Paroda „40 paukščių belaukiant“

TARPTAUTINĖ  MOKINIŲ PIEŠINIŲ VIRTUALI PIEŠINIŲ PARODA – KONKURSAS „40 PAUKŠČIŲ BELAUKIANT“

Gavau aš šiandien laišką nuo… pavasario.
Tas šelmis taip ilgai man neparašė.
Nuo pernai metų dingo kaip į vandenį
Nei laiško, nei žinutės, nei paskambino…

…Bet visa galybė pavasario pranašų jau čiulba, ulba, šneka, kvatojasi, gieda, gagena mūsų krašto paupiuose, pelkėse, pievose, miškuose, sodybose, soduose… Su mūsų sparnuotaisiais draugais rodos ir saulės šiluma sugrįžo į mūsų dienų kasdienybę.
Lietuviai nuo seno kovo 10-ąją minėjo kaip 40-ties paukščių dieną, kuri simbolizavo mūsų krašto paukščių sugrįžimą. Ši data siejama su masiniu paukščių parskridimu. Etnografai ir gamtininkai sako, kad apytikriai tiek įprastų (paprastam žmogui pažįstamų) paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį sugrįžta į gimtinę. Senoliai tikėjo, kad jei šią dieną pašąla, šalnos laikysis dar 40 parų. Šią dieną šeimininkėms būdavo patariama iškepti 40 bandelių, kad vasarą javai gerai derėtų.
Tad visa galybė paukštelių giesmininkų savo įspūdžius apie tolimas keliones bei jų gyvenimo realybes „perdavė“ mūsų parodos- konkurso dalyviams. 5-12 klasių mokiniai, potėpių, spalvų, linijų dėka išjautė kiekvieno paukštelio pašnibždėtas istorijas. Parodoje-konkurse dalyvauja 195 mokiniai iš Airijos, Lenkijos, Klaipėdos, Kauno, Šilutės, Šiaulių miesto ir apskrities, kuriuos paruošė 40 mokytojų.

Linkime gražios kelionės paukštelių keliauninkų istorijų takais…

Laureatai: https://www.youtube.com/watch?v=aXNDEqx3bAY

Nominantai: https://www.youtube.com/watch?v=6H4Q6TmblRQ

Parodos- konkurso organizatoriai:
dailės ir technologijų mokytojos A. Lučinskienė, J. Šlitė – Brazė ir J. Januškevičienė

Comments are closed.
Skip to content