Konferencija „Dosnieji mūsų žolynėliai“

Šalies pradinių klasių mokinių ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ugdytinių pažintinė – praktinė konferencija „Dosnieji mūsų žolynėliai“

2023 m. balandžio 20 d. Gegužių progimnazijoje įvyko  projekto „Vaistažolių karalystė“ veiklą apibendrinanti  šalies pradinių klasių mokinių ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ugdytinių   pažintinė – praktinė konferencija „Dosnieji mūsų žolynėliai“.

Konferenciją pradėjo mokytoja Ligita Norvilienė ir 2d klasės mokinės Matėja Mateliūnaitė ir Gabija Čekaitė, deklamuodamos  eilėraštį „Mano vaistažolės“. Į konferenciją susirinkusius svečius pasveikino mokyklos direktorė Silvija Baranauskienė. Direktorė pasidžiaugė jau  tradicine tapusia projektine veikla ir IX – aja konferencija, kurios idėja apie gamtos galių pažinimą nepraranda aktualumo. Ji pristatė konferencijos organizatores Laimą Varnavičienę, Aušrą Kulnienę, Kristiną Vaidilienę, Ligitą Norvilienę, kurios vadovavo į keturias gausias grupes suskirstytiems dalyviams. Mokytoja Ligita Norvilienė parodai pristatyti pasirinko mergaitę Ramunėlę, su kuria kartu virtualiai pakeliauti pasiūlė po turtingas savo gydančiais  augalais Lietuvos pievas. Kvietė artimiau susipažinti su įvairiomis vaistažolėmis nuotraukose ir mokinių piešiniuose, prisirinkti jų, domėtis gydančiomis augalų savybėmis.  Gegužių progimnazijos 1-4 klasių mokinių piešiniuose puikavosi patys įvairiausi gydantys augalai, nuostabūs arbatinukai ir puošnūs puodeliai, kurie taip ir kviečia stabtelėti, užuosti, pasimėgauti kvapnia arbata. Paroda taip pat bus eksponuojama Šiaulių Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų take). Pranešimus apie vaistinius augalus skaitė 67 ugdytiniai. Juos  dalyvauti paskatino 34 pedagogai iš įvairių šalies mokyklų, lopšelių – darželių.  Dalyviai išklausė pačių įvairiausių pranešimų, pateikė filmuotą medžiagą, dalijosi žiniomis, dainavo apie žinomas vaistažoles. Konferencijos metu įgytos žinios išplėtė supratimą apie supančią aplinką, suteikė žinių ir praktinės veiklos įgūdžių apie sveikatą tausojančius ir įvairiose srityse naudojamus vaistinius augalus. Svečiai išreiškė norą apsilankyti kitų metų konferencijoje apie prieskoninius augalus.
Džiaugiamės, kad konferencija kasmet sukviečia vis gausesnį būrį dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų, miestelių ir mūsų miesto mokyklų bei darželių.
Informaciją pateikė Laima Varnavičienė, Aušra Kulnienė, Kristina Vaidilienė, Ligita Norvilienė

Comments are closed.
Skip to content