Ateities kūrėjų pamoka Gegužių progimnazijoje

Žiemišką lapkričio 23-osios dieną Šiaulių Gegužių progimnazijoje lankėsi Šiaulių miesto meras Artūras Visockas bei Šiaulių savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė, kurie stebėjo mokytojos Rasos Balčiūnienės atvirą integruotą STEAM, ugdymo karjerai ir informacinių technologijų pamoką „Mes – ateities kūrėjai!“.

Rasa Balčiūnienė – Šiaulių miesto 2022 metų mokytoja, Gegužių progimnazijos matematikos ir informacinių technologijų mokytoja, ugdymo karjerai specialistė, mokytoja, burianti mokinius STEAM naujovių mokymuisi, robotų konstravimui ir programavimui.

Penktokai, mokytojos vadovaujami, pamokoje patys įvardijo pamokos temą ir dalyvavo menti.com apklausoje, išsakė apie kokią profesiją svajoja, kokios profesijos bus populiarios ateityje, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti architektas. Pamokoje buvo aptartas 2D ir 3D modeliavimas, pademonstruota vaizdo medžiaga, kaip veikia 3D spausdintuvas. Mokiniai, remdamiesi matematinėmis žiniomis, puikiai įvardijo 2D ir 3D modeliavimo skirtumus. Didžioji pamokos dalis buvo skirta kūrybiniam darbui: mokiniai 3D modeliavimo programa Tinkercad kūrė savo svajonių namus. Pamokos pabaigoje buvo pristatyti mokinių kūrybiniai darbai – suprojektuoti jų svajonių namai – ir įsivertinta, kaip sekėsi. Labai džiugu, kad savo darbą pamokoje „labai gerai“ įvertino 11 mokinių, o „daugiau išmoko“ 2 mokiniai iš 13.

Miesto meras A.Visockas ir švietimo skyriaus vedėja E.Minkuvienė pasidžiaugė mokinių kūrybiškumu pamokoje, pristatė savo apsilankymo progimnazijoje tikslą – susipažinti su miesto 2022 metų mokytojos R.Balčiūnienės veikla, stebėti bent vieną jos pamoką. Vyko smagi visų – 5d klasės mokinių, mokytojos R.Balčiūnienės ir pamokos svečių – fotosesija, klausimų ir atsakymų pokalbis.

Tikime, kad Gegužių progimnazijoje ugdomi tikri ateities kūrėjai!

Rengė
Reda Zalogienė, direktorės pavaduotoja ugdymui,
Birutė Petkuvienė, lietuvių k. ir literatūros mokytoja, 5d kl. auklėtoja

Comments are closed.
Skip to content