Visuomenės sveikatos specialistas

Gegužių progimnazijos visuomenės sveikatos specialistė
Irmina Ramanauskienė

Dirba Nr. 112 kab.

Darbo laikas: 

Pirmadienį – penktadienį  8.00-15.36 val.

Pietų pertrauka     12.00-12.30 val.

Darbas nuotoliniu būdu – kiekvieno mėnesio antrą ir ketvirtą penktadienį 8.00-17.30 val.

PROFILAKTINIS MOKINIŲ SVEIKATOS PATIKRINIMAS

Kviečiu mokinius per vasarą profilaktiškai pasitikrinti sveikatą. Vaikų sveikata profilaktiškai privalo būti tikrinama kasmet Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatytu periodiškumu (pažymėjimas galioja vienus metus). Vaiko sveikatos pažymėjimą (forma 027-1) išduoda asmens sveikatos priežiūros įstaigos (prie kurios vaikas yra priregistruotas). Tiesiog savo vaiko sveikata reikėtų susirūpinti anksčiau, ne vasaros pabaigoje. Dėl moksleivio sveikatos pažymos reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją įprasta tvarka: iš anksto užsiregistruoti bei atvykti nurodytu laiku. Reikia žinoti, kad dantų būklę turi įvertinti gydytojas odontologas (dantų gydytojas). Rekomenduotina atvykti pas savo šeimos gydytoją jau pasitikrinus dantų būklę. Svarbu atminti, kad vaikas turi būti lydimas vieno iš tėvų. Be tėvų sutikimo vaiko sveikatos tikrinti negalima. Profilaktinio patikrinimo metu pamatuojamas ūgis, svoris, patikrinama rega, laikysena, išmatuojamas kraujospūdis, esant kokių nors nusiskundimų vaikas siunčiamas pas gydytojus specialistus. Turi būti atlikti kraujo ir šlapimo tyrimai. Tėvai turi atkreipti dėmesį, kad gydytojas nurodytų kokią fizinio pajėgumo grupę mokinys galės lankyti. Taip pat turi būti nurodytos rekomendacijos, jei mokinys turi sveikatos sutrikimų: dėl fizinio krūvio, dėl mitybos, dėl regos, vengtinų alergenų ir panašiai.

Sėkmė saugojant vaikų sveikatą galima tik dirbant komandoje – klasės auklėtojui, fizinio ugdymo mokytojui, socialiniam pedagogui, mokyklos sveikatos specialistui, šeimos gydytojui ir tėvams.

TĖVELIŲ DĖMESIUI!

Mokinių profilaktinis sveikatos tikrinimas

PATARIMAI

* Jeigu nepasibaigus pažymėjimo galiojimo laikui mokinio sveikatos būklė pasikeičia taip, kad turi būti keičiama jo fizinio ugdymo grupė arba atsiranda naujų bendrų arba specialių gydytojų rekomendacijų, kurių turi būti laikomasi jam dalyvaujant ugdymo veikloje, ši informacija gydytojo įrašoma į popierinę formą Nr. 046/a „Medicininis pažymėjimas“ ir papildomai pateikiama mokyklos visuomenės sveikatos specialistui.

* Nepalikite vaiko sveikatos profilaktinio patikrinimo paskutinėms dienoms prieš rugsėjį, nuveskite vaiką pas gydytoją vasara išvengsite ilgo laukimo eilėse.

* Atsakingai žiūrėkite į vaiko profilaktinį sveikatos patikrinimą, tai gali užkirsti kelią besivystančioms ligoms.

* Reikalaukite, kad būtų atlikti visi reikalingi tyrimai.

* Gavę pažymėjimą pasidomėkite ar visos pažymėjimo grafos yra užpildytos ir ar surašytos rekomendacijos.

* Jei gavote nepilnai užpildytą pažymėjimą ar kilus klausimams, nebijokite klausti bei išsamiai viską išsiaiškinkite, juk tai Jūsų vaiko sveikata.

 

Irmina Ramanauskienė, Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
2024-05-14

Skip to content