AKIMIRKOS IŠ ERASMUS+ PROJEKTO

ERASMUS + PROJEKTO „SHATER THE GREY“ PARTNERIŲ SUSITIKIMAS KIPRE

Vasario 19-24 dienomis įvykdytas pirmasis tarptautinio Erasmus+ projekto „Shater the grey!“ (sutarties Nr. 2022-1-EL01-KA220-SCH-000085994) partnerių susitikimas Kipre. Susitikime dalyvavo visos į projektą įsitraukusios šalys:  Graikija (projekto koordinatorė), Lietuva, Bulgarija, Ispanija, Italija, Čekija.

Pirmieji projekto vykdymo darbai vyko Kipro sostinės Nikosijos rajono Tseri mokykloje, kurioje mokosi 1-6 kl. mokiniai.  

Susitikimo metu buvo pristatytas Kipro nacionalinis paveldas, mokyklos edukacinės erdvės, ugdymo sistema, integracijos procesai, teorinio bei praktinio ugdymo sintezė mokyklos bei kitose edukacinėse erdvėse bei programose. Svečius mokyklos bendruomenė pasitiko bei išlydėjo surengdama puikų koncertą.

Atvykusios šalys aptarė projekto eigą, tvarką, sustikimų datas, pasiskirstė darbais, taip pat pristatė savo šalies kultūrą bei mokyklą.

Kas labiausiai stebino/džiugino vizito metu Kipro Tseri mokykloje? Tai, kad mokiniai į mokyklą iš viso nesineša mobiliųjų telefonų (todėl per kiekvieną pertrauką jie dūksta stadione ir sode), kad vaikai natūroje tyrinėja gamtą (renka įvairius vabaliukus bei žolynus), kad mokytojai pamokoje turi daug mokytojų pagalbininkų.

Kada esi svečiu nepažintame krašte, natūralu, jog į akis krinta tai, ko mažiausiai turi savo šalyje: tad didžiuliai apelsinų, citrinų bei greipfruktų sodai savo ryškia oranžine bei geltona spalva ilgam įsirašė į atmintį. Kap ir kipriečių svetingumas bei nuoširdumas.

Į partnerių susitikimą Kipre vyko projekto koordinatorė progimnazijoje anglų kalbos mokytoja G.Avlosevičienė, anglų kalbos mokytoja V.Urnėžienė bei direktorė S.Baranauskienė.

Kitas Erasmus+ projekto „Shater the grey!“ susitikimas numatytas 2023 m. kovo 19-25 dienomis Italijoje.

 Lietuvoje, Gegužių progimnazijoje, partnerių susitikimas numatytas 2023 m. spalio mėnesį.

Projektinio susitikimo Kipre dalyvės

Comments are closed.
Skip to content