Konferencija „Prieskonių kvapai vilioja“

Balandžio 18 d. Gegužių progimnazijoje įvyko tradicinė projekto „Prieskonių pasaulis“ veiklą apibendrinanti  Šiaulių miesto priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokinių pažintinė – praktinė konferencija „Prieskonių kvapai vilioja“. Šiemet šalies konferencija vyko ir nuotoliniu būdu ir mokyklos patalpose.

Konferencijos dalyvius sveikino vaikų folkloro klubas „Čiutulis“ (vadovė Rima Šereivienė). Į konferenciją susirinkusius svečius pasveikino direktorės pavaduotoja ugdymui Lina Lušienė ir pasidžiaugė jau tradicine tapusia sveikatą stiprinančia projektine veikla. Konferencijos organizatorės Laima Varnavičienė, Aušra Kulnienė, Kristina Vaidilienė, Ligita Norvilienė pakvietė jaunuosius konferencijos dalyvius susiskirstyti į grupes. Svečiai atvyko nešini vazonėliais, kuriuose puikavosi  užaugintos prieskoninės žolelės. Kiti pranešėjai atliko išsamius žolelių augimo stebėjimo tyrimus ir juos pristatė konferencijos dalyviams. Buvo ir prieskoniais pagardintų saldumynų bei kvepiančios arbatos. Pranešimus apie prieskonius skaitė 72 ugdytiniai. Juos  dalyvauti paskatino 30 pedagogų iš įvairių miesto bei respublikos mokyklų, lopšelių – darželių. Dalyviai  išklausė pačių įvairiausių pranešimų, vaidino ir dainavo apie žinomus prieskoninius augalus. Mokytojos ir lopšelių – darželių auklėtojos išreiškė norą apsilankyti panašioje konferencijoje kitąmet. Konferencijos metu įgytos žinios išplėtė supratimą apie supančią aplinką, suteikė žinių ir praktinės veiklos įgūdžių apie prieskoninėse žolelėse esančią vitaminų gausą ir jų naudą sveikatai.

Konferencijos metu buvo atidaryta paroda „Prieskonių kvapai vilioja“, kurią pristatė Ligita Norvilienė. Piešiniuose atsispindėjo ant palangės, lysvėje, laukuose, stiklainiuose besipuikuojančios prieskoninės žolelės, kurias smalsiai apžiūrinėjo katinas Cinamonas. Paroda taip pat bus eksponuojama Šiaulių Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas). Tikimės, kad sveiką gyvenseną propaguojanti projektinė veikla tęsis ir kitais mokslo metais.

VIRTUALI PARODA

Informaciją pateikė Laima Varnavičienė, Aušra Kulnienė, Kristina Vaidilienė, Ligita Norvilienė

Comments are closed.
Skip to content