Tarptautinė Baltų literatūros savaitė

Mokykloje startavo Tarptautinis mokyklų bibliotekų projektas „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“, kuriame dalyvauja Lietuvos ir Latvijos mokyklos. Projektas vyksta laiku, kai Lietuvoje ir Latvijoje yra minima ir Baltų vienybės diena, ir rudens lygiadienis, ir Europos kalbų diena – visa tai suteikia puikią progą bendrauti mums visiems pažįstama draugystės kalba.

Projekto metu 4 klasių mokiniai susipažino su latvių tautinių rūbų ypatybėmis, jų raštais, tad puikiai sekėsi atlikti duotas užduotis. Šokio mokytoja Daiva vaikus mokino šokti latvių liaudies šokį „Govju kazaks“.

5d klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Birute keliavo į gražiausių latviškų pasakų šalį ir skaitė bei aptarė pasaką „Du šalti vėjai“, o 5a klasės mokiniai su dailės mokytoja Aušra gilinosi į latviškų žodžių vingrybes ir juos spalvingai išpiešė.

8a klasės mokiniai taip pat šią savaitę padirbėjo iš peties. Dalyvavo rytmetyje, kurio metu bibliotekos vedėja Edita papasakojo apie „Baltų literatūros savaitė“ projektą, skaitė latviškus žodžius, apžvelgė bibliotekoje turimas latvių autorių knygas. Dalyvavo viktorinoje „Latvių kalba ir kultūra“, kurią paruošė ir vedė lietuvių kalbos mokytojos Rasa ir Renalda. Aštuntokai puikiai atliko užduotis, pateiktas Kahoot!, taip pat labai gražiai savo piešiniuose perteikė baltų ženklus.

Džiaugiamės, kad yra toks puikus projektas, kuris skatina pažinti latvių kalbą, kultūrą, latvių rašytojų literatūrą…

Projekto organizatoriai: Jonavos rajono Žeimių mokykla-daugiafunkcinis centras, Vytauto Didžiojo universitetas

Projekto partneriai: Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje, Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje, Jonavos rajono savivaldybė

Projekto rėmėjai: Kavos Draugas, RTTAX, Save24, Glasses on, Sapiegos klinika


Comments are closed.
Skip to content