Istorijos konferencija 5-8 kl. mokiniams

2023 m. kovo 30 d. organizuota šalies bendrojo ugdymo mokyklų 5-8 kl. mokinių virtuali istorijos konferencija „PASAULIS LIETUVOJE, LIETUVA PASAULYJE“.

Konferencija skirta Simono Daukanto 230-osioms gimimo metinėms

Konferenciją organizavo istorijos mokytoja Kristina Karošaitė ir geografijos mokytojas Marius Norbutas. Konferencijoje dalyvavo 13 savivaldybių, 23 mokyklos bei buvo perskaityti daugiau nei 30 pranešimų iš Vilniaus, Panevėžio, Joniškio, Marijampolės, Druskininkų, Lazdijų ir kitų šalies mokyklų.

Plenariniame posėdyje atidarymo kalbą tarė progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Zalogienė, kuri pasidžiaugė mokinių aktyvumu. Atidarymo posėdyje kalbėjo Rygos lietuvių vidurinės mokyklos pavaduotojas, latvių bendruomenės pirmininkas Rolandas Žalnierius. Po sveikinimo kalbų bei pirmojo pranešimo, kuris buvo skirtas Simono Daukanto jubiliejui, mokiniai darbą tęsė pokalbių kambariuose, kur pristatė savo tyrinėjimus. Pranešimai buvo įvairaus  pobūdžio: mokiniai pristatė savo tyrinėjimus apie knygnešius, partizanus, Lietuvos gamtos ir UNESCO objektus, kalbėjo apie tautos šviesuolius Adomą Varną, Antaną Terecką ir kt.

Po pristatymų vyko konferencijos aptarimas. Konferenciją apibendrino renginio moderatoriai istorijos mokytoja Kristina Karošaitė, geografijos mokytojas Marius Norbutas ir lietuvių kalbos mokytoja Birutė Petkuvienė. Moderatoriai pasidžiaugė pranešimų išsamumu, dalyvių drąsa ir aktyvumu. Konferencijos organizatoriai tiki, kad trečioji šalies 5-8 kl. mokinių istorijos konferencija „Pasaulis Lietuvoje, Lietuva pasaulyje“ įvyks 2024 m. kovo paskutinį ketvirtadienį – neatsisveikina, bet sako „Iki susitikimo!“.

Plačiau: konferencijos nuostatai

KONFERENCIJOS PROGRAMA

Comments are closed.
Skip to content