PARODŲ PLANAS 2020 M.
* * * * ** * * * ** * * * ** * * * ** * * * ** * * * *

Spalio 4 d. pasaulyje minima Pasaulinė gyvūnų diena. Šiai dienai paminėti Šiaulių Gegužių progimnazija organizavo Šiaulių miesto ir apskrities mokinių, mokytojų kūrybinių darbų iš įvairių atliekų virtualų konkursą – parodą „Pasek, pelyte, pasakaitę“ (Martynas Vainilaitis).
Parodoje dalyvavo mokiniai ir jų mokytojai iš 9 Šiaulių miesto ir apskrities mokyklų: Šiaulių Gegužių progimnazijos, Šiaulių „Dermės“, Šiaulių raj. Raudėnų, Šiaulių raj. Ginkūnų S.ir Vl. Zubovų mokyklų, Šiaulių Dainų progimnazijos, Kuršėnų Pavenčių mokyklos, Šiaulių Gytarių progimnazijos, Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos, Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos. Virtualaus konkurso – parodos koordinatorė direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Lušienė, organizatorės dailės ir technologijų mokytoja D. Kulikauskienė, matematikos, IT ir ekonomikos mokytoja I. Rafael. Virtuali paroda.
Neformaliojo vaikų švietimo programos „Meno sodas“ šokio studijos „Karuselė“ (vadovė D.Virakienė) virtualus sveikinimas.
2020-10-05
* * * * *

Šiaulių Gegužių progimnazijos mokinių darbai, skirti paminėti Tarptautinę mokytojų dieną. 5-7 kl. mokiniai, vadovaujami mokytojos Ievos Rafael, kūrė kompiuterinius atvirukus „Tau, Mokytojau!". Atvirukų įrašams
panaudoti 5-7 kl. mokinių kurti aforizmai apie mokytoją (vadovavo mokytoja Inga Turovaitė). Virtuali paroda
2020-10-05

* * * * *

Gegužių progimnazijos bendruomenės fotografijų paroda „Laimei pakanka ir vienos akimirkos“. Virtuali paroda.
Parodą organizavo dailės ir technologijų mokytoja D.Kulikauskienė
2020-10-05
* * * * *

2020 m. spalio 5 d. Gegužių progimnazijos Dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta 1-8 kl. mokinių piešinių paroda ,,Mokytojai" – tai mokinių dovana mokytojams profesinės šventės proga. Dėkojame mokiniams ir dailės mokytojams (Danai K.,  Vitai Ž., Aušrai L., Jūratei Š., Jurgitai J.,Linai L.) už parodą.


* * * * *

Virtuali Šiaulių miesto ir apskrities bendrojo ugdymo mokyklų 1-8 klasių mokinių atvirukų paroda - konkursas ,,Spalvota žinutė mokytojui ''.
Parodos organizatorės: dailės ir technologijų mokytojos J.Šlitė, J.Januškevičienė,A.Lučinskienė
* * * * * 

PARODA „ŽIEDYNAI“, skirta Tarptautinei mokytojų dienai
Prašau priimt šiai šventei puokštę
Iš menančių pavasarį žiedų, -
Tegu jie laimės šypsniu puošia,
Po jais paslėptą džiaugsmą Jums randu.
Tegul patys gražiausi žiedai nuspalvina Jūsų dieną J
Pačius gražiausius linkėjimus siunčia neformaliojo vaikų švietimo programos „Meno sodas“ studijų „Dailiuko“ ir „Potėpio“ dailininkai visiems mokyklos mokytojams J
Paroda eksponuojama Šiaulių m. Savivaldybės Viešosios bibliotekos Aido filiale, Aido g. 27.
Vadovė Jūratė Šlitė, 2020-10-05


* * * * *

GEGUŽIŲ PROGIMNAZIJOS MOKINIAI SVEIKINA MIESTO SENJORUS
Gegužių progimnazija kartu su UAB „Busturas“ jau aštuntą kartą Šiaulių mieste organizuoja bendrą kūrybinį projektą „Paroda ant ratų“. Nuo spalio 1 d. mokinių darbeliais išpuošti  autobusais mėnesį keliaus miesto gatvėmis ir džiugins keleivius.
Šiemet paroda skirta Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai, taip pat ir žolininkės Eugenijos Šimkūnaitės veiklai paminėti. Projekto metu mokinių sukurti darbeliai – ne tik piešiniai, bet ir linkėjimai, min­tys apie laimę, svei­ką gy­ven­se­ną ir jos puo­se­lė­ji­mą. Mažieji kūrėjai tiki, kad taip pradžiugins ne tik savo senelius, senjorus, bet ir visus miesto gyventojus bei svečius.
Tikime, kad šis projektas „Paroda ant ratų“ dar ne vienerius metus džiugins Šiaulių miesto gyventojus ir skatins į pasaulį žvelgti vaiko akimis.
Projekto organizatoriai
2020-10-01


* * * * *

Rugsėjo 25 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) buvo atidaryta Šiaulių miesto ir apskrities pradinių klasių mokinių paroda „Paukščiai išskrido, visas svietas nurimo“. Parodoje eksponuojami 1 - 4 klasių mokinių kūrybiniai darbai iš  Šiaulių Zoknių, Romuvos“, Dainų, Medelyno, Gegužių progimnazijų, Vilniaus Viršuliškių, Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijų, Ginkūnų S. ir V. Zubovų, Naisių mokyklų. Taip pat galima pasigrožėti ir priešmokyklinių grupių vaikų atsiųstais darbais iš Šiaulių lopšelių - darželių „Salduvė“,  „Dainelė“, Gluosnis“, Voveraitė“, Sigutė“, Vaikystė“, Kuršėnų lopšelio - darželio Buratinas“,  Kairių lopšelio - darželio Spindulėlis“, Gruzdžių lopšelio - darželio Puriena“, Vilniaus lopšelio - darželio „Jovarėlis“.
Paroda organizuota siekiant ugdyti meilę gamtai, pastebėti jos pokyčius, kad mokiniai kuo daugiau sužinotų apie į Lietuvą parskrendančius ir į šiltuosius kraštus žiemoti išskrendančius paukščius.
Džiaugiamės, kad pasitelkdami įvairias dailės raiškos technikas, naudodami lietuviškų raštų ornamentus, vaikai savitai atskleidė išskridusius paukščius, parodė jų išskirtinumą.   
Piešinių parodą organizavo  Šiaulių Gegužių progimnazijos pradinių klasių mokytojos Žiedūna Sinušienė, Aušra Adomaitienė, Rosita Kalinienė.
2020-09-25


* * * * *

8-OKŲ PLENERAS LIEPORIŲ PARKE
2020-09-25 d. įvyko 8-tų klasių (a, b, c, d)  KMDU programos pleneras Lieporių parke. Tai kasmetinis tradicinis rugsėjo mėnesio renginys gamtos aplinkoje. Į plenerą išvyko visi 97 kryptingo meninio ugdymo progimnazijos aštuntokai. Oras pasitaikė puikus, švietė saulė. Plenero tikslas – skatinti stebėti, analizuoti ir meninėmis raiškos priemonėmis perteikti vandens, gamtos ir kraštovaizdžio motyvus. Susipažinę su saugaus elgesio instruktažu, klasės išsidėstė viena nuo kitos saugiu atstumu ir pradėjo piešti bei tapyti atsižvelgdami į bendrąsias komponavimo, proporcijų bei perspektyvos taisykles. Į plenerą mokinius lydėjo bei jiems vadovavo dailės ir technologijų mokytojai: J. Januškevičienė, V. Žabarauskaitė, D. Kulikauskienė, I. Oss. Plenerui pasibaigus surengta virtuali mokinių darbų paroda mokyklos svetainėje.

Informaciją pateikė I.Oss
2020-09-28

 
* * * * *

2020-09-14 progimnazijos Mažojoje dailės galerijoje eksponuojama Dailės mokytojos metodininkės, Lietuvos dailininkų sąjungos narės Vitos Žabarauskaitės tapybos darbų paroda „Šviesos ilgesys“ .


* * * * *

Virtuali kompiuterinių piešinių paroda Gegužių progimnazijoje
2020 m. balandžio 20 d. – gegužės 26 d.  Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko Šiaulių miesto ir rajono 5-12 klasių mokinių virtuali kompiuterinių piešinių paroda – konkursas „Pažvelk į vandenį ir tu pamatysi visą pasaulį“ (romėnų patarlė).
Šio tradicinio konkurso tikslas – skatinti mokinius domėtis ekologinėmis problemomis, puoselėti teigiamas vertybines nuostatas. Mokiniai, naudodami informacines technologijas, sukūrė piešinius, kuriuose atsispindėjo dabartinė ekologinė vandens būklė, aktualiausios problemos.
Konkurse dalyvavo Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų, Šiaulių „Saulėtekio“, Didždvario gimnazijų, Šiaulių rajono Pakapės mokyklos, Gruzdžių gimnazijos, Šiaulių Rėkyvos, Salduvės, Vinco Kudirkos bei Gegužių progimnazijų mokiniai.
Virtualią mokinių darbų parodą galima pažiūrėti www.geguziai.lt.
Dėkojame visiems dalyvavusiems mokiniams ir jų mokytojams, padėjusiems mokiniams pasiruošti parodai – konkursui. Džiaugiamės, kad konkurso dalyviai yra neabejingi mus supančios aplinkos problemoms.
Konkurso organizatorės Šiaulių Gegužių progimnazijos mokytojos
Rasa Balčiūnienė informacinių technologijų mokytoja,
Rasa Žemaičiūnienė fizikos, gamtos ir matematikos mokytoja


* * * * *

Dėl susidariusios padėties pasaulyje esame sustabdyti veikloms namuose... Kūryba yra tai, kas padeda pažvelgti į pasaulį naujai. Saulei nutvieskus žemę šiluma, žiedais, Šiaulių Gegužių progimnazijoje penkios metodinės grupės organizuoja tarptautinę mokinių kūrybinių darbų parodą „Būk sveikas, pavasari!“. Gamtos atbudimas, nuostabių akimirkų grožis spinduliuoja mokinių kūrybiniuose darbuose. Šilti žodžiai sudėti į eiles, nutapyti paveikslai, karpiniai, kompiuterine technika atlikti atvirukai, akrostichai, haiku pavasario tema, rankdarbiai skelbia – atėjo laikas atgimti iš naujo! Džiaugiamės šiais nuostabiais mokinukų kūriniais net iš trylikos Šiaulių miesto mokyklų (Saulės pradinės, Logopedinės ir Jezuitų mokyklos, Jovaro, Dainų, Medelyno, Ragainės, Rasos, Gytarių, Romuvos ir Gegužių progimnazijų, Stasio Šalkauskio, Universitetinės gimnazijų), Šiaulių rajono Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos, Rėkyvos, Joniškio, Kriukų pagrindinės mokyklos, Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos, Vilkaviškio, Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos ir ten iš Ispanijos, Graikijos, Italijos, Slovėnijos, Bulgarijos, Izraelio virtualioje parodoje eksponuojamais darbais. Parodos laureatai apdovanoti padėkos raštais. Džiugu, kad projekte dalyvavo pradinių klasių, dailės, lietuvių kalbos, informatikos, anglų kalbos mokytojų paruošti vaikai. Šis projektas tvirtina tarpdalykinius ryšius, skatina domėtis velykiniais papročiai, puoselėti lietuvių tradicijas ir domėtis kitų tautų kūryba. Dėkojame visiems mokytojams ir mokiniams už dalyvavimą parodoje.
Organizatorės: pradinių klasių mokytoja E.Montvilienė, dailės mokytoja D.Kulikauskienė, informacinių technologijų mokytoja I.Rafael, lietuvių kalbos mokytoja I.Turovaitė, anglų kalbos mokytoja J. Mickutė-Penikienė

Eilėraščių pavasario tema paroda  
Iliustruotų akrostichų bei haiku anglų kalba paroda 
Elektroninių atvirukų paroda* * * * *

Virtualios neformaliojo vaikų švietimo programos „Meno sodas“ būrelių/studijų parodos:

Tapybos studija „Potėpis“
Dailės studija Dailiukas“
Dailės studija „Mažieji menininkai”
Keramikos studija „Įdomioji skulptūra“
Rankdarbių ir dekoravimo studija „ARTdeco“
Medžio apdirbimo ir technologijų būrelis „Medžio magija“
Kulinarijos ir konditerijos studijos „Gegužių smaližiai“ ir „Gegužių šefai“
2020-05-13
* * * * *

Vardadienis – tai tarsi dvasinis žmogaus gimimas- taip manyta apie vardus, suteiktus Šventųjų garbei. Vardadienis dar laikomas Angelo sargo diena, saugiai lydinčio žmogų teisingu keliu jo gyvenime, padedančio įveikti negandas ir jas ištverti. Šiandien mes minime KITOKĮ vardadienį- mūsų mokyklos- Gegužių progimnazijos. Šią parodą skiriame savo mokyklai, mokytojams, draugams ir visiems mokiniams, ir visiems darbuotojams. Gražių Jums dienų ir sapnų. Virtuali paroda...
Linkėjimai nuo 6d kl. mokinės Emos P. ir dailės mokytojos Jūratės Šlitės
Savaitraštis „Šiaulių naujienos“
2020-05-13
* * * * *

Mokinių sveikinimas mokyklai
2a kl. mokinių (KMDU) virtuali piešinių paroda „Mokiniai piešia angelus“, skirta mokyklos vardadieniui. Virtuali paroda...
2020-05-13
* * * * *

Dailės skyriaus 4 kl. mokinių DĖMESIUI.
Šiaulių d
ailės mokykla kviečia tęsti mokymąsi pagrindinio dailės ugdymo programos I kurse.

Kviečiame į virtualią Šiaulių dailės mokyklos I, II, III, IV kurso mokinių kūrybinių darbų parodą.


2020-05-11
* * * * *

1d, 2d ir 3a klasių mokinių virtuali piešinėlių paroda „Skaitau ir iliustruoju pats"
Gegužių progimnazijos 1d, 2d ir 3a kl. mokiniai kartu su mokytojomis V. Miltiniene, L. Norviliene ir A. Labanauskiene parengė piešinių parodą, skirtą Nacionalinei bibliotekų savaitei. Vaikai pagal žinomas ir mėgstamas knygas kūrė iliustracijas. Paroda eksponuojama Šiaulių m. savivaldybės Viešojoje bibliotekos internetinėje svetainėje: virtualios parodos
Mokytoja V.Miltinienė
2020-05-11
* * * * *

Kviečiame aplankyti virtualią 5 b klasės mokinių ir auklėtojos Ilonos Zazienės fotoparodą „Pavasaris iš arti, kai visa kita - toli, toli“ Šiaulių m. savivaldybės Viešojoje bibliotekoje. Virtuali paroda...
2020-04-30
* * * * *

Virtuali nuotraukų paroda „Mano pirmasis koncertas“
Vasario mėnesį pirmų klasių mokiniai kalbėjo apie muziką, kuri atskleidžiama nuotraukose ir kine. Atidžiai analizavo kitų vaikų renginių akimirkas, stebėjo vaizdo įrašus, vertino klausomą muziką. Noriai dalijosi savo emocijomis, kaip jaučiasi patys prieš einant į sceną. Greitai suorganizuotas eksperimentas parodė, kad nėra pirmoko, kuris nebūtų dalyvavęs bent viename renginyje.
Besikalbant pirmokai nusprendė ir patys parodyti savo pirmojo koncerto akimirkas, taip ir gimė idėja surengti nuotraukų parodą „Mano pirmasis koncertas“. Akimirkų yra įvairių: iš darželyje organizuotų koncertų, šokių akimirkų, eilėraščių prie Kalėdinės eglutės.
Dėl susidariusios situacijos nuotraukų paroda yra virtuali. Virtuali paroda...
Parodą rengė muzikos mokytoja Raimonda
2020-04-22
* * * * * 

Saulė šypsosi pro langą
Spinduliais parėmus dangų,
Klega paukščiai, gėlės kvepia
Puošdamos Velykų taką...

Piešinių paroda „Velykinis margutis“, skirta džiugiausiai ir labiausiai laukiamai Šv. Velykų pavasario šventei.
Nors šių metų šventę temdo karantinas, daugybe suvaržymų, judėjimo laisvės apribojimų  ir nežinia kiek visa tai tęsis... Tačiau Šiaulių Gegužių progimnazija sugalvojo, kaip pradžiuginti ne tik savo bendruomenę, bet ir aplinkinius.
Kviečiame visus nuo balandžio 16 d. pasidžiaugti 1-4 klasių mokinių virtualia paroda „Margutis“ Gegužių progimnazijos tinklapyje. Parodoje eksponuojami Šiaulių r. Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos, Šiaulių miesto Jovaro, Dainų, Vinco Kudirkos, ,,Sandoros“, Gegužių progimnazijų mokinių darbai.
Džiaugiamės ir dėkojame mokytojoms, mokiniams už unikalius, savitus, spalvingus piešinius. Piešinių parodą organizavo Šiaulių Gegužių progimnazijos pradinių klasių mokytojos Virginija Pastorastienė, Ingrida Strelkauskienė, Diana Urbonienė.


* * * * *

Svečiuose – paroda iš Kuršėnų Meno mokyklos
Operos solistas ir politikas Vytautas Juozapaitis yra pasakęs – „Menas formuoja asmenybes, o kūrybingi žmonės - laisvi žmonės, kurie gali kurti laisvą visuomenę.“
Minint Vasario 16-osios  ( Lietuvos valstybės atkūrimo diena) ir Kovo 11-osios dienas (Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena), mokyklos „Meno sodo“ alėjoje  eksponuojama Šiaulių r. Kuršėnų Meno mokyklos mokinių kūrybos paroda „TAUTINIIA RAŠTAI“.
Lietuvių tautiniai drabužiai, kaip ir pasakos, dainos, šokiai, turi senas tradicijas. Šios tradicijos tvirčiausiomis gijomis susieja visas kartas. Pažinti jas ir branginti- mūsų pareiga. Mokinių tapybos darbuose- tautinių juostų ir kostiumo  ornamentų interpretacijos  ir mintys išaustos Žemės spalvomis. Drabužiai puošti lietuviškais skirtingų Lietuvos regionų audimo raštų motyvais ir laisvės simboliais. Darbuose vaizduojamos tautiniais kostiumais apsirėdžiusios šeimos- nuo mažo iki seno- laimingos ir besišypsančios..
Paroda eksponuojama vasario 20 – kovo 16 d.
Informaciją parengė dailės mokytoja Jūratė Šlitė


* * * * *

Vasario 13 d. Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje Gvazdikų take vyko tarptautinės PUG ir 1-4 kl.mokinių fotografijų parodos „Aš Lietuvos pilietis“ atidarymas. Jau antrus metus parodą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo  ir Lietuvos nepriklausomybės dienoms paminėti, organizavo pradinių klasių mokytojos A. Marcinkienė, N.Gabrielaitienė ir Ž.Sinušienė. Sulaukėme net 72 nuotraukų, kurias nešė Gegužių progimnazijos  mokinukai ir jų tėveliai, siuntė mokytojos   iš Šiaulių, Vilniaus, Mažeikių, Radviliškio ugdymo įstaigų. Šiemet sulaukėme įspūdingų fotografijų net iš Italijos ir Taivano lietuvių bendruomenių!  Visiems parodos dalyviams įteiktos padėkos. Taigi kviečiame visus apsilankyti Gvazdikų tako bibliotekoje ir pasigėrėti originaliomis ir tikrai lietuviškomis akimirkomis.


* * * * *

Nuo 2020-02-03 Gegužių progimnazijos Mažojoje dailės galerijoje eksponuojama dailės mokytojos metodininkės, Lietuvos dailininkų sąjungos narės Vitos Žabarauskaitės tapybos paroda „Vitos medinukai“.


* * * * *

„Snaigė kuri nesutirpo“
Iš dangaus, lėtai supdamasi, leidosi Snaigė. Ne už kalnų pavasaris, iš žemės baigė išeiti pašalas, ir snigo bene paskutinį kartą. Snaigės krito iš reto, buvo didelės ir gražios, o toji, apie kurią pasakoju, buvo pati didžiausia ir gražiausia.
— O,— sukuždėjo ji, pažvelgusi apačion,— kokia plati ir įdomi žemė!.. Debesyje buvo taip nyku... Bet kas gi čia darosi? — nustebo Snaigė.
Ji pamatė, kad jos baltosios seserys, vos prisilietusios prie žemės, bematant sutirpsta ir išnyksta — tarsi jų nė nebuvo... ( V. Žilinskaitė)

Technologijų paroda „SNINGA KITAIP..“- 5-6 KL. (konstrukcinės medžiagos)
IR APIE TAI MES SVAJOJOME VISĄ ŽIEMĄ....DEJA, SNAIGĖS BUVO YPATINGAI RETAS SVEČIAS ŠIAIS METAIS... RODOS JOS APIMTOS TINGULIO TAIP IR PRAMIEGOJO ŠIAURĖS AŠIGALYJE...
Ilgesio žiemai vedini, 5-6 kl mokiniai sukūrė savo Snaiges... Galbūt jos mus dar aplankys?
Nuo vasario 3 d. paroda eksponuojama Šiaulių miesto savivaldybės Viešosios bibliotekos Aido filiale (Aido g. 27).
Technologijų mokytoja Jūratė Šlitė


* * * * *

2020-01-31 Šiaulių Gegužių progimnazijos MENO SODO alėjoje atidaryta Dailės skyriaus 3-4 kl. mokinių kūrybinių darbų paroda „Mes iš spalvų“. Dalyvius ir svečius pasveikino progimnazijos šokių kolektyvas „Karuselė“ (mokytoja D.Virakienė). Padėkos ir sveikinimo žodžius tarė dailės mokytojai: L.Lušienė, A.Tupikė, A.Lučinskienė, J.Šlitė ir I.Oss bei Dailės skyriaus mokinukai.
Kviečiame aplankyti.


* * * * *

Kompiuterinių piešinių paroda - konkursas „Žiema žiemužė“ 
2020-01-29 Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko Šiaulių miesto ir rajono 5-8 klasių mokinių kompiuterinių piešinių konkurso „Žiema žiemužė“ baigiamasis renginys. Konkursą organizavo Šiaulių Gegužių progimnazijos informacinių technologijų mokytojos I.Rafael, R.Balčiūnienė. Konkursams darbus pateikė  11 Šiaulių miesto ir rajono mokyklų: „Rasos“, Rėkyvos, Jovaro, Ragainės, Gegužių progimnazijų, Šiaulių Normundo Valterio jaunimo, Suaugusiųjų, Šiaulių rajono Bubių,  Pakapės mokyklų, „Santarvės“ gimnazijos, Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokiniai. Mokyklos stende eksponuojami konkursų dalyvių darbai.


* * * * *

2020 m. sausio 23 d. Šiaulių Gegužių progimnazijoje, visuminio ugdymo tarptautinės metodinės-praktinės konferencijos „Ugdymo dvasingumo svarba šiuolaikinėje mokykloje“ metu, Dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta ukrainiečių skulptoriaus Aleksėjaus Leonovo skulptūrų fotografijų paroda „Dvasios keliais“. Susirinkusius daina pasveikino jaunučių choras „Strazdanėlės“, padėkos žodį skulptoriui ir Ukrainos humanistinės pedagogikos asociacija tarė pa­ro­dos ini­cia­to­rė progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė. Aleksėjus Leonovas pasidžiaugė savo pirmuoju apsilankymu Šiaulių mieste, akcentavo, kad savo paroda jis išreiškia tikėjimą žmogaus galimybėmis, grožiu, geresne ateitimi bei siekia atskleisti amžinųjų vertybių – dieviškumo, motinystės, vaikystės, grožio, harmonijos – temas (Aleksėjaus Leonovo 27 skulptūros eksponuojamos Ch. Frenkelio rūmuose).
Abi parodas galima apžiūrėti iki balandžio 30 d.


* * * * *

Meno sodo Dailės būrelio „Dailiukas“ mokinių mintys ir mintelės, potėpiais ir štrichais, nugulė ant popieriaus įvairiausiomis spalvomis. Piešiniuose aktualios temos – nuo „Titaniko“ istorijos iki  rudens akimirkų, nuo kasdienio policijos gyvenimo iki gyvūnų, vaivorykščių, laimės vaizdavimo. Parodos autoriai- 1-4 kl. mokiniai.
Paroda vyksta  sausio 14 d. – vasario 5 d. Šiaulių m. savivaldybės Viešosios bibliotekos „Aido“ vaikų filiale (Aido g. 27). Kviečiame aplankyti.
Dailės mokytoja Jūratė Šlitė


* * * * *

2020-01-15 Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko Šiaulių miesto ir rajono 5-8 klasių mokinių informacinių technologijų kūrybinio konkurso „Laiškas Kalėdų seneliui“ baigiamasis renginys. Konkursą organizavo Šiaulių Gegužių progimnazijos informacinių technologijų mokytojos I.Rafael, R.Balčiūnienė. Konkursams darbus pateikė  5 Šiaulių miesto ir rajono mokyklos: „Juventos“, Jovaro, Ragainės, Gegužių progimnazijų, Naisių mokyklos mokiniai. Mokyklos stende eksponuojami konkursų dalyvių darbai.


* * * * *

Paroda „Kalėdos alsuoja šerkšnu“
Artėja gražiausios metų šventės. Ta proga Gegužių  progimnazijos 1d, 2d, 3e klasių mokiniai Šiaulių miesto viešosios bibliotekos „Aido“ filiale vaikų literatūros skyriuje surengė savo darbelių parodą „Kalėdos alsuoja šerkšnu“. Mokinių darbelių paroda veiks nuo gruodžio 19 d. iki sausio 6 d. Parodą surengti mokiniams  padėjo jų mokytojos V. Miltinienė, A. Kulnienė, L. Norvilienė.
Parengė V. Miltinienė


* * * * *

RESPUBLIKINĖ 1-4 KL. MOKINIŲ IR PRIEŠMOKYKLINIŲ GRUPIŲ VAIKŲ ERDVINIŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA „KITOKIA EGLUTĖ...
Gruodžio 17 dieną Gegužių progimnazijoje sužibo respublikinė 1-4 kl. mokinių ir priešmokyklinių grupių vaikų erdvinių kūrybinių darbų paroda „Kitokia eglutė...“, skirta šviesiausio ir gražiausio metų laiko – šv. Kalėdų laukimo įprasminimui. Mokinius pakvietėme kurti kalėdines eglutes ne šiaip sau. Eglutė simbolizuoja amžiną gyvenimą, o jos šilumą sukuria rankų darbas.
Į parodą atkeliavo apie 100 eglučių, pagamintų iš antrinių žaliavų, siūlų, metalo, medžio, kartono. Mokiniams pagelbėjo 30 mokytojų iš Kauno, Aukštadvario, Radviliškio, Kuršėnų, Šiaulių miesto  „Juventos“, Ragainės, Dainų, Gegužių progimnazijų.
Labai norim pasidžiaugti tėvelių geranoriškumu, idėjų gausa ir bendradarbiavimu.
Ačiū Jums. Ramaus Kalėdų laukimo.
Mokytojos Rozita, Indra, Diana


* * * * *

„Paroda ant ratų“ – Gegužių mokyklos bendruomenės sveikinimas su Šviesos diena
2019 m. gruodžio 12 d. 12 val. miesto Gegužių žiedo stotelėje įvyko bendro Gegužių progimnazijos ir UAB „Busturas“ projekto „Paroda ant ratų“ atidarymas. Mokinių kūrybiniai darbai, skirti Šviesos dienai paminėti, papuošė miesto autobusus, džiugino miesto gyventojus ir svečius, skatino mąstyti apie šviesą, jos svarbą gyvenime.
Reda Zalogienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui


* * * * *

Gruodžio 11 dieną Gegužių progimnazijos galerijoje ,,Erdvė“ atidaryta miniatiūrų paroda – konkursas „KALĖDINĖ MINIATIŪRA ir ne tik...“, skirta šviesiausio ir gražiausio metų laiko – šv. Kalėdų laukimo įprasminimui. KALĖDŲ STEBUKLAS. Taip pavadinta potemė, kuria miniatiūras atliko dvidešimt aštuonių respublikos ugdymo įstaigų ugdytiniai.   Net septyniasdešimt penki mokytojai iš Vilniaus, Kauno, Trakų, Vilkaviškio, Tauragės, Radviliškio, Kuršėnų, Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono Meškuičių, Bubių, Kairių, Naisių ruošė mokinius. Interpretacijas šventinių nuotaikų, kalėdinių akcentų, gamtos reiškinių – vaizdų ir minčių temomis atliko ir patys mažiausi lopšelių darželių ,,Trys Nykštukai“, ,,Sigutė“, ,,Gintarėlis“, Šiaulių Centro pradinės mokyklos ugdytiniai.
Parodos atidarymas pradėtas ,,Elvio“ šokėjų pasirodymu, mokytoja Edita M. Šiltai susirinkusius į atidarymą pasveikino mokyklos direktorė Silvija Baranauskienė.
Miniatiūrų laureatai pasveikinti ir apdovanoti diplomais. Dėkojame dalyviams už vertybių puoselėjimą vaikų širdyse. Tegu prieškalėdinis laikotarpis Jums bus dėmesio, gerumo ir džiaugsmo kupinas.
Renginio organizatorės Aušra Lučinskienė ir Jūratė Šlitė.


* * * * *

5a kl. mokinių technologijų paroda „VAINIKŲ MIŠKAS“
Už posūkio vėl baigiasi diena.
Ir baigias metai sunkiai sudėvėti...
Kai pirma šalna pakanda  lapus ir vėjas baldosi už lango, ateina  Adventas. Žengiame į žvarbias gruodžio naktis ir grožimės lėtai nutūpusia snaige ant delno. Su baltu snaigių pūku krenta širdin šviesios viltys, nemeluotas džiaugsmas, švelnumas! Adventas – geriausias laikas grožio paieškoms savyje, aplinkoje, pasaulyje...
Su viltimi laukiame  Saulės grįžimo – diena ilgės, šviesiau bus, tamsa susigūš kertėje. Svarbu buvimo paprastumas, meilė artimam ir aplinkiniam pasauliui. Ir jeigu šiandien mus tamsa  šiek tiek erzina ir prislopina, tai nereikia nuliūsti. Mokykimės laukti  naujo šviesos ir gyvybės pliūpsnio taip, kaip jo laukė mūsų senoliai.
Patys nuoširdžiausi linkėjimai ir mintys visiems nuo 5a kl. mokinių – Antano, Gabijos, Elijos, Kajaus, Aistės, Viktorijos, Urtės, Kristupo, Igno, Dovydo, Ugniaus, Rugilės.
Nuo 2019-12-09 paroda vyksta Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų skyriuje, Gvazdikų takas 8.
Maloniai kviečiame
Dailės ir technologijų mokytoja Jūratė Šlitė


* * * * *

Kasmet mokomės mintis, jausmus, svajones įprasminti įvairiomis dailės priemonėmis, žadiname vaikų vaizduotę. Kaip mums tai pavyksta – kviečiame  pasižiūrėti.
2019 m. gruodžio 5 d. progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Dailės skyriaus 1-2 klasių mokinių kūrybinių darbų paroda „Labas“.
Parodos dalyvius ir svečius progimnazijos sveikino direktorė Silvija Baranauskienė, 1-2 kl. šokių kolektyvas „Karuselė“, vadovė D. Virakienė. Parodą organizavo Dailės skyriaus mokytojos: A.Lučinskienė, L.Lušienė, A.Didžgalvienė.


* * * * *

Lapkričio 23 d. dalyvavome renginyje „Italų kultūros studijos“ Šiaulių „Polifonijos“ salėje ir pristatėme mokinių improvizacijas Leonardo da Vinči paveikslų temomis. Ačiū moksleiviams už puikus kūrinius.
Mokytojai Aušra Lučinskienė, Jūratė Šlitė, Vita Žabarauskaitė, Dana Kulikauskienė.


* * * * *

2019 m. lapkričio 13 d. Šiaulių Lieporių gimnazijoje vyko Gegužių progimnazijos 8 klasės mokinių Kryptingo meninio (dailės) ugdymo programos III-IV lygio baigimo kūrybinių baigiamųjų darbų parodos ,,Mano kelias“ atidarymas. Lieporių gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė džaiugėsi gražiu bendradarbiavimu, kuris ugdo ir toleranciją, ir rodo pavyzdį kitiems. Parodos dalyvius sveikino jų auklėtojai, dailės mokytojai, klasiokai, draugai. Parodos atidarymo šventėje dalyvavo ir Gegužių progimnazijos dailės mokytojai kartu su progimnazijos penktokais.


* * * * *

KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA ,,KLASIOKAI“
Idėja surengti tokią parodą kilo pernai, kai po savo klasės draugo Gintaro Janonio ,,Laiptų galerijoje“ parodos gavau dovanų dar du tapybos darbus, o jau turėjau  dailininkės  Eglės Ambraziūnaitės, Nijolės Akstinienės, taip pat ir Gintaro Janonio tapybos darbą. Trumpai pristatysiu kiekvieną autorių. Gintaras Janonis – Dailės akademijos dėstytojas, vienas garsiausių  Lietuvos tapytojų, ryškios improvizacinės prigimties autorius, tapybos darbuose mėgstantis naudoti graikų Egipto, Romos meno ir architektūros motyvus, paskutiniu metu taip pat pamėgęs švarias „matistiškas“ spalvas. Nijolė  Akstinienė dirba Vilniaus Valdorfo mokykloje jai būdingas tapybos minkštumas ir romantizmas, gilus lietuvių tapybos tradicijos pajautimas ir tęstinumas. Eglė Ambraziūnaitė dirba unikalia grafikos technika – moliotipija,  tobulina tėvo skulptoriaus Alfonso Ambraziūno atrastas dailės technikas, jos darbams būdinga lietuvių liaudies skulptūrai artimi motyvai ir raiška. Eglė – dailės skyriaus vedėja Marijampolės dailės mokykloje, taip pat šios mokyklos mokytoja. Vita Žabarauskaitė tapytoja, dirbanti Gegužių progimnazijoje dailės ir technologijų mokytoja, gyvena Šiauliuose. Įdomumo dėlei – visi autoriai  Ožiaragiai... Taigi iš 11 baigusių – ištikimiausi savo vaikystės pasirinkimui, keturi kuriantys. Ši kamerinė respublikinė autorinių darbų paroda atidaryta lapkričio 5 dieną ir veiks dar tris savaites. Maloniai kviečiame vaikus ir tėvelius apsilankyti.


* * * * *

Karpinių paroda „ŠVIESOS IR LIŪDESIO AKIMIRKOS“
Gūdus ir tamsus lapkritis – mėnuo, kurį senovėje žmonės vadino vėlių mėnesiu. Senoliai mokėjo paaiškinti kiekvieno gamtos objekto paskirtį. Vėjas ne šiaip sau gaudžia ir ne šiaip sau siaučia – jis padeda vėlėms judėti. Žvarbų rudenį jos sugrįžta į savo namus susišilti, susitikti su artimais žmonėmis. Ilgi vakarai ir ta jaudinanti tyla… kad vėlių šauksmas būtų išgirstas, o norai patenkinti, kad ir gyvieji, ir mirusieji galėtų ramiai gyventi viename laike, bet skirtingose erdvėse.
Šiandien dažnai tik kartą metuose, būtent per Vėlines, prasiveria amžinybės vartai, pro kuriuos pamatome daugiau, negu eilinę dieną. 7B kl. mokiniai sukūrė karpinius- kiekvienas savaip, asmeniškai suvokdamas Vėlinių dieną, jos svarbą, širdies jausmą, nusivylimą ar sielvartą, didžiulę meilę tiems, kurių jau nebėra šalia..
Karpinių paroda „ŠVIESOS IR LIŪDESIO AKIMIRKOS“ lapkričio mėn. eksponuojama Šiaulių miesto viešosios bibliotekos Aido filiale (Aido g. 27).
Dailės mokytoja Jūratė Šlitė


* * * * *

2019 m. spalio 24 d. Šiaulių Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas) eksponuojama Šiaulių Gegužių progimnazijos pradinio ugdymo Dailės skyriaus 1-3 klasių mokinių  kūrybinių baigiamųjų darbų paroda  „Pasaulis vaiko akimis“. Mokinius ruošė dailės mokytojai: A.Tupikė, L. Lušienė, A. Lučinskienė, J. Šlitė.
Paroda vyks iki lapkričio 15 d.  Kviečiame aplankyti.
Informaciją pateikė dailės mokytoja A. Lučinskienė


* * * * *

„GYVŪNAI APLINK MUS“
Spalio 4 dieną visas pasaulis švenčia Pasaulinę gyvūnų dieną. Gyvūnų diena minima nuo 1931 metų Florencijoje vykusios gyvūnų globos konferencijos. Šventei spalio 4 diena, šv. Pranciškaus vardinės, pasirinktos neatsitiktinai – jis laikomas gyvūnų globėju. Pasaulinę gyvūnų dieną ne tik švenčiama, tą dieną žmonės skatinami susimąstyti apie gyvūnijos apsaugą ir priežiūrą, gyvūnų teises, atkreipiamas dėmesys į opias gyvūnų problemas, netinkamą elgesį su jais. Taip pat raginama prisiminti savo atsakomybę gyvūnams, nes būtent mes, žmonės, juos prisijaukinome, todėl privalome jiems užtikrinti saugų ir pilnavertį gyvenimą.
Spalio 9 dieną nuo ankstyvo ryto susirinkę 1 – 4 kasių mokiniai paminėjo šią dieną. Kartu su tėveliais, seneliais iš namų atsivedė, atsinešė savo augintinius. Mokyklos kieme ir salėje surengta augintinių paroda, kurioje dalyvavo įvairūs graužikai, vėžliukai, triušiukai, žuvys, katės, šunys... Renginio metu susirinkusieji pamatė, stebėjo, džiaugiesi, išgirdo kaip reikia rūpintis augintiniais. Po didžiulio šurmulio mokyklos stadione Šiaulių pasienio užkardos pareigūnai V. Dabulskis, A. Mačanskis  su šunimi Noks supažindino, su kinologo ir pasieniečio darbu, šios profesijos ypatumais. Išlydėję svečius ir savo augintinius, mokinukai apibendrino įgytas žinias ir sukūrė informacinį plakatą, kurį pristatė dailės galerijoje „Sveikuolių alėjoje“.
Mokiniai su didžiausiu rūpestingumu, padedami savo mokytojų sunešė lauknešėlius ir lydimiprojekto  koordinatorės Linos Lušienės -  pavaduotoja ugdymui, organizatorių V. Pastorastienės, I. Strelkauskienės, D. Urbonienės iškeliavo į VŠĮ gyvūnų prieglaudą „BINADĄ“.
Džiugu, kad vaikų klegesys ir meilė gyvūnams toks artimas.


* * * * *

„SPALVOTA ŽINUTĖ MOKYTOJUI“

Jo šiluma ir beribė kantrybė,
Pastangos mokyti mažą būtybę,
Palietė širdį kiekvieno iš mūs,
Jo tikslas buvo, kad taptum Žmogum.

Taip bėga laikas ir keičiasi kartos...
Nauji veidai ir vėl rankos pakeltos,
Skamba vėl juokas klasėj mažoj,
Raitomas žodis su klaida lentoj.
(8 kl. mokinė Gintė Ramilytė)

2019 m. spalio 7 d. mokyklos „Meno sodo“ alėjoje atidaryta Šiaulių miesto ir apskrities bendrojo ugdymo mokyklų 1-8 klasių mokinių atvirukų paroda-konkursas „SPALVOTA ŽINUTĖ MOKYTOJUI“. Parodos atidarymo metu sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Lina Lušienė, bei muzikiniu kūriniu visus džiugino muzikos mokytojos Raimondos Janulienės„Strazdanėlių“ choras.Atvirukų autoriai turėjo stebuklingą galią į mokytojų širdis pasibelsti meno kalba. Tai dar vienas gražus ir jautrus savo prasme renginys, leidžiantis suprasti, kad Mokinys ir Mokytojas, kaip dvi obuolio puselės – besimokančios viena iš kitos, mąstančios, užjaučiančios, juokaujančios, svajojančios, nuoširdžios, bei gyvenančios Gyvenimą... Ši paroda suteikė vaikams galimybę prabilti į savo mylimą Mokytoją įvairiausiomis spalvomis ir mintimis – linkėjimuose gėlės, saldainiai ir pyragaičiai, kelionės, knygos, laisvės ir meilės simboliai. Parodos atidarymo metu mokiniai buvo apdovanoti laureatų diplomais.
Atvirukų konkurse dalyvavo 11 ugdymo įstaigų – 6 miesto mokyklos ir 5 Šiaulių rajono ugdymo įstaigos. 37 mokytojai pristatė 260 savo mokinių atvirukus. Paroda veiks iki spalio 25 d. Maloniai kviečiame.
Parodos organizatorės dailės ir technologijų mokytojos Jūratė Šlitė ir Jurgita Januškevičienė.
Informacija parengė dailės mokytoja Jūratė Šlitė


* * * * *

2019 m. spalio 4 d. progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Šiaulių Gegužių progimnazijos pedagogų fotonuotraukų paroda „Nuo rudens iki rudens“. Parodos organizatorė dailės ir technologijų mokytoja Dana Kulikauskienė.


* * * * *

2019 m. spalio 3 d. Šiaulių pėsčiųjų bulvaro vitrinos atidaryta Gegužių progimnazijos Dailės skyriaus 1-4 kl. mokinių baigimo kūrybinių baigiamųjų darbų paroda. Ugdytinius paruošė dailės mokytojai: Aušra Lučinskienė, Lina Lušienė, Jūratė Šlitė, Aušra Didžgalvienė, Ilmaras Oss. Paroda vyks iki spalio 14 d. Kviečiame aplankyti.


* * * * *

Naujus mokslo metus Gegužių progimnazijos kryptingo meninio dailės ugdymo aštuntokai pradėjo pleneru. Rugsėjo 4 dieną jiems organizuota išvyka į Lieporių parką. Mokiniai, nešini lentelėmis ir meninėmis raiškos priemonėmis nuskubėjo parko takeliais stebėti rudenėjančią gamtą ir kurti piešinius iš natūros. Mokinius lydėjo ir konsultavo dailės mokytojai.
Tą pačią dieną progimnazijos „Meno sodo“ alėja pasipuošė mokinių sukurtų plenere darbų paroda. Kviečiame apsilankyti.


* * * * *

7C BANDOMŲJŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA 7XXXL
Šiaulių Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas) eksponuojama septintokų bandomųjų didelio formato kūrybinių užduočių paroda ,,Bandomieji kūrybiniai darbai 7XXL“. Moksleiviai  tapo, kuria grafikos darbus, plakatus, liustracijas. Darbuose mokiniai taiko įvairias meninės raiškos priemones, piešia tai, kas jiems artima, aktualu. Moksleivių parodėlė 7XXL tampa tradicine. Ekspozicijoje 11 darbų, likę atkeliavo į mokyklos stendus. Paroda eksponuota nuo rugpjūčio 26 d. iki rugsėjo 30 d.
Parodą paruošė dailės mokytoja metodininkė Vita Žabarauskaitė.


* * * * *

GAMTOJE GIMUSIO MENO KELIONĖ
Birželio 19 d. Gegužių progimnazijos 4-7 kl. mokinių piešinių paroda papuošė Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos erdves. Paroda gimė po mokinių, neabejingų menams, viešnagės gražiai žaliuojančiame Meškuičių miestelyje.
Vieną birželio pusdienį  mokiniai turėjo progą būti tikrais dailininkais, piešti gamtą iš natūros, tikroviškai pavaizduojant matomus vaizdus, perteikiant natūralias gamtos spalvas,
mokyklos organizuotame tradiciniame plenere. Plenero metu mokiniai kūrė studijas bei eskizus- nuo žymiausio Meškuičių architektūrinio paminklo Šv. Vyskupo Stanislovo  bažnyčios iki miestelio parko gamtos etiudų – tyvuliuojančio vandens ir „Meilės“ salos, medžio meistrų sukurtų medinių skulptūrų ir vasariškos gamtos „kompozicijų“. Kuriant gamtoje ypač svarbu perteikti šviesos, spalvų, šešėlių įspūdį, ir geriausiai tai padaryti įmanoma, tik tiesiogiai susiliejant su gamta ir jos natūralumu. Mokiniai į mokyklą grįžo pailsėję ir geros nuotaikos, sukūrę mažus meno stebuklus.
Plenere dalyvavo 100 mokinių, lankančių mokyklos neformaliojo vaikų švietimo programos „Meno sodas“ būrelius, bei pradinio ugdymo Dailės skyriaus 4-os klasės mokiniai. Mokinius lydėjo ir kūrybiniuose takeliuose konsultavo dailės mokytojai – Lina Lušienė, Aušra Lučinskienė, Ilmaras Oss, Vita Žabarauskaitė, Jurgita Januškevičienė ir Jūratė Šlitė. 
Gegužių progimnazijos dailės ir technologijų mokytoja Jūratė Šlitė


* * * * *

2019 m. birželio 17 d. Šiaulių pėsčiųjų bulvaro vitrinos atidaryta Gegužių progimnazijos 8 klasės mokinių Kryptingo meninio (dailės) ugdymo programos III-IV lygio baigimo kūrybinių baigiamųjų darbų paroda. Ugdytinius paruošė dailės mokytojai: Aušra Lučinskienė, Vita Žabarauskaitė, Dana Kulikauskienė, Jūratė Šlitė, Jurgita Januškevičienė, Ilmaras Oss. Paroda vyks iki liepos 1d. Kviečiame aplankyti.


* * * * *

4 klasių mokinių Dailės skyriaus ir KMDU dailės baigiamųjų darbų pristatymo šventė „APIE LAIMĘ“, 2019-06-06
Vasariškai šiltas birželio 6 d. vakaras ir ketvirtokų valso garsai į Gegužių progimnazijos aktų salę sukvietė gausų būrį tėvelių, senelių, mokytojų, mokyklos vadovų.  Ketvirtokai, pristatydami savo kūrybinius Dailės skyriuje ir kryptingo dailės ugdymo pamokose sukurtus darbus, visus šventės dalyvius ir svečius kvietė pamąstyti apie laimę. Pasak rašytojos Vitos Morkūnienės juk „įdomu kalbėtis su žmonėmis apie laimę. Didelę ir mažą. Akimirkos ir viso gyvenimo. Vieno žmogaus, dviejų žmonių, daugelio žmonių laimę”. Tokiais šiaulietės, žurnalistės ir rašytojos žodžiais ketvirtokai pasveikino visus, susirinkusius į gražią baigiamąją mokslo metų šventę “Apie laimę”. Šį kartą nepokštavo mokyklos  lėlių teatro „Pokštas“ vaikai. Jie apie laimę kalbėjosi su lape iš Evelinos Daciūtės ir Aušros Kiudulaitės knygos „Laimė yra Lapė“ (mokyt.: A.Marcinkienė). Švelnios, ketvirtokų atliekamos, fleitos melodijos (mokyt.: R.Janulienė)  ir vaikų mintys apie laimę gimti šiame krašte, turėti mamą ir tėtį, žaisti su draugais, maudytis ežere, apkabinti senelius ir džiaugtis pilnatvės akimirka, kvietė visus šventinio vakaro svečius mąstyti apie tai, kas kiekvienam iš mūsų yra laimė.  Savo mintimis apie laimę pasidalijo ir mokyklos direktorė S.Baranauskienė, ir pavaduotoja L.Lušienė, ir Šiaulių dailės mokyklos mokytojas P.Slonksnis. Šventei baigiantis trankus „Rokenrolas“ ir šokis „Vasarėlė“ (mokyt.: D.Virakienė) priminė, kad dabar ketvirtokams, gavusiems pradinio ugdymo baigimo pažymėjimus bei dailės skyriaus baigimo pažymėjimus, svarbu pasidžiaugti atostogomis ir, tarsi žemuoges ant smilgos, suverti dar vienos vaikystės vasaros įspūdžius.
Informaciją parengė pradinių klasių mokytojos A.Adomaitienė, V.Dulskienė, A. Marcinkienė, L.Norvilienė, Ž.Sinušienė


* * * * *

KVIEČIAME APLANKYTI KŪRYBINĘ TECHNOLOGIJŲ PARODĄ
Parodos autoriai – mūsų mokyklos 7c kl. mokiniai, savo mintis perkėlę ant kartono siūlų dygsniais ir spalvų potėpiais. Į kiekvieną darbą įdėta sauja nuoširdžiausių jausmų, glėbys  gerų nuotaikų ir pačių šviesiausių minčių. Savo darbus septintokai mielai skiria savo mylimiems artimiesiems.
Paroda veiks iki birželio 21 d., Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos, AIDO vaikų filiale (Aido g. 27).
2019-06-10
Technologijų mokytoja Jūratė Šlitė


* * * * *

2019 m. birželio 7 d. Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ alėjoje atidaryta Dailės skyriaus 1 kl. mokinių tapybos paroda „Žydėjimas“,  2 kl. mokinių tapybos paroda „Sparnuoti draugai“ ir 3 kl. mokinių tapybos paroda „Gyvūnų pasaulis“. Mokslo metų pabaigą Dailės skyriaus mokinukai pažymėjo Kūrybinių - baigiamųjų darbų parodų atidarymu. Parodas atidarė šokio studija „Karuselė“ (mokytoja D.Virakienė), jaunuosius dailininkus pasveikino progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė.  Darbeliai birželio mėnesį puoš progimnaziją, o vėliau iškeliaus į miesto erdves. Spalio mėnesį darbeliai sugrįš ir rudeninės parodos atidarymo metu jie bus iškilmingai įteikti autoriams.
Parodas organizavo Dailės skyriaus mokytojos: Lina Lušienė, Aušra Lučinskienė, Aušra Didžgalvienė, Jūratė Šlitė.


* * * * *

Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčiai 10 metų
Šiais metais Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia mini 10-ties metų jubiliejų. Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo konkurse: ketvirtokai kūrė maldas, o 3 kl. Dailės skyriaus mokiniai piešė pačią bažnyčią (mokytojos L.Lušienė, E.Ramoškienė). Gegužės 14-tą dieną bažnyčioje vyko darbų pristatymas. Klebonas Saulius Paliūnas apdovanojo šventėje dalyvavusius mokinius. Maldos ir piešinių paroda  papuoš bažnyčią ir parapijos namus.
Džiaugiamės visais dalyvavusiais ir linkime sėkmės kituose konkursuose.
Tikybos mokytoja Elvyra Ramoškienė
2019-05-14


* * * * *

2019 m. gegužės  7 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje, „Šaltinėlio“ filiale  (Gvazdikų takas 8) atidaryta Gegužių progimnazijos pradinių klasių mokinių paroda „Dosnieji mūsų žolynėliai“. Mažųjų meniniuose darbuose skirtinga technika pavaizduotos įvairiausios  vaistažolės, arbatiniai, puodeliai su kvepiančia arbata. Šia paroda baigiamas Gegužių progimnazijoje organizuotas projektas „Vaistažolių karalystė“, skirtas mūsų krašte augantiems žolynams, kurie yra neišsemiamas sveikatos šaltinis. 
Kviečiame apsilankyti bibliotekos žaislotekos skyriuje ir pasigrožėti gausiai eksponuojamais darbeliais.
Parodą organizavo   pradinių klasių mokytojos L. Varnavičienė, A. Kulnienė, K. Vaidilienė, L. Norvilienė


* * * * *

Modernumu kvėpuojantis technologijų menas.
Lenktyninių automobilių variklių gaubtai, sumanioji tvarsliava ir net dirbtinės kraujagyslės. Visus šiuos labai skirtingus gaminius vienija ne kas kitas, o tekstilė. Šiandien tekstilės ir konstrukcinių medžiagų technologijų pamokose mokiniai turėjo galimybę tapti dizaineriais ir sukurti autorinį tekstilės gaminį – kilimą, takelį, audinį.
7 kl. mokiniai, panaudodami gerai pažįstamą medžiagą – kartoną, kūrė netradicinį 3D vaizdo   konstrukcinės tekstilės projektą. Detalių komponavimas ir derinimas tarpusavyje, ornamentikos panaudojimo principai, erdvinis suvokimas, bei gebėjimas dirbti grupėse – buvo pagrindiniai tikslai įgyvendinant šią nelengvą užduotį.
8 kl. Mokiniai, panaudodami siūlus ir popierių, pasitelkdami visą savo išmonę, mintis ir kūrybines galias, kūrė netradicinę tekstilę. Šių sukurtų kilimų ir kilimėlių idėjos – drąsios ne tik formos, faktūros, linijos išraiška, bet ir spalvų derinimu. Kiekvienas mokinio darbas- tai individualus charakteris bei požiūris, ir gebėjimas kurti savaip.
2019-05-02 jungtinė technologijų paroda „TEKSTILĖ KITAIP“ eksponuojama Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos vaikų skyriuje, Aušros alėja 62. Paroda veiks iki gegužės 15 d.
Kviečiame aplankyti. Technologijų mokytojos: Vita Žabarauskaitė, Jūratė Šlitė, Jurgita Januškevičienė.


* * * * *

Projektas „Po kūrybos skraiste“
Šiaulių  Gegužių progimnazijoje 2019 m. balandžio - gegužės mėn. vyksta mokyklinis projektas ,,Po kūrybos skraiste“ 1-4 klasių mokiniams. Projektas  skirtas Motinos dienai paminėti. Balandžio mėnesio pradžioje pradinėse klasėse vyko gražaus skaitymo  valandėlės, per dailės pamokas vaikai piešė savo mamyčių portretus.  Balandžio mėnesio pabaigoje 1-2 klasėse vyko dailyraščio, o 3-4 eilėraščių, miniatiūrų, pasakojimų kūryba apie mamytes konkursai. Išrinkti gražiausi, kūrybiškiausi, įdomiausi darbai. Gegužės 3 dieną atidaryta mokinių kūrybinių darbelių paroda „Mama – gražiausias žodis“. Parodoje eksponuota 75 mokinių darbai. Atidarymo metu, pasidžiaugta mokinių kūrybiniais darbais, išklausyti mokinių gražiausi eilėraščiai ir pasakojimai. Visi parodos dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais. Mokytojoms parinkta  ir rekomenduota filmukų peržiūra apie mamas.
Projekto organizatorės pradinių klasių mokytojos I.Vinickienė, V. Pastorastienė
2019 05 03


* * * * *

Knygų  skirtukų paroda
Balandžio 23 d. visose šalies bibliotekose vyksta Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Bibliotekininkai kviečia savo bičiulius, lankytojus, skaitytojus  į renginius, naujų knygų pristatymus, konferencijas, diskusijas, filmų peržiūras, susitikimus su autoriais. Gegužių progimnazijos 1-4 kl. mokiniai  visus pakvietė į  Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Aido filialą. Ten atidaryta moksleivių paruošta  knygų skirtukų paroda ,,Knygoms  ir  knygelėms”.
Poreikis pasižymėti knygos puslapius atsirado kartu su knyga. Pradėjus spausdinti knygas, į jų nugarėles buvo įrišamos šilkinės juostelės. Ilgainiui juos imta gaminti naudojant ne tik audinį, bet ir popierių, kartoną, sidabrą, dramblio kaulą, plastmasę, odą ir kitas medžiagas. Moksleiviai gamindami savo skirtukus taip pat stengėsi  naudoti įvairias technikas ir metodus.
Kai vieną vakarą pasiimsite knygą, nepamirškite pasiruošti ir skirtuko skaitomai vietai pažymėti. Juk palikdamas skirtuką tarp puslapių tu tarsi kabini ant namų durų lentelę su užrašu „AŠ GRĮŠIU“.
Ši graži, spalvota ir prasminga paroda džiugins lankytojus nuo  balandžio 23d. iki gegužės 27d. Kviečiame apsilankyti.
Mokytojos V.Miltinienė ir L.Norvilienė


* * * * *

Jau dešimtus metus vykstančiame tarptautiniame projekte „Būk sveikas, pavasari!“, kurį organizuoja Šiaulių Gegužių progimnazijos pradinių klasių mokytoja Edita Montvilienė, dailės ir technologijų mokytoja Danutė Kulikauskienė, informacinių technologijų mokytoja Ieva Rafael, anglų kalbos mokytoja Jurgita Mickutė-Penikienė ir gimtosios kalbos mokytoja Inga Turovaitė, dalyvavo mokiniai iš dvidešimties Šiaulių ugdymo įstaigų, Šiaulių apskrities ir Lietuvos sostinės, šešių užsienio šalių (Ispanijos, Italijos, Bulgarijos, Graikijos, Slovėnijos, Izraelio).
Gamtos atbudimas, nuostabių akimirkų grožis suspinduliavo mokinių kūrybiniuose darbuose. Šilti žodžiai, nutapyti paveikslai, karpiniai, kompiuterine technika atlikti darbeliai, rankdarbiai, angliški akrostichai, haiku trieiliai skelbia – atėjo laikas atgimti iš naujo!
2019-04-30 vyko parodos ,,Būk sveikas, pavasari!” laureatų apdovanojimas progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“. Jų kūriniai papuošė  galeriją, ,,Meno sodo“, ,,Čiurlionio“ alėjas.Šventėje paukštelių čiulbėjimu, pavasario daina džiugino progimnazijos folkloro ansamblis „Gasužis“ (vadovė Rosita Kalinienė). Mokyklos direktorė Silvija Baranauskienė, tardama sveikinimo žodį, pasidžiaugė, kad net penkios progimnazijos metodinės grupės susibūrė kūrybines mokinių galias puoselėjančiai veiklai.                              


* * * * *

2019 m. balandžio 21 d. Pilaitės užeigoje atidaryta 5 ir 3 d kl.  mokinių erdviniai kūrybiniai darbai Velykų tematika. Spalvingi ir dekoratyvūs darbai: velykiniai kiaušiniai, verbos ir miniatiūros sukurti per technologijų pamokas. Parodą „Linksmosios Velykos“ paruošė Jurga Januškevičienė ir Vita Žabarauskaitė. Dėkojame Pilaitės savininkams už suteiktą galimybę mokiniams eksponuoti savo darbus. Paroda veiks iki balandžio 30 d.


* * * * *

FOTOPARODA „VANDENS FORMŲ ĮVAIROVĖ...“
2019 m. balandžio 18 d. Šiaulių m. savivaldybės Vaikų literatūros skyriuje atidaryta Gegužių progimnazijos etikos mokytojos Ilonos Zazienės fotoparoda „Vandens formų įvairovė...“. Vyko netradicinė etikos - anglų k. (mokyt. R. Kancerienė) pamoka, kurios metu buvo diskutuojama apie gamtos reiškinių grožį, ekologiją. Džiugu, kad mokiniai į klausimą „Kai būsit užaugę, turėsit savo šeimas, kas norėsite gyventi gamtoje, sodyboje?“ – rankas pakėlė beveik visi mokiniai...
„Gamta-vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas” (J.V. Getė)
Plačiau apie parodą: https://www.biblioteka.smsvb.lt/…/atidarant-paroda-netradi…/
Informaciją paruošė etikos mokytoja Ilona Zazienė


* * * * *

2019 balandžio 17 dieną Gegužių progimnazijos Meno sodo alėjoje atidaryta Šiaulių miesto kuriančių mokinių kūrybinių darbų paroda „Mažieji menininkai“ tema -„Pro rakto skylutę“
Šiais metais mokiniai stengėsi pažvelgti į save, supantį pasaulį, mėgiamas veiklas, artimuosius.
Piešinių konkurso laureatai buvo pakviesti dalyvauti edukaciniame užsiėmime, Velykinio paukštelio kūrime. Pavasariška nuotaika, velykiniais akcentais ir diplomais nešini mokiniai paveikslavosi prie savo darbų. Dėkojame visiems mokytojams, kurie ruošė mokinius, vaikams, kurie sukūrė kūrinius ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime.
Parodą – konkursą ir edukacinį užsiėmimą organizavo mokytojos Aušra Didžgalvienė ir Aušra Lučinskienė.


* * * * *

Piešinių paroda ,,Velykinis margutis“
Lietuvoje minima pavasario atėjimo šventė – Kristaus prisikėlimo diena, simbolizuojanti gamtos atbudimą. Mūsų senoliai tikėjo, kad dažyti kiaušiniai, vadinami margučiais – simbolizuoja gamtos prisikėlimą, gyvybės atsiradimą. Pradinių klasių  mokinukus skatinama domėtis su šios šventės tradicijomis ir papročiais, kurti autentišką velykinio margučio atributiką, susipažinti su lietuviškų raštų ornamentais, jų simbolika ir dailės raiškos priemonėmis perteikti margučių savitumą, jų raštų įvairovę.
Balandžio 17 dieną Šiaulių Gegužių progimnazijoje ,,Šviesos“ alėjoje, VŠĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje, miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) buvo atidaryta Šiaulių miesto 1-4 klasių mokinių piešinių paroda ,,Velykinis margutis“. Parodoje eksponuojami Šiaulių miesto ,,Juventos“, Dainų, Vinco Kudirkos, ,,Sandoros“, Ragainės, Gegužių progimnazijų mokinių darbai.
Džiaugiamės ir dėkojame mokytojoms, mokiniams už unikalius, savitus, spalvingus piešinius.
Piešinių parodą organizavo Šiaulių Gegužių progimnazijos pradinių klasių mokytojos Virginija Pastorastienė, Ingrida Strelkauskienė, Diana Urbonienė.
2019-04-18


* * * * *

2019-04-15 Šiaulių Gegužių progimnazijos erdvėse atidarytos trys parodos: M.K.Čiurlionio alėjoje atidaryta  progimnazijos dailės mokytojos Vitos Žabarauskaitės darbų paroda, skirta atminti legendinį Šiaulių dailininką Gerardą Bagdonavičių; Mažojoje dailės galerijoje – 8 klasės mokinio Leono Šėferio kūrybinių darbų paroda „Mobilis“; dailės galerijoje „Erdvė“ pristatyta šalies mokytojų kūrybos paroda „Kūryba – tai sparnai“, kurioje savo darbus pristato 39 kuriantys įvairių dalykų mokytojai. plačiau...


* * * * *

Kviečiame į Šiaulių dailės mokyklos IV kurso mokinių baigiamųjų darbų parodą (mokytojas A. Šalkauskas) progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“. Paroda vyks iki balandžio 19 d.


* * * * *

Kviečiame į Šiaulių rajono Kuršėnų meno mokyklos dailės specialybės mokinių kūrybinių darbų parodą progimnazijos „Meno sodo“ alėjoje. Paroda vyks iki 2019-04-17


* * * * *

2019 m. balandžio mėn.  Šiaulių Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas) eksponuojama Šiaulių miesto 7 klasės mokinių dailės olimpiados darbų paroda „LIETUVIŲ KALENDORINĖS ŠVENTĖS“. Parodoje eksponuojama 20 mokinių darbų iš 12 miesto mokyklų. Mokinius olimpiadai ruošė 13 dailės mokytojų.
Parodą organizavo progimnazijos dailės mokytojai
L. Lušienė, J.Šlitė, D.Kulikauskienė, I.Oss


* * * * *

2019-04-05 Šiaulių Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas) eksponuojama 8 c kl. mokinių tapybos darbų paroda „Skandinavų Runos“ (dailės mokytoja V.Žabarauskaitė).


* * * * *

Kovo 29 d.  mokyklos Informaciniame centre vyko parodos ,,Knygos skirtukas” atidarymas. 1-4 kl. mokiniai buvo pakviesti  į  rytmetį  ,,Apie knygas ir ne tik…”. Vaikai susiskirstė į komandas, atliko įvairias kūrybines užduotis, daug  sužinojo apie knygų skirtuko atsiradimo istoriją.  Kiekvienas galėjo pasidžiaugti savo ir draugų pagamintu skirtuku.
Mokytoja V.Miltinienė


* * * * *

2019-03-28 Šiaulių dailės mokykloje atidaryta 4 klasės Dailės skyriaus mokinių baigiamųjų metų darbų „Mano pasaulis“ paroda. Dailės mokytojos Aušra Lučinskienė,  Lina Lušienė.


* * * * *

GEGUŽIŲ PROGIMNAZIJOJE – MOKINIŲ KONFERENCIJA „DOSNIEJI MŪSŲ ŽOLYNĖLIAI“
Kovo 28 d. Gegužių progimnazijoje įvyko projekto „Vaistažolių karalystė“ veiklą apibendrinanti Šiaulių miesto pradinių klasių mokinių ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ugdytinių pažintinė – praktinė konferencija „Dosnieji mūsų žolynėliai“.
Konferencijos dalyvius sveikino jaunučių choras „Strazdanėlės” (vadovė Raimonda Janulienė), smagų šokį „Tili tili dūda“ sutrepsėjo šokių kolektyvas „Juostinas“ (vadovė Edita Montvilienė). Į konferenciją susirinkusius svečius pasveikino mokyklos direktorė Silvija Baranauskienė. Ji pabrėžė, kad vaikai ruošdamiesi konferencijai susidraugavo su žolynėliais visam gyvenimui ir mokės juos ne tik atpažinti, bet ir naudoti. Direktorė pasidžiaugė jau penktus metus organizuojama konferencija (jau tradicine tapusia) bei pristatė konferencijos organizatores mokytojas Laimą Varnavičienę, Aušrą Kulnienę, Kristiną Vaidilienę, Ligitą Norvilienę, kurios vadovavo į keturias gausias grupes suskirstytiems dalyviams. Pranešimus apie vaistažoles skaitė 81 ugdytinis. Juos  dalyvauti paskatino 31 pedagogas iš įvairių miesto mokyklų, priešmokyklinio ugdymo grupių.  Dalyviai ne tik skanavo įvairių arbatų, bet ir išklausė pačių įvairiausių pranešimų, vaidino ir dainavo apie žinomas ir augančias Lietuvoje vaistažoles. Konferencijos metu įgytos žinios išplėtė supratimą apie supančią aplinką, suteikė žinių ir praktinės veiklos įgūdžių apie vaistažolėse esančią vitaminų ir mineralinių medžiagų gausą bei jų naudą sveikatai. Pedagogai išreiškė norą apsilankyti panašioje konferencijoje kitąmet.
Konferencijos metu buvo atidaryta paroda „Dosnieji mūsų žolynėliai“. Piešiniuose – įvairūs arbatiniai, puodeliai, žolynai, kurie „kviečia“ paskanauti kvapnia arbata. Svečiai aktyviai dalyvavo parodos atidaryme, spręsdami kryžiažodį. Paroda taip pat bus eksponuojama Šiaulių Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas). Tikimės, kad sveikatą puoselėjanti projektinė veikla tęsis ir kitais mokslo metais.
Informaciją pateikė pradinio ugdymo mokytojos Laima Varnavičienė, Aušra Kulnienė, Kristina Vaidilienė, Ligita Norvilienė.
2019-03-29


* * * * *

Kovo 25 d. 16 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje atidaryta 8–12 klasių Lietuvos mokinių 25-osios dailės olimpiados antrojo (miesto) etapo kūrybinių darbų paroda  ,,Mano Lietuva: minime Pasaulio lietuvių metus“. Parodoje eksponuojami 26 mokinių iš 14 miesto mokyklų darbai. Mokinius olimpiadai paruošė 16 dailės mokytojų.
Parodą organizavo progimnazijos dailės mokytojai:
L. Lušienė, I.Oss, J.Januškevičienė, J.Šlitė, A.Lučinskienė
Nuotraukos  I. Slonksnytės.


* * * * *

ŠIAULIŲ MIESTO IR APSKRITIES MOKINIŲ, MOKYTOJŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ IŠ ĮVAIRIŲ ATLIEKŲ KONKURSAS – PARODA „LAUMŽIRGIS – ARKLIUKAS VĖJO“ GEGUŽIŲ PROGIMNAZIJOJE
Kovo 20 d. minima Pasaulinė Žemės diena, vadinamasis astronominis pavasaris: dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. 1992 m. Žemės diena oficialiai įteisinta ir Lietuvoje.
Tai dienos, kai daug kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus, pagalvojama, kaip galėtume išspręsti Žemės ir vandens netausojimo  problemas, raginama priimti palankius aplinkai sprendimus. Pasaulinė Žemės diena mus ragina ir įpareigoja ne žodžiais, o konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi kiekvieną dieną. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, mokykloje.
Šių metų Pasaulinės Žemės dienos tema – nykstančių gyvūnų, augalų ir kitų rūšių saugojimas. Šiuo metu į Lietuvos raudonąją knygą įtrauktos net 253 gyvūnų rūšys.
Atkreipdami dėmesį į šias problemas organizavome jau tradiciniu tapusi devintąjį Šiaulių miesto ir apskrities mokinių konkursą - parodą „Laumžirgis - arkliukas vėjo“.
Sulaukėme originalių darbų iš  Medelyno, Vinco Kudirkos, „Romuvos“, Rėkyvos, Gegužių progimnazijų, Simono Daukanto gimnazijos, Meškuičių gimnazijos, Šiaulių r. Naisių mokyklos, Kuršėnų Pavenčių mokyklos - daugiafunkcio centro, Kuršėnų kūrybos namų. Viso parodoje dalyvavo  70 - ies  mokinių darbai ir  20  juos ruošę mokytojai.
Parodos dalyviams ir svečiams sveikinimo žodžius, skirtus Pasaulinės Žemės dienai, pasakė mokyklos direktorė Silvija Baranauskienė. Parodos atidaryme dainavo Gegužių progimnazijos 4c kl. mokinių valinio ansamblis „Strazdanėlės“ (mokytoja R. Janulienė), sutartinę atliko folklorinio ansamblio „Gasužis“ giedotojos (vadovė Rosita Kalinienė).
Mokiniai už kūrybiškus darbus buvo apdovanoti padėkomis. Parodą – konkursą organizavo dailės ir technologijų mokytoja metodininkė Dana Kulikauskienė, biologijos mokytoja metodininkė Dalia Urbonavičienė, parodos kuratorė -  direktoriaus pav. ugdymui Lina Lušienė.
Mokytojos Dana Kulikauskienė, Dalia Urbonavičienė


* * * * *

Kovo 10-oji – 40-ties paukščių diena. 40 paukščių diena vadinama todėl, kad apytikriai tiek paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį sugrįžta į gimtinę. Senoliai tikėjo, kad jei šią dieną pašąla, šalnos laikysis dar 40 parų.
Kovo 15 dieną Šiaulių Gegužių progimnazijos informaciniame centre ir miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) buvo atidaryta Šiaulių miesto ir apskrities pradinių klasių mokinių paroda „Paukščiai parskrido, visas svietas sukilo“. Parodoje eksponuojami Šiaulių rajono Šilėnų mokyklos, Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos, Kuršėnų mokyklos – daugiafunkcinio centro, Šiaulių miesto „Romuvos“, Jovaro, Gytarių, Salduvės, Gegužių progimnazijų 1-4 klasių mokinių darbai. Paroda organizuota siekiant ugdyti meilę gamtai, pastebėti jos pokyčius, kad mokiniai kuo daugiau sužinotų apie į Lietuvą šiuo metu parskrendančius net 40 rūšių paukščių.
Džiaugiamės, kad pasitelkdami įvairias dailės raiškos technikas, naudodami lietuviškų raštų ornamentus, vaikai savitai atskleidė parskridusius paukščius, parodė jų išskirtinumą.   
Piešinių parodą organizavo  Šiaulių Gegužių progimnazijos pradinių klasių mokytojos Nijolė Gabrielaitienė, Aušra Adomaitienė, Rosita Kalinienė.
2019-03-19


* * * * *

2019-03-20 savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) buvo atidaryta Gegužių progimnazijos 6 kl. mokinių paroda „Vėtrungės“, mokytoja V.Žabarauskaitė.


* * * * *

Lietuva ieškojo būdų ir dėjo atkaklias pastangas veržiantis į nepriklausomybę. Ją turime, džiaugiamės!  Kuo stipriau vieni kitus mylėsime, Lietuva bus gražesnė, o mes joje augsime laimingesni.
2019 metų kovo mėnesį Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos, Aido filiale, parodoje ,,Lietuva mūsų širdyse", skirtoje  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, puikuojasi Šiaulių Gegužių progimnazijos mokinukų (mokytojų A.Didžgalvienės, I.Vinickienės ir V.Žabarauskaitės ugdytinių)  kūriniai. Parodą organizavo pradinių klasių mokytoja E.Montvilienė ir specialioji pedagogė A.Vinickienė.


* * * * *

FOTOGRAFIJŲ PARODA „AŠ – LIETUVOSPILIETIS“
Šiaulių Gegužių progimnazijos pradinio ugdymo mokytojos kovo 1 d. miesto viešosios bibliotekos filiale (Gvazdikų takas 8) atidarė šalies priešmokyklinio ugdymo ir 1-4 klasių mokinių fotografijų parodą „Aš – Lietuvos pilietis“. Parodoje eksponuojamos  42 lopšelių-darželių ir pradinių klasių mokinių nuotraukos iš Vilniaus, Kauno, Mažeikių, Radviliškio miestų ir rajonų. Daugiausiai fotografijų sulaukta iš Šiaulių miesto ugdymo įstaigų. Nuotraukose matome akimirkas, kaip vaikai šeimose ir mokyklose pažymi ir švenčia Lietuvai svarbias datas.
Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji – dvi reikšmingos datos mūsų Lietuvai.
Mums, suaugusiems, tai Lietuvos valstybės ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo datos. O vaikams – tai mylimos šalies gimtadienis – mūsų Laisvės šventė.
Laisvę vaikai supranta skirtingai:
Justina rašo: „... man Laisvė - tai džiaugsmas, kad galiu keliauti, pažinti, pamatyti, reikšti mintis gimtąja kalba.“
Mildos žodžiais Laisvė - „... tai  galimybė rinktis, klausyti savo širdies. Dėl Lietuvos laisvės esame dėkingi savo protėviams, kurie daug kentėjo.“
Ieva sako, kad jai Laisvė „... kai su šeima gali keliauti į svečias šalis ir vėl grįžti savo gražiąją Lietuvėlę“.
Dėkojame vaikų tėveliams už įspūdingas ir originalias nuotraukas. Džiaugiamės ir dėkojame Šiaulių miesto viešosios bibliotekos filialo (Gvazdikų takas 8) darbuotojoms už galimybę eksponuoti fotografijas.

Parodos organizatorės:
Alina Marcinkienė, Nijolė Gabrielaitienė ir Žiedūna Sinušienė


* * * * *

„PARŠELIO METAI“ – 5 kl. mokinių technologijų darbų paroda Meškių svečių namuose, pagrindinėje menėje. Vasario mėnesį, kol dar tęsiasi kinų Naujųjų metų pradžia, kilo idėja technologijų  pamokų metu darbus, sukurtus iš  antrinių žaliavų, išeksponuoti visiškai netradicinėje aplinkoje. Įstaigos šeimininkai mus maloniai priėmė, o raudonų plytų siena, suteikė ekspozicijai šilumos, kameriškumo ir jaukumo.
Ekspoziciją paruošė technologijų ir dailės mokytojos Jurgita  Januškevičienė ir Vita  Žabarauskaitė.


* * * * *

2019 m. vasario mėn. Šiaulių r. Šakynos mokykloje buvo eksponuojama Šiaulių Gegužių progimnazijos 8 b, c kl. mokinių darbų paroda „Tekstilė kitaip“.  Mokytojų: Vitos Žabarauskaitės ir Jurgitos Januškevičienės mokinių „nuausti‘‘ kilimai iš popieriaus sudomino visą Šakynos mokyklos bendruomenę. Mokiniai susipažino su netradicinėmis technikomis bei pabandė „austi“ ir patys.


* * * * *

ŠIAULIŲ MIESTO BENDROJO UGDYMO MOKYKLŲ 1-8KL. SKIRTINGŲ GEBĖJIMŲ MOKINIŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA – KONKURSAS „PIEŠIU LIETUVĄ“
Parodos – konkurso „Piešiu Lietuvą“ atidarymas įvyko Šiaulių P. Višinskio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje 2019 m. vasario 13 d. 14val.Ši paroda – konkursas yra skirta meilės savo gimtinei įprasminimui. Pasididžiavimo  ir grožėjimosi savo šalimi niekada nėra per daug. Žvelgiant į pasaulio rutulį, mūsų šalies reikia gerai paieškoti, ji tokia maža, tačiau kiek gražių vietų joje...
Į parodą atkeliavo 42 mokinių piešiniai iš 10 skirtingų Šiaulių miesto mokyklų (Medelyno, „Juventos“, Rėkyvos, „Sandoros“, Dainų, Salduvės, V.Kudirkos, Gegužių progimnazijų, Logopedinės mokyklos bei sporto gimnazijos).
Paroda – konkursas „Piešiu Lietuvą“ bibliotekoje vyks iki šių metų kovo 1d.
Ačiū parodos koordinatorėms: Gegužių progimnazijos direktoriaus pavaduotojai ugdymui, dailės mokytojai Linai Lušienei ir P. Višinskio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėjai Ingai Liekmanienei.
Parodos – konkurso organizatorės – specialioji pedagogė Aistė Vedeckienė, specialioji pedagogė – logopedė Neringa Petrauskienė, logopedė Agnė Načienė


* * * * *

2019 m. vasario 7 d. Gegužių progimnazijoje atidarytos dvi dailės mokytojų parodos. Dailės galerijoje „Erdvė“ – Vitos Žabarauskaitės tapybos paroda „Nušvitimas“ bei Mažojoje dailės galerijoje  - Ilmaro Oss tapybos paroda „Apie...“ Dailininkus sveikino progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė, jaunučių choras „Strazdanėlės“ (muzikos vadovė Raimonda Janulienė), kolegos ir mokiniai.


* * * * *

2019 m. sausio 23 d. miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) buvo atidaryta dailės skyriaus 1-4 kl. mokinių paroda ,,Kiauliukas 2019“. Mokinių darbuose kiauliukas žaidžia, kviečia visus paskanauti arbatos, keliauja miesto gatvėmis, draugauja su drugeliais...
Piešinių parodą organizavo dailės mokytojos L. Lušienė, A. Didžgalvienė, Jūratė Šlitė, Aušra Lučinskienė.


* * * * *

2019-01-30 Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko Šiaulių miesto ir rajono 5-8 klasių mokinių kompiuterinių piešinių konkurso „Žiema žiemužė“ baigiamasis renginys. Konkursą organizavo Šiaulių Gegužių progimnazijos informacinių technologijų mokytojos I.Rafael, R.Balčiūnienė. Konkursams darbus pateikė  11 Šiaulių miesto ir rajono mokyklų: „Rasos“, Dainų, Rėkyvos, Salduvės, Gegužių progimnazijų, Bubių, Pakapės mokyklų, Gruzdžių gimnazijos ir Gruzdžių vaikų socializacijos centro, „Santarvės“ gimnazijos, Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokiniai. Mokyklos stende eksponuojami konkursų dalyvių darbai.
Sveikiname konkurso „Žiema žiemužė“ nugalėtojus:
Marija Mickevičiūtė, 5b kl., Šiaulių Gegužių progimnazija;
Osvaldas Norkus, 5 kl., Šiaulių „Santarvės“ gimnazija;
Kęsmina Uznytė, 6kl., Šiaulių r. Bubių mokykla;
Adomas Cibulskis, 6 kl., Šiaulių Dainų progimnazija;
Meda Nainytė, 6d kl., Šiaulių Gegužių progimnazija;
Viltė Buožytė, 6 kl., Šiaulių r. Gruzdžių gimnazija;
Egita Grigoriutė, 6 kl., Šiaulių Salduvės progimnazija;
Arnas Žymantas, 7 kl.,  Šiaulių „Rasos“ progimnazija;
Arnas Lukošius, 7c kl., Šiaulių Gegužių progimnazija;
Dovydas Tverijonas, 7c kl., Šiaulių Gegužių progimnazija;
Aušrinė Lešinskytė, 7 kl.,  Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija;
Arnoldas Skrėbalius, 6 kl., Šiaulių r. Gruzdžių vaikų socializacijos centras;
Ignė Jaškūnaitė, 7 kl.,  Šiaulių Rėkyvos progimnazija;
Ramunė Hvajon Vaicekauskaitė, 7 kl. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija.
Dėkojame mokytojams už mokinių paruošimą. Kviečiame  aktyviai dalyvauti ir kitais mokslo metais šiame kompiuterinių piešinių  konkurse.
Informaciją pateikė IT mokytojos I.Rafael ir R.Balčiūnienė


* * * * *

2019-01-16 Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko Šiaulių miesto ir rajono 5-8 klasių mokinių informacinių technologijų kūrybinio konkurso „Laiškas Kalėdų seneliui“ baigiamasis renginys. Konkursą organizavo Šiaulių Gegužių progimnazijos informacinių technologijų mokytojos I.Rafael, R.Balčiūnienė. Konkursams darbus pateikė 6 Šiaulių miesto ir rajono mokyklos: „Rasos“, Dainų, Ragainės, „Juventos“, Gegužių progimnazijų, Naisių mokyklos mokiniai. Progimnazijos Kūrybos alėjoje eksponuojami konkursų dalyvių darbai.

Sveikiname nugalėtojus:
Konkurso „Laiškas Kalėdų seneliui“ laureatai:
Ragainės progimnazijos mokinė Patricija Ž., 5a kl.
„Juventos“ progimnazijos mokinė Kamilė S., 5b kl.
„Rasos“ progimnazijos mokinys Arnas Ž., 7 kl.
Dainų progimnazijos  mokiniai Saulė S., 8a kl., Reda Š. 6a kl.
Naisių mokyklos mokinės  Kamilė P. ir Erika R., 8 kl.

Konkurso „Laiškas Kalėdų seneliui“ laureatai (Šiaulių Gegužių progimnazija) (mokinius ruošė I.Rafael, R.Balčiūnienė, R.Zalogienė):
Eimantas S., 6a kl., Eva Š., 6a kl., Eva J., 6a kl., Tautvydas K., 6b kl., Ugnė L., 6b kl., Arvilė Š., 6c kl., Agnietė B., 6d kl., Akvilė P., 7a kl., Greta J., 7b kl., Aistė R., 7b kl., Adrija De, 7c kl., Ugnė P., 7c kl., Dovydas T., 7c kl.

Dėkojame mokytojams už mokinių paruošimą. Kviečiame  aktyviai dalyvauti ir kitais mokslo metais šiame informacinių technologijų konkurse.
Informaciją pateikė IT mokytojos I.Rafael ir R.Balčiūnienė


* * * * *

Sveikiname dailės ir technologijų mokytojas Jūratę Šlitę ir Jurgitą Januškevičienę autorinių dailės darbų parodų atidarymo proga!
2019 m. sausio 16 d. progimnazijos Dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta dailės ir technologijų mokytojos Jurgitos Januškevičienės rankdarbių parodą „Laimės lėlytės“ ir Mažojoje dailės galerijoje atidaryta dailės ir technologijų mokytojos Jūratės Šlitės kūrybos parodą „Minčių takais...“. Šia proga mokytojas daina pasveikino 8 b kl. mokinė Simona M. (muzikos mokytoja R.Janulienė), sveikinimo žodžius tarė progimnazijos direktorė S. Baranauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Lušienė, mokinių savivaldos atstovė Rugilė S.,  kolegų vardu pasveikino dailės ir technologijų mokytojas I.Oss.
Fotografijos D.Kulikauskienės


* * * * *

2019 m. sausio mėn. Šiaulių Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas) eksponuojama 8c, 7c kl. mokinių darbų paroda „Jubiliatai lietuvių literatūroje“, dailės mokytoja Vita Žabarauskaitė.


* * * * *

2019-01-11 Šiaulių Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Dailės skyriaus 3-4 kl. mokinių kūrybinių darbų paroda „Mes iš spalvų“. Dalyvius ir svečius pasveikino progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė, šokių kolektyvas „Karuselė“ (mokytoja D.Virakienė). Padėkos ir sveikinimo žodžius tarė dailės mokytojai: L.Lušienė, A.Lučinskienė, J.Šlitė ir I.Oss bei Dailės skyriaus mokinukai.
Kviečiame aplankyti.


* * * * *

Štai ir atėjo taip ilgai laukta žiemužė, pramogų, švenčių, linksmybių maišu nešina…  Ta proga  Gegužių  progimnazijos  1d, 2d, 4d  klasių mokiniai  Šiaulių miesto  viešosios bibliotekos ,,Aido” filiale  vaikų  literatūros  skyriuje surengė savo darbelių parodą  ,,Žiemos pėdutės”. Savo darbeliuose vaikai atskleidžia žiemos grožį, vaizduoja stebuklingas žiemos akimirkas, savo svajones.   Mokinių piešinių paroda veikia nuo gruodžio 21 d. iki sausio 31d. Parodą surengti mokiniams  padėjo jų mokytojos  V.Miltinienė, A.Kulnienė, L.Norvilienė.
Informaciją parengė V.Miltinienė


* * * * *

Gruodis...  Kalėdinės žinutės, nuo ryto iki vakaro, nuo vakaro iki ryto – sklando ore... pagauk, atspėk, svajok, dovanok, skaityk, lauk.
Patys nuoširdžiausi linkėjimai visiems nuo Gegužių progimnazijos Dailės skyriaus 1-4 kl.vaikų.
Paroda „KALĖDINĖ ŽINUTĖ“ (dailės mokytojai: A.Lučinskienė, J.Šlitė, L.Lušienė, A.Didžgalvienė) vyksta Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos Lieporių filiale, Tilžės g. 36. Maloniai kviečiame.
2018-12-17


* * * * *

2018 m. gruodžio 12 d. Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta respublikinė mokinių kūrybinių darbų paroda-konkursas „Kalėdinė miniatiūra ir ne tik...“ , skirta šviesiausio ir gražiausio metų laiko – šv. Kalėdų laukimo įprasminimui. Daugiau nei 450 mokinių kūrybinių darbų tema ,, Kalėdinė žinutė“ atkeliavo iš Vilniaus, Biržų, Rokiškio, Gargždų, Šiaulių, Radviliškio, Kuršėnų, Meškuičių, Bubių, Šilėnų, Ginkūnų ugdymo įstaigų. Parodą-konkursą atidarė šokio kolektyvas „Karuselė“ (vadovė Daiva Virakienė), visus susirinkusius pasveikino progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė, pavaduotoja ugdymui Lina Lušienė. 
Sveikiname laureatus ir dėkojame visiems dalyviams ir jų vadovams už širdies šilumą įdėtą ruošiantis konkursui.
Organizatorės Aušra Lučinskienė ir Jūratė Šlitė.​


* * * * *

RESPUBLIKINĖ 1-4 KL. MOKINIŲ IR PRIEŠMOKYKLINIŲ GRUPIŲ VAIKŲ ERDVINIŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA  „EGLUTĖ KITAIP...“
Gruodžio 11 dieną Gegužių progimnazijoje sužibo respublikinė 1-4 kl. mokinių ir priešmokyklinių grupių vaikų erdvinių kūrybinių darbų paroda „Eglutė kitaip...“ Mokinius pakvietėme kurti kalėdines eglutes  ne šiaip sau.  Eglutė  simbolizuoja amžiną gyvenimą, o jos  šilumą sukuria rankų darbas.
Į parodą atkeliavo net 100 eglučių, pagamintų iš antrinių žaliavų, siūlų, metalo, medžio, kartono.  Mokiniams pagelbėjo 39 mokytojos iš Kauno, Aukštadvario, Pasvalio, Šiaulių miesto Romuvos, Ragainės, Gegužių progimnazijų, lopšelių darželių „Kūlverstukas“, „Dainelė“, „Gintarėlis“, „Sigutė“.
Labai norim pasidžiaugti tėvelių geranoriškumu, idėjų gausa  ir bendradarbiavimu.
Ačiū Jums. Ramaus Kalėdų laukimo.
Parodos organizatorės  –  pradinių klasių mokytojos Rozita Jackienė ir Indra Vinickienė.
2018-12-11


* * * * *

Kasmet mokomės mintis, jausmus, svajones įprasminti įvairiomis dailės priemonėmis, žadiname vaikų vaizduotę. Kaip mums tai pavyksta – kviečiame  pasižiūrėti.
2018 m. gruodžio 6 d. progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Dailės skyriaus 1-2 klasių mokinių kūrybinių darbų paroda „Labas“.
Parodą organizavo Dailės skyriaus mokytojos: A.Lučinskienė, L.Lušienė, A.Didžgalvienė, J.Šlitė


* * * * *

Žiemą pasitinkame paroda „ŽVAIGŽDYNAS“ (2018m., gruodis)
Kasdieninėje kalboje žvaigždėmis vadinami visi dangaus kūnai, kurie plika akimi matomi danguje kaip taškeliai. Su žiema į mūsų kasdienybę atėjo ir ankstyvi vakarai ir naktys, kuriose dangus pasipuošia spindinčiais žvaigždynais. Šiandien technologijų pamokose žvaigždių atradėjais-tyrinėtojais- kūrėjais- dizaineriais tapo 7a ir 7c kl. mokiniai. Mokinių kūrybinės mintys ir nuotaikos kuriant savą žvaigždę nugulė dekoruotomis dygsnių linijomis ir spalvomis. Kiekvienas darbas-  kiekvieno mokinio asmeninis individualus kūrybinis sprendimas- nuo žvaigždės pavadinimo iki jos   technologinio išpildymo.
Paroda eksponuojama Šiaulių r. Meškuičių kultūros centre.
Mokytoja Jūratė Šlitė
2018-12-03


* * * * *

Lapkričio mėnesį kviečiame visus pasidžiaugti fotografijų paroda „Sporto akimirkos“.  Fotografijų parodą Mažojoje dailės galerijoje organizavo kūno kultūros metodinė grupė: G. Steponavičienė, K. Ignotas, A. Kačerauskas.
2018-11-12


* * * * *

2018 metų spalio mėnesį buvo organizuota pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų paroda ,,Sportuoju aš ir mano šeima". Mažieji progimnazijos mokinukai savo piešinukuose pavaizdavo save ir savo šeimos narius aktyviai leidžiančius laiką gamtoje, sporto salėse, kieme. Vaikai kūrybiškai išreiškė sporto naudą sveikatai, bendravimui, puikiai nuotaikai.
Parodos organizatorės E.Montvilienė, A.Labanauskienė, G.Steponavičienė


* * * * *

Spalio mėnesį Šiaulių Gegužių progimnazijos mokytojos E.Montvilienė, A.Didžgalvienė, I.Vinickienė ir R.Jackienė su savo ugdytiniais pakvietė Šiaulių miesto viešosios bibliotekos ,,Aido" filialo lankytojus  pasigrožėti išeinančiu rudeniu kūrybinių darbų parodoje ,,Rudenėlio margas takas“. Dailės skyriaus antrokų,  2c klasės, trečiokėlių darbuose čežėjo įvairiaspalviai lapai atgiję paukščiais, drugeliais, gėlėmis, svyravo rudeninio vėjo blaškomos medžių šakos. Pradinukai spalviniais potėpiais pateikė rudens grožį ir savo šviesias mintis.
2018-11-05


* * * * *

Spalio 4 d. - pasaulinė gyvūnų diena. Suvokdami, kad labai svarbu rūpintis savo mažaisiais draugais, Gegužių progimnazijos pradinukai išreiškė meilę savo augintiniams juos piešdami. Mokytojos Edita Montvilienė, Aušra Didžgalvienė ir Indra Vinickienė organizavo parodą ,,Laimingas augintinis" Šiaulių miesto viešosios bibliotekos „Aido“ filiale.


* * * * *

Šiaulių Gegužių progimnazijoje spalio-lapkričio mėnesiais vykdomas tęstinis projektas „Rudens taku“.
Ir šiais mokslo metais projekto organizatorės pakvietė pačius mažiausius mokyklos mokinukus – pirmokėlius, antrokėlius ir jų tėvelius fotografuoti ir atnešti nuotraukas parodai „Jo didenybė - OBUOLYS“.
Kokių tik obuolių nebūna?! Parodoje puikuojasi raudonšoniai, saldūs ir rūgštūs, mažiukai ir patys didžiausi obuoliai. Vieni dar kabo ant medžių šakų, kiti pabirę rudeninėje pievoje... Dar kiti jau maišuose ir ratukuose... Ateikite visi į pradinukų korpuso Vydūno alėją ir išsirinkite savo obuolį iš 76 nuotraukų.
Spalio 24 dieną įvyko parodos atidarymas. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Lušienė pasidžiaugė, kad obuolius galima ne tik piešti, bet ir fotografuoti. Parodos organizatorės mokytojos Nijolė Gabrielaitienė, Alina Marcinkienė ir Žiedūna Sinušienė suskaičiavo, kad net 44 mokyklos pirmokai ir antrokai su savo tėveliais padovanojo mokyklai tokią obuoliais kvepiančią parodą.
2018-10-24
Alina Marcinkienė


* * * * *

Paroda „Daržovių susirinkimas“
Ruduo –  turtingas metų laikas, kai gamta nudažo žemės paklotą įvairiausiomis spalvomis, kai mūsų sodai  dovanoja vaisius ir daržoves.Spalio 15 – 25 dienomis progimnazijoje vyko rudens gėrybių paroda „Daržovių susirinkimas“. Pirmokai ir antrokai kartu su tėveliais kūrė darbelius iš daržovių, vaisių, medžio lapų, stebino savo išradingumu, kūrybiškumu, meniškumu. Daržovės pavirto avelėmis, delfinais, pingvinu, ežiuku, pelėda, lėktuvu. Čia galėjai sutikti pasakų ir filmukų veikėjus. Stebino ir neįprastas moliūgas pavirtęs beveik dviejų metrų gyvate.
Dėkojame mokiniams ir jų tėveliams už darbelius, kurie džiugino mūsų bendruomenę.
Parengė pradinių klasių mokytoja Nijolė Gabrielaitienė


* * * * *

2018 m. spalio 5 d. progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ tradiciškai atidaryta Gegužių progimnazijos bendruomenės fotografijų paroda „O kas šalia manęs?“. Parodos organizatorė dailė ir technologijų mokytoja Dana Kulikauskienė.


* * * * *

2018 m. spalio 4 d. „Laiptų galerijoje“ buvo atidaryta 13 kasmetinė dailės mokytojų kūrybos paroda, tema „Natiurmortas“.  Šioje parodoje dalyvavo 23 Šiaulių miesto ir regiono dailės mokytojai, tarp jų ir Gegužių progimnazijos dailės mokytojai: Vita Žabarauskaitė ir Ilmaras Oss. Foto: Darius Ančerevičius


* * * * *

2018 m. rugsėjo 20 d. Šiaulių m. savivaldybės viešosios bibliotekos  Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) atidaryta Gegužių progimnazijos 8c klasės mokinių (dailės mokytoja Vita Žabarauskaitė) mokinių kūrybinių darbų paroda „Popiežiui“. Kviečiame aplankyti.

 
* * * * *

2018 m. rugsėjo 3 d.  Šiaulių Gegužių progimnazijos Mažojoje dailės galerijoje atidaryta autorinė Vitos Žabarauskaitės tapybos paroda „Lopinėlis dangaus“. Kviečiame aplankyti.

 
* * * * *

2018 m. rugsėjo 10 d. Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos galerijoje atidaryta Gegužių progimnazijos Dailės skyriaus 1-2 kl. mokinių kūrybinių baigiamųjų darbų paroda „Žydėjimas“ ir „Sparnuoti draugai“ kviečiame aplankyti. Parodą organizavo mokytojos: Lina Lušienė, Aušra Dilnikaitė, Aušra Didžgalvienė.

 
* * * * *

ŠIAULIAI ATEITIES SPALVOMIS
2018 m. rugsėjo 7 d. Lieporių parko Signatarų alėjoje vyko Šiaulių Gegužių progimnazijos mokinių pleneras „Šiauliai ateities spalvomis“, skirtas Šiaulių miesto gimtadieniui paminėti. Plenere dalyvavo daugiau nei 100 penktokų ir aštuntokų. Mokiniai ir mokytojai džiaugėsi galimybe ne tik tapyti iš natūros, tikroviškai pavaizduojant matomus vaizdus, natūralias gamtos spalvas, bet ir perteikti savo svajas idėjas, koks turėtų būti Lieporių parkas ateityje.
Po plenero mokiniai ir jų mokytojai sugrįžo į mokyklą, kur draugiškai visi kartu išeksponavo plenero darbus ir surengė parodos „Šiauliai ateities spalvomis“ atidarymą.
Lina Lušienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
2018-09-07

 
* * * * *

2018 m. liepos 13 d. Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) atidaryta Lietuvos dailininkų sąjungos narės, Gegužių progimnazijos dailės mokytojos Vitos Žabarauskaitės tapybos darbų paroda „Vasaros ritmai“.  Parodą kviečiame aplankyti iki rugpjūčio 10 d.

 
* * * * *

Vaikai kalba piešiniais, kurie padeda išsakyti tai, kas netelpa žodžiuose: siunčiu tau viltį, būk geras, siek šviesos...
2018 m. birželio 22 d., vykdant Gegužių progimnazijos pasidalijimo projektą „Žydinčios gyvybės pievos“, Šiaulių tardymo izoliatoriui buvo dovanota trylika 5 klasės mokinių kūrybinių dailės darbų. Progimnazijos direktorė S. Baranauskienė, pavaduotoja ugdymui L. Lušienė ir dailės mokytojos R. Rudienė, A. Lučinskienė, V. Žabarauskaitė, D. Kulikauskienė mokinių vardu įteikė paveikslus Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktoriui S. Rajunčiui.  Direktorius pasidžiaugė, kad atvežti mokinių paveikslai išsiskiria savo spalvomis ir vaikišku nuoširdumu.
Projektas pradėtas vykdyti  2013 m., kurio  iniciatorė progimnazijos direktorė S. Baranauskienė. Gegužių progimnazijos mokinių darbai puošia Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko kliniką, Dainų muzikos mokyklą, Šiaulių miesto savivaldybės vaikų globos namus, Šiaulių miesto pedagoginę psichologinę tarnybą.


* * * * *

FOTOPARODA „FOTOMODELIAI – ŠUNYS...“

2018 m. gegužės 8 d. Šiaulių m. savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8 ) Gegužių progimnazijos klubai SAVI ir ETHOS atidarė fotoparodą „Fotomodeliai – šunys...“. Plačiau ...
Šuo - šeimos narys, geriausias draugas, turintis savo charakterį, biografiją, kai kada jam statomi paminklai, kuriami filmai, skiriami Šuns metai...
Parodos dalyviai: klubas SAVI -  N. Teišerskienė, J.Želvienė, L.Lušienė, V.Žabarauskaitė, B.Petkuvienė, I.Rafael, R.Balčiūnienė, I.Zazienė ir  ETHOS klubas -  D.Brazaitė, G.Marmokaitė, L.Mamonaitė.
Paroda veiks iki birželio 1 d. Kviečiame apsilankyti.


* * * * *

2018 m. gegužės 7 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje atidaryta Gegužių progimnazijos 8a kl. mokinių tapybos darbų mitologijos tema paroda „Akmens runos“ (mokytoja V.Žabarauskaitė). Kviečiame aplankyti. Paroda vyks iki gegužės 18 d.
* * * * *

Šiaulių  Gegužių progimnazijoje 2018 m. nuo balandžio 27 iki gegužės 8 d. vyko mokyklinis projektas ,,Po kūrybos skraiste“ 1-4 klasių mokiniams. Projektas  skirtas Motinos dienai paminėti. Balandžio pabaigoje 1-2 klasėse vyko dailyraščio, o 3-4 eilėraščių, miniatiūrų, pasakojimų kūryba apie mamytes konkursai. Išrinkti gražiausi, kūrybiškiausi, įdomiausi darbai. Gegužės 4 dieną mokinių kūrybiniai darbai buvo atidaryta šių darbelių paroda „Tau, mamyte“. Parodoje eksponuota 54 mokinių darbai. Atidarymo metu, pasidžiaugta mokinių kūrybiniais darbais, išklausyti mokinių gražiausi eilėraščiai ir pasakojimai. Visi parodos dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais. Į projektą įsijungė ir mokyklos informacinis centras. Informacinio centro darbuotojos parengė atvirukų ir knygučių apie mamas parodą, išleido stendą. Mokytojoms parinkta  ir rekomenduota filmukų apie mamas peržiūrą.

Projekto organizatorės
pradinių klasių mokytojos L.Adamonienė, V.Dulskienė, I.Vinickienė.

 
* * * * *

2018 m. balandžio 19 d. – gegužės 18 d. Radviliškio dailės mokyklos galerijoje vyksta Šiaulių Gegužių progimnazijos formalųjį švietimą papildančio dailės ugdymo skyriaus pradinio dailės ugdymo programos 4 klasės mokinių baigimo kūrybinių darbų paroda „Mano pasaulis“. Kviečiame apsilankyti. 

 
* * * * *

Balandžio 26 d. 8.00 val. Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso salėje vyko šventinis gamybinis pasitarimas, skirtas Profesinės medicinos darbuotojų dienai paminėti. Ta proga proga Gegužių progimnazijos 2-4 klasių Dailės skyriaus moksleiviai (dailės mokytojos A. Didžgalvienė, L.Lušienė) Chirurgijos korpuso fojė surangė piešinių parodą „Ačiū Medikui“. Medikus taip pat pasveikino  Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos pedagogės I. Tautkuvienė, V. Gurejeva ir muzikantai bei dainininkai. plačiau...

Zita KATKIENĖ, Respublikinės Šiaulių ligoninės viešųjų ryšių specialistė

 
* * * * *

Lauktasis
Lauktasis, pavasarėlis – taip švelniai ir poetiškai mokiniai rašė savo eilėraščiuose ir sveikino pavasarį dalyvaudami jau devintus metus vykstančiame tarptautiniame projekte „Būk sveikas, pavasari!“, kurį inicijuoja Šiaulių Gegužių progimnazijos pradinių klasių, dailės ir technologijų, informacinių technologijų, užsienio ir gimtosios kalbos mokytojai. Dalyvavo daugiau kaip 70 mokinių iš Lietuvos ir kitų šalių.

Projekto uždarymas ir laureatų apdovanojimas vyko progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“. Dalyvių karpiniai pavasario ir Velykų tema, taip pat darbeliai iš popieriaus papuošė galeriją (ruošė mokytoja D.Kulikauskienė) kaip ir kompiuteriu piešti piešiniai, pasitikę visus skaidrėse (ruošė mokytoja I.Rafael). Taip pat pradinių klasių mokinių sukurti rankdarbiai puikavosi dailės galerijos ,,Erdvė“ vitrinose (mokytoja E.Montvilienė), o sienas papuošė iš Graikijos, Lenkijos, Prancūzijos ir Škotijos atkeliavę pradinukų piešiniai. Mokinių eilėraščiai, skirti pavasariui, virto puikiu stendu progimnazijos informaciniame centre. O M. K. Čiurlionio alėjoje buvo eksponuojami 5-8 kl. mokinių anglų kalba kurti haiku trieiliai ir akrostichai su žodžiu „Spring“. Kūrybos rezultatas „pražydo“ kartu su japoniškomis vyšniomis, sakuromis, kurios puošė darbelius.
Projekto užbaigtuvių šventėje dalyvavo Gegužių progimnazijos ansambliai „Gasužis“ (vadovė R.Kalinienė) ir „La Fa“ (vadovė R.Janulienė), šoko mokytojos D.Virakienės mokinės. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui R.Tamašauskienė, tardama sveikinimo žodį, pasidžiaugė, kad su atbudusia gamta atbudo ir mokinių kūrybinės galios, kurios piešiniais, žodine kūryba, rankdarbiais atskleidė visą pavasario grožį ir galią.
Organizatoriai
2018-04-18


* * * * *

2018 m. balandžio 16 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje atidaryta Gegužių progimnazijos 7kl. mokinių kolektyvinio darbo paroda „Miniatiūra kitaip“ (mokytoja V.Žabarauskaitė). Kviečiame aplankyti. Paroda vyks iki balandžio 30 d.
* * * * *

2018-04-13 Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje buvo atidaryta 4-7 kl. mok. kūrybinių dailės darbų paroda „Vydūno kelias“. Susirinkusiesiems sveikinimo žodį tarė dailės mokytoja ir Gegužių progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Lušienė. Ji pasidžiaugė autentišku ir kūrybišku mokinių požiūriu į didį Lietuvos filosofą, mokytoją, rašytoją, patriotą ir tiesiog be galo savo šalį mylėjusį mąstytoją Vydūną. Priminė, kad minint 150-ąsias šio kultūros puoselėtojo metines, parodos dalyviams bus sudaryta proga gegužės mėn. dalyvauti išvykoje ir realiai pakeliauti Vydūno keliais. Vėliau dailės darbų apsuptyje skambėjo ir literatūriniai 6-7 kl. mok. darbeliai, skirti Vydūnui. Mokiniai dalinosi savo eilėraščiais, akrostichais, miniatiūromis, impresijomis... Pažindinosi su išskirtinai daug Lietuvos kultūrai nusipelniusiu žmogumi – Vydūnu.
Informaciją parengė lietuvių k. mokytojos B.Petkuvienė ir I.Turovaitė. plačiau...
2018-04-16


* * * * *

2018 m. balandžio 12 d. Gegužių progimnazijoje vyko tradicinė piešinių paroda - konkursas „Mažieji menininkai“. Šiemet darželių ir progimnazijų ugdytiniai savo kūriniuose vaizdavo sparnuotą draugą. Tądien buvo atidaryta mokinių piešinių paroda ir vyko edukacinis užsiėmimas, kurio metu vaikai supažindinti su drugelių įvairove, spalviniais deriniais. Kūrybinio proceso metu atliktas ažūrinis darbelis, primenantis vitražą.  Dėkojame vaikučiams už kūrybines idėjas, o vadovams už vaikučių paruošimą. Visiems linkime pavasariškos nuotaikos ir visiems turėti Savo sparnuotą draugą.
Mokytojos Aušra Didžgalvienė ir Aušra Lučinskienė​


* * * * *

Pradinių klasių mokinių paroda „Vyšnaitė šeimininkauja ir žaidžia“
2018 m. kovo 29 d. Gegužių progimnazijoje, Vydūno alėjoje, buvo atidaryta progimnazijos pradinių klasių mokinių paroda „Vyšnaitė šeimininkauja ir žaidžia“. Vaikiškos parodos darbuose skirtinga technika pavaizduotos įvairiausios uogos ir vaisiai, kurie atgijo iš skaitytų pasakų, mintų mįslių bei minklių, patarlių ar eilėraščių.  Ši paroda gražiai papildė tą pačią dieną vykusią Šiaulių m. priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokinių pažintinę-praktinę  konferenciją.  Mokinių meniniuose darbuose atsispindi projekto „Vaisių ir uogų karalystė“ metu įgytų žinių visuma. Tikimės, kad ypač vaizdžiai pavaizduoti  darbai turės teigiamos įtakos sveikos gyvensenos įpročių formavimui. Tad  kviečiame apsilankyti ir pasigrožėti gausiai eksponuojamais darbeliais.
Parodą organizavo   pradinių klasių mokytojos L. Varnavičienė, A. Kulnienė, K. Vaidilienė, L. Norvilienė


* * * * *

2018 m. kovo 28 d. Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Lietuvos skautų organizuojama keliaujanti paroda, skirta lietuviškos skautijos 100-mečiui paminėti. Paroda vyks iki balandžio 16 d. Kviečiame aplankyti.


* * * * *

Šiaulių miesto 8-12 kl mokinių dailės olimpiados darbų paroda
Nuo 2018 m. kovo 26 d. Vaikų literatūros skyriuje eksponuojama 8-12 klasių Lietuvos mokinių dailės olimpiados antrojo (miesto) etapo kūrybinių darbų paroda „Lietuvos sėkmės istorijos šimtmetis: praeitis, dabartis, idėja Lietuvai“.
Lietuvos moksleivių dailės olimpiados antrajame ( miesto) etape dalyvavo 35 mokiniai iš 18 Šiaulių miesto mokyklų. Mokinius olimpiadai ruošė 20 dailės mokytojų. Parodos kuratoriai – Šiaulių Gegužių progimnazija. Dailės darbuose vyrauja Lietuvos istorijos, gamtos, architektūros ir tautodailės motyvai. Moksleiviai puikiai pavaizdavo Lietuvos istorijos faktus, infrastruktūrą, žmones bei ateities vizijas.
Kviečiame apsilankyti, paroda vyks iki balandžio 13 d.


* * * * *

2018 m. kovo 23 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje atidaryta Gegužių progimnazijos 7-8 kl. mokinių mini gobelenų paroda „Saulės diskai“ (mokytojos N. Bartkevičienė ir A. Lučinskienė). Kviečiame aplankyti. Paroda vyks iki balandžio 13 d.
* * * * *

2018 m. kovo 22 d. Šiaulių Gegužių progimnazijos Mažojoje dailės galerijoje atidaryta Šiaulių miesto 7 klasių mokinių dailės olimpiados „Gimtasis kraštas – mano Lietuva. Tautiškumas“ kūrybinių darbų paroda. 2016-03-14 Gegužių progimnazijoje vykusioje dailes olimpiadoje dalyvavo 22 mokiniai iš 12 miesto mokyklų, mokinius olimpiadai ruošė 13 dailės mokytojų. Parodą organizavo Gegužių progimnazijos dailės mokytojai: Lina Lušienė, Aušra Dilnikaitė, Nijolė Bartkevičienė, Aušra Lučinskienė.


* * * * *

2018 m. kovo 21 d. Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Šiaulių miesto, apskrities mokinių ir mokytojų tradicinės paroda – konkursas iš įvairių atliekų Didelės ir mažos atplaukė žuvelės.
Paroda Gegužių progimnazijoje organizuojama jau aštuntą kartą. Ji skirta paminėti Pasaulinę žemės ir Pasaulinę vandens dieną. Tai dienos, kai daug kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus, pagalvojama, kaip galėtume išspręsti Žemės ir vandens netausojimo problemas, raginama priimti palankius aplinkai sprendimus. Pasaulinė Žemės diena mus ragina ir įpareigoja ne žodžiais, o konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi kiekvieną dieną. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, mokykloje.
Sulaukta daug originalių darbų iš  Medelyno, „Juventos“, Dainų, Vinco Kudirkos, Gegužių progimnazijų, „Saulės“ pradinės mokyklos, Jezuitų mokyklos, Šiaulių r. Aukštelkės, Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų, Naisių, Gilvyčių, Bubių mokyklų, Šiaulių r. Gruzdžių gimnazijos, Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos, Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro būrelių „Gamta ir mes“,„Gamtos bičiuliai“, Šiaulių moksleivių namų Elegancijos studijos. Viso parodoje dalyvauja 136 mokinių darbai ir 42 juos ruošę mokytojai. Tai linksma, spalvinga, skatinanti kūrybiškumą, mokanti rasti puikių idėjų, panaudojant įvairias buitines atliekas, paroda.
Atidarymo ceremonijoje sveikinimo žodį tarė Šiaulių Gegužių progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė. Mokyklos vadovė pasidžiaugė mokinių gebėjimu kurti grožį iš daiktų, kuriuos galima buvo išmesti. Šios atliekos buvo sėkmingai panaudotos kūrybai ir nepateko į sąvartyną.
Parodos dalyviams ir svečiams dainavo Gegužių progimnazijos 3e kl. mokinių ansamblis (mokytoja A.Mockienė), vokalinis ansamblis La – Fa (vadovė R. Janulienė), šoko rokenrolo klubo „Elvis“ kolektyvas (vadovė E. Motvilienė). Mokiniai ir mokytojai už kūrybiškus darbus iš buitinių atliekų buvo apdovanoti padėkomis.
Tvarkydami ir saugodami savo aplinką būsime tikri gamtos mylėtojai.
Parodą – konkursą organizavo ir informaciją paruošė dailės ir technologijų mokytoja metodininkė Dana Kulikauskienė, biologijos mokytoja metodininkė Dalia Urbonavičienė.


* * * * *

2018 m. kovo 16 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje Vydūno draugija organizavo lietuvių humanisto, rašytojo, publicisto, filosofo, Mažosios Lietuvos kultūros veikėjo Vydūno (Vilhelmas Storosta, 1868–1953) 150-ųjų metinių minėjimo vakarą. Apie Vydūną susirinkusiems papasakojo Vaclovas Bagdonavičius. Ištraukas iš Vydūno raštų skaitė J.Janonio gimnazijos mokiniai. Minėjimo metu taip buvo eksponuojami Dailės mokyklos ir Gegužių progimnazijos mokinių kūrybiniai darbai tema „Vydūno Kelias“ . Parodoje dalyvavo 15 Šiaulių Gegužių progimnazijos mokinių darbų (dailės mokytojos R.Rudienė, V.Žabarauskaitė, A.Lučinskienė, L.Lušienė).


* * * * *

2018 m. kovo 5-12 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje veikė 5a klasės mokinių parodėlė „Terariumai“. Darbai atlikti netradicinėmis mokyklai technikomis – tikromis dailininko priemonėmis – SEPIJA. Mokiniams patiko eksperimentuoti, lieti kava fonus, pasinerti į monochrominės spalvos pasaulį...
Parodą organizavo dailės ir technologijų mokytoja Vita Žabarauskaitė  


* * * * *

2018 m. kovo 6 d. Šiaulių Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Radviliškio dailės mokyklos mokinių darbų paroda. Kviečiame aplankyti.


* * * * *

Sveikiname parodos – konkurso I, II, III vietų nugalėtojus, parodos dalyvius.

2018-02-15 Šiaulių Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Jel­ga­vos mies­to sa­vi­val­dy­bės įstai­gos „Kul­tū­ra“ ir Šiaulių miesto švietimo skyriaus organizuota kilnojamoji tarptautinė Latvijos, Lietuvos ir Estijos mokinių koliažų paroda „Svajonė“. Parodoje eksponuojami 75 mokinių koliažų darbai iš Jelgavos, Šiaulių ir Parnu miestų.
Parodą atidarė ir visus pasveikino progimnazijos folkloro ansamblis „Gasužis“ (vadovai R.Kalinienė, A.Stankus). Sveikinimo žodį tarė: Šiaulių miesto Mero pavaduotojas Justinas SARTAUSKAS,  Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Marijus Velička,  Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento l. e. švietimo skyriaus vedėjo pareigas Rimas Marcinkus,  švietimo skyriaus vyriausia specialistė Juzefa Damskienė (renginio Šiauliuose kuratorė), Jel­ga­vos mies­to sa­vi­val­dy­bės įstai­gos „Kul­tū­ra“ va­do­vas Min­tau­tas Buš­ke­vi­cius,  Šiaulių dailės mokyklos direktorė Irena Šliuželienė.
Šiau­liuo­se tarp­tau­ti­niam ko­lia­žų kon­kur­sui „Sva­jo­nė“ bu­vo pa­teik­ta 112 ko­lia­žų (ko­lek­ty­vi­nių dar­bų), juos kū­rė 415 pra­di­nių (1–4) kla­sių mo­ki­nių iš Sal­du­vės, „Ju­ven­tos“, Dai­nų, Ge­gu­žių, „Ro­mu­vos“ pro­gim­na­zi­jų, Cent­ro pra­di­nės mo­kyk­los, Jau­nų­jų gam­ti­nin­kų cent­ro, Dai­lės mo­kyk­los, Sau­liaus Son­dec­kio me­nų gim­na­zi­jos, Sa­na­to­ri­nės mo­kyk­los, Moks­lei­vių na­mų. Mo­ki­niams va­do­va­vo 51 mo­ky­to­jas. Parodai atrinkti 25 mo­ki­nių darbai.
Paroda veiks iki 2018 m. kovo 23 d., kviečiame aplankyti. Plačiau: nugalėtojai ir parodos dalyviai


* * * * *

Švenčiant  mūsų valstybės 100-metį daug įvairių renginių nuvilnijo per Lietuvą. Gegužių progimnazijos 1d, 3d ir 4d klasių moksleiviai taip pat nepamiršo šios iškilios šventės. Jie kartu su savo mokytojomis  J. Ivaškiene, L. Norviliene ir V. Miltiniene  Šiaulių miesto  viešosios bibliotekos ,,Aido” filiale  vaikų  literatūros  skyriuje surengė savo darbelių parodą  ,,Piešiu Lietuvą”. Parodą aplankyti galima nuo vasario 12d. iki kovo 19 d. 
Informaciją parengė V. Miltinienė


* * * * *

2018 m. sausio 26 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų t.8) atidaryta Gegužių progimnazijos Pradinio ugdymo dailės skyriaus 4 klasės mokinių baigiamųjų kūrybinių darbų paroda „Mano pasaulis“. Dėkojame Šiaulių vaikų literatūros skyriaus darbuotojoms už gražų bendradarbiavimą.
Mokytojos L.Lušienė, A.Lučinskienė


* * * * *

2018-01-25 Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Dailės skyriaus 3-4 kl. mokinių kūrybinių darbų paroda „Mes – iš spalvų“. Paroda atidaryta respublikinės metodinės – praktinės konferencijos „Visuminis ugdymas: akademinio ir dorovinio ugdymo pusiausvyros svarba švietime“ metu.
Dailės skyriaus mokinių parodą organizavo dailės mokytojos: Aušra Didžgalvienė  (3D1), Aušra Dilnikaitė (3D1), Regina Rudienė (3D2), Lina Lušienė (3D2, 4D1), Aušra Lučinskienė (4D2)


* * * * *

2018-01-16 Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko Šiaulių miesto ir rajono 5-8 klasių mokinių kompiuterinių piešinių konkurso „Žiema žiemužė“ ir informacinių technologijų kūrybinio konkurso „Laiškas Kalėdų seneliui“ baigiamasis renginys. Konkursus organizavo Šiaulių Gegužių progimnazijos informacinių technologijų mokytojos I.Rafael, R.Balčiūnienė. Konkursams darbus pateikė  13 Šiaulių miesto ir rajono mokyklų: „Romuvos“, „Rasos“, Salduvės, Dainų, Ragainės, Gytarių, „Juventos“, Gegužių progimnazijų, Naisių, Bubių, Sofijos ir Vladimiro Zubovų Ginkūnų, Šilėnų mokyklų bei „Romuvos“ gimnazijos mokiniai. Mokyklos stende eksponuojami konkursų dalyvių darbai. Nugalėtojai
Informaciją parengė R.Balčiūnienė


* * * * *

2018 m. sausio 10 d.  Šiaulių Gegužių progimnazijos dailės galerijose atidarytos dvi autorinės tapybos parodos: galerijoje „Erdvė“ atidaryta Vitos Žabarauskaitės paroda „Vita kitaip“ ir Mažojoje dailės galerijoje Reginos Rudienės paroda „Prisiminimai apie...“ Parodos veiks iki spalio 24 d. Kviečiame aplankyti.


* * * * *

2017 m. gruodžio 20 d. Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta respublikinė mokinių kūrybinių darbų paroda-konkursas „Kalėdinė miniatiūra ir ne tik...“ , skirta šviesiausio ir gražiausio metų laiko – šv. Kalėdų laukimo įprasminimui. Daugiau nei 400 mokinių kūrybinių darbų tema ,,Mano širdies šiluma“ atkeliavo iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Trakų, Joniškio, Meškuičių, Aukštelkės, Bubių ugdymo įstaigų. Parodos-konkurso atidaryme šokį pristatė rokenrolo klubas „Elvis“ ir vadovė Edita Montvilienė. Sveikiname laureatus ir dėkojame visiems dalyviams ir jų vadovams už širdies šilumą įdėtą ruošiantis konkursui. Organizatorė Aušra Lučinskienė.​


* * * * *

Jau trečius metus ministerijos iniciatyva rengiamas renginys, skirtas  Tarptautinei antikorupcijos dienai (gruodžio 9 d.). Respublikinė Šiaulių ligoninė drauge su Gegužių progimnazijos ir  J. Janonio gimnazijos moksleiviais bei pedagogais parengė antikorupcinę iniciatyvą, kurią pristatė LR sveikatos apsaugos ministerijai.
Antikorupcijos iniciatyvoje  dalyvavo Gegužių progimnazijos Pradinio ugdymo dailės skyriaus 3-4 klasių mokiniai. 59 mokinukai piešė piešinėlius tema „Ačiū, gydytojau“. Konkursui atrinktas 31 kūrybinis dailės darbas (mokytojos Aušra Didžgalvienė, Lina Lušienė).
Šiuo metu mokinių darbų paroda yra surengta LR sveikatos apsaugos ministerijoje, kur gruodžio 15 dieną vyks ligoninės atstovai, rašinių bei piešinių konkursų nugalėtojai.
Plačiau...


* * * * *

2017 m. gruodžio 6 d. Šiaulių dailės mokykloje atidaryta Gegužių progimnazijos Pradinio ugdymo dailės skyriaus 4 klasės mokinių baigiamųjų kūrybinių darbų paroda „Mano pasaulis“. Dėkojame Šiaulių dailės mokyklos administracijai ir mokytojams už gražų bendradarbiavimą.


* * * * *

2017-11-27 Gegužių progimnazijos Mažojoje dailės galerijoje atidaryta  klubų SAVI ir ETHOSnarių fotografijų paroda „Grožis paprastume...“. Parodoje savo darbus pristato net 22 klubų SAVI ir ETHOS autoriai. Parodą organizavo Ilona Zazienė, etikos mokytoja.


* * * * *

2017-11-23 Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Dailės skyriaus 1-2 kl. mokinių kūrybinių darbų paroda „Labas“. Parodą atidarė jaunučių choras „Strazdanėlės“ (vadovė R. Janulienė). Jaunuosius dailininkus ir jų tėvelius pasveikino progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė ir dailės skyriaus 1-2 kl. mokytojos.
Dailės skyriaus mokinių parodą organizavo dailės mokytojos Aušra Didžgalvienė (1D1,2), Lina Lušienė (2D1) ir Aušra Lučinskienė (2D2). Paroda vyks iki gruodžio 20 d.


* * * * *

Ruduo ant spalvotų lapų jau siunčia paskutinius laiškus. Dar vienas atodūsis, kitas… ir į Žemę pasibels žiema. Norėdami atsisveikinti su rudeniu Gegužių progimnazijos 1 d, 1 e, 3 d ir 4 d  mokiniai Šiaulių miesto viešosios bibliotekos ,,Aido” filiale vaikų  literatūros  skyriuje surengė savo darbelių parodą ,,Rudens atodūsis”. Moksleivių kūrybinių darbų paroda veikia nuo lapkričio 14 d. Parodą surengti mokiniams padėjo jų mokytojos L.Norvilienė, V.Miltinienė, J.Markūnienė, A.Kulnienė.
Informaciją parengė V.Miltinienė


* * * * *

2017 m. lapkričio 7 d. Gegužių progimnazijos Mažojoje dailės galerijoje atidaryta fotografijų paroda „Signatarų alėjai – vieneri metai“, skirta Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Parodos organizatoriai – Lieporių bendruomenės centras.


* * * * *

Rudens gėrybių paroda „Daržovių susirinkimas“
2017 m. spalio 23-27d. vyko tradicinė darbelių iš daržovių ir vaisių paroda „Daržovių susirinkimas“. Parodos tikslas – skatinti vaikų kūrybiškumą, originalias menines saviraiškos formas, bendraujant su šeimos nariais, suteikti džiugių emocijų. 1-2 klasių mokiniai kartu su tėveliais, kurdami įvairius darbelius iš vaisių, daržovių bei kitų rudens gėrybių, nustebino savo išradingumu. Kiekviena daržovė pavirto netikėtu ir nuostabiu darbeliu.  Spalvoto ir turtingo rudens darbeliai:  žmogeliai, pingvinai, viščiukai, pelėdos, pelytės, avelės, ežiukai, pasakų bei filmukų veikėjai, papuošė  meno galeriją. Darbeliai alsuote alsavo kūrybiškumu, meniškumu, originalumu ir visą savaitę džiugino progimnazijos bendruomenę.
Dėkojame mokiniams ir jų tėveliams už kūrybiškus darbelius ir aktyvų dalyvavimą parodėlėje.
Pradinių klasių mokytoja Aušra Adomaitienė


* * * * *


Į FOTOPARODĄ „GROŽIS PAPRASTUME...“ – KVIEČIA KLUBAI „SAVI“ IR „ETHOS“
Visus besidominčius fotomenu, grožiu paprastume - kviečiame spalio 25 d. 14 val. į Vaikų skyriaus bibliotekoje (Gvazdikų takas 8 ) įvyksiantį parodos atidarymą „Grožis paprastume...“.
Parodoje savo darbus pristato net 22 klubų SAVI ir ETHOS autoriai: S.Baranauskienė, R.Zalogienė, L.Lušienė. R.Tamašauskienė, A.Lučinskienė, A.Adomaitienė, D.Virakienė, B.Petkuvienė, E.Baltramaitienė, I.Rafael, L.Norvilienė, J.Želvienė, N.Teišerskienė, R.Balčiūnienė, R.Savickienė, D.Urbonavičienė, N.Bartkevičienė, V.Žabarauskaitė, I.Zazienė, U.Klimčiukaitė, A.Krupeninaitė, F.Čepulytė.
Parodos atidaryme svečias iš „Aušros“ muziejaus, geologas Julius Vainorius supažindins su „Paprasto akmenėlio grožiu...“, bus pristatomos aštuntokų kūrybinių darbų „Grožis slypi paprastume“ ištraukos iš integruotos lietuvių k .(mokyt.B.Petkuvienė) ir etikos (mokyt.I.Zazienė) pamokų, 6b kl. smuikininkė R.Gudirgytė susirinkusius pasveikins muzikos garsais...
Parodos kuratorė – Lina Lušienė, Gegužių progimnazijos direktoriaus pavaduotoja.
Parodą skiriame Tarptautinei Meno dienai ( International Art Day) ir Gegužių progimnazijos 45-ąjam jubiliejui pažymėti.
Informaciją paruošė – Ilona Zazienė,etikos mokytoja
Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka
* * * * *

Ir vėl RUDUO pažėrė dovanų pradinukų korpuso trečiame aukšte!
Koridorius nušvito įvairiausiais atspalviais. Akys klaidžioja po jau tradicine tapusią pradinių klasių mokinių ir jų tėvelių fotografijų parodą „Rudens dovanos“. Vaikai ir tėveliai ir šiais metais  nustebino savo meniškumu - tiek daug gražių vaizdingų, kokybiškų nuotraukų. Bet smagiausia, kai matai, kaip vaikai vedasi savo draugus prie parodos stendo, komentuoja nuotraukas, džiaugiasi.
Šiais metais parodoje dalyvauja 54 pirmų ir antrų klasių mokiniai. Parodoje eksponuojamos net 118 nuotraukų. Parodos atidarymas 2017 m. spalio 25 dieną.
Ačiū visiems parodos dalyviams ir jų tėveliams už nuotraukas.
Parodos organizatorės – mokytojos Žiedūna Sinušienė, Nijolė Gabrielaitienė ir Alina Marcinkienė


* * * * *

2017-10-12 Gegužių progimnazijos erdvėse  atidaryta nuostabi miesto mokinių piešinių paroda „Mano mieliausias augintinis“
Laimingas yra tas gyvūnas, kurio žmogus nekankina, o su meile juo rūpinasi ir gerbia. /Kanadiečių rašytojas David Baird/
Kasmet spalio 4-oji minima kaip Pasaulinė gyvūnijos ir švento Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, diena. Šiai dienai paminėti nutarėme organizuoti parodą, skatinančią išreikšti savo meilę ir rūpestį  gyvūnais, lavinančią mokinių kūrybinę vaizduotę, fantaziją, pastabumą. Ši veikla yra Šiaulių miesto savivaldybės aplinkos apsaugos skyriaus dalinai remiamo projekto „Gyvūnų gerovei - mūsų meilė, atjauta ir rūpestis“ viena iš dalių.
Džiaugiamės, kad parodoje dalyvavo „Juventos‘‘, ,,Romuvos‘‘, Salduvės, Vinco Kudirkos, Salduvės, Zoknių, Gegužių progimnazijų, Jėzuitų mokyklos, Saulės pradinės mokyklų mokiniai (iš viso 150 mokinių darbų ir 29 juos ruošę mokytojai).
Parodos dalyvius pasveikino direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Lušienė, dalyviams dainavo Gegužių progimnazijos 3e klasės mokinių ansamblis (mokytoja Auksė Mockienė). Laureatai buvo apdovanoti padėkomis.
Parodą organizavo biologijos mokytoja Dalia Urbonavičienė, dailės ir technologijų mokytoja Aušra Lučinskienė.
Informacija paruošė Dalia Urbonavičienė


* * * * *

2017 m. spalio mėn. Šiaulių Saulėtekio Gimnazijos fojė atidaryta Gegužių progimnazijos 8 klasės mokinių Kryptingo meninio (dailės) ugdymo programos III-IV lygio baigimo kūrybinių baigiamųjų darbų paroda.


* * * * *

2017 m. spalio 5 d. progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Gegužių progimnazijos bendruomenės fotografijų paroda „Apie laiką ir save...“. Parodą organizavo dailės ir technologijų mokytoja Dana Kulikauskienė.
Nuotraukos D.Kulikauskienės, P.Slonksnio


* * * * *

2017 m. spalio 5 d. Gegužių progimnazijos Meno sodo alėjoje atidaryta mokinių piešinių paroda ,,Mokytojai" – tai mokinių dovana mokytojams profesinės šventės proga.
Dėkojame mokiniams ir dailės mokytojams už parodą.


* * * * *

Šiauliečius džiugina Gegužių progimnazijos mokinių kūrybinių darbų „Paroda ant ratų“


2017 m. spalio 4 d. atidaryta Gegužių progimnazijos mokinių kūrybinių  darbų „Paroda ant ratų“, skirta Tarptautinei Mokytojų dienai paminėti. Tai penktą kartą organizuojamas bendras Gegužių progimnazijos ir UAB „Busturas“ projektas, kuriame dalyvauja visi Gegužių progimnazijos mokiniai bei mokytojai: piešia, rašo, diskutuoja, sveikina miesto gyventojus ir svečius, kūrybiniai mokinių darbai eksponuojami miesto autobusuose.
9 mokinių ir mokytojų komandos miesto UAB „Busturas“ autobusuose išeksponavo 200 mokinių piešinių, kuriuose surašytos ir mokinių mintys apie Mokytojus. Mokiniai miesto  gyventojus  sveikino savo gamybos vėjo malūnėliais, kviesdami prisiminti artėjančią Mokytojo dieną, savo Mokytojus.
Kviečiame visus pasidžiaugti mokinių darbais „Paroda ant ratų“ Šiaulių miesto maršrutiniuose autobusuose.
5b klasės mokiniai: „
Šia gražia akcija džiaugėsi ne tik vaikai, bet ir praeiviai, kurie gyrė mokinių kūrybinius darbus. Nuo šiol miesto autobusai važinės išpuošti Gegužių progimnazijos mokinių piešiniais, kurie bylos apie Mokytojo profesijos kilnumą bei svarbą ugdant jaunąją kartą“. Plačiau: etaplius, Dienraštis „Šiaulių naijienos“
R.Zalogienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
2017-10-04
* * * * *

2017 m. spalio 2 d. Šiaulių pėsčiųjų bulvaro vitrinos atidaryta Gegužių progimnazijos 8 klasės mokinių Kryptingo meninio (dailės) ugdymo programos III-IV lygio baigimo kūrybinių baigiamųjų darbų paroda.Ugdytinius parodai paruošė dailės mokytojos: Regina Rudienė,  Aušra Lučinskienė, Vita Žabarauskaitė, Ilmaras Oss.


* * * * *

2017 rugsėjo 28 dieną progimnazijos aštuntų klasių, kryptingo meninio (dailės) ugdymo mokiniai su mokytojais vyko Rėkyvą.  Pažintinė, edukacinė plenero diena prasidėjo apžiūrint vietinės architektūros statinius, jachtklubą. Mokiniai stebėjo rudenėjančią gamtą, laivus, statinius ir bandė piešinyje iš natūros pavaizduoti emocijas, kurias sukėlė vaizdiniai. 2017 m. spalio 2 d. progimnazijos „Meno sodo“ alėjoje atidaryta mokinių darbų paroda. Mokinius lydėjo dailės ir technolpgijųmokytojos: Vita Žabarauskaitė, Regina Rudienė ir Aušra Lučinskienė.


* * * * *

2017 m. rugsėjo mėn. Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos galerijoje atidaryta Gegužių progimnazijos Dailės skyriaus 1 kl. mokinių kūrybinių baigiamųjų darbų paroda „Žydėjimas“, kviečiame aplankyti. Parodą organizavo mokytojos: Lina Lušienė, Aušra Lučinskienė.


* * * * *

2017 m. birželio 1 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje, „Šaltinėlio“ filiale  (Gvazdikų takas 8) atidaryta Gegužių progimnazijos pradinių klasių mokinių paroda „Ridikėlio džiaugsmai ir rūpesčiai“, kurios darbuose skirtinga technika pavaizduotos įvairiausios daržovės, kurios atgijo iš skaitytų pasakų, mintų mįslių bei minklių, patarlių ar eilėraščių.  Šia paroda baigiamas projektas „Ridikėlio džiaugsmai ir rūpesčiai“, vykęs 2017 m. kovo – gegužės mėnesiais. Mažųjų meniniuose darbuose atsispindi projekto metu įgytų žinių visuma. Tad vasarą kviečiame apsilankyti bibliotekos žaislotekos skyriuje ir pasigrožėti gausiai eksponuojamais darbeliais.
Parodą organizavo   pradinių klasių mokytojos L. Varnavičienė, A. Kulnienė, K. Vaidilienė, L. Norvilienė


* * * * *

2017 m. birželio 1 d. Šiaulių pėsčiųjų bulvare atidaryta Gegužių progimnazijos Dailės skyriaus 4 klasių ir KMDU 4 kl. mokinių baigiamųjų kūrybinių darbų paroda „MANO PASAULIS“. Ugdytinius parodai paruošė dailės mokytojai: Lina Lušienė,  Aušra Lučinskienė, Vita Žabarauskaitė,  Petras Slonksnis.


* * * * *

2017 m. gegužės 30 d. Gegužių progimnazijos „Meno sodo“ alėjoje tradiciškai atidaryta Dailės skyriaus 1 kl. mokinių tapybos paroda „Žydėjimas“,  2 kl. mokinių tapybos paroda „Sparnuoti draugai“ ir 3 kl. mokinių tapybos paroda „Gyvūnų pasaulis“. Mokslo metų pabaigą Dailės skyriaus mokinukai pažymėjo Kūrybinių - baigiamųjų darbų parodų atidarymu. Parodas atidarė 4d klasės dūdoriai (mokytoja J. Ivaškienė), jaunuosius dailininkus pasveikino progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė.  Darbeliai mėnesį puoš „Meno sodo“ alėją, o vėliau iškeliaus į miesto erdves. Rudenį darbeliai sugrįš į progimnaziją  ir rudeninės parodos atidarymo metu jie bus iškilmingai įteikti autoriams.
Parodas organizavo Dailės skyriaus mokytojos: Lina Lušienė, Aušra Lučinskienė, Aušra Didžgalvienė, Regina Rudienė.


* * * * *

2017 m. gegužės 25 d. Gegužių  progimnazijos  Dailės skyriaus ketvirtokai ir „Meno sodo“ būrelių nariai, dailės mokytojai išvyko į plenerą Šaukėnuose. Mokiniai susipažino su įdomia Šaukėnų istorija, aplankė etnografinį muziejų, apžiūrėjo įsimintinas bei  istoriją menančias vietas ir , žinoma, kiekvienas plenero dalyvis privalėjo nupiešti po piešinį. Smagu, kad mokiniai turėjo puikią galimybę pasitikrinti, ką išmoko per tuos metus, kaip patobulėjo jų įgūdžiai. Darbas plenere, tai ne tik viešas ir atviras procesas, kurį stebi praeiviai, bet ir paties jaunojo dailininko susikaupimas ir gebėjimas susikoncentruoti. Džiugu, kad pleneras pavyko. Mokinių darbai papuošė Šaukėnų Kultūros centro salę ir visi miestelio gyventojai bei svečiai galės juos apžiūrėti iki rugsėjo mėnesio.
Informaciją parengė dailės mokytoja Regina Rudienė


* * * * *

2017 m. gegužės 20 d.  Chaimo Frenkelio viloje atidaryta Šiaulių Gegužių progimnazijos 6 kl. mokinių tapybos paroda „Kunigaikščiai prabyla vaikų piešiniuose“.
Nuo kunigaikščių iki karalių, nuo Mindaugo iki J. Sobieskio – tokį uždavinį išsikėlė 6 klasių mokiniai ir uoliai per istorijos pamokas tyrinėjo iškilias mūsų valstybės asmenybes. Per dailės pamokas tie patys mokiniai tapė savo istorinių herojų portretus, stengdamiesi užfiksuoti ryžtą, drąsą, atsakomybę, perteikti kip tikslesnį to meto istorinių asmenybių charakterį.
Už meilė Lietuvos istorijai, 6a ir 6c klasių mokiniams dėkoja dailės mokytoja R. Rudienė ir istorijos mokytojas S. Staponkus.
Informaciją parengė R.Rudienė


* * * * *

Gegužės mėnesį Šiaulių miesto bulvaro erdvę, priešais Šiaulių turizmo informacijos centrą, papuošė  Šiaulių Gegužių progimnazijos Dailės skyriaus 3 klasės mokinių dekoruotos kuprinės.
Ši iniciatyva ne tik įprasmina turistines keliones, bet ir žymi gegužės pradžioje minimą „Dizaino savaitę”.


* * * * *

2017 m. gegužės 8 d. progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Šiaulių dailės mokyklos mokinių I pusmečio darbų paroda, skirta Dailės mokyklos penkiasdešimtmečiui paminėti.


* * * * *

FOTOPARODA „SUBTILUS AUGALŲ ŽAVESYS...“

Mokyklos bendruomenės klubas SAVI kviečia į fotoparodos „Subtilus augalų žavesys...“ atidarymą gegužės 18 d. 11val. Gvazdikų tako bibliotekoje. Paroda skirta Tarptautinės žavėjimosi augalais dienos garbei – gegužės 18 d. pažymėti.
Atidaryme dalyvauja: ŠU Botanikos sodo atstovė dr. R.Vainorienė, Gegužių progimnazijos folklorinis ansamblis „Gasužis“ (vad. R.Kalinienė) ir 6 c kl. skaitovė D.Brazaitė (mokyt. B.Petkuvienė) – „Gėlių poezijos asorti“.
Fotodarbų autorės: S.Baranauskienė, R.Zalogienė, I.Zazienė, A.Adomaitienė, R.Balčiūnienė, N.Bartkevičienė, B.Petkuvienė, J.Želvienė, D.Kulikauskienė.
Žavitės, mylite, auginate ar fotografuojate augalus – jūs laukiami...


* * * * *

Žmogus nuo pat ankstyvos vaikystės svajoja apie savo būsimą profesiją. Geriau pažinti save, susipažindinti su įvairiomis profesijomis jam padeda mokytojai, tėveliai, draugai. Per klasės valandėles kalbama ir apie tėvelių profesijas.
2017 m. balandžio mėn. „Ugdymo karjerai“ stende eksponuojama 2b ir 2c klasių mokinių piešinių paroda „Mano tėvelių profesijos“. Kai kurie nori būti panašūs į savo tėvelius, svajoja pasirinkti profesiją tokią, kaip tėvelių, kiti norėtų dirbti kitokį darbą. Tai atsispindi mokinukų piešiniuose. Mokinius paruošė dailės mokytoja metodininkė Vita Žabarauskaitė. Tai dar viena paroda iš projekto  „Mano svajonių profesija“.
Informaciją parengė mokytoja, karjeros koordinatorė R.Balčiūnienė


* * * * *

2017 m. balandžio 27 d. Gegužių progimnazijoje įvyko projekto „Ridikėlio džiaugsmai ir rūpesčiai“ veiklą apibendrinanti Šiaulių miesto priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokinių pažintinė – praktinė konferencija, kurios  metu buvo atidaryta progimnazijos mokinių paroda „Ridikėlio džiaugsmai ir rūpesčiai“. Piešiniuose atsispindėjo pasakų, mįslių personažai – daržovės. Svečiai aktyviai dalyvavo parodos atidaryme, minė mįsles apie daržoves. Paroda taip pat bus eksponuojama Šiaulių Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas). Tikimės, kad sveiką gyvenseną propaguojanti projektinė veikla tęsis ir kitais mokslo metais.
Parodos organizatorės Laima Varnavičienė, Aušra Kulnienė, Kristina Vaidilienė, Ligita Norvilienė


* * * * *

Kūryba ir pavasaris suvienijo kuriančius vaikus, mokyklas, šalis

2017 m. balandžio 27 d. Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė“ vyko spalvingas-projekto „Būk sveikas, pavasari!“ uždarymas. Tai penkių metodinių grupių, kurias atstovauja mokytojai: E.Montvilienė, I.Rafael, I.Turovaitė, P.Slonksnis, J.Mickutė Penikienė,  organizuojamas ir  vykdomas tarptautinis projektas. Progimnazija pasipuošė Šiaulių Gegužių, „Sandoros“, Jovaro, Medelyno, Salduvės, Vinco Kudirkos, ,,Rasos“, Ragainės, Gytarių progimnazijų, Jėzuitų mokyklos, Didždvario gimnazijos, Šilėnų mokyklos, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokinių kūrybiniais darbais. Be Lietuvos dalyvavo Graikijos, Ispanijos, Škotijos, Lenkijos, Anglijos, Portugalijos, Prancūzijos mokiniai, atsiuntę dailės darbelių, savos kūrybos eilių.
Parodos dalyvius pasveikino ansamblis „Gasužis“, vadovaujamas mokytojos Rositos Kalinienės ir jaunieji šokėjai, kuriuos paruošė Edita Montvilienė. Šeštokai Simona ir Kristupas perskaitė mokinių kūrybą pavasario tema, mokytoja Inga Turovaitė. Laureatai buvo apdovanoti padėkomis.
Informaciją pateikė E. Montvilienė
2017-04-28


* * * * *

2017m. balandžio 27 d.  Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale atidaryta Gegužių progimnazijos organizuojama respublikinė 1-4 klasių mokinių piešinių ir 5 klasių mokinių rašinių paroda pagal J. Avyžiaus pasaką „Juodažvaigždis arkliukas“. Paroda skirta akcijai „Mokykla be patyčių“ paminėti, kurios metu skatinama tolerancija, draugiškumas bei pagarba vienas kitam. Parodą pristatė 3a klasės mokinės Austėja Geringsonaitė, Austėja Mekišaitė ir Marija Mickevičiūtė. Dalyviams ir svečiams dainavo Stasio Šalkauskio gimnazijos Gitaros studija: Ema, Ignas, Benita, Živilė, Viktoras, Arnas, vadovė Vilma Klumbytė. Skambėjo Pachebelio „Kanonas“, Three Days Grace „Animal I have become“, Hanas Florionas Cimeris „Karibų piratai“.
Parodą organizavo:
I. Strelkauskienė, socialinė pedagogė;
G. Plekavičienė ir N. Rafael, informacinio centro darbuotojos.


* * * * *

2017 m. balandžio 19 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų skyriuje (Gvazdikų takas 8) Beata Radavičiūtė,Gegužių progimnazijos šeštos klasės mokinė, pristatė  savo pirmąją  autorinę parodą „Atvaizdai“.
Į Meno sodo studiją „PALETĘ“, Beatą, pirmoje klasėje, atvedė mama. Džiugu, kad atėjimas nebuvo trumpalaikis. Beata yra, studijos „PALETĖ“, senbuvė. Kai reikėjo rinktis tarp muzikos mokyklos ir dailės studijos, Beata pasirinko – DAILĘ. Kaip pati autorė sako, kad studijoje jai patinka, nes galima piešti ir tapyti ką tik nori, kad čia yra draugų ir galima smagiai bendrauti, atsipalaiduoti po pamokų, neformalioje aplinkoje. Beatos darbai gali būti puikus pavyzdys, kaip auga mūsų jaunieji menininkai, kaip keičiasi jų mąstymas.
Ne paslaptis, kad šiais laikais internetas daro labai didelę įtaką moksleivių sąmonei, atsispirti sunku, tačiau džiugu, kad jaunoji autorė savo darbuose sugeba išlaikyti savo stilių, laisvą potėpį. Jos darbuose daug šiltų spalvų, išsilaiko koloritas, savo darbus apjungia į ciklus. Smagu, kad Beata turi labai didelį palaikymą savo šeimoje. Kiekvienas jos nupieštas ar nutapytas darbas yra vertinamas labai šiltai ir pozityviai.
Norisi tikėti, kad jaunoji menininkė ir ateityje nesustos augti, o ši, pirmoji autorės paroda, tai lyg starto aikštelė  kitoms parodoms. Sėkmės kūryboje.

Studijos „Paletė“ vadovė Regina Rudienė


* * * * *

2017 m. balandžio 13 d. Šiaulių vyskupijos Pastoraciniame centre  ir Gegužių progimnazijos „Erdvės“ ir Mažojoje dailės galerijose atidaryta Nikolajaus ir Sviatoslavo Rerichų darbų reprodukcijų paroda.
Parodą organizavo organizavo Lietuvos Rericho draugija.