Praktinio verslumo ugdymas

Kiekvienais metais Lietuvos Junior Achievement“ organizuoja Kalėdinę mokomųjų mokinių bendrovių mugę „eXpo“, kurioje jaunuoliai iš visos Lietuvos investuotojams pristato unikalius produktus ir idėjas.
Inovacijų agentūra šiais metais vykdė pilotinę programą, nukreiptą į 5–8 klasių moksleivių skaitmeninio verslo įgūdžių stiprinimą. Tai projekto „Praktinio verslumo ugdymo, stiprinant skaitmenines kompetencijas, programos įgyvendinimas Lietuvos mokyklose (5-8 kl. mokiniams)“  dalis. Inovacijų agentūros Pažangos departamento direktorė Patricija Reut sako, kad programa kitais metais bus tęsiama bei dar labiau tobulinamos į moksleivius orientuotos paslaugos: „Norime paskatinti mokinius būti ne tik vartotojais, bet ir naujų produktų, paslaugų ir teigiamą poveikį nešančių sprendimų kūrėjais. Svarbu, kad mokiniai kuo anksčiau suprastų kaip skaitmeniniai sprendimai gali padėti įgyvendinti jų idėjas ir spręsti rinkai aktualias problemas“.
Pilotinėje programoje dalyvavo 15 atrinktų Lietuvos mokyklų. Į šį sąrašą pateko ir mūsų progimnazija.
Užregistravome net keturias 6-8 kl. bandomąsias mokomąsias bendroves. Daugiau kaip 2 mėnesius kūrėme skaitmeninių produktų prototipus. Mokiniai turėjo unikalių idėjų, bet tik 1 komanda galėjo gruodžio 8 d. baigiamajame renginyje LITEXPO pristatyti savo sukurtą skaitmeninį prototipą. Išrinkome 7b klasės komandą (Nojus, Armandas, Dominyka, Kamilė), kurie sukūrė mobiliąją programėlę „Virtualūs knygų graužikai“. Pristatymas truko 3 minutes. Komanda buvo apdovanota Diplomu ir skaniomis dovanėlėmis.

Informaciją paruošė mokytojos, programos vykdytojos I.Rafael ir R.Balčiūnienė

Comments are closed.
Skip to content