Dalyvavimas tarptautinio projekto „CLILig“ veiklose

Nuo 2018 m. Šiaulių  Gegužių progimnazijos mokiniai  dalyvauja  projekto „CLILIG  – integruotas vokiečių kalbos ir  dalyko mokymas(is) Lietuvoje‘ veiklose.

Gegužės 19 d. jau trečią kartą vyko tarptautinė nuotolinė mokinių praktinių veiklų pristatymo konferencija „Tiriame, mokomės vokiečių kalbos ir dalijamės“, kurią organizavo Vilniaus Goethe`s institutas ir Jonavos Justino Vareikio Progimnazija. Renginyje dalyvavo 5-8 klasių moksleiviai iš Lietuvos ir Latvijos, kurią atstovavo Goethe-Institut Riga CLIL projekto komandos. Nuotolinis renginio formatas suteikė galimybę neišeinat iš namų suburti bendraminčius patirties pasidalijimui ir praktiniams mokymui(si). Šioje konferencijoje savo pranešimą  skaitė Šiaulių Gegužių progimnazijos  6 c klasės mokinės Evelina Pabrėžaitė ir Greta Čepaitytė   tema „Atrask nematomas jėgas. Kelionė į magnetų pasaulį“. Išklausę pranešimų mokytojai, mokiniai ir konferencijos svečiai rinko labiausiai patikusius ir balsavo. Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos pranešimas buvo įvertintas 2-a vieta!

2022 m. birželio  9-11 d. Jonavoje vyko tarptautinė  integruotų  praktinių   veiklų stovykla moksleivių  konferencijos „Tiriame, mokomės vokiečių ir kalbos  dalijamės“  dalyviams  iš Lietuvos ir Latvijos mokyklų. Ši stovykla yra projekto „ CLILiG – integruotas vokiečių kalbos  ir dalyko mokymas(is) Lietuvoje dalis. Stovyklą organizavo Vilniaus Gothe‘s institutas ir Jonavos Justo Vareikio  progimnazija.  Joje  dalyvavo Šiaulių Gegužių progimnazijos 6 c klasės mokinės Greta Čepaitytė ir Evelina Pabrėžaitė bei  7 c klasės mokinė Saulė Šidlauskaitė. Mokinės  šioje stovykloje  gilino savo žinias ir kalbinius įgūdžius integruotų  vokiečių  kalbos  ir robotikos, fizikos, biologijos, technologijų, kūno kultūros ir kitų mokomųjų dalykų veiklose.  

Gegužių progimnazijos  vokiečių kalbos mokytoja Lina Šidlauskienė ir fizikos mokytoja Rasa Žemaičiūnienė  stovyklos dalyviams vedė  integruotą vokiečių  kalbos ir fizikos  pamoką „Die Welt der Klänge und Töne. Garsų pasaulis“, kuri refleksijos metu sulaukė gražių atsiliepimų iš kolegų mokytojų ir puikių vertinimų iš mokinių.

Dėkojame Vilniaus Goethe‘s institutui už pakvietimą ir puikią galimybę dalyvauti stovyklos veiklose, patobulinti daugybę kompetencijų, dalintis ir praturtėti. Dėkojame Jonavos Justino Vareikio progimnazijai už šiltą priėmimą ir puikų stovyklos veiklų organizavimą. Parsivežėme pilną lagaminą žinių, idėjų, šiltų įspūdžių ir jau nekantriai laukiame kitų susitikimų su naujaisiais draugais!

Plačiau:

Informaciją pateikė: vokiečių kalbos mokytoja Lina Šidlauskienė ir fizikos mokytoja Rasa Žemaičiūnienė.

Comments are closed.
Skip to content