Konferencija „Finansinis raštingumas – UK link“

2023-11-14 Gegužių progimnazijoje vyko šalies bendrojo ugdymo mokyklų 5-8 klasių mokinių konferencija „Finansinis raštingumas – žingsnis karjeros link“. Konferencijos tikslas – stiprinti finansinio raštingumo, verslumo, karjeros planavimo dalykines ir didaktines kompetencijas. Į konferenciją prisijungė 27 mokyklos iš įvairių Lietuvos kampelių: Šiaulių, Vilniaus, Gargždų, Panevėžio, Joniškio, Kėdainių, Plungės, Naujosios Akmenės, Kauno, Šilutės, Raseinių. Perskaityti 24 pranešimai.

Konferencijoje dalyvavo „Swedbank“ Finansų instituto ekspertė Justina Bagdanavičiūtė, kuri skaitė pranešimą „Ar galima nusipirkti finansinį intelektą?“ Ji pristatė kuo skiriasi pajamos nuo išlaidų, kaip taupyti ir sutaupyti, ar verta imti kreditą, o gal vis geriau skolintis ir kaip investuoti pinigus. Rasa Balčiūnienė, Šiaulių Gegužių progimnazijos informacinių technologijų, matematikos mokytoja, ugdymo karjerai specialistė skaitė pranešimą „Ugdymo karjerai patirtis Šiaulių Gegužių progimnazijoje“. Ji pristatė ir parodė kaip karjera siejasi su finansiniu raštingumu, kokios veiklos vykdomos mokykloje.

Po plenarinio posėdžio dalyviai buvo paskirstyti į tris pokalbių kambarius.

  • Kur pradingsta pinigai? Kuo skiriasi prekės ir paslaugos? Kaip užsidirbti pinigus ir pradėti taupyti?

Tai vis dėlto pinigai ant medžių auga ar neauga – samprotavo mokiniai.  Mokiniai pristatė kaip turint tik kišenpinigius galima sutaupyti savo svajonėms. Taip pat buvo parodytas filmukas: originalios idėjos kaip užsidirbti pinigų. Mokiniai pristatė internetinių parduotuvių tyrimą, kaip jose neapsigauti, kas yra tikra, o kas dirbtina (dropshipingas). Puikiai pristatyta pinigų istorija.

  • Kuo norėčiau būti užaugęs? Kokių savybių turi turėti įvairių profesijų atstovai?  Karjeros planavimas. Taupymo tikslas, planas.

Mokiniai pristatė Top 10 pelningiausių profesijų. Užaugę svajojo tapti – chirurgais, finansininkais, veterinarijos gydytojais ir kt. Ne tik svajojo, bet ir pristatė elektroninę taupyklę. O kaip gi be atostogų! Mokiniai pateikė daug naudingų patarimų, kaip suplanuoti tobulas atostogas.

  • Kuriu verslą. Kaip valdyti verslą? Ar galima finansinį raštingumą integruoti į kitas veiklas? Kodėl prekės yra reklamuojamos? Kokių priemonių reikia, kad pagaminti savo prekę?

 Mokėmės finansinio raštingumo kartu. Kaip puikiai finansinis raštingumas integruojamas į istorijos, technologijų, lietuvių kalbos ir kitas pamokas. Mokyklose kuriamos net bendrovės.  Mokiniai pristatė projektinius darbus: muiliukų, ekologiškų guminukų „Sveikutis“, žaislų, bei vintažinių rūbų gamybos technologijas. Taip pat parodė reklaminius vaizdo klipus.

Konferencijos organizatoriai (mokytojos Vidmantė Žegunienė, Rasa Balčiūnienė, Ieva Rafael) tiki, kad šalies 5-8 kl. mokinių konferencija „Finansinis raštingumas – žingsnis karjeros link“ įvyks 2024 m. lapkričio mėn., neatsisveikina, bet sako „Iki susitikimo!“.

Informaciją paruošė mokytoja Vidmantė Žegunienė

Plačiau: pranešimų ištraukos

Comments are closed.
Skip to content