Šeštokai dalyvavo STEAM veikloje (patvirtinta)

Šiaulių Gegužių progimnazijos 6c klasės mokiniai dalyvavo STEAM veikloje Šiaulių Didždvario gimnazijoje. Chemijos laboratorijoje atliko laboratorinį darbą: maišydami chemines medžiagas išgavo sidabrą, kuriuo po cheminių reakcijų, pasidengė mėgintuvėlio paviršius ir išgavo veidrodžio efektą. 
„Veidrodis mėgintuvėlyje“- prieš atlikdami bandymą mokiniai susipažino su medžiagomis ir įrankiais kurie, bus naudojami atliekant darbą, tai trys indeliai su cheminių medžiagų skysčiais: gliukoze, sidabro nitrato amoniakinis tirpalas, natrio hidroksido tirpalas, mėgintuvėlis, laikiklis, spiritinė lemputė.
Į mėgintuvėlį įpylėme gliukozės, po to AgNO3, mėgintuvėlyje išsiskyrė rudos nuosėdos. Įpylus trečios cheminės medžiagos NH4NO3 ir stipriai pateliuškavus mėgintuvėlį, mišinys tolygiai padengė mėgintuvėlio sieneles. Uždegėme spiritinę lemputę, pakaitinome mėgintuvėlyje esantį mišinį. Mėgintuvėlio sienelės pasidengė metalinio sidabro sluoksniu – veidrodėliu. Iš paprasto stiklinio mėgintuvėlio gavome veidrodinį.
Ačiū chemijos mokytojai Virginijai Savickaitei už parodytus „stebuklus” ir suteiktą galimybę susipažinti su chemijos mokslu.
6c auklėtoja Jurgita Januškevičienė

Comments are closed.
Skip to content