Paroda „Paukščiai parskrido, visas svietas atgijo“

Kovo 24 dieną Šiaulių Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas) įvyko šalies pradinių klasių mokinių ir lopšelių – darželių vaikų piešinių parodos „Paukščiai parskrido, visas svietas atgijo“ atidarymas, o Gegužių progimnazijos internetiniuose puslapiuose organizuota virtuali paroda. Paroda skirta 40 – ties paukščių dienai paminėti.  Kovo 10 d. Lietuvoje minima diena, simbolizuojanti paukščių parskridimą. Šią dieną jau būna sugrįžę svetur žiemojusių 40 paukščių rūšių ir ant savo sparnų į gimtinę parneša šilumą.
Visi parodos dalyviai domėjosi Lietuvos paukščiais ir dailės raiškos priemonėmis perteikė paukščių savitumą. Parodoje dalyvavo gausus jaunųjų kūrėjų būrys iš visos respublikos – Joniškio, Kėdainių, Ukmergės, Ukmergės r., Plungės, Linkuvos, Pakruojo, Pakruojo r., Alytaus, Kuršėnų, Šiaulių, Šiaulių r. Pasveikinimo žodį tarė bibliotekos vedėja Rima Matulevičiūtė. Visiems susirinkusiems į parodos atidarymą apie paukščius papasakojo, paukščių pamėgdžiojimus ir sakmes pasekė 4a ir 4b klasių mokiniai. Smuikų garsais pradžiugino folkloro ansamblio ,,Gasužis“ smuikininkės (vadovas G. Karpavičius), kanklininkės ir sutartinių giedotojos.
Paukščiai – tarpininkai tarp dangaus ir žemės. Mūsų protėviai stebėdami paukščius mokėsi iš jų gerų savybių – atsidavimo, darbštumo, ištikimybės.

VIRTUALI PARODA

Parodą organizavo ir aprašymą pateikė pradinio ugdymo mokytojos Aušra Adomaitienė, Žiedūna Sinušienė, Rosita Kalinienė.
2023-03-24

Comments are closed.
Skip to content