Dienoraščiai, verti AUKSO PLUNKSNOS

DIENORAŠČIAI, VERTI AUKSO PLUNKSNOS

Gruodžio 9 dieną Šiaulių Gegužių progimnazijoje jau antrus metus buvo organizuotas miesto 7-8 klasių mokinių kūrybos konkursas „Aukso plunksna“ nuotoliniu būdu. Vyresniųjų progimnazijos mokinių paprašyta sukurti tekstą dienoraščio forma. Į kvietimą atsiliepė keturios Šiaulių miesto mokyklos: Dainų, Medelyno, Ragainės ir Gegužių. Sulaukta 10 autorinių mokinių darbų. Gausesnis būrys buvo 8 klasių mokinių. Gal todėl, kad vyresni mokiniai labiau linkę į savirefleksiją, autoanalizę. Tačiau, anot kūrinių vertintojų, lietuvių k. ir literatūros mokytojų L.Tamulevičienės, R.Mazaliauskaitės ir bibliotekos vedėjos E.Šliūpaitės, ir 7 klasių mokinių darbai buvo talentingi.

Pirmoji vieta buvo skirta Dainų progimnazijos septintokei P.Caltabellottai už kūrinį „Šventiniai fragmentai iš mano dienoraščio“ (mokyt. A.Pigulevičienė), kuriame pagrindinė veikėja dalinosi savo koncerto išgyvenimais, papildžiusiais dar viena pergale „patirties skrynelę…“ O Gegužių progimnazijos septintokė S.Šiaulytė savo kūrinį „Gyventi“ (IIv., mokyt. I.Turovaitė) skyrė močiutės atminimui, kur mažos mergaitės vardu pasakojama apie išgyventą tremtį, tačiau išlaikytas tikėjimas, „kad mes dar švęsim pergalę  ne tik savo šeimos, kuri tiek patyrė, bet ir visos Lietuvos, kuri sulauks savo laisvės.“ Nuoširdūs, susiję su autorių gyvenimu tekstai buvo sėkmingi.

Dar platesnis ir įvairesnis pasaulis atsiskleidė 8 klasių mokinių darbuose.   Pirmos vietos laimėtoja, Šiaulių Gegužių progimnazijos mokinė A.Mekišaitė (mokyt. B.Petkuvienė), svarstė, kokia vertė   „šypsenos, paliktos ant suolelio prie mokyklos…“, kai šypsomasi tiesiog Gyvenimui. Antrąją vietą pasidalino du mokiniai (G.Miliūtė, Dainų progimnazija, mokyt.I.Valeikienė ir A.Tvaskūnas, Gegužių progimnazija, mokyt. I.Turovaitė), nes kūrybingai atskleidė ieškančių programavime ir muzikoje išgyvenimus. Neapsieita be aktualijų, skirtų karantinui ir nuotoliniam mokymuisi (A.Venckutė, Medelyno progimnazija, mokyt. R.Speičienė), dėmesio gamtos ir žmogaus ryšiui (J.Bagavičiūtė, Dainų progimnazija, mokyt. A.Valaikienė), ateities pasauliui (E.Peleckytė, Gegužių progimnazija, mokyt. I.Turovaitė). Džiugu, kad aštuntokai ištikimi amžinosioms vertybėms, susirūpinę dabartimi, kuri yra ateities pranašas. Konkurso „Aukso plunksna“ organizatoriai tiki, kad kūryba daro pasaulį šviesesnį, laimingesnį, o mokiniai, išdrįsę imtis kūrybos, yra šviesios ateities pažadas.

I.Turovaitė, E.Šliūpaitė

Comments are closed.
Skip to content