje, ugdymo įstaigose, kalbos tvarkytoju savivaldybėse, tu tiesiog puikiai išmanai savo gimtąją kalbą, nepatiri nepatogumų rašydamas ar kalbėdamas. Trumpiau tariant, savo kultūrą pateiki per asmeninį  kalbinį išprusimą. Mokiniai sužinojo, kurie Lietuvos universitetai ruošia lietuvių k. specialistus, kiek metų trunka studijos, kokios įdomios ir nepamirštamos yra tautosakos praktikos atokiausiuose Lietuvos kampeliuose ir daugybę kitų profesinių paslapčių. O štai per informacinių technologijų pamokas mokiniai praktiškai susipažino su ugdymo karjerai informacinėmis svetainėmis. Išbandė  mukis.lt, aikos.smm.lt, kurstoti.lt ir kitas. Gegužiukai atliko profesijos pasirinkimo testus, nusistatė asmenybės tipą, mokymosi stilių.
Labai smagu, kad mokinių atsiliepimai apie mūsų progimnazijoje organizuotą Ugdymo karjerai dieną yra labai geri. Vaikams tikrai patiko netradicinės pamokos, jie pageidautų ir  daugiau tokių veiklų. Akivaizdu, kad būsimų profesijų sėkleles reikia sėti dar mokyklos suole.

Informaciją parengė mokyt. R.Balčiūnienė ir B.Petkuvienė

Klasių auklėtojų dėmesiui,

kviečiu registruotis į ugdymo karjerai užsiėmimus.

Edukacinė ugdymo karjerai išvyka į Palangą

2017 m. gegužės 17 d. folkloro ansamblio „Gasužis“ vaikai ir  5-8 klasių mokiniai vyko į Palangą. Mokiniai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose „Gintaro savybės“ bei „Siūlo kelias“.
Edukacijoje „Gintaro savybės“ vaikai mokėsi atskirti gintarą nuo plastmasės ir akmens, susipažino  su fizinėmis ir cheminėmis gintaro savybėmis, sužinojo, kad gintaras neskęsta sūriame vandenyje, kad jis yra degus ir lengvas, susipažino su gintaro apdirbėjo profesija.
Edukacijoje „Siūlo kelias“ vaikai sužinojo, kaip gimsta siūlas, kaip jis patenka į ratelį ir į stakles, pamatė audimo stakles ir verpimo ratelius, pabandė patys austi staklėmis, susipažino su audėjo, rūbų modeliuotojo profesijomis.
Edukaciniai užsiėmimai skatino mokinius domėtis lietuvių tautodailininkų amatais, ugdė meilę gimtajam kraštui, žmogaus veiklai, skatino vaikus bendrauti ir bendradarbiauti.
Išvyką organizavo mokytojai Rasa Balčiūnienė, Arūnas Stankus, Rosita Kalinienė.
2017-05-17

************************************************************************************

PROFESIJŲ MUGĖ – 2017

2017-03-29 7-8 kl. mokiniai dalyvavo „Profesijų mugėje”, kuri vyko Šiaulių profesinio rengimo centre, Statybos skyriuje. Mokiniams buvo suorganizuota ekskursija po skyrių, praktiškai parodyta, kaip dirba apdailininkai, kaip apdirbama mediena, susipažino su stalių darbais. Mugėje savo specialybes pristatė visi skyriai. Mokinukai praktiškai išbandė įvairias veiklas. Aštuntokus sudomino aukštųjų mokyklų studijų programų pristatymai.
Informaciją parengė karjeros koordinatorė R.Balčiūnienė
2017-03-30

************************************************************************************

Sveikiname

Šiaulių apskrities mokinių kūrybinio konkurso “Mano svajonių profesija” nugalėtojus:

I vieta – Rimvydas Benaitis, 7a kl. (literatūrinis darbas anglų kalba), mokytoja R.Kancerienė

III vieta – Vidmantas Petkus, 7b kl. (literatūrinis darbas), mokytoja B.Petkuvienė

************************************************************************************

2017-03-28 8 klasių mokiniai dalyvavo susitikime su Krašto apsaugos kariu – studentu, sužinojo, kokie fiziniai pasiruošimo veiksmai reikalingi atitinkamoms studijoms.

************************************************************************************

Netradicinė pamoka Šiaulių apylinkės teisme

Dažnai mokiniai svajoja apie prestižines profesijas: teisėjo, prokuroro, advokato. Bet ar paprastas šių žmonių darbas? Kaip šie žmonės dirba? Kokios darbo sąlygos, aplinka? Pasvajojame, bet nematome šio darbo iš arti. Taip paprastai nepateksi į teismo rūmus ar teismo posėdį. Todėl nekantriai laukėme kovo 16 d., nes buvome pakviesti į susitikimą su teisėju Vaidotu Narvidu Šiaulių apylinkės teisme. Plačiau …

************************************************************************************

„Diena su studentu”

Kovo 16 dieną 7b ir 8b klasių mokiniai su klasių auklėtojomis lankėsi Šiaulių universitete. Mokinai praleido dieną su studentais, vaizdžiai susipažino su studijų programomis, nes dalyvavo įvairiose veiklose, konkursuose, pasirinko kryptis „Aš – tiksliukas”, „Aš – verslininkas” ir kitas. Smagu buvo praleisti dieną su daug vyresniais už save, pajusti, kokia įdomi studentų veikla. Plačiau …

Informaciją parengė karjeros koordinatorė R.Balčiūnienė

************************************************************************************

Apsilankymas tėvelių darbovietėje

Vasario 22, gražią žiemos dieną, 6c klasės mokiniai išvyko į Ignės Grigytės tėvelio darbovietę Artilux NMF. Ekskursiją po įmonę maloniai sutiko organizuoti Arno K.  krikštatėvis Aurimas. Plačiau…

************************************************************************************

Netradicinė ugdymo karjerai ir ekonomikos pamoka

2017 m. vasario 6 d. 6-7 klasių mokiniams buvo organizuota netradicinė ugdymo karjerai ir ekonomikos pamoka „Kaip susikurti savo sėkmės istoriją“. Pamoką vedė Kristina Knizikevičienė, DNB banko plėtros vadovė. Pirmiausia mokiniams buvo pristatyti gerai žinomi žmonės: facebook įkūrėjęs, korporacijos „Microsoft“ įkūrėjas ir kiti. Po to buvo diskutuojama su mokiniais temomis: verslumas – kas tai?; su kokiomis žmogaus būdo savybėmis siejasi žodis „verslininkas“? DNB atliko jauno verslo tyrimą: 9 iš 10 nuosavą verslą pradėjusių gyventojų jaučia ypač didelį pasitenkinimą naująja veikla, kuris atperka išaugusį streso lygį, ilgesnes darbo valandas ir sutrumpėjusį laisvalaikį. Tyrimas parodė, kad absoliuti dauguma jaunųjų verslininkų įsitikinę – jeigu galėtų laiką pasukti atgal, vėl imtųsi savo verslo. Pasitenkinimą nuosavu verslu didina ir išaugusios pajamos. Samdomą darbą pakeitus į nuosavą verslą, užgula atsakomybės našta, išauga darbo krūvis ir  įtampa. Tačiau galimybė savame versle realizuoti idėjas ir užmojus viršija visus sunkumus. Buvo pristatomos ir lietuvių verslininkų sėkmės istorijos. Pamokos pabaigoje mokiniai buvo skatinami svajoti, nes svajonės dažnai virsta realybe.
Informaciją parengė mokyt. R.Balčiūnienė ir I.Rafael

************************************************************************************

Konkurso „Mano svajonių profesija” darbų parodą žiūrėti čia:

************************************************************************************

2a klasės mokiniai buvo supažindinti su aktoriaus ir kitomis teatro profesijomis. Plačiau…

************************************************************************************

PRAVĖRUS PASLAPTINGAS TEATRO DURIS

Gruodžio 9 dieną  skubėjome į Valstybinį Šiaulių Dramos teatrą. Važiavome ne spektaklį pasižiūrėti, o pasivaikščioti siaurais teatro koridoriais, užsukti ten, kur galima užeiti tik aktoriams ar teatro darbuotojams.
Mus pasitiko  gidė, kuri nuo pat pirmos minutės visus užbūrė savo pasakojimu. Susipažinome su teatro istorija ir sužinojome, kad mūsų miesto teatras įkurtas prieš 85 metus. Papasakojo ir apie pirmuosius aktorius, kurie dirbo teatre. Sužinojome koks pirmasis spektaklis buvo pastatytas mūsų mieste. Sustojome prie nuotraukų, kuriose šiandieniniai teatro aktoriai. Nustebome, kiek daug šiauliečių vaidina viename ar kitame žinomame televizijos seriale.
Toliau užsukome į žiūrovų salę, kur darbavosi scenos darbininkai. Mat jie ruošė sceną vakariniam spektakliui.
Smagu buvo vaikščioti koridoriais, kuriais vaikšto tik aktoriai. Pabuvojome ir drabužinėje, ir butaforinių daiktų kambarėlyje.
Ilgiausiai užsibuvome grimo kambaryje. Mat visi turėjome galimybę realiai suvokti, kaip žmogaus veidą gali pakeisti grimas. Buvo smagu pamatyti pasikeitusius savo draugus.
Džiaugiamės, kad turėjome galimybę praverti paslaptingas teatro duris.
4d klasės mokytoja Jūratė Markūnienė

************************************************************************************

Klasės valandėlė „Kokias profesijas žinau?“
2016-12–07 5b klasėje buvo vesta klasės valandėlė „Savęs pažinimas”, kurioje mokinukai ne tiki atliko užduotį „Vardo galia”, bet ir buvo supažindinti su įvairiomis profesijomis. Plačiau…
************************************************************************************

2016-11-15 Šiaulių Gegužių progimnazijoje, 8a ir 8c klasės mokiniams, vyko integruota karjeros, informacinių technologijų ir rusų kalbos pamoka „Asmeninės savybės ir profesija”. Pamoką vedė „Saulėtekio” gimnazijos mokytoja L.Šidlauskienė ir Gegužių progimnazijos IT mokytoja R.Balčiūnienė. Mokiniai vertino savo asmenines savybes, paskirta namų darbų užduotis – paklausti tėvelių, kaip jie vertina savo vaikų asmenines savybes, ar sutampa vaikų ir tėvų atsakymai. Labai svarbu gerai pažinti save, kad galėtum ateityje pasirinkti tinkamą profesiją.
„Žmogus kokybiškai gali dirbti tik tuomet, kai jaučia malonumą, o pasitenkinimas labiausiai priklauso nuo žmogaus sugebėjimo pasirinkti tokį darbą, kuris atitinka asmenybės poreikius ir interesus.” S.Fukujama
Inf. parengė mokyt. R.Balčiūnienė

******************************************************************************

2016-11-14 Šiaulių profesinio rengimo centro Technologijų skyriuje 7-8 klasių mokiniai dalyvavo renginyje „Darbeliai iš odos”. Mokiniai gamino dekoruotus raktų laikiklius iš odos, buvo supažindinti ne tik su odos gaminių gamintojo, bet ir kitomis skyriuje ruošiamomis profesijomis. Užsiėmimą vedė profesijos mokytojos.
Inf. parengė mokyt. R.Balčiūnienė

************************************************************************************

PO KĖDAINIŲ KRAŠTĄ PASIŽVALGIUS…

2016-10-28 mes, Gegužių progimnazijos 5-8 klasių mokiniai ir juos lydintys mokytojai, išvykome į kelionę link Kėdainių. Važiuojame  Krekenavos regioninio parko keliais – tai didžiausia  monotoniško Lietuvos vidurio žemumos kraštovaizdžio  vertybė. Plačiau…

************************************************************************************

E-pamoka „Karjera nuolat besikeičiame technologijų pasaulyje“.

Spalio 18 d. 8d klasės mokiniai dalyvavo e-pamokoje „Karjera nuolat besikeičiame technologijų pasaulyje“. Pamoką vedė Indrė ir Mantas – Googler-iai. Tai pamoka apie karjeros ir studijų pasirinkimus baigiant mokyklą, darbą technologijų srityje, iššūkius bei galimybes atsiveriančias šiandien. Mokiniai sužinojo daugiau, kodėl technologinių žinių ir sugebėjimų prireiks viskam, kokia veikla beužsiimtų!

mokyt. R.Balčiūnienė
2016-10-18

************************************************************************************

Ugdymo karjerai diena „Diena kitaip“ – mintys iš mokinių veiklos

Spalio 5-oji – tarptautinė mokytojų diena. Visi pedagogai šią dieną stengiasi paminėti ir kartu pasidžiaugti savo darbo svarba. Tai diena, kai jie jaučiasi ypatingi, mylimi ir reikalingi. Žmogus, norintis savo gyvenimą susieti su mokytojo profesija, turi būti kantrus, dėmesingas ir protingas. Reikia norėti kiekvieną dieną sužinoti kažką naujo, domėtis įvairia veikla. Darbas su mokiniais yra sudėtingas. Klasėje daug vaikų, kurie yra skirtingi. Visų jų norai ir poreikiai ne visada sutampa. Todėl mokytojas turi sugebėti greitai ir sėkmingai surasti būdus, kaip perteikti informaciją vaikams. Taip pat reikia būti tolerantišku. Galbūt ne visada mokytojams patinka visi klasėje esantys mokiniai. Tačiau jis turi mylėti ir gerbti visus. Žinoma, kartais yra tokių vaikų, kurie labai trukdo dirbti, tuomet reikalinga kantrybė ir išmintis, kaip su tokiais nenuoramomis gražiai susitarti. Man spalio penktąją teko mokyti ketvirtokus. Buvau pasiruošusi sudėtingų ir kartu juokingų užduočių. Ne viskas tą dieną vyko sklandžiai, bet tikiuosi, kad nieko nenuvyliau. Vesdama pamokas įsitikinau, koks dėmesingas turi būti mokytojas. Norėjosi visiems vaikams skirti vienodą dėmesį, tačiau nežinau ar man pavyko. Jaučiausi šiek tiek įsitempusi, nes mačiau kaip ketvirtokai mane apžiūrinėja ir vertina. Buvo smagu, nes žinojau, kad esu gudresnė ir žinau daugiau už juos. Tačiau supratau, kad tapti mokytoja, kažin ar noriu. Nesu tikra, kad galiu būti tolerantiška ir kantri visiems mokiniams. Galbūt dar esu per jauna, todėl šiuo metu apie mokytojo profesiją tikrai negalvoju. Linkiu visiems pedagogams sėkmės ir kantrybės. Savo mokytojoms dėkoju už jų nuoširdumą, pagalbą ir norą išmokyti. Galbūt ne vienas mokinys, baigęs šią, Gegužių progimnaziją, taps didžiu mokytoju.
Pagarbiai, Agnė Mačiulytė, 8d kl., 2016 m.

Ir dar …

************************************************************************************

Išvyka į dviračių muziejų

Rugsėjo 30 d. po pamokų linksmai leidomės į kelionę – dviračių muziejų. Greitai miesto autobusas nuvežė į centrą. O nuo ten pėstute pasiekėme muziejų. Tiek daug įvairių dviračių galima pamatyti tik muziejuje. Tai visa dviračių gyvenimo istorija. Matėme pačius pirmuosius senuosius ir naujausius dviračius. Važinėjomės ir matavome greitį ir jėgą. Labai daug sužinojome. Buvo puiki išvyka.

2b kl. mokytoja Vanda Dulskienė
2016-10-10

************************************************************************************

„Duona – gyvenimo skonis“

2016 m. rugsėjo 2 d. 6c klasės mokiniai ir jų tėveliai dalyvavo edukacinėje programoje „Duona – gyvenimo skonis“ Žaliūkių malūnininko sodyboje, kur sužinojo duonos kepimo tradicijas, mokėsi kepti duoną. Plačiau…

Išvyka į ŠPRC statybos skyrių plačiau…

Jūros šėlsmas Gegužių progimnazijoje

Kovo 30 d. progimnazijos šeštokus aplankė Lietuvos jūrų muziejaus atstovė I.Kurtkutė su edukacine programa „Keliam bures!”. Muziejininkė pravedė net tris netradicines pamokas.                           Kartu su mokiniais buvo aiškintasi, koks buvo pirmasis laivas, kodėl jo prireikė. Kadangi rąstu toli nuplaukti buvo neįmanoma, atsirado plaustas, vėliau valtis. Mokiniai paspėliodami išsiaiškino, iš kokių medžiagų, be medžio, buvo gaminami laivai. Suprato, kad irklas sukurtas kaip rankos pakaitalas ir žmonės pakankamai anksti išrado laivus, burlaivius, su kuriais leisdavosi ir į labai tolimas keliones. Juk Amerikos atradimas, kelionė aplink pasaulį įvyko laivų dėka. Visam laikui išliks atminimas apie Kolumbo „Santą Mariją” arba Magelano „Viktoriją” – gražuolius keliastiebius burlaivius.                                                                                                                                      Antrąją susitikimo dalį mokiniai gavo dovanų burlaivių atvaizdų rinkinį. Bandė juos surūšiuoti pagal stiebų skaičių. Susipažino su retai girdimais pavadinimais: fregata, ketas, škuna ir pan. Ir nors keliauti tokiais praeities laivais nelabai daug kas ryžosi, vis tik atsirado romantiškai nusiteikusių šeštokų, kurie leistųsi į kelionę. Džiugu, kad muziejininkė I.Kurtkutė atvežė truputį jūros į Lietuvos Šiaurę ir praplėtė mokinių akiratį apie laivus, apie jūrininko profesiją.

Informaciją parengė 6b klasės auklėtoja I.Turovaitė ir mokytoja R.Balčiūnienė

************************************************************************************

Išvyka į Latviją: kino miestelis „Cinevilla“ – Jelgava

2016-03-18 Šiaulių Gegužių progimnazijos 5-8 kl. mokiniai ir juos lydintys mokytojai išvykome  į kaimyninę Latviją. Plačiau…

************************************************************************************

Įsimintinas susitikimas

Kovo 14 d. 6b klasė nedrąsiai pravėrė Šiaulių apylinkės teismo duris, kur pasitiko teisėjas Vaidotas Narvidas ir jo pagalbininkė. Plačiau…

************************************************************************************

Sveikiname

Konkurso „Mano svajonių profesija“ nugalėtojus. 50 laimėtojų buvo atrinkti iš daugiau nei 350 dalyvių – Šiaulių regiono mokyklų, gimnazijų, progimnazijų, vaikų centrų, kūrybos namų ir kt.

Tarp šių mokinių ir mūsų keturi patys geriausieji:

 Emilija Paskočinaitė, 7b kl., 7–8 kl. IT darbai – II vieta (mokyt. R.Zalogienė)

 Danielė Urbonaitė, 7a kl., 7–8 kl. literatūros darbai – I vieta (mokyt. B.Petkuvienė)

 Agnė Mačiulytė, 7d kl., 7–8 kl. literatūros darbai – II vieta (mokyt. D.Šimkuvienė)

 Gabrielė Pliuskevičiūtė, 8c kl.,  7–8 kl. literatūros darbai – III vieta (mokyt. R.Savickienė)

Dėkojame dailės mokytojoms V.Žabarauskaitei, D.Kulikauskienei, IT mokytojoms I.Rafael, R.Balčiūnienei, R.Zalogienei, anglų k. mokytojai R.Kancerienei, lietuvių k. mokytojoms R.Savickienei, B.Petkuvienei, D.Šimkuvienei už mokinių paruošimą konkursui.

************************************************************************************

Konkurso „Mano svajonių profesija 2016” darbai

************************************************************************************

Klasių auklėtojų dėmesiui,

kviečiu registruotis į ugdymo karjerai užsiėmimus.

************************************************************************************

2016-03-04 Šiaulių Gegužių progimnazijos 5c klasės mokiniai apsilankė Kauno įmonėje Suslavičius – Felix. Pamatė, kaip gaminamas Suslavičiaus kečupas. Plačiau…
************************************************************************************

2016-02-19 Šiaulių Gegužių progimnazijoje 6a klasės mokiniams saugaus interneto pamoką vedė lektorius iš VŠĮ Šiaulių valstybinės kolegijos pagal projektą kamtoreikia.lt. Mokiniai susipažinto, kaip elgtis saugiai internete, kuo patraukli ir perspektyvi programuotojo, IT specialisto profesija. (Pamokos akimirkos)

************************************************************************************

OPA II

************************************************************************************

Šiaulių Gegužių progimnazijoje tęsiamas projektas „Mano svajonių profesija“. Mokiniai rašo rašinėlius, kuria įvairius technologinius darbelius, piešia piešinius, taip bando įsivaizduoti savo svajonių profesiją.                                                                                                                                 2016 m. sausio mėn., stende „Ugdymas karjerai“ eksponuojama 2-3 klasių mokinių piešinių paroda „Mano svajonių profesija“. Parodoje eksponuojami 2b, 2c, 3a ir 3b klasių mokinių darbai. Mokinius paruošė dailės mokytoja metodininkė Vita Žabarauskaitė.                                                    Darbeliuose mokiniai vaizduoja savo tėvelių profesijas, kiti – savo svajonių profesiją. Darbai labai nuoširdūs ir šilti. Mokinių svajonės labai realios: nori būti vairuotojais, dizaineriais, pardavėjomis ir pan.                                                                                                                                                      Laikui bėgant svajonės keičiasi. Bus smagu pamatyti, kokią profesiją mokiniai įsivaizduos po keleto metų.

Informaciją pateikė mokytoja  Rasa Balčiūnienė                                                            2016-01-30

************************************************************************************

Klasės valandėlė „Pažink karininko profesiją“. Plačiau…

************************************************************************************

Gerb. mokytojai, dalyvaukite projekte http://www.kamtoreikia.lt. Užsiregistruokite ir tikrai rasite savo mokiniams daug naudingos veiklos.

************************************************************************************

Gerbiami mokytojai, klasių auklėtojai, kviečiame dalyvauti Šiaulių apskrities kūrybinių darbų konkurse „Mano svajonių profesija”. Nuostatai…

************************************************************************************

Nacionalinė karjeros savaitė 2015 jau čia. Kviečiame dalyvauti!

************************************************************************************

Lapkričio 16 – 22 d.  Šiaulių universitete organizuojama atvirų durų savaitė „ATRASK SAVO KARJERĄ“. Kviečiame dalyvauti. 

************************************************************************************

Susitikimas su banko darbuotoju

2015-11-20 Šiaulių Gegužių progimnazijos 4-7 klasių mokiniams buvo suorganizuotas susitikimas su Swedbanko darbuotoju. (foto galerija)

************************************************************************************

Svečiuose Šiaulių profesinio rengimo centro mokytojos

2015-11-18 Šiaulių Gegužių progimnazijoje lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centro mokytojos. Jos supažindino aštuntokus su mokymosi galimybėmis, specialybėmis, kurias galima įgyti. Parodė praktinių darbelių. (foto galerija)

************************************************************************************

Sveikatos studijos Šiaulių universitete: ne tik teorija, bet ir daug praktikos

2015-11-17 8b klasės mokiniai lankėsi Šiaulių universitete, Socialinės gerovės ir negalės studijų fakultete. Plačiau…

************************************************************************************

Projektas OPA


2015 metų lapkričio 11 d. Šiaulių Gegužių progimnazijos 3a klasės mokiniai su savo  mokytoja Asta Labanauskiene lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centro Statybos skyriuje. Dalyvavo OPA pamokėlėje „Dažymo darbai“. Mokiniai susipažino su apdailininko, dažytojo profesijomis.  Mokiniai praktiškai galėjo išbandyti dažymo darbus voleliu, atliko štampavimo darbus ir kiekvienas nusidažė savo svajonių gėlę. Kiekvienas mokinys gavo ir diplomą. Renginys mokiniams labai patiko.

 Vaikų atsiliepimai:

Sužinojau, kaip reikia elgtis su voleliu, patiko juo dažyti sienas. KAJUS.

 • Patiko dažyti sienas voleliu, kai šalia stovėjo mokinys- mokytojas. Eva J.
 • Supratau, kad sunkoka padaryti ornamentus, nes juos reikia daryti lygiai. Patiko dažyti gėles, nes buvo labai įdomu. Mykolas.
 • Sužinojau, kad dažytojo apdailininko darbas yra sunkus amatas, kad dažytojai – apdailininkai  gali atlikti dažymo, tapetavimo, sienų lyginimo darbus, pamačiau kokius naudoja įrankius. Mažvydas.

  Informaciją parengė mokyt. A.Labanauskienė

************************************************************************************

Praktinis užsiėmimas „Pasidaryk pats“ Šiaulių profesinio rengimo centre

2015-11-11 Šiaulių Gegužių progimnazijos 8a klasės mokiniai dalyvavo praktiniame užsiėmime „Pasidaryk pats“ Šiaulių profesinio rengimo centre, Technologijų skyriuje. Mokiniai ne tik mokėsi daryti gražius darbelius iš odos, bet ir buvo supažindinti su mokymo programomis, mokymosi galimybėmis, kurios vykdomos šiame skyriuje. Buvo pravesta ekskursija po mokyklą, dirbtuves.

Informaciją parengė mokyt. R.Balčiūnienė

************************************************************************************

 Medžio apdailos užsiėmimas Šiaulių profesinio rengimo centre (foto)

2015 m. spalio 22 d. 6c klasės mokiniai apsilankė Šiaulių profesinio rengimo centro Statybos skyriuje. Į šią mokyklą mus pakvietė Viliaus Gedgaudo mama. Šeštokai dalyvavo medžio apdailos užsiėmime ir pasigamino medines pieštukines.  Mokiniai taip pat apžiūrėjo mokymo kabinetus, patalpas, kuriose mokoma mūryti, tinkuoti, dažyti ir kt. Vaikai džiaugėsi savo sukurtomis pieštukinėmis ir laukia naujų užsiėmimų. Dėkojame Šiaulių profesinio rengimo centro Statybos skyriaus vedėjai Jūratei Baltramaitytei bei profesijos mokytojams už bendradarbiavimą bei renginio organizavimą.

6c klasės auklėtoja Vilma Krankalienė
2015-10-22

************************************************************************************

2015-10-07 5c klasės mokiniai lankėsi Valstybiniame Šiaulių dramos teatre. (foto)

************************************************************************************

Netradicinė UK pamoka vaikų bibliotekoje

************************************************************************************

Pradinių klasių mokytojų dėmesiui,

prašau užsirašyti į projekto OPA užsiėmimus.

NUOTRAUKŲ GALERIJA:

Išvyka į „Baltik Vairo“ gamyklą

6d kl. mokinių išvyka į UAB „Trivilita”

**********************************************************************************

2015-06-03 Šiaulių Gegužių progimnazijoje organizuota netradicinė pamoka būsimiems 5c klasės mokiniams. Mokiniai dalyvavo susitikime su įžymia fotografe Viktorija Bali (Baliutavičiūte), kuri prieš 8-erius metus baigė Gegužių vidurinę mokyklą. Viktorija yra įžymi fotografė, menininkė. Ji supažindino būsimuosius 5-okus su menine fotografija, fotografo profesija. Susitikimas buvo šiltas ir jaukus.

 (foto galerija)

Informaciją parengė mokytoja R.Balčiūnienė

**********************************************************************************

Ugdymo karjerai ir pažintinė ekskursija į Jelgavą (Latvija)

2015-05-22 Šiaulių Gegužių progimnazijos 3-8 klasių mokiniai ir, juos lydintys mokytojai, vyko į Latvijos miestą Jelgavą. Plačiau…

(foto galerija)

**********************************************************************************

2015-04-17 buvusi Šiaulių Gegužių progimnazijos mokinė Inga Kavolėlytė vedė netradicinę pamoką 5a klasės mokiniams „Kuo TU nori būti užaugęs?”. Penktokai buvo supažindinti su turizmo sąvoka ir istorija, turizmo tipais. Mokiniams išsamiai buvo papasakota apie profesijas, susijusias su turizmu. Inga vaizdžiai supažindino, kokie reikalavimai keliami, norint tapti stiuardese. Ji pati yra šios profesijos atstovė!

Penktokai buvo sužavėti įdomiu pristatymu ir patys panoro keliauti, pradėjo laukti vasaros atostogų. (foto galerija)

Informaciją parengė mokyt. R.Balčiūnienė

**********************************************************************************

2015-04-16 Šiaulių Gegužių progimnazijoje svečiavosi NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys Italijos ir Lenkijos kariai. Plačiau…

(foto galerija)

**********************************************************************************

 Netradicinė pamoka Šiaulių apylinkės teisme

  Sėkmingas profesijos pasirinkimas, karjera  priklauso ne tik nuo mokinio, bet ir nuo jį supančios aplinkos. Reikšmingą įtaką asmenybei daro tėvai, globėjai, mokytojai, karjeros specialistai, todėl labai svarbu visiems bendradarbiauti.

 2015-04-10 Lietuvoje  pirmą kartą buvo inicijuota atvirų durų diena tėvų darbovietėse (iniciatorius Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras –  LMNŠC). „Mokiniui, priimančiam sprendimus, susijusius su profesijos pasirinkimu ir įsidarbinimu, svarbu apsilankyti savo tėvų, globėjų, artimųjų darbo aplinkoje ir susipažinti su jų profesine veikla…“   (iš LMNŠC dokumento).

 Šiaulių Gegužių progimnazijos mokiniai aktyviai prisidėjo prie šios iniciatyvos, bet lankėsi tėvelių darbovietėse ne vieną dieną, bet visus mokslo metus. Buvo aplankyta UAB „Trivilita“, Salda, Šiaulių profesinio rengimo centras, „Rūta“, Norfos parduotuvė, vaistinė „Valerijonas“ ir kt.

 2015-04-09 Šiaulių Gegužių progimnazijos 6b klasės  mokiniai lankėsi Šiaulių apylinkės teisme.  Mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje, kurioje sužinojo apie teismo darbą, teisėjo, teisėjo padėjėjo ir teismo posėdžių sekretoriaus profesijas. Mokiniai aktyviai dalyvavo Šiaulių apylinkės teismo pirmininko pavaduotos Rasos Milvydaitės organizuotoje veikloje. Mokiniams buvo paaiškinta, kaip vyksta teismo posėdžiai, kuo skiriasi civilinės, baudžiamosios ir administracinės bylos, kuo ypatinga teisėjo apranga.

 Su mokiniais bendravo ir apie savo darbą papasakojo teismo posėdžių sekretorė Giedrė Juozapaitienė bei teisėjo padėjėja Jurga Žulpė.

 Aktyviausiai dalyvavusiam ir daugiausiai žinojusiam mokiniui  E.Vedeckiui teisėja R.Milvydaitė įteikė diplomą.

 Informaciją parengė mokytoja Rasa Balčiūnienė

2015-04-10

  Apie mus rašo…

**********************************************************************************

2015-03-19 Šiaulių Gegužių progimnazijos 7-8 klasių mokiniai lankėsi „Profesijų mugėje 2015“ Šiaulių profesinio rengimo centre. Šiemet renginys vyko Statybos skyriuje.

Mokiniams buvo pristatytos specialybės, kurias galima įsigyti Šiaulių PRC, suteikta informacija apie stojimo sąlygas, mokymosi galimybes. Buvo galima pasidaryti šukuoseną, išbandyti save vienoje ar kitoje praktinėje veikloje, net pasigaminti sausainių. Vėliau buvo apdovanoti konkurso „Mano svajonių profesija” nugalėtojai. Gaila, kad šiemet neiškovojome prizinių vietų.

Dėkojame Gegužių progimnazijos lietuvių, anglų, rusų kalbų,  IT, dailės, technologijų mokytojoms, kurios parengė mokinius Šiaulių regiono kūrybinių darbų konkursui „Mano svajonių profesija“.

Informaciją parengė mokytoja R.Balčiūnienė

**********************************************************************************

6a klasės mokiniai susipažino su policininko profesija

2015-03-10 6a klasės mokiniai lankėsi Šiaulių policijos komisariate ir susipažino su policininko profesija. (foto)

**********************************************************************************

Saldžioji „Rūta“

Kovo 3 d. 5b klasė pasinaudojo miesto akcija, kuri skelbė, kad mokiniai su trispalvėmis draugystės apyrankėmis lankosi muziejuose nemokamai. Pasirinkta saldainių gamykla „Rūta“, pati seniausia saldainių gamykla šalyje. Plačiau…

**********************************************************************************

Išvyka į Šiaulių profesinio rengimo centro Statybos skyrių

2015 m. kovo 3 d. 5c klasės mokiniai apsilankė Šiaulių profesinio rengimo centro Statybos skyriuje. Į šią mokyklą mus pakvietė Viliaus Gedgaudo mama. Plačiau…

**********************************************************************************

Dėkojame mokiniams, dalyvavusiems Šiaulių apskrities kūrybinių darbų konkurse „Mano svajonių profesija”. Savo darbelius galite pasižiūrėti http://www.sprc.lt.

**********************************************************************************

2015-02-26 Šiaulių Gegužių progimnazijos 8c klasės mokiniai su mokytoja R.Balčiūniene lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centre, Technologijų skyriuje. Mokiniai buvo supažindinti su mokymo programomis, mokymosi galimybėmis devintoje klasėje. Po to aštuntokai dalyvavo profesinio veiklinimo renginyje „Pasidaryk pats”. Pasimokė gaminti odos gaminių, pasidarė puikius pakabukus raktams. Patiko dirbti su oda. Smagiai nusiteikę grįžo į mokyklą.

Parengė mokyt. R.Balčiūnienė

********************************************************************************** 

2015-02-12 Šiaulių Gegužių progimnazijos 6d klasės mokiniai su  mokytoja R.Balčiūniene lankėsi „Valerijono“ vaistinėje, susipažino su vaistininko profesija. (foto)

**********************************************************************************

2015-02-11 Šiaulių Gegužių progimnazijos 5a klasės mokiniai su auklėtoja N.Teišerskiene lankėsi Šiaulių dramos teatre. Mokiniai susipažino su aktoriaus, režisieriaus, scenaristo, grimuotojo ir kitomis profesijomis. Pasižiūrėkite 5a kl. mokinės V.Montvydaitės parengtą pristatymą…

**********************************************************************************

Supažindinimas su naujomis profesijomis

Vasario 4 dieną 4c klasės mokiniai su mokytoja Alina Marcinkiene, mokinės Barboros tėvelio Henriko Boruso kvietimu, lankėsi sintetinių lynų, tinklų ir virvių pynimo gamykloje „Hampidjan Baltic“. Plačiau…

**********************************************************************************

Kviečiame 7-8 klasių mokinius dalyvauti Šiaulių regiono konkurse „Mano svajonių profesija”.

**********************************************************************************

Supažindinimas su iliustratoriaus, galeristo ir kitomis profesijomis

2015-01-08 Šiaulių Gegužių progimnazijos 5a klasės mokiniai kartu su dailininke – mokytoja  V.Žabarauskaite lankėsi Lieporių gimnazijoje, gimnazijos bibliotekoje ir susipažino su iliustratoriaus, galeristo, parodų kuratoriaus, mokytojo, knygų iliustratoriaus, tapytojo, bibliotekininko ir kitomis profesijomis.

Informaciją parengė UK koordinatorė R.Balčiūnienė

**********************************************************************************

 2015-01-09 Šiaulių Gegužių progimnazijos 6d klasės mergaitės lankėsi darželyje-lopšelyje „Voveraitė“. Vizito tikslas – susipažinti su darželio auklėtojos profesija. Mergaitės buvo maloniai priimtos, patiko jauki aplinka. Auklėtojos supažindino su vykdoma veikla, papasakojo apie vykusius renginius, pakvietė dalyvauti darželio jubiliejaus šventėje. 6-okės pagamino sveikinimo atvirukus ir  panoro dalyvauti kitose darželio veiklose.

Informaciją parengė UK koordinatorė R.Balčiūnienė

**********************************************************************************

Projektas OPA: praktinis užsiėmimas „Jaunųjų santechnikų darbai“

2014 m. gruodžio 10 dieną, Šiaulių Gegužių progimnazijos 4c klasės mokiniai kartu su mokytoja Alina Marcinkiene vyko į Šiaulių profesinio rengimo centrą, į statybos ir mechanikos sektorių ir susipažino su keliomis profesijomis: autošaltkalvio, suvirintojo elektra ir dujomis, santechniko, elektriko.

Vaikai atidžiai klausėsi kokių savybių reikia vaikinams, kad įgytų šias specialybes, aiškinosi, kiek metų reikia mokytis, ar sunku mokytis, kokias žinias reikia įgyti, kad būtum profesionalus darbininkas, geras savo amato žinovas.

Vaikai stebėjo, kaip vaikinai virina, išbandė virinimo darbą ir patys. Stebėjo, kaip programuojamas kompiuteris, kaip vėliau tiksliai buvo išpjaustyta detalė. Tai išties įspūdinga!

Labiausiai patiko patiems išbandyti santechniko darbą – sumontuoti, sujungti iš atskirų detalių vamzdžius. Darbus mokiniai atliko noriai.

Pasibaigus užsiėmimo laikui mokiniams buvo duoti klausimai. Vaikai atsakė teisingai į visus dėstytojo pateiktus klausimus, įtvirtino įgytas žinias.

Informaciją parengė mokytoja A.Marcinkienė

**********************************************************************************

Nacionalinė karjeros ir Tarptautinė verslumo savaitė

**********************************************************************************

Penktokai susipažįsta su kario profesija

2014 m. lapkričio 24-28 d. Lietuvos mokyklose organizuojama Nacionalinė karjeros savaitė.

Šiaulių Gegužių progimnazija aktyviai prisijungė prie šios iniciatyvos. Pasitelkdami į pagalbą konkrečius organizacijų darbuotojus, mokytojai supažindina vaikus su įvairiomis profesijomis.

Vienas iš tokių renginių įvyko 2014-11-24. Šiaulių Gegužių progimnazijos penktokai turėjo puikią galimybę susipažinti su kario profesija. Po penkių pamokų mokyklos aktų salėje juos pasitiko 5a klasės mokinio Artūro Andrijausko tėvelis, Lietuvos kariuomenės Oro gynybos bataliono mokymų grupės specialistas Marius Andrijauskas. Vaikams viskas buvo labai įdomu. Ir pasakojimas apie kariuomenės rūšis, apie ginkluotę, apie šaudymo pratybas Baltijos jūroje. Dar įdomiau buvo susipažinti su kario skiriamaisiais ženklais, kario maisto – sauso davinio pakuotės turiniu, sužinoti kaip pašildomas maistas. Na, o įdomiausia buvo patiems išbandyti koks kario ekipuotės svoris, kokio sunkumo šalmas, patiems paliesti ir „išbandyti“ tikrus šaunamuosius ginklus. O kaip buvo linksma, kai vaikų veidai buvo papuošti individualios maskuotės raštais.

Iš susitikimo penktokai išėjo pilni kuo geriausių įspūdžių ir nusiteikę pavasarį aktyviai dalyvauti karinėje sporto šventėje, nes Artūro tėvelis pažadėjo tokį renginį mūsų mokykloje organizuoti. Tad laukiame pavasario!

 Renginį organizavo ir pranešimą apie jį parengė: Rasa Balčiūnienė, Gegužių progimnazijos karjeros koordinatorė, Nijolė Teišerskienė, Gegužių progimnazijos 5a klasės auklėtoja

**********************************************************************************

2014-11-27 7a klasės mokiniai vyko į Šiaulių profesinio rengimo centro  Elektronikos ir administravimo skyrių. Mokiniai susipažino su mokykla, mokymosi galimybėmis, dalyvavo „Barmeno – padavėjo profesijos“ pristatyme.

**********************************************************************************

Išvyka į Šiaulių aviacijos bazę

2014-11-26 Šiaulių Gegužių progimnazijos 5-8 klasių mokiniai lankėsi Šiaulių aviacijos bazėje. Mokiniai iš arti pamatė naikintuvus, šiltai pabendravo su NATO kariais. Smagu buvo pasėdėti įspūdingame kanadiečių naikintuve. Portugalija oro policijos misiją iš Šiaulių vykdo šešiais naikintuvais F-16. Lietuvoje taip pat dislokuoti keturi Kanados naikintuvai F-18.

„Jau dešimtmetį vykstanti NATO oro policijos misija Baltijos šalyse – ne tik saugumo garantas, bet ir puikus kolektyvinės gynybos įsipareigojimo pavyzdys. Per šį laiką jau 14 NATO sąjungininkų 34 kartus rotuodamiesi patruliavo Baltijos šalių oro erdvėje, kad būtų užtikrintas Lietuvos saugumas. Lietuva yra pasiruošusi suteikti visą reikiamą priimančiosios šalies pagalbą atvykstantiems sąjungininkų kontingentams.” (kop.lt)

Portugalų naikintuvas “F-16″ skrenda virš Šiaulių tarptautinio Šiaulių oro uosto filme čia. Kanados naikintuvai “F-18″ skrenda virš Šiaulių miesto filme čia.

Informaciją parengė karjeros koordinatorė R.Balčiūnienė

Portugalija oro policijos misiją iš Šiaulių vykdo šešiais naikintuvais F-16. Lietuvoje taip pat dislokuoti keturi Kanados naikintuvai F-18.

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Lietuvoje/i-lietuva-atsiustas-portugalu-zvalgybinis-lektuvas/191865
© Lietuvos žinios

Portugalija oro policijos misiją iš Šiaulių vykdo šešiais naikintuvais F-16. Lietuvoje taip pat dislokuoti keturi Kanados naikintuvai F-18.

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Lietuvoje/i-lietuva-atsiustas-portugalu-zvalgybinis-lektuvas/191865
© Lietuvos žinios

**********************************************************************************

 2014-11-26 Šiaulių Gegužių progimnazijoje lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centro Technologijų skyriaus vedėja metodininkė Lina Šaparauskienė. Ji susitiko su 8-okais ir  pristatė  mokymosi galimybes ŠPRC būsimiems devintokams.

**********************************************************************************

Svečiuose pas dailininkę

2014-11-25 5a klasės mokiniai apsilankė  Gegužių progimnazijos mokytojos metodininkės – dailininkės Vitos Žabarauskaitės dirbtuvėse, kur gimsta patys gražiausi dailės darbai. Mokiniai buvo supažindinti su dailininko profesija, pamatė, kaip atrodo darbo vieta.    https://www.facebook.com

Informaciją parengė Vita Žabarauskaitė ir karjeros koordinatorė Rasa Balčiūnienė

**********************************************************************************

Išvyka į UAB „SALDA“

2014-11-26 8a klasės mokiniai lankėsi UAB „SALDA“. Aštuntokai susipažino su įmonės darbu, gaminama produkcija. Sužinojo, kad labiausiai įmonei trūksta programuotojų, robotikos specialistų, konstruktorių ir kt., todėl didesnį dėmesį reikia skirti  matematikos, fizikos, chemijos, IT mokslams.

**********************************************************************************

Projektas OPA

2014-11-19  4b klasės mokiniai vyko į Profesinio rengimo centro Elektronikos ir administravimo skyrių. Mokiniai dalyvavo užsiėmime „Išmokime prašyti“. Ketvirtokai  buvo maloniai sutikti ir supažindinti su dokumentacijos tvarkymu, sekretoriaus specialybe. Sužinojo, kaip rašyti prašymą ir patys bandė jį parašyti. Buvo labai įdomu.

Informaciją parengė klasės mokytoja Vanda Dulskienė ir karjeros koordinatorė Rasa Balčiūnienė

**********************************************************************************

 Netradicinė ekonomikos – ugdymo karjerai pamoka.

2014-10-16 Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko netradicinė ekonomikos – ugdymo karjerai pamoka „Pinigų keitimas: indėliai, bankomatai, euro banknotai ir monetos. Praktinė informacija bei patarimai“ 6-8 klasių mokiniams. Pamoką vedė „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto vadovė  Odeta Bložienė. Plačiau…

**********************************************************************************

Ekskursija į UAB „Trivilita“

 2014-10-22 6d klasės mokiniai kartu su auklėtoja vyko į bendraklasio Kipro Jankausko tėvelio darbovietę – Šiauliuose įsikūrusią UAB „Trivilita“ – lietuviško kapitalo įmonę, priklausančią AB „Neaustinių medžiagų fabrikas“ grupei. Čia mes galėjome iš arčiau susipažinti su bendrovės veikla, kuri susijusi su kiekvienam žmogui svarbiu dalyku – kokybišku miegu, geru poilsiu. Plačiau…

**********************************************************************************

2014-10-22 3b klasės mokiniai su savo mokytoja Aušra Didžgalviene skubėjo pas Liepos tėtį.  Jis pakvietė pasisvečiuoti jo darbe ir susipažinti su ugniagesio profesija.

Išvyka buvo naudinga, nes mokiniai įgijo žinių apie šią profesiją.

**********************************************************************************

2014-10-21 Jaunųjų ekonomistų išvyka pas ūkininką Eugenijų Stonį.

**********************************************************************************

 

4-7 klasių mokinių piešinių paroda „Mano tėvelių profesijos”. Dailės mokytoja V.Žabarauskaitė.

**********************************************************************************

2014-10-17 Šiaulių Gegužių progimnazijos 5-8 klasių mokiniai su mokytojomis: V.Žabarauskaite, D.Kulikauskiene, E.Ramoškiene ir R.Balčiūniene apsilankė  renginyje „Vilnius Fashion & Textile Avenue 2014“, kuris vyko š. m. spalio 16-17 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.

Renginys ypatingas tuo, kad čia mokiniams buvo suteikta unikali Lietuvoje galimybė vienoje vietoje susipažinti su beveik visomis Profesinio ugdymo programomis (nuo profesinio iki aukštojo) viename konkrečiame pramonės sektoriuje. Be to, renginys „Vilnius Fashion & Textile Avenue“ vyko tarptautinės tekstilės ir aprangos pramonės parodos „Baltic Fashion & Textile Vilnius“, kuri š. m. spalio 16-18 d. vyko Litexpo 5-oje salėje, kur savo produkciją bei paslaugas pristatė apie 250 aprangos ir tekstilės kompanijų iš beveik 20-ies pasaulio šalių, metu. Absoliuti dauguma šios parodos dalyvių – iš Lietuvos.

Taigi,  mokiniams buvo suteikta galimybė ne tik gauti informaciją apie ruošiamas profesijas aprangos ir tekstilės sektoriuje, bet ir susipažinti su šios pramonės šakos aktualijomis.

Informaciją parengė karjeros koordinatorė R.Balčiūnienė

**********************************************************************************

2014-10-15 Šiaulių Gegužių progimnazijos 6d klasės mokiniai Agnė Mačiulytė ir Aleksandr  Sivakov dalyvavo Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų 5-8 klasių apskritojo stalo diskusijoje „Sėkmingas mokymasis – kelias į sėkmę“ ir skaitė pranešimą „Kodėl aš sėkmingas?“ (mokyt. R.Balčiūnienė). Plačiau…

Informaciją parengė karjeros koordinatorė R.Balčiūnienė

**********************************************************************************

Kviečiame dalyvauti projekte „Mano tėvelių profesijos“. Plačiau…

**********************************************************************************

Projektas OPA (ankstyvasis profesinis orientavimas) – užsiėmimų tvarkaraštis.

**********************************************************************************

Spalio 3 d. Gegužių progimnazijoje Tarptautinė mokytojų diena buvo paminėta kitaip: bendruomenė įsiliejo į projektą „Aukštyn kojom I“. Projekto iniciatorės – mokyklos direktorė Silvija Baranauskienė ir PT pirmininkė Ieva Rafael. Plačiau…

Jaunosios žurnalistės domėjosi, kaip mokytojams sekėsi mokyti ne savo dalyko.

Interviu su geografijos mokytoja L.Martinaitiene:

(mokytoja mokė 6-okus ir 5-okus matematikos)

Ar patiko būti matematikos mokytoja?

–          Patiko.

Ar dar norėtumėte būti matematikos mokytoja?

–          Nelabai, sunku kai kuriuos mokinius išmokyti mąstyti.

Kodėl nenorėtumėte būti matematikos mokytoja?

–          Man geriau sekasi mokyti geografijos.

(interviu ėmė Agnė M., 6d kl.)

*********************************************************************************

„Kiekviena profesija turi savo privalumų ir trūkumų. Kiek pasaulyje žmonių, tiek skirtingų nuomonių, poreikių, svajonių. Vieni „užaugę“ bus teisininkai (juk taip populiaru dabar Lietuvoje), kiti – daktarai, treti – palinkę prie kompiuterių rašys straipsnius apie naują labai seksualios ponios suknelę, o ketvirti… Ketvirti labai ilgam įstrigs mokykloje ir kiekvieną rytą su įkyriu skambučiu rakins duris, paims kreidą ar rašiklį ir lentoje žymės datą, pamokos temą.” (http://www.delfi.lt/pilietis/naujienos/mano-profesija-mokytoja.)

Spalio 5 d. – Tarptautinė mokytojų diena. Plačiau…

Spalio 2 d. – „Angelų sargų diena“ . Plačiau…

Informaciją parengė karjeros koordinatorė R.Balčiūnienė

********************************************************************************

2013-2014 m.m.

2014-05-15 Šiaulių Gegužių progimnazijos 8-okai vyko į AB Šiaulių Gubernija. Mokiniai susipažino su giros gamybos technologija, dalyvavo duonos giros degustacijoje, pamatė, kokių profesijų žmonės dirba įmonėje.

********************************************************************************
2014-05-15 Šiaulių Gegužių progimnazijoje įvyko viktorina „Profesijų pasaulyje“, kurioje dalyvavo 5-ų klasių mokiniai.

Penktokai turėjo pasirinkti profesiją ir parengti pristatymą, nupiešti, kokiais rūbais norėtų vilkėti dirbdami atitinkamą darbą. Daug profesijų turėjo prigalvoti iš atitinkamos raidės. Smagiai minė mįsles, kai reikėjo atspėti profesijos pavadinimą. Ypač gražu buvo žiūrėti mini vaidinimus. Dalyviai uoliai ieškojo informacijos internete, sužinojo kuo įžymus Šiaulių universitetas, kiek Lietuvoje yra kolegijų ir profesinio rengimo centrų.

Vertinimo komisija išrinko dvi geriausias komandas – „Gailestingosios seselės” ir „Veterinarės”.

(foto)

Informaciją parengė karjeros koordinatorė R.Balčiūnienė

2014-05-20

*******************************************************************************
Sveikiname Šiaulių regiono mokinių kūrybinių darbų konkurso „Mano svajonių profesija” prizininkus:

 II vieta – Augmina Pocevičiūtė, 7b kl. (IT kūrybinis darbas, mokyt. R.Balčiūnienė)

 II vieta – Ugnė Mačiulytė, 7c kl. (dailės kūrybinis darbas, mokyt. D.Kulikauskienė)

 III vieta – Paulius Balčiūnas, 8a kl. (anglų k. literatūrinis darbas, mokyt. I.Kačinskienė)

********************************************************************************

Šiaulių apskrities kūrybinių darbų konkurso „Mano svajonių profesija” mokinių darbų paroda.

********************************************************************************

Išvyka į Klaipėdą

2014-03-27 Šiaulių Gegužių progimnazijos 6-8 klasių mokiniai vyko į Klaipėdos Siuvimo ir verslo paslaugų mokyklą ir dalyvavo metodiniuose ir profesinio veiklinimo renginiuose „Žinių savaitė: smalsumą žad(in)antis mokymas(is)“.

Vos tik įėjus į minėtą mokyklą, mokinius pasitiko „Gyvosios skulptūros“. Jos atrodė labai tikroviškai: nepasakysi, kad stovi gyvi žmonės. Buvo linksma ir net… šiurpoka.

Salėje mokiniai buvo supažindinti su karjeros galimybėmis, Klaipėdos Siuvimo ir verslo paslaugų mokykloje vykdomomis mokymo programomis. Grožio dirbtuvėlėse buvo demonstruojamas plaukų kirpimas karštomis žirklėmis, pasakojama apie jų teigiamą poveikį plaukui, supažindinama su įvairių tipų žnyplėmis, parodoma, kaip su jomis galima įvairiai susigarbanoti plaukus. Būsimosios kirpėjos pamokė, kaip originaliau susipinti plaukus, greitai ir paprastai mokinukams padarė šukuosenų.

Mokyklos Informaciniame centre buvo rodomas mokinių ir mokytojų sukurtas filmas, kuriame į K.Donelaičio „Metus“ buvo pažvelgta šiuolaikinio žmogaus akimis.

Gamtos mokslų laboratorijoje mokiniai galėjo nustatyti savo mėgstamo gėrimo pH, apžiūrėti savo plaukus ar nagus per mikroskopą, ištirti ir palyginti krakmolo grūdelius skirtinguose maisto produktuose, surasti ir nufilmuoti šieno užpile gyvenančias amebas, atpažinti įvairias vaistažoles ir netgi išskrosti virtualią varlę.

Kampelyje „Ką žinai apie  verslą?“ mokiniai susipažino su verslo specialybėmis, išsiaiškino, ar turi verslininko „gyslelę“.

Na, o šios mokyklos Tekstilės centras – vienintelis tokio pobūdžio centras visoje Lietuvoje, kuriame sutelkta pati moderniausia siuvimo, konstravimo bei kompiuterinė įranga. Čia mokiniai buvo supažindinti  su mokymo(si) galimybėmis.

Nepaprastai įdomu buvo ir Floristikos centre, kur mokinius pasitiko rožių žiedlapių „jūra“, nuostabios puokštės ir patys įvairiausi mokinių darbai.

Be abejo, smagiausia „gegužiukams“ buvo, kai jie patys tapo dizaineriais, įsijautė į kūrybinį procesą, nes turėjo aprengti mini modelius.

Gegužių progimnazijos mokiniai taip pat lankėsi ir Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje. Čia irgi buvo nepaprastai įdomu, nes susipažino su laivavedžio profesija, patys galėjo pavairuoti laivo simuliatorių, aplankė mokyklos muziejų, susipažino su mokyklos istorija. Mokiniai taip susidomėjo tuo, ką matė, jog galbūt po keleto metų  ir iš dabartinių mokinukų atsiras, kas taps laivavedžiais.

Palakstę Baltijos jūros pakrante, smagiai nusiteikę, mokiniai grįžo į gimtuosius Šiaulius.

 Informaciją parengė karjeros koordinatorė R.Balčiūnienė

2014-03-28

*********************************************************************************

2014-03-25 Šiaulių Gegužių progimnazijos 6b klasės mokinių komanda dalyvavo Šiaulių miesto 5-6 klasių mokinių ugdymo karjerai popietėje „Ateities traukinys“. Plačiau…

*********************************************************************************

2014-03-06 Šiaulių Gegužių progimnazijos 8-okai dalyvavo Šiaulių universiteto renginyje „Diena su studentu“. Plačiau…

*********************************************************************************

2014-02-26 Šiaulių Gegužių progimnazijos 7c klasės mokiniai su karjeros koordinatore R.Balčiūniene dalyvavo Šiaulių profesinio rengimo centro renginyje „Darbai iš odos“. Mokiniai buvo supažindinti su ŠPRC struktūra, specialybėmis ir galimybe tęsti mokslą centro skyriuose, apžiūrėjo odos dirbinių specialybės mokinių surengtą darbų parodėlę, aplankė gamybiniame korpuse esančias dirbtuves.  Mokiniai susidomėję žiūrėjo, kaip centro mokinė mezga rankine mezgimo mašina, siuva elektrine siuvimo mašina. Tačiau įdomiausia buvo patiems gaminti suvenyrus iš odos. 7-okai džiaugėsi pačių padarytomis gėlytėmis, pakabukais. Grįžtant namo,  klausė, kada vėl galės dalyvauti panašiame renginyje.

 Informaciją parengė karjeros koordinatorė R.Balčiūnienė

*********************************************************************************

Kviečiame dalyvauti kūrybinių darbų konkurse „Mano svajonių profesija”.

Vasario 6 d. 7a klasės mokiniai vyko į UAB „Putokšnis”. Plačiau…

Projektas „Mano svajonių profesija”.

1-6 klasių mokinių piešinių paroda „Mano svajonių profesija”.

 

********************************************************************************

Nepaprasta kelionė į Latviją

2013-12-03 Šiaulių Gegužių progimnazijos 2-8 klasių mokiniai ir juos lydintys mokytojai vyko į Latviją. Buvo aplankyta Jelgava ir Ryga.  Tai buvo tikslinė profesinio informavimo ekskursija, skirta susipažinti su Latvijos įmonėmis. Į ją vyko mokiniai, aktyviai dalyvaujantys ugdymo karjerai renginiuose,  įvairiai garsinantys mokyklą. Kelionės išlaidas kompensavo mokykla, mokiniams reikėjo mokėti tik už lankomus objektus.

Svečiuodamiesi Jelgavos švč. Trejybės bažnyčios turizmo informacijos centre, mokiniai turėjo galimybę praplėsti Latvijos istorijos žinias, sužinojo, kad Jelgavoje yra ne viena pramonės įmonė: „Latvijos pienas“, keramikos gamykla, šokolado gaminimo įmonė, net autobusų gamykla. Turizmo informacijos centre sužinojome, kad latviai siūlo specialią ekskursijos programą „Pažink Jelgavą“, kur  galima apžiūrėti populiarius ir mažiau žinomus miesto turizmo objektus bei gamybos įmones.

Atvykus į Rygą, pirmiausia buvo aplankytas televizijos bokštas. Rygos radijo ir televizijos stotis pirmąsias laidas iš Zakiusalos salos pradėjo transliuoti 1986 m. Tai yra aukščiausias bokštas Baltijos šalyse, trečias pagal aukštį Europoje (po Ostankino bokšto – 540 metrų ir Kijevo TV bokšto – 385 metrų) ir dvyliktas pasaulyje. Šiandien iš Rygos radijo ir televizijos stoties transliuojamos penkios televizijos programos, dvylika radijo programų.

Mokiniams labai patiko automobilių muziejus. Rygos Motorų muziejus įkurtas 1989 m. balandžio 22 d. Latvijos Senovinių automobilių klubo iniciatyva. Muziejus renka, saugo, tyrinėja, restauruoja ir populiarina senovines motorines transporto priemones.

Rygos aviacinės technikos muziejus yra vienintelis Baltijos šalyse ir vienas iš didžiausių visoje Europoje. Jis veikia nuo 1997 m. Muziejuje mokiniai apžiūrėjo didžiausią už NVS ribų tarybinės aviacinės technikos kolekciją.

Įdomiausia buvo pasivaikščioti po kalėdinę Rygą. Mokiniai, vaikščiodami po Latvijos sostinės Rygos senamiestį, pamatė pilį, statytą 1330 metais, istorijos bėgyje ne kartą nuniokotą, o 1991m., Latvijai atgavus nepriklausomybę, joje įkurtą Latvijos prezidento rezidenciją, Domo katedrą ir aikštę, Šv. Petro bažnyčią – pačią seniausią ir aukščiausią Rygoje, paminklą garsiesiems Bremeno muzikantams, iki šiolei pildantiems slapčiausius norus, Juodagalvių riterių rūmus, laikomus pačiu puošniausiu pastatu Rygoje, Laisvės paminklą – latvių tautos laisvės ir vienybės simbolį.

Rygos kiemeliuose viręs kalėdinis šurmulys prisidėjo prie artėjančių švenčių nuotaikos… Rygos senamiestyje ir jo apylinkėse mokiniai pamatė eglučių, papuoštų tradiciškai, avangardiškai, originaliai ir netikėtai. Kiekvienos eglutės dizainas buvo Latvijos dailininkų ar Meno akademijos studentų autorinis darbas. Domo aikštės kalėdinėje mugėje buvo galima paragauti kalėdinių skanėstų piparkukų-pipirinių sausainių, riešutų, nusipirkti amatininkų ir tautodailininkų sukurtų kalėdinių dovanėlių: medinių žaislų, raštuotų pirštinių, eglutės papuošalų.

Taigi, daug išgirdę ir dar daugiau pamatę, užsikrėtę kalėdine nuotaika, Gegužių progimnazijos mokiniai ir mokytojai vakare šiek tiek nuvargę, bet tikrai patenkinti grįžo į namus.

 Informaciją parengė karjeros koordinatorė R.Balčiūnienė

2013-12-05

********************************************************************************

2013 m. lapkričio 18-22 dienomis – Verslumo savaitė.

********************************************************************************

2013 m. lapkričio 11-15 dienomis Lietuvoje vyko Nacionalinė karjeros savaitė. Šiaulių Gegužių progimnazijos mokiniai ir mokytojai aktyviai įsijungė į šios savaitės veiklą:                                                                                                                                                         – per pamokas įvairių dalykų mokytojai  supažindino su savo dalyko svarba, kokias studijų programas pasirenkant reikia dalyko brandos egzamino arba metinio pažymio ir pan.;
– lapkričio 12 dieną 7b klasės mokiniai su klasės auklėtoja vyko į Šiaulių Guberniją; septintokai savo akimis pamatė, kaip gaminama duonos gira, kokių įvairių profesijų žmonės ten dirba;
– lapkričio 13 dieną Šiaulių profesinio rengimo centro mokytoja supažindino 8-ų klasių mokinius su mokymosi galimybėmis ŠPRC, kokias galima įgyti specialybes;

– lapkričio 13 dieną 5d ir 6b kl. mokiniai su auklėtojomis vyko į Šiaulių profesinio rengimo centrą, mokiniai buvo supažindinti su centre vykdomomis mokymo programomis; šeštokai dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose, susipažino su barmeno profesija ir kt.;                                               – lapkričio 14 dieną, 3a klasės mokiniai vyko į Šokolado muziejų, mokėsi gaminti šokoladinius saldainius;

– lapkričio 15 dieną 8c ir 8d kl. mokiniai vyko į Centrinį Lietuvos banką, pinigų muziejų Vilniuje.

Parengė karjeros koordinatorė R.Balčiūnienė

**********************************************************************************

2013-10-23 Šiaulių Gegužių progimnazijos 8d klasės mokinė Eglė Poškevičiūtė dalyvavo Šiaulių Dainų progimnazijos organizuotame forume „Lyderystė klasėje“ ir skaitė pranešimą „Aš – lyderis“ (vad. karjeros koordinatorė R.Balčiūnienė).

**********************************************************************************

7a klasės išvyka į UAB „VENTA LT”.

**********************************************************************************

Seminaras „Verslumas – karjera drąsiai”.

2013-10-17 Šiaulių Gegužių progimnazijos aštuntokai lankėsi Šiaulių universiteto gimnazijoje. Mokiniai dalyvavo seminare„Verslumas – karjera drąsiai“, kurį vedė verslininkas, UAB „Prekių apskaita“ direktorius ir savininkas, „NETO“ klubo bei „Vičiūnų bendruomenės“ įkūrėjas, mentorius, karjeros konsultantas Grantas Pažėra. Lektorius skatino klausytojus išsikelti savo gyvenimo tikslus ir drąsiai jų siekti, kalbėjo apie NLP komunikaciją, mūsų kūno kalbą, atsakė į klausytojams iškilusius klausimus (fotografijos).

**********************************************************************************

Projektas „Orlaivių pilotas“.  Plačiau apie tai …

Projekto „Orlaivių pilotas” eiga.

Profesija „Skrydžių vadovas”.

Mano svajonių profesija – lakūnas.

**********************************************************************************

Projektas OPA (ankstyvasis profesinis orientavimas).

2c klasės mokinių veikla OPA užsiėmime.

3a klasės mokiniai darė vaikiškas šukuosenas. Plačiau…
***********************************************************************************

Mokiniai susipažino su lėlininko profesija. Plačiau…

************************************************************************************

 Šiaulių profesinio rengimo centras: specialybės.

http://www.sprc.lt/index.php?galerija (žr. konkurso „Mano svajonių profesija“ laureatų apdovanojimo šventę)

Sveikiname Šiaulių regiono kūrybinių darbų konkurso „Mano svajonių profesija“ nugalėtojus.
Viktorina „Profesijų įvairovė“.
Integruota Finansinio raštingumo ir matematikos pamoka.
ŠU renginys „STUDIJOS, MOKSLAS IR KULTŪRA BE SIENŲ“. 
Edukacinė programa „Sūrio kelias“.
Ekskursija į Oro gynybos batalioną Radviliškyje.
Ekskursija į Kauno taikomosios dailės mokyklą.
Išvyka Į ŠPRC „Profesijų mugę 2013“.
Vaikų finansinio švietimo diena.
Susitikimas su buvusia mokine Toma Butavičiūte, MRU Viešojo saugumo fakulteto studijų programų pristatymas. 
8-okų dalyvavimas ŠPRC  praktiniame užsiėmime „Ką aš žinau ir ką moku”.
Karjeros diena 8-okams. Dalyvavimas Šiaulių universiteto atvirų durų dienoje.
8-okų išvyka į ŠPRC Statybos ir mechanikos skyrių. 
Atvira ugdymo karjerai pamoka 8b kl. mokiniams.
Susitikimas su teisininkais.
Išvyka į  „Ventos“ baldų fabriką.
Išvyka į dviračių gamyklą  „Baltikvairas”. 
Mintys iš „OPA“ užsiėmimų.
Išvyka į „Rūtos” saldainių fabriko muziejų.
Veikla projekte „OPA“ .
Elijos svajonė.
Piešinių paroda „Profesijų pasaulyje”.
Išvyka į ŠPRC.
„Saldi“ išvyka.
Susitikimas su burnos higienos specialiste.
Išvyka Į Aviacijos bazę.
Civilinės saugos diena.
Profesinio informavimo diena (Mokytojų diena).
Projektas „OPA”.
Piešinių paroda „Svajoju būti mokytoju arba policininku”.
Karjeros pamokėlės.
Supažindinimas su ūkininko profesija.