2015 m. rugsėjo 10 d. startavo miesto gimtadienio šventė „Šiaulių dienos 779“. Jau antrus metus iš eilės Šiaulių arenoje vyko aktyvaus ir kūrybiško laisvalaikio idėjų paroda „Ką veiki?“. Vienoje vietoje susibūrė daugiau kaip 80 organizacijų, pristačiusių per 100 įvairiausių užimtumo veiklų. Parodoje dalyvavo ir Gegužių progimnazijos pradinio ugdymo Dailes skyrius bei neformaliojo vaikų švietimo programos „Meno sodas“ būreliai, kurie pristatė savo veiklas, kviečiančias mokinius aktyviai ir įdomiai leisti laiką po pamokų. Arenos scenoje lankytojus savo pasirodymais džiugino šokių kolektyvas ,,Karuselė” – vadovė Daiva Virakienė ir jaunučių choras ,,Strazdanėlės” – vadovė Raimonda Janulienė. Stendinius pristatymus paruošė: Dailės skyrius – mokytojos Lina Lušienė ir Aušra Lučinskienė, tapybos studija ,,Paletė” – vadovė Regina Rudienė, dailės studija „Mažieji menininkai“ – vadovė Aušra Lučinskienė, keramikos studija ,,Įdomioji skulptūra”- vadovė Dana Kulikauskienė, kulinarijos ir konditerijos studija ,,Smaližių virtuvė” – vadovė Nijolė Bartkevičienė, medžio apdirbimo ir technologijų būrelis ,,Medžio magija” – vadovas Ilmaras Oss. Rrankdarbių ir dekoravimo studijos ,,ARTdeco” dalyvės kartu su vadove Dana Kulikauskiene parodos dalyviams demonstravo puodelių dekoravimo galimybes.
Informaciją paruošė L. Lušienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui. Nuotraukos D. Kulikauskienės.
2015 m. gegužės 28 d. neformaliojo vaikų švietimo programos „Meno sodas“ ugdytinių edukacinė išvyka – pleneras į Pakruojo dvarą.
Kiekvieną pavasarį Gegužių progimnazijos neformaliojo vaikų švietimo programos „Meno sodas“ būrelius ir studijas lankantiems vaikučiams organizuojama edukacinė išvyka – pleneras. Išvykos metu vaikai supažindinami su Lietuvos kultūros objektais, architektūra, iš natūros atlieka eskizus ir piešinius laisvai pasirinktomis priemonėmis ir technikomis.
Šiais metais mus pasitiko Pakruojo dvaro grafaitė Vaida, kuri supažindino su dvaro istorija, turėjome galimybę pasivaikščioti po dvaro Rūmus, dvaro klojimo teatrą ir drąsiausi galėjo apžiūrėti bausmių muziejų. Džiaugėmės puikiai mokančia bendrauti grafaite ir atminčiai nusifotografavome.
Vėliau praėjome pro „Rojaus vartus“ ir apžiūrėjome likusius dvaro statinius. Vaikai piešė labiausiai jiems patinkančius parko, pastatų, žirgyno fragmentus, džiaugėsi gamtos grožiu, geru oru.
Mokinius į plenerą lydėjo ir konsultavo juos kūrybiniame procese dailės ir technologijų mokytojai: Aušra, Regina, Dana, Ilmaras, Nijolė ir Vita.
Info pateikė:
dailės ir technologijų metodinės grupės pirmininkė Aušra Lučinskienė
Nuotraukos D. Kulikauskienės.
* * * * *
Teatrų festivalis Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje
Ar mėgstate senosios animacijos filmukus? Ar prisimenate, kad kažkada labai noriai žiūrėdavome lėlių animacinį filmuką „Kaip Ožiukas mokėjo skaičiuoti iki dešimties“?
Šiaulių Gegužių progimnazijos Lėlių teatro vaikai nusprendė filmuko personažus perkelti į mokyklos sceną ir suvaidinti trumpą spektakliuką apie geraširdį linksmą Ožiuką ir kitus ne visai draugiškus jam personažus.
Šį spektakliuką mūsų progimnazijos Lėlių teatras parodė „Romuvos“ progimnazijoje vykusiame tradiciniame teatrų festivalyje „Pasakų vaikai“, kurį organizuoja mokytoja ir progimnazijos dramos teatro „Svajokliai“ vadovė Romualda Malčienė.
Festivalis – ta vieta, kur norisi pasirodyti patiems ir pasižiūrėti į kitus, pasimokyti, pasitarti, bendrauti, bendradarbiauti ir, žinoma, draugauti.
Tad atsisveikinome iki kitų metų gegužės. Tikrai žinome, kad norėsime ten vėl grįžti.
Lėlių teatro vadovė Alina Marcinkienė ir muzikos vadovė Raimonda Janulienė.
2015-05-20
NEFORMALIOJO UGDYMO PROGRAMOS „MENO SODAS“ MOKINIŲ UŽIMTUMAS ŠV. VELYKŲ ATOSTOGŲ METU 2014-2015 m. m. Plačiau…
*****
2015 m. kovo 17 d. Meno sodo auditorijoje vyko kūrybinės dirbtuvės „Margutis 2015“. Nuo seno lietuviai pavasarį šventė Gamtos ir visa kas gyva atbudimo, prisikėlimo šventę. Lietuviškuose Velykų švenčių papročiuose į vieną neatskiriamą kultūrinį darinį yra persipynę, senieji pavasario ir krikščioniškųjų Velykų šventės papročiai, kurie vieni kitus papildo, atskleisdami šios šventės – Velykų gelmes. Norėdami perteikti šios šventės tradicinius akcentus, pagilinti etnografinio paveldo žinias, Lieporių gimnazijos technologijų mokytojai ir Gegužių progimnazijos dailės ir technologijų mokytojai susibūrė į kūrybines dirbtuves, kad galėtų savo mokiniams suteikti galimybę prisiliesti prie šios šventės ištakų, bei stiprinti tarpmokyklinį bendravimą ir bendradarbiavimą.
Nuotraukos D. Kulikauskienės.
2014 m. spalio 16 d. vyko akcija „Pasaulinė maisto diena Gegužių progimnazijoje“. Šia akcija siekėme informuoti bendruomenę apie mitybos problemas Pasaulyje, Europoje, Lietuvoje, atkreipti dėmesį į maisto perteklių jo švaistymą, skatinti mokinius sveikiau maitintis ir valgyti daugiau daržovių.
Šeštokai sužavėjo visus savo priešpiečių dėžutėmis. Čia buvo daug daržovių, vaisių bei įvairių produktų gaminių, skirtų sveikiems priešpiečiams. Septintų klasių mokiniai pristatė sveikus užkandžius, obuolių pyragus. Neformaliojo švietimo programos „Meno sodas“ studija „Smaližių virtuvė“ iškepė kepinius, pagamino patiekalus iš rudens gėrybių. Akcijos metu mokyklos bendruomenė ragavo patiekalus, aukojo Gegužių progimnazijos maisto bankui. Surinktos lėšos bus skirtos progimnazijos nepriteklių išgyvenančioms šeimoms.
Akcijos organizatoriai: 7a, 7b, 7c, 6b klasių mokiniai, studija „Smaližių virtuvė“ ir vadovė Nijolė Bartkevičienė. Nuotraukos Danutės Kulikauskienės.
Kryptingo meninio (dailės) ugdymo programos 8 klasės mokinių pleneras į Kurtuvėnų regioninį parką 2014 m. rugsėjo 17 d.
Kiekvieną rudenį Gegužių progimnazijos aštuntų klasių mokiniams, baigiantiems IV lygio kryptingo meninio (dailės) ugdymo programą, organizuojama išvyka – pleneras.
Šių metų išvyką į Kurtuvėnų regioninį parką pradėjome pažintine ekskursija nuo turgaus aikštės, kur mus atvežė autobusas, lankytojų centro, kuris įsikūręs atkurtame Kurtuvėnų dvaro svirne. Keliaudami dvaro sodu ir parku apžiūrėjome dvaro sodybą, naujai atstatytą ratinę, dvaro rūmų likučius, svirną, oficiną, dvaro arklides, tvenkinius.
Vaikai džiaugėsi gamtos grožiu, geru oru. Laisvai pasirinktomis priemonėmis vaizdavo objektus, juos supančią aplinką.
Grįžę į mokyklą darbelius eksponavome „Meno sodo“ alėjoje. Kviečiame apžiūrėti parodą. Mokinius į plenerą lydėjo ir konsultavo juos kūrybiniame procese dailės ir technologijų mokytojai: Aušra, Vita, Regina, Dana, Ilmaras.
Informaciją pateikė: dailės ir technologijų metodinės grupės pirmininkė A. Lučinskienė
2014-09-18