Projektas „Rudens taku“

2023 metų spalio 23-27 dienomis Šiaulių Gegužių progimnazijoje buvo vykdomas pradinių klasių mokinių projektas „Rudens taku“.
Projekto įgyvendinimo etapai:

  • Fotografijų paroda „Rudens pintinė“;
  • 1-2 klasių mokinių ir tėvelių kūrybinių darbų paroda „Daržovių susirinkimas“;
  • Akcija „Pirmyn į vitaminų sodą“ 1- 4 klasės;
  • Literatūrinių darbų stendas „Rudens spalvos“ 3 – 4 klasės;
  • Viktorina „Rudens taku“ miesto trečių klasių mokiniams;
  • Apskritojo stalo diskusija „Rudens pintinė“.

1-2 klasių mokiniai su šeimomis buvo kviečiami dalyvauti kūrybinių darbų parodoje „Daržovių susirinkimas“. Iš vaisių ir daržovių kūrė įvairius darbelius. Šie darbai visą savaitę puošė mokyklos Erdvės galeriją.
Vydūno alėjoje eksponuojama 1-4 klasių mokinių fotografijų paroda „Rudens pintinė“. Šeimų darytose nuotraukose galima išvysti rudeninės gamtos spalvas, laukų, sodų, miškų gėrybes.
Vydūno alėjoje eksponuojamos 3-4 klasių mokinių kurtos miniatiūros apie rudenį.
Daugiausia džiugesio sulaukė vykdoma akcija „Pirmyn į vitaminų šalį“. Kasdien buvo ragaujama vis kita daržovė, žinoma, prieš tai aptarus jos naudingumą žmogaus sveikatai.
Projektą vainikavo tradicinis renginys – Šiaulių miesto 3 klasių  mokinių viktorina „Rudens taku“, kurioje dalyvavo ne tik šeimininkai iš Gegužių progimnazijos, bet ir mokiniai iš Jovaro, Medelyno, Salduvės progimnazijų ir VšĮ „Smalsiųjų pabiručių“. Viktorinos metu mokiniai atsakinėjo į vaizdžiai parengtus klausimus apie daržoves, jų teikiamą naudą žmogaus sveikatai. STEAM užduotis – ragauti ir pasakyti daržovių pavadinimus. Dalyviai išvydo nemažai rekordinių rudens gėrybių, kurios užauga ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje. Kol trečiokai draugiškai varžėsi viktorinoje, jų mokytojas pakvietėme pasidalinti gerąja patirtimi ir gražiomis idėjomis apskritojo stalo diskusijoje.
Projekto organizatorės  Aušra Adomaitienė,  Žiedūna Sinušienė,  Alina Marcinkienė,  Asta Labanauskienė.

Comments are closed.
Skip to content