Vyšnaitė šeimininkauja ir žaidžia

Šalies priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokinių pažintinė – praktinė konferencija „Vyšnaitė šeimininkauja ir žaidžia“

2022 m. balandžio 13 d. Gegužių progimnazijoje įvyko  projekto „Vaisių ir uogų karalystė“ veiklą apibendrinanti  Šiaulių miesto priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokinių pažintinė – praktinė konferencija „Vyšnaitė šeimininkauja ir žaidžia“.

Konferenciją pradėjo mokytoja Kristina Vaidilienė ir 4c klasės mokinė Liepa Čekaitė, deklamuodamos Antano A. Jonyno eilėraštį „Atsisėsk po raudonu šermukšnio medžiu“. Taip primindamos apie mūsų senolių ypač vertinamą šermukšnį. Į konferenciją susirinkusius svečius pasveikino mokyklos direktorė Silvija Baranauskienė ir pavaduotoja ugdymui Lina Lušienė. Direktorė pasidžiaugė jau daugiau nei dešimtmetį vykstančia sveiką maistą propaguojančia projektine veikla. Ji pristatė konferencijos organizatores Laimą Varnavičienę, Aušrą Kulnienę, Kristiną Vaidilienę, Ligitą Norvilienę, kurios vadovavo į keturias gausias grupes suskirstytiems dalyviams. Mokytoja Ligita Norvilienė virtualiu būdu pristatė piešinių parodą „Vyšnaitė šeimininkauja ir žaidžia“. Konferencijos dalyviai buvo pakviesti į paslaptingą meno pasaulį. Piešiniuose atsispindėjo pasakų, mįslių personažai – uogos ir vaisiai. Paroda taip pat bus eksponuojama Šiaulių Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų take). Pranešimus apie uogas ir vaisius skaitė, dalijosi sveikuoliškais receptais 92 ugdytiniai. Juos  dalyvauti paskatino 40 pedagogų iš įvairių šalies mokyklų, lopšelių – darželių.  Dalyviai išklausė pačių įvairiausių pranešimų, pateikė filmuotą medžiagą, dalijosi žiniomis, dainavo apie žinomas uogas ir vaisius. Konferencijos metu įgytos žinios išplėtė supratimą apie supančią aplinką, suteikė žinių ir praktinės veiklos įgūdžių apie vaisius ir uogas, joje esančią vitaminų gausą ir naudą sveikatai. Svečiai išreiškė norą apsilankyti kitų metų konferencijoje apie vaistažoles.

Džiaugiamės, kad konferencija kasmet sukviečia vis gausesnį būrį dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų, miestelių ir mūsų miesto mokyklų bei darželių.

VIRTUALI PARODA

Informaciją pateikė Laima Varnavičienė, Aušra Kulnienė, Kristina Vaidilienė, Ligita Norvilienė

Comments are closed.
Skip to content