Paroda „40 paukščių belaukiant“

2024-03-18 TARPTAUTINĖ  MOKINIŲ PIEŠINIŲ VIRTUALI PIEŠINIŲ PARODA – KONKURSAS „40 PAUKŠČIŲ BELAUKIANT“

Lietuviai nuo seno kovo 10-ąją minėjo kaip 40-ties paukščių dieną, kuri simbolizavo mūsų krašto paukščių sugrįžimą. Ši data siejama su masiniu paukščių parskridimu. Etnografai ir gamtininkai sako, kad apytikriai tiek įprastų (paprastam žmogui pažįstamų) paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį sugrįžta į gimtinę. Senoliai tikėjo, kad jei šią dieną pašąla, šalnos laikysis dar 40 parų. Šią dieną šeimininkėms būdavo patariama iškepti 40 bandelių, kad vasarą javai gerai derėtų.
Piešinių konkurse dalyvauja net 181 mokinys iš Latvijos, Norvegijos, Vilniaus, Kauno, Joniškio, Alytaus, Pasvalio, Pakruojo, Ukmergės, Plungės, Radviliškio, Šiaulių rajono ir Šiaulių miesto. Mokinius paruošė 36 mokytojai.
Visa galybė pavasario pranašų jau čiulba, ulba, šneka, kvatojasi, gieda, gagena mūsų krašto paupiuose, pelkėse, pievose, miškuose, sodybose, soduose… Su mūsų sparnuotaisiais draugais rodos ir saulės šiluma sugrįžo į mūsų dienų kasdienybę. Kiekviename piešinyje apsigyvenęs paukštukas pasakoja mums savo istoriją, savo nuotykį ir išgyvenimą. 5-8 klasių mokiniai, potėpių, spalvų, linijų dėka išjautė kiekvieno paukštelio pašnibždėtas istorijas. Linkime gražios kelionės paukštelių keliauninkų istorijų takais…
Virtuali piešinių paroda

Piešiniuose „apsigyvenę“ paukščiai eksponuojami Gegužių progimnazijos Meno sodo alėjoje ir Šiaulių miesto savivaldybės Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8).

Informaciją pateikė dailės mokytojos Aušra ir Jūratė
2024-03-18

Comments are closed.
Skip to content