Konferencija „Mokykla, kuri mane augina“

Šiaulių Gegužių progimnazijoje įvyko 3-8 klasių mokinių konferencija „Mokykla, kuri mane augina“. Beveik trisdešimt pranešėjų skaitė savo kūrybą, miniatiūras apie progimnaziją ir rašinėlius apie mokyklos ateitį. Visus pasveikino progimnazijos direktorė S. Baranauskienė, palinkėjusi kiekvienam kūrėjui drąsos, tikėjimo savimi ir pasitikėjimo gimtąja kalba.

Į konferenciją susirinko klasių atstovai, meniškiausiai, įdomiausiai gimtąja kalba pasidalinę savo mintimis apie antruosius namus – Gegužių progimnaziją. 3-4 klasių mokiniai savo rašiniuose pabrėžė, kad mokykla yra puiki, bet ateityje jie joje įrengtų ir baseinų, ir kavinių, ir kitų vietų poilsiui, netgi pristatytų ketvirtą aukštą, aplink mokyklą užveistų sodą. Penktokai dalinosi savo patirtimi, kaip sekėsi pereiti iš pradinių klasių į vyresnes, kaip mokykla juos priėmė ir padėjo įveikti visas baimes. Svajojo apie Gegužių Hogvartsą, nes jau ir dabar Gegužių progimnazijoje vyksta daug stebuklingų dalykų: auga protingi vaikai, dirba geri mokytojai, noksta variniai obuoliai, visus pasitinka Sėkmės akmuo. Šeštokų miniatiūros pasižymėjo poetiškumu ir dėkingumu savo mokyklai, draugams, mokytojams, svajonėmis apie atostogas. Septintokai daugiau dėmesio skyrė progimnazijos simboliams: obelėlei, vertybių laiptams, mokyklos ženklui. Aštuntokų miniatiūros dvelkė jau tuoj išeisiančių mokinių meile ir ištikimybe savo pirmajai mokyklai. Buvo pabrėžta, kad mokykla ne tik davė pirmąsias žinias, bet ir suteikė neįkainojamos gyvenimo patirties: nuo pirmojo draugo iki pirmosios meilės, nuo nuotykių iki dvasinių patyrimų. Kaip teigė aštuntokė Liucija Šulcaitė, mokykla ją skatino „kurti ir įkvėpti kitus su meile ateiti į Gegužių mokyklą“.

Ir dideli, ir maži Gegužių progimnazijos mokinukai dar kartą įrodė tai, apie ką savo miniatiūroje rašė aštuntokė Mia Gineitytė: mokykla pasodina kiekvienam vaike sėklelę „Aš galiu“.

Rasa Mazaliauskaitė ir Inga Turovaitė, lietuvių k. mokytojos

Comments are closed.
Skip to content