GAMTOJE GIMUSIO MENO KELIONĖ
Birželio 19 d. Gegužių progimnazijos 4-7 kl. mokinių piešinių paroda papuošė Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos erdves. Paroda gimė po mokinių, neabejingų menams, viešnagės gražiai žaliuojančiame Meškuičių miestelyje.
Vieną birželio pusdienį  mokiniai turėjo progą būti tikrais dailininkais, piešti gamtą iš natūros, tikroviškai pavaizduojant matomus vaizdus, perteikiant natūralias gamtos spalvas,
mokyklos organizuotame tradiciniame plenere. Plenero metu mokiniai kūrė studijas bei eskizus- nuo žymiausio Meškuičių architektūrinio paminklo Šv. Vyskupo Stanislovo  bažnyčios iki miestelio parko gamtos etiudų – tyvuliuojančio vandens ir „Meilės“ salos, medžio meistrų sukurtų medinių skulptūrų ir vasariškos gamtos „kompozicijų“. Kuriant gamtoje ypač svarbu perteikti šviesos, spalvų, šešėlių įspūdį, ir geriausiai tai padaryti įmanoma, tik tiesiogiai susiliejant su gamta ir jos natūralumu. Mokiniai į mokyklą grįžo pailsėję ir geros nuotaikos, sukūrę mažus meno stebuklus.
Plenere dalyvavo 100 mokinių, lankančių mokyklos neformaliojo vaikų švietimo programos „Meno sodas“ būrelius, bei pradinio ugdymo Dailės skyriaus 4-os klasės mokiniai. Mokinius lydėjo ir kūrybiniuose takeliuose konsultavo dailės mokytojai – Lina Lušienė, Aušra Lučinskienė, Ilmaras Oss, Vita Žabarauskaitė, Jurgita Januškevičienė ir Jūratė Šlitė. 
Gegužių progimnazijos dailės ir technologijų mokytoja Jūratė Šlitė


* * * * *

2019 m. birželio 17 d. Šiaulių pėsčiųjų bulvaro vitrinos atidaryta Gegužių progimnazijos 8 klasės mokinių Kryptingo meninio (dailės) ugdymo programos III-IV lygio baigimo kūrybinių baigiamųjų darbų paroda. Ugdytinius paruošė dailės mokytojai: Aušra Lučinskienė, Vita Žabarauskaitė, Dana Kulikauskienė, Jūratė Šlitė, Jurgita Januškevičienė, Ilmaras Oss. Paroda vyks iki liepos 1d. Kviečiame aplankyti.


* * * * *

4 klasių mokinių Dailės skyriaus ir KMDU dailės baigiamųjų darbų pristatymo šventė „APIE LAIMĘ“, 2019-06-06
Vasariškai šiltas birželio 6 d. vakaras ir ketvirtokų valso garsai į Gegužių progimnazijos aktų salę sukvietė gausų būrį tėvelių, senelių, mokytojų, mokyklos vadovų.  Ketvirtokai, pristatydami savo kūrybinius Dailės skyriuje ir kryptingo dailės ugdymo pamokose sukurtus darbus, visus šventės dalyvius ir svečius kvietė pamąstyti apie laimę. Pasak rašytojos Vitos Morkūnienės juk „įdomu kalbėtis su žmonėmis apie laimę. Didelę ir mažą. Akimirkos ir viso gyvenimo. Vieno žmogaus, dviejų žmonių, daugelio žmonių laimę”. Tokiais šiaulietės, žurnalistės ir rašytojos žodžiais ketvirtokai pasveikino visus, susirinkusius į gražią baigiamąją mokslo metų šventę “Apie laimę”. Šį kartą nepokštavo mokyklos  lėlių teatro „Pokštas“ vaikai. Jie apie laimę kalbėjosi su lape iš Evelinos Daciūtės ir Aušros Kiudulaitės knygos „Laimė yra Lapė“ (mokyt.: A.Marcinkienė). Švelnios, ketvirtokų atliekamos, fleitos melodijos (mokyt.: R.Janulienė)  ir vaikų mintys apie laimę gimti šiame krašte, turėti mamą ir tėtį, žaisti su draugais, maudytis ežere, apkabinti senelius ir džiaugtis pilnatvės akimirka, kvietė visus šventinio vakaro svečius mąstyti apie tai, kas kiekvienam iš mūsų yra laimė.  Savo mintimis apie laimę pasidalijo ir mokyklos direktorė S.Baranauskienė, ir pavaduotoja L.Lušienė, ir Šiaulių dailės mokyklos mokytojas P.Slonksnis. Šventei baigiantis trankus „Rokenrolas“ ir šokis „Vasarėlė“ (mokyt.: D.Virakienė) priminė, kad dabar ketvirtokams, gavusiems pradinio ugdymo baigimo pažymėjimus bei dailės skyriaus baigimo pažymėjimus, svarbu pasidžiaugti atostogomis ir, tarsi žemuoges ant smilgos, suverti dar vienos vaikystės vasaros įspūdžius.
Informaciją parengė pradinių klasių mokytojos A.Adomaitienė, V.Dulskienė, A. Marcinkienė, L.Norvilienė, Ž.Sinušienė


* * * * *

KVIEČIAME APLANKYTI KŪRYBINĘ TECHNOLOGIJŲ PARODĄ
Parodos autoriai – mūsų mokyklos 7c kl. mokiniai, savo mintis perkėlę ant kartono siūlų dygsniais ir spalvų potėpiais. Į kiekvieną darbą įdėta sauja nuoširdžiausių jausmų, glėbys  gerų nuotaikų ir pačių šviesiausių minčių. Savo darbus septintokai mielai skiria savo mylimiems artimiesiems.
Paroda veiks iki birželio 21 d., Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos, AIDO vaikų filiale (Aido g. 27).
2019-06-10
Technologijų mokytoja Jūratė Šlitė


* * * * *

2019 m. birželio 7 d. Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ alėjoje atidaryta Dailės skyriaus 1 kl. mokinių tapybos paroda „Žydėjimas“,  2 kl. mokinių tapybos paroda „Sparnuoti draugai“ ir 3 kl. mokinių tapybos paroda „Gyvūnų pasaulis“. Mokslo metų pabaigą Dailės skyriaus mokinukai pažymėjo Kūrybinių - baigiamųjų darbų parodų atidarymu. Parodas atidarė šokio studija „Karuselė“ (mokytoja D.Virakienė), jaunuosius dailininkus pasveikino progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė.  Darbeliai birželio mėnesį puoš progimnaziją, o vėliau iškeliaus į miesto erdves. Spalio mėnesį darbeliai sugrįš ir rudeninės parodos atidarymo metu jie bus iškilmingai įteikti autoriams.
Parodas organizavo Dailės skyriaus mokytojos: Lina Lušienė, Aušra Lučinskienė, Aušra Didžgalvienė, Jūratė Šlitė.


* * * * *

Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčiai 10 metų
Šiais metais Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia mini 10-ties metų jubiliejų. Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo konkurse: ketvirtokai kūrė maldas, o 3 kl. Dailės skyriaus mokiniai piešė pačią bažnyčią (mokytojos L.Lušienė, E.Ramoškienė). Gegužės 14-tą dieną bažnyčioje vyko darbų pristatymas. Klebonas Saulius Paliūnas apdovanojo šventėje dalyvavusius mokinius. Maldos ir piešinių paroda  papuoš bažnyčią ir parapijos namus.
Džiaugiamės visais dalyvavusiais ir linkime sėkmės kituose konkursuose.
Tikybos mokytoja Elvyra Ramoškienė
2019-05-14


* * * * *

2019 m. gegužės  7 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje, „Šaltinėlio“ filiale  (Gvazdikų takas 8) atidaryta Gegužių progimnazijos pradinių klasių mokinių paroda „Dosnieji mūsų žolynėliai“. Mažųjų meniniuose darbuose skirtinga technika pavaizduotos įvairiausios  vaistažolės, arbatiniai, puodeliai su kvepiančia arbata. Šia paroda baigiamas Gegužių progimnazijoje organizuotas projektas „Vaistažolių karalystė“, skirtas mūsų krašte augantiems žolynams, kurie yra neišsemiamas sveikatos šaltinis. 
Kviečiame apsilankyti bibliotekos žaislotekos skyriuje ir pasigrožėti gausiai eksponuojamais darbeliais.
Parodą organizavo   pradinių klasių mokytojos L. Varnavičienė, A. Kulnienė, K. Vaidilienė, L. Norvilienė


* * * * *

Modernumu kvėpuojantis technologijų menas.
Lenktyninių automobilių variklių gaubtai, sumanioji tvarsliava ir net dirbtinės kraujagyslės. Visus šiuos labai skirtingus gaminius vienija ne kas kitas, o tekstilė. Šiandien tekstilės ir konstrukcinių medžiagų technologijų pamokose mokiniai turėjo galimybę tapti dizaineriais ir sukurti autorinį tekstilės gaminį – kilimą, takelį, audinį.
7 kl. mokiniai, panaudodami gerai pažįstamą medžiagą – kartoną, kūrė netradicinį 3D vaizdo   konstrukcinės tekstilės projektą. Detalių komponavimas ir derinimas tarpusavyje, ornamentikos panaudojimo principai, erdvinis suvokimas, bei gebėjimas dirbti grupėse – buvo pagrindiniai tikslai įgyvendinant šią nelengvą užduotį.
8 kl. Mokiniai, panaudodami siūlus ir popierių, pasitelkdami visą savo išmonę, mintis ir kūrybines galias, kūrė netradicinę tekstilę. Šių sukurtų kilimų ir kilimėlių idėjos – drąsios ne tik formos, faktūros, linijos išraiška, bet ir spalvų derinimu. Kiekvienas mokinio darbas- tai individualus charakteris bei požiūris, ir gebėjimas kurti savaip.
2019-05-02 jungtinė technologijų paroda „TEKSTILĖ KITAIP“ eksponuojama Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos vaikų skyriuje, Aušros alėja 62. Paroda veiks iki gegužės 15 d.
Kviečiame aplankyti. Technologijų mokytojos: Vita Žabarauskaitė, Jūratė Šlitė, Jurgita Januškevičienė.


* * * * *

Projektas „Po kūrybos skraiste“
Šiaulių  Gegužių progimnazijoje 2019 m. balandžio - gegužės mėn. vyksta mokyklinis projektas ,,Po kūrybos skraiste“ 1-4 klasių mokiniams. Projektas  skirtas Motinos dienai paminėti. Balandžio mėnesio pradžioje pradinėse klasėse vyko gražaus skaitymo  valandėlės, per dailės pamokas vaikai piešė savo mamyčių portretus.  Balandžio mėnesio pabaigoje 1-2 klasėse vyko dailyraščio, o 3-4 eilėraščių, miniatiūrų, pasakojimų kūryba apie mamytes konkursai. Išrinkti gražiausi, kūrybiškiausi, įdomiausi darbai. Gegužės 3 dieną atidaryta mokinių kūrybinių darbelių paroda „Mama – gražiausias žodis“. Parodoje eksponuota 75 mokinių darbai. Atidarymo metu, pasidžiaugta mokinių kūrybiniais darbais, išklausyti mokinių gražiausi eilėraščiai ir pasakojimai. Visi parodos dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais. Mokytojoms parinkta  ir rekomenduota filmukų peržiūra apie mamas.
Projekto organizatorės pradinių klasių mokytojos I.Vinickienė, V. Pastorastienė
2019 05 03


* * * * *

Knygų  skirtukų paroda
Balandžio 23 d. visose šalies bibliotekose vyksta Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Bibliotekininkai kviečia savo bičiulius, lankytojus, skaitytojus  į renginius, naujų knygų pristatymus, konferencijas, diskusijas, filmų peržiūras, susitikimus su autoriais. Gegužių progimnazijos 1-4 kl. mokiniai  visus pakvietė į  Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Aido filialą. Ten atidaryta moksleivių paruošta  knygų skirtukų paroda ,,Knygoms  ir  knygelėms”.
Poreikis pasižymėti knygos puslapius atsirado kartu su knyga. Pradėjus spausdinti knygas, į jų nugarėles buvo įrišamos šilkinės juostelės. Ilgainiui juos imta gaminti naudojant ne tik audinį, bet ir popierių, kartoną, sidabrą, dramblio kaulą, plastmasę, odą ir kitas medžiagas. Moksleiviai gamindami savo skirtukus taip pat stengėsi  naudoti įvairias technikas ir metodus.
Kai vieną vakarą pasiimsite knygą, nepamirškite pasiruošti ir skirtuko skaitomai vietai pažymėti. Juk palikdamas skirtuką tarp puslapių tu tarsi kabini ant namų durų lentelę su užrašu „AŠ GRĮŠIU“.
Ši graži, spalvota ir prasminga paroda džiugins lankytojus nuo  balandžio 23d. iki gegužės 27d. Kviečiame apsilankyti.
Mokytojos V.Miltinienė ir L.Norvilienė


* * * * *

Jau dešimtus metus vykstančiame tarptautiniame projekte „Būk sveikas, pavasari!“, kurį organizuoja Šiaulių Gegužių progimnazijos pradinių klasių mokytoja Edita Montvilienė, dailės ir technologijų mokytoja Danutė Kulikauskienė, informacinių technologijų mokytoja Ieva Rafael, anglų kalbos mokytoja Jurgita Mickutė-Penikienė ir gimtosios kalbos mokytoja Inga Turovaitė, dalyvavo mokiniai iš dvidešimties Šiaulių ugdymo įstaigų, Šiaulių apskrities ir Lietuvos sostinės, šešių užsienio šalių (Ispanijos, Italijos, Bulgarijos, Graikijos, Slovėnijos, Izraelio).
Gamtos atbudimas, nuostabių akimirkų grožis suspinduliavo mokinių kūrybiniuose darbuose. Šilti žodžiai, nutapyti paveikslai, karpiniai, kompiuterine technika atlikti darbeliai, rankdarbiai, angliški akrostichai, haiku trieiliai skelbia – atėjo laikas atgimti iš naujo!
2019-04-30 vyko parodos ,,Būk sveikas, pavasari!” laureatų apdovanojimas progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“. Jų kūriniai papuošė  galeriją, ,,Meno sodo“, ,,Čiurlionio“ alėjas.Šventėje paukštelių čiulbėjimu, pavasario daina džiugino progimnazijos folkloro ansamblis „Gasužis“ (vadovė Rosita Kalinienė). Mokyklos direktorė Silvija Baranauskienė, tardama sveikinimo žodį, pasidžiaugė, kad net penkios progimnazijos metodinės grupės susibūrė kūrybines mokinių galias puoselėjančiai veiklai.                              


* * * * *

2019 m. balandžio 21 d. Pilaitės užeigoje atidaryta 5 ir 3 d kl.  mokinių erdviniai kūrybiniai darbai Velykų tematika. Spalvingi ir dekoratyvūs darbai: velykiniai kiaušiniai, verbos ir miniatiūros sukurti per technologijų pamokas. Parodą „Linksmosios Velykos“ paruošė Jurga Januškevičienė ir Vita Žabarauskaitė. Dėkojame Pilaitės savininkams už suteiktą galimybę mokiniams eksponuoti savo darbus. Paroda veiks iki balandžio 30 d.


* * * * *

FOTOPARODA „VANDENS FORMŲ ĮVAIROVĖ...“
2019 m. balandžio 18 d. Šiaulių m. savivaldybės Vaikų literatūros skyriuje atidaryta Gegužių progimnazijos etikos mokytojos Ilonos Zazienės fotoparoda „Vandens formų įvairovė...“. Vyko netradicinė etikos - anglų k. (mokyt. R. Kancerienė) pamoka, kurios metu buvo diskutuojama apie gamtos reiškinių grožį, ekologiją. Džiugu, kad mokiniai į klausimą „Kai būsit užaugę, turėsit savo šeimas, kas norėsite gyventi gamtoje, sodyboje?“ – rankas pakėlė beveik visi mokiniai...
„Gamta-vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas” (J.V. Getė)
Plačiau apie parodą: https://www.biblioteka.smsvb.lt/…/atidarant-paroda-netradi…/
Informaciją paruošė etikos mokytoja Ilona Zazienė


* * * * *

2019 balandžio 17 dieną Gegužių progimnazijos Meno sodo alėjoje atidaryta Šiaulių miesto kuriančių mokinių kūrybinių darbų paroda „Mažieji menininkai“ tema -„Pro rakto skylutę“
Šiais metais mokiniai stengėsi pažvelgti į save, supantį pasaulį, mėgiamas veiklas, artimuosius.
Piešinių konkurso laureatai buvo pakviesti dalyvauti edukaciniame užsiėmime, Velykinio paukštelio kūrime. Pavasariška nuotaika, velykiniais akcentais ir diplomais nešini mokiniai paveikslavosi prie savo darbų. Dėkojame visiems mokytojams, kurie ruošė mokinius, vaikams, kurie sukūrė kūrinius ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime.
Parodą – konkursą ir edukacinį užsiėmimą organizavo mokytojos Aušra Didžgalvienė ir Aušra Lučinskienė.


* * * * *

Piešinių paroda ,,Velykinis margutis“
Lietuvoje minima pavasario atėjimo šventė – Kristaus prisikėlimo diena, simbolizuojanti gamtos atbudimą. Mūsų senoliai tikėjo, kad dažyti kiaušiniai, vadinami margučiais – simbolizuoja gamtos prisikėlimą, gyvybės atsiradimą. Pradinių klasių  mokinukus skatinama domėtis su šios šventės tradicijomis ir papročiais, kurti autentišką velykinio margučio atributiką, susipažinti su lietuviškų raštų ornamentais, jų simbolika ir dailės raiškos priemonėmis perteikti margučių savitumą, jų raštų įvairovę.
Balandžio 17 dieną Šiaulių Gegužių progimnazijoje ,,Šviesos“ alėjoje, VŠĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje, miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) buvo atidaryta Šiaulių miesto 1-4 klasių mokinių piešinių paroda ,,Velykinis margutis“. Parodoje eksponuojami Šiaulių miesto ,,Juventos“, Dainų, Vinco Kudirkos, ,,Sandoros“, Ragainės, Gegužių progimnazijų mokinių darbai.
Džiaugiamės ir dėkojame mokytojoms, mokiniams už unikalius, savitus, spalvingus piešinius.
Piešinių parodą organizavo Šiaulių Gegužių progimnazijos pradinių klasių mokytojos Virginija Pastorastienė, Ingrida Strelkauskienė, Diana Urbonienė.
2019-04-18


* * * * *

2019-04-15 Šiaulių Gegužių progimnazijos erdvėse atidarytos trys parodos: M.K.Čiurlionio alėjoje atidaryta  progimnazijos dailės mokytojos Vitos Žabarauskaitės darbų paroda, skirta atminti legendinį Šiaulių dailininką Gerardą Bagdonavičių; Mažojoje dailės galerijoje – 8 klasės mokinio Leono Šėferio kūrybinių darbų paroda „Mobilis“; dailės galerijoje „Erdvė“ pristatyta šalies mokytojų kūrybos paroda „Kūryba – tai sparnai“, kurioje savo darbus pristato 39 kuriantys įvairių dalykų mokytojai. plačiau...


* * * * *

Kviečiame į Šiaulių dailės mokyklos IV kurso mokinių baigiamųjų darbų parodą (mokytojas A. Šalkauskas) progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“. Paroda vyks iki balandžio 19 d.


* * * * *

Kviečiame į Šiaulių rajono Kuršėnų meno mokyklos dailės specialybės mokinių kūrybinių darbų parodą progimnazijos „Meno sodo“ alėjoje. Paroda vyks iki 2019-04-17


* * * * *

2019 m. balandžio mėn.  Šiaulių Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas) eksponuojama Šiaulių miesto 7 klasės mokinių dailės olimpiados darbų paroda „LIETUVIŲ KALENDORINĖS ŠVENTĖS“. Parodoje eksponuojama 20 mokinių darbų iš 12 miesto mokyklų. Mokinius olimpiadai ruošė 13 dailės mokytojų.
Parodą organizavo progimnazijos dailės mokytojai
L. Lušienė, J.Šlitė, D.Kulikauskienė, I.Oss


* * * * *

2019-04-05 Šiaulių Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas) eksponuojama 8 c kl. mokinių tapybos darbų paroda „Skandinavų Runos“ (dailės mokytoja V.Žabarauskaitė).


* * * * *

2019-03-28 Šiaulių dailės mokykloje atidaryta 4 klasės Dailės skyriaus mokinių baigiamųjų metų darbų „Mano pasaulis“ paroda. Dailės mokytojos Aušra Lučinskienė,  Lina Lušienė.


* * * * *

GEGUŽIŲ PROGIMNAZIJOJE – MOKINIŲ KONFERENCIJA „DOSNIEJI MŪSŲ ŽOLYNĖLIAI“
Kovo 28 d. Gegužių progimnazijoje įvyko projekto „Vaistažolių karalystė“ veiklą apibendrinanti Šiaulių miesto pradinių klasių mokinių ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ugdytinių pažintinė – praktinė konferencija „Dosnieji mūsų žolynėliai“.
Konferencijos dalyvius sveikino jaunučių choras „Strazdanėlės” (vadovė Raimonda Janulienė), smagų šokį „Tili tili dūda“ sutrepsėjo šokių kolektyvas „Juostinas“ (vadovė Edita Montvilienė). Į konferenciją susirinkusius svečius pasveikino mokyklos direktorė Silvija Baranauskienė. Ji pabrėžė, kad vaikai ruošdamiesi konferencijai susidraugavo su žolynėliais visam gyvenimui ir mokės juos ne tik atpažinti, bet ir naudoti. Direktorė pasidžiaugė jau penktus metus organizuojama konferencija (jau tradicine tapusia) bei pristatė konferencijos organizatores mokytojas Laimą Varnavičienę, Aušrą Kulnienę, Kristiną Vaidilienę, Ligitą Norvilienę, kurios vadovavo į keturias gausias grupes suskirstytiems dalyviams. Pranešimus apie vaistažoles skaitė 81 ugdytinis. Juos  dalyvauti paskatino 31 pedagogas iš įvairių miesto mokyklų, priešmokyklinio ugdymo grupių.  Dalyviai ne tik skanavo įvairių arbatų, bet ir išklausė pačių įvairiausių pranešimų, vaidino ir dainavo apie žinomas ir augančias Lietuvoje vaistažoles. Konferencijos metu įgytos žinios išplėtė supratimą apie supančią aplinką, suteikė žinių ir praktinės veiklos įgūdžių apie vaistažolėse esančią vitaminų ir mineralinių medžiagų gausą bei jų naudą sveikatai. Pedagogai išreiškė norą apsilankyti panašioje konferencijoje kitąmet.
Konferencijos metu buvo atidaryta paroda „Dosnieji mūsų žolynėliai“. Piešiniuose – įvairūs arbatiniai, puodeliai, žolynai, kurie „kviečia“ paskanauti kvapnia arbata. Svečiai aktyviai dalyvavo parodos atidaryme, spręsdami kryžiažodį. Paroda taip pat bus eksponuojama Šiaulių Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas). Tikimės, kad sveikatą puoselėjanti projektinė veikla tęsis ir kitais mokslo metais.
Informaciją pateikė pradinio ugdymo mokytojos Laima Varnavičienė, Aušra Kulnienė, Kristina Vaidilienė, Ligita Norvilienė.
2019-03-29


* * * * *

Kovo 25 d. 16 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje atidaryta 8–12 klasių Lietuvos mokinių 25-osios dailės olimpiados antrojo (miesto) etapo kūrybinių darbų paroda  ,,Mano Lietuva: minime Pasaulio lietuvių metus“. Parodoje eksponuojami 26 mokinių iš 14 miesto mokyklų darbai. Mokinius olimpiadai paruošė 16 dailės mokytojų.
Parodą organizavo progimnazijos dailės mokytojai:
L. Lušienė, I.Oss, J.Januškevičienė, J.Šlitė, A.Lučinskienė
Nuotraukos  I. Slonksnytės.


* * * * *

ŠIAULIŲ MIESTO IR APSKRITIES MOKINIŲ, MOKYTOJŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ IŠ ĮVAIRIŲ ATLIEKŲ KONKURSAS – PARODA „LAUMŽIRGIS – ARKLIUKAS VĖJO“ GEGUŽIŲ PROGIMNAZIJOJE
Kovo 20 d. minima Pasaulinė Žemės diena, vadinamasis astronominis pavasaris: dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. 1992 m. Žemės diena oficialiai įteisinta ir Lietuvoje.
Tai dienos, kai daug kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus, pagalvojama, kaip galėtume išspręsti Žemės ir vandens netausojimo  problemas, raginama priimti palankius aplinkai sprendimus. Pasaulinė Žemės diena mus ragina ir įpareigoja ne žodžiais, o konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi kiekvieną dieną. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, mokykloje.
Šių metų Pasaulinės Žemės dienos tema – nykstančių gyvūnų, augalų ir kitų rūšių saugojimas. Šiuo metu į Lietuvos raudonąją knygą įtrauktos net 253 gyvūnų rūšys.
Atkreipdami dėmesį į šias problemas organizavome jau tradiciniu tapusi devintąjį Šiaulių miesto ir apskrities mokinių konkursą - parodą „Laumžirgis - arkliukas vėjo“.
Sulaukėme originalių darbų iš  Medelyno, Vinco Kudirkos, „Romuvos“, Rėkyvos, Gegužių progimnazijų, Simono Daukanto gimnazijos, Meškuičių gimnazijos, Šiaulių r. Naisių mokyklos, Kuršėnų Pavenčių mokyklos - daugiafunkcio centro, Kuršėnų kūrybos namų. Viso parodoje dalyvavo  70 - ies  mokinių darbai ir  20  juos ruošę mokytojai.
Parodos dalyviams ir svečiams sveikinimo žodžius, skirtus Pasaulinės Žemės dienai, pasakė mokyklos direktorė Silvija Baranauskienė. Parodos atidaryme dainavo Gegužių progimnazijos 4c kl. mokinių valinio ansamblis „Strazdanėlės“ (mokytoja R. Janulienė), sutartinę atliko folklorinio ansamblio „Gasužis“ giedotojos (vadovė Rosita Kalinienė).
Mokiniai už kūrybiškus darbus buvo apdovanoti padėkomis. Parodą – konkursą organizavo dailės ir technologijų mokytoja metodininkė Dana Kulikauskienė, biologijos mokytoja metodininkė Dalia Urbonavičienė, parodos kuratorė -  direktoriaus pav. ugdymui Lina Lušienė.
Mokytojos Dana Kulikauskienė, Dalia Urbonavičienė


* * * * *

Kovo 10-oji – 40-ties paukščių diena. 40 paukščių diena vadinama todėl, kad apytikriai tiek paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį sugrįžta į gimtinę. Senoliai tikėjo, kad jei šią dieną pašąla, šalnos laikysis dar 40 parų.
Kovo 15 dieną Šiaulių Gegužių progimnazijos informaciniame centre ir miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) buvo atidaryta Šiaulių miesto ir apskrities pradinių klasių mokinių paroda „Paukščiai parskrido, visas svietas sukilo“. Parodoje eksponuojami Šiaulių rajono Šilėnų mokyklos, Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos, Kuršėnų mokyklos – daugiafunkcinio centro, Šiaulių miesto „Romuvos“, Jovaro, Gytarių, Salduvės, Gegužių progimnazijų 1-4 klasių mokinių darbai. Paroda organizuota siekiant ugdyti meilę gamtai, pastebėti jos pokyčius, kad mokiniai kuo daugiau sužinotų apie į Lietuvą šiuo metu parskrendančius net 40 rūšių paukščių.
Džiaugiamės, kad pasitelkdami įvairias dailės raiškos technikas, naudodami lietuviškų raštų ornamentus, vaikai savitai atskleidė parskridusius paukščius, parodė jų išskirtinumą.   
Piešinių parodą organizavo  Šiaulių Gegužių progimnazijos pradinių klasių mokytojos Nijolė Gabrielaitienė, Aušra Adomaitienė, Rosita Kalinienė.
2019-03-19


* * * * *

2019-03-20 savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) buvo atidaryta Gegužių progimnazijos 6 kl. mokinių paroda „Vėtrungės“, mokytoja V.Žabarauskaitė.


* * * * *

Lietuva ieškojo būdų ir dėjo atkaklias pastangas veržiantis į nepriklausomybę. Ją turime, džiaugiamės!  Kuo stipriau vieni kitus mylėsime, Lietuva bus gražesnė, o mes joje augsime laimingesni.
2019 metų kovo mėnesį Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos, Aido filiale, parodoje ,,Lietuva mūsų širdyse", skirtoje  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, puikuojasi Šiaulių Gegužių progimnazijos mokinukų (mokytojų A.Didžgalvienės, I.Vinickienės ir V.Žabarauskaitės ugdytinių)  kūriniai. Parodą organizavo pradinių klasių mokytoja E.Montvilienė ir specialioji pedagogė A.Vinickienė.


* * * * *

FOTOGRAFIJŲ PARODA „AŠ – LIETUVOSPILIETIS“
Šiaulių Gegužių progimnazijos pradinio ugdymo mokytojos kovo 1 d. miesto viešosios bibliotekos filiale (Gvazdikų takas 8) atidarė šalies priešmokyklinio ugdymo ir 1-4 klasių mokinių fotografijų parodą „Aš – Lietuvos pilietis“. Parodoje eksponuojamos  42 lopšelių-darželių ir pradinių klasių mokinių nuotraukos iš Vilniaus, Kauno, Mažeikių, Radviliškio miestų ir rajonų. Daugiausiai fotografijų sulaukta iš Šiaulių miesto ugdymo įstaigų. Nuotraukose matome akimirkas, kaip vaikai šeimose ir mokyklose pažymi ir švenčia Lietuvai svarbias datas.
Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji – dvi reikšmingos datos mūsų Lietuvai.
Mums, suaugusiems, tai Lietuvos valstybės ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo datos. O vaikams – tai mylimos šalies gimtadienis – mūsų Laisvės šventė.
Laisvę vaikai supranta skirtingai:
Justina rašo: „... man Laisvė - tai džiaugsmas, kad galiu keliauti, pažinti, pamatyti, reikšti mintis gimtąja kalba.“
Mildos žodžiais Laisvė - „... tai  galimybė rinktis, klausyti savo širdies. Dėl Lietuvos laisvės esame dėkingi savo protėviams, kurie daug kentėjo.“
Ieva sako, kad jai Laisvė „... kai su šeima gali keliauti į svečias šalis ir vėl grįžti savo gražiąją Lietuvėlę“.
Dėkojame vaikų tėveliams už įspūdingas ir originalias nuotraukas. Džiaugiamės ir dėkojame Šiaulių miesto viešosios bibliotekos filialo (Gvazdikų takas 8) darbuotojoms už galimybę eksponuoti fotografijas.

Parodos organizatorės:
Alina Marcinkienė, Nijolė Gabrielaitienė ir Žiedūna Sinušienė


* * * * *

„PARŠELIO METAI“ – 5 kl. mokinių technologijų darbų paroda Meškių svečių namuose, pagrindinėje menėje. Vasario mėnesį, kol dar tęsiasi kinų Naujųjų metų pradžia, kilo idėja technologijų  pamokų metu darbus, sukurtus iš  antrinių žaliavų, išeksponuoti visiškai netradicinėje aplinkoje. Įstaigos šeimininkai mus maloniai priėmė, o raudonų plytų siena, suteikė ekspozicijai šilumos, kameriškumo ir jaukumo.
Ekspoziciją paruošė technologijų ir dailės mokytojos Jurgita  Januškevičienė ir Vita  Žabarauskaitė.


* * * * *

2019 m. vasario mėn. Šiaulių r. Šakynos mokykloje buvo eksponuojama Šiaulių Gegužių progimnazijos 8 b, c kl. mokinių darbų paroda „Tekstilė kitaip“.  Mokytojų: Vitos Žabarauskaitės ir Jurgitos Januškevičienės mokinių „nuausti‘‘ kilimai iš popieriaus sudomino visą Šakynos mokyklos bendruomenę. Mokiniai susipažino su netradicinėmis technikomis bei pabandė „austi“ ir patys.


* * * * *

ŠIAULIŲ MIESTO BENDROJO UGDYMO MOKYKLŲ 1-8KL. SKIRTINGŲ GEBĖJIMŲ MOKINIŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA – KONKURSAS „PIEŠIU LIETUVĄ“
Parodos – konkurso „Piešiu Lietuvą“ atidarymas įvyko Šiaulių P. Višinskio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje 2019 m. vasario 13 d. 14val.Ši paroda – konkursas yra skirta meilės savo gimtinei įprasminimui. Pasididžiavimo  ir grožėjimosi savo šalimi niekada nėra per daug. Žvelgiant į pasaulio rutulį, mūsų šalies reikia gerai paieškoti, ji tokia maža, tačiau kiek gražių vietų joje...
Į parodą atkeliavo 42 mokinių piešiniai iš 10 skirtingų Šiaulių miesto mokyklų (Medelyno, „Juventos“, Rėkyvos, „Sandoros“, Dainų, Salduvės, V.Kudirkos, Gegužių progimnazijų, Logopedinės mokyklos bei sporto gimnazijos).
Paroda – konkursas „Piešiu Lietuvą“ bibliotekoje vyks iki šių metų kovo 1d.
Ačiū parodos koordinatorėms: Gegužių progimnazijos direktoriaus pavaduotojai ugdymui, dailės mokytojai Linai Lušienei ir P. Višinskio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėjai Ingai Liekmanienei.
Parodos – konkurso organizatorės – specialioji pedagogė Aistė Vedeckienė, specialioji pedagogė – logopedė Neringa Petrauskienė, logopedė Agnė Načienė


* * * * *

2019 m. vasario 7 d. Gegužių progimnazijoje atidarytos dvi dailės mokytojų parodos. Dailės galerijoje „Erdvė“ – Vitos Žabarauskaitės tapybos paroda „Nušvitimas“ bei Mažojoje dailės galerijoje  - Ilmaro Oss tapybos paroda „Apie...“ Dailininkus sveikino progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė, jaunučių choras „Strazdanėlės“ (muzikos vadovė Raimonda Janulienė), kolegos ir mokiniai.


* * * * *

2019 m. sausio 23 d. miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) buvo atidaryta dailės skyriaus 1-4 kl. mokinių paroda ,,Kiauliukas 2019“. Mokinių darbuose kiauliukas žaidžia, kviečia visus paskanauti arbatos, keliauja miesto gatvėmis, draugauja su drugeliais...
Piešinių parodą organizavo dailės mokytojos L. Lušienė, A. Didžgalvienė, Jūratė Šlitė, Aušra Lučinskienė.


* * * * *

2019-01-30 Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko Šiaulių miesto ir rajono 5-8 klasių mokinių kompiuterinių piešinių konkurso „Žiema žiemužė“ baigiamasis renginys. Konkursą organizavo Šiaulių Gegužių progimnazijos informacinių technologijų mokytojos I.Rafael, R.Balčiūnienė. Konkursams darbus pateikė  11 Šiaulių miesto ir rajono mokyklų: „Rasos“, Dainų, Rėkyvos, Salduvės, Gegužių progimnazijų, Bubių, Pakapės mokyklų, Gruzdžių gimnazijos ir Gruzdžių vaikų socializacijos centro, „Santarvės“ gimnazijos, Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokiniai. Mokyklos stende eksponuojami konkursų dalyvių darbai.
Sveikiname konkurso „Žiema žiemužė“ nugalėtojus:
Marija Mickevičiūtė, 5b kl., Šiaulių Gegužių progimnazija;
Osvaldas Norkus, 5 kl., Šiaulių „Santarvės“ gimnazija;
Kęsmina Uznytė, 6kl., Šiaulių r. Bubių mokykla;
Adomas Cibulskis, 6 kl., Šiaulių Dainų progimnazija;
Meda Nainytė, 6d kl., Šiaulių Gegužių progimnazija;
Viltė Buožytė, 6 kl., Šiaulių r. Gruzdžių gimnazija;
Egita Grigoriutė, 6 kl., Šiaulių Salduvės progimnazija;
Arnas Žymantas, 7 kl.,  Šiaulių „Rasos“ progimnazija;
Arnas Lukošius, 7c kl., Šiaulių Gegužių progimnazija;
Dovydas Tverijonas, 7c kl., Šiaulių Gegužių progimnazija;
Aušrinė Lešinskytė, 7 kl.,  Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija;
Arnoldas Skrėbalius, 6 kl., Šiaulių r. Gruzdžių vaikų socializacijos centras;
Ignė Jaškūnaitė, 7 kl.,  Šiaulių Rėkyvos progimnazija;
Ramunė Hvajon Vaicekauskaitė, 7 kl. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija.
Dėkojame mokytojams už mokinių paruošimą. Kviečiame  aktyviai dalyvauti ir kitais mokslo metais šiame kompiuterinių piešinių  konkurse.
Informaciją pateikė IT mokytojos I.Rafael ir R.Balčiūnienė


* * * * *

2019-01-16 Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko Šiaulių miesto ir rajono 5-8 klasių mokinių informacinių technologijų kūrybinio konkurso „Laiškas Kalėdų seneliui“ baigiamasis renginys. Konkursą organizavo Šiaulių Gegužių progimnazijos informacinių technologijų mokytojos I.Rafael, R.Balčiūnienė. Konkursams darbus pateikė 6 Šiaulių miesto ir rajono mokyklos: „Rasos“, Dainų, Ragainės, „Juventos“, Gegužių progimnazijų, Naisių mokyklos mokiniai. Progimnazijos Kūrybos alėjoje eksponuojami konkursų dalyvių darbai.

Sveikiname nugalėtojus:
Konkurso „Laiškas Kalėdų seneliui“ laureatai:
Ragainės progimnazijos mokinė Patricija Ž., 5a kl.
„Juventos“ progimnazijos mokinė Kamilė S., 5b kl.
„Rasos“ progimnazijos mokinys Arnas Ž., 7 kl.
Dainų progimnazijos  mokiniai Saulė S., 8a kl., Reda Š. 6a kl.
Naisių mokyklos mokinės  Kamilė P. ir Erika R., 8 kl.

Konkurso „Laiškas Kalėdų seneliui“ laureatai (Šiaulių Gegužių progimnazija) (mokinius ruošė I.Rafael, R.Balčiūnienė, R.Zalogienė):
Eimantas S., 6a kl., Eva Š., 6a kl., Eva J., 6a kl., Tautvydas K., 6b kl., Ugnė L., 6b kl., Arvilė Š., 6c kl., Agnietė B., 6d kl., Akvilė P., 7a kl., Greta J., 7b kl., Aistė R., 7b kl., Adrija De, 7c kl., Ugnė P., 7c kl., Dovydas T., 7c kl.

Dėkojame mokytojams už mokinių paruošimą. Kviečiame  aktyviai dalyvauti ir kitais mokslo metais šiame informacinių technologijų konkurse.
Informaciją pateikė IT mokytojos I.Rafael ir R.Balčiūnienė


* * * * *

Sveikiname dailės ir technologijų mokytojas Jūratę Šlitę ir Jurgitą Januškevičienę autorinių dailės darbų parodų atidarymo proga!
2019 m. sausio 16 d. progimnazijos Dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta dailės ir technologijų mokytojos Jurgitos Januškevičienės rankdarbių parodą „Laimės lėlytės“ ir Mažojoje dailės galerijoje atidaryta dailės ir technologijų mokytojos Jūratės Šlitės kūrybos parodą „Minčių takais...“. Šia proga mokytojas daina pasveikino 8 b kl. mokinė Simona M. (muzikos mokytoja R.Janulienė), sveikinimo žodžius tarė progimnazijos direktorė S. Baranauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Lušienė, mokinių savivaldos atstovė Rugilė S.,  kolegų vardu pasveikino dailės ir technologijų mokytojas I.Oss.
Fotografijos D.Kulikauskienės


* * * * *

2019 m. sausio mėn. Šiaulių Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas) eksponuojama 8c, 7c kl. mokinių darbų paroda „Jubiliatai lietuvių literatūroje“, dailės mokytoja Vita Žabarauskaitė.


* * * * *

2019-01-11 Šiaulių Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Dailės skyriaus 3-4 kl. mokinių kūrybinių darbų paroda „Mes iš spalvų“. Dalyvius ir svečius pasveikino progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė, šokių kolektyvas „Karuselė“ (mokytoja D.Virakienė). Padėkos ir sveikinimo žodžius tarė dailės mokytojai: L.Lušienė, A.Lučinskienė, J.Šlitė ir I.Oss bei Dailės skyriaus mokinukai.
Kviečiame aplankyti.


* * * * *

Štai ir atėjo taip ilgai laukta žiemužė, pramogų, švenčių, linksmybių maišu nešina…  Ta proga  Gegužių  progimnazijos  1d, 2d, 4d  klasių mokiniai  Šiaulių miesto  viešosios bibliotekos ,,Aido” filiale  vaikų  literatūros  skyriuje surengė savo darbelių parodą  ,,Žiemos pėdutės”. Savo darbeliuose vaikai atskleidžia žiemos grožį, vaizduoja stebuklingas žiemos akimirkas, savo svajones.   Mokinių piešinių paroda veikia nuo gruodžio 21 d. iki sausio 31d. Parodą surengti mokiniams  padėjo jų mokytojos  V.Miltinienė, A.Kulnienė, L.Norvilienė.
Informaciją parengė V.Miltinienė


* * * * *

Gruodis...  Kalėdinės žinutės, nuo ryto iki vakaro, nuo vakaro iki ryto – sklando ore... pagauk, atspėk, svajok, dovanok, skaityk, lauk.
Patys nuoširdžiausi linkėjimai visiems nuo Gegužių progimnazijos Dailės skyriaus 1-4 kl.vaikų.
Paroda „KALĖDINĖ ŽINUTĖ“ (dailės mokytojai: A.Lučinskienė, J.Šlitė, L.Lušienė, A.Didžgalvienė) vyksta Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos Lieporių filiale, Tilžės g. 36. Maloniai kviečiame.
2018-12-17


* * * * *

2018 m. gruodžio 12 d. Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta respublikinė mokinių kūrybinių darbų paroda-konkursas „Kalėdinė miniatiūra ir ne tik...“ , skirta šviesiausio ir gražiausio metų laiko – šv. Kalėdų laukimo įprasminimui. Daugiau nei 450 mokinių kūrybinių darbų tema ,, Kalėdinė žinutė“ atkeliavo iš Vilniaus, Biržų, Rokiškio, Gargždų, Šiaulių, Radviliškio, Kuršėnų, Meškuičių, Bubių, Šilėnų, Ginkūnų ugdymo įstaigų. Parodą-konkursą atidarė šokio kolektyvas „Karuselė“ (vadovė Daiva Virakienė), visus susirinkusius pasveikino progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė, pavaduotoja ugdymui Lina Lušienė. 
Sveikiname laureatus ir dėkojame visiems dalyviams ir jų vadovams už širdies šilumą įdėtą ruošiantis konkursui.
Organizatorės Aušra Lučinskienė ir Jūratė Šlitė.​


* * * * *

RESPUBLIKINĖ 1-4 KL. MOKINIŲ IR PRIEŠMOKYKLINIŲ GRUPIŲ VAIKŲ ERDVINIŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA  „EGLUTĖ KITAIP...“
Gruodžio 11 dieną Gegužių progimnazijoje sužibo respublikinė 1-4 kl. mokinių ir priešmokyklinių grupių vaikų erdvinių kūrybinių darbų paroda „Eglutė kitaip...“ Mokinius pakvietėme kurti kalėdines eglutes  ne šiaip sau.  Eglutė  simbolizuoja amžiną gyvenimą, o jos  šilumą sukuria rankų darbas.
Į parodą atkeliavo net 100 eglučių, pagamintų iš antrinių žaliavų, siūlų, metalo, medžio, kartono.  Mokiniams pagelbėjo 39 mokytojos iš Kauno, Aukštadvario, Pasvalio, Šiaulių miesto Romuvos, Ragainės, Gegužių progimnazijų, lopšelių darželių „Kūlverstukas“, „Dainelė“, „Gintarėlis“, „Sigutė“.
Labai norim pasidžiaugti tėvelių geranoriškumu, idėjų gausa  ir bendradarbiavimu.
Ačiū Jums. Ramaus Kalėdų laukimo.
Parodos organizatorės  –  pradinių klasių mokytojos Rozita Jackienė ir Indra Vinickienė.
2018-12-11


* * * * *

Kasmet mokomės mintis, jausmus, svajones įprasminti įvairiomis dailės priemonėmis, žadiname vaikų vaizduotę. Kaip mums tai pavyksta – kviečiame  pasižiūrėti.
2018 m. gruodžio 6 d. progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Dailės skyriaus 1-2 klasių mokinių kūrybinių darbų paroda „Labas“.
Parodą organizavo Dailės skyriaus mokytojos: A.Lučinskienė, L.Lušienė, A.Didžgalvienė, J.Šlitė


* * * * *

Žiemą pasitinkame paroda „ŽVAIGŽDYNAS“ (2018m., gruodis)
Kasdieninėje kalboje žvaigždėmis vadinami visi dangaus kūnai, kurie plika akimi matomi danguje kaip taškeliai. Su žiema į mūsų kasdienybę atėjo ir ankstyvi vakarai ir naktys, kuriose dangus pasipuošia spindinčiais žvaigždynais. Šiandien technologijų pamokose žvaigždių atradėjais-tyrinėtojais- kūrėjais- dizaineriais tapo 7a ir 7c kl. mokiniai. Mokinių kūrybinės mintys ir nuotaikos kuriant savą žvaigždę nugulė dekoruotomis dygsnių linijomis ir spalvomis. Kiekvienas darbas-  kiekvieno mokinio asmeninis individualus kūrybinis sprendimas- nuo žvaigždės pavadinimo iki jos   technologinio išpildymo.
Paroda eksponuojama Šiaulių r. Meškuičių kultūros centre.
Mokytoja Jūratė Šlitė
2018-12-03


* * * * *

Lapkričio mėnesį kviečiame visus pasidžiaugti fotografijų paroda „Sporto akimirkos“.  Fotografijų parodą Mažojoje dailės galerijoje organizavo kūno kultūros metodinė grupė: G. Steponavičienė, K. Ignotas, A. Kačerauskas.
2018-11-12


* * * * *

2018 metų spalio mėnesį buvo organizuota pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų paroda ,,Sportuoju aš ir mano šeima". Mažieji progimnazijos mokinukai savo piešinukuose pavaizdavo save ir savo šeimos narius aktyviai leidžiančius laiką gamtoje, sporto salėse, kieme. Vaikai kūrybiškai išreiškė sporto naudą sveikatai, bendravimui, puikiai nuotaikai.
Parodos organizatorės E.Montvilienė, A.Labanauskienė, G.Steponavičienė


* * * * *

Spalio mėnesį Šiaulių Gegužių progimnazijos mokytojos E.Montvilienė, A.Didžgalvienė, I.Vinickienė ir R.Jackienė su savo ugdytiniais pakvietė Šiaulių miesto viešosios bibliotekos ,,Aido" filialo lankytojus  pasigrožėti išeinančiu rudeniu kūrybinių darbų parodoje ,,Rudenėlio margas takas“. Dailės skyriaus antrokų,  2c klasės, trečiokėlių darbuose čežėjo įvairiaspalviai lapai atgiję paukščiais, drugeliais, gėlėmis, svyravo rudeninio vėjo blaškomos medžių šakos. Pradinukai spalviniais potėpiais pateikė rudens grožį ir savo šviesias mintis.
2018-11-05


* * * * *

Spalio 4 d. - pasaulinė gyvūnų diena. Suvokdami, kad labai svarbu rūpintis savo mažaisiais draugais, Gegužių progimnazijos pradinukai išreiškė meilę savo augintiniams juos piešdami. Mokytojos Edita Montvilienė, Aušra Didžgalvienė ir Indra Vinickienė organizavo parodą ,,Laimingas augintinis" Šiaulių miesto viešosios bibliotekos „Aido“ filiale.


* * * * *

Šiaulių Gegužių progimnazijoje spalio-lapkričio mėnesiais vykdomas tęstinis projektas „Rudens taku“.
Ir šiais mokslo metais projekto organizatorės pakvietė pačius mažiausius mokyklos mokinukus – pirmokėlius, antrokėlius ir jų tėvelius fotografuoti ir atnešti nuotraukas parodai „Jo didenybė - OBUOLYS“.
Kokių tik obuolių nebūna?! Parodoje puikuojasi raudonšoniai, saldūs ir rūgštūs, mažiukai ir patys didžiausi obuoliai. Vieni dar kabo ant medžių šakų, kiti pabirę rudeninėje pievoje... Dar kiti jau maišuose ir ratukuose... Ateikite visi į pradinukų korpuso Vydūno alėją ir išsirinkite savo obuolį iš 76 nuotraukų.
Spalio 24 dieną įvyko parodos atidarymas. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Lušienė pasidžiaugė, kad obuolius galima ne tik piešti, bet ir fotografuoti. Parodos organizatorės mokytojos Nijolė Gabrielaitienė, Alina Marcinkienė ir Žiedūna Sinušienė suskaičiavo, kad net 44 mokyklos pirmokai ir antrokai su savo tėveliais padovanojo mokyklai tokią obuoliais kvepiančią parodą.
2018-10-24
Alina Marcinkienė


* * * * *

Paroda „Daržovių susirinkimas“
Ruduo –  turtingas metų laikas, kai gamta nudažo žemės paklotą įvairiausiomis spalvomis, kai mūsų sodai  dovanoja vaisius ir daržoves.Spalio 15 – 25 dienomis progimnazijoje vyko rudens gėrybių paroda „Daržovių susirinkimas“. Pirmokai ir antrokai kartu su tėveliais kūrė darbelius iš daržovių, vaisių, medžio lapų, stebino savo išradingumu, kūrybiškumu, meniškumu. Daržovės pavirto avelėmis, delfinais, pingvinu, ežiuku, pelėda, lėktuvu. Čia galėjai sutikti pasakų ir filmukų veikėjus. Stebino ir neįprastas moliūgas pavirtęs beveik dviejų metrų gyvate.
Dėkojame mokiniams ir jų tėveliams už darbelius, kurie džiugino mūsų bendruomenę.
Parengė pradinių klasių mokytoja Nijolė Gabrielaitienė


* * * * *

2018 m. spalio 5 d. progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ tradiciškai atidaryta Gegužių progimnazijos bendruomenės fotografijų paroda „O kas šalia manęs?“. Parodos organizatorė dailė ir technologijų mokytoja Dana Kulikauskienė.


* * * * *

2018 m. spalio 4 d. „Laiptų galerijoje“ buvo atidaryta 13 kasmetinė dailės mokytojų kūrybos paroda, tema „Natiurmortas“.  Šioje parodoje dalyvavo 23 Šiaulių miesto ir regiono dailės mokytojai, tarp jų ir Gegužių progimnazijos dailės mokytojai: Vita Žabarauskaitė ir Ilmaras Oss. Foto: Darius Ančerevičius


* * * * *

2018 m. rugsėjo 20 d. Šiaulių m. savivaldybės viešosios bibliotekos  Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) atidaryta Gegužių progimnazijos 8c klasės mokinių (dailės mokytoja Vita Žabarauskaitė) mokinių kūrybinių darbų paroda „Popiežiui“. Kviečiame aplankyti.

 
* * * * *

2018 m. rugsėjo 3 d.  Šiaulių Gegužių progimnazijos Mažojoje dailės galerijoje atidaryta autorinė Vitos Žabarauskaitės tapybos paroda „Lopinėlis dangaus“. Kviečiame aplankyti.

 
* * * * *

2018 m. rugsėjo 10 d. Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos galerijoje atidaryta Gegužių progimnazijos Dailės skyriaus 1-2 kl. mokinių kūrybinių baigiamųjų darbų paroda „Žydėjimas“ ir „Sparnuoti draugai“ kviečiame aplankyti. Parodą organizavo mokytojos: Lina Lušienė, Aušra Dilnikaitė, Aušra Didžgalvienė.

 
* * * * *

ŠIAULIAI ATEITIES SPALVOMIS
2018 m. rugsėjo 7 d. Lieporių parko Signatarų alėjoje vyko Šiaulių Gegužių progimnazijos mokinių pleneras „Šiauliai ateities spalvomis“, skirtas Šiaulių miesto gimtadieniui paminėti. Plenere dalyvavo daugiau nei 100 penktokų ir aštuntokų. Mokiniai ir mokytojai džiaugėsi galimybe ne tik tapyti iš natūros, tikroviškai pavaizduojant matomus vaizdus, natūralias gamtos spalvas, bet ir perteikti savo svajas idėjas, koks turėtų būti Lieporių parkas ateityje.
Po plenero mokiniai ir jų mokytojai sugrįžo į mokyklą, kur draugiškai visi kartu išeksponavo plenero darbus ir surengė parodos „Šiauliai ateities spalvomis“ atidarymą.
Lina Lušienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
2018-09-07

 
* * * * *

2018 m. liepos 13 d. Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) atidaryta Lietuvos dailininkų sąjungos narės, Gegužių progimnazijos dailės mokytojos Vitos Žabarauskaitės tapybos darbų paroda „Vasaros ritmai“.  Parodą kviečiame aplankyti iki rugpjūčio 10 d.

 
* * * * *

Vaikai kalba piešiniais, kurie padeda išsakyti tai, kas netelpa žodžiuose: siunčiu tau viltį, būk geras, siek šviesos...
2018 m. birželio 22 d., vykdant Gegužių progimnazijos pasidalijimo projektą „Žydinčios gyvybės pievos“, Šiaulių tardymo izoliatoriui buvo dovanota trylika 5 klasės mokinių kūrybinių dailės darbų. Progimnazijos direktorė S. Baranauskienė, pavaduotoja ugdymui L. Lušienė ir dailės mokytojos R. Rudienė, A. Lučinskienė, V. Žabarauskaitė, D. Kulikauskienė mokinių vardu įteikė paveikslus Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktoriui S. Rajunčiui.  Direktorius pasidžiaugė, kad atvežti mokinių paveikslai išsiskiria savo spalvomis ir vaikišku nuoširdumu.
Projektas pradėtas vykdyti  2013 m., kurio  iniciatorė progimnazijos direktorė S. Baranauskienė. Gegužių progimnazijos mokinių darbai puošia Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko kliniką, Dainų muzikos mokyklą, Šiaulių miesto savivaldybės vaikų globos namus, Šiaulių miesto pedagoginę psichologinę tarnybą.


* * * * *

FOTOPARODA „FOTOMODELIAI – ŠUNYS...“

2018 m. gegužės 8 d. Šiaulių m. savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8 ) Gegužių progimnazijos klubai SAVI ir ETHOS atidarė fotoparodą „Fotomodeliai – šunys...“. Plačiau ...
Šuo - šeimos narys, geriausias draugas, turintis savo charakterį, biografiją, kai kada jam statomi paminklai, kuriami filmai, skiriami Šuns metai...
Parodos dalyviai: klubas SAVI -  N. Teišerskienė, J.Želvienė, L.Lušienė, V.Žabarauskaitė, B.Petkuvienė, I.Rafael, R.Balčiūnienė, I.Zazienė ir  ETHOS klubas -  D.Brazaitė, G.Marmokaitė, L.Mamonaitė.
Paroda veiks iki birželio 1 d. Kviečiame apsilankyti.


* * * * *

2018 m. gegužės 7 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje atidaryta Gegužių progimnazijos 8a kl. mokinių tapybos darbų mitologijos tema paroda „Akmens runos“ (mokytoja V.Žabarauskaitė). Kviečiame aplankyti. Paroda vyks iki gegužės 18 d.
* * * * *

Šiaulių  Gegužių progimnazijoje 2018 m. nuo balandžio 27 iki gegužės 8 d. vyko mokyklinis projektas ,,Po kūrybos skraiste“ 1-4 klasių mokiniams. Projektas  skirtas Motinos dienai paminėti. Balandžio pabaigoje 1-2 klasėse vyko dailyraščio, o 3-4 eilėraščių, miniatiūrų, pasakojimų kūryba apie mamytes konkursai. Išrinkti gražiausi, kūrybiškiausi, įdomiausi darbai. Gegužės 4 dieną mokinių kūrybiniai darbai buvo atidaryta šių darbelių paroda „Tau, mamyte“. Parodoje eksponuota 54 mokinių darbai. Atidarymo metu, pasidžiaugta mokinių kūrybiniais darbais, išklausyti mokinių gražiausi eilėraščiai ir pasakojimai. Visi parodos dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais. Į projektą įsijungė ir mokyklos informacinis centras. Informacinio centro darbuotojos parengė atvirukų ir knygučių apie mamas parodą, išleido stendą. Mokytojoms parinkta  ir rekomenduota filmukų apie mamas peržiūrą.

Projekto organizatorės
pradinių klasių mokytojos L.Adamonienė, V.Dulskienė, I.Vinickienė.

 
* * * * *

2018 m. balandžio 19 d. – gegužės 18 d. Radviliškio dailės mokyklos galerijoje vyksta Šiaulių Gegužių progimnazijos formalųjį švietimą papildančio dailės ugdymo skyriaus pradinio dailės ugdymo programos 4 klasės mokinių baigimo kūrybinių darbų paroda „Mano pasaulis“. Kviečiame apsilankyti. 

 
* * * * *

Balandžio 26 d. 8.00 val. Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso salėje vyko šventinis gamybinis pasitarimas, skirtas Profesinės medicinos darbuotojų dienai paminėti. Ta proga proga Gegužių progimnazijos 2-4 klasių Dailės skyriaus moksleiviai (dailės mokytojos A. Didžgalvienė, L.Lušienė) Chirurgijos korpuso fojė surangė piešinių parodą „Ačiū Medikui“. Medikus taip pat pasveikino  Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos pedagogės I. Tautkuvienė, V. Gurejeva ir muzikantai bei dainininkai. plačiau...

Zita KATKIENĖ, Respublikinės Šiaulių ligoninės viešųjų ryšių specialistė

 
* * * * *

Lauktasis
Lauktasis, pavasarėlis – taip švelniai ir poetiškai mokiniai rašė savo eilėraščiuose ir sveikino pavasarį dalyvaudami jau devintus metus vykstančiame tarptautiniame projekte „Būk sveikas, pavasari!“, kurį inicijuoja Šiaulių Gegužių progimnazijos pradinių klasių, dailės ir technologijų, informacinių technologijų, užsienio ir gimtosios kalbos mokytojai. Dalyvavo daugiau kaip 70 mokinių iš Lietuvos ir kitų šalių.

Projekto uždarymas ir laureatų apdovanojimas vyko progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“. Dalyvių karpiniai pavasario ir Velykų tema, taip pat darbeliai iš popieriaus papuošė galeriją (ruošė mokytoja D.Kulikauskienė) kaip ir kompiuteriu piešti piešiniai, pasitikę visus skaidrėse (ruošė mokytoja I.Rafael). Taip pat pradinių klasių mokinių sukurti rankdarbiai puikavosi dailės galerijos ,,Erdvė“ vitrinose (mokytoja E.Montvilienė), o sienas papuošė iš Graikijos, Lenkijos, Prancūzijos ir Škotijos atkeliavę pradinukų piešiniai. Mokinių eilėraščiai, skirti pavasariui, virto puikiu stendu progimnazijos informaciniame centre. O M. K. Čiurlionio alėjoje buvo eksponuojami 5-8 kl. mokinių anglų kalba kurti haiku trieiliai ir akrostichai su žodžiu „Spring“. Kūrybos rezultatas „pražydo“ kartu su japoniškomis vyšniomis, sakuromis, kurios puošė darbelius.
Projekto užbaigtuvių šventėje dalyvavo Gegužių progimnazijos ansambliai „Gasužis“ (vadovė R.Kalinienė) ir „La Fa“ (vadovė R.Janulienė), šoko mokytojos D.Virakienės mokinės. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui R.Tamašauskienė, tardama sveikinimo žodį, pasidžiaugė, kad su atbudusia gamta atbudo ir mokinių kūrybinės galios, kurios piešiniais, žodine kūryba, rankdarbiais atskleidė visą pavasario grožį ir galią.
Organizatoriai
2018-04-18


* * * * *

2018 m. balandžio 16 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje atidaryta Gegužių progimnazijos 7kl. mokinių kolektyvinio darbo paroda „Miniatiūra kitaip“ (mokytoja V.Žabarauskaitė). Kviečiame aplankyti. Paroda vyks iki balandžio 30 d.
* * * * *

2018-04-13 Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje buvo atidaryta 4-7 kl. mok. kūrybinių dailės darbų paroda „Vydūno kelias“. Susirinkusiesiems sveikinimo žodį tarė dailės mokytoja ir Gegužių progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Lušienė. Ji pasidžiaugė autentišku ir kūrybišku mokinių požiūriu į didį Lietuvos filosofą, mokytoją, rašytoją, patriotą ir tiesiog be galo savo šalį mylėjusį mąstytoją Vydūną. Priminė, kad minint 150-ąsias šio kultūros puoselėtojo metines, parodos dalyviams bus sudaryta proga gegužės mėn. dalyvauti išvykoje ir realiai pakeliauti Vydūno keliais. Vėliau dailės darbų apsuptyje skambėjo ir literatūriniai 6-7 kl. mok. darbeliai, skirti Vydūnui. Mokiniai dalinosi savo eilėraščiais, akrostichais, miniatiūromis, impresijomis... Pažindinosi su išskirtinai daug Lietuvos kultūrai nusipelniusiu žmogumi – Vydūnu.
Informaciją parengė lietuvių k. mokytojos B.Petkuvienė ir I.Turovaitė. plačiau...
2018-04-16


* * * * *

2018 m. balandžio 12 d. Gegužių progimnazijoje vyko tradicinė piešinių paroda - konkursas „Mažieji menininkai“. Šiemet darželių ir progimnazijų ugdytiniai savo kūriniuose vaizdavo sparnuotą draugą. Tądien buvo atidaryta mokinių piešinių paroda ir vyko edukacinis užsiėmimas, kurio metu vaikai supažindinti su drugelių įvairove, spalviniais deriniais. Kūrybinio proceso metu atliktas ažūrinis darbelis, primenantis vitražą.  Dėkojame vaikučiams už kūrybines idėjas, o vadovams už vaikučių paruošimą. Visiems linkime pavasariškos nuotaikos ir visiems turėti Savo sparnuotą draugą.
Mokytojos Aušra Didžgalvienė ir Aušra Lučinskienė​


* * * * *

Pradinių klasių mokinių paroda „Vyšnaitė šeimininkauja ir žaidžia“
2018 m. kovo 29 d. Gegužių progimnazijoje, Vydūno alėjoje, buvo atidaryta progimnazijos pradinių klasių mokinių paroda „Vyšnaitė šeimininkauja ir žaidžia“. Vaikiškos parodos darbuose skirtinga technika pavaizduotos įvairiausios uogos ir vaisiai, kurie atgijo iš skaitytų pasakų, mintų mįslių bei minklių, patarlių ar eilėraščių.  Ši paroda gražiai papildė tą pačią dieną vykusią Šiaulių m. priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokinių pažintinę-praktinę  konferenciją.  Mokinių meniniuose darbuose atsispindi projekto „Vaisių ir uogų karalystė“ metu įgytų žinių visuma. Tikimės, kad ypač vaizdžiai pavaizduoti  darbai turės teigiamos įtakos sveikos gyvensenos įpročių formavimui. Tad  kviečiame apsilankyti ir pasigrožėti gausiai eksponuojamais darbeliais.
Parodą organizavo   pradinių klasių mokytojos L. Varnavičienė, A. Kulnienė, K. Vaidilienė, L. Norvilienė


* * * * *

2018 m. kovo 28 d. Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Lietuvos skautų organizuojama keliaujanti paroda, skirta lietuviškos skautijos 100-mečiui paminėti. Paroda vyks iki balandžio 16 d. Kviečiame aplankyti.


* * * * *

Šiaulių miesto 8-12 kl mokinių dailės olimpiados darbų paroda
Nuo 2018 m. kovo 26 d. Vaikų literatūros skyriuje eksponuojama 8-12 klasių Lietuvos mokinių dailės olimpiados antrojo (miesto) etapo kūrybinių darbų paroda „Lietuvos sėkmės istorijos šimtmetis: praeitis, dabartis, idėja Lietuvai“.
Lietuvos moksleivių dailės olimpiados antrajame ( miesto) etape dalyvavo 35 mokiniai iš 18 Šiaulių miesto mokyklų. Mokinius olimpiadai ruošė 20 dailės mokytojų. Parodos kuratoriai – Šiaulių Gegužių progimnazija. Dailės darbuose vyrauja Lietuvos istorijos, gamtos, architektūros ir tautodailės motyvai. Moksleiviai puikiai pavaizdavo Lietuvos istorijos faktus, infrastruktūrą, žmones bei ateities vizijas.
Kviečiame apsilankyti, paroda vyks iki balandžio 13 d.


* * * * *

2018 m. kovo 23 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje atidaryta Gegužių progimnazijos 7-8 kl. mokinių mini gobelenų paroda „Saulės diskai“ (mokytojos N. Bartkevičienė ir A. Lučinskienė). Kviečiame aplankyti. Paroda vyks iki balandžio 13 d.
* * * * *

2018 m. kovo 22 d. Šiaulių Gegužių progimnazijos Mažojoje dailės galerijoje atidaryta Šiaulių miesto 7 klasių mokinių dailės olimpiados „Gimtasis kraštas – mano Lietuva. Tautiškumas“ kūrybinių darbų paroda. 2016-03-14 Gegužių progimnazijoje vykusioje dailes olimpiadoje dalyvavo 22 mokiniai iš 12 miesto mokyklų, mokinius olimpiadai ruošė 13 dailės mokytojų. Parodą organizavo Gegužių progimnazijos dailės mokytojai: Lina Lušienė, Aušra Dilnikaitė, Nijolė Bartkevičienė, Aušra Lučinskienė.


* * * * *

2018 m. kovo 21 d. Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Šiaulių miesto, apskrities mokinių ir mokytojų tradicinės paroda – konkursas iš įvairių atliekų Didelės ir mažos atplaukė žuvelės.
Paroda Gegužių progimnazijoje organizuojama jau aštuntą kartą. Ji skirta paminėti Pasaulinę žemės ir Pasaulinę vandens dieną. Tai dienos, kai daug kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus, pagalvojama, kaip galėtume išspręsti Žemės ir vandens netausojimo problemas, raginama priimti palankius aplinkai sprendimus. Pasaulinė Žemės diena mus ragina ir įpareigoja ne žodžiais, o konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi kiekvieną dieną. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, mokykloje.
Sulaukta daug originalių darbų iš  Medelyno, „Juventos“, Dainų, Vinco Kudirkos, Gegužių progimnazijų, „Saulės“ pradinės mokyklos, Jezuitų mokyklos, Šiaulių r. Aukštelkės, Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų, Naisių, Gilvyčių, Bubių mokyklų, Šiaulių r. Gruzdžių gimnazijos, Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos, Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro būrelių „Gamta ir mes“,„Gamtos bičiuliai“, Šiaulių moksleivių namų Elegancijos studijos. Viso parodoje dalyvauja 136 mokinių darbai ir 42 juos ruošę mokytojai. Tai linksma, spalvinga, skatinanti kūrybiškumą, mokanti rasti puikių idėjų, panaudojant įvairias buitines atliekas, paroda.
Atidarymo ceremonijoje sveikinimo žodį tarė Šiaulių Gegužių progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė. Mokyklos vadovė pasidžiaugė mokinių gebėjimu kurti grožį iš daiktų, kuriuos galima buvo išmesti. Šios atliekos buvo sėkmingai panaudotos kūrybai ir nepateko į sąvartyną.
Parodos dalyviams ir svečiams dainavo Gegužių progimnazijos 3e kl. mokinių ansamblis (mokytoja A.Mockienė), vokalinis ansamblis La – Fa (vadovė R. Janulienė), šoko rokenrolo klubo „Elvis“ kolektyvas (vadovė E. Motvilienė). Mokiniai ir mokytojai už kūrybiškus darbus iš buitinių atliekų buvo apdovanoti padėkomis.
Tvarkydami ir saugodami savo aplinką būsime tikri gamtos mylėtojai.
Parodą – konkursą organizavo ir informaciją paruošė dailės ir technologijų mokytoja metodininkė Dana Kulikauskienė, biologijos mokytoja metodininkė Dalia Urbonavičienė.


* * * * *

2018 m. kovo 16 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje Vydūno draugija organizavo lietuvių humanisto, rašytojo, publicisto, filosofo, Mažosios Lietuvos kultūros veikėjo Vydūno (Vilhelmas Storosta, 1868–1953) 150-ųjų metinių minėjimo vakarą. Apie Vydūną susirinkusiems papasakojo Vaclovas Bagdonavičius. Ištraukas iš Vydūno raštų skaitė J.Janonio gimnazijos mokiniai. Minėjimo metu taip buvo eksponuojami Dailės mokyklos ir Gegužių progimnazijos mokinių kūrybiniai darbai tema „Vydūno Kelias“ . Parodoje dalyvavo 15 Šiaulių Gegužių progimnazijos mokinių darbų (dailės mokytojos R.Rudienė, V.Žabarauskaitė, A.Lučinskienė, L.Lušienė).


* * * * *

2018 m. kovo 5-12 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje veikė 5a klasės mokinių parodėlė „Terariumai“. Darbai atlikti netradicinėmis mokyklai technikomis – tikromis dailininko priemonėmis – SEPIJA. Mokiniams patiko eksperimentuoti, lieti kava fonus, pasinerti į monochrominės spalvos pasaulį...
Parodą organizavo dailės ir technologijų mokytoja Vita Žabarauskaitė  


* * * * *

2018 m. kovo 6 d. Šiaulių Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Radviliškio dailės mokyklos mokinių darbų paroda. Kviečiame aplankyti.


* * * * *

Sveikiname parodos – konkurso I, II, III vietų nugalėtojus, parodos dalyvius.

2018-02-15 Šiaulių Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Jel­ga­vos mies­to sa­vi­val­dy­bės įstai­gos „Kul­tū­ra“ ir Šiaulių miesto švietimo skyriaus organizuota kilnojamoji tarptautinė Latvijos, Lietuvos ir Estijos mokinių koliažų paroda „Svajonė“. Parodoje eksponuojami 75 mokinių koliažų darbai iš Jelgavos, Šiaulių ir Parnu miestų.
Parodą atidarė ir visus pasveikino progimnazijos folkloro ansamblis „Gasužis“ (vadovai R.Kalinienė, A.Stankus). Sveikinimo žodį tarė: Šiaulių miesto Mero pavaduotojas Justinas SARTAUSKAS,  Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Marijus Velička,  Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento l. e. švietimo skyriaus vedėjo pareigas Rimas Marcinkus,  švietimo skyriaus vyriausia specialistė Juzefa Damskienė (renginio Šiauliuose kuratorė), Jel­ga­vos mies­to sa­vi­val­dy­bės įstai­gos „Kul­tū­ra“ va­do­vas Min­tau­tas Buš­ke­vi­cius,  Šiaulių dailės mokyklos direktorė Irena Šliuželienė.
Šiau­liuo­se tarp­tau­ti­niam ko­lia­žų kon­kur­sui „Sva­jo­nė“ bu­vo pa­teik­ta 112 ko­lia­žų (ko­lek­ty­vi­nių dar­bų), juos kū­rė 415 pra­di­nių (1–4) kla­sių mo­ki­nių iš Sal­du­vės, „Ju­ven­tos“, Dai­nų, Ge­gu­žių, „Ro­mu­vos“ pro­gim­na­zi­jų, Cent­ro pra­di­nės mo­kyk­los, Jau­nų­jų gam­ti­nin­kų cent­ro, Dai­lės mo­kyk­los, Sau­liaus Son­dec­kio me­nų gim­na­zi­jos, Sa­na­to­ri­nės mo­kyk­los, Moks­lei­vių na­mų. Mo­ki­niams va­do­va­vo 51 mo­ky­to­jas. Parodai atrinkti 25 mo­ki­nių darbai.
Paroda veiks iki 2018 m. kovo 23 d., kviečiame aplankyti. Plačiau: nugalėtojai ir parodos dalyviai


* * * * *

Švenčiant  mūsų valstybės 100-metį daug įvairių renginių nuvilnijo per Lietuvą. Gegužių progimnazijos 1d, 3d ir 4d klasių moksleiviai taip pat nepamiršo šios iškilios šventės. Jie kartu su savo mokytojomis  J. Ivaškiene, L. Norviliene ir V. Miltiniene  Šiaulių miesto  viešosios bibliotekos ,,Aido” filiale  vaikų  literatūros  skyriuje surengė savo darbelių parodą  ,,Piešiu Lietuvą”. Parodą aplankyti galima nuo vasario 12d. iki kovo 19 d. 
Informaciją parengė V. Miltinienė


* * * * *

2018 m. sausio 26 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų t.8) atidaryta Gegužių progimnazijos Pradinio ugdymo dailės skyriaus 4 klasės mokinių baigiamųjų kūrybinių darbų paroda „Mano pasaulis“. Dėkojame Šiaulių vaikų literatūros skyriaus darbuotojoms už gražų bendradarbiavimą.
Mokytojos L.Lušienė, A.Lučinskienė


* * * * *

2018-01-25 Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Dailės skyriaus 3-4 kl. mokinių kūrybinių darbų paroda „Mes – iš spalvų“. Paroda atidaryta respublikinės metodinės – praktinės konferencijos „Visuminis ugdymas: akademinio ir dorovinio ugdymo pusiausvyros svarba švietime“ metu.
Dailės skyriaus mokinių parodą organizavo dailės mokytojos: Aušra Didžgalvienė  (3D1), Aušra Dilnikaitė (3D1), Regina Rudienė (3D2), Lina Lušienė (3D2, 4D1), Aušra Lučinskienė (4D2)


* * * * *

2018-01-16 Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko Šiaulių miesto ir rajono 5-8 klasių mokinių kompiuterinių piešinių konkurso „Žiema žiemužė“ ir informacinių technologijų kūrybinio konkurso „Laiškas Kalėdų seneliui“ baigiamasis renginys. Konkursus organizavo Šiaulių Gegužių progimnazijos informacinių technologijų mokytojos I.Rafael, R.Balčiūnienė. Konkursams darbus pateikė  13 Šiaulių miesto ir rajono mokyklų: „Romuvos“, „Rasos“, Salduvės, Dainų, Ragainės, Gytarių, „Juventos“, Gegužių progimnazijų, Naisių, Bubių, Sofijos ir Vladimiro Zubovų Ginkūnų, Šilėnų mokyklų bei „Romuvos“ gimnazijos mokiniai. Mokyklos stende eksponuojami konkursų dalyvių darbai. Nugalėtojai
Informaciją parengė R.Balčiūnienė


* * * * *

2018 m. sausio 10 d.  Šiaulių Gegužių progimnazijos dailės galerijose atidarytos dvi autorinės tapybos parodos: galerijoje „Erdvė“ atidaryta Vitos Žabarauskaitės paroda „Vita kitaip“ ir Mažojoje dailės galerijoje Reginos Rudienės paroda „Prisiminimai apie...“ Parodos veiks iki spalio 24 d. Kviečiame aplankyti.


* * * * *

2017 m. gruodžio 20 d. Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta respublikinė mokinių kūrybinių darbų paroda-konkursas „Kalėdinė miniatiūra ir ne tik...“ , skirta šviesiausio ir gražiausio metų laiko – šv. Kalėdų laukimo įprasminimui. Daugiau nei 400 mokinių kūrybinių darbų tema ,,Mano širdies šiluma“ atkeliavo iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Trakų, Joniškio, Meškuičių, Aukštelkės, Bubių ugdymo įstaigų. Parodos-konkurso atidaryme šokį pristatė rokenrolo klubas „Elvis“ ir vadovė Edita Montvilienė. Sveikiname laureatus ir dėkojame visiems dalyviams ir jų vadovams už širdies šilumą įdėtą ruošiantis konkursui. Organizatorė Aušra Lučinskienė.​


* * * * *

Jau trečius metus ministerijos iniciatyva rengiamas renginys, skirtas  Tarptautinei antikorupcijos dienai (gruodžio 9 d.). Respublikinė Šiaulių ligoninė drauge su Gegužių progimnazijos ir  J. Janonio gimnazijos moksleiviais bei pedagogais parengė antikorupcinę iniciatyvą, kurią pristatė LR sveikatos apsaugos ministerijai.
Antikorupcijos iniciatyvoje  dalyvavo Gegužių progimnazijos Pradinio ugdymo dailės skyriaus 3-4 klasių mokiniai. 59 mokinukai piešė piešinėlius tema „Ačiū, gydytojau“. Konkursui atrinktas 31 kūrybinis dailės darbas (mokytojos Aušra Didžgalvienė, Lina Lušienė).
Šiuo metu mokinių darbų paroda yra surengta LR sveikatos apsaugos ministerijoje, kur gruodžio 15 dieną vyks ligoninės atstovai, rašinių bei piešinių konkursų nugalėtojai.
Plačiau...


* * * * *

2017 m. gruodžio 6 d. Šiaulių dailės mokykloje atidaryta Gegužių progimnazijos Pradinio ugdymo dailės skyriaus 4 klasės mokinių baigiamųjų kūrybinių darbų paroda „Mano pasaulis“. Dėkojame Šiaulių dailės mokyklos administracijai ir mokytojams už gražų bendradarbiavimą.


* * * * *

2017-11-27 Gegužių progimnazijos Mažojoje dailės galerijoje atidaryta  klubų SAVI ir ETHOSnarių fotografijų paroda „Grožis paprastume...“. Parodoje savo darbus pristato net 22 klubų SAVI ir ETHOS autoriai. Parodą organizavo Ilona Zazienė, etikos mokytoja.


* * * * *

2017-11-23 Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Dailės skyriaus 1-2 kl. mokinių kūrybinių darbų paroda „Labas“. Parodą atidarė jaunučių choras „Strazdanėlės“ (vadovė R. Janulienė). Jaunuosius dailininkus ir jų tėvelius pasveikino progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė ir dailės skyriaus 1-2 kl. mokytojos.
Dailės skyriaus mokinių parodą organizavo dailės mokytojos Aušra Didžgalvienė (1D1,2), Lina Lušienė (2D1) ir Aušra Lučinskienė (2D2). Paroda vyks iki gruodžio 20 d.


* * * * *

Ruduo ant spalvotų lapų jau siunčia paskutinius laiškus. Dar vienas atodūsis, kitas… ir į Žemę pasibels žiema. Norėdami atsisveikinti su rudeniu Gegužių progimnazijos 1 d, 1 e, 3 d ir 4 d  mokiniai Šiaulių miesto viešosios bibliotekos ,,Aido” filiale vaikų  literatūros  skyriuje surengė savo darbelių parodą ,,Rudens atodūsis”. Moksleivių kūrybinių darbų paroda veikia nuo lapkričio 14 d. Parodą surengti mokiniams padėjo jų mokytojos L.Norvilienė, V.Miltinienė, J.Markūnienė, A.Kulnienė.
Informaciją parengė V.Miltinienė


* * * * *

2017 m. lapkričio 7 d. Gegužių progimnazijos Mažojoje dailės galerijoje atidaryta fotografijų paroda „Signatarų alėjai – vieneri metai“, skirta Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Parodos organizatoriai – Lieporių bendruomenės centras.


* * * * *

Rudens gėrybių paroda „Daržovių susirinkimas“
2017 m. spalio 23-27d. vyko tradicinė darbelių iš daržovių ir vaisių paroda „Daržovių susirinkimas“. Parodos tikslas – skatinti vaikų kūrybiškumą, originalias menines saviraiškos formas, bendraujant su šeimos nariais, suteikti džiugių emocijų. 1-2 klasių mokiniai kartu su tėveliais, kurdami įvairius darbelius iš vaisių, daržovių bei kitų rudens gėrybių, nustebino savo išradingumu. Kiekviena daržovė pavirto netikėtu ir nuostabiu darbeliu.  Spalvoto ir turtingo rudens darbeliai:  žmogeliai, pingvinai, viščiukai, pelėdos, pelytės, avelės, ežiukai, pasakų bei filmukų veikėjai, papuošė  meno galeriją. Darbeliai alsuote alsavo kūrybiškumu, meniškumu, originalumu ir visą savaitę džiugino progimnazijos bendruomenę.
Dėkojame mokiniams ir jų tėveliams už kūrybiškus darbelius ir aktyvų dalyvavimą parodėlėje.
Pradinių klasių mokytoja Aušra Adomaitienė


* * * * *


Į FOTOPARODĄ „GROŽIS PAPRASTUME...“ – KVIEČIA KLUBAI „SAVI“ IR „ETHOS“
Visus besidominčius fotomenu, grožiu paprastume - kviečiame spalio 25 d. 14 val. į Vaikų skyriaus bibliotekoje (Gvazdikų takas 8 ) įvyksiantį parodos atidarymą „Grožis paprastume...“.
Parodoje savo darbus pristato net 22 klubų SAVI ir ETHOS autoriai: S.Baranauskienė, R.Zalogienė, L.Lušienė. R.Tamašauskienė, A.Lučinskienė, A.Adomaitienė, D.Virakienė, B.Petkuvienė, E.Baltramaitienė, I.Rafael, L.Norvilienė, J.Želvienė, N.Teišerskienė, R.Balčiūnienė, R.Savickienė, D.Urbonavičienė, N.Bartkevičienė, V.Žabarauskaitė, I.Zazienė, U.Klimčiukaitė, A.Krupeninaitė, F.Čepulytė.
Parodos atidaryme svečias iš „Aušros“ muziejaus, geologas Julius Vainorius supažindins su „Paprasto akmenėlio grožiu...“, bus pristatomos aštuntokų kūrybinių darbų „Grožis slypi paprastume“ ištraukos iš integruotos lietuvių k .(mokyt.B.Petkuvienė) ir etikos (mokyt.I.Zazienė) pamokų, 6b kl. smuikininkė R.Gudirgytė susirinkusius pasveikins muzikos garsais...
Parodos kuratorė – Lina Lušienė, Gegužių progimnazijos direktoriaus pavaduotoja.
Parodą skiriame Tarptautinei Meno dienai ( International Art Day) ir Gegužių progimnazijos 45-ąjam jubiliejui pažymėti.
Informaciją paruošė – Ilona Zazienė,etikos mokytoja
Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka
* * * * *

Ir vėl RUDUO pažėrė dovanų pradinukų korpuso trečiame aukšte!
Koridorius nušvito įvairiausiais atspalviais. Akys klaidžioja po jau tradicine tapusią pradinių klasių mokinių ir jų tėvelių fotografijų parodą „Rudens dovanos“. Vaikai ir tėveliai ir šiais metais  nustebino savo meniškumu - tiek daug gražių vaizdingų, kokybiškų nuotraukų. Bet smagiausia, kai matai, kaip vaikai vedasi savo draugus prie parodos stendo, komentuoja nuotraukas, džiaugiasi.
Šiais metais parodoje dalyvauja 54 pirmų ir antrų klasių mokiniai. Parodoje eksponuojamos net 118 nuotraukų. Parodos atidarymas 2017 m. spalio 25 dieną.
Ačiū visiems parodos dalyviams ir jų tėveliams už nuotraukas.
Parodos organizatorės – mokytojos Žiedūna Sinušienė, Nijolė Gabrielaitienė ir Alina Marcinkienė


* * * * *

2017-10-12 Gegužių progimnazijos erdvėse  atidaryta nuostabi miesto mokinių piešinių paroda „Mano mieliausias augintinis“
Laimingas yra tas gyvūnas, kurio žmogus nekankina, o su meile juo rūpinasi ir gerbia. /Kanadiečių rašytojas David Baird/
Kasmet spalio 4-oji minima kaip Pasaulinė gyvūnijos ir švento Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, diena. Šiai dienai paminėti nutarėme organizuoti parodą, skatinančią išreikšti savo meilę ir rūpestį  gyvūnais, lavinančią mokinių kūrybinę vaizduotę, fantaziją, pastabumą. Ši veikla yra Šiaulių miesto savivaldybės aplinkos apsaugos skyriaus dalinai remiamo projekto „Gyvūnų gerovei - mūsų meilė, atjauta ir rūpestis“ viena iš dalių.
Džiaugiamės, kad parodoje dalyvavo „Juventos‘‘, ,,Romuvos‘‘, Salduvės, Vinco Kudirkos, Salduvės, Zoknių, Gegužių progimnazijų, Jėzuitų mokyklos, Saulės pradinės mokyklų mokiniai (iš viso 150 mokinių darbų ir 29 juos ruošę mokytojai).
Parodos dalyvius pasveikino direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Lušienė, dalyviams dainavo Gegužių progimnazijos 3e klasės mokinių ansamblis (mokytoja Auksė Mockienė). Laureatai buvo apdovanoti padėkomis.
Parodą organizavo biologijos mokytoja Dalia Urbonavičienė, dailės ir technologijų mokytoja Aušra Lučinskienė.
Informacija paruošė Dalia Urbonavičienė


* * * * *

2017 m. spalio mėn. Šiaulių Saulėtekio Gimnazijos fojė atidaryta Gegužių progimnazijos 8 klasės mokinių Kryptingo meninio (dailės) ugdymo programos III-IV lygio baigimo kūrybinių baigiamųjų darbų paroda.


* * * * *

2017 m. spalio 5 d. progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Gegužių progimnazijos bendruomenės fotografijų paroda „Apie laiką ir save...“. Parodą organizavo dailės ir technologijų mokytoja Dana Kulikauskienė.
Nuotraukos D.Kulikauskienės, P.Slonksnio


* * * * *

2017 m. spalio 5 d. Gegužių progimnazijos Meno sodo alėjoje atidaryta mokinių piešinių paroda ,,Mokytojai" – tai mokinių dovana mokytojams profesinės šventės proga.
Dėkojame mokiniams ir dailės mokytojams už parodą.


* * * * *

Šiauliečius džiugina Gegužių progimnazijos mokinių kūrybinių darbų „Paroda ant ratų“


2017 m. spalio 4 d. atidaryta Gegužių progimnazijos mokinių kūrybinių  darbų „Paroda ant ratų“, skirta Tarptautinei Mokytojų dienai paminėti. Tai penktą kartą organizuojamas bendras Gegužių progimnazijos ir UAB „Busturas“ projektas, kuriame dalyvauja visi Gegužių progimnazijos mokiniai bei mokytojai: piešia, rašo, diskutuoja, sveikina miesto gyventojus ir svečius, kūrybiniai mokinių darbai eksponuojami miesto autobusuose.
9 mokinių ir mokytojų komandos miesto UAB „Busturas“ autobusuose išeksponavo 200 mokinių piešinių, kuriuose surašytos ir mokinių mintys apie Mokytojus. Mokiniai miesto  gyventojus  sveikino savo gamybos vėjo malūnėliais, kviesdami prisiminti artėjančią Mokytojo dieną, savo Mokytojus.
Kviečiame visus pasidžiaugti mokinių darbais „Paroda ant ratų“ Šiaulių miesto maršrutiniuose autobusuose.
5b klasės mokiniai: „
Šia gražia akcija džiaugėsi ne tik vaikai, bet ir praeiviai, kurie gyrė mokinių kūrybinius darbus. Nuo šiol miesto autobusai važinės išpuošti Gegužių progimnazijos mokinių piešiniais, kurie bylos apie Mokytojo profesijos kilnumą bei svarbą ugdant jaunąją kartą“. Plačiau: etaplius, Dienraštis „Šiaulių naijienos“
R.Zalogienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
2017-10-04
* * * * *

2017 m. spalio 2 d. Šiaulių pėsčiųjų bulvaro vitrinos atidaryta Gegužių progimnazijos 8 klasės mokinių Kryptingo meninio (dailės) ugdymo programos III-IV lygio baigimo kūrybinių baigiamųjų darbų paroda.Ugdytinius parodai paruošė dailės mokytojos: Regina Rudienė,  Aušra Lučinskienė, Vita Žabarauskaitė, Ilmaras Oss.


* * * * *

2017 rugsėjo 28 dieną progimnazijos aštuntų klasių, kryptingo meninio (dailės) ugdymo mokiniai su mokytojais vyko Rėkyvą.  Pažintinė, edukacinė plenero diena prasidėjo apžiūrint vietinės architektūros statinius, jachtklubą. Mokiniai stebėjo rudenėjančią gamtą, laivus, statinius ir bandė piešinyje iš natūros pavaizduoti emocijas, kurias sukėlė vaizdiniai. 2017 m. spalio 2 d. progimnazijos „Meno sodo“ alėjoje atidaryta mokinių darbų paroda. Mokinius lydėjo dailės ir technolpgijųmokytojos: Vita Žabarauskaitė, Regina Rudienė ir Aušra Lučinskienė.


* * * * *

2017 m. rugsėjo mėn. Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos galerijoje atidaryta Gegužių progimnazijos Dailės skyriaus 1 kl. mokinių kūrybinių baigiamųjų darbų paroda „Žydėjimas“, kviečiame aplankyti. Parodą organizavo mokytojos: Lina Lušienė, Aušra Lučinskienė.


* * * * *

2017 m. birželio 1 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje, „Šaltinėlio“ filiale  (Gvazdikų takas 8) atidaryta Gegužių progimnazijos pradinių klasių mokinių paroda „Ridikėlio džiaugsmai ir rūpesčiai“, kurios darbuose skirtinga technika pavaizduotos įvairiausios daržovės, kurios atgijo iš skaitytų pasakų, mintų mįslių bei minklių, patarlių ar eilėraščių.  Šia paroda baigiamas projektas „Ridikėlio džiaugsmai ir rūpesčiai“, vykęs 2017 m. kovo – gegužės mėnesiais. Mažųjų meniniuose darbuose atsispindi projekto metu įgytų žinių visuma. Tad vasarą kviečiame apsilankyti bibliotekos žaislotekos skyriuje ir pasigrožėti gausiai eksponuojamais darbeliais.
Parodą organizavo   pradinių klasių mokytojos L. Varnavičienė, A. Kulnienė, K. Vaidilienė, L. Norvilienė


* * * * *

2017 m. birželio 1 d. Šiaulių pėsčiųjų bulvare atidaryta Gegužių progimnazijos Dailės skyriaus 4 klasių ir KMDU 4 kl. mokinių baigiamųjų kūrybinių darbų paroda „MANO PASAULIS“. Ugdytinius parodai paruošė dailės mokytojai: Lina Lušienė,  Aušra Lučinskienė, Vita Žabarauskaitė,  Petras Slonksnis.


* * * * *

2017 m. gegužės 30 d. Gegužių progimnazijos „Meno sodo“ alėjoje tradiciškai atidaryta Dailės skyriaus 1 kl. mokinių tapybos paroda „Žydėjimas“,  2 kl. mokinių tapybos paroda „Sparnuoti draugai“ ir 3 kl. mokinių tapybos paroda „Gyvūnų pasaulis“. Mokslo metų pabaigą Dailės skyriaus mokinukai pažymėjo Kūrybinių - baigiamųjų darbų parodų atidarymu. Parodas atidarė 4d klasės dūdoriai (mokytoja J. Ivaškienė), jaunuosius dailininkus pasveikino progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė.  Darbeliai mėnesį puoš „Meno sodo“ alėją, o vėliau iškeliaus į miesto erdves. Rudenį darbeliai sugrįš į progimnaziją  ir rudeninės parodos atidarymo metu jie bus iškilmingai įteikti autoriams.
Parodas organizavo Dailės skyriaus mokytojos: Lina Lušienė, Aušra Lučinskienė, Aušra Didžgalvienė, Regina Rudienė.


* * * * *

2017 m. gegužės 25 d. Gegužių  progimnazijos  Dailės skyriaus ketvirtokai ir „Meno sodo“ būrelių nariai, dailės mokytojai išvyko į plenerą Šaukėnuose. Mokiniai susipažino su įdomia Šaukėnų istorija, aplankė etnografinį muziejų, apžiūrėjo įsimintinas bei  istoriją menančias vietas ir , žinoma, kiekvienas plenero dalyvis privalėjo nupiešti po piešinį. Smagu, kad mokiniai turėjo puikią galimybę pasitikrinti, ką išmoko per tuos metus, kaip patobulėjo jų įgūdžiai. Darbas plenere, tai ne tik viešas ir atviras procesas, kurį stebi praeiviai, bet ir paties jaunojo dailininko susikaupimas ir gebėjimas susikoncentruoti. Džiugu, kad pleneras pavyko. Mokinių darbai papuošė Šaukėnų Kultūros centro salę ir visi miestelio gyventojai bei svečiai galės juos apžiūrėti iki rugsėjo mėnesio.
Informaciją parengė dailės mokytoja Regina Rudienė


* * * * *

2017 m. gegužės 20 d.  Chaimo Frenkelio viloje atidaryta Šiaulių Gegužių progimnazijos 6 kl. mokinių tapybos paroda „Kunigaikščiai prabyla vaikų piešiniuose“.
Nuo kunigaikščių iki karalių, nuo Mindaugo iki J. Sobieskio – tokį uždavinį išsikėlė 6 klasių mokiniai ir uoliai per istorijos pamokas tyrinėjo iškilias mūsų valstybės asmenybes. Per dailės pamokas tie patys mokiniai tapė savo istorinių herojų portretus, stengdamiesi užfiksuoti ryžtą, drąsą, atsakomybę, perteikti kip tikslesnį to meto istorinių asmenybių charakterį.
Už meilė Lietuvos istorijai, 6a ir 6c klasių mokiniams dėkoja dailės mokytoja R. Rudienė ir istorijos mokytojas S. Staponkus.
Informaciją parengė R.Rudienė


* * * * *

Gegužės mėnesį Šiaulių miesto bulvaro erdvę, priešais Šiaulių turizmo informacijos centrą, papuošė  Šiaulių Gegužių progimnazijos Dailės skyriaus 3 klasės mokinių dekoruotos kuprinės.
Ši iniciatyva ne tik įprasmina turistines keliones, bet ir žymi gegužės pradžioje minimą „Dizaino savaitę”.


* * * * *

2017 m. gegužės 8 d. progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Šiaulių dailės mokyklos mokinių I pusmečio darbų paroda, skirta Dailės mokyklos penkiasdešimtmečiui paminėti.


* * * * *

FOTOPARODA „SUBTILUS AUGALŲ ŽAVESYS...“

Mokyklos bendruomenės klubas SAVI kviečia į fotoparodos „Subtilus augalų žavesys...“ atidarymą gegužės 18 d. 11val. Gvazdikų tako bibliotekoje. Paroda skirta Tarptautinės žavėjimosi augalais dienos garbei – gegužės 18 d. pažymėti.
Atidaryme dalyvauja: ŠU Botanikos sodo atstovė dr. R.Vainorienė, Gegužių progimnazijos folklorinis ansamblis „Gasužis“ (vad. R.Kalinienė) ir 6 c kl. skaitovė D.Brazaitė (mokyt. B.Petkuvienė) – „Gėlių poezijos asorti“.
Fotodarbų autorės: S.Baranauskienė, R.Zalogienė, I.Zazienė, A.Adomaitienė, R.Balčiūnienė, N.Bartkevičienė, B.Petkuvienė, J.Želvienė, D.Kulikauskienė.
Žavitės, mylite, auginate ar fotografuojate augalus – jūs laukiami...


* * * * *

Žmogus nuo pat ankstyvos vaikystės svajoja apie savo būsimą profesiją. Geriau pažinti save, susipažindinti su įvairiomis profesijomis jam padeda mokytojai, tėveliai, draugai. Per klasės valandėles kalbama ir apie tėvelių profesijas.
2017 m. balandžio mėn. „Ugdymo karjerai“ stende eksponuojama 2b ir 2c klasių mokinių piešinių paroda „Mano tėvelių profesijos“. Kai kurie nori būti panašūs į savo tėvelius, svajoja pasirinkti profesiją tokią, kaip tėvelių, kiti norėtų dirbti kitokį darbą. Tai atsispindi mokinukų piešiniuose. Mokinius paruošė dailės mokytoja metodininkė Vita Žabarauskaitė. Tai dar viena paroda iš projekto  „Mano svajonių profesija“.
Informaciją parengė mokytoja, karjeros koordinatorė R.Balčiūnienė


* * * * *

2017 m. balandžio 27 d. Gegužių progimnazijoje įvyko projekto „Ridikėlio džiaugsmai ir rūpesčiai“ veiklą apibendrinanti Šiaulių miesto priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokinių pažintinė – praktinė konferencija, kurios  metu buvo atidaryta progimnazijos mokinių paroda „Ridikėlio džiaugsmai ir rūpesčiai“. Piešiniuose atsispindėjo pasakų, mįslių personažai – daržovės. Svečiai aktyviai dalyvavo parodos atidaryme, minė mįsles apie daržoves. Paroda taip pat bus eksponuojama Šiaulių Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas). Tikimės, kad sveiką gyvenseną propaguojanti projektinė veikla tęsis ir kitais mokslo metais.
Parodos organizatorės Laima Varnavičienė, Aušra Kulnienė, Kristina Vaidilienė, Ligita Norvilienė


* * * * *

Kūryba ir pavasaris suvienijo kuriančius vaikus, mokyklas, šalis

2017 m. balandžio 27 d. Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ vyko spalvingas-projekto „Būk sveikas, pavasari!“ uždarymas. Tai penkių metodinių grupių, kurias atstovauja mokytojai: E.Montvilienė, I.Rafael, I.Turovaitė, P.Slonksnis, J.Mickutė Penikienė,  organizuojamas ir  vykdomas tarptautinis projektas. Progimnazija pasipuošė Šiaulių Gegužių, „Sandoros“, Jovaro, Medelyno, Salduvės, Vinco Kudirkos, ,,Rasos“, Ragainės, Gytarių progimnazijų, Jėzuitų mokyklos, Didždvario gimnazijos, Šilėnų mokyklos, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokinių kūrybiniais darbais. Be Lietuvos dalyvavo Graikijos, Ispanijos, Škotijos, Lenkijos, Anglijos, Portugalijos, Prancūzijos mokiniai, atsiuntę dailės darbelių, savos kūrybos eilių.
Parodos dalyvius pasveikino ansamblis „Gasužis“, vadovaujamas mokytojos Rositos Kalinienės ir jaunieji šokėjai, kuriuos paruošė Edita Montvilienė. Šeštokai Simona ir Kristupas perskaitė mokinių kūrybą pavasario tema, mokytoja Inga Turovaitė. Laureatai buvo apdovanoti padėkomis.
Informaciją pateikė E. Montvilienė
2017-04-28


* * * * *

2017m. balandžio 27 d.  Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale atidaryta Gegužių progimnazijos organizuojama respublikinė 1-4 klasių mokinių piešinių ir 5 klasių mokinių rašinių paroda pagal J. Avyžiaus pasaką „Juodažvaigždis arkliukas“. Paroda skirta akcijai „Mokykla be patyčių“ paminėti, kurios metu skatinama tolerancija, draugiškumas bei pagarba vienas kitam. Parodą pristatė 3a klasės mokinės Austėja Geringsonaitė, Austėja Mekišaitė ir Marija Mickevičiūtė. Dalyviams ir svečiams dainavo Stasio Šalkauskio gimnazijos Gitaros studija: Ema, Ignas, Benita, Živilė, Viktoras, Arnas, vadovė Vilma Klumbytė. Skambėjo Pachebelio „Kanonas“, Three Days Grace „Animal I have become“, Hanas Florionas Cimeris „Karibų piratai“.
Parodą organizavo:
I. Strelkauskienė, socialinė pedagogė;
G. Plekavičienė ir N. Rafael, informacinio centro darbuotojos.


* * * * *

2017 m. balandžio 19 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų skyriuje (Gvazdikų takas 8) Beata Radavičiūtė,Gegužių progimnazijos šeštos klasės mokinė, pristatė  savo pirmąją  autorinę parodą „Atvaizdai“.
Į Meno sodo studiją „PALETĘ“, Beatą, pirmoje klasėje, atvedė mama. Džiugu, kad atėjimas nebuvo trumpalaikis. Beata yra, studijos „PALETĖ“, senbuvė. Kai reikėjo rinktis tarp muzikos mokyklos ir dailės studijos, Beata pasirinko – DAILĘ. Kaip pati autorė sako, kad studijoje jai patinka, nes galima piešti ir tapyti ką tik nori, kad čia yra draugų ir galima smagiai bendrauti, atsipalaiduoti po pamokų, neformalioje aplinkoje. Beatos darbai gali būti puikus pavyzdys, kaip auga mūsų jaunieji menininkai, kaip keičiasi jų mąstymas.
Ne paslaptis, kad šiais laikais internetas daro labai didelę įtaką moksleivių sąmonei, atsispirti sunku, tačiau džiugu, kad jaunoji autorė savo darbuose sugeba išlaikyti savo stilių, laisvą potėpį. Jos darbuose daug šiltų spalvų, išsilaiko koloritas, savo darbus apjungia į ciklus. Smagu, kad Beata turi labai didelį palaikymą savo šeimoje. Kiekvienas jos nupieštas ar nutapytas darbas yra vertinamas labai šiltai ir pozityviai.
Norisi tikėti, kad jaunoji menininkė ir ateityje nesustos augti, o ši, pirmoji autorės paroda, tai lyg starto aikštelė  kitoms parodoms. Sėkmės kūryboje.

Studijos „Paletė“ vadovė Regina Rudienė


* * * * *

2017 m. balandžio 13 d. Šiaulių vyskupijos Pastoraciniame centre  ir Gegužių progimnazijos „Erdvės“ ir Mažojoje dailės galerijose atidaryta Nikolajaus ir Sviatoslavo Rerichų darbų reprodukcijų paroda.
Parodą organizavo organizavo Lietuvos Rericho draugija.


* * * * *

2017 m. balandžio 6 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų skyriuje (Gvazdikų takas 8) buvo atidaryta Šiaulių Gegužių progimnazijos 1-4 klasių mokinių kūrybinių darbų paroda „Paukščiai parskrido, gražiai čiulbėjo…“. Parodos atidaryme dalyvavo 1c klasės mokiniai (mokytoja R. Kalinienė) ir 2a klasės mokiniai (mokytoja A. Adomaitienė).
Akį džiugino vaikų darbai, kuriuose „sklandė“ į Lietuvą po šaltos žiemos parskrendantys paukščiai, išmarginti įvairiais lietuviškų raštų motyvais. Džiaugiamės vaikų kūrybiškumu ir gebėjimu potėpiais perteikti tai, kaip jie mato paukščius.
Lietuvių gyvenime paukščiai nuo seno užima reikšmingą vietą - su paukščiais susiję įvairūs mitologiniai vaizdiniai, apeigos, šventės. Paukštis buvo siejamas su nuolatiniu judėjimu ir reiškė ryšį tarp dangaus ir žemės.  Šiandien paukštis žmogui  - džiaugsmo šaltinis, meilės ir ištikimybės pavyzdys.
Parodą organizavo pradinių klasių mokytojos Rosita Kalinienė ir Aušra Adomaitienė
Could not load widget with the id 810.
* * * * *

Kompiuterinių piešinių konkursas - paroda „Pažvelk į vandenį ir tu pamatysi visą pasaulį“ (romėnų patarlė)
2017 m. balandžio 1 d. – balandžio 24 d.  Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko Šiaulių miesto 5-12 klasių mokinių kompiuterinių piešinių konkursas „Pažvelk į vandenį ir tu pamatysi visą pasaulį“ (romėnų patarlė).
Šio tradicinio konkurso tikslas – skatinti mokinius domėtis ekologinėmis problemomis, puoselėti teigiamas vertybines nuostatas.  Mokiniai, naudodami informacines technologijas, sukūrė piešinius, kuriuose atsispindėjo  dabartinė  ekologinė vandens būklė, aktualiausios problemos.
Šiais metais konkurse dalyvavo  Šiaulių universiteto, „Saulėtekio“ gimnazijų, Salduvės bei Gegužių progimnazijų mokiniai.
Laureatais tapo: Šiaulių universiteto gimnazijos IIc kl. mokinė Ieva Biliūnaitė (mokyt. Jonas Petersonas) ir „Saulėtekio“ gimnazijos IIIa kl. mokinys Paulius Balčiūnas (mokyt. R.Gečas).
Šiaulių Gegužių progimnazijos geriausiai įvertinti šių mokinių darbai: Dainės Stakaitytės, 7c kl., Gustės Malinauskaitės, 7b kl., Igno Sidabro, 7a kl., Melitos Peleckytės, 6a kl. (mokyt. R.Balčiūnienė).
Tikimės, kad konkurso dalyviai bus neabejingi mus supančios aplinkos problemoms.
Konkurso organizatorės  Šiaulių Gegužių progimnazijos mokytojos:  Dalia Urbonavičienė biologijos mokytoja metodininkė ir Rasa Balčiūnienė IT ir matematikos vyresnioji mokytoja


* * * * *

2017 m. kovo 23 d. Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ vyko Šiaulių miesto ir apskrities tradicinės parodos – konkurso „Labas, sraige! Kur eini?“ atidarymas.
Paroda Gegužių progimnazijoje organizuojama jau septintą kartą (idėjos autorė – biologijos mokytoja metodininkė D. Urbonavičienė). Ji skirta paminėti Pasaulinę žemės dieną. Tai linksma, spalvinga, skatinanti kūrybiškumą, mokanti rasti puikių idėjų, panaudojant įvairias buitines atliekas, paroda. Sulaukta daug originalių darbų iš Gegužių, Medelyno, „Sandoros“, Salduvės, Dainų, Gytarių progimnazijų, Šiaulių r. Aukštelkės mokyklos, „Živilės studijos“ 1-2 kl. mokinių. Džiaugėmės ir mokytojų N. Bartkevičienės ir I. Oss sukurtais originaliais darbais. Parodoje savo sraigių kolekciją pristatė anglų k. mokytoja J. Mickutė – Penikienė.
Atidarymo ceremonijoje sveikinimo žodį tarė Šiaulių Gegužių progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė. Mokyklos vadovė pasidžiaugė mokinių gebėjimu kurti grožį iš antrinių žaliavų, jų noru padėti gamtai. Parodos dalyviams ir svečiams dainavo Gegužių progimnazijos 2e kl. mokiniai (mokytoja A.Mockienė), 1-4 kl. jaunučių choras „Strazdanėlės“ (vadovė R. Janulienė), šoko „Karuselės“ kolektyvas (vadovė D. Virakienė), poetinę akciją  „Žemė, Žemynėle“ atliko jungtinė septintokų grupė (mokytoja B. Petkuvienė). Mokiniai ir mokytojai už kūrybišką požiūrį į buitinių atliekų panaudojimą buvo apdovanoti padėkomis.
Tikime, kad vaikai, nuo mažens mokomi būti aktyviais savo kiemo, miesto, šalies ir visos Žemės sergėtojais, tvarkyti ir saugoti savo aplinką, nešiukšlinti ir neteršti, ateityje bus tikri gamtos mylėtojai.
Informaciją paruošė D. Urbonavičienė, biologijos mokytoja.
Fotografė I. Zazienė, etikos mokytoja.


* * * * *

2017 m. kovo 20 d. Šiaulių Gegužių progimnazijoje prie Informacinio centro atidaryta respublikinė 1-4 klasių mokinių piešinių ir 5 klasių mokinių rašinių paroda pagal J. Avyžiaus pasaką „Juodažvaigždis arkliukas“. Paroda skirta akcijai „Mokykla be patyčių“ paminėti, kurios metu skatinama tolerancija, draugiškumas bei pagarba vienas kitam. Parodos dalyviams ir svečiams dainavo Gegužių progimnazijos 1-4 kl. jaunučių choras „Strazdanėlės“ (vadovė R. Janulienė).
Parodą organizavo :
I. Strelkauskienė, socialinė pedagogė;
N. Rafael ir G. Plekavičienė, informacinio centro darbuotojos.


* * * * *

2017 m. kovo 17 d. Šiaulių Gegužių progimnazijos Mažojoje dailės galerijoje atidaryta Šiaulių miesto 7 klasių mokinių dailės olimpiados „Mitologinės būtybės“ kūrybinių darbų paroda. 2016-03-16 Gegužių progimnazijoje vykusioje dailes olimpiadoje dalyvavo 29 mokiniai iš 13 miesto mokyklų, mokinius olimpiadai ruošė 15 dailės mokytojų.
Parodą organizavo dailės mokytojai:
Lina Lušienė, Vita Žabarauskaitė, Nijolė Bartkevičienė, Ilmaras Oss.


* * * * *

2017 m. kovo 9 d. Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko Šiaulių miesto pradinių klasių mokinių ir lopšelių darželių vaikų piešinių parodos – konkurso atidarymas ir edukacinis užsiėmimas ,,Mažieji menininkai“, tema ,,Skiriu tėvynei Lietuvai“. Spalvingi piešiniai papuošė progimnazijos Meno sodo alėją. Vaikai atvėrė savo širdutes ir pavaizdavo gražią,  mūsų visų mylimą Lietuvą.  Edukaciniame užsiėmime lietuviškais ornamentais papuošė paukštelius, rašė linkėjimus savo šaliai. Renginyje dalyvavo vaikai iš 7 miesto lopšelių-darželių ir 3 mokyklų.
Organizatorės: Aušra Didžgalvienė ir Aušra Lučinskienė


* * * * *

2017 m. kovo 7 d. Šiaulių pėsčiųjų bulvare atidaryta Gegužių progimnazijos Dailės skyriaus 1-4 klasių mokinių kūrybinių darbų paroda „Sveikas, pavasari“. Ugdytinius parodai paruošė dailės mokytojos: Aušra Didžgalvienė,  Regina Rudienė, Lina Lušienė, Aušra Lučinskienė, Vita Žabarauskaitė.


* * * * *

2017-03-02 Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Dailės skyriaus 3-4 kl. mokinių kūrybinių darbų paroda „Mes – iš spalvų“. Parodą atidarė šokio studija „Karuselė“ (vadovė D. Virakienė). Jaunuosius dailininkus, tėvelius pasveikino ir sėkmės kūryboje palinkėjo dailės skyriaus mokytojos.
Dailės skyriaus mokinių parodą organizavo dailės mokytojos Lina Lušienė (3D1, 4D1), Aušra Lučinskienė (3D2, 4D2), Vita Žabarauuskaitė  (4D1, 4D2)


* * * * *

Paroda „Žiemos angelai pasakoja“ Šiaulių m. savivaldybės viešosios bibliotekos Aido skyriuje
Baigiantis žiemai Šiaulių Gegužių progimnazijos miniatiūros studijos „Vėjo vaikai“ mokinukai piešė Žiemos angelą. Įsivaizduoti ir nupiešti angelus padėjo lietuvių vaikų poetai, knygų iliustruotojai, kurie savo kūryboje prisilietė prie nepaprasto angelų pasaulio vaizdinio. „Ar jis tikrai buvo su sparnais? O gal tik laikė delne paukštį? Barstė palaimos žvaigždes? O gal tuo metu tiesiog gražiai snigo...“ (S. Ach). Gal jis sujudino ką tik apsnigusią medžio šakelę ir nubėrė švarutėlį sniegą tiesiai tau ant veido... Tyliai kaukšėjo užšalusių balučių leduku...  2-4 klasių mokinių piešinėliai virto šilta paroda „Žiemos angelai pasakoja...“, surengta Šiaulių m. savivaldybės viešosios bibliotekos Aido skyriuje, Aido g. 27.  Iš vaikų sukurtų piešinėlių žvelgia mėlynais apsiaustėliais ir mėlynais keleliais žingsniuojantys angelai. Kodėl tiek daug mėlynos gelmės? „Jo rūbas buvo dangaus žydrumo“, sako knygų iliustruotoja, dailininkė S. Ach. Galbūt todėl mes jo ir nepastebėjome...  Vaikų sukurtas miniatiūras lydi lietuvių vaikų poetų ir knygų iliustruotojų ketureiliai ar mintys apie švelnius, mylinčius ir visur esančius, dalijančius išsipildymus, visad saugančius ... Parodą aplankyti bibliotekoje galima nuo 2017-02-13 iki 2017-03-06. Ši paroda – Šiaulių Gegužių progimnazijoje įgyvendinamo projekto skatinančio vaikų knygų skaitymą „Knyga sparnus augina“, renginys.
Mokytoja – metodininkė Ligita Norvilienė


* * * * *

Fotoparodos „Saulėgrąžos – saulės dukros...“ atidarymas Mažojoje dailės galerijoje (II aukštas) integruotos pamokos metu

2017 m. sausio 26 d. atvirą integruotą  pamoką 7 kl. „Tai kas eina iš širdies, pasiekia – širdį...“, kurią vedė mokytojos: etikos – Ilona Zazienė, biologijos – Dalia Urbonavičienė, anglų k. –  Ingrida Kačinskienė vainikavo  fotoparodos atidarymas „Saulėgrąžos – saulės dukros...“. Paroda, tarsi vasaros gabalėlis, kurta iš didelės meilės saulėgrąžoms, gamtai. Beje, saulėgrąžos ne tik estetiškai patrauklus augalas, bet  puikus vitaminų  šaltinis, turintis daug  kalio, kuris reikalingas  gerai mūsų  širdelės veiklai ir bendrai sveikatai.
Pamokos metu mokiniai lietuvių – anglų k. diskutavo apie širdį, kaip dvasios, jausmų indą, išsiaiškino širdies, kaip organo veiklą,  suvokė, kad širdis, tai tiltas, kuris jungia Protą ir Jausmus...
Respublikinė konferencija „Žmogus –  tiltas tarp dviejų pasaulių“ mokytojams  buvo puiki proga naujai ir kūrybiškai pažiūrėti į pamokų vedimą, o mokiniams pajusti mokymosi, bendravimo malonumą.
Informaciją paruošė – Ilona Zazienė, etikos mokytoja
Fotografė – Viktorija Vaitkutė, etikos klubo ETHOS narė

* * * * *

2017 m. sausio 3 d. Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta dailės mokytojos metodininkės, Lietuvos dailininkų sąjungos narės Vitos Žabarauskaitės jubiliejinė tapybos darbų paroda „ŽIEMGALOS LEGENDOS“. Kviečiame aplankyti.


* * * * *

2016 m. gruodžio 14 d. Gegužių progimnazijos dailės galerijoje ,,Erdvė” atidaryta respublikinė mokinių kūrybinių darbų paroda – konkursas ,,Kalėdinė miniatiūra ir ne tik…”. Tradicinis, tryliktą kartą vykstantis mokyklos konkursas kasmet žavi naujomis spalvomis, kūrinių įvairove.
Šiais metais parodoje – konkurse dalyvauja aštuonių ugdymo įstaigų mokiniai. Parodai – konkursui pateikta apie tris šimtus įvairių darbelių, kuriuose mokiniai vaizduoja patį gražiausią metų laiką – Kalėdas. Kūrybiniuose darbuose atsispindėjo artėjančias šventes vainikuojantys akcentai- Šviesa, Šiluma ir Jaukumas.
Paroda atidaryta šokių grupės ,,Karuselė” snaigučių šokiu, kurias paruošė mokytoja Daiva Virakienė. Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Silvija Baranauskienė. Pavaduotoja ugdymui Lina Lušienė pasidžiaugė mokinių kūryba. Dvidešimt septyni mokiniai buvo apdovanoti laureato diplomais ir dovanėlėmis atminčiai.
Dėkojame visiems mokytojams, kurie ruošė mokinius, mokiniams už gražius kūrybinius darbus ir linkime šviesių, šiltų ir jaukių artėjančių švenčių.
Renginio organizatorė dailės mokytoja Aušra Lučinskienė.


* * * * *

Atskubėjo žiemužė, o su ja ir gražiausios metų šventės. Ta proga  Gegužių  progimnazijos  2d, 3d, 4d  mokiniai  Šiaulių miesto  viešosios bibliotekos ,,Aido” filiale  vaikų  literatūros  skyriuje surengė savo darbelių parodą  ,,Žiemos išdaigos”.  Moksleivių kūrybinių darbų paroda veikia nuo gruodžio 20 d. Parodą surengti mokiniams padėjo jų mokytojos L.Norvilienė, V.Miltinienė, J.Markūnienė.
Informaciją parengė  V.Miltinienė


* * * * *

Tarptautinė mokinių kūrybinių darbų paroda „Saulės mūšiui atminti“
Gegužių progimnazijoje balandžio-lapkričio mėnesiais vykdytas projektas „Baltų vienybė“. Projekto sudedamoji dalis ir mokinių konferencijos ,,Saulės mūšis istorijos rate“ įžanga 2016 m. gruodžio 7 d. atidaryta tarptautinė mokinių kūrybinių darbų paroda „Saulės mūšiui atminti“. Į parodą piešinius atsiuntė Latvijos (Rygos lietuvių vidurinės mokyklos moksleiviai), Joniškio (M. Slančiausko progimnazijos),  Šiaulių ( Lieporių gimnazija, Saulėtekio gimnazija, Jėzuitų mokykla, Ragainės progimnazija, Salduvės ir Gegužių progimnazijos), Tauragės („Versmės“ gimnazijos, Jovarų ir Gaurės pagrindinių mokyklų) mokiniai. Parodai pateikta daugiau nei 150 mokinių darbų. Darbai buvo atrenkami pagal tai, kaip mokiniai suvokia šio istorinio mūšio svarbą, menines raiškos priemones. Šioje parodoje svarbus kiekvieno mokinio darbas, tiek pradinuko, tiek gimnazisto. Paroda eksponuota Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“, o vėliau bus perkelta į kitas miesto viešąsias erdves.
Dailės mokytojos A.Lučinskienė, R.Rudienė


* * * * *

Viskas mažųjų pasaulyje yra gražu, didinga ir be galo svarbu! Todėl mažieji visokius daiktus daiktelius nešiojasi kuprinėse.
Lapkričio - gruodžio mėn. pradinių klasių mokytoja metodininkė Edita Montvilienė Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filiale organizavo mokinių kūrybinių darbų parodą ,,Kas kuprinėj slepiasi?".  4c klasės mokinukų darbuose atsispindėjo jų pomėgiai, nuotaikos. Parodoje puikavosi išpuoštos kuprinės, pripildytos daugiau ar mažiau reikalingomis  priemonės bei kupinos nuotykių, spalvingo vaikiško pasaulio, svajų.
Informaciją pateikė parodos organizatorė Edita Montvilienė


* * * * *

Visi mes – angelai, bet tiktai su vienu sparnu,
Norėdami pakilti, turime apsikabinti.

2016-12-03 Šiaulių Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Šiaulių specialiojo ugdymo centro pedagogų kūrybinių darbų paroda, skirta Tarptautinei Neįgaliųjų dienai pažymėti.
Parodą organizavo Šiaulių specialiojo ugdymo centro pedagogės: Lina Tautkienė, Daiva Glazauskienė. Parodoje eksponuojami 14 pedagogų autoriniai darbai. Kviečiame aplankyti.


* * * * *

GROŽIS PAPRASTUME – FOTOPARODA „ŠABALBONAI“

2016 m. lapkričio 23d. mokyklos Mažojoje dailės galerijoje IIa. atidaryta ETHOS klubo fotoparoda „Šabalbonai“ (vadovė – I.Zazienė), kurios metu 2a klasės mokiniai parodė spektaklio  ištrauką pagal pasaką „Stebuklinga pupa“. Mokytoja Aušra Adomaitienė parengė įdomią viktoriną apie pupas, o teisingai atsakiusiems padovanojo po stebuklingą šabalboną.
„Jauku, subtilu, nuoširdu“ – parodą apibūdino biologijos mokytoja D.Urbonavičienė. Ši paroda turi ir edukacinį momentą – galima vesti pamokos dalį kalbant apie ankštinių kultūrų svarbą žmogaus organizmui.
Iš tiesų gamta mums dovanoja daug gražių akimirkų tik spėkime pastebėti, o kai kada – nufotografuoti...
Informaciją paruošė – Ilona Zazienė, etikos mokytoja
Fotografavo – Viktorija Vaitkutė, ETHOS klubo narė, 8c kl. mokinė


* * * * *

2016-11-17 Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Dailės skyriaus 1-2 kl. mokinių kūrybinių darbų paroda „Vaikystes spalvos“. Parodą atidarė jaunučių choras „Strazdanėlės“ (vadovė R. Janulienė). Jaunuosius dailininkus ir jų tėvelius pasveikino progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė ir dailės skyriaus 1-2 kl. mokytojos.
Dailės skyriaus mokinių parodą organizavo dailės mokytojos Aušra Lučinskienė (1D1), Regina Rudienė (1D2), Lina Lušienė (2D1) ir Aušra Lučinskienė (2D2).
Paroda vyks iki gruodžio 14 d.


* * * * * 

Jau  greitai atsisveikinsime  su rudeniu. Baigėsi rudens spalvų  simfonija… Tačiau  Gegužių  progimnazijos mokiniai  dar nenori paleisti rudenėlio. Todėl  Šiaulių miesto  viešosios bibliotekos ,,Aido” filiale vaikų literatūros skyriuje surengė savo darbelių parodą  ,,Paskutinis rudens šokis”, kuri  veiks nuo lapkričio 18 d.  iki  gruodžio 1 d. Parodą surengti moksleiviams padėjo jų mokytojos L.Norvilienė (2d kl.), V.Miltinienė (3d kl.), J.Markūnienė (4d kl.).
Informacija parengė 3d kl. mokytoja V.Miltinienė


* * * * *

2016 m.  spalio 17-21 dienomis  Gegužių progimnazijoje svečiai iš sodo ir daržo parodoje „Daržovių susirinkimas“.
Jau kelintus metus iš eilės Gegužių progimnazijos 1-2 klasių mokinukai  ir jų tėveliai papuošia mokyklos dailės galeriją „Erdvė“ savo kūrybiniais darbeliais iš rudens gėrybių. Šiais metais pasirodyti atpupsėjo meliono ežiukas, smagiai atkriuksėjo bulvių paršiukai, moliūgo karieta atriedėjo Pelenė, atkrypavo cukinijų pingvinai, atšliaužė obuolių ir kaštonų kirmėlės, išsipūtę susėdo moliūgų ponaičiai…
Džiaugiamės, kad tiek daug darbo, sumanumo, išradingumo, kantrybės įdėjo šeimos kurdamos darbelius. Išradingi žmonės sugeba kurti beveik iš nieko, o kai po ranka pakliūva rudens gėrybės, tai sukuria tikrus stebuklus. Dėkojame 1-2 klasių mokinukams, jų tėveliams ir mokytojoms už suteiktą grožį.
Parodos organizatorės – pradinių klasių mokytojos A. Adomaitienė, Ž. Sinušienė, A. Marcinkienė, N. Gabrielaitienė, R.  Kalinienė.


* * * * *

2016 m.spalio 12 d. Šiaulių Lieporių gimnazijoje atidaryta Gegužių progimnazijos 8 klasės mokinių Kryptingo meninio (dailės) ugdymo programos III-IV lygio baigimo kūrybinių baigiamųjų darbų paroda „Mano kelias“. Mokinius ruošė dailės mokytojai Regina Rudienė, Ilmaras Oss, Vita Žabarauskaitė, Aušra Lučinskienė, Dana Kulikauskienė.


* * * * *

2016 m. spalio mėn. Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos galerijoje (II  a.) atidaryta Gegužių progimnazijos Dailės skyriaus 2 kl. mokinių kūrybinių baigiamųjų darbų paroda „Sparnuotieji draugai“, kviečiame aplankyti. Parodą organizavo mokytojos: Lina Lušienė, Aušra Lučinskienė.


* * * * *

2016-10-06 Gegužių progimnazijos Vydūno alėjoje, III a., atidaryta antrokų fotografijų paroda „Vaikų vasara“.
Dabar, kai už lango ruduo gražiai nudažė medžių lapus, kai vėsesnis vėjelis juos nešioja po kiemą, kai norisi susisukti į šiltesnį megztinį, taip malonu užlipti į trečią pradinukų korpuso aukštą ir pasigrožėti vasaros vaizdais...
Jau tradicija tapo Gegužių progimnazijoje organizuoti pradinukų fotografijų parodas. Šiais mokslo metais surengta paroda „Vaikų vasara“ kviečia pamatyti praėjusios vasaros įspūdžius, kuriuos pristatė antrokai. Parodoje dalyvauja 50 mokinukų, o į parodą atneštos - 136 nuotraukos.
Tai informatyvi paroda, nes joje galima pamatyti įdomias vaikų aplankytas vietas, sužinoti, kuriose Lietuvos ar užsienio šalyse vaikai lankėsi, ką naują patyrė, pamatė, sužinojo.
Bet svarbiausia, kad vaikai drąsiai vedasi prie nuotraukų stendo savo draugus, rodo ir pasakoja savo įspūdžius. Taip jie mokosi bendrauti, diskutuoti, klausti, atsakyti ir rinkti informaciją.
Ačiū mokinių tėveliams už padarytas nuotraukas.
Parodos organizatorės – mokytojos Nijolė Gabrielaitienė ir Alina Marcinkienė


* * * * *

Menas – tai sparnai: margi ar melsvi, maži ar dideli, stiprūs ar silpni, bet tave neša į grožio, pasakų, keistą, nuostabų, užburtą kraštą. Tai tavo  sparnai.
2016 m. spalio 6 d. Gegužių progimnazijos pradinio ugdymo Dailės skyriaus antrokai Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų skyriuje (Gvazdikų takas 8) atidarė tapybos parodą ,,Žydėjimas“ (mokytojos Aušra Didžgalvienė, Regina Rudienė). Paroda veiks iki lapkričio 1 d.
Mažieji menininkai pasidžiaugė savo sukurtais dailės darbais, išklausė Lapės Snapės sveikinimus ir pamąstymus, kas yra menas. Po to vyko edukacinis užsiėmimas ,,Pasaka kitaip“.


* * * * *

FOTOPARODA „GAMTA IR GYVŪNAI – AMŽINOJI VERTYBĖ“

Gegužių progimnazijos Mažojoje dailės galerijoje II a. atidaryta fotoparoda, kurioje galime mėgautis puikia Lietuvos gamta, kadrais, kurie mums primins vasaros spalvas,  akimirkas tėviškėje, pajūryje ar tiesiog dangaus žydruma suteiks polėkį minčiai...
Fotoparoda „Gamta ir gyvūnai – amžina vertybė“ atidaryta skambant senovinių  kanklyčių garsams, kuriuos mums padovanojo mokytoja R.Kalinienė ir S.Mickutė, 6b kl. moksleivė.
Džiaugiamės parodos dalyviais, kurie mielai sutiko pasidalinti savo pastebėtomis akimirkomis: Gegužių progimnazija - direktorė S.Baranauskienė, direktoriaus pavaduotoja R.Zalogienė,  pradinių klasių mokytoja  L.Norvilienė, lietuvių kalbos mokytoja B. Petkuvienė, etikos mokytoja I.Zazienė, buvusi mūsų mokinė V.Veitaitė bei ETHOS klubas.
Parodoje svečiuojasi puikių autorių  nuotraukos iš „Sandoros“ progimnazijos – A.Špokauskitės 8b kl., E. Nakutytės 8b kl., „ Juventos“ progimnazijos – E.Paliulytės 7d kl., „Jovaro“ progimnazijos – U.Arbačiauskaitės 7a kl.
Fotoparodos atidaryme vyko ne tik nuotraukų ir autorių pristatymas, bet ir linksmoji viktorina apie gamtą, vertybes ar tiesiog pastabumą (pvz. Kiek gandrų ant keliuko? -  mokytojos B.Petkuvienės nuotraukoje „Pakeliui į tėviškę“ ir kt.). Nugalėtojai buvo apdovanoti saldžiais prizais, o nuotraukų autoriai padėkomis (dėkojame gražių padėkų, diplomų, plakatų  dizainerei progimnazijos direktoriaus pavaduotojai L.Lušienei), bei puikiais atvirukais „Paukštis“, kuriuos kvilingo technika sukūrė šaunioji mūsų 4d klasė, vadovaujama kūrybingos mokytojos Jūratės Markūnienės.
Ši fotoparoda viena iš sudėtinių projekto „Gamta ir gyvūnai – amžina vertybė“ dalių, kurį finansuoja Šiaulių m. Aplinkos apsaugos skyrius.
Dėkojame projekto rėmėjams: UAB „Eurobiuras“ p.Snieguolei Veitienei,  UAB „ELEKTROPOLIS“ vadovui bei fotostudijos „Stop, kadras“ kūrybinei grupei.
Informaciją ir nuotraukas paruošė projekto organizatorės –
Ilona Zazienė, etikos mokytoja
Dalia Urbonavičienė, biologijos mokytoja

* * * * *

2016-10-01 Respublikinė Šiaulių ligoninė drauge su Šiaulių Gegužių progimnazija surengė piešinių parodą antikorupcine tema „Ačiū, gydytojau!“. Parodoje dalyvavo progimnazijos pradinio ugdymo dailės skyriaus 4 klasių mokiniai (dailės mokytojos Vita Žabaraskaitė, Lina Lušienė). Mokinių piešiniai eksponuojami Ligoninės Chirurgijos korpuso hole, prie įėjimo į Didžiąją konferencijų salę, tad ją pamatyti gali ne tik medicinos personalas, bet ir lankytojai.


* * * * *

2016-09-28 Šiaulių Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Lieporių bendruomenės projekto „Lieporių bendruomenės socializacijos, užimtumo ir saviugdos stiprinimas“ 3 dienų plenero paroda „Po Lieporių liepomis“. Paroda skirta Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai paminėti.
Dailės galerijoje eksponuojama 50 plenero dalyvių - 7 kl., 8 kl., Dailės skyriaus 4 kl. mokinių darbai (mokytojos: R. Rudienė, D. Kulikauskienė, V. Žabarauskaitė, A.Lučinskienė,  L.Lušienė). Šventinę parodos atidarymo nuotaiką kūrė šokių kolektyvas „Juostinas“ (vadovė E.Montvilienė), choro „Strazdanėlės“ vaikučiai (vadovė R.Janulienė). Į renginį susirinkusius parodos laureatus, jų mokytojus ir svečius sveikino ir apie projektą pasakojo Lieporių bendruomenės pirmininkė Elvyra Užkuraitienė. Gražaus tolesnio bendradarbiavimo,  kūrybinių idėjų linkėjo  Gegužių progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė.
Paroda vyks iki spalio 28 d. Kviečiame aplankyti.


* * * * *

2016 m. rugsėjo 27 d. Šiaulių pėsčiųjų bulvaro vitrinos atidaryta Gegužių progimnazijos 4 klasės mokinių Kryptingo meninio (dailės) ugdymo programos I-II lygio baigimo kūrybinių baigiamųjų darbų paroda. Ugdytinius parodai paruošė dailės mokytojos: Dana Kulikauskienė,  Aušra Lučinskienė, Vita Žabarauskaitė, Lina Lušienė.


* * * * *

Gegužių progimnazijos mokiniai tapo respublikinės parodos laureatais

2016-09-02 Vilniaus rotušėje vyko Lietuvos dailininkų  sąjungos ir Lietuvos Šv. Kazimiero ordino organizuojamo respublikinio edukacinio dailės projekto „Mano Lietuva“  uždarymas ir jubiliejinė dailininkės Emilijos Taločkienės kūrybos paroda. Iškilmingo renginio metu Vilniaus rotušėje atidaryta projekto laureatų paroda, dalyvius ir laureatus sveikino Šv. Kazimiero ordino D. Magistras, LDS pirmininkė, dalyvavo ir prizus laureatams teikė dalyvaujančių miestų ir rajonų merai bei kiti garbūs svečiai, vyko šventinis koncertas.
Projektas „Mano Lietuva“ skirtas skatinti ir plėtoti vaikų kūrybiškumą bei tautiškumą. Projekte dalyvavo 7 ugdymo įstaigos (Vilniaus l./d. „Vilnelė“ ir Emilijos Pliaterytės progimnazija, Kauno šv. Kazimiero pagrindinė mokykla, Šiaulių Gegužių progimnazija,  Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija,  Kėdainių dailės mokykla,  Panevėžio raj. Paįstrio Juozo Zikaro gimnazija) iš 6 Lietuvos miestų (Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Kėdainių, Paįstrio). Prie projekto vykdymo dirbo 23 mokytojai, o dalyvavo net 392 vaikai ir jaunuoliai! Projekto komisija iš gausybės kūrinių išrinko 27 laureatus, tarp jų ir penki Šiaulių Gegužių progimnazijos mokiniai: Austėja Mekišaitė, 3b kl. (mokytoja  A. Lučinskienė),  Aurėja Taralytė, 4a kl. (mokytoja L. Lušienė),  Gustas Adomaitis, 5a kl. (mokytoja D. Kulikauskienė),  Gerda Uscilaitė, 7b kl. (mokytoja R. Rudienė), Mantė Rutkauskaitė, 8b kl. (mokytoja V. Žabarauskaitė).

Kviečiame aplankyti parodą Vilniaus rotušėje. Paroda veikia iki rugsėjo 26 dienos.

Projekto koordinatorės Gegužių progimnazijoje:
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Lušienė,
Dailės ir technologijų mokytoja metodininkė N. Bartkevičienė


* * * * *

2016 m. rugpjūčio 20 d. Šiaulių pėsčiųjų bulvaro vitrinos atidaryta Gegužių progimnazijos 8 klasės mokinių Kryptingo meninio (dailės) ugdymo programos III-IV lygio baigimo kūrybinių baigiamųjų darbų paroda „Mano kelias“. Mokinius ruošė dailės mokytojai Regina Rudienė, Ilmaras Oss, Vita Žabarauskaitė, Aušra Lučinskienė, Dana Kulikauskienė.


* * * * *

Leonas Šėferis „PERSPEKTYVA  KITAIP“

Leonas Šėferis, Gegužių progimnazijos mokinys, šiemet baigęs penktą klasę. Pagal metus savo gebėjimais, mąstymu ir matymu lenkentis savo bendraamžius. Nuo antros klasės lanko Gegužių progimnazijos Neformaliojo ugdymo programos „Meno sodas“ studiją „Paletė“. Jo „arkliukas“ – puikiai suvokiama perspektyva ir, žinoma, automobiliai...  Leonas, kaip tikras dailininkas nekasdien galintis kurti, kartais būna nepatenkintas rezultatu, bet dažniau džiūgauja ir mielai apdovanoja artimuosius ir mylimas mokytojas savo kūriniais. Šie piešiniai, išskyrus vieną („Alpinistą“-2kl.), yra paskutinių mokslo metų darbai. Leonas piešia iš atminties, todėl dažnai jo piešiniuose kartojasi motyvas, tačiau neabejoju, kad sukaupęs patirtį, jis galės mus pradžiuginti dar ne viena savo darbų paroda.

Noriu pakviesti apsilankyti mano mokinio, Leono Šėferio, pirmoje personalinėje darbų parodoje „Perspektyva kitaip“ Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje  (Gvazdikų takas 8). Paroda veiks iki liepos 10 d.
Studijos „Paletė“ vadovė Regina Rudienė


* * * * *

2016 m. gegužės 31 d. Gegužių progimnazijos Meno sodo alėjoje tradiciškai atidaryta Dailės skyriaus 1 kl. mokinių tapybos paroda „Žydėjimas“,  2 kl. mokinių tapybos paroda „Sparnuoti draugai“ ir 3 kl. mokinių tapybos paroda „Gyvūnų pasaulis“. Plačiau...Pradinio ugdymo dailės skyrius. Naujienos
* * * * *

2016 m. gegužės 27 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje  (Gvazdikų takas 8) atidaryta Gegužių progimnazijos pradinių klasių mokinių paroda „Kvapnu, gardu, saldu, aitru...“, kurios darbuose skirtinga technika pavaizduoti įvairiausi prieskoniai. Šia paroda baigiamas projektas „Stebuklinga prieskonių galia“, vykęs 2016 m. kovo – gegužės mėnesiais. Mažųjų meniniuose darbuose atsispindi pačių mokinių užaugintų prieskonių ir, projekto metu, įgytų žinių visuma. Tad vasarą kviečiame apsilankyti bibliotekos žaislotekos skyriuje ir pasigrožėti gausiai eksponuojamais darbeliais.
Parodą organizavo   pradinių klasių mokytojos L. Varnavičienė, A. Kulnienė, K. Vaidilienė, L. Norvilienė


* * * * *

Artėja Lietuvos valstybės nepriklausomybės 100-osios metinės. Ta proga Lietuvos Šv. Kazimiero ordinas kartu su Lietuvos dailininkų sąjunga parengė dvejų metų projektą Lietuvos jaunimui ir vaikams „Mano Lietuva“.  Projekto idėja – skatinti ir plėtoti kūrybiškumą, tautiškumą. Pirmoji projekto dalis – „Laisvės angelas Lietuvos vaikų širdyse“ – tai piešinių konkursas, skirtas įamžinti ir pagerbti iškilias Lietuvos istorines asmenybes.
2016 m. balandžio 29 d. Šiaulių Gegužių progimnazija kartu su projekto organizatoriais, Šv. Kazimiero ordinu ir Lietuvos dailininkų sąjunga, pakvietė mokyklos bendruomenę  į piešinių parodos-konkurso atidarymą progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“.  Net 200 progimnazijos mokinių piešė karalių Mindaugą, karalienę Barborą, Lietuvos didįjį kunigaikštį Vytautą, Šv. Kazimierą, Emiliją Pliaterytę ir kitus didikus. Dvidešimt geriausių piešinių autorių apdovanoti gausiomis rėmėjų dovanomis, Lietuvos Šv. Kazimiero ordino padėkos raštais. Penkių laureatų darbai rugsėjo 2 dieną  atstovaus  Gegužių  progimnazijai  parodoje kartu su projekto idėjos autore, tapytoja  Emilija Gaspariūnaite-Taločkiene, Vilniaus  rotušėje.
Organizatoriai ir svečiai dėkojo mažiesiems menininkams, džiaugėsi piešinių įvairove ir  linkėjo  mokiniams būti sąžiningais savo valstybės piliečiais, ją puoselėti, susitelkti  ir kurti čia – Lietuvoje.
Plačiau apie projektą...   Apie parodos atidarymą... spauda:etaplius.lt
Informaciją pateikė:
Lina Lušienė, Gegužių progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui,
Nijolė Bartekevičienė, Gegužių progimnazijos technologijų mokytoja.


* * * * *

Šiaulių miesto  viešosios bibliotekos ,,Aido” filiale vaikų literatūros skyriuje balandžio 28 – gegužės 10 d. organizuota Šiaulių Gegužių progimnazijos 1 d, 2 d ir 3 d kl. ugdytinių kūrybinių darbų paroda, skirta  Motinos dienai.  Parodą organizavo pradinių klasių mokytojos L.Norvilienė, V.Miltinienė, J.Markūnienė.


* * * * *

2016 m. balandžio 21 d. Vydūno alėjoje įvyko parodos „Kvapnu, gardu, saldu, aitru...“ atidarymas. Parodai kūrybinius darbus pristatė Gegužių progimnazijos 1-4 klasių mokiniai ir lopšelio darželio „Dainelė“ ugdytiniai (juos ruošė 19 pedagogų). Gausi kūrybinėmis idėjomis, atlikimo technikomis   paroda yra  projekto „Stebuklinga prieskonių galia“projekto „Stebuklinga prieskonių galia“projekto „Stebuklinga prieskonių galia“ dalis. Parodos atidaryme dalyvavo  mokytojai, atvykę į Šiaulių miesto pradinių klasių mokinių ir lopšelių –darželių vaikų pažintinę - praktinę konferenciją „Prieskonių kvapai vilioja“. Dalyviai nuoširdžiai grožėjosi vaikų kūrybiniais darbais, linkėjo sėkmės. Parodos dalyviams ir svečiams dainavo Gegužių progimnazijos folkloro ansamblis „Gasužis“ (mokyt. Rosita Kalinienė).  Širdingai dėkojame visiems dalyviams ir darbus pristačiusioms mokytojoms. Kviečiame visus apsilankyti parodoje, domėtis mūsų krašte augančiais prieskoniniais augalais, gardžiuotis jais kasdieniame gyvenime.  Kviečiame niekad nepamiršti, kad „gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas.“ (J. V. Gėtė).
Informaciją pateikė parodos organizatorės Kristina Vaidilienė, Laima Varnavičienė, Aušra Kulnienė, Ligita Norvilienė.


* * * * *

2016 m. balandžio 15 d. progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta fotografijų paroda „Pasaulio kultūros dienos ištakos ir dabartis“. Paroda parengta bendradarbiaujant su Taikos vėliavos komitetu, Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie JT padaliniu Lietuvoje, Tarptautinio judėjimo už Pasaulio kultūros dieną su Taikos vėliava organizaciniu komitetu ir Lietuvos Rericho draugija.
Lietuvoje balandžio 15-ąją minima Kultūros diena, kurią Lietuvos Respublikos Seimas 2006 m. liepos 19 d. įteisino kaip atmintiną. Ši diena pasirinkta todėl,  kad 1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone Amerikos žemyno 21 šalis ratifikavo Rericho Paktą – sutartį dėl meno, mokslo įstaigų ir istorinių paminklų apsaugos karo ir taikos metu. Jos simboliu pasirinkta Taikos vėliava – rubino spalvos žiedas, juosiantis tris rubino spalvos skritulius baltame fone, reiškiantis „taika per kultūrą“.


* * * * *

Pradinukams skaityti knygas ne tik įdomu, bet ir naudinga. Knygučių skaitymas skatina mąstymą, praturtina žodyną, suteikia pasitikėjimo savimi, lavina kūrybiškumą. 3c klasės mokinukai liejo kūrybines mintis piešdami savo mėgstamiausios knygos veikėjus. Mokytoja E. Montvilienė, paminėdama 2016-uosius, bibliotekos metus, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos ,,Aido“ vaikų filiale organizavo ugdytinių kūrybinių darbų parodą ,,Mano mėgstamiausia knyga“. Trečiokėlių darbai lankytojus džiugins nuo balandžio 4 dienos ir visą mėnesį kvies skaitytojus susidraugauti su knygelių veikėjais.
Informaciją pateikė parodos organizatorė Edita Montvilienė


* * * * *

Pasaulyje yra labai daug profesijų. Kiekvienas žmogus svajoja kuo nori būti užaugęs. Tačiau svajonės keičiasi, nes keičiasi ir pats žmogus...
2016 m. kovo – balandžio mėn., stende „Ugdymas karjerai“ eksponuojama 7a, 7b klasių mokinių piešinių paroda „Mano svajonių profesija“. Mokinius paruošė dailės mokytoja metodininkė Vita Žabarauskaitė. Dauguma darbų nupiešti pieštuku. Tai dar viena paroda iš projekto  „Mano svajonių profesija“.
„Jau nuo pat mažų dienų žaidžiu futbolą ir lankau futbolo treniruotes, taigi nuo pat vaikystės svajoju tapti įžymiu, geru futbolo žaidėju. Norint tokiu tapti reikia be galo daug stengtis, siekti savo tikslo, niekada nenuleisti rankų, tik treniruočių ir sunkaus darbo pagalba gali pasiekti savo užsibrėžtą tikslą“. Tai sakinys iš pokalbių su mokiniais apie svajonių profesiją. Šias ir kitas panašias mintis septintokai vaizduoja savo piešiniuose.
Informaciją parengė mokyt., karjeros koordinatorė R.Balčiūnienė


* * * * *

Balandžio 7 d. galerijoje „Erdvė“ įvyko tarptautinės parodos „Būk sveikas, pavasari!“ atidarymas. Visus džiugiai nuteikė ansamblio „Gasužis“ (vad. R.Kalinienė) daina, pirmokėlių pasakojimas, ką sužinojo apie gandrus (ruošė mokyt. A.Marcinkienė) – pavasario sugrįžtuvių simbolį. Sveikinimo žodį tarė ir progimnazijos direktorė S.Baranauskienė. „Erdvę“ virpino ir penktokų perskaityti posmai, miniatiūros apie pavasarį, laureatų kūryba.
Paroda suvienijo kuriančius mokinius tam, kad išsiaiškintų, kaip suprantamas atgimimas įvairiuose regionuose. Mokiniai kūrė karpinius iš spalvoto popieriaus, atvirukus kompiuteriu ir atvirukus anglų kalba, eilėraščius apie pavasarį, įvairius darbelius iš laisvai pasirinktų medžiagų.
Informaciją rengė I.Turovaitė, lietuvių kalbos mokytoja.
Nuotraukas pateikė D.Kulikauskienė, dailės mokytoja.
2016-04-08


* * * * *

2016-04-06 Šiaulių Gegužių progimnazijos Meno sodo alėja pasipuošė Šiaulių miesto pradinių klasių ir lopšelių-darželių ,,Mažųjų menininkų“ kūrybiniais darbais. Šiais metais vaikučiai skaitė lietuviškas pasakas ir savitai interpretuodami perteikė emocijas savo piešiniuose.
Susitikimas prasidėjo edukaciniu užsiėmimu, kurio pradžioje vaikučiai klausėsi dainos, bandė įvardinti ką kiekvienam iš mūsų reiškia PASAKA. Užsiėmimo metu sukūrė darbelį – pasakos personažą.
Parodos atidarymo metu vaikučiai apdovanoti padėkomis, paveikslavosi prie parodos darbų atminčiai.
Dėkojame  vaikučius parengusiems ir parodai darbus pristačiusiems mokytojams.
Organizatorės Aušra Lučinskienė, Aušra Didžgalvienė
2016-04-08


* * * * *

2016 m. kovo mėn. Šiaulių m. savivaldybės  viešosios bibliotekos vaikų skyriuje atidaryta progimnazijos Dailės skyriaus pirmokėlių paroda „Labas“. 
Kviečiame pasidžiaugti paroda ir pajausti, kad kiekvienas vaikas – nepakartojamas kūrėjas. Kartu su jais kurkime meilę, gerus darbus, geras mintis. Taip sukursime pasaulį su dar daugiau GERUMO, taip sukursime nuostabius dailės darbus.
Dailės mokytojos A. Didžgalvienė ir R. Rudienė


* * * * *

2016 m. kovo 17 d. įvyko Šiaulių miesto ir apskrities tradicinės parodos – konkurso „Boružėlė septyntaškė“ atidarymas, kuris Gegužių progimnazijoje organizuojamas jau šeštą kartą. Parodai – konkursui kūrybinius darbus pristatė Gegužių, Medelyno, „Juventos“, „Rasos“, Jovaro progimnazijų, Saulės pradinės mokyklos, Šiaulių moksleivių namų, Šiaulių rajono Gruzdžių gimnazijos mokiniai (juos ruošė 35 mokytojai). Parodoje sveikinimo žodį tarė Šiaulių Gegužių progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė. Mokyklos vadovė pasidžiaugė mokinių gebėjimu kurti grožį iš antrinių žaliavų, jų noru padėti gamtai, atsakingu požiūriu. Parodos atidaryme dalyvavo ir mokytojų iš Latvijos delegacija. Jie taip pat nuoširdžiai grožėjosi vaikų kūrybiniais darbais, linkėjo sėkmės. Parodos dalyviams ir svečiams dainavo Gegužių progimnazijos folkloro ansamblis „Gasužis“ (mokyt. Rosita Kalinienė), įsikūniję į boružėles, šoko pradinių klasių mokiniai (mokyt. Edita Montvilienė), poetinę akciją  „Aš - atsakingas" atliko jungtinė šeštokų grupė (mokyt. Birutė Petkuvienė).
Širdingai dėkojame visiems parodos dalyviams ir kviečiame niekad nepamiršti, kad „žmogaus elgesys gamtoje – jo sielos veidrodis“ (V. Bergas).
Informaciją pateikė parodos – konkurso organizatorės
mokytojos Dana Kulikauskienė ir Dalia Urbonavičienė


* * * * * 

2016 m. kovo 3 d. Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios bibliotekos II aukšto galerijoje atidaryta Šiaulių Gegužių progimnazijos Dailės skyriaus 2 kl. mokinių  darbų paroda „Angeliukai“. Paroda veiks iki kovo 31 d. Plačiau...
* * * * *

2016 m. vasaris – kovas. Šiemet, minint Laisvės gynėjų dieną, Gegužių progimnazijos  Meno sodo alėjoje, eksponuojama 5a ir 5c klasių mokinių teminė piešinių paroda „Laisvė“, skirta įsimintiniems sausio  įvykiams paminėti. Džiugu, kad mokiniai savo piešiniais sugebėjo atskeisti tų dienų žmonių pasiaukojimą, didvyriškumą ir patriotizmą.
Dailės mokytoja Regina Rudienė


* * * * *

2016 m. vasario 25 d. Gegužių progimnazijos Mažojoje dailės galerijoje eksponuojama 22-osios Lietuvos mokinių dailės olimpiados  miesto etapo (8-12 kl.) „Mano namai“ darbų paroda. Dailės olimpiadoje dalyvavo 33 mokiniai iš 15 miesto mokyklų. Mokinius ruošė 18 dailės mokytojų. Olimpiadoje dalyvavo ir mūsų mokyklos 8 b kl. mokinė Augūna Vilčinskaitė, mokytoja V. Žabarauskaitė.
Parodą organizavo dailės mokytojai L. Lušienė, A. Lučinskienė, I. Oss


* * * * *

2016 m. vasario 24 d. Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ jau ketvirtą kartą startavo Šiaulių miesto ir rajono visų dalykų mokytojų kūrybos paroda ,,KŪRYBA - TAI SPARNAI“. Plačiau...
* * * * *

Gegužių progimnazijos „Meno sodo“ alėjoje sausio -  vasario mėn. vyksta 2a klasės mokinių dailės kryptingo ugdymo piešinių  paroda „Užgavėnių kaukė“.
Mokytoja D. Kulikauskienė


* * * * *

2016-02-03 Virtuali Šiaulių miesto 4 klasių mokinių dailės olimpiados „Lietuviškų pasakų šalyje“ paroda. Sveikiname mažuosius dailininkus ir džiaugiamės jų kūryba.


* * * * *

Šiaulių Gegužių progimnazijoje tęsiamas projektas „Mano svajonių profesija“. Mokiniai rašo rašinėlius, kuria įvairius technologinius darbelius, piešia piešinius, taip bando įsivaizduoti savo svajonių profesiją.
2016 m. sausio mėn., stende „Ugdymas karjerai“ eksponuojama 2-3 klasių mokinių piešinių paroda „Mano svajonių profesija“. Parodoje eksponuojami 2b, 2c, 3a ir 3b klasių mokinių darbai. Mokinius paruošė dailės mokytoja metodininkė Vita Žabarauskaitė.
Darbeliuose mokiniai vaizduoja savo tėvelių profesijas, kiti – savo svajonių profesiją. Darbai labai nuoširdūs ir šilti. Mokinių svajonės labai realios: nori būti vairuotojais, dizaineriais, pardavėjomis ir pan.
Laikui bėgant svajonės keičiasi. Bus smagu pamatyti, kokią profesiją jie įsivaizduos po keleto metų.
Informaciją pateikė parodos koordinatorė Rasa Balčiūnienė
2016-01-30


* * * * *

2016 sausio 20 d. ,,Meno sodo” alėjoje eksponuojama 6c klasės mokinių kryptingo meninio dailės ugdymo pamokose sukurtų darbelių paroda ,,Interpretacijos“. Mokinio pažintis su menu prasideda nuo stebėjimo, analizavimo ir interpretavimo arba vaizdinių perdavimo per savo matymo prizmę. Mokytoja Aušra Lučinskienė.


* * * * *

2016 m. sausio 11d. Mažojoje galerijoje eksponuojama Vitos Žabarauskaitės tapybos darbų paroda „Šeima“Plačiau - Mokytojų kūryba
* * * * *

5b ,,MOZAIKA”. Susipažinę su mozaika ir vitražu, 5b klasės mokiniai per dailės pamokas atliko kūrybinę užduotį imituojant šias technikas. Paroda Meno sodo alėjoje eksponuojama nuo 2015-12-15 iki 2016-02-15. Dailės mokytoja Aušra Lučinskienė.


* * * * *

Dailės galerijoje ,,Erdvė" nuo 2015-12-15 iki 2016-02-15 eksponuojama 5c klasės konstrukcinių medžiagų pamokinio projekto kūrybinių darbų paroda TRAUKINUKAS.
Mokytoja Aušra Lučinskienė.


* * * * *

2015 m. gruodžio 18 d. ŠIAULIŲ KULTŪROS CENTRE atidaryta Gegužių progimnazijos Dailės skyriaus 3 kl. mokinių  tapybos paroda „Mažasis angeliukas“. Kviečiame aplankyti. Parodą organizavo dailės mokytojos L. Lušienė ir A. Lučinskienė. Plačiau - Pradinio ugdymo dailės skyrius. Naujienos
* * * * *

Paroda „Laukiame Kalėdų“
Šiaulių  miesto  savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filiale padvelkė šventųjų Kalėdų dvasia.  Gruodžio 17 d. čia atidaryta Gegužių progimnazijos 1 e, 2 d, 3 d klasių  mokinių  kalėdinių darbelių paroda (mokytojos L. Norvilienė, V. Miltinienė, J. Markūnienė). Paroda tęsis iki sausio 6 d. Kviečiame apsilankyti.
Informaciją paruošė V.Miltinienė


* * * * *

Respublikinė miniatiūrų paroda – konkursas „KALĖDINĖ MINIATIŪRA ir ne tik...“, skirta šviesiausio ir gražiausio metų laiko – šv. Kalėdų laukimo įprasminimui bei ŠVIESOS DIENAI paminėti. Šviesos diena (Šv. Liucijos diena) minima gruodžio 13 d.
2015-12-10 Šiaulių Gegužių progimnazijoje buvo atidaryta respublikinio mokinių kūrinių parodos – konkurso ,,Kalėdinė miniatiūra ir ne tik…”  kūrybinių darbų paroda ir įteikti laureatų diplomai ir atvirukai su laureato kūriniu.
Šiais metais iš įvairių Lietuvos kampelių suplaukė apie 400 darbų, kurie buvo atlikti įvairiomis technikomis.  Be Gegužių progimnazijos moksleivių,  konkurse dalyvavo :
Kauno Senamiesčio progimnazija, Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija, Klaipėdos Prano Mašioto progimnazija, Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija, Vilkaviškio rajono Kybartų „Saulės“ progimnazija, Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla, Radviliškio Vaižganto progimnazija, LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazija,  Šiaulių raj. Bubių mokykla, Šiaulių lopšeliai-darželiai „Dainelė“, „Gintarėlis“, „Rugiagėlė“, „Voveraitė“, „Kūlverstukas“, Šiaulių Tėvo Benedikto Andruškos pradinė mokykla, Šiaulių ,,Romuvos“progimnazija, Šiaulių Gytarių progimnazija, Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazija, Šiaulių „Rasos“ progimnazija, Šiaulių Juventos progimnzija, Šiaulių Medelyno progimnazija, Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos Keramikos meno studija.
Darbus vertino: Šiaulių Universiteto gimnazijos dailės, technologijų, braižybos mokytoja metodininkė Aurelija Alijošienė, Šiaulių Saulėtekio gimnazijos dailės mokytoja metodininkė Rasa Prišmontienė, Šiaulių Lieporių gimnazijos technologijų mokytoja ekspertė Živilė Staškauskienė.
Sveikinu dalyvius, laureatus, mokytojus ir svečius su artėjančiomis šventėmis. Tebūna jos jaukios, šeimyniškos ir turiningos. Laureatų sąrašas...
Būkite laimingi. Organizatorė Aušra Lučinskienė.


* * * * *

2015 m. gruodžio 9 d. Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos galerijoje atidaryta Gegužių progimnazijos Dailės skyriaus 3 kl. mokinių  kūrybinių darbų paroda „Muzikos instrumentai“. Kviečiame aplankyti. Parodą organizavo dailės mokytojos L. Lušienė ir A. Lučinskienė.
* * * * *

2015 m. lapkričio 19 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas) atidaryta Gegužių progimnazijos 3c, 4a, 4b kl. ir Dailės skyriaus 3 kl. I gr. mokinių  piešinių paroda „Gyvybės medis“ .
Lietuvių liaudies šokius šoko mokyklos tautinių šokių kolektyvas ,,Juostinas“ (mokytoja E.Montvilienė), mokinukai klausėsi bibliotekos vedėjos Rimos Matulevičiūtės pasakojimo apie Gyvybės medžio prasmę, žaidė įvairių tarmių žodžių žaidimą, aptarė įvairių regionų tautinio kostiumo savitumus.
Parodą organizavo pradinių klasių mokytojos E.Montvilienė, A.Didžgalvienė, I.Vinickienė, koordinavo pavaduotoja ugdymui L.Lušienė
Informaciją pateikė E.Montvilienė


* * * * *

2015 m. spalio 23 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje, „Šaltinėlio“ filiale  (Gvazdikų takas 8) atidaryta Gegužių progimnazijos 2b, 2c ir 3e klasių mokinių kūrybinių darbų paroda  „RUDUO RUDUO...“  Parodėlėje vaikų akimis ir spalvomis pamatysite  besiruošiantį žiemoti ežiuką, astros žiedą, obuoliuką ir kitus rudenėjančios gamtos stebuklus. Parodą organizavo   pradinių klasių mokytojos L. Varnavičienė, A. Kulnienė, K. Vaidilienė.
Informaciją pateikė K.Vaidilienė


* * * * *

Šiaulių Gegužių progimnazijoje spalio-lapkričio mėnesiais vykdomas tęstinis projektas „Rudens taku“. Šiais metais projekto organizatorės pakvietė pačius mažiausius mokyklos mokinukus – pirmokėlius ir jų tėvelius atnešti nuotraukas parodai „Rudenėlis lapais byra...“. Visą spalio mėnesį vaikai su tėveliais stebėjo rudens spalvas gamtoje, derlių laukuose, daržuose ir soduose, fotografavo  ir atnešė į parodą apie 200 nuotraukų.
2015 m. spalio 23 d.  Vydūno alėjoje įvyko parodos „Rudenėlis lapais byra...“ atidarymas. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Lušienė pasidžiaugė, kad rudenį galima ne tik piešti, bet ir fotografuoti. Parodos organizatorės mokytojos Nijolė Gabrielaitienė ir Alina Marcinkienė suskaičiavo, kad net 74 mokyklos pirmokai su savo tėveliais padovanojo mokyklai tokią rudeniškai puošnią parodą.
Informaciją parengė mokytojos N.Gabrielaitienė ir A.Marcinkienė


* * * * *

2015 m. spalio 19 d. Gegužių progimnazijoje svečiai iš sodo ir daržo parodoje “Atgijusios daržovės”.
Jau kelintus metus iš eilės Gegužių progimnazijos 1-2 klasių mokinukai ir jų tėveliai papuošė mokyklos dailės galeriją ,,Erdvė” savo kūrybiniais darbeliais iš rudens gėrybių. Šiais metais pasirodyti atpupsėjo meliono ežiukas, smagiai atkriuksėjo bulvių paršiukai, moliūgo karieta atriedėjo Pelenė, atkrypavo cukinijų pingvinai, atšliaužė obuolių ir kaštonų kirmėlės, išsipūtę susėdo moliūgų ponaičiai…
Džiaugiamės, kad tiek daug darbo, sumanumo, išradingumo, kantrybės įdėjo šeimos kurdamos darbelius. Išradingi žmonės sugeba kurti beveik iš nieko, o kai po ranka pakliūva rudens gėrybės, tai sukuria tikrus stebuklus. Dėkojame 1-2 klasių mokinukams, jų tėveliams ir mokytojoms už suteiktą grožį.Parodos organizatorės – pradinių klasių mokytojos Nijolė Gabrielaitienė, Alina Marcinkienė, Aušra Adomaitienė, Žiedūna Sinušienė, Rosita Kalinienė.
Informaciją parengė R.Kalinienė


* * * * *

2015 m. spalio 16 d. Šiaulių Gegužių progimnazijos Mažojoje galerijoje atidaryta 1-4 klasių mokinių ir jų tėvelių fotografijų paroda „Sportuoju aš ir mano šeima“. Parodos dalyvius pasveikino Šiaulių Kyokushin karatė klubo nariai, mūsų mokyklos 6a klasės mokiniai Dilanas Astrauskas, Gustas Matuzevičius,  Eitminas Gvatauskas. Galima tik pasidžiaugti, kad mūsų mokyklos pradinių klasių mokinių ir tėvelių bendruomenė yra sportiškai aktyvi, mėgstanti varžytis ir yra už sveiką gyvenimo būdą. Jie žino, kad sportas ne tik grūdina, stiprina organizmą,  bet vienija ir suburia šeimas bendrai veiklai. Dėkojame visiems parodos „Sportuoju aš ir mano šeima“ dalyviams.
Projekto organizatorės: Edita Montvilienė, Giedrė Steponavičienė, Asta Labanauskienė.


* * * * *

Šiaulių miesto P. Višinskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje Gvazdikų takas 8, spalio mėnesį organizuota Šiaulių Gegužių progimnazijos Dailės skyriaus ugdytinių kūrybinių darbų paroda, skirta Šiauliams. Plačiau - Pradinio ugdymo dailės skyrius. Naujienos
* * * * *

2015 m. spalio 7 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje, „Šaltinėlio“ filiale  (Gvazdikų takas 8) atidaryta Gegužių progimnazijos 1a, 1b, 1c ir 3b klasių mokinių kūrybinių darbų paroda  „OI TIE GRYBAI...“ Parodoje galima pasigrožėti rudens gėrybėmis ir mokinių išradingumu. Parodą organizavo informacinio centro darbuotojos G. Plekavičienė,  I. Strelkauskienė ir pradinių klasių mokytojos A. Marcinkienė, N. Gabrielaitienė, A. Adomaitienė.


* * * * *

2015 m. spalio 5 d. Gegužių progimnazijos Meno sodo alėjoje atidaryta mokinių piešinių paroda ,,Mano mokytojas". Profesinės šventės proga mokiniai savo mokytojus nudžiugino pastabumu, įžvalgumu ir meniniais gebėjimais. Smagu buvo matyti, kaip ne vienas mokyklos mokytojas įdėmiai tyrinėjo parodos piešinius, tarp jų ieškodamas savo atvaizdo. O dar smagiau matyti nušvintantį mokytojo veidą ar išgirsti prašymą po parodos darbą jam dovanoti. Dėkojame pastabiems mokiniams ir dailės mokytojams už parodą.
Informaciją parengė dailės mokytoja Aušra Lučinskienė.


* * * * *

2015 m. spalio 5 d. Šiaulių Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta jau tradicine tapusi dailės ir technologijų mokytojos Danos Kulikauskienės organizuota mokyklos darbuotojų fotografijų paroda „Nuotaikos“.


* * * * *

2015 m. rugsėjo 16 d. Šiaulių pėsčiųjų bulvaro vitrinos atidaryta Gegužių progimnazijos 8 klasės mokinių Kryptingo meninio (dailės) ugdymo programos III-IV lygio baigimo kūrybinių baigiamųjų darbų paroda. plačiau...
* * * * *

2015 m. rugsėjo 1 – 30 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje atidaryta jubiliejinė paroda „Šiaulių ekslibrisui 90 metų“. plačiau...
* * * * *

2015 m.  rugsėjo 16 d., 15 val., 16 Kuršėnuose atidaroma Vitos Žabarauskaitės tapybos darbų paroda. plačiau...
* * * * *

2015 m. rugsėjo 7 dienos Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos  vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) atidaryta Gegužių progimnazijos 6a, 6c klasių mokinių kolektyvinių grafito darbų paroda. plačiau...
* * * * *

2015 m. rugsėjo 3 d. Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos galerijoje (II  a.) atidaryta Gegužių progimnazijos Dailės skyriaus 2 ir 3 kl. mokinių kūrybinių baigiamųjų darbų paroda. Paroda vyks iki lapkričio 2d., kviečiame aplankyti. Parodą organizavo mokytojos: Lina Lušienė, Aušra Lučinskienė.
* * * * *

2015 m. liepos 15 d. – rugpjūčio 26 d. Šiaulių pėsčiųjų bulvaro vitrinos pražydo įvairiausiomis spalvomis. plačiau...
* * * * *

2015 m. liepos mėnesį Šiaulių miesto laisvalaikio centro Rėkyvos filiale atidaryta Gegužių progimnazijos mažųjų abiturientų Kryptingo meninio dailės ugdymo baigiamųjų tapybos darbų paroda. plačiau...
* * * * *

2015 m. vasarą Šiaulių pėsčiųjų bulvaro Žiburio knygynas pražydo jaunųjų dailininkų darbais. Pradinio ugdymo dailės skyriaus pirmokėlių tapybos parodą „Žydėjimas“ organizavo mokytojos: Aušra Lučinskienė, Lina Lušienė.


* * * * *

2015 m. vasarą Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos  vaikų literatūros skyriuje atidarytos dvi Gegužių progimnazijos mokinių kūrybinės parodos: „Aš ir dailininkas“ ir „Ką seka pasakos“. plačiau...
* * * * *

2015 m. gegužės 29 d. Meno sodo alėjoje atidaryta Dailės skyriaus 1 kl. mokinių tapybos paroda „Žydėjimas“ ir Dailės skyriaus 2 kl. mokinių tapybos paroda „Sparnuoti draugai“. Mokslo metų pabaigą Dailės skyriaus mokinukai pažymėjo Kūrybinių - baigiamųjų darbų parodų atidarymu. Parodas atidarė 2d klasės dūdoriai (mokytoja J. Markūnienė).  Darbeliai mėnesį puoš Meno sodo alėją, o vėliau iškeliaus į miesto erdves. Rudenį darbeliai sugrįš į progimnaziją  ir rudeninės parodos atidarymo metu jie bus iškilmingai įteikti autoriams.
Parodas organizavo mokytojos: Lina Lušienė, Aušra Lučinskienė.


* * * * *

2015 m. gegužės 25 d. Šiaulių Dainų muzikos mokykloje vyko paroda – koncertas „Metų laikai“ (organizatorė Dainų muzikos mokyklos mokytoja Jūratė Rastaitienė). Vykdant Gegužių progimnazijos pasidalijimo projektą, Dainų muzikos mokyklai buvo dovanota dvylika 5a klasės mokinių kūrybinių dailės darbų, atliktų pagal P. Čaikovskio fortepijoninį ciklą „Metų laikai“ (mokytoja V. Žabarauskaitė). Kiekvieną dailės kūrinį lydėjo Gegužių progimnazijos penktokų skaitomos eilės (mokytojos: B. Petkuvienė, R. Savickienė, I. Turovaitė, D. Šimkuvienė) ir Dainų muzikos mokyklos mokinių atliekami muzikiniai kūriniai (mokytojai: J. Rastaitienė, A. Balčiūnaitė, O. Avdejeva, L. Andriuškienė, Z. Bružienė, D. Daknys, A. Baranauskienė, L. Onaitis, koncertmeisterės: K. Kirstukaitė, O. Alejūnienė).
Spalvoti paveikslai, skambanti muzika ir lietuvių poetų eilės džiugino ne tik pačius dalyvius, bet ir visus susirinkusius.

Pasidalijimo projekto organizatorės: Gegužių progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė ir pavaduotoja ugdymui Lina Lušienė.
2015-05-26


* * * * *

Pavasario šviesos nušviestas
Lyg baltas angelas danguj
Tėvynėn grįžta savas paukštis,
Nes jau pabodo jam svetur.
/Miglė Lazdauskytė/
2015 m. gegužės 7 d. Gegužių progimnazijoje vyko tarptautinės parodos-konkurso „Būk sveikas, pavasari!“ uždarymas.
Be Lietuvos dalyvavo Graikijos, Ispanijos, Škotijos, Lenkijos, Izraelio mokiniai, atsiuntę dailės darbelių, savos kūrybos eilių. Taigi skirtingas šalis, jų žmones suvienijo ne tik atėjęs pavasaris, bet ir kūryba.

Šventę pradėjo ansamblis „Gasužis“, vadovaujamas mokytojos Rositos Kalinienės, pradinių klasių mokinės deklamavo lietuvių klasikų eiles apie pavasarį, septintokės perskaitė mokinių kūrybos pavasario tema, aštuntokės – mokinių poetinių bandymų anglų kalba. Tai papuošė mokyklos galeriją „Erdvė“ taip pat kaip ir ten eksponuojami mokinių dailės darbai. Projekto dalyvius pasveikino direktoriaus pavaduotoja Lina Lušienė. Savo šokiu nudžiugino mokytojos Editos Montvilienės šokėjos.
Tarptautinę parodą-konkursą organizavo mokytojos E.Montvilienė, D.Kulikauskienė, I.Rafael, I.Turovaitė, J.Mickutė Penikienė, A.Didžgalvienė, I.Vinickienė. Nuotraukos D. Kulikauskienės