Emos P. autorinė paroda „Jaučiu“

Gegužių progimnazijos Mažojoje galerijoje 2022-06-10 atidaryta 8d kl. mokinės Emos Peleckytės II-oji autorinė paroda „JAUČIU“.

„Dvi pagrindinės paauglystės problemos yra: rasti vietą visuomenėje ir tuo pačiu rasti save.“  (Bruno Bettelheimas)

Pasak Emos žodžių „tai tarsi kūrybinis taškas, baigiant  Gegužių progimnaziją, kurioje nuo 5-os klasės Augau, svajojau, klydau, brendau… ir užaugau. Dabar jaučiuosi taip, tarsi man nebereikia kalbėti apie tai, kuo aš gyvenau, kuo kvepėjo mano dienos, ar nerimo naktys. Ši paroda man ypatinga tuo, kad ji yra tikra, su gyvais žiūrovais- mano draugais ir mokytojais, gyvu gėlės žiedu ir daug gražių žodžių apie tai, kas įvyko (I-oji paroda „Sapnai“ gimė karantino metu). Niekada nemokėjau kalbėti apie savo jausmus, tačiau mano širdyje ir galvoje gyvenantys jausmai padarė savo- baltuose popieriaus lapuose sugulė paaugliškos laimės, džiaugsmai, baimės, liūdesiai- atrasdami tik jiems būdingas spalvas ir kompozicijas, bei muzikinius takelius, kurie užkoduoti šalia kiekvieno darbo QR kodu. Tikiuosi, mano tapyba leis geriau pažinti manyje gyvenančią tikrąją EMĄ- mano bendraklasiams, draugams, mokytojams. Man patinka kurti, ieškoti, tad tikrai tikiu, kad dar ne kartą atversiu savo sielos tvirčiausiai užrakintas dureles ir pakviesiu į savo parodas man artimus ir brangius žmones . Ieškodama vietos po saule, su džiugesiu širdy- JAUČIU… einu savo keliu. Esu dėkinga likimui, kad čia, Gegužių progimnazijoje, turėjau nuostabią galimybę kurti ir būti savimi.”.

Parodoje eksponuojami 13 tapybos darbų. Būtent prieš daug metų Gegužių progimnazija buvo vadinama 13-a vidurine mokykla. Emos darbų kolekcija baigiasi piešiniu „Pasididžiavimas“, kuriame vaizduojamas raitelis sėdintis ant žirgo. Tad šiai dienai Emai belieka palinkėti sėkmingų minčių ir žygių, šuoliuojant savo gyvenimo hipodromuose, ir ateityje mus džiuginti širdis ir sielas jaudinančiu Menu.

Gegužių progimnazijos dailės mokytoja Jūratė Šlitė- Brazė

Comments are closed.
Skip to content